topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Česká pošta ukončila rok 2009 s nezdaněným ziskem ve výši 661 miliónů korun.

aktualizováno dne 31.3.2010

ceska_posta_I Rok 2009 byl pro Českou poštu především obdobím příprav na transformaci (pozastavenou zakladatelem – Ministerstvem vnitra - koncem října) a liberalizaci poštovního trhu od 1. ledna 2013.


celá zpráva

Zdroj informací:www.cpost.cz
Kategorie novinky: dopravaeasyJet přepraví během velikonočních svátků přes 1 milion pasažérů.

aktualizováno dne 31.3.2010

easy_jet easyJet,největší aerolinie ve Velké Británii přepraví na svých linkách během velikonočních svátků přes milion pasažérů. Velikonoce jsou nejvytíženějších svátkem roku a s novými 78 linkami, které přibyli za posledních 12 měsíců, mají klienti mnohem větší výběr destinací, které mohou navštívit za skvělé ceny. Nové destinace se nacházejí po celé Evropě, v severní Africe a na Středním Východě.

celá zpráva EN

Zdroj informací:corporate.easyjet.com
Kategorie novinky: Letecká doprava


Na Velikonoce bude posílena doprava, přesto České dráhy doporučují rezervaci místa.

aktualizováno dne 30.3.2010

ceske_drahy V souvislosti s velikonočními svátky očekávají České dráhy zvýšený zájem o cestování, proto nasadí na nejvytíženější dálkové vlaky posilové vozy s dodatečnými 5 tisíci místy k sezení. Větší kapacitu budou mít vlaky den před začátkem velikonočních prázdnin ve středu 31. března a také na Velikonoční pondělí, kdy se bude většina cestujících vracet domů. Vypraven bude také speciální posilový noční rychlík Vihorlat Praha – Košice a zpět. Zároveň dopravce doporučuje všem cestujícím včasnou rezervaci místa. Na velikonoční neděli mohou cestující využít síťovou jízdenku ČD Net Lidl za 149 Kč, která bude platit ve vlacích Českých drah po celé republice.

celá zpráva

droj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava


CEVA Logistics prezentuje svou expanzi na Středním Východě.

aktualizováno dne 30.3.2010

Dubai CEVA, vedoucí společnost na poli supply chain managementu dnes oznámila vznik nového, moderního, skladového a kancelářského objektu. Ten bude vystaven v Jebel Ali Free Zone, Dubai, jako součást expanze společnosti na Střední Východ.


celá zpráva v EN


Zdroj informací:www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava


Aktualizované znění zákona o silničním provozu.

aktualizováno dne 29.3.2010

paragraf Dnem 1. července 2010 nabývá účinnosti zákon č. 227/2009 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o základních registrech. Byl jím mimo jiné novelizován také zákon o silničním provozu, avšak pouze v dílčích otázkách vedení centrálního registru řidičů Ministerstvem dopravy, nikoliv tedy v oblasti pravidel silničního provozu.


celá zpráva včetně zákona

droj informací:www.novapravidla.cz
Kategorie novinky: doprava


TNT zhaslo své logo a podpořilo Hodinu Země.

aktualizováno dne 29.3.2010

hodina země Společnost TNT Express se zapojilo v sobotu, 27.3.2010 do Hodiny Země, globální iniciativy na podporu boje proti změnám klimatu. Při této akci se v 20:30 vypnuli na jednu hodinu elektrické spotřebiče a osvětlení v domácnostech, městech a podnicích po celém světě. TNT symbolicky vyjádřilo svou podporu celovíkendovým vypnutím osvětlení svého loga na centrále v Chrášťanech u Prahy.


celá zpráva
Zdroj informací:www.tnt.com
Zdroj obrázku:www.facebook.com
Kategorie novinky: doprava


Zavedení systému EMCS v jednotlivých členských zemích EU.

aktualizováno dne 26.3.2010

celní správa EMCS (Excise Movement and Control System) je elektronický systém pro přepravu a sledování výrobků podléhajících spotřební dani, který uvedením do provozu dne 1. 4. 2010 zabezpečí lepší kontrolu a řízení dopravy vybraných výrobků v režimu podmíněného osvobození od daně v rámci Evropské unie.


celá zpráva

Zdroj informací včetně obrázku:www.celnisprava.cz
Kategorie novinky: doprava


Novinka v Česku: značka zvedací most.

aktualizováno dne 26.3.2010

zvedací most Zatímco například v Holandsku jde o naprosto běžnou stavbu, v Česku dosud chyběla. Zvedací silniční most nikde v republice nevidíte.
To se však letos změní. První takzvaný sklopný most vyroste na jihu Čech, přesněji v Českém Vrbném. V této severní části Českých Budějovic překlene most průplav do tamního budoucího ochranného přístavu.


celá zpráva

Zdroj informací:www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: doprava


DHL partnerem 17. ročníku Febiofest.

aktualizováno dne 25.3.2010

Febiofest Společnost DHL, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, se stala novým partnerem letošního 17. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest, který se již tradičně těší velké oblibě diváků. Společnost DHL se zhostila důležitého úkolu dovézt filmy vyrobené nejen v evropských zemích, USA a Austrálii, ale také snímky z mnohem exotičtějších konců světa, jako je například Guatemala. Celkem bylo na festival dopraveno společností DHL 185 filmů, nejvzdálenějšími destinacemi, ze které film dorazil, je Japonsko, filipínská Manila nebo Uruguay, nejkratší cesty filmových kopií pak vedly po Praze.

celá zpráva

droj informací:www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava


Víkendová změna času se dotkne osmnácti vlaků Českých drah na území ČR.

aktualizováno dne 25.3.2010

ČD V noci ze soboty na neděli 27./28. března 2010 se ve 2:00 posunou hodinové ručičky o hodinu dopředu a začne platit letní čas. V tento okamžik bude v České republice na cestě celkem osmnáct dálkových vlaků, které se automaticky o hodinu „zpozdí“. Toto „zpoždění“ se České dráhy budou snažit minimalizovat. Cestující, kteří se chystají cestovat po změně času, by měli počítat s tím, že noční dálkové vlaky pojedou v části trasy ve změněných časech. Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože v tuto dobu žádné nejedou a na tratě vyrážejí již podle letního času.

celá zpráva včetně seznamu úseků, kterých se změna týká

Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava


Nový komisař EU pro dopravu.

aktualizováno dne 24.3.2010

EU Březen přinesl schválení nového týmu eurokomisařů v Evropském parlamentu. Komisařem pro dopravu se stal Estonec Siim Kallas. V Evropské unii není žádným nováčkem – je dokonce viceprezidentem Evropské komise a doma byl do roku 2004 předsedou vlády. Z hlediska dopravy se o něm však psalo jako o nepopsaném listě.


celá zpráva

droj informací:www.mdcr.cz
Kategorie novinky: doprava


TNT dokončila silniční distribuční síť v Číně a garantuje den doručení.

aktualizováno dne 24.3.2010

Čína Společnost TNT Hoau, která je pobočkou TNT v Číně, završila budování celostátní distribuční silniční sítě pro službu s garantovaným dnem doručení, tzv. day-definite service.
Společnost toto řešení nabízí ve 26 největších čínských městech prostřednictvím sítě 800 skladišť, které jsou koncentrovány zejména v hlavních ekonomických regionech.

celá zpráva

droj informací:www.tnt.com
Kategorie novinky: Pozemní doprava


SWISS a Lufthansa slaví 5 let úspěšné spolupráce.

aktualizováno dne 23.3.2010

swiss Před 5 lety společnosti SWISS a Lufthansa spustili vysoce úspěšnou spolupráci na poli leteckého průmyslu. V březnu roku 2005 dozorčí rada německé Lufthansy AG a představenstvo společnosti Swiss International Air Lines Ltd. schválili obchodní model začlenění SWISS do skupiny Lufthansa.
Wolfgang Mayrhuber, předseda Výkonné rady a CEO společnosti Lufthansa AG k pětiletému výročí uvedl, že obchodní úspěch společnosti SWIIS je velice slibný a svůj podíl na něm mají všichni zaměstnanci, obchodní partneři i klienti.

celá zpráva EN
Zdroj informací:wwww.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava


DB Schenker vyvinul nové boxy pro přepravu autodílů.

aktualizováno dne 23.3.2010

schenker DB Schenker Rail automotive představila nový box pro přepravu autodílů pro Volkswagen AG ve Wolfsburgu. Box bude poprvé využit pro dodávky dílů do nového závodu v ruské Kaluze.
Přepravní boxy významně zrychlí logistické procesy mezi Wolfsburgem, Mladou Boleslaví, Košicemi a Kalugou. Mezi jejich největší výhody patří snadná a rychlá manipulace při překladu, bezpečnost nákladu a jeho snadné roztřídění. Od dubna bude inovativní box na autodíly – konstruovaný speciálně pro automobilový průmysl odborníky Schenker Automotive Railnet (SAR) GmbH ve spolupráci s Volkswagen Logistics – testován na trati Wolfsburg-Kaluga. Po několika měsících zkušebního provozu by se mělo začít se sériovou produkcí.

celá zpráva
Zdroj informací a obrázek:www.schenker.cz/www.schenker.be
Kategorie novinky: doprava


CEVA úspěšně prodloužila své partnerství se společností Transitions Optical na další tři roky.

aktualizováno dne 22.3.2010

ceva V současné době CEVA Logistics spravuje EMEA logistické centrum pro společnost Transitions Optical,která má vedoucí postavení na trhu v oblasti samozabarvovacích kontaktních čoček.Toto centrum konsoliduje zboží ze čtyř světových výrobních závodů a distribuuje je do laboratoří a optik po celé Evropě.
Rozhodnutí prodloužit toto partnerství bylo založeno na velice úspěšné a perspektivní spolupráci, která trvá již sedm let.

celá zpráva EN

Zdroj informací:www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava


Společnost Maersk Line představila svou novou službu.

aktualizováno dne 22.3.2010

refrigerated Maersk Line představila novou službu, kterou nazvala "ECUBEX service". Jedná se o první přímou lodní linku mezi Ruskem a Ekvádorem, kde hlavní roli hraje unikátní řešení a velice krátký přepravní čas.
Hlavním cílem je dodat vysoce kvalitní Ekvádorské produkty na ruský trh. Investice do tohoto produktu byla motivována klietskou poptávkou ze strany Ruska po sortimentu ovoce, kdy byl dán důraz na spolehlivost, kvalitní chladící systém a rychlost transportu.

Celá zpráva v EN na adrese:www.maerskline.com

Zdroj informací:www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava


Fedex Corporation dosáhla ve třetím čtvrtletí vzestupu čistého zisku

aktualizováno dne 19.3.2010

finance Fedex Corporation ve své březnové tiskové zprávě uvedla zisk 0.76$ za akcii k 28.2.2010, v porovnání k loňskému roku činila k témuž dni cena 0.31$ za akcii.
"Vynikající provedení naší obchodní strategie a zlepšující se světová ekonomika zajistili pevné finanční výsledky pro třetí čtvrtletí" uvedl Frederick W. Smith, FedEx Corp. chairman, prezident a chief executive officer.

celá zpráva EN

Zdroj informací:www.news.van.fedex.com
Kategorie novinky: doprava


Lufthansa Cargo v krizovém roce 2009.

aktualizováno dne 19.3.2010

Lufthansa Společnost končila obchodní rok 2009 provozní ztrátou 171 milionů Eur. V nejtěžším roce v historii společnosti se přijmy v Lufthansa Cargo propadly téměř o třetinu, k téměř 1.95 bilionům Eur.
V letošním roce se společnost zaměří na stabilitu a výrazné provozní výsledky.Zkrácenou pracovní dobu, kterou společnost zavedla 1. března 2009 a měla být přerušena v dubnu, nebo květnu, bude pokračovat v závislosti na rozvoji obchodu, nejdéle do září letošního roku.

celá zpráva EN
Zdroj informací:www.lufthansa-cargo.de
Zdroj obrázku:www.topnews.in
Kategorie novinky: Letecká doprava


Společnost DHL ve spolupráci s American Airlines podporuje nový systém kontroly pro zákazníky z oblasti farmaceutického průmyslu.

aktualizováno dne 18.3.2010

farmacie DHL světová logistická společnost ve spolupráci s American Airlines Cargo podporují zákazníky ze sféry farmaceutického průmyslu implementací nové US normy, která předpokládá provedení screeningu u 100% kusů z nákladu letadla.
Půl roku před počátkem těchto kontrol, které mohou způsobit zpoždění u většiny zásilek, obě společnosti začali nabízet vzdělávací kurzy pro své zákazníky v oblasti farmacie.
Kurzy je mají naučit, jak se nejlépe přizpůsobit těmto novým normám,Transportation Security Administration's (TSA) a Certified Cargo Screening Program (CCSP).

celá zpráva EN
Zdroj informací:www.dhl.com
Kategorie novinky: Letecká doprava


SKUPINA GEIS PODPOŘILA VZNIK NOVÉHO ČESKO - SLOVENSKÉHO FILMU DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ

aktualizováno dne 18.3.2010

Doktor od jezera hrochů Geis CZ, General Parcel Čechy a TEN Expres Slovakia, společnosti skupiny Geis působící na česko – slovenském území se podílely na vzniku nové filmové komedie Zdeňka Trošky.
celá zpráva
Zdroj informací:www.geis.cz

Kategorie novinky: dopravaČeské dráhy letos objednají nové vlaky a modernizace za rekordních 16 miliard Kč

aktualizováno dne 17.3.2010

vlaky České dráhy v letošním roce vypíší rekordní počet zadávacích řízení souvisejících s modernizací vlakových souprav. Finanční objem letos připravovaných kontraktů na nákup nových a modernizaci stávajících vozidel dosáhne celkový objem přes 16 miliard Kč. Finanční prostředky budou investovány postupně v letech 2010 až 2014, kdy budou jednotlivé typy uváděny do provozu.


celá zpráva

Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Distribuční systém CS Cargo získal certifikát International Food Standard Logistic

aktualizováno dne 17.3.2010

certificate V logistických centrech v Senci a Prešově se potraviny skladují podle přísných mezinárodních standardů.
Systém pro distribuci rychloobrátkového zboží společnosti CS Cargo Slovakia získal prestižní ocenění IFS Logistic. Certifikací prošly právě dva sklady v Senci a Prešově. Kromě nich systém zahrnuje také logistické centrum v Rajacké Lesné a cross dock ve Zvoleně.
Společnost CS Cargo tak znovu potvrdila vedoucí pozici na Slovenském trhu.

celá zpráva

Zdroj informací:www.cscargo.cz
Kategorie novinky: Pozemní doprava
STUDENT AGENCY přichystala novinky v autobusové dopravě

aktualizováno dne 16.3.2010

student agency Společnost STUDENT AGENCY přichystala s březnovou úpravou jízdních řádů dvě novinky v autobusové dopravě. Obě se týkají spojů na vnitrostátních linkách a cestující se s nimi setkávají již od počátku března.
celá zpráva

Zdroj informací:www.studentagency.cz
Kategorie novinky: Pozemní doprava
Povinná výměna řidičáků!

aktualizováno dne 16.3.2010

výměna řidičáků Řidičské průkazy vydané od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 jsou jejich držitelé povinni vyměnit nejpozději do 31. prosince 2010. Takových dokladů Ministerstvo dopravy eviduje v centrálním registru řidičů k 12. březnu 2010 celkem 846 389. Uvedená hodnota odpovídá cca 15% registrovaných řidičů v České republice.

celá zpráva

Zdroj informací:www.mdcr.cz
Kategorie novinky: Pozemní doprava
České dráhy uvedly loni do provozu nové a modernizované vlaky za 4,2 miliardy Kč

aktualizováno dne 15.3.2010

české dráhy České dráhy v roce 2009 uvedly do provozu rekordní počet nových a modernizovaných vlakových souprav v hodnotě přibližně 4,2 miliardy korun. Podstatná část investic směřovala do regionální dopravy, kde se s novými vlaky setkávají cestující při každodenní cestě do zaměstnání, do škol a za aktivitami ve volném čase. Nové nebo modernizované vozy a soupravy byly uvedeny do dovozu ve všech krajích České republiky.

celá zpráva
Zdroj informací:www.ceskydrahy.cz
Kategorie novinky:Železniční dopravaSchenker poskytuje logistické služby Mezinárodnímu paralympijskému výboru

aktualizováno dne 15.3.2010

paraolympiada DB Schenker získal smlouvu na poskytování služeb pro Mezinárodní paralympijský výbor. Stává se tak výhradním poskytovatelem veškerých služeb spojených s logistikou, přepravou těžkého nákladu a celním vypořádáním až do konce roku 2012.celá zpráva
Zdroj informací:www.schenker.cz
Zdroj obrázku:www.paralympic.cz

Kategorie novinky: dopravaČeská pošta nabízí novou službu nazvanou Platba superCash
česká pošta Služba Platba superCash, kterou Česká pošta nabízí od 15. 3. 2010 na všech svých pobočkách, přináší zákazníkům e-shopů možnost zaplatit za služby a zboží nakoupené přes internet v hotovosti, a to na 3 354 místech po celé republice. Za zprostředkování platby si přitom Pošta neúčtuje žádný poplatek.

celá zpráva

Zdroj informací:www.cpost.cz
Kategorie novinky: dopravaSpolečnost Kuehne+Nagel se stala poskytovatelem "showcase" skladovacího řešení pro Louis Vuitton v Japonsku
osaka Dceřinná společnost skupiny LVMH, Loui Vuitton Japonsko, jedna z nejprestižnějších společností v maloobchodním průmyslu, přidělila společnosti Kuehne+Nagel Japonsko vedení svých místních distribučních center v Osace.celá zpráva
Zdroj informací:www.kn-portal.com

Kategorie novinky:Pozemní dopravaCS Cargo Slovakia dodává součástky Benteleru do bratislavského Volkswagenu
wolkwagen

Logistická skupina CS Cargo, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů logistických služeb v regionu CEE, pokračuje v prohlubování vztahů se stávajícími partnery. Nejnovější událostí je navázání nového obchodního vztahu se společností Benteler Slovakia ze slovenských Malacek.
Benteler Slovakia je jedním z významných dodavatelů součástek pro bratislavskou pobočku automobilky Volkswagen.

celá zpráva
Zdroj informací:www.cscargo.cz

Kategorie novinky:Pozemní dopravaTNT Express partnerem filmového festivalu Jeden svět
jeden_svět Společnost TNT Express je oficiálním přepravcem filmů pro nadcházející festival Jeden svět. V jeho rámci bude v soutěžních i tematických kategoriích uvedeno 101 filmů z celkem 30 zemí. Pražská část festivalu potrvá od 10. do 18. března, poté se přesune do dalších českých měst.


celá zpráva
Zdroj informací:www.tnt.com

Kategorie novinky: dopravaČD Cargo stojí u zrodu evropské aliance Xrail
vlaky Sedm hlavních evropských operátorů železniční nákladní dopravy včetně české ČD Cargo založilo 18. února ve švýcarském Curychu evropskou alianci pro přepravy vozových zásilek Xrail. Hlavním cílem nové aliance je zajišťovat mezinárodní železniční přepravu mezi největšími evropskými hospodářskými centry, jejich terminály a vlečkami efektivnějším a pro zákazníky komfortnějším způsobem.


celá zpráva
Zdroj informací:www.dnoviny.cz

Kategorie novinky:Železniční dopravaVláda schválila zákon o veřejné dopravě
zakony Vláda minulý týden schválila nový zákon o veřejné dopravě, který po letech příprav předložilo ministerstvo dopravy. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Zákon má například upravit pravidla zadávání veřejných zakázek na dopravní obslužnost nebo stanoví standardy kvality autobusů a vlaků.


celá zpráva
Zdroj informací:www.dnoviny.cz

Kategorie novinky: dopravaSpolečnost CEVA Logistics poskytovatelem logistických služeb pro Samsung
ceva_italie CEVA ovládla poskytování logistických služeb pro společnost Samsung v Itálii.
CEVA Logistics, jedna z vedoucích společností v oblasti "supply chain" podepsala tří letý kontrakt v hodnotě 6.5 milionu €, s italsko pobočkou společnosti Samsung, která se soustředí na produkci klimatizačních jednotek.


celá zpráva
Zdroj informací:www.cevalogistics.com

Kategorie novinky: dopravaHospodářské výsledky TNT za rok 2009
tnt_vysledky Skupina TNT poskytující služby poštovní a expresní přepravy dosáhla celosvětově v roce 2009 celkového obratu 10, 4 miliardy eur. Oproti předcházejícímu roku tak snížila svůj celkový obrat o 6,7 %. Provozní zisk společnosti byl 648 milionů eur. TNT má v České republice tři divize: TNT Express, TNT Post a TNT Innight.


celá zpráva
Zdroj informací:www.tnt.com

Kategorie novinky: dopravaDHL Express rekapituluje služby v hlavním regionu Chile
chile Po intenzivní práci iniciovala nadnárodní přepravní společnost provoz v devíti ze třinácti regionů země, doufajíc v restartování mezinárodních služeb jakmile se normalizuje provoz na Chilském národním letišti.

Již 5 dní po nejsilnějším zemětřesení za posledních 50 let v historii Chile, DHL Chile oznámila, že započala se základním provozem služeb a doručování v devíti ze třinácti národních regionů.

celá zpráva
Zdroj informací:www.dhl.com

Kategorie novinky: dopravaTNT Express partnerem filmového festivalu Cinema Mundi
cinema_mundi Společnost TNT Express se partnersky podílela na filmovém festivalu Cinema Mundi, jehož první ročník se úspěšně uskutečnil od 24. února do 3. března v Brně.celá zpráva
Zdroj informací:www.tnt.com

Kategorie novinky: dopravaDopravci objednají letos více letadel než loni
letectvi_novinky Letecký průmysl čeká po loňském krizovém roce v následujících letech oživení. Letečtí dopravci letos objednají přes 800 nových letadel, tedy více než dvakrát tolik co loni. Poptávka se bude zvyšovat především v Asii. Předpověď v únoru ve zprávě o leteckém a obranném průmyslu zveřejnila společnost Deloitte.celá zpráva
Zdroj informací:www.dnoviny.cz

Kategorie novinky:Letecká dopravaimage003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy