topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Výrobce nákladních vozů AVIA získal osvědčení „Bezpečný podnik“

aktualizováno dne 30.6.2011

V květnu převzal Vít Šubert, personální ředitel společnosti Avia Ashok Leyland Motors Praha z rukou náměstka ministra práce a sociálních věcí Karla Machotky a generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahna v Obecním domě v Opavě osvědčení „Bezpečný podnik“. „Ocenění si vážíme, v České republice se prokazuje osvědčením "Bezpečný podnik" pouze 64 společností, navíc Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce považují prosazování a realizaci tohoto programu za zcela zásadní a chtějí jej podporovat i v následujících letech.“, uvedl Vít Šubert a dodal: „Osvědčení dokladuje, že máme zaveden funkční systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který odpovídá nejen českým předpisům, ale též požadavkům uplatňovaným v zemích EU. Významným zdrojem informací pro inspektory oblastního inspektorátu práce byly odpovědi našich zaměstnanců a nás těší, že i oni pozitivně vnímají výsledky dlouhodobé práce v oblasti kultury práce a pracovní pohody.“
Počet nemocí z povolání se v posledních osmi letech ustálil u společnosti Avia Ashok Leyland Motors na nule, ekonomický význam a přínos investic do bezpečnosti a ochrany zdraví dobře ilustrují i další ukazatele. V letech 2003-2006 dosáhlo průměrně roční procento pracovní neschopnosti na zaměstnance u firmy (z důvodu pracovního úrazu) hodnoty 0,24 %, zatímco v období 2007-2010 (kdy je společnost součástí koncernu Hinduja Group) pouhých 0,13%, tedy přibližně polovinu. Četnost pracovních úrazů na 100 zaměstnanců se v letech 2003-2006 pohybovala v rozmezí 1,1 až 3,1, v období 2007-2010 však soustavně klesá.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.avia.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaEtihad Airways a České aerolinie podepsaly významnou dohodu

aktualizováno dne 30.6.2011

Národní dopravci České republiky a Spojených arabských emirátů – České aerolinie a Etihad Airways se dohodly na codesharové spolupráci v oblasti operování dálkových linek z Prahy přes Abú Dhabi a dále do sítě Etihad Airways. Spojení zahrnuje klíčové destinace na Středním Východě, například Abú Dhabi, Maskat, Bahrajn nebo Kuvajt. Destinace na indickém subkontinentu a v Asii jako Colombo na Srí Lance, Bangkok, Singapur, Jakarta a Manila a dále australská města Sydney, Melbourne a Brisbane se tak pro cestující z České republiky stanou výrazně dostupnějšími. Dohoda zároveň umožní klientům Etihad Airways rezervovat lety přímo do Prahy nebo přes Prahu na další linky operované Českými aeroliniemi.
„České aerolinie jsou důležitým hráčem na evropském trhu, ale uspět na globálním trhu s leteckou přepravou je bez silného partnera obtížné. Jsme nesmírně spokojeni, že jsme ve společnosti Etihad Airways našli skutečně silného a renomovaného partnera. Pevně věřím, že tato spolupráce bude velkým přínosem pro všechny cestující, kteří letí z Prahy dále do světa a naopak. Zatím je to první krok k budoucí hlubší a intenzivnější spolupráci,“ doplňuje Philippe Moreels, viceprezident pro ekonomiku Českých aerolinií.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaSpolečnost Continental Tyre si vybrala společnost Kühne + Nagel pro řízení skladových operací v Jihoafrické republice

aktualizováno dne 29.6.2011

Společnost Kühne + Nagel převzala řízení skladových operací společnosti Continental Tyre S.A. (Pty) Ltd ve výrobních prostorách v Port Elizabeth.Podle nové smlouvy podpoří společnost Kühne + Nagel v Jihoafrické republice obchod s originálním zařízením a autopříslušenstvím společnosti Continental Tyre. Komplexní nabídka služeb zahrnuje: přijetí pneumatik z výroby, provádění kontrol jakosti, skladování, zajištění příjmových a výdejových procesů, vychystávání a balení, řízení zásob, jakož i řízení prázdných kontejnerů. Navíc bude společnost Kühne + Nagel poskytovat externí skladové řešení pro nadbytečné objemy v Port Elizabeth.
Henning Kassen, globální manažer společnosti Continental Reifen Deutschland GmbH odpovědný za logistiku, skladování a distribuci pneumatik řekl: „V Jihoafrické republice jsme si vybrali za partnera společnost Kühne + Nagel kvůli vyspělému technickému know-how a jejich strategické způsobilosti světového obchodního partnera.“
„Těší nás, že na základě úspěšné spolupráce se společností Kühne + Nagel v ostatních zemích nám společnost Continental Tyre svěřila své skladové operace v Jihoafrické republice. Tento nový projekt také posílí naši pozici v automobilovém odvětví v Jihoafrické republice,“ řekl Graham Smit, generální ředitel oddělení kontraktní logistiky, Kühne + Nagel Jihoafrická republika.

Zdroj informací: www.kuehne-nagel.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaDachser otevírá nový Eurohub v Bratislavě

aktualizováno dne 29.6.2011

Nový Eurohub společnosti Dachser je kombinací lokálních kanceláří pro Bratislavu a logistickým hubem pro Střední a Východní Evropu. S tímto novým Eurohubem Bratislava Dachser minulý týden otevřel také základní kámen pro svou dopravní síť přez Evropu. Podíl na logistické křižovatce přez Střední a Východní Evropu má také pobočka ve slovenském Lozornu, která má 64 000 m2 a jsou zde místní kanceláře společnosti Dachser.
V novém logistickém centru se nachází 3565 m2 velké překladiště pro průmyslové zboží, které umožňuje simultárně naložit a vyložit 31 nákladních vozů. Ke komplexu patří kancelářská budova s 1 800 m2 užitních podlaží. Pro druhou fázi celé stavby je plánována výstavba skladových prostor pro 13 500 paletových jednotek. Tento druhý Eurohub postavený v rámci pozemní sítě společnosti Dachser bude vést linky prozatím do 14 zemí, tedy 19 linek denně s přímým napojením na Eurohub v Německu. V pozdním létě letošního roku je plánováno zapojení třetího hubu ve Francii.
Na otevíracím ceremoniálu prezentoval generální ředitel společnosti Michael Schilling Slovenského Country Managera Romana Stoličného se stromkem, jako symbolem růstu sítě Dachser a její organizace na Slovensku. Ceremoniál navštívili významní hosté z politiky, obchodu a profesních organizací.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: pozemní dopravaCS Cargo se stalo hlavním logistickým partnerem společnosti Lear

aktualizováno dne 28.6.2011

Skupina CS Cargo, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb v regionu CEE, získala ve výběrovém řízení společnosti Lear Corporation („Lear“) téměř třetinový podíl zakázek. Zajišťovat tak bude například obsluhu „cross dockového“ skladu v Ostrově u Stříbra nebo přímou linku do Ruska. Z celkových přeprav, které byly součástí výběrového řízení, získalo CS Cargo téměř třetinu. CS Cargo tak navýší objem spolupráce se společností Lear na 30 mil. EUR ze současných 20 mil. EUR ročně a stane se tak hlavním dodavatelem logistických a dopravních služeb této firmy. „Od května tyto logistické služby postupně zavádíme. Velmi nás těší, že jsme ve výběrovém řízení uspěli a rozšířili tak naši několikaletou úspěšnou spolupráci se společností Lear,“ uvedl CEO skupiny CS Cargo Jiří Zrůst.
CS Cargo se tak na základě výběrového řízení stalo hlavním dopravcem pro obsluhu „cross dockového“ skladu společnosti Lear pro střední a východní Evropu, který se nachází v průmyslové zóně v Ostrově u Stříbra. Mezi další činnosti, které CS Cargo společnosti Lear poskytne, patří zajištění pohybu zboží a vratných obalů mezi všemi překladišti společnosti a obsluha několika přímých linek, včetně Ruska. Prostřednictvím svého italského partnera, firmy SIT Logistics, zajistí CS Cargo také většinu přeprav pro „cross dock“ v italském Miláně.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.cscargo.cz
Kategorie novinky: pozemní dopravaDB Schenker zavádí přímý charterový let do Brazílie

aktualizováno dne 28.6.2011

DB Schenker Logistics zavádí ve spolupráci s leteckou společností Emirates SkyCargo nový přímý charterový let do Brazílie s odlety dvakrát týdně z Frankfurtu na letiště Viracopos v Brazílii. Převoz zásilek z České republiky na letiště Frankfurt zajišťuje DB Schenker Logistics pozemní cestou ve své síti. Na let navazují přímá letecká spojení na všechna brazilská letiště nebo pozemní přepravy podle pravidelných jízdních řádů do celé oblasti jižní Brazílie. „Brazílie je tradičním a nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky v Latinské Americe. Její trh je rozsáhlý a dosud nenasycený, což skýtá velký potenciál pro české vývozce. V minulém roce Česká republika zaznamenala poprvé pozitivní obchodní bilanci s touto zemí, což vypovídá o nárůstu exportu. Za poslední měsíce jsme v DB Schenker zaznamenali zvýšené exporty zboží především z oblasti strojírenství a automobilového průmyslu,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker spol. s r.o.
Letecké přepravy do Brazílie nabízí DB Schenker Logistics v krátkém tranzitním čase a za velice zajímavých cenových podmínek. Společnost svým zákazníkům také garantuje přepravní kapacity, bezpečný a spolehlivý servis, a kompletní celní odbavení. Pohyb zásilky mohou zákazníci sledovat v on-line trackingové aplikaci na webových stránkách. Během převozu je minimalizováno poškození a případné ztráty, neboť zásilky jsou manipulovány pouze jedenkrát poskytovatelem služby DB Schenker. Cílové letiště Viracopos patří k největším a nejmodernějším hubům v Latinské Americe se zjednodušenou formou celního odbavení a následného doručení. Bývá označováno jako „brána do Brazílie“.

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaJaká auta skutečně jezdí na českých silnicích?

aktualizováno dne 27.6.2011

Studie Ředitelstvím silnic a dálnic ukázala, že stáří a kvalita vozového parku v ČR jsou dnes již na srovnatelné úrovni se západoevropskými státy. K takovému závěru dospějeme, pokud sledujeme vozidla, která se skutečně pohybují po silnicích, nikoli statickou skladbu vozového parku, která vychází z údajů Registru motorových vozidel. Rychlost obnovy vozového parku ČR je obdivuhodná.
I tyto zajímavé závěry, jakožto vedlejší informace obsahuje studie zadaná společnosti ATEM s.r.o., kterou ŘSD zadává pro datové naplnění platných metodik v oblasti ochrany životního prostředí a ekonomické efektivnosti. Pravidelné zjišťování dynamické skladby vozového parku a jeho emisních parametrů se provádí každých pět let. Od stáří vozového parku se odvíjí i množství emisí znečišťujících látek, které automobilová doprava produkuje. Z tohoto hlediska je důležité sledovat dynamickou skladbu vozového parku, to znamená podíly různých kategorií vozidel přímo na silnicích, zatímco statická skladba vypovídá o celkovém počtu registrovaných vozidel. Starší vozidla jsou obvykle využívána podstatně méně než vozidla novější.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: pozemní dopravaNOVÝ PROVOZNÍ ŘEDITEL P3

aktualizováno dne 27.6.2011

PointPark Properties (P3), mezinárodní provozovatel a developer moderních logistických parků jmenoval Martina Keleho do funkce nového provozního ředitele korporátního týmu P3. S platností od 13. června 2011 bude Martin Kele zodpovědný za koordinaci interních aktivit P3 a bezproblémový chod společnosti.
Před nástupem do P3 pracoval Martin Kele v Citibank, kde působil ve front office jako Relationship Manager pro korporátní klienty, i v back office na pozicích Documentation Unit Head a Business Unit Manager. Byl zodpovědný za vybrané aktivity korporátního provozu pro Českou republiku, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a Bulharsko. Další zkušenosti z oblasti operations managementu nasbíral na pozici Management Consultant ve společnosti Arthur.D.Little, kde se podílel na organizační restrukturalizaci významné islámské finanční instituce. Bezprostředně před nástupem do P3 působil ve společnosti E.ON kde na pozici Head of Business Process Management se svým týmem spravoval interní řídíci dokumentaci a zaváděl prvky procesního řízení. Později jako Head of Sales Strategy and Management působil na restrukturalizaci lokálních i regionálních projektů, například implementace regionálního procesního modelu, zavedení KPI pro skupinu v ČR, nebo změna zákaznického informačního systému.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.pointparkproperties.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaTržby Tatry přesáhly v roce 2010 hranici 2,5 mld. Kč

aktualizováno dne 24.6.2011

Společnost Tatra, a. s., dosáhla v roce 2010 tržeb z prodeje nákladních automobilů, náhradních dílů, služeb a zboží ve výši 2 575 mil. Kč. Celkové tržby Tatra Group včetně jejích dceřiných společností činily v roce 2010 celkem 4 281 mil. Kč. Celkové konsolidované tržby Tatra Group ve výši 3 835 mil. Kč zahrnují tržby z prodeje výrobků, prací a služeb zahrnujících nákladní automobily, náhradní díly a tržby z externích zakázek včetně dceřiných společností. Společnost Tafonco, a. s., zaznamenala v loňském roce tržby ve výši 505 mil. Kč, společnost Taforage, a. s., celkem 375 mil. a tržby společnosti Tawesco, s. r. o., se v loňském roce dosáhly výše 963 mil. Kč.
Prodeje nákladních automobilů Tatra se v roce 2010 zvýšily na 1082 kusů z 992, dosažených v roce 2009. „Po prodejích v roce 2009, které byly silně poznamenány světovou hospodářskou krizí a které představovaly nejslabší výsledek v novodobé historii Tatry, by zvýšené prodeje v roce 2010 mohly signalizovat oživení na tradičních trzích tatrovek, zejména zahraničních,“ uvedl Ronald Adams, generální ředitel Tatra, a. s.
V roce 2010 se skupině Tatra Group podařilo vrátit k pozitivní hodnotě ukazatele EBITDA, která dosáhla úrovně 148 mil. Kč. Tento výsledek je o to cennější, že plánovaná výše EBITDA (138 mil. Kč) byla nejen dodržena, ale dokonce o 10 mil. Kč překročena. Udržení kladných hodnot EBITDA je rovněž jedním ze stěžejních pilířů plánu firmy pro rok 2011.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.tatra.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaAPL získala dvě prestižní ocenění

aktualizováno dne 24.6.2011

Společnost APL, sedmý největší námořní přepravce kontejnerů zvítězil na prestižním udílení cen "Seatrade Asia Awards" hned ve dvou kategoriích, vlastník námořních linek/ provozovatel a ochrana životního prostředí. Vybraní porotci zvolili APL před takovými hráči jako jsou společnosti Maersk Line a OOCL. "Vítězství v těchto dvou oblastech odráží náš závazek k našim zákazníkům a k udržitelnému světovému obchodu", uvedl Alvin See více prezident pro Hong Kong a Jižní Čínu.
Ocenění pro vlastníka námořních linek/ provozovatele obdrželi lodní linky v Asii za dodržování časových plánů a rozvoj sítě námořních linek. Také zde sehráli roli inovace společnosti v oblasti klietských služeb. Ocenění za ochranu životního prostředí obdržela organizace za učinění významných kroků, které zmenšili dopad na životní prostředí, za investice do zelených technologií a za propagaci zeleného smýšlení. Ocenění v oblasti ochrany životního prostředí následovala po dvou milnících, které proběhli v minulých měsících a zredukovali emise lodí společnosti APL.
V květnu se stala společnost APL prvním a jediným námořním dopravcem s loděmi s tzv. cold ironing - tedy s alternativním pohonem pro námořní dopravu - v přístavišti v Oaklandu a významně tak eliminovala znečištění pro celý přístav. V dubnu se společnost stala prvním přepravcem, který přešel na čistší palivo s nižším obsahem síry v přístavu v Singapouru.

Zdroj informací: www.apl.com
Kategorie novinky: námořní dopravaTNT: Zásilka pro děti z Keni

aktualizováno dne 23.6.2011

V sobotu 18. června v Zahradnici u Benešova proběhla celodenní akce spojená s balením a přípravou zásilky s oblečením, hračkami i zdravotnickými potřebami pro děti do africké Keni. Projekt organizuje nadační fond Asante Kenya spolu s přepravní společností TNT Express Worldwide pod záštitou CR klubu Nizozemsko-české obchodní komory. „Do kontejneru, který bude do Keni dopraven na začátku srpna, setřídili a zabalili zaměstnanci TNT Express spolu s řadou známých osobností a zaměstnanců dalších společností na 55 000 lékárniček, 7 000 mikin, 2 000 pyžam, desítky dětských bot, hraček a dalšího oblečení, ale i pastelky nebo sešity,“ říká k projektu Eva Yildirim, CSR koordinátorka TNT Express.
Přiložit ruku k dílu přijeli například Monika Bagárová, Ondřej Brzobohatý, Ben Cristovao, Iveta Lutovská, Kateřina Sedláková, Patricie Solaříková, Bořek Slezáček, Petr Vágner, Lucie Váchová, Jitka Válková, Yemi a další. Celou akcí provázela Lejla Abbasová. „Jsem velice ráda, že jsme se společně všichni domluvili na přípravě balíčků pro děti v Keni. Materiálu bylo velké množství a bylo potřeba včas a rychle vše připravit pro dopravu do Afriky. Projekty, které v Keni podporuji, jsou na hranici absolutní sociální nouze. Děti z projektů žijí na hranici bídy a každá pomoc, ať už ve formě školních potřeb, zdravotnického materiálu nebo oblečení, je opravdu velmi vítaná,“ říká k projektu zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya Lejla Abbasová.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaŠKODA opět vítězem soutěže Czech Top 100

aktualizováno dne 23.6.2011

Automobilka byla v soutěži, v níž rozhoduje ekonomický význam i atraktivita, opět oceněna jako nejvýznamnější podnik v České republice. Společnost ŠKODA Auto získala v soutěži Czech Top 100 ocenění za nejlepší podnik v České republice. Hodnotícími kritérii jsou důležité ekonomické ukazatele a další charakteristiky kandidátů, jako například kvalita produktů, hodnota firmy, společenská odpovědnost nebo atraktivita zaměstnavatele. Cenu na slavnostním večeru v paláci Žofín převzal Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA Auto odpovědný za oblast personalistiky.
"Našeho opakovaného úspěchu v této významné soutěži si velice vážíme," říká Bohdan Wojnar. "Toto ocenění nás naplňuje hrdostí a mimořádným způsobem podtrhuje význam našeho podniku pro tuto zemi. Současně jej vnímáme jako ocenění skvělých vlastností našich zaměstnanců v uplynulých 20 letech. Náš nejnovější úspěch je pro nás motivací, abychom v pozitivním rozvoji v příštích letech důsledně pokračovali. Naše Růstová strategie proto vytváří ideální podmínky," pokračuje Bohdan Wojnar.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaSystém elektronického výběru mýtného na polských silnicích bude spuštěn podle plánu 1. července tohoto roku

aktualizováno dne 22.6.2011

„Datum spuštění systému 1. července tohoto roku není a nikdy nebylo ohroženo. Práce pokračují v plném tempu a od počátku příštího měsíce bude systém zcela funkční,“ řekl Krzysztof Gorzkowski, ředitel pro komunikaci a marketing společnosti Kapsch Telematic Service, provozovatele systému, během tiskové konference, která se uskutečnila 14. června ve Varšavě.
Podle ujištění zástupců KTS vzniká polský systém viaTOLL v rekordním čase. „Za něco málo než 8 měsíců měla naše společnost za úkol vyprojektovat a uvést do provozu kompaktní a zcela funkční moderní systém pro elektronický výběr mýtného. Tato výzva byla o to větší, že v jiných zemích tento proces trval dokonce tři a více let. Necelé tři týdny před spuštěním systému mohu s klidným srdcem říci, že přestože jsme se museli potýkat se specifiky polského trhu a s mnoha překážkami, které z nich vyplývaly, stihneme vše včas a 1. července, podle plánu, spustíme zcela funkční systém elektronického výběru mýtného na silnicích,“ dodal Gorzkowski.
Na konferenci byly představeny také postupy, které se týkají vymáhání řádného placení poplatků v systému viaTOLL, a jedna z 34 naposledy předaných mobilních kontrolních jednotek. Podle ujištění zástupce Generálního inspektorátu silničního provozu získalo vymáhání předpisů nový rozměr a jakékoliv pokusy vyhnout se povinnosti uhradit poplatek nebudou v praxi úspěšné.

Celá zpráva / Mýtný systém v Polsku
Zdroj informací: www.viatol.pl
Kategorie novinky: pozemní dopravaNejlepší utilizaci Airbusů rodiny A320 mají v Evropě České aerolinie

aktualizováno dne 22.6.2011

Ocenění „The Best Performing Airbus A320 Family Operator in Europe“ získaly na konci května České aerolinie od největšího evropského výrobce letadel. Společnost Airbus tuto cenu uděluje za úroveň a kvalitu dosaženého provozního využití letounů rodiny A320 jednou za dva roky na odborném sympoziu.
Ocenění je udělováno ve dvou kategoriích velikosti flotil leteckých dopravců, v každé jsou pak hodnoceny dva parametry. První určuje pořadí leteckých společností za nejlepší využití flotily rodiny A320 z pohledu blokohodin. Druhý pak hodnotí počet odletů na čas a zpoždění, jež byly zapříčiněny technickými důvody (na základě výpočtu indexu závažnosti chyby podle společnosti Airbus, tzv. Airbus Severity Index). K ocenění tak významným způsobem přispěla příkladná technická údržba letounů Airbus, kterou pro České aerolinie vykonává dceřiná společnost Czech Airlines Technics v kombinaci s mladým věkem flotily rodiny A320 s průměrem necelých 5 let. V kategorii menších flotil jsou tak České aerolinie nejlepší letecká společnost v Evropě s nejlepším využitím Airbusů A320 Family.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaVše na jednom místě: Startuje nový Portál datových schránek

aktualizováno dne 21.6.2011

Od neděle 19. června 2011 mají uživatelé k dispozici nový plnohodnotný Portál datových schránek. Stránky www.mojedatovaschranka.cz nově fungují jako prostor, který na jednom místě nabízí komplexní informace a služby Informačního systému datových schránek (ISDS).
Kromě informací o ISDS Portál uživatelům umožní i přihlášení do datové schránky rozšířené o další bezpečné způsoby přihlášení. Nabídne také část k publikování inteligentních elektronických formulářů, které časem uživatelé na Portálu naleznou. Dojde tak k významnému zefektivnění komunikace občanů se státem.
Ministerstvo vnitra spolu s Českou poštou tímto krokem pokračují v neustálém vylepšování ISDS, kterým od jeho startu v listopadu 2009 bez komplikací prošlo přes 46 milionů zpráv. Ministerstvo vnitra jako správce a Česká pošta jako provozovatel Systému rozšířily možnosti přihlášení do datových schránek. Jde o přihlášení přes jednorázové heslo zasílané formou sms, tedy o způsob využívaný např. v internetovém bankovnictví. Další možností je nechat si jednorázové heslo vygenerovat mobilní aplikací, bez nutnosti připojovat se do datové sítě mobilních operátorů. Oba způsoby rozšiřují možnost přihlášení přes jméno a heslo a díky svému vysokému stupni zabezpečení nabízejí uživatelům další možnosti, jak na datovou schránku „přidělat další zámek“. Nadále samozřejmě zůstává i možnost „klasického“ přihlášení přes jméno, heslo, případně certifikát.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaposta.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDHL Freight přepravuje nadměrné stroje do Ruské Federace

aktualizováno dne 21.6.2011

DHL Freight, jeden z předních poskytovatelů silniční přepravy v Evropě, od letošního roku zajišťuje kompletní logistiku dodávek nadměrných těžebních strojů pro jeden ze tří hlavních těžařských koncernů v Ruské Federaci, společnost EUROCHEM Volgakalij (Kotelnikovo, oblast Volgograd).
Již od roku 2009 zajišťuje oddělení speciálních přeprav DHL Freight expedici dodávek pro obnovu těžebních zařízení hlubinných dolů v Ruské Federaci. Nejprve bylo nutné odzkoušet způsob zajištění logistiky dílčích dodávek menších těžebních celků pro uranový důl ve východosibiřské oblasti Čita a následně zajistit dodávky pro těžbu apatitových rud v Murmanské oblasti.
Těžební stroj typu 6K 5529 pro Kotelnikovo je zatím největším zařízením, které DHL Freight do Ruské Federace přepravuje. Skládá se z elektromotoru (váha 117 tun) a těžního bubnu (145 tun). „První přeprava tohoto nadměrného zařízení proběhla v dubnu a v květnu letošního roku, doručení dalšího stroje stejného typu pak proběhne v průběhu června a července. V červnu bude zahájena výroba 2 obrovských násypek tzv. „skipů“ (šířka 4,3m a výška 4,1m), které naše společnost přepraví do Kotelnikova již na podzim tohoto roku.“ říká Dr. Jaroslav Minařík, vedoucí oddělení speciálních přeprav DHL Freight.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaKosmetická skupina Colomer si za logistického partnera v oblasti skladování a distribuce vybrala společnost Kühne + Nagel

aktualizováno dne 20.6.2011

Španělská kosmetická společnost The Colomer Group ustanovila společnost Kühne + Nagel zodpovědnout za oblast skladování, vychystávání, balení a distribuce svých výrobků péče o vlasy Revlon Professional a American Crew. V rámci pětileté smlouvy sloučí společnost Kühne + Nagel veškeré logistické operace ve Střední Evropě v distribučním centru v Biebesheimu poblíž Darmstadtu (Německo).
Společnost Kühne + Nagel získala smlouvu díky svým zkušenostem v oblasti skladování, vychystávání a distribuce kosmetických přípravků, pro které je typická široká produktová řada a malé velikosti balení. Kühne + Nagel provozuje v Biebesheimu distribuční centrum, které je přizpůsobené přímo požadavkům kosmetického průmyslu.
Logistické operace společnosti Colomer se ze stávajících skladů v Německu a Francii postupně přesunou a sloučí v Biebesheimu a termín dokončení je stanoven na podzim 2011. Z nového zařízení, které pojme několik tisíc palet a přibližně 1 200 druhů zboží společnosti Colomer, bude Kühne + Nagel dodávat výrobky péče o vlasy do profesionálních kadeřnických salonů v Rakousku, Belgii, Francii, Německu, Lucembursku a Nizozemí; později se distribuce rozšíří i do Švýcarska. Navíc bude společnost Kühne + Nagel poskytovat služby v oblasti vychystávání a balení zboží pomocí technologie hlasového vychystávání.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.kuehne-nagel.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaNOVÝ ČLEN V POLSKÉM TÝMU P3

aktualizováno dne 20.6.2011

PointPark Properties (P3), mezinárodní provozovatel a developer moderních logistických parků rozšířil svůj tým o nového člena. Piotr Was byl 1. června jmenován na pozici P3 Leasing a Development Director.
Piotr Was je profesionál v oblasti real estate s jedenáctiletými zkušenostmi a znalostmi logistického a průmyslového trhu. Před nástupem do P3 působil jako CEE Leasing Director ve společnosti Parkridge pro střední a východní Evropu a dále jako člen představenstva společnosti Parkridge SPVs, kde obchodoval s logistickými nemovitostmi. Pracoval také jako Leasing Manager ve společnosti ProLogis, Leasing Director ve společnosti Parkridge CE Developments, Senior Property Consultant ve společnosti DTZ a Marketing Specialist v logistické firmě MEXEM. Piotrova profesionální dráha zahrnuje i několik pracovních zkušeností v oboru poskytování poradenství korporátním nájemníkům a majetkovým investorům. Zabýval se mimo jiné i pronájmem logistických a průmyslových prostor, plánováním, vyhledáváním pozemků a rovněž projektovým a podnikovým řízením ve společnostech střední a východní Evropy. Celkově se tak Piotr podílel na rozvoji, nákupu a prodeji majetku souvisejícího s logistickými a průmyslovými schématy o celkové ploše více než 1 milion m2. Piotr vystudoval fakultu Mezinárodních vztahů na Varšavské univerzitě a kromě magisterského titulu získal v průběhu své profesionální praxe rovněž certifikáty Chartered Surveyor (MRICS) a Certified Commercial Investment Member (CCIM).
„Jsme moc rádi, že jsme mohli Piotra v našem týmu přivítat a znova s ním pracovat. Díky jeho zkušenostem z oboru jsme schopni nabídnout našim zákazníkům ty nejlepší služby. Piotr bude zodpovědný zejména za Build-To-Suit projekty v jižním Polsku a za rozšíření naší základny v této oblasti. P3 pokračuje v expanzi a růstu na trhu skladových prostor v celé zemi,“ uvedl Craig Maguire, výkonný ředitel P3 v Polsku.

Zdroj informací: www.pointparkproperties.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaČeská dopravní stavba a technologie roku 2010

aktualizováno dne 17.6.2011

Minulý týden byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Česká dopravní stavba a technologie roku. Na Ředitelství vodních cest zavládlo velké uspokojení, když tři z jejich nominovaných staveb získaly ocenění. Nejvyššího ocenění se dostalo stavbě přístaviště Lannova loděnice v centru Českých Budějovic. Přístaviště se stalo zajímavou dominantou u levého břehu Vltavy pod Dlouhým mostem. Bylo slavnostně otevřeno v loňském roce a tvoří koncový bod obnovované vltavské vodní cesty, která se zítra otevře pro plavbu až do Hluboké nad Vltavou. Zbylé dva úseky projektu „Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice – Týn nad Vltavou“ budou dány do provozu v roce 2013.
Pozornosti odborníků z České komory autorizovaných inženýrů a techniků neunikla ani stavba v České republice unikátního sklopného mostu, který umožňuje vjezd do přístavu České Vrbné lodím o výšce až 5,25 m. Varianta sklopného mostu byla zvolena proto, aby byla zároveň zachována i původní komunikace pro pěší a cyklisty. Ochranný přístav České Vrbné je významný bezpečnostním prvkem nové vodní cesty pro případ povodní. Cenu časopisu Silnice a železnice získal i železniční most v Kolíně. Tato cena byla udělena za ojedinělé kolejové řešení.
Všechny oceněné stavby byly postaveny za výrazné podpory Evropské unie, která na ně přispěla prostřednictvím Operačního programu Doprava z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Zdroj informací: www.rvccr.cz
Kategorie novinky: říční dopravaGebrüder Weiss zavádí novou prémiovou službu

aktualizováno dne 17.6.2011

Nová prémiová služba, kterou zákazníci mohou nalézt pod názvem GW pro.line 16|12|10 umožní časově přesné doručení zboží a rozšíří stávající službu GW pro.line na mezinárodní dopravu mezi Rakouskem, Švýcarskem, Českou republikou, Maďarskem, Slovenskem, Slovinskem, Rumunskem a Bulharskem. Vzhledem k nabídce si klienti budou moci zvolit časy dodání vždy před 16:00, před 12:00 a 10:00.
Tímto krokem společnost Gebrüder Weiss zároveň značně rozšiřuje svůj zeměpisný rádius v segmentu prémiových služeb. "Služba GW pro.line 16|12|10 je založena na silné dopravní síti společnosti, která vyniká především každodením spojením a velice atraktivními přepravními časy. Naši klienti mohou na společnost spoléhat díky tomu, že každá zásilka je monitorována během každého stupně přepravy. Se službou GW pro.line 16|12|10 nabízíme službu se skutečnou přidanou hodnotou pro atraktivní trhy ve Střední a Východní Evropě,” uvedl Walter Konzett, ředitel produktového managementu pozemní dopravy.


Zdroj informací: www.gw-world.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaAWT:Terminál Ostrava-Paskov čeká zásadní modernizace a rozšíření

aktualizováno dne 16.6.2011

Terminál Ostrava-Paskov, jedno z mála nezávislých otevřených překladišť v České republice, čekají velké investice. Skupina AWT zde v nejbližších měsících zpevní plochu terminálu a zkvalitní tak manipulaci s kontejnery. Po odstranění nepoužívaných a rozpadlých staveb bývalého dolu Paskov se plocha terminálu následně rozšíří z 32.000 na 47.000 metrů čtverečních. Celkové investice z firemních zdrojů a ze státního rozpočtu by v horizontu příštích 12 měsíců mohly přesáhnout 90 milionů korun.
Zpevnění projíždějících a skladovacích ploch by mělo být hotové do konce srpna a skupina AWT na něj uvolní až deset milionů korun. Rozšíření plochy proběhne po realizaci státního projektu Rekultivace území bývalého povrchového dolu Paskov. V jeho rámci dojde k demolici bývalé správní budovy dolu, budov koupelen a budovy závodního klubu. Následně bude celé území sjednoceno terénními úpravami.
V této souvislosti lze během následujících dvou let očekávat nárůst počtu zaměstnanců ze současných 13 až na 30. Terminál přitom před pěti lety začínal pouze se třemi zaměstnanci. Zvýší se i skladovací kapacita terminálu - dosavadní je přibližně 1400 kontejnerů denně, po zpevnění plochy bude možné na terminálu každý den manipulovat až 2100 kontejnerů. Následným rozšířením překladiště se jeho kapacita zvýší na 3100 kontejnerů denně.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.awt.eu
Kategorie novinky: železniční dopravaNISSAN 370Z GT EDITION: OSTŘEJŠÍ A VYROVNANĚJŠÍ

aktualizováno dne 16.6.2011

Speciální verze vozu 370Z GT Edition je připomínkou úspěchů automobilky Nissan mezinárodních závodech třídy GT; spojuje lepší ovladatelnost s vyšším jízdním komfortem a díky novému zavěšení zvládne ty nejlepší i ty nejhorší evropské silnice.
Kultovní sportovní vůz Nissan 370Z má nyní svou ostřejší evropskou verzi. Konstruktéři z evropského technického centra (NTCE) provedli u vozu 370Z GT Edition celou řadu vylepšení podvozku, díky nimž lze potenciál tohoto automobilu plně využít na evropských silnicích. Stejné změny se uplatnily také ve standardním kupé.
Vyladění podvozku se soustředilo především na tlumiče. Právě nové nastavení tlumičů zajišťuje vyšší jízdní komfort a snazší řízení při vysokých rychlostech. Úpravy tlumení odskoku předních i zadních tlumičů se příznivě odrazily v kontrole vertikálního pohybu kol při středních a vysokých rychlostech. Vůz je proto mnohem lépe ovladatelný na nerovných površích a změny se projevily také při jízdě na dálnici, kde při vysokých rychlostech dochází k méně citelnému „plavání". Tužší podvozek lépe absorbuje nárazy a zároveň umožňuje pohodlnější a klidnější jízdu. Vůz dosahuje rovněž vyšší výkonnosti na okruhu díky lepšímu využití pneumatik v oblasti jejich optimální funkce.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.nissan-europe.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaAirbus prezentoval svůj pohled do budoucnosti létání

aktualizováno dne 15.6.2011

Jeden z největších výrobců letadel společnost Airbus, včera odprezentoval na Pařížské letecké show svůj nový koncept kabiny letadla, který je výrazně inspirován přírodním stylem. Osobní zóny nahradí tradiční třídy, aby tak letadla cestujícím nabídla na míru šitou úroveň zážitků. Podle Airbusu budou moci cestující v roce 2050 využít možnosti interaktivní konference, zahrát si virtuální golf, přečíst dětem jejich pohádku na dobrou noc a také dobýt své baterie v tzv. posilujícím křesle , kde mohou sledovat planety, které se jim rozprostřou u nohou.
Tato poslední kapitola - budoucnost Airbusu - vize aviatiky v roce 2050 následuje hned po loňském odhalení revolučního konceptu letadla společnosti Airbus s novými technologiemi pro redukci palivových splodin, odpadu a hluku. Tento nový koncept kabiny letadla umožňuje pohled na budoucí inovace a technologie, které budou utvářet zážitky pasažerů z cest. Bionická struktura letadla napodobuje efektivitu ptačí kostry, která je optimalizována, aby zvýšila svou sílu kde je to nutné a umožní inteligentní kabinové membráně, nejen kontrolovat teplotu uvnitř kabiny, ale také umožní kabině být transparentní a umožní tak jedinečný výhled z letadla.
Tento nový koncept kabiny bude mít integrovanou tzv. neurální síť a vytvoří tak inteligentní rozhraní mezi cestujícím a letadlem. Tak bude moci letadlo identifikovat a odpovědět na veškeré potřeby pasažerů např. sedadla, která se vytvarují automaticky podle tvaru těla každého určitého pasažera.

Více informací v AJ
Zdroj informací: www.airbus.com
Kategorie novinky: letecká dopravaTNT Express k plánované čtvrteční stávce:

aktualizováno dne 15.6.2011

I přepravní společnosti se připravují na plánovanou čtvrteční stávku. Expresní a přepravní společnosti TNT Express připravuje k plánované stávce některá předběžná opatření. "Nejdůležitější pro nás bude dostat naše lidi na klíčových pozicích customer service and operations service do práce tak, aby byli schopni vyřizovat požadavky našich zákazníků. K tomu jsme učinili několik opatření, například zaměstnanci budou muset vyrazit do práce minimálně o dvě hodiny dříve a plánujeme také hromadný svoz zaměstnanců z určitých míst do TNT Express," říká Miloš Malaník, ředitel české pobočky TNT Express.
Globálně má TNT ale řadu zkušeností s podobnými situacemi, pravidelné bývají například stávky ve Francii. "Máme tak propracovaný interní systém, který nám umožňuje aktuálně reagovat na vzniklou situaci. Naši zákazníci tak budou určitě informováni v pravidelných intervalech. Zásilky, jejichž doprava je složitější, se pak snažíme v maximální možné míře, dle dohody se zákazníkem, přeplánovat na jiný den. Pracujeme na plánech objízdných cest, které jsou pro naši mezinárodní i národní přepravu klíčové. Skutečné zdržení zásilek bude záviset na aktuální situaci na jednotlivých dopravních tepnách. Naši řidiči jsou však permanentně napojeni na online systém, kde je budou naši operátoři pravidelně informovat o situaci a bude tak možné volit například alternativní cesty. Nasadíme maximální tým, abychom zvládli především komunikaci směrem k místním i zahraničním zákazníkům - tedy vyřizování případných nedoručených nebo nevyzvednutých zásilek a zodpovídání dotazů. V současnosti také plánujeme nestandardní napojení některých velkých zákazníků, abychom minimalizovali případný dopad stávky již nyní," dodává Miloš Malaník.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: expres dopravaIveco Trakker Bi-Fuel jezdí na směs etanolu a nafty

aktualizováno dne 14.6.2011

Společnosti Iveco, FTP Industrial a Bosch představily Iveco Trakker Bi-Fuel. Premiéra se konala na nedávné výstavě Agrishow v Ribeirao Preto, která je největším brazilským zemědělským veletrhem. Jde o Trakker s motorem Cursor 9 z výrobní dílny FPT Industrial, který umí spalovat směs etanolu a nafty, čímž snižuje náklady na palivo ve srovnání se standardní dieselovou pohonnou jednotkou. Tato technologie samozřejmě přispívá i k omezení používání fosilních paliv a podporuje ekologické snahy, protože etanol představuje plně obnovitelné palivo. Speciální vozidlo je určeno pro firmy, které se zabývají pěstováním cukrové třtiny - pro nasazení v zemědělství i ve zpracovatelském průmyslu.
Trakker Bi-Fuel Ethanol-Diesel byl vyvinut v Brazílii s podporou instituce UNICA (brazilské sdružení pěstitelů cukrové třtiny) v rámci programu propagace „zelené politiky“ v obchodování s cukrem a etanolem. Iveco začalo vyvíjet motor na smíšené palivo v minulém roce s technologickou pomocí společností FPT Industrial a Bosch. Prototyp bude během letošního sklizně testovat Raizen, společný podnik firem Cosan (největší brazilský pěstitel cukrové třtiny) a Shell.

Celá zpráva
Zdroj informací: web.iveco.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaFord:Výkonný a úsporný motor EcoBoost přichází!

aktualizováno dne 14.6.2011

Ford rozšiřuje spektrum pohonných jednotek o nový hospodárný tříválec 1.0 EcoBoost, vyvinutý v Evropě. Je to zatím co do počtu válců nejmenší motor v historii Fordu.
Ford zároveň potvrdil skutečnost, že nová generace hybridních modelů, jejíž příchod zahájí v roce 2013 C-MAX, bude disponovat novou převodovkou, kterou Ford vyvinul a bude vyrábět zcela ve vlastní režii.
Příchodem nového člena rodiny EcoBoost a nového hybridního agregátu společnost dále posílí svoji nabídku mimořádně úsporných automobilů. Derrick Kuzak, viceprezident skupiny Ford odpovědný za globální vývoj produktů, vysvětlil, že nový řadový tříválec byl vyvinut v Evropě pro nasazení v celém světě a že se jedná o velmi významný přírůstek do řady motorů Ford EcoBoost.
„V uplynulých pěti letech jsme do nových pohonných jednotek a úsporných technologií, investovali rekordní částky,“ řekl. „Dnes máme nejaktuálnější nabídku motorů v oboru. A tím to rozhodně nekončí.“Nový motor se poprvé představí v připravovaném modelu Ford B-MAX, který se začne v Evropě prodávat během roku 2012, objeví se však také v mnoha jiných malých modelech značky Ford po celém světě.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.ford.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaRUMUNSKÝ P3 TÝM SE ROZROSTL O DALŠÍHO PROFESIONÁLA

aktualizováno dne 13.6.2011

Mezinárodní provozovatel a developer moderních logistických parků oznámil jmenování Stefana Gheorghiu Country Managerem P3 v Rumunsku s platností od 1. června 2011.
Stefan Gheorghiu je absolventem Faculty of Chemical Engineering na Monash University v australském Melbourne. Studia zakončil s vyznamenáním v roce 1995. Díky 15 letem zkušeností z lokálních i mezinárodních obchodů s nemovitostmi získal bohaté odborné znalosti z oblasti developmentu a asset managementu. Stefan působil 6 let ve společnosti Colliers International, zaměřující se na služby v oblasti komerčních nemovitostí, na pozici Senior Consultant v Budapešti a v Mexico City. Později zastával u společnosti Colliers International pozici korporátního ředitele služeb v Budapešti a byl zodpovědný i za rozvoj korporátních služeb společnosti v Rumunsku a v celé východní Evropě.
Další zkušenosti z oblasti developmentu získal jako výkonný ředitel společností Europolis Real Estate Fund v Rumunsku a jako Country Manager ve společnosti Polimeni Romania. Dále působil jako Managing Partner v developerské společnosti Tegron Consulting.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.pointparkproperties.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaNová vozidla pro ČD na Czech Raildays

aktualizováno dne 13.6.2011

Nové nebo modernizované vozy a soupravy, které České dráhy pro své zákazníky nakupují, budou od 14. do 16. června vystaveny na Czech Raildays v Ostravě. K vidění budou i revizalizované vozy pro dálkovou dopravu nebo třeba modernizovaná lokomotiva „Brejlovec“. Návštěvníci také uvidí první ze série úplně nových regionálních vlaků Regio-Shuttle RS1. Šumperská společnost Pars nova slavnostně představí nový řídicí vůz řady 961. Prezentovat se budou i České dráhy na společné expozici s dceřinými společnostmi DPOV, VÚŽ, ČD Telematika a ČD Cargo.
České dráhy jsou tradičním vystavovatelem na mezinárodním veletrhu Czech Raildays, specializované přehlídce firem působících v železničním průmyslu a službách v kolejové dopravě. Na veletrhu se představí společnou expozicí s dceřinými společnostmi. Kromě tradiční nabídky služeb ČD se zde návštěvníci dozví novinky v oblasti osobní dopravy. Nejlákavější budou expozice výrobců vozů pro českého dopravce. Cestující si projdou nové či modernizované vozy, které budou nasazeny na tratě v České republice. České dráhy tak plní své slovo, kdy přislíbily zahájit nejmasovější obnovu vozidlového parku v její historii. Loni uzavřela společnost na modernizaci současných vozidel i dodávku zcela nových souprav kontrakty s celkem osmi dodavateli v hodnotě 9,9 miliardy Kč. V letošním roce bude v tomto trendu pokračovat.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaSpolečnost TNT Express zahájila pravidelné lety mezi Indií a Evropou

aktualizováno dne 10.6.2011

Expresní přepravní společnost TNT Express zahájila pravidelnou dopravní linku mezi Evropou a Indií, největším obchodním partnerem společnosti. Linka bude létat mezi belgickým Liége a indickým Dillí pětkrát týdně s jednou zastávkou v Dubaji na cestě zpět. Nová služba nabídne rychlejší transitní časy i lepší kontrolu a dohled nad zásilkami.
Nový přepravní servis letadlem B767 má týdenní kapacitu 210 tun a jeho zavedení reflektuje vzrůstající obchodní styky mezi Indií a Evropou. Zásilky z indického Dillí odletí vždy na konci každého pracovního dne a do Evropy se dostanou ihned následující pracovní den ráno. Zpáteční let pak umožní společnosti TNT Express naložit veškeré zásilky z Evropy do Dillí ještě v ten samý den.
Nová linka mezi Evropou a Indií je součástí expanzního plánu TNT Express na euroasijských linkách. V současnosti létají letadla TNT Express z Evropy do pěti strategických asijských lokalit: Dillí, čínský Chongqing, Hong Kong, Šanghaj a Singapur.
Miloš Malaník, ředitel české pobočky TNT Express, k tomu dodává: „Objem zásilek z Indie do Evropy zaznamenal meziročně dvacetiprocentní nárůst. Vzhledem k tomu, že budeme z Dillí létat pětkrát týdně, můžeme nabídnout doručení zásilky do Evropy už druhý den ráno. Pozitivně to tak ovlivní i náš byznys tady v Čechách, protože budeme moci nabídnout importérům z Asie výrazně rychlejší službu doručení zásilek přímo z Dillí.“

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: expresní dopravaVito z Vitorie: dvě generace, jeden milion lehkých užitkových vozů

aktualizováno dne 10.6.2011

V pátek 20. května sjel z výrobních linek závodu Vitoria miliontý vůz Mercedes-Benz Vito. Jubilejním exemplářem bylo černé dodávkové Vito se vznětovým motorem V6 určené pro nizozemský trh. Na památku této historické události se shromáždilo 40 pracovníků ze tří výrobních hal ke společné fotografii s vedoucím závodu Emiliem Titosem. Právě tito zaměstnanci se podíleli od zahájení výroby v září 1995 až dodnes na globálním úspěchu dodávkových vozů Vito ve více než 80 zemích.
S představením řady Vito započala na podzim 1995 pro závod Vitoria nová éra. Výroba rok od roku rostla a na přelomu tisíciletí dosáhla se 75 500 vyrobenými vozy svého maxima. Osm let po zahájení sériové výroby typu Vito došlo ve výrobním závodu v roce 2003 k další převratné události: k uvedení druhé generace v podobě řady Vito NCV2 s pohonem zadních kol. Obrovským množstvím modelů a variant byl sice závod postaven před velkou výzvu, ale na trhu se tato novinka setkala s vřelým přijetím. Od září 2010 těží nová generace vozů Mercedes-Benz Vito 116 CDI z celé řady inovací.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.mercedes-benz.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaExportní cena DHL UniCredit ocení české vývozce již počtrnácté

aktualizováno dne 9.6.2011

Českému exportu se daří a podle údajů Českého statistického úřadu za posledních 14 let (až na jednu výjimku) dosahoval trvalého růstu. Za tu dobu však také vyrostla soutěž, která motivuje a oceňuje vývozní úspěchy především středních a malých společností – Exportní cena DHL UniCredit. Již po čtrnácté se letos utkají nejlepší české společnosti o tuto prestižní cenu, jejímž zakladatelem je logistická společnost DHL Express CZ a novým generálním partnerem UniCredit Bank. Záštitu opět převzala agentura CzechTrade. Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhne 22. listopadu 2011.
„Jako světová logistická firma velmi dobře víme, že český vývoz není jen o velkých společnostech a známých značkách, ale domácí exportní podhoubí je velmi široké a obsahuje neuvěřitelně úspěšné firmy, které chceme touto cestou představit nejenom odborné, ale i široké veřejnosti. Cílem soutěže Exportní cena DHL UniCredit je nejenom motivovat, ale i podporovat domácí firmy v jejich úspěchu na náročných zahraničních trzích,“ uvedl Luděk Drnec, obchodní ředitel a jednatel společnosti DHL Express CZ.
„Rozhodnutí UniCredit Bank stát se generálním partnerem letošního ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit bylo přirozené. Jako největší bankovní skupina ve střední a východní Evropě a jedna z největší bank v ČR známe velmi dobře specifika jednotlivých trhů i příležitosti, které nabízejí a chceme tak podpořit tuto iniciativu, která dává možnost ocenit úspěšné exportéry a možná i inspirovat ostatní k růstu na zahraničních trzích. A samozřejmě je rádi podpoříme kompletní paletou služeb,“ říká Tomáš Hron, ředitel Global Transaction Banking UniCredit Bank.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaCEO společnosti Maersk Line volá po změnách

aktualizováno dne 9.6.2011

CEO společnosti Maersk Line, Eivind Kolding promluvil na konferci TOC v Antverpách v Belgii. Jako klíčový mlůvčí celé akce směřoval svůj projev především na kontejnerovou dopravu a logistický průmysl. Vzkaz, který projev obsahoval byl prostý a jednoduchý, pokud si chce kontejnerová doprava zajisti další působnost do budoucna jsou nutné zásadní změny.
Kontejnerizace - často nazývána motorem globalizace - způsobila převrat ve světovém obchodu. Největší potenciál je ve spojení výrobců a zákazníků po celém světě a zároveň umožňuje oběma stranám rozvíjet své obchody, způsoby které se dříve zdály nemožnými. Nicméně, kontejnerové zasilatelství je také příběhem o vytvoření obchodního modelu, který je často zklamáním pro zákazníka: jeden ze dvou kontejnerů se vždy zpozdí, je komplikované obchodovat s lodními linkami a celý průmysl i když je zatím nejméně škodlivým způsobem přepravy vzhledem k životnímu prostředí stále postrádá transparentnost a společné cíle.
S příklady z automotive, aviatického průmyslu, výroby přenosných přehrávačů hudby a mobilních telefonů, uvedl Eivind Kolding že i když lodní přeprava je již zavedeným druhem průmyslu, nebude trvat dlouho a bude ostatními technickými odvětvími naprosto předstižena. Takový trh a jeho zákazníci neustále tlačí společnosti k tomu, aby stále sledovali co skutečně chtějí.
"Kontejnerová doprava zůstala stát na okraji a společnosti tak čelí podstatným změnám. Nicméně pro toto vše nevidět jaké fascinující příležitosti? Co kdybychom dokázali garantovat, že náklad dopravíme vždy včas? Co když umožníme, aby koupit si lodní lístek bylo tak jednoduché jako letenku? Co když budem nejen bojovat s dopady na životní prostředí, ale budeme jim i čelit?" Toto bylo několi otázek Eivind Kolding, které rozpoutaly depatu celé konference.

Zapojte se do debaty!
Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní dopravaLetiště Praha obdrželo prestižní cenu za nejvíce se rozvíjející letiště světa

aktualizováno dne 8.6.2011

Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) udělila Letišti Praha, letos jako jedinému letišti na světě, na svém již 67. každoročním zasedání cenu Eagle Award především za jeho výrazný rozvoj, spokojenost zákazníků s jeho službami, transparentní a rovnocenný přístup vůči všem leteckým dopravcům a jeho incentivní politiku.
IATA udělila tuto cenu Letišti Praha mimo jiné i za technologický rozvoj (zavedení samoodbavovacích kiosků, Wheeltug – Letiště Praha je prvním letištěm na světě, které podporuje vývoj nové technologie, která umožní letadlům používat při pojíždění mezi terminály a vzletovými a přistávacími drahami zabudované elektrické motory apod.) a dále za pozitivní přístup k problematice životního prostředí (soutěž Nejtišší dopravce – motivace dopravců nejen k používání nových tišších letadel, ale také ke striktnímu dodržování kritérií letu, která jsou přesně měřitelná a pro životní prostředí méně náročná).
Cenu za Letiště Praha převzal na zasedání osobně jeho generální ředitel Miroslav Dvořák a řekl: „Je to pro nás obrovská pocta a velká motivace do budoucna. Jsem pyšný, že i tak malá země jako je Česká republika se může chlubit letištěm, které se dnes oficiálně zařadilo po bok zákaznicky orientovaných, trvale se zlepšujících a technologicky vyspělých letišť světa.“

Celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaSvětová premiéra autobusu Mercedes-Benz Citaro Mannheimu

aktualizováno dne 8.6.2011

Více než 31 000 prodaných kusů za 13 let výroby činí z autobusu Mercedes-Benz Citaro nejúspěšnější městský autobus všech dob. Minulý měsíc vstoupil tento příběh úspěchu do své další kapitoly: 150 evropským novinářům se ve výrobním závodě v Mannheimu poprvé představil kompletně nově vyvinutý městský autobus Mercedes-Benz Citaro. Odhalení a prezentace nového Citara se ujali Andreas Renschler, který v představenstvu společnosti Daimler AG odpovídá za divize Daimler Trucks a Daimler Buses, a Hartmut Schick, ředitel divize Daimler Buses.
„S novým městským autobusem Mercedes-Benz Citaro se rozhodujícím způsobem podílíme na vytváření budoucnosti veřejné osobní dopravy a opět se nám podařilo dokázat, že Daimler je v obchodu s autobusy nejkompetentnější“, řekl Andreas Renschler během premiéry vozu v Mannheimu. „Nové Citaro nekompromisně sází na hospodárnost, komfort a bezpečnost a přichází s novým designem, který se stane ozdobou jakéhokoli města.“
Design Citara hovoří sám za sebe: Jedná se o zásadní inovaci od světlometů až po zadní světla. Na první pohled zaujme především nová „tvář“ Citara s velkými reflektory ve tvaru mandlí a s přídí zaoblených tvarů. Vnitřní prostor zpříjemňují světlejší barvy a nová podoba stropu, řidič pak usedá do nové, výše položené kabiny. Přístrojová deska přináší více informací a je dokonale ergonomická.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.evobus.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDo CS Carga vstoupí investiční skupina Tuffieh Funds

aktualizováno dne 7.6.2011

Finanční skupina Trifid oznamuje, že dosáhla dohody se společností Tuffieh Private Equity Fund o podmínkách prodeje většinového podílu ve skupině CS Cargo Group. Dosavadní majitelé skupiny CS Cargo, jimiž jsou soukromí investoři Marek Lehečka a Petr Zvěřinský, si na základě dosavadních jednání ponechají ve firmě 15% podíl.
„Po razantním vzestupu CS Carga v letech 2005–2008 a následném těžkém zásahu celého logistického trhu v krizových letech 2009 a 2010 je nyní nutné znovu nastartovat růst celé naší logistické skupiny. Příchod silného, kapitálově vybaveného partnera může být pro CS Cargo právě takovým impulsem,” říká k prodeji akciového podílu Petr Zvěřinský. „Věříme, že i nadále bude CS Cargo moci úspěšně pokračovat ve strategii budování pozice silného hráče s komplexním portfoliem logistických služeb na trzích střední a východní Evropy, kterou jsme nastolili již v okamžiku vstupu Trifidu v roce 2004,” dodává Marek Lehečka.
Obě strany se dohodly, že cena ani další podmínky transakce nebudou zveřejňovat. Bude-li smlouva uzavřena, bude prodej akcií podléhat ještě souhlasu financujících bank a příslušných regulatorních orgánů na trzích působení skupiny CS Cargo.

Zdroj informací: www.cscargo.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaFlotila Českých aerolinií omlazuje

aktualizováno dne 7.6.2011

České aerolinie přivítaly na ruzyňském letišti zbrusu nový letoun Airbus A319, který do Prahy přiletěl přímo z továrny v Hamburku. Jedná se o v pořadí 15. z celkem 22 strojů typu Airbus, které postupně omlazují flotilu Skupiny Českých aerolinií. Letadlo s imatrikulační značkou OK – REQ a kapacitou pro 135 cestujících se na svůj první let do ukrajinské Oděsy vydá 27. května.
„Letoun budeme financovat standardním komerčním úvěrem. Vzhledem k tomu, že o spolupráci při financování stroje se ucházelo hned několik bankovních ústavů, podařilo se nám vyjednat jej za výhodných podmínek. Zájem renomovaných finančních institucí vnímáme jako důvěru ve finanční zdraví společnosti, a to je pro České aerolinie po první třetině restrukturalizace dobré vysvědčení,“ uvedl Miroslav Dvořák, prezident Českých aerolinií.
Spolu s příchodem letadla, které se ještě leskne novotou, opustilo flotilu Českých aerolinií letadlo úplně nejstarší, a to ATR 42 OK-VFI, které cestujícím sloužilo celých 21 let. Díky perfektní technické údržbě Českých aerolinií bude moci nadále létat pro jiného majitele. Podobně z flotily odejdou i některá další turbovrtulová letadla ATR, se kterými letový řád Českých aerolinií již nějaký čas nepočítá, a v budoucnu také letadla typu Boeing. V několika následujících letech naopak přibude dalších 7 zcela nových Airbusů. Nové Airbusy jsou svým provozem úspornější a ekologičtější a pro cestující v mnoha ohledech komfortnější. Výrazným způsobem přispívají k omlazování flotily Českých aerolinií, které tak budou v několika málo letech disponovat jednou z nejmladších flotil v Evropě. O další dva stroje z takzvané Airbus Family se v minulých dnech rozrostl i letadlový park charterového dopravce HOLIDAYS Czech Airlines.

Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaDPD CZ: Nákupy z domova zvyšují počet přepravených zásilek

aktualizováno dne 6.6.2011

Nákupy z domova prostřednictvím e-shopů se u lidí těší stále větší oblibě. Dokazuje to i rostoucí počet přepravených zásilek, který v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala společnost DPD CZ. Poskytovatel zásilkových a expresních služeb společnost DPD CZ v průběhu prvního čtvrtletí roku 2011 přepravila o 15 % vnitrostátních a o 30 % zahraničních zásilek více než za stejné období v loňském roce. Nárůst společnost zaznamenala zejména u soukromých osob, které využívají zásilkových služeb při nákupech na internetu. Širší nabídka sortimentu, pohodlnější nakupování a často i výhodnější cena jsou pro spotřebitele tím největším lákadlem. Objednané zboží u vybraných e-shopů dopraví kurýr zákazníkovi během krátké dodací lhůty až domů. Zákazník u sebe navíc nepotřebuje mít žádnou hotovost, zaplatit může i prostřednictvím platební karty.
„Odhadujeme, že přeprava soukromým osobám zaznamená v letošním roce celkový nárůst o více než 10 %. Připravujeme proto řadu novinek a vylepšení zaměřených zejména na soukromé zákazníky, kterým chceme zajistit vyšší komfort a kvalitu poskytovaných služeb,“ řekl Daniel Mareš, generální ředitel DPD.

Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaProgram Galileo: vypuštění dvou provozních družic v říjnu 2011

aktualizováno dne 6.6.2011

Evropská komise oznámila, že 20. října 2011 budou vypuštěny první dvě provozní družice globálního družicového navigačního systému budovaného na základě programu Galileo. Jedná se o první ze série startů plánovaných z evropského kosmického střediska v Kourou (Francouzská Guyana). Vynesení celkem 18 družic programu Galileo na orbitální dráhu do výše 23 600 km umožní poskytovat první družicové navigační služby na přelomu let 2014 a 2015. Na oběžnou dráhu budou postupně rozmístěny další družice a celá soustava bude dokončena do roku 2019.
Místopředseda Evropské komise a komisař pro průmysl a podnikání Antonio Tajani prohlásil: „Vypuštění těchto prvních dvou družic má historický význam. Evropa prokázala, že je schopna stát v čele technologických inovací. Tisíce malých a středních podniků a inovátorů z celé Evropy budou mít možnost využít této podnikatelské příležitosti a vytvářet a vyvíjet své produkty na základě budoucí infrastruktury programu Galileo. Z jeho služeb budou těžit i občané. Projekt Galileo se vyplatí a já spoléhám na spolupráci členských států při hledání řešení pro jeho financování." Program Galileo je evropský projekt zaměřený na vybudování moderního globálního družicového navigačního systému, který bude poskytovat služby určování polohy s vysokou přesností a spolehlivostí a který bude pod civilní kontrolou.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDACHSER – logistika v Brazílii na setkání ICC CR

aktualizováno dne 3.6.2011

Specifika logistiky zásilek směřujících do Brazílie představil na teritoriálním setkání Mezinárodní obchodní komory v ČR Ing. Petr Rožek, ředitel divize Air & Sea Logistics, DACHSER Czech Republic.
Mezinárodní obchodní komora v ČR (ICC CR) pořádá svá teritoriální setkání s cílem obeznámit účastníky setkání s reáliemi dané země a možnostmi vzájemného obchodu. Brazílie jako světový importér a exportér byla vybraná pro květnové téma teritoriálního setkání a jeho účastníci zhlédli několik zajímavých prezentací. Ing. Rožek ze společnosti DACHSER se ve svém příspěvku o logistice věnoval konkrétním opatřením a nařízením, která se týkají námořní a letecké dopravy do a z Brazílie. Význam této akce a zaměření společnosti DACHSER na Brazílii a Latinskou Ameriku vůbec podtrhla i účast regionálního ředitele DACHSER v Latinské Americe p. Schniera.
Fotografie:Zleva: Michal Mejstřík, předseda ICC ČR, H.E. George Monteiro Prata, Velvyslanec Brazilské federace v ČR a Petr Rožek, ředitel divize Air & Sea Logistics, DACHSER Czech Republic (foto Kateřina Petrů)

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaAliance Xrail úspěšně posiluje přepravu železničních vozových zásilek v Evropě

aktualizováno dne 3.6.2011

Aliance sedmi evropských železničních přepravců, která odstartovala v únoru 2010 s cílem posílit mezinárodní přepravu železničních vozových zásilek, sestavila pozitivní bilanci. Se 150 uskutečněnými relacemi mezi partnery aliance do konce roku 2010 bylo dle standardů Xrail přepraveno asi 10 % veškerých vozových zásilek po Evropě. Do konce tohoto roku se má počet nabízených relací ztrojnásobit na 450. Aliance tím získá zhruba 25% podíl na trhu evropské sítě vozových zásilek. V následujícím roce se má tento podíl zvýšit až na 40 %.
Xrail nabízí zákazníkům spolehlivou přepravu vozových zásilek po Evropě s kvalitním servisem a vyšší transparentností přenosu dat během celé přepravy. „Aliance usiluje o spolehlivou železniční nákladní přepravu po Evropě a o průběžné zvyšování konkurenceschopnosti železnice. S Xrail se v budoucnu zvýší objem přepravy vozových zásilek a podíl železnice na celkové nákladní přepravě. Stávající převážně manuální činnosti charakteristické zákaznickými výjimkami budou průběžně nahrazeny standardizovanými postupy,“ tvrdí Ferdinand Schmidt, předseda dozorčí rady Xrail.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaŠKODA představí v Brně nový designový směr

aktualizováno dne 2.6.2011

Stánek značky ŠKODA na letošním brněnském autosalonu návštěvníky překvapí řadou národních premiér včetně největšího lákadla, designového konceptu VisionD. Od 4. do 9. června bude brněnské výstaviště opět patřit všem příznivcům automobilů. Na stánku ŠKODA budou novinky modelového roku 2012 odborníkům i veřejnosti prezentovány na kompletní produktové paletě sériových modelů. A stejně jako v loňském roce i letos návštěvníci, kteří se v sobotu 4. června prokáží klíčkem od vozu ŠKODA, obdrží volnou vstupenku na autosalon.
Designový koncept VisionD nechává nahlédnout do budoucnosti tvarů automobilů ŠKODA. Designová studie upoutá jasně definovanými a precizními tvary, vytvořenými s velkou pečlivostí a pozorností k detailu. Nové logo, které je na designové studii k vidění a bude již v průběhu roku 2012 zdobit nové modely značky, má jasnější strukturu a působí hodnotněji. Ekonomické cíle, které si automobilka stanovila, vyžadují novou orientaci, a použití moderních stylistických prvků a nejaktuálnější techniky je proto logickým krokem. Svěží vítr do plachet modelové nabídky přinášejí vedle novinek modelového roku 2012 dvoubarevné modely Yeti a Roomster "Bicolour" s odlišným lakováním střechy. Českou výstavní premiéru rovněž zažije sportovně laděná speciální edice Fabia Monte Carlo, která odkazuje na úspěchy značky ŠKODA v motoristickém sportu.


Celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaZačíná prodej nového modelu Volvo FM MethaneDiesel

aktualizováno dne 2.6.2011

Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svůj program alternativních paliv uvedením nového modelu Volvo FM MethaneDiesel. Společnost Volvo se tak stane prvním výrobcem nákladních automobilů v Evropě, jenž nabídne plynem poháněné nákladní vozy pro regionální rozvoz, které mohou splňovat i požadavky aplikací dálkové přepravy. Výroba bude zahájena v srpnu. „Náš nový nákladní vůz na metan-diesel vytváří nové provozní předpoklady pro trh s plynovými nákladními automobily. Tím, že používáme zkapalněný metan v efektivním vznětovém motoru, umožňujeme využívání plynem poháněných nákladních vozů pro těžší dopravní aplikace na delší vzdálenosti. Jsme prvním výrobcem nákladních vozů v Evropě, který to dokázal," říká Claes Nilsson, prezident evropské divize společnosti Volvo Trucks.
Letos v srpnu bude zahájena sériová výroba modelu Volvo FM MethaneDiesel. Tento model je možné si objednat už dnes, i když pouze v omezeném počtu. Prvními zeměmi na řadě jsou Nizozemsko, Velká Británie a Švédsko, v nichž je infrastruktura pro zkapalněný metan nejlépe rozvinuta. V současné době se pro rok 2011 plánuje výroba asi sta metan-dieselových nákladních automobilů.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaDovolena.cz bude expandovat na českém trhu ve spolupráci s Centrum Holdings.

aktualizováno dne 1.6.2011

Dnes 1. června se na trhu internetových prodejců zájezdů v České republice objeví nový portál dovolena.centrum.cz. Jeho nabídka bude identického rozsahu, jako je nabídka portálu dovolena.cz. Zákazníkům se tak nabídne další možnost nákupu zájezdů přes internet, kdy budou moci porovnávat a nakupovat z nejširší nabídky zájezdů německých, rakouských a českých cestovních kanceláří na jednom místě.
Centrum Holdings a Student Agency uzavřely smlouvu o spolupráci, kdy Centrum Holdings nabídne v rámci svých internetových portálů nově prodej zájezdů využívající právě aplikaci a data dovolena.cz. Do budoucna doplní nabídku zájezdů také prodej letenek, jízdenek a dalších produktů dostupných on-line. Nejedná se přitom o produkt inzertní spolupráce s možností umístit inzertní nabídky cestovních kanceláří, ale o překlopení celé nabídky dovolena.cz do portfolia portálů Centrum Holdings. Klienti tak nejsou odkázáni v nabídce na úspěšnost obchodních jednání inzertních manažerů, ale mají vždy k dispozici až 100 milionů variant zájezdů, mezi kterými mohou porovnávat.


Celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaP3 OZNÁMIL PRONÁJEM 3 600 m2 SKLADOVÉ PLOCHY V POINTPARKU POZNAŇ SPOLEČNOSTI DAMCO

aktualizováno dne 1.6.2011

PointPark Properties (P3), mezinárodní provozovatel a developer moderních logistických parků, oznámil, že podepsal tříletou nájemní smlouvu skladových prostor o rozloze 3 600 m2 v PointParku Poznaň se společností Damco. Tento přední světový poskytovatel nákladní dopravy a dalších dodavatelských služeb nespolupracuje s P3 poprvé. Již v minulosti si v PointParku Poznaň a Mszczonow na dobu určitou pronajal skladové prostory o celkové rozloze 20 000 m2.
Společnost Damco (součást A.P.Moller-Maersk Group) je jednou z významných logistických společností, které nabízejí klientům jak přepravu zboží, tak provoz skladovacích prostor a distribuční služby. „Snažíme se vylepšit efektivitu a výkonnost dodavatelských řetězců našich klientů. K tomu nám pomáhají naše znalosti mezinárodní logistiky, sofistikovaná informační řešení a síť více než 280 kanceláří po celém světě,“ říká Rolf Habben-Jansen, generální ředitel společnosti Damco. „Poskytujeme naše služby na základě metod, které pomáhají šetřit životní prostředí pro budoucí generace. Z tohoto pohledu je nám podobná firemní strategie společnosti P3 velice sympatická a doufáme, že budeme v hojné míře spolupracovat i nadále,“ dodává Rolf Habben-Jansen.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.pointparkproperties.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy