topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Kuehne + Nagel rozšiřuje smluvní logistické služby v pobaltských státech

aktualizováno dne 30.6.2010

S cílem posílit své postavení na trhu smluvní logistiky v oblasti Baltského moře, Kuehne + Nagel otevřel nové distribuční centrum v blízkosti Rigy. Toto nové centrum bude sloužit, jako centrála pro aktitivity společnosti v Pobaltí a umožní přednímu poskytovateli logistických služeb, aby rozšířil portfólio svých služeb. Budova je strategicky umístěna v Sauriesi v těsné blízkosti Rigy, s výbornou dostupností pro další leteckou či silniční dopravu. Ve svém prvním fázi výstavby, state-of-the-art facility bude mít k dispozice 14,000 m2 skladových prostor, včetně zvláštní části věnované cross-docking činnosti a moderním kancelářím. Další rozšíření se plánuje až na 40,000 m2. Zařízení je vybaveno rozšířenou bezpečností a normamy, aby bylo možné uchovávat vysoké hodnoty zboží. Kuehne + Nagel nabízí své služby v oblasti skladování velkým zákazníkům z high-tech a průmysl FMCG.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
AWT Čechofracht a.s. - Ocenění za kvalitu expresních přeprav

aktualizováno dne 30.6.2010

Přední tuzemská spediční a logistická společnosti AWT Čechofracht a.s. navázala na loňský úspěch a získala druhé místo za kvalitu služeb. Soutěž pro partnerské firmy z celé Evropy každoročně vyhlašuje německá expresní distribuční síť SystemPlus. Letošní vyhodnocení proběhlo v polovině června v nizozemském městě Duiven. V roce 2008 společnost získala třetí místo za kvalitu a nyní je o stupínek výše. Tento růst kvality však není jediným pozitivním ukazatelem. Mezi roky 2008 a 2009 došlo také k výraznému nárůstu počtu přepravených zásilek i celkové hmotnosti. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán v počtu exportů, a to o více než 250%. Dále byla v letošním roce zavedena nová doplňková služba. Donedávna byl tento systém vhodný spíše pro menší zásilky do 500 kg, dnes je však možné přepravovat za zvýhodněné ceny i zásilky na jedné paletě těžší než jedna tuna.

Zdroj informací: www.cechofracht.cz
Kategorie novinky: Expresní doprava
TNT - Pochod proti hladu přinesl jídlo pro 10 000 dětí

aktualizováno dne 29.6.2010

Dne 6. června se v České republice a dalších více než 70 zemích uskutečnil Pochod proti hladu, jehož globálním partnerem je společnost TNT. Celkem se Pochodu zúčastnilo na 150 000 lidí, kteří tímto způsobem upozornili na celosvětový problém hladu. Vybrané finanční prostředky postačí na jídlo pro 10 000 dětí v rozvojových zemích na celý rok. Cílem Pochodu proti hladu je podpořit jednu z největších humanitárních organizací na světě – Světový potravinový program (WFP) při OSN. „V České republice jsme vybrali přes 75 tisíc korun, další peníze ale stále přicházejí,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR a dodává: „získané prostředky budou investovány zejména do nákupu jídla dětem z rozvojových zemí.“ Atmosféru pražského pochodu vám přiblíží video na webové televizi TNT www.tntwebtv.cz.
Pochod proti hladu vznikl v roce 2003 jako aktivita zaměstnanců společnosti TNT v Číně. Později se rozvinul do podoby celosvětové kampaně, do které se kromě zaměstnanců TNT a OSN zapojili i další partneři, občanská sdružení a humanitární organizace. Na boj proti dětskému hladu můžete nadále přispět dárcovskou sms ve tvaru DMS STOPHLADU, zaslanou z mobilního telefonu na tel. číslo 87 777 (cena jedné dárcovské sms je 30.- Kč, 27 Kč obdrží WFP).

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
DOTZ DRIFT BATTLE 2010

aktualizováno dne 29.6.2010

DOTZ DRIFT BATTLE je mezinárodní závod v driftování (Drifting (??????, dorifuto soko) odkazuje na techniku řízení a na závodní automobilovou disciplínu, která využívá této techniky řízení. U auta můžeme říci, že driftuje, když zadní úhel smyku je větší než přední úhel a přední kola směřují opačným směrem než je směr zatáčky (např. auto zatáčí doleva a kola směřují doprava), řidič však musí mít všechny tyto faktory pod kontrolou. Jako závodní disciplína si získává popularitu po celém světě.. Letošní DOTZ DRIFT BATTLE pořádaný sdružením drifterů Czech Drift Motorsport na autodromu v Sosnové u České Lípy. Automobily budou projíždět závodní trať ve vysokých rychlostech po dvojicích těsně vedle sebe (dveře na dveře) a to v neustálém řízeném smyku. Slavnostní zahájení celé akce proběhne 10. července v 10:00. Areál bude přístupný veřejnosti již od 08:00. Ceny vstupného se pohybují od 170,- Kč.

Další informace k celé akci včetně videí a fotografií naleznete na : www.czechdrift.cz

Zdroj informací: www.czechdrift.cz
Kategorie novinky: Automobilová doprava
Letiště Praha podepsalo dohodu o spolupráci s obcemi v okolí

aktualizováno dne 28.6.2010

Vedení společnosti Letiště Praha ve čtvrtek slavnostně podepsalo dohodu o spolupráci se Zájmovým sdružením právnických osob dotčených provozem letiště Praha – Ruzyně (dále jen Sdružení). Tato dohoda je jedním z důležitých předpokladů pro společné soužití letiště a okolních obcí a městských částí Prahy. Obě strany se v Dohodě zavazují spolupracovat při zlepšování životních podmínek a prostředí v okolí pražského letiště. Dohoda říká, že Letiště Praha bude i nadále dodržovat aktuální postupy pro snížení hluku (např. ekonomické zvýhodnění provozu tišších letadel, povolení nočního provozu pouze nejtišším typům letadel či stanovení pravidel pro přílety a odlety s ohledem na minimalizaci hlukové zátěže). Společnost Letiště Praha bude také informovat Sdružení o intenzitách leteckého provozu a provedených měřeních hluku. Dohoda zastřešuje několikaletou spolupráci Letiště Praha s obcemi a městskými částmi v jeho okolí. Jen za posledních 12 let vynaložilo Letiště Praha na výměnu oken a balkónových dveří v obcích a městských částech zařazených do Ochranného hlukového pásma přes 600 milionů korun a každoročně investuje další nemalé částky. Tyto obce mohou čerpat prostředky z dvou dotačních programů na zlepšení životního prostředí a rozvoj občanské společnosti, které Letiště Praha každoročně vypisuje. V rámci obou programů (Žijeme zde společně a Dobré sousedství) vydalo už letiště více než 145 mil. korun.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
DELTA Airlines slaví 15 let nonstop letů mezi Mephisem a Evropou

aktualizováno dne 28.6.2010

27.6.1995 spustila společnost Delta Airlines ve spolupráci s KLM a Memphis-Shelby County Airport první nonstop let mezi Memphisem a Amsterdamem. Za těchto patnáct let přepravili na těchto linkách více než 2.5 mil klientů a vydělali přez dvě miliardy USD. Arnold Perl, předseda, Memphis-Shelby County Airport o této službě hovoří jako o snu, který se stal ekonomickým požehnáním pro celý Memphis. Tuto službu začala provozovat společnost KLM ve spolupráci s Northwest Airlines, frekvence jejich letů byla 4x týdně. Během následujícího roku se poptávka zvýšila natolik, že lety byly začleněny do pevného harmonogramu na denní bázi. Delta převzala službu poté, co dokončila fúzi s Northwest Airlines koncem loňského roku. Delta a Air France-KLM provozují tento společný podnik přes Atlantik, který umožňuje leteckým společnostem sdílet náklady a výnosy z každé jejich trans-Atlantické cesty.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.delta.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Hanjin Shiping obdržel první lod třídy 10 000 TEU

aktualizováno dne 25.6.2010

Lod s názvem "Hanjin Korea", na rozdíl od ostatních kontejnerových plavidel společnosti, které jsou obvykle pojmenované po různých městech po celém světě, je první ze série pěti lodí třídy 10.000 TEU vyrobená společností Samsung Heavy Industries. Hanjin Korea je vybavena palivově šetrným a ekologickým motorem, který sníží spotřebu paliva a emisí CO2. Podle vyjádření společnosti bude Hanjin Korea nasazeno počátkem července na Asijsko - evropských obchodních trasách. Eun Young Choi, předsedkyně Hanjin Shipping, na sponzorské oslavě pokřtění lodi uvedla: "první loď, kterou jsem pojmenovala byla Hanjin Seattle v roce 1988. Od té doby, a za posledních 20 let jsem slavnostně uvedla přibližně 39 lodí. Nicméně, Hanjin Korea je první plavidlo třídy 10.000 TEU a tímto je nejvýznamnější nejen pro mne, ale i pro firmu. S Hanjin Korea jsme urychlili érau mega-tonážních lodí na globálním dopravním trhu. Jako přední světový námořní přepravce se neustále snažíme zlepšovat naši flotilu, abychom mohli flexibilně plnit požadavky našich zákazníků." Zbytek série má být dodán do konce roku 2011.

Zdroj informací: www.hanjin.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
SkyTeam oslavil desáté výročí

aktualizováno dne 25.6.2010

Aliance jen v první dekádě ztrojnásobila počet členství a zdvojnásobila počet letů vyjádřili se představitelé společností Air Europa, Kenya Airways a TAROM jako plnoprávní členové. Aliance oslavila své desáté výročí a při této příležitosti se sešli se sešli hlavní představitelé, aby zhodnotili úspěchy a nastínili její cíle. Na schůzi se dále řešila dohoda se společností China Eastern (jednou z nejvýznamějších společností Číny) se kterou se formálně zahájil proces zařazení do Aliance. Dále se pokračovalo programem obnového členství díky němuž jsou Air Europa, Keňa Airways a TAROM řádnými členy Aliance.
Od svého založení v roce 2000 mezi společnostmi Aeromexico, Air France, Delta Air Lines a Korean Air, se SkyTeam rozrostla o 13 členů v roce 2010, včetně nedávného doplnění Vietnam Airlines, a dnes má dojít k připojení rumunského dopravce TAROM. SkyTeam v současné době nabízí více než 13.000 letů denně do 898 destinací ve 169 zemích, a to až od 6.402 letů denně do 451 destinací v 98 zemích.

Zdroj informací: www.khl.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Ford Motor Company získala ocenění za "Obchodní obrat roku pro společnosti s více než 2500 zaměstnanci"

aktualizováno dne 24.6.2010

Cena je oceněním úsilí společnosti ponechat za sebou rok 2009 a světovou hospodářskou a finanční krizi, stejně jako bezprecedentní události v americkém automobilovém průmyslu. Ford mohl poprvé od roku 2005 hovořit o čistých přijmech 17,5 mil $. Společnost rovněž získala po 14 letech podíl na americkém trhu i přez zvyšující se konkurenci. Ocenění vyhodnocuje více než 200 pracovníků z celé USA, kteří vybírají z téměř 3000 společností a to pouze do 40 kategorií. Ocenění rovněž známe jako "Stevie" se uděluje od roku 2002. "Stevie Awards" se udělují ve čtyřech hlavních programech: Cena pro americký podnik , Cena pro mezinárodní obchod, Stevie Awards pro ženy v podnikání, a Stevie Awards za prodej a zákaznický servis. Tato cena je poctou pro společnosti všech typů a velikostí za nimiž stojí lidé a "Stevies" tímto uznávají vynikající výkony na pracovištích po celém světě. Přečtěte si více o Stevie Awards na adrese: www.stevieawards.com.

Zdroj informací: www.ford.com
Kategorie novinky: Automobilová doprava
Yusen Air& Sea Service Co., Ltd. se rozšiřuje

aktualizováno dne 24.6.2010

Yusen Shenda Air & Sea Service (Shanghai) Ltd přestěhoval kancelář do Wuxi, aby se lépe přizpůsobil růstu podniku.Kancelář zahájila svou činnost ve větším prostoru 21. června. Wuxi, které je klíčovým městem ekonomiky jižní provincie Ťiang-su, bylo osídleno řadou japonských společností, hlavně výrobců elektronických zařízení a jejich dílů. V současné době se město Wuxi vláda zaměřuje na rozšíření letiště Wuxi, které by zvýšilo objem importu / exportu nákladní letecké dopravy od a k zákazníkům v okrese Wuxi.
YAS (Shanghai)se tedy v reakci na tuto situaci rozhodl právě pro Wuxi,jako místa pro vznik nové kanceláře, která umožní větší počet pracovníků a zlepšení služeb společnosti.

Zdroj informací: www.yusen.com
Kategorie novinky: doprava
CEVA získala novou smlouvu se společností LAVAZZA jedním z nejvýznamějších výrobců kávy na světě

aktualizováno dne 23.6.2010

CEVA bude zodpovědná za skladování a manipulační činnosti s balením kávy LAVAZZA ve výrobní společnosti v Turíně, která patří mezi nejvýznamější na světě. Touto výrobní společností projde zhruba 18,5 mil. balení kávy ročně. Důležitým faktorem při výběru CEVY, jako nového partnera LAVAZZY, byla schopnost CEVY dosáhnout vysoké úrovně integrace jejich stávají provozní struktury a rozvíjet rozsáhlá inovativní řešení pro celý "supply chain" .
Gratulejeme !

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava
Maersk Line očekává nedostatek kontejnerového vybavení

aktualizováno dne 23.6.2010

Odvětví námořní kontejnerové dopravy nyní vstupuje do vrcholu sezóny, který tradičně přináší zvýšení objemů nákladů. S nečekaně silným oživením poptávky po kontejnerové dopravě jež se objevila, Maersk Line očekává, že nebude mít dostatečné množství vybavení, aby vyhověl všem poptávajícím. "Současná situace na tomto trhu je jedinečná, jsme svědky nárůstu poptávky ve většině obchodů, což jsme neočekávali ani my, ani naši zákazníci. Pro příklad, obchod mezi Asií a Evropou vzrostl o 23%, oproti jednocifernému navýšení jež jsme přepokládali před šesti měsíci. Proto jsme nyní v tíživé situaci a předpokládáme, že nedostatek kontejnerového vybavení se projeví ještě více právě ve vrcholu sezóny", uvedl Lars Jakobsen Reno, vedoucí oddělení sítí a produktů a člena správní rady Maersk Line.
Po recesi v roce 2008 a 2009 většina dopravců zastavila objednávky nových kontejnerů a dalšího obalového materiálu a nyní v roce 2010, kdy poptávka výrazně narostla oproti očekávání, se objevil v konečném důsledku globální nedostatek kontejnerového vybavení.
Maersk Line samozřejmě reaktivovala získávání kontejnerového vybavení a pro případ nutnosti jsou její lodě pro přepravu kontejnerů mnohem flexiblilnější, aby společnost vyhověla požadavkům svých zákazníků. Nedávno společnost oznámila zvýšení sazeb , Dálný východ - Evropa a to právě z důvodů neočekávaného zvýšení nákladů. Maersk Line nyní předpokládá, že tato situace bude trvat do třetího čtvrtletí, ale věří, že bude úspěšně překonána vzájemnou spoluprácí všech zúčastněných stran.

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
MAN - ocenil deset dodavatelů "Dodavatelem Trucknology"

aktualizováno dne 22.6.2010

MAN Nutzfahrzeuge ocenil deset dodavatelů tzv. "Trucknology Supplier Award" za vynikající služby poskytované společnosti. V hlavním výběru bylo 1 200 dodavatelů, kteří spolupracují při výrobě autobusů, nákladních automobilů a obzvláště motorů. Ceny předával Bernd Maierhofer, ředitel R & D a nákupu MAN Nutzfahrzeuge AG a vedoucí nákupu Björn Carlsson. Maierhofer zdůraznil, že komponenty a služby dodavatelů jsou životně důležité pro výrobu kvalitních vozidel společnosti MAN Nutzfahrzeuge. Také zdůraznil fakt, že společnost se nyní zaměřuje na rozvojové státy a ekologická vozidla a proto je pro ni důležité zachovat spolupráci s inovativními a flexibilními dodavateli.

Ocenění dodavatelé:
b+m surface systems GmbH, Eiterfeld EGE Endüstri ve Ticaret A.Ş., Izmir ElringKlinger AG, Dettingen Linnemann-Schnetzer Deutschland GmbH, Elterlein Oswald Kienbacher GmbH, Bad Hall PARSAN MAKINA PARÇALARI SANAYII A.Ş., Pendik Ressenig Fahrzeugbau GesmbH, Villach Ring-Plastik Pechler GmbH, Altomünster ROTH-TECHNIK AUSTRIA Ges.m.b.H., St. Aegyd Wasiak GmbH & Co. KG, Burgdorf . Gratulujeme !

Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: Nákladní doprava
SWISS - první SWISS SHOP se otevřel počátkem června na letišti v Curychu

aktualizováno dne 22.6.2010

Cestující, kteří ke své dopravě využívají letiště v Curychu mohou od června navštěvovat novou prodejnu SWISS SHOP, která byla otevřena v terminálu 1. Jedná se o první zařízení tohoto druhu společnosti SWISS. Swiss International Air Lines má již internetový obchod www.swiss-shop.com, které se těší velké popularitě mezi klienty. V nové fyzické podobě má obchod více než 60 m2 a můžete zde nalézt vše, co se týká cestování, domova, životního stylu, sportu i zábavy. Ze sortimentu dále hodinky, šperky, elektronika a praktické cestovní příslušenství, rozsah zahrnuje obchodní tašky Wenger a exkluzivní cestovní zavazadla řady SWISS. Stejně jako u stávajícího online SWISS SHOPU, všechny položky jsou hrazeny ve švýcarských francích nebo Miles & More po zadání mil, nebo s kombinací obou (s výhradou minimální část-platba 7 500 mil). Členové Miles & More také mohou vydělávat další míle za každý frank, které v SWISS SHOPU utratí. SWISS SHOP na letišti v Curychu je otevřen denně od 06:00 do 21:00. Pěkné nákupy!

Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
V Kladně vyvrcholily mezinárodní atletické závody desetibojařů

aktualizováno dne 21.6.2010

Ve dnech 15. a 16. června se v Kladně uskutečnil čtvrtý ročník desetibojařského meetingu TNT – FORTUNA meetingu. Dlouhodobým generálním partnerem meetingu je společnost TNT. Letošní ročník byl poprvé Mezinárodní asociací atletických federací zařazen do prestižního pětidílného vícebojařského sériálu IAAF Challenge. Potvrdila se tak vysoká sportovní i organizační úroveň závodů z předchozích let. V silně obsazeném závodě zvítězil po zranění hlavních favoritů Ukrajinec Oleksej Kasjanov, který výkonem 8381 bodů skočil na třetí místo letošních světových tabulek. V kategorii žen zvítězila ve vyrovnaném českém rekordu Eliška Klučinová. Více informací naleznete na www.desetiboj-kladno.cz.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Odvolání čtyřčlenného představenstva společnosti ČD Cargo a.s.

aktualizováno dne 21.6.2010

Ministerstvo dopravy bylo minulý týden e-mailem informováno, že představenstvo společnosti České dráhy a.s. (ČD), které vykonává funkce valné hromady stoprocentní dceřiné společnosti ČD Cargo a.s., rozhodlo o odvolání čtyřčlenného představenstva společnosti ČD Cargo a.s. Ministr dopravy Gustav Slamečka na základě této informace požádal vedoucí představitele řídícího výboru a dozorčí rady společnosti ČD, aby od představenstva ČD zjistili detailní důvody pro uvedenou změnu.


Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: doprava
FedEx Corporation reportuje vyšší objemy a zisky pro čtvrté čtvrtletí

aktualizováno dne 21.6.2010

FedEx Corporation oznámila minulý týden zisk 1,33 dolar na akcii za čtvrté čtvrtletí, které skončilo 31. května. V loňském roce společnost vykázala ve čtvrtém čtvrtletí ztrátu 2,82 dolarů na akcii, včetně 3,46 dolarů poplatků na akcii vyplívajících především ze snížení počtu zákazníků a letadel. Kromě těchto poplatků, ve čtvrtém čtvrtletí byl zisk před rokem 0,64 dolarů na akcii. "FedEx zajišťuje solidní výsledky v našem čtvrtém čtvrtletí, díky sekvenčnímu nárůstu objemu přepravy a naší schopnosti využít jedinečnou globální síť,jsme znovu obnovili ekonomiku společnosti," řekl Frederick W. Smith, předseda představenstva, prezident a generální ředitel FedEx Corp. Nakonec jsme pro tento fiskální rok silnější společností, a jsem přesvědčen, že FedEx má velmi dobrou pozici pro další růst přijmů a výnosů."

Zdroj informací: www.news.van.fedex.com
Kategorie novinky: doprava
ČSA - SKYTEAM CARGO NA AIR CARGO CHINA 2010 V ŠANGHAJI

aktualizováno dne 18.6.2010

České aerolinie Cargo se společně se svými partnery z aliance SkyTeam Cargo zúčastnili v roli vystavovatele výstavy Air Cargo China. Tato exhibice, která se konala ve dnech 8.-10. června 2010 v New International Expo Centre v Šanghaji, se řadí k jedné z největších a nejvíce navštěvovaných výstav zaměřených na leteckou nákladní přepravu a logistiku v Číně. Při této příležitosti přivítali partneři alliance SkyTeam Cargo, jimiž jsou Aeromexico Cargo, Air France Cargo-KLM Cargo, Alitalia Cargo, Czech Airlines Cargo, Delta Cargo a Korean Air Cargo více než stovku svých zákazníků na recepci pořádané na společném stánku.

Zdroj informací: www.csacargo.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
STUDENT AGENCY - Pozvánka na mimořádnou jízdu žlutým vlakem RegioJet

aktualizováno dne 18.6.2010

Společnost STUDENT AGENCY Vás zve na mimořádnou jízdu žlutým vlakem RegioJet na trati České Budějovice – Český Krumlov.Společnost dlouhodobě usiluje o zlepšení dopravní obslužnosti v regionech a zkvalitnění služeb v regionální železniční dopravě. Jihočeské a pošumavské regionální tratě považuje za významné dopravní páteře s mimořádným potenciálem pro budoucí rozvoj celého regionu. Mimořádná jízda vlaku bude příležitostí k setkání názorově pestré, odborné i laické veřejnosti, zástupců krajských a místních samospráv, i tisku. STUDENT AGENCY věří, že tak bude možné diskutovat například otázky budoucnosti regionální dopravy, pozitivní změny, které s sebou nese založení koordinátora dopravy v Jihočeském kraji, otázky zkvalitnění dopravní infrastruktury, či otevření dopravního trhu konkurenci a další.
Mimořádný vlak bude přistaven v pondělí 21.června 2010 od 12:00 na nádraží v Českých Budějovicích, ve 12:35 odjede do Českého Krumlova, kam přijede ve 13:25. Po krátkém pobytu v Českém Krumlově se vydá zpět a do Českých Budějovic se vrátí ve 14:28. Po zbytek dne a celý následující den budou na trati z Českých Budějovic do Českého Krumlova provozovány mimořádné vlaky pro veřejnost. - Ing. Jiří Schmidt,obchodní ředitel a člen představenstva

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
ČD Cargo na veletrhu Czech Raildays 2010 v Ostravě

aktualizováno dne 17.6.2010

Společnost ČD Cargo se již tradičně zúčastnila 11. ročníku mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské dopravy Czech Raildays 2010 – Dny kolejové dopravy, který se koná v těchto dnech, 15. až 17. června na nákladovém nádraží v Ostravě. Hned po zahájení veletrhu 15. června v 9.30 h předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČD Cargo Ing. Josef Bazala slavnostně převzal od předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti CZ LOKO Ing. Josefa Bárty poslední třicátou lokomotivu řady 753 ze zakázky na modernizaci celkem 30 kusů lokomotiv. Modernizace lokomotiv z původních řad 750, 752 a 753 byla zahájena v roce 2008 a projekt byl financován prostřednictvím leasingové společnosti ING Lease. Lokomotivy řady 753 modernizací získaly nový ekologický, úspornější spalovací motor Caterpillar, nové pomocné pohony, nový vlakový zabezpečovač a radiostanice na systém GSM-R, nový řídící a diagnostický systém, byly dosazeny elektrodynamické brzdy a zmodernizováno stanoviště strojvedoucího.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Rhenus jedna ze 100 TOP společností v provincii Antverpy

aktualizováno dne 17.6.2010

Logistická společnost Rhenus logistics s obchodním umístěním v Antverpách byla jmenováno jednou ze 100 nejrychleji rostoucích korporací v belgické provincii stejného jména. Letošní kritéria pro ocenění "Trendy Gazellen" byla vývoj obratu, zaměstnanost a cash flow. Obchodní a finanční časopis "Trendy", který organizoval žebříček umístění, uvedl, že firmy v seznamu ilustrovali, jaký hospodářský vývoj by se mohl v regionu uskutečnit. 100 nejlepších velkých korporací v provincii bylo potvrzeno v Antverpách dne 19. května za přítomnosti politiků, místních a regionálních významných osobností a vlivných představitelů ze světa podnikání. Podnikatelé ze všech firem v kategorii obratu ve výši 10 milionů EUR nebo více, byly ověřováni v průběhu předběžné etapy. Společnosti byli zároveň oficiálně pochváleny za zvyšování ekonomické efektivity a zlepšení podnikatelského prostředí v provinicii.

Zdroj informací: de.rhenus.com
Kategorie novinky: doprava
RENAULT - "šťastnou cestu" dobrodružství začíná

aktualizováno dne 16.6.2010

Na podporu zavedení nových Renault Mégane Coupé Cabriolet a Renault Wind – dvě,na trh, jako vozidel, která jsou synonymem cestování, radosti a svobody Renault rozběhl originální 360 ° komunikační kampaň. "Šťastná cesta" se rozběhla v osmi hlavních trzích ve Francii,Španělsku, Itálii, Velké Británii, Německu, Nizozemsku, Belgii a Švýcarsku. Osm evropských týmů bylo vybráno uživateli na webu www.verygoodtrip.renault.com, aby se účastnili tohoto projetktu. Dobrodruzi do 9. července projedou celou Evropu a musí vyřešit 100 úkolů. Je plánováno více než 13 hodin programu na on-line na webu a a veškerá nová dobrodružství poběží také na www.verygoodtrip.renault.com.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.renault.com
Kategorie novinky: silniční doprava
Přijďte fandit nejlepším světovým desetibojařům na meeting do Kladna!

aktualizováno dne 16.6.2010

V Kladně v těchto dnech probíhá již čtvrtý ročník desetibojařského meetingu TNT – FORTUNA meetingu, jehož je TNT generálním partnerem. Největším lákadlem závodů je plánovaný souboj světového rekordmana Romana Šebrleho a Bryana Claye, který ohlásil pokus o překonání světového maxima. Letošní ročník byl poprvé Mezinárodní asociací atletických federací zařazen do nejvyšší světové vícebojařské série IAAF Challenge. Ve startovní listině proto nechybí další velká desetibojařská jména jako Kazach Dmitrij Karpov, Bělorus Andrej Kravčenko nebo dvojnásobný vítěz kladenského závodu Jamajčan Maurice Smith. Účastní se také celá česká špička. Vedle desetibojařů změří síly i sedmibojařky v čele s Hannou Melničenkovou z Ukrajiny. Na kladenském městském stadionu Sletiště budou soutěže probíhat v úterý, 15. června, od 11 do 19:30 hodin, ve středu, 16. června, začnou závody v 10 hodin. Na 18:30 je naplánováno slavnostní vyhlášení vítězů.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
DACHSER inovuje technologie pro sledování zásilek

aktualizováno dne 15.6.2010

Společnost DACHSER Czech Republic zavádí do své sítě poboček nové verze mobilních terminálů PenKey pro zpracování elektronických údajů o zásilkách. Do konce roku bude do modernizace terminálů pro českou sít DACHSERU investováno celkem 800 000 Kč.
PenKey jsou elektronické terminály, které DACHSER využívá pro sběr a přenos dat do svého informačního systému DOMINO, který umožňuje transfer dat do internetové aplikace E-Logistics. S pomocí E-Logistics je možné elektronickou formou zadávat zásilky k přepravě, sledovat jejich průběh a monitorovat odchylky od zadání zakázky.
Zákazníci DACHSERU si mohou přes E-Logistics také vytisknout potvrzení o doručení zásilky včetně podpisu příjemce, a to již do 5 minut po doručení zásilky. Všichni řidiči sběrné služby DACHSERU mají k dispozici terminály PenKey a jsou speciálně proškolení pro jejich použití. Každá zásilka sběrné služby je tedy naskenována terminálem PenKey jak při vyzvednutí, tak i při jejím doručení. „Díky high-tech terminálům PenKey je možné okamžitě získat informace například o nepřevzetí zásilky příjemcem zboží či o poškození zásilky, a to včetně fotografie zásilky ve skladech DACHSERU kdekoliv na světě,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a. s.
Active Report, proaktivní automatizovaný nástroj, slouží k zajištění a udržení kvality přepravy zásilek, které jsou evidovány právě terminály PenKey a elektronickými čtečkami ve skladech.
Active report neustále sleduje soulad mezi plánovaným a skutečným pohybem zásilky a v případě odchylky proaktivně zasílá oznámení přímo zákazníkovi DACHSERU. Ing. Jan Polter k tomu dodává, „zprávy Active Reportu jsou vysokou laťkou, kterou si DACHSER sám nastavil pro zcela transparentní průběh přepravy zásilek, a také základem pro naše interní hodnocení kvality poboček.“Všechny terminály PenKey společnosti DACHSER jsou vybaveny GPRS a bluetooth pro přenos dat například ve formě konkrétní objednávky svozu. Podpis příjemce je možný díky obrazovce touchscreen. Nové terminály jsou navíc opatřeny i GPS a digitálním fotoaparátem. V budoucnu tak bude možné zdokumentovat odchylky v pohybu zásilky nejen ve skladech, ale i při samotné přepravě.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: Nákladní doprava
Vietnam Airlines se připojí k alianci Skyteam

aktualizováno dne 15.6.2010

První člen aliance z jihovýchodní Asie přidal do sítě Skyteam dalších 20 destinací. Zároveň cestující Vietnamských airolinií budou mít lepší přístup do destinací po celém světě.Během ceremonie, která se konala ve čtvrtek v Hanoji, Vietnam Airlines se oficiálně připojil ke globální letecké alianci SkyTeam. SkyTeam je nyní zaměřen na zvýšení pokrytí Asie jako celku, a vítá svého prvního člena v jihovýchodní Asii, aliance významně posiluje svou síť dosáhnoutím těchto regionů. Spojení s aliancí SkyTeam představuje důležitý krok směrem k budoucímu růstu Vietnam Airlines. To přinese cestujícím pohodlné a bezproblémové služby mezinárodních norem a globální síť pokrývající více než 850 destinací ve 169 zemích. Zákazníci Vietnam Airlines mohou získávat a využívat míle při cestování na linkách ze všech ostatních členských leteckých společností SkyTeam. Zákazníci z jiných SkyTeam Frequent Flyer programů mohou dosáhnout stejného při létání s Vietnam Airlines.

celá zpráva v en
Zdroj informací: corporate.airfrance.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
DACHSER má nového manažera pro logistiku DIY

aktualizováno dne 14.6.2010

Jiří Pichrt (1984) nastoupil do DACHSER Czech Republic na nově vytvořenou pozici projektového manažera pro speciální segment logistiky DIY. DACHSER tím reaguje na vzrůstající tendenci trhu s hobby markety a zvýšenou poptávku po logistických službách v tomto segmentu. Jiří Pichrt se narodil v roce 1984. Svoji profesní dráhu zahájil v roce 2000 ve společnosti BOSAL ČR jako pracovník logistiky. V roce 2008 nastoupil jako obchodník do společnosti DHL Freight. Na své nové pozici v DACHSER Czech Republic bude zodpovědný za řízení logistických projektů jak pro řetězce DIY samotné, tak i pro dodavatele do hobby marketů. Jiří Pichrt je svobodný. Hraje závodně basketbal, zajímá se o moderní design a hovoří plynně anglicky.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: doprava
DB Schenker propojuje silnici a železnici v novém logistickém centru v Brně

aktualizováno dne 14.6.2010

Zahájením provozu nového logistického centra v Brně DB Schenker propojuje silniční a železniční cesty v České republice. Terminál o rozloze 8,000 metrů čtverečních zahájil svoji činnost jen před několika dny a je prvním railportem společnosti DB Schenker v zemi. „Díky tomuto novému centru našim zákazníkům nabízíme propojení silničních a železničních dodávek na jednom místě. Brňané ocení, že ve větší míře budeme přepravovat zboží ekologicky po železnici,“ vysvětluje Tomáš Holomoucký, ředitel SCHENKER spol. s r. o. Logistická hala zabírá 6,300 metrů čtverečních a je vybavena špičkovým technickým zázemím. Jde o jediný moderní sklad logistické společnosti v blízkosti průmyslové zóny Černovická terasa. Zbylých 1,700 čtverečních metrů slouží pro překládkové operace. Terminál v Brně – Slatině má svoji vlastní železniční vlečku s 85 metrů dlouhou zastřešenou nákladovou rampou. Velkou výhodou terminálu je, že se nachází v blízkosti silničního uzlu a na panevropském železničním koridoru. Díky jedinečné poloze bude terminál v Brně – Slatině sloužit jako překladové centrum mezi střední Evropou a Balkánem.

celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: Pozemní a Železniční doprava

CEVA zřizuje ekologicky udržitelný hub v Itálii

aktualizováno dne 11.6.2010

ceva

CEVA Logistics, jako přední světový dodavatel Supply chain služeb, oznámila zřízení,již třetí ekologické budovy. Nový hub se nachází v San Pietro Mosezzo, Itálie a má k dispozici pro logistické služby 85 000 m2. Sklad byl vybaven více než 9 600 fotovoltaickými panely o rozloze 16 000 m2. Celkově celé zařízení může produkovat 2.500 MWh energie ročně, což je ekvivalent 700 domácností - úspory v průměru 1300 t emisí CO2 ročně. Hub je vybaven 98 rampamy určenými k manipulaci s nákladem a počítá zhruba s 25 odchozími a 40 příchozími kamiony.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: Pozemní doprava
České Dráhy - Od léta na ruzyňské letiště za polovic

aktualizováno dne 11.6.2010

ceske_drahy

Odkudkoliv z České republiky můžete vyrazit vlakem přímo do stanice Praha letiště, kam z pražského hlavního nádraží jezdí každou půlhodinu autobusový spoj ČD Airport Express. S novou akviziční slevou „Vlak+ letiště Praha“ navíc ušetříte polovinu jízdného, protože zaplatíte jen jednu cestu z domova na letiště, zpátky domů pojedete zdarma. Odkudkoliv z České republiky si od 13. června může zákazník koupit zpáteční vnitrostátní jízdenku „Vlak+ letiště Praha“ do stanice Praha letiště za cenu jednosměrné jízdenky, která mu bude platit i pro cestu zpátky. Podmínkou je, že na zpáteční cestě bude mít cestující jízdenku orazítkovanou. Razítko s datem jízdy, kdy je nutno nastoupit cestu zpět, dostane na informační přepážce v příletových terminálech letiště po předložení palubní vstupenky a osobního dokladu. Jízdenka platí 30 dnů a poslední den platnosti může být 11. prosince letošního roku. Jízdenky do stanice Praha letiště s touto nabídkou je možné koupit u kterékoliv pokladní přepážky ČD. Cestující do stanice Praha hlavní nádraží dojedou vlakem, dále pak pokračují autobusovým spojem ČD Airport Express, který v půlhodinových intervalech spojuje pražské hlavní nádraží a oba terminály ruzyňského letiště.

Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
MAN Nutzfahrzeuge Group na veletrhu INTERSCHUTZ 2010

aktualizováno dne 10.6.2010

truck

Společnost MAN představí širokou škálu nových řešení pro svá vozidla na veletrhu INTERSCHUTZ. Jedná se o přední světový obchod se záchranářskou, požární technikou a technikou pomoci při katastrofách v Lipsku. MAN nabízí portfolio vozidel od 7,49 do 44 tun a pokrývá jím široké spektrum záchranářů, hasičů a civilní obrany.přehled vozidel
Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: Automobilová doprava
Korean air modernizuje flotilu

aktualizováno dne 10.6.2010

koair

Letecká společnost Korean Air zahájila druhou fázi rozsáhlého plánu renovace všech středně dlouhých a dálkových letů osobní přepravy a své stroje vybavila prvotřídními sedadly nové generace – jsou jimi tzv. Kosmo Suites (první třída), Prestige Sleeper (prestižní třída) a New Economy (ekonomická třída). Prostřednictvím investice ve výši 200 mil. US $ společnost Korean Air modernizuje 32 osobních letadel svého leteckého parku, které budou do března 2011 nasazeny na středně dlouhé a dálkové lety a vybaví je prvotřídními sedadly nové generace. Aerolinky rovněž zmodernizovaly 38 nových letadel typu B777-300ER a letadla příští generace typu A380 a B787 šetrná k životnímu prostředí. V Praze v současné době operují již dvě modernizovaná letadla typu Boeing 777-200 s novými sedadly.
V roce 2008 společnost Korean Air dokončila první fázi rozsáhlého plánu obnovy u 26 letadel včetně typu B777-200 a B747-400. Po dokončení druhé fáze v roce 2014 budou aerolinky provozovat celkem 96 letadel vybavených tím nejmodernějším zařízením.Odhalení sedadel nové generace typu Kosmo Suites v první třídě, Prestige Sleeper v prestižní třídě a New Economy v ekonomické třídě proběhla koncem května, kdy společnost zahrnula do své flotily nová letadla B777-300ER.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
MAERSK LINE rozšíří své služby mezi Asií a východní pobřeží Jižní Ameriky

aktualizováno dne 9.6.2010

namorni doprava

Aby společnosti pokryly požadavky vrcholné sezóny Hamburg Süd a Maersk Line se rozhodly představit druhý řetězec jejich služeb mezi Asií a východním pobřežím Jižní Ameriky. Druhý řetěz služeb bude provozován s deseti loděmi a využitelnou kapacitou 2100 TEU, každou řadu tvoří 5 lodí.
Služby se rozšíří od prvního týdne v červenci a budou vypadat následovně:
Řetěz 1
Nagoya – Yokohama – Pusan – Shanghai – Hong Kong – Tanjung Pelepas – Singapore –Sepetiba – Santos – Buenos Aires – Rio Grande – Navegantes – Paranagua – Santos – Singapore – Hong Kong – Nagoya.
Řetěz 2
Shanghai – Ningbo – Dachan Bay – Hong Kong – Singapore – Tanjung Pelepas – Durban – Santos – Itajai – Port Elizabeth – Durban – Shanghai.
Řetězce jsou koordinovány takovým způsobem, aby poskytly nejkompletnější pokrytí, v nejrychlejším tranzitním čase mezi klíčovými přístavy. Předpokládá se, že na konci sezóny (říjen 2010) se služby vrátí do původního stavu.

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
Labským rejdařům počasí přeje

aktualizováno dne 9.6.2010

lod

Zatímco déšť výrazně komplikuje železniční i silniční dopravu, labští rejdaři se radují. Mohou totiž v příhraničním neregulovaném úseku plout na plný ponor. Podle posledních údajů ministerstva dopravy činil možný ponor u hranic polovinu dní v květnu přes 200 centimetrů, hranice ekonomické plavby je přitom 140 centimetrů. »Měsíc květen tak byl z plavebního hlediska pro provozovatele vodní dopravy měsícem příznivým až ideálním. Vývoj pro další měsíce bude zcela závislý na srážkách - při pokračování současné srážkové aktivity může pokles stavu vodočtu, a tím i snižování hloubky pod ekonomické rozhraní nastat později, než je obvyklé,«uvedl mluvčí MD Karel Hanzelka. »Plavební podmínky jsou úplně ideální, stoprocentě lepší než loni,« potvrdil šéf rejdařství EVD Lukáš Hradský. Podle něj měli lodníci vrásky na čele pouze v lednu a únoru, kdy zamrzla řada přístavů především v Německu a plavba stála. Po odtání ledů prý ale panuje na Labi plnosplav-nost.


celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: Říční doprava
easyJet odhalil svůj průmlom v oblasti detekování sopečného kouře a popela

aktualizováno dne 8.6.2010

eJ

easyJet, největší britské aerolinie, minulý týden představil průlomovou technologii, která by měla minimalizovat omezení letů v případě sopečné činnosti. Společnost se tak zároveň stala prvními aerolinkami na světě, která technologii AVOID uvede do zkušebního provozu. Ve své podstatě je tento systém detektorem popela a dýmu a byla vytvořena Dr. Fred Prata z norského institutu pro výzkum ovzduší. Systém vyžaduje zavedení infračervené technologie do letadla a následně předává snímky z venku pilotům i leteckým společnostem. Tyto snímky umožní vidět oblaky ještě 100 km před letadlem a to ve výšce mezi 5.000 stopami a 50.000 stopami. Nový systém tedy umožní pilotovi včas upravit dráhu letu, tak, aby se zabránilo střetu s oblakem. Na podobném principu pracují i radary na počasím, které jsou dnes běžnou součástí všech komerčních letadel.


celá zpráva v EN
Zdroj informací: corporate.easyjet.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Kuehne + Nagel řídí služby částí distribučního centra společnosti John Deer v Číně

aktualizováno dne 8.6.2010

KN

John Deere (Čína) Investment Co Ltd, jeden z předních světových výrobců zemědělských strojů a zařízení, nedávno uzavřel smlouvu se společností KUEHNE+NAGEL na správu svých národních služeb části distribučního centra v Tianjin. S cílem více vyhovět svým koncesionářům a optimalizovat management náhradních dílů, John Deer centralizoval své služby v národním distribučního centru v Tianjin.


celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
"Disaster response team" (DRT) společnosti DHL nasezen v Guatemale

aktualizováno dne 7.6.2010

sklad

Jen pár dní po té, co Pacay jedna z nejaktivnějších sopek v Guatemale vybuchla, zasáhla region ještě tropická bouře "Agatha", která způsobila mnoho záplav a sesuvů půdy. Bouře zabila více než 100 lidí a zanechala desítky tisíc bez střechy nad hlavou. Z důvodu sopečných erupcí byla uzavřena letiště a tak se do regionu dostávala pomoc jen velice pomalu. Po té co vláda vyhlásila v oblasti tísňový stav, místní úřad pro krizové situace požádal o podporu DHL (Disaster response team). Tým 20ti dobrovolníků se usadil v La Aurora, letiště v Guatemala City a začal vytvářet dočasné profesionální sklady, včetně vybavení, třídit a vytvářet úplné inventáře darovaných věcí. V závislosti na vývoji situace se předpokládá, že tým dobrovolníků zůstane v míste 7-10 dní.

celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: doprava
Air France - KLM Cargo - 7 dní na světový pohár FIFA

aktualizováno dne 7.6.2010

fifa

Od 7. do 12. června nabízí společnost Air France 7 500 sedadel navíc na lince Paříž-Johanesburg, v provozu jsou třikrát týdně lety s boeing 777 (úterý,čtvrtek,sobota) a denní lety s A380. Během celé soutěže nabízí společnost celkem 46 000 míst, které zahrnují 1300 odletů z Johannesburgu ode dne po finálovém zápase. Air France je zároveň první leteckou společností, která operuje s A380 v Africe. Světové prvenství společnosti dokresluje fakt, že Africké linky tvoří 12% zisku Air France. Johannesburg je vedoucí destinací v oblasti přepravených pasažérů. Dohromady mají společnosti Air France a KLM Cargo 24 letů týdně mezi Paříží - Amsterdamem a Jižní Afrikou, které zahrnují 7 letů do Cape town provozované KLM.

Zdroj informací: www.airfrance.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
ČSA Cargo - PRAVIDELNÉ NÁKLADNÍ LETY DO SKOPJE, MINSKU, BĚLEHRADU A ZÁHŘEBU

aktualizováno dne 4.6.2010

csa cargo

Dovolte nám informovat Vás o mimořádných přepravních kapacitách, které jsme zajistili do našich nejvytíženějších destinací s cílem vyjít vstříc Vaší poptávce. Vedle pravidelných letů Českých aerolinií můžeme pro Vaše zásilky nabídnout rovněž níže uvedené spojení z Prahy do Minsku, Skopje, Bělehradu a Záhřebu!


Letový řád
Zdroj informací: www.csacargo.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
ČD Cargo - Přeprava písku pro Světový pohár v plážovém volejbalu na pražskou Štvanici

aktualizováno dne 4.6.2010

cd cargo

Po dvouleté přestávce letos opět akciová společnost ČD Cargo zajišťuje návoz speciálního písku za účelem pořádání turnaje Světového poháru v plážovém volejbalu, který se koná ve dnech 15. až 20. června 2010 na pražské Štvanici. Pro přepravu písku dodaného opět společností Provodínské písky byly zvoleny výsypné vozy a již osvědčená netradiční vykládka pomocí shozu z Negrelliho viaduktu. Ten protíná Štvanici v těsné blízkosti místa konání turnaje. Celá technologie přepravy a vykládky již byla vyzkoušena v roce 2008 a také letošní zakázka probíhá bez nejmenších komplikací a k plné spokojenosti zákazníka. Celkem bude vlaky ČD Cargo navezeno úctyhodných 1 700 tun písku. Centrum Prahy tak je „ušetřeno“ jízdy několika desítek plně vytížených kamionů .


celá zpráva
Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Ministerstvo dopravy oznámilo zrušení svého příkazu k provádění letů na dobu nezbytně nutnou v souvislosti se zvýšenou sopečnou aktivitou islandského vulkánu Eyjafjallajökull

aktualizováno dne 4.6.2010

sopka

Dne 29. dubna 2010 vydalo Ministerstvo dopravy na základě ustanovení § 88 odst. 5 zákona č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a o změně a doplnění zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů, v přímé souvislosti se zvýšenou emisí nebezpečného vulkanického popela do vzdušného prostoru, jehož původcem byla islandská sopka Eyjafjallajökull, příkaz k provádění letů na dobu nezbytně nutnou. Jelikož jmenovaný vulkán významně polevil ve své aktivitě a neemituje vulkanický popel, čímž není již nadále splněna zákonná podmínka bezprostřednosti ohrožení civilního letectví, Ministerstvo dopravy dne 2. června 2010 oznámilo, že svůj původně vydaný příkaz k provádění letů zrušuje.

Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
DACHSER na veletrhu Transport logistic v Číně

aktualizováno dne 3.6.2010

transport logistic

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb společnost DACHSER prezentuje své nové zákaznícké řešení na veletrhu Transport logistic v Číně. Přídavkem ke svým transportním, skladovacím a smluvním logistickým službám společnost v letošním roce představí i celou řadu inovací na 140 m2 výstavní plochy.
Sem patři specialozované služby v oblasti spotřební elektroniky, obnovitelné zdroje energií a automobilový sektor. Dachser vyvinul nové řešení pro výrobní segmenty, kde většina výroby je situována v Číně a je exportováná do celého světa.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: doprava
Sdružení SAE slaví pětileté jubileum

aktualizováno dne 3.6.2010

gebruder_weis

Společnost System Alliance Europe spojuje kompetenci a odborné znalosti vedoucích spedičních společností střední velikosti v jedné síti. Pokud se zákazník obrátí na svého regionálního přepravce, obdrží kompletní nabídku evropské platformy sběrné dopravy zboží. Vysoké standardy kvality, transparentní procesy a spolehlivou přepravu v rámci spolupráce zaručují organizační a informačně technické směrnice.

V rámci letošního shromáždění partnerů, konaného v Bruselu, oslavilo sdružení System Alliance Europe prvních 5 let spolupráce.
To, co začalo roku 2005 se 16 zakládajícími členy z 5 různých zemí, se mezitím vyvinulo ve vedoucí evropskou síť s kusovým zbožím se 47 partnery a 166 provozy ve 23 zemích. Původní myšlenkou bylo spojit a posílit vedoucí evropské spediční společnosti střední velikosti pro zabrání pozice na trhu díky nepřekonatelné kvalitě servisu. Pohled zpět na úspěch posledních pěti let, především v oblasti kvality odesílání a doručování, byl hlavním tématem shromáždění partnerů v Bruselu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.gw-world.cz
obrázek: www.eastlog.biz
Kategorie novinky: doprava
Rhenus nyní poskytuje více bezpečnosti v letecké nákladní přepravě

aktualizováno dne 2.6.2010

rhenus

Rhenus Logistics ve spolupráci se společností Aviasecure AG vytvořili novou dceřinou společnost Aviasecure Rhenus Alpina AG, se sídlem na letišti v Curychu. Pod touto značkou nyní poskytují specializované služby v oblasti bezpečnosti a kvality převážně v letecké dopravě.
Po té co nová společnost úspěšně prošla inspekcí Spolkového úřadu pro civilní letectví (FOCA), byl jí přiznán plný status a v provozu je od 1.6.2010.


celá zpráva v ne
Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Posádka společnosti SWISS získala nejvyšší ocenění za služby "ve vzduchu" i na "zemi"

aktualizováno dne 2.6.2010

swiss

Swiss International Air Lines získala letošní prestižní ocenění Skytrax World Airline, kterou získal v Eropě za personál, který poskytuje vynikající služby. Cena byla udělena společností Skytrax a to na základě výzkumu provedeném mezi několika miliony cestujících. K předání došlo na SWISS expozici vybavení vnitřku letadel v Hamburku.
SWISS získal toto prestižní evropské ocenění před dalšími 200 leteckými společnostmi, které byli rovněž součátí průzkumu.


celá zpráva v en
Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
TNT má plán na snížení emisí oxidu uhličitého o 45 %

aktualizováno dne 2.6.2010

tnt

Společnost TNT do roku 2020 sníží, ve srovnání s rokem 2007, svůj index CO2 o 45 %. Index CO2 počítá emise z operací prováděných přímo TNT a zahrnuje uhlíkovou stopu letecké i silniční přepravy a firemních budov. Redukce emisí je součástí ekologického programu TNT Planet Me. V následujících třech letech TNT například pořídí 3 000 elektrických vozidel. TNT dlouhodobě snižuje svůj dopad na životní prostředí. Pro větší přehlednost vyvinula index CO2, který transformuje péči o životní prostředí do konkrétních čísel. Index započítává oxid uhelnatý z operací samotné TNT (tj. bez subdodavatelů) a zahrnuje emise dodávek, nákladních vozů, kamionů, evropské letecké přepravní sítě, dlouhých letů a také budov. Jako výchozí stav pro výpočet úrovně indexu se používá absolutní hodnota emisí z roku 2007. V roce 2009 zaznamenal index zlepšení o 5 bodů na úroveň 94 (oproti hodnotám 99 v roce 2008 a 100 v roce 2007). V současné době není dostatek dat k tomu, aby se index využil i k výpočtu emisí od subdodavatelů.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: Pozemní a Letecká doprava
Škoda Auto na autosalonu Brno 2010

aktualizováno dne 1.6.2010

brno

Produktovou ofenzívu v podobě nových modelů a nejmodernějších technologií připravila Škoda Auto na letošní mezinárodní Autotec & Autosalon Brno 2010. Hlavním magnetem expozice bude zcela nová Fabia RS. Novinka v nabídce modelů se sportovním akcentem z Mladé Boleslavi v sobě nezapře inspiraci úspěšným soutěžním speciálem Fabia Super
2000 podpořenou tradicí téměř 110 let účasti značky v motoristickém sportu. O pohon se stará vyspělá technika v podobě benzinového čtyřválce 1,4 TSI s dvojitým přeplňováním (mechanický kompresor + turbodmychadlo) o výkonu 132 kW (180 koní) a sedmistupňové automatické dvouspojkové převodovky DSG. Nejrychlejší Fabia je poprvé k dispozici ve dvou karosářských variantách, jako dynamický hatchback a sportovní kombi.
Expozici společnosti Škoda Auto je možné navštívit v hale P brněnského výstaviště na stánku č. 12. Největší automobilový veletrh v ČR se koná v termínu od 5. – 10. června 2010, setkání představitelů společnosti Škoda Auto se zástupci médií se uskuteční v pátek 4. června 2010
od 09:30 do 11:30 hod. na stánku Škoda Auto.

celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: Automobilová doprava
CEVA zřizuje ekologicky udržitelný hub v Itálii

aktualizováno dne 11.6.2010

ceva

CEVA Logistics, jako přední světový dodavatel Supply chain služeb, oznámila zřízení,již třetí ekologické budovy. Nový hub se nachází v San Pietro Mosezzo, Itálie a má k dispozici pro logistické služby 85 000 m2. Sklad byl vybaven více než 9 600 fotovoltaickými panely o rozloze 16 000 m2. Celkově celé zařízení může produkovat 2.500 MWh energie ročně, což je ekvivalent 700 domácností - úspory v průměru 1300 t emisí CO2 ročně. Hub je vybaven 98 rampamy určenými k manipulaci s nákladem a počítá zhruba s 25 odchozími a 40 příchozími kamiony.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: Pozemní doprava
České Dráhy - Od léta na ruzyňské letiště za polovic

aktualizováno dne 11.6.2010

ceske_drahy

Odkudkoliv z České republiky můžete vyrazit vlakem přímo do stanice Praha letiště, kam z pražského hlavního nádraží jezdí každou půlhodinu autobusový spoj ČD Airport Express. S novou akviziční slevou „Vlak+ letiště Praha“ navíc ušetříte polovinu jízdného, protože zaplatíte jen jednu cestu z domova na letiště, zpátky domů pojedete zdarma. Odkudkoliv z České republiky si od 13. června může zákazník koupit zpáteční vnitrostátní jízdenku „Vlak+ letiště Praha“ do stanice Praha letiště za cenu jednosměrné jízdenky, která mu bude platit i pro cestu zpátky. Podmínkou je, že na zpáteční cestě bude mít cestující jízdenku orazítkovanou. Razítko s datem jízdy, kdy je nutno nastoupit cestu zpět, dostane na informační přepážce v příletových terminálech letiště po předložení palubní vstupenky a osobního dokladu. Jízdenka platí 30 dnů a poslední den platnosti může být 11. prosince letošního roku. Jízdenky do stanice Praha letiště s touto nabídkou je možné koupit u kterékoliv pokladní přepážky ČD. Cestující do stanice Praha hlavní nádraží dojedou vlakem, dále pak pokračují autobusovým spojem ČD Airport Express, který v půlhodinových intervalech spojuje pražské hlavní nádraží a oba terminály ruzyňského letiště.

Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
MAN Nutzfahrzeuge Group na veletrhu INTERSCHUTZ 2010

aktualizováno dne 10.6.2010

truck

Společnost MAN představí širokou škálu nových řešení pro svá vozidla na veletrhu INTERSCHUTZ. Jedná se o přední světový obchod se záchranářskou, požární technikou a technikou pomoci při katastrofách v Lipsku. MAN nabízí portfolio vozidel od 7,49 do 44 tun a pokrývá jím široké spektrum záchranářů, hasičů a civilní obrany.přehled vozidel
Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: Automobilová doprava
Korean air modernizuje flotilu

aktualizováno dne 10.6.2010

koair

Letecká společnost Korean Air zahájila druhou fázi rozsáhlého plánu renovace všech středně dlouhých a dálkových letů osobní přepravy a své stroje vybavila prvotřídními sedadly nové generace – jsou jimi tzv. Kosmo Suites (první třída), Prestige Sleeper (prestižní třída) a New Economy (ekonomická třída). Prostřednictvím investice ve výši 200 mil. US $ společnost Korean Air modernizuje 32 osobních letadel svého leteckého parku, které budou do března 2011 nasazeny na středně dlouhé a dálkové lety a vybaví je prvotřídními sedadly nové generace. Aerolinky rovněž zmodernizovaly 38 nových letadel typu B777-300ER a letadla příští generace typu A380 a B787 šetrná k životnímu prostředí. V Praze v současné době operují již dvě modernizovaná letadla typu Boeing 777-200 s novými sedadly.
V roce 2008 společnost Korean Air dokončila první fázi rozsáhlého plánu obnovy u 26 letadel včetně typu B777-200 a B747-400. Po dokončení druhé fáze v roce 2014 budou aerolinky provozovat celkem 96 letadel vybavených tím nejmodernějším zařízením.Odhalení sedadel nové generace typu Kosmo Suites v první třídě, Prestige Sleeper v prestižní třídě a New Economy v ekonomické třídě proběhla koncem května, kdy společnost zahrnula do své flotily nová letadla B777-300ER.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
MAERSK LINE rozšíří své služby mezi Asií a východní pobřeží Jižní Ameriky

aktualizováno dne 9.6.2010

namorni doprava

Aby společnosti pokryly požadavky vrcholné sezóny Hamburg Süd a Maersk Line se rozhodly představit druhý řetězec jejich služeb mezi Asií a východním pobřežím Jižní Ameriky. Druhý řetěz služeb bude provozován s deseti loděmi a využitelnou kapacitou 2100 TEU, každou řadu tvoří 5 lodí.
Služby se rozšíří od prvního týdne v červenci a budou vypadat následovně:
Řetěz 1
Nagoya – Yokohama – Pusan – Shanghai – Hong Kong – Tanjung Pelepas – Singapore –Sepetiba – Santos – Buenos Aires – Rio Grande – Navegantes – Paranagua – Santos – Singapore – Hong Kong – Nagoya.
Řetěz 2
Shanghai – Ningbo – Dachan Bay – Hong Kong – Singapore – Tanjung Pelepas – Durban – Santos – Itajai – Port Elizabeth – Durban – Shanghai.
Řetězce jsou koordinovány takovým způsobem, aby poskytly nejkompletnější pokrytí, v nejrychlejším tranzitním čase mezi klíčovými přístavy. Předpokládá se, že na konci sezóny (říjen 2010) se služby vrátí do původního stavu.

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
Labským rejdařům počasí přeje

aktualizováno dne 9.6.2010

lod

Zatímco déšť výrazně komplikuje železniční i silniční dopravu, labští rejdaři se radují. Mohou totiž v příhraničním neregulovaném úseku plout na plný ponor. Podle posledních údajů ministerstva dopravy činil možný ponor u hranic polovinu dní v květnu přes 200 centimetrů, hranice ekonomické plavby je přitom 140 centimetrů. »Měsíc květen tak byl z plavebního hlediska pro provozovatele vodní dopravy měsícem příznivým až ideálním. Vývoj pro další měsíce bude zcela závislý na srážkách - při pokračování současné srážkové aktivity může pokles stavu vodočtu, a tím i snižování hloubky pod ekonomické rozhraní nastat později, než je obvyklé,«uvedl mluvčí MD Karel Hanzelka. »Plavební podmínky jsou úplně ideální, stoprocentě lepší než loni,« potvrdil šéf rejdařství EVD Lukáš Hradský. Podle něj měli lodníci vrásky na čele pouze v lednu a únoru, kdy zamrzla řada přístavů především v Německu a plavba stála. Po odtání ledů prý ale panuje na Labi plnosplav-nost.


celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: Říční doprava
easyJet odhalil svůj průmlom v oblasti detekování sopečného kouře a popela

aktualizováno dne 8.6.2010

eJ

easyJet, největší britské aerolinie, minulý týden představil průlomovou technologii, která by měla minimalizovat omezení letů v případě sopečné činnosti. Společnost se tak zároveň stala prvními aerolinkami na světě, která technologii AVOID uvede do zkušebního provozu. Ve své podstatě je tento systém detektorem popela a dýmu a byla vytvořena Dr. Fred Prata z norského institutu pro výzkum ovzduší. Systém vyžaduje zavedení infračervené technologie do letadla a následně předává snímky z venku pilotům i leteckým společnostem. Tyto snímky umožní vidět oblaky ještě 100 km před letadlem a to ve výšce mezi 5.000 stopami a 50.000 stopami. Nový systém tedy umožní pilotovi včas upravit dráhu letu, tak, aby se zabránilo střetu s oblakem. Na podobném principu pracují i radary na počasím, které jsou dnes běžnou součástí všech komerčních letadel.


celá zpráva v EN
Zdroj informací: corporate.easyjet.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Kuehne + Nagel řídí služby částí distribučního centra společnosti John Deer v Číně

aktualizováno dne 8.6.2010

KN

John Deere (Čína) Investment Co Ltd, jeden z předních světových výrobců zemědělských strojů a zařízení, nedávno uzavřel smlouvu se společností KUEHNE+NAGEL na správu svých národních služeb části distribučního centra v Tianjin. S cílem více vyhovět svým koncesionářům a optimalizovat management náhradních dílů, John Deer centralizoval své služby v národním distribučního centru v Tianjin.


celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
"Disaster response team" (DRT) společnosti DHL nasezen v Guatemale

aktualizováno dne 7.6.2010

sklad

Jen pár dní po té, co Pacay jedna z nejaktivnějších sopek v Guatemale vybuchla, zasáhla region ještě tropická bouře "Agatha", která způsobila mnoho záplav a sesuvů půdy. Bouře zabila více než 100 lidí a zanechala desítky tisíc bez střechy nad hlavou. Z důvodu sopečných erupcí byla uzavřena letiště a tak se do regionu dostávala pomoc jen velice pomalu. Po té co vláda vyhlásila v oblasti tísňový stav, místní úřad pro krizové situace požádal o podporu DHL (Disaster response team). Tým 20ti dobrovolníků se usadil v La Aurora, letiště v Guatemala City a začal vytvářet dočasné profesionální sklady, včetně vybavení, třídit a vytvářet úplné inventáře darovaných věcí. V závislosti na vývoji situace se předpokládá, že tým dobrovolníků zůstane v míste 7-10 dní.

celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: doprava
Air France - KLM Cargo - 7 dní na světový pohár FIFA

aktualizováno dne 7.6.2010

fifa

Od 7. do 12. června nabízí společnost Air France 7 500 sedadel navíc na lince Paříž-Johanesburg, v provozu jsou třikrát týdně lety s boeing 777 (úterý,čtvrtek,sobota) a denní lety s A380. Během celé soutěže nabízí společnost celkem 46 000 míst, které zahrnují 1300 odletů z Johannesburgu ode dne po finálovém zápase. Air France je zároveň první leteckou společností, která operuje s A380 v Africe. Světové prvenství společnosti dokresluje fakt, že Africké linky tvoří 12% zisku Air France. Johannesburg je vedoucí destinací v oblasti přepravených pasažérů. Dohromady mají společnosti Air France a KLM Cargo 24 letů týdně mezi Paříží - Amsterdamem a Jižní Afrikou, které zahrnují 7 letů do Cape town provozované KLM.

Zdroj informací: www.airfrance.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
ČSA Cargo - PRAVIDELNÉ NÁKLADNÍ LETY DO SKOPJE, MINSKU, BĚLEHRADU A ZÁHŘEBU

aktualizováno dne 4.6.2010

csa cargo

Dovolte nám informovat Vás o mimořádných přepravních kapacitách, které jsme zajistili do našich nejvytíženějších destinací s cílem vyjít vstříc Vaší poptávce. Vedle pravidelných letů Českých aerolinií můžeme pro Vaše zásilky nabídnout rovněž níže uvedené spojení z Prahy do Minsku, Skopje, Bělehradu a Záhřebu!


Letový řád
Zdroj informací: www.csacargo.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
ČD Cargo - Přeprava písku pro Světový pohár v plážovém volejbalu na pražskou Štvanici

aktualizováno dne 4.6.2010

cd cargo

Po dvouleté přestávce letos opět akciová společnost ČD Cargo zajišťuje návoz speciálního písku za účelem pořádání turnaje Světového poháru v plážovém volejbalu, který se koná ve dnech 15. až 20. června 2010 na pražské Štvanici. Pro přepravu písku dodaného opět společností Provodínské písky byly zvoleny výsypné vozy a již osvědčená netradiční vykládka pomocí shozu z Negrelliho viaduktu. Ten protíná Štvanici v těsné blízkosti místa konání turnaje. Celá technologie přepravy a vykládky již byla vyzkoušena v roce 2008 a také letošní zakázka probíhá bez nejmenších komplikací a k plné spokojenosti zákazníka. Celkem bude vlaky ČD Cargo navezeno úctyhodných 1 700 tun písku. Centrum Prahy tak je „ušetřeno“ jízdy několika desítek plně vytížených kamionů .


celá zpráva
Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Ministerstvo dopravy oznámilo zrušení svého příkazu k provádění letů na dobu nezbytně nutnou v souvislosti se zvýšenou sopečnou aktivitou islandského vulkánu Eyjafjallajökull

aktualizováno dne 4.6.2010

sopka

Dne 29. dubna 2010 vydalo Ministerstvo dopravy na základě ustanovení § 88 odst. 5 zákona č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a o změně a doplnění zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů, v přímé souvislosti se zvýšenou emisí nebezpečného vulkanického popela do vzdušného prostoru, jehož původcem byla islandská sopka Eyjafjallajökull, příkaz k provádění letů na dobu nezbytně nutnou. Jelikož jmenovaný vulkán významně polevil ve své aktivitě a neemituje vulkanický popel, čímž není již nadále splněna zákonná podmínka bezprostřednosti ohrožení civilního letectví, Ministerstvo dopravy dne 2. června 2010 oznámilo, že svůj původně vydaný příkaz k provádění letů zrušuje.

Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
DACHSER na veletrhu Transport logistic v Číně

aktualizováno dne 3.6.2010

transport logistic

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb společnost DACHSER prezentuje své nové zákaznícké řešení na veletrhu Transport logistic v Číně. Přídavkem ke svým transportním, skladovacím a smluvním logistickým službám společnost v letošním roce představí i celou řadu inovací na 140 m2 výstavní plochy.
Sem patři specialozované služby v oblasti spotřební elektroniky, obnovitelné zdroje energií a automobilový sektor. Dachser vyvinul nové řešení pro výrobní segmenty, kde většina výroby je situována v Číně a je exportováná do celého světa.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: doprava
Sdružení SAE slaví pětileté jubileum

aktualizováno dne 3.6.2010

gebruder_weis

Společnost System Alliance Europe spojuje kompetenci a odborné znalosti vedoucích spedičních společností střední velikosti v jedné síti. Pokud se zákazník obrátí na svého regionálního přepravce, obdrží kompletní nabídku evropské platformy sběrné dopravy zboží. Vysoké standardy kvality, transparentní procesy a spolehlivou přepravu v rámci spolupráce zaručují organizační a informačně technické směrnice.

V rámci letošního shromáždění partnerů, konaného v Bruselu, oslavilo sdružení System Alliance Europe prvních 5 let spolupráce.
To, co začalo roku 2005 se 16 zakládajícími členy z 5 různých zemí, se mezitím vyvinulo ve vedoucí evropskou síť s kusovým zbožím se 47 partnery a 166 provozy ve 23 zemích. Původní myšlenkou bylo spojit a posílit vedoucí evropské spediční společnosti střední velikosti pro zabrání pozice na trhu díky nepřekonatelné kvalitě servisu. Pohled zpět na úspěch posledních pěti let, především v oblasti kvality odesílání a doručování, byl hlavním tématem shromáždění partnerů v Bruselu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.gw-world.cz
obrázek: www.eastlog.biz
Kategorie novinky: doprava
Rhenus nyní poskytuje více bezpečnosti v letecké nákladní přepravě

aktualizováno dne 2.6.2010

rhenus

Rhenus Logistics ve spolupráci se společností Aviasecure AG vytvořili novou dceřinou společnost Aviasecure Rhenus Alpina AG, se sídlem na letišti v Curychu. Pod touto značkou nyní poskytují specializované služby v oblasti bezpečnosti a kvality převážně v letecké dopravě.
Po té co nová společnost úspěšně prošla inspekcí Spolkového úřadu pro civilní letectví (FOCA), byl jí přiznán plný status a v provozu je od 1.6.2010.


celá zpráva v ne
Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Posádka společnosti SWISS získala nejvyšší ocenění za služby "ve vzduchu" i na "zemi"

aktualizováno dne 2.6.2010

swiss

Swiss International Air Lines získala letošní prestižní ocenění Skytrax World Airline, kterou získal v Eropě za personál, který poskytuje vynikající služby. Cena byla udělena společností Skytrax a to na základě výzkumu provedeném mezi několika miliony cestujících. K předání došlo na SWISS expozici vybavení vnitřku letadel v Hamburku.
SWISS získal toto prestižní evropské ocenění před dalšími 200 leteckými společnostmi, které byli rovněž součátí průzkumu.


celá zpráva v en
Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
TNT má plán na snížení emisí oxidu uhličitého o 45 %

aktualizováno dne 2.6.2010

tnt

Společnost TNT do roku 2020 sníží, ve srovnání s rokem 2007, svůj index CO2 o 45 %. Index CO2 počítá emise z operací prováděných přímo TNT a zahrnuje uhlíkovou stopu letecké i silniční přepravy a firemních budov. Redukce emisí je součástí ekologického programu TNT Planet Me. V následujících třech letech TNT například pořídí 3 000 elektrických vozidel. TNT dlouhodobě snižuje svůj dopad na životní prostředí. Pro větší přehlednost vyvinula index CO2, který transformuje péči o životní prostředí do konkrétních čísel. Index započítává oxid uhelnatý z operací samotné TNT (tj. bez subdodavatelů) a zahrnuje emise dodávek, nákladních vozů, kamionů, evropské letecké přepravní sítě, dlouhých letů a také budov. Jako výchozí stav pro výpočet úrovně indexu se používá absolutní hodnota emisí z roku 2007. V roce 2009 zaznamenal index zlepšení o 5 bodů na úroveň 94 (oproti hodnotám 99 v roce 2008 a 100 v roce 2007). V současné době není dostatek dat k tomu, aby se index využil i k výpočtu emisí od subdodavatelů.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: Pozemní a Letecká doprava
Škoda Auto na autosalonu Brno 2010

aktualizováno dne 1.6.2010

brno

Produktovou ofenzívu v podobě nových modelů a nejmodernějších technologií připravila Škoda Auto na letošní mezinárodní Autotec & Autosalon Brno 2010. Hlavním magnetem expozice bude zcela nová Fabia RS. Novinka v nabídce modelů se sportovním akcentem z Mladé Boleslavi v sobě nezapře inspiraci úspěšným soutěžním speciálem Fabia Super
2000 podpořenou tradicí téměř 110 let účasti značky v motoristickém sportu. O pohon se stará vyspělá technika v podobě benzinového čtyřválce 1,4 TSI s dvojitým přeplňováním (mechanický kompresor + turbodmychadlo) o výkonu 132 kW (180 koní) a sedmistupňové automatické dvouspojkové převodovky DSG. Nejrychlejší Fabia je poprvé k dispozici ve dvou karosářských variantách, jako dynamický hatchback a sportovní kombi.
Expozici společnosti Škoda Auto je možné navštívit v hale P brněnského výstaviště na stánku č. 12. Největší automobilový veletrh v ČR se koná v termínu od 5. – 10. června 2010, setkání představitelů společnosti Škoda Auto se zástupci médií se uskuteční v pátek 4. června 2010
od 09:30 do 11:30 hod. na stánku Škoda Auto.

celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: Automobilová doprava
Lufthansa Cargo a Austrian Airlines založili dceřinou společnost ve Vídni

aktualizováno dne 1.6.2010

letectví

Lufthansa Cargo AG a Austrian Airlines založili společnou dceřinou společnost Austrian Lufthansa Cargo GmBH, která má své vedení ve Vídni. Jako součást úzké dohody o spolupráci se obě aerolinky dohodli, že nové společnost bude zodpovědná za marketing celé kapacity jejich letecké síly, která je v provozu na Rakouském trhu.
Dále veškeré aktivity spojené s manipulací s náklady a zároveň expanze vídeňského letiště v hub pro Lufhansu Cargo budou řízeny společností Austrian Lufthansa Cargo GmBH. Lufthansa Cargo vlastní 74% podílu nové společnost a Austrian Airlines zbylých 26%.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.de
Kategorie novinky: Letecká doprava

image003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy