topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Společnost DPD testuje nový Mercedes Benz E-CELL

aktualizováno dne 30.7.2010

Pohyb na silnici je nyní možný díky novému transportéru Merceds Benz E-CELL bez emisí. Nový Vito E-CELL je jako první na světě bateriově poháněný vůz, který je díky svému inovativnímu řešení a pohonu bez emisí vhodný zejména k provozu uvnitř měst. V letošním roce bude expresní balíkový přepravce společnost DPD testovat pět těchto nových trasportérů a to na denní bázi v oblasti Sttutgartu. DPD je hrdá na fakt, že byla k testování těchto nových vozů vybrána, jako jedna z prvních světových dopravních společností.


celá zpráva
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Nehoda letadla společnosti Lufthansa Cargo

aktualizováno dne 30.7.2010

Nákladní let společnosti Lufthansa Cargo havaroval v úterý ráno v Rijádu, Saudská Arábie. Nákladní let LH 8460, byl na cestě z Frankfurtu do Hong Kong s mezipřistáním v Rijádu a Sharjah. Letadlo bylo pilotováno dvěma členy posádky, kterým se povedlo ho opustit včas. Oba dva muži jsou stále hospitalizováni. MD-11 nákladní letadlo s označením D-ALCQ, bylo vážně poškozeno požárem, který vznikl zatím z neznámých příčin. V nákladním prostoru bylo 80 tun nákladu.
Až do nehody v Rijádu, mělo letadlo nahlášeno 10.073 přistání a kolem 73.200 letových hodin. Poslední komplexní kontrolou prošlo letadlo (C-Check) dne 22. června 2009, další kontrola byla provedena bezprostředně před letem do Rijádu. Zkušená posádka kokpitu se skládala z 39ti letého kapitána a 29ti letého prvního důstojníka.
Tým vyšetřovatelů je od úterka na místě. Příčina nehody je stále předmětem vyšetřování.

celá zpráva
Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.de
Kategorie novinky: letecká doprava
Evropská komise: veřejná diskuse na téma eCall

aktualizováno dne 29.7.2010

Evropská komise zkoumá názory občanů a všech příslušných institucí a organizací na využití, zprovoznění a zavedení in-vehicle emergency call - tísňového volání z vozidla - eCall v Evropě. Z toho důvodu oslovila i Ministerstvo dopravy ČR, aby tuto informaci rozšířilo mezi veřejnost a instituce, které by mohly k danému tématu aktivně přispět.
Evropská komise by uvítala, kdyby se do veřejné diskuse zapojila široká veřejnost: http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=eCall. Diskuse bude probíhat až do 19. září 2010. Tuto informaci můžete poskytnout dalším dotčeným subjektům, zejména zástupcům záchranných složek, policie, autoklubů, automobilového průmyslu, správců silniční infrastruktury, pojišťoven, telekomunikačního průmyslu a normalizačních úřadů.
Více informací najdete na http://ec.europa.eu/ecall.


Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
Peugeot 508 - Výrazný design ve službách intenzivních emocí

aktualizováno dne 29.7.2010

Model 508 je pokračováním mezinárodní produktové ofenzívy značky Peugeot: pro evropský trh se bude vůz vyrábět ve Francii a pro čínský trh, největší automobilový trh na světě, přímo v Číně. Obě verze karoserie modelu 508, sedan a SW, budou v Evropě uvedeny na trh začátkem roku 2011. S modelem Peugeot 508 potvrzuje Značka své legitimní postavení a ambice v segmentu velkých cestovních vozů, který je historicky jejím výsadním teritoriem. Každý z modelů řady "40X" a "50X" se totiž dokázal nesmazatelně zapsat do povědomí své doby. Peugeot 508 představuje moderní a pokrokovou nabídku, která plní přání a touhy příslušné cílové skupiny zákazníků: dynamické, zodpovědné a s neustále rostoucími nároky. Kvalita, stylová čistota a efektivita, to jsou klíčová slova, která stála při vzniku vozu a prolínala se celým projektem, aby v rozhodujícím okamžiku zapůsobila na smysly potenciálních majitelů:
* … prostřednictvím designu – elegantního, vyváženého a nadčasového, odhalujícího vývoj stylových standardů Značky, naznačený koncepčním vozem SR1;
* … prostřednictvím interiéru, jeho stylové čistoty a technologické vyspělosti a špičkovou kvalitou provedení. Řidiči i všem cestujícím nabízí mimořádný komfort, luxusní prostředí a prostornost, velkorysý zavazadlový prostor… vše je příslibem maximálně příjemného a pohodlného života na palubě vozu;
* … a prostřednictvím ekologické efektivity, založené na optimalizaci hmoty vozu, aerodynamice a samozřejmě vyspělosti pohonných jednotek.

celá zpráva
Zdroj informací: www.peugeot.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
Wizz Air zahájil prodej letenek pro zimní sezónu

aktualizováno dne 28.7.2010

Letecká společnost nabídne více letů do Londýna, nadále bude provozovat spojení do Barcelony a Madridu. Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, představil letový řád pro zimní sezónu. Nabídne v něm více letů do Londýna a zachová spojení do některých letních destinací. Doposud létaly stroje Wizz Air do Londýna šestkrát týdně. Od 25. září 2010 navýší počet spojení na osm letů týdně, od 1. listopadu pak na konečných devět spojení. Do španělských destinací, Barcelony a Madridu, zůstanou lety zachovány s frekvencí dvakrát týdně.
Letenky je možné zakoupit již nyní na wizzair.com.

celá zpráva
Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: letecká doprava
TNT Express zve do Písku na Festival nad řekou

aktualizováno dne 28.7.2010

Ve dnech 30. července až 5. srpna se v jihočeském Písku uskuteční druhý ročník filmového Festivalu nad řekou. Společnost TNT Express Česká republika je oficiálním přepravcem filmů tohoto filmového setkání. Záštitu nad letošním ročníkem převzal Václav Havel. TNT Express dlouhodobě spolupracuje na akcích pro filmové fanoušky v České republice. Při přepravě filmů využívá TNT Express svoje zkušenosti s přepravou zásilek a síť poboček ve více než 200 zemích světa. „V letošním roce jsme takto podpořili brněnský festival Cinema Mundi nebo Jeden svět, na podzim budeme přepravovat filmy pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Letecká společnost AZAL nově létá z Prahy do Baku

aktualizováno dne 27.7.2010

Ázerbajdžánská letecká společnost AZAL dnes dopoledne zahájila provoz pravidelné linky, která bude jednou týdně zajišťovat spojení mezi Prahou a Baku. Letoun Airbus 319 bude v obou směrech létat každý čtvrtek. V současnosti zaujímá tento ázerbajdžánský národní přepravce jedno z předních míst mezi státy bývalého Sovětského svazu. Co se týče počtu letadel je jedním z vedoucích přepravců jak v regionu, tak ve státech SNS. Hlavním cílem AZAlu je především rozšíření evropských letů a upevnění pozice jednoho z největších leteckých dopravců východní Evropy. Tato společnost je známá vysokou úrovní servisu a bezpečností svých letů.
Spolupráce s Letištěm Praha a společností AZAL nejen otevírá pravidelné spojení mezi oběma zeměmi, ale umožní vybudovat i širokou vzdušnou magistrálu mezi celým Kavkazským regionem, Evropou a světem. Nová linka do ázerbajdžánské metropole je důležitá pro rozvoj cestovního ruchu a obchodu mezi oběma zeměmi.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
GO! Express & Logistics přichází od července s novou podobou věrnostního programu pro své zákazníky

aktualizováno dne 27.7.2010

Společnost GO! vyhověla přání svých zákazníků a změnila jak vizuální podobu věrnostního programu Let's GO!, tak rozšířila nabídku odměn. Registrovaní zákazníci mohou nově vybírat odměny v kategoriích Auto-moto, Domácnost, Elektro, Sport a Zahrada. Vybrané dárky si lze nyní také detailně prohlédnout ve flashovém katalogu. Věrnostní program Let´s GO! spustila společnost 1. 7 2008 a využívá jej 500 registrovaných firemních a individuálních zákazníků. Na programu si zákazníci nejvíce cení toho, že opravdu funguje a že dostanou takové odměny, které si vybrali.


Zdroj informací: www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: doprava
Úspěch pro společnost FedEx Express, její hub v Memphisu získal významné ocenění

aktualizováno dne 26.7.2010

FedEx Express, největší světový expresní přepravce a dceřinná společnost FedEx Corporation, vyhrála "the Institute of Transport Management’s" ocenění “Best Global Cargo Hub” pro svůj hub v Memphisu. Memphiský hub, jako součást světového distribučního systému společnosti byl oceněn za svou příkladnou profesionalitu v oblasti doručování a distribuce. Jedním z rozhodujících faktorů bylo dosažení úspěchu v jednotlivých sektorech dopravy ve městě Memphis (silniční, říční, železniční i letecké) a vytvoření základního pilíře obchodu v rámci USA.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.fedex.com
Kategorie novinky: nákladní doprava
DB Schenker Logistics zahájil provoz nového logistického terminálu v Pardubicích

aktualizováno dne 26.7.2010

DB Schenker Logistics tímto krokem výrazně posiluje svoji přítomnost v České republice a ve východních Čechách. Jde o další významnou investici DB Schenker v České republice přicházející pouhých pár týdnů po otevření multifunkčního terminálu v Brně.
V jednom z nejmodernějších logistických terminálů v Evropě plánuje DB Schenker zajišťovat komplexní logistické služby pro nadnárodní společnosti. Prvním zákazníkem je globální dodavatel svařovacích materiálů a zařízení společnost ESAB. Nový terminál je jedním z největších developerských projektů současnosti a má velký potenciál pro hospodářský rozvoj nejen Pardubic, ale i celého regionu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: nákladní doprava
Jet2.com oznamuje otevření nové linky Praha-Newcastle na podzim

aktualizováno dne 23.7.2010

Přední nízkonákladová letecká společnost Jet2.com rozšiřuje počet svých linek z Prahy na čtyři díky nové lince Praha-Newcastle na severovýchodě Anglie, která začne operovat na podzim 2010. Linka začne operovat 5. listopadu 2010, a to třikrát týdně: v úterý, čtvrtek a neděli, což jsou ideální termíny na krátký poznávací výlet do Spojeného království. Letenky lze zakoupit již nyní. Cena jednosměrného letu začíná na 1005 Kč včetně poplatků.
Nová linka umožní obyvatelům Prahy a okolí přímé spojení do dynamického a zajímavého Newcastlu a jeho překrásného okolí na severovýchodním pobřeží Anglie. A v opačném směru obyvatelé severní Anglie rovněž přivítají příležitost přímého letu do stále oblíbené Prahy a okolí.
Výkonný ředitel Jet2.com Philip Meeson k tomu řekl: „Máme radost, že můžeme cestujícím nabídnout novou linku z Prahy do Newcastlu. Otevření linky je v souladu s naší snahou rozšířit počet linek z Prahy. Jsem si jist, že linka bude pro pasažéry z Newcastlu velmi populární, a rovněž cestující z Prahy jistě ocení naše kvalitní a mnohokrát oceněné služby a nízké ceny. Vzhledem k ceně začínající na 1005 Kč za jednosměrný let z Prahy opravdu není důvod neudělat si krátký poznávací výlet do této fantastické části Anglie.“

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
Flotila říčních lodí je na suchu

aktualizováno dne 23.7.2010

Suché a horké léto už zastavilo i lodní dopravu na dolním toku Labe. V kritickém úseku mezi Ústím nad Labem a Děčínem klesl vodní stav pod 150 centimetrů, což je nejnižší hranice pro smysluplnou dopravu po řece. Potvrdil to ředitel dolní části Povodí Labe Jindřich Zídek. Ještě se omezeně jezdí od Děčína do Německa, i tam je ale prý zastavení plavby otázkou času, dodal. Pokud je v Ústí nad Labem pod zdymadly 150 centimetrů, mohou na řeknu jen ty lodě, které mají ponor do 90 centimetrů. »A to nejsou z nákladní dopravy prakticky žádné, i remorkéry mají větší ponor. O naložených lodích ani nemluvě,«řekl Zídek. Předpisy o maximálním ponoru platí dlouhodobě, při plavbě proti proudu jsou navíc ještě přísnější.
Pro dopravce tím začíná velký problém. »Je to katastrofa. Utlumení provozu je pro všechny velký problém, snad to nikoho nepoloží. Ale i tam, kde se ještě dá jezdit, už to je neekonomické. Za Děčínem jezdí naložení jen zčásti a stejně hoblují po dně řeky,« řekl vedoucí ústeckého přístavu Jiří Pardubský.
V posledních letech se po Labi přepraví asi 500 000 tun zboží ročně, uvedl Jiří Aster ze Svazu dopravy ČR. Při průměrném počtu 300 splavných dnů tedy po Labi denně projede asi 1670 tun. To v průměru odpovídá dvěma až třem lodím. Běžná cena za přepravu tuny zboží mezi Českou republikou a Německem je zhruba 12 eur. Zhruba polovinu této částky spolknou variabilní náklady, tedy především nafta. Každý den bez dopravy tedy stojí české rejdaře zhruba 255 000 korun.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: říční doprava
TNT Express zvyšuje ceny v Evropě o 3,5 procenta

aktualizováno dne 22.7.2010

TNT zvyšuje na území Evropy sazby u služeb Express v průměru o 3,5 procenta v rámci globálního programu na zlepšení výnosů. TNT je i nadále plně odhodlána pokračovat v investicích do své infrastruktury s cílem udržet pro své zákazníky nejvyšší úroveň služeb.


Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
MAN integruje nákladní vozidla a autobusy značky MAN na Mexický trh

aktualizováno dne 22.7.2010

Ve městě Querétaro v Mexiku se nyní vyrábějí a prodávají značkové nákladní automobily a autobusy Man a VW, veškeré činnosti jsou pod správou společnosti MAN Latinská Amerika. Společnost rovněž plánuje integraci servisní sítě pro obě značky, jíž nyní je v provozu 18 servisních středisek. Ve svém projevu na zahájení, MAN SE člen představenstva Jörg Schwitalla zdůraznil strategický význam a řekl: "Obchodní model společnosti Man v Mexiku je dalším logickým krokem naší internacionalizace. Po koupi Volkswagen Truck & Bus jsme sjednotili naše aktivity v Jižní Africe. Integrace Mexického trhu posílí dále náš rozvoj v Americe. V současné době je Mexiko jediným výrobcem autobusů Man a výroba se plánuje dále rozšiřovat."

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: nákladní doprava
easyJet uvádí na trh 8 nových linek pro zimu 2010

aktualizováno dne 21.7.2010

Lety, které odlétají z Manchesteru, Liverpoolu, Londýna Gatwicku a Bristolu jsou nyní v prodeji s pevnými tarify, které začínající na 25,99 librách (jednosměrný let včetně daně) a zahrnují šest vzrušujících destinací. Pro všechny, kteří hledají, nejlepší místa na lyže a chtějí vyrazit na svahy easyJet přidává trasy do Lyonu z Bristol a Liverpoolu a do Basileje z Edinburghu. A ty, kteří hledají dlouhou přestávku na víkend, budou moci létat do Hamburku, Göteborgu a Amsterdam z Manchesteru a do Göteborgu a Záhřebu z Gatwicku. Cesty do Göteborgu ve Švédsku a do Záhřebu v Chorvatsku jsou nové destinace společnosti easyJet Velká Británie. Paul Simmons, generální ředitel, říká: "prioritou společnosti easyJet je poskytnout cestujícím nejširší škálu destinací a nejpohodlnější letiště, zároveň také nejnižší ceny a žádné skryté poplatky."Ať už cestující hledají dobrodružství na svazích nebo pouze cestují za sluncem, naše nové trasy nabízí pro každého něco." 73000 zimních letů je nyní v prodeji,a umožní cestujícím zajistit si nejlepší nízké ceny s 11,5 milionu volných míst pro cestování od 31. října až do března 2011.

celá zpráva v en včetně letového řádu
Zdroj informací: www.easyjet.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Panalpina uvádí na trh 4 nové služby v oblasti námořní dopravy

aktualizováno dne 21.7.2010

Poptávka zákazníků po prémiové službě LCL (less than container load) z Asie do Izraele v posledních měsích neustále roste. Zahájením nových služeb z čínských přístavů v Hong Kongu, Yantian, Ningbo, Shanghai a Ashdod, Panalpina značně zlepší možnosti svého LCL portfolia služeb. Panalpina reagovala velmi rychle na rostoucí poptávku pro pravidelné a bezproblémové end-to-end služby LCL a na rostoucí zákaznickou základnu pro obchod mezi Asií a Izraelem," vysvětluje Peter Herling, Panalpina světový šéf Product & Procurement Ocean LCL. Panalpina nyní nabízí garantované týdenní odlety z Hong Kongu (18 dní), Yantian (17 dní), Ningbo (21 dnů) a Shanghai (22 dnů). Nové služby zlepší již komplexní LCL sítě v rámci asijsko-tichomořské oblasti, která zahrnuje zhruba 50 původních, které jsou poskytovány v mega-hubu v Singapuru.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.panalpina.com
Kategorie novinky: námořní doprava
Česká pošta zkouší doručovat do sedmi hodin večer

aktualizováno dne 20.7.2010

Česká pošta zahájila od července pilotní projekt odpoledního doručování balíků. Projekt probíhá ve všech krajských městech do konce září, jeho cílem je zvýšit úspěšnost při doručování zásilek a zkvalitnit služby pro zákazníky. Doplňková služba, kterou chce Česká pošta nabízet prozatím ve větších městech od 1. října tohoto roku má jednoduchá pravidla – jakmile obdrží doručovací pošta zásilku, zavolá zákazníkovi, ve kterou podvečerní hodinu zásilku přiveze. Podmínkou ovšem je, aby získala na adresáta telefonický kontakt. K tomu bude sloužit především upravený podací lístek, kde odesilatel aktuální kontakt na adresáta uvede. „Od večerního doručování očekáváme především zlepšení služeb pro běžné zákazníky. Pokud jde o doručování firemní klientele, úspěšnost doručení se pohybuje kolem 95%, u fyzických osob zdaleka tak úspěšní nejsme. Nižší procento doručení balíkových zásilek obyvatelstvu nám pravidelně vytýká Český telekomunikační úřad a hlavně nespokojení jsou především samotní zákazníci,“ uvádí generální ředitelka Pošty, Marcela Hrdá.
Jestliže pilotní test vyjde, Česká pošta se tak konečně vypořádá s tlakem konkurence, která podobným způsobem doručuje již několik let. Tuto bezplatnou doplňkovou službu plánuje od dubna příštího roku rozšířit do dalších poboček v menších městech.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: doprava
Air France-KLM Cargo nabízí více nákladní kapacity do Tokya

aktualizováno dne 20.7.2010

Air France-KLM Cargo posílí svou pozici na japonském trhu obnovením nákladních letů z CDG - Paříž, a provozováním tři dalších kombinovaných letů z SPL - Amsterdam na komerčně vysoce náročné dny. Od 3.9.2010 bude AF-KL Cargo působit dvakrát týdně s nákladním letadlem Boeing 747. Počínaje 4.11.2010 bude AF-KL Cargo nabízet celkový týdenní počet deseti letů Amsterdam-Tokio, z nichž sedm bude provozováno s Boeing 747 Combi. Asie zůstává strategickou oblastí pro růst trhu společnosti AF-KL Cargo. V posledních letech, AF-KL Cargo,včetně Martinair Cargo nabízí svým zákazníkům stále rostoucí řadu letů do Asijských destinací.

přehled nových letů v en

Zdroj informací: www.af-klm.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Delta Airlines oznámila nové letové řády pro destinaci Tokio-Haneda

aktualizováno dne 19.7.2010

Ve čtvrtek 15. července společnost Delta Airlines oznámila letové řády pro nové pravidelné, celoroční lety mezi letištěm v destinaci Tokio-Haneda a Detroitem a Los Angeles. Nové lety, které začnou 19. ledna 2011 jsou k dispozici v prodeji od soboty 17. července na všech známých prodejních místech.

přehled nových letů v en

Zdroj informací: www.delta.com
Kategorie novinky: letecká doprava
114 řidičů společnosti FedEx se zúčastní národního šampionátu v řízení kamionů

aktualizováno dne 19.7.2010

114 řidičů ze 45 amerických států bude reprezentovat společnost FedEx Corporation v národní soutěži v řízení kamionů. Každý z řidičů získal právo soutěžit v této národní události tím, že zvítězil v nominačních utkáních na státních úrovních. The American Tracking Association sponzoruje tuto událost, která má také ukázat možnosti tohoto průmyslu a profesionální přistup řidičů kamionů. " Každký den tisíce profesionálních řidičů nejen z FedExu vyvíjí maximální usilí nejen k tomu, aby doručili zásilky v čas, ale zároveň, aby zachovali bezpečnost na silnicích" uvedl Frederick W. Smith prezident a výkonný ředitel společnosti FedEx Corporation.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.fedex.com
Kategorie novinky: siniční dopravaDACHSER zahájil výstavbu nového Eurohubu ve Francii

aktualizováno dne 16.7.2010

Po saském městě Überherrn a slovenské Bratislavě zaměřil mezinárodní logistický provider DACHSER svou pozornost na Francii: na začátku července byla v oblasti Combronde, 30 km severně od města Clermont-Ferrand, slavnostně zahájena výstavba v pořadí již třetího Eurohubu. Ten bude po svém dokončení zabírat celkovou plochu 60 600 m2. DACHSER tak přinese do této oblasti 100 nových pracovních míst. Stavba francouzského Eurohubu ukazuje, jak rychle a dynamicky se rozrostla naše celoevropská síť od otevření prvního Eurohubu v Überherrnu před 8 lety. Navíc stále zdokonalujeme logistický koncept ,Made by DACHSER‘, který je plně v souladu s našimi aktivitami na poli udržitelného rozvoje,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic. DACHSER na výstavbu nového Eurohubu vyčlenil 10 milionů eur.
Osvědčený logistický koncept:
Základem veškerých dopravních služeb je centrální logistická platforma , která spojuje všechny pobočky francouzské sítě DACHSERU. Každou noc sem přijíždí k překládce 55 kamionů. Odtud jsou pak všechny zásilky expedovány do svých cílových destinací. Francouzský Eurohub umožní doručení zásilek do 24 hod. na 80 % francouzského území bez nutnosti využití drahých expresních služeb. K dosažení tohoto cíle potřeboval DACHSER najít strategicky vhodnou lokalitu, kterou se ukázal být region Auvergne – oblast Combronde: leží přesně ve středu Francie a má přímé napojení na dálnice A71 a A89. Tento logistický koncept předpokládá kompletní reorganizaci našich zásilkových služeb – naším cílem je vytvořit efektivní, přesně načasované a vysoce spolehlivé dopravní systémy. To pro naše zákazníky znamená zvýšení kvality našich služeb a optimalizaci času doručení zásilek,“ vysvětluje Phillipe Tardieu, prezident DACHSER France.
Výměnné nástavby i ve Francii – průkopnický počin ve sběrné službě. Dalším charakteristickým znakem, který odlišuje DACHSER od konkurence, je využití výměnných nástaveb jak v novém Eurohubu, tak na dalších místech ve Francii. DACHSER zde i díky tomu udává tón ve sběrné službě.
Výhody výměnných nástaveb:
· vysoká kapacita – patrový ložní systém umožňuje přepravu 38 europalet v jedné výměnné nástavbě
· flexibilní překládka zboží – méně překládek pro optimální tok zboží
· vysoký stupeň zabezpečení zboží díky moderním úložným prostorům

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: doprava
Češi objevili drifty!

aktualizováno dne 16.7.2010

Sdružení Czech Drift Motorsport představilo divákům zbrusu nový formát závodu a přivezlo do Sosnové výběr z nejlepších pilotů, které lze dnes v Evropě vidět pro konfrontaci s téměř kompletní českou špičkou tohoto motorsportu. Své výkonné driftovací speciály představili v akci řidiči ze šesti zemí Evropy včetně úřadujícího mistra evropské série King of the Europe Ádáma Kerenyiho v barvách Dotz Drift Teamu, startovní pole mezinárodního závodu tvořila známá jména - Norbert Kováčik vicemistr slovenské série, Standa Bezouška a Zdeněk Wertheim – mistr a vicemistr ČR v driftování, Honza Baláž, němec Martin Reinsch, američan Jazz Williams, půvabná maďarská drifterka Nikolett Szántó, až z Norska vážil cestu sympatický Stian Jacobsen a další mistři smyku.


Zdroj informací: www.czechdrift.cz
Kategorie novinky: doprava
Ministr Vít Bárta převzal vedení resortu dopravy

aktualizováno dne 15.7.2010

Novým ministrem dopravy se dnes stal Vít Bárta z Věcí veřejných. V čele resortu střídá odcházejícího ministra úřednické vlády Gustava Slamečku. Šestatřicetiletého doktora práv Víta Bártu do funkce uvedl premiér Petr Nečas. Nový šéf úřadu označil za svou prioritu přípravu resortního rozpočtu na příští rok. „Pro nejbližší týdny je to pro mě úkol číslo jedna. Především jde o rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který je hlavním zdrojem financování komunikací,“ ujistil ministr Bárta. Další jeho kroky budou v souladu s tím, jak je v koaliční smlouvě řešena oblast dopravy. Vedle zajištění finančních investic do infrastruktury je to zejména podpora projektů PPP a dalšího urychlování výstavby. V železniční dopravě chce začínající ministr vytvořit zdravé konkurenční prostředí. Půjde zejména o vytvoření takzvané živé dopravní cesty. „Veškeré služby v železniční přepravě, dálkové i regionální, budou podléhat transparentním výběrovým řízením,“ prohlásil ministr. Změny může veřejnost očekávat také v provozu na pozemních komunikacích. Nové vedení resortu chystá odklad elektronických vinět a rozšíření mýtné povinnosti na silnice nižších tříd. Veřejnost musí počítat také s revizí bodového systému a zvýšení postihů pro agresivní řidiče. Jednou z významných priorit je také zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Pokud jde o vodní dopravu, plánuje koalice dostavět plavební stupeň Děčín, který má v budoucnu výrazně zlepšit plavební podmínky na Labi. V oblasti civilního letectví se chce Vít Bárta soustředit především na rozvoj Letiště Praha, vytvořit z něj středoevropskou vzdušnou křižovatku.


Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: doprava
Pražský okruh bude unikátní nejen stavebně, ale i systémem řízení dopravy

aktualizováno dne 15.7.2010

Otevíraný Pražský okruh, který zprovozní ŘSD pro řidiče 20. září 2010, bude vybaven nejkomplexnějším systémem řízení dopravy v Česku. Na jednotlivých úsecích okruhu budou proměnné dopravní značky, světelné signály, informačními tabule, meteostanice, detekce dopravního proudu a další součásti, se kterými se řidiči mohli doposud setkat jen v zahraničí. Pražský okruh bude po svém dokončení důležitou součástí silniční sítě a to jak v kontextu propojení dálnic a rychlostních silnic ČR, tak i dopravních vazeb v rámci celé střední a východní Evropy. Tomu odpovídá prognózovaná intenzita dopravy na jednotlivých stavbách, pohybující se od 60 do 90 tisíc voz/24 hodin. Zajištění vysoké úrovně bezpečnosti a plynulosti provozu je na takto důležité dopravní stavbě samozřejmostí.

celá zpráva
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: siniční doprava
TNT zvyšuje leteckou přepravní kapacitu mezi Čínou a Evropou

aktualizováno dne 14.7.2010

Od 5. července operuje mezi Čínou a evropským překladištěm TNT v Lutychu další Boeing 747-400 ERF. TNT tím zvyšuje frekvenci letů na šest týdně z Šanghaje a pět z Hong Kongu. Důvodem je silná poptávka evropských firem po zboží a komponentech z Číny, zejména v sektoru spotřební elektroniky a módy. Čínský export do Evropy vzrostl za prvních pět měsíců roku 2010 o 50 % oproti stejnému období loni, čísla zveřejnil čínský celní úřad. Během těchto pěti měsíců dosáhl obchod mezi Čínou a EU hodnoty 177 miliard amerických dolarů, což znamená nárůst o 37,4 % za poslední rok a potvrzení pozice EU jako hlavního obchodního partnera Číny.

„Ke zvýšení přepravní kapacity dochází před vypuknutím silné sezony v září, kdy poptávka evropských výrobců a prodejců ještě vzroste,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR. „Očekáváme, že o tuto linku bude zájem i ze strany českých firem, protože v Česku je řada výrobních společností s pravidelným tokem komponentů z Číny.“TNT zahájila nepřetržitý letecký provoz mezi Čínou a Evropou v únoru 2007 díky svému prvnímu Boeingu 747-400 ERF. V září 2009 byla služba rozšířena o spojení z Hong Kongu.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Wizz Air hlásí za prvních šest měsíců roku 2010 pětinásobný růst

aktualizováno dne 14.7.2010

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, za prvních 6 měsíců přepravil téměř 340 000 pasažérů z/do České republiky, což představuje pětinásobný nárůst v porovnání s první polovinou loňského roku. Tento růst přitom ještě více podpoří ambici společnosti stát se v roce 2010 celkovým leaderem v oblasti nízkonákladových přepravců v České republice. Společnost Wizz Air plánuje na pravidelných linkách z České republiky přepravit v roce 2010 přes 640 000 pasažérů, což představuje 45% nárůst v porovnání s uplynulým rokem. Společnost otevřela řadu sezónních linek do slunných destinací jako jsou Burgas (Bulharsko), Bari (Itálie) a nově od 3. července také Katánie (Itálie). S těmito novými linkami čítá síť cílových destinací operovaných letos v létě z Prahy celkem 15 měst.
Wizz Air zahájil svůj provoz z Prahy v únoru 2009 a přesně před rokem zde také umístil své dva zbrusu nové letouny Airbus A320. Od zahájení svého působení na trhu společnost přepravila na linkách operovaných z Česka 780 000 pasažérů. Kromě nabídky nových destinací a neustálého zlepšování pražského zázemí pro pasažéry společnost podporuje také lokální zaměstnanost. Vytvořila totiž na 78 přímých pracovních míst a svou přítomností na trhu přispěla k vytvoření nejméně dalších 780 nepřímých pracovních příležitostí u svých subdodavatelů a obchodních partnerů.

Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: letecká doprava
DACHSER zahájil výstavbu nového Eurohubu ve Francii

aktualizováno dne 16.7.2010

Po saském městě Überherrn a slovenské Bratislavě zaměřil mezinárodní logistický provider DACHSER svou pozornost na Francii: na začátku července byla v oblasti Combronde, 30 km severně od města Clermont-Ferrand, slavnostně zahájena výstavba v pořadí již třetího Eurohubu. Ten bude po svém dokončení zabírat celkovou plochu 60 600 m2. DACHSER tak přinese do této oblasti 100 nových pracovních míst. Stavba francouzského Eurohubu ukazuje, jak rychle a dynamicky se rozrostla naše celoevropská síť od otevření prvního Eurohubu v Überherrnu před 8 lety. Navíc stále zdokonalujeme logistický koncept ,Made by DACHSER‘, který je plně v souladu s našimi aktivitami na poli udržitelného rozvoje,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic. DACHSER na výstavbu nového Eurohubu vyčlenil 10 milionů eur.
Osvědčený logistický koncept:
Základem veškerých dopravních služeb je centrální logistická platforma , která spojuje všechny pobočky francouzské sítě DACHSERU. Každou noc sem přijíždí k překládce 55 kamionů. Odtud jsou pak všechny zásilky expedovány do svých cílových destinací. Francouzský Eurohub umožní doručení zásilek do 24 hod. na 80 % francouzského území bez nutnosti využití drahých expresních služeb. K dosažení tohoto cíle potřeboval DACHSER najít strategicky vhodnou lokalitu, kterou se ukázal být region Auvergne – oblast Combronde: leží přesně ve středu Francie a má přímé napojení na dálnice A71 a A89. Tento logistický koncept předpokládá kompletní reorganizaci našich zásilkových služeb – naším cílem je vytvořit efektivní, přesně načasované a vysoce spolehlivé dopravní systémy. To pro naše zákazníky znamená zvýšení kvality našich služeb a optimalizaci času doručení zásilek,“ vysvětluje Phillipe Tardieu, prezident DACHSER France.
Výměnné nástavby i ve Francii – průkopnický počin ve sběrné službě. Dalším charakteristickým znakem, který odlišuje DACHSER od konkurence, je využití výměnných nástaveb jak v novém Eurohubu, tak na dalších místech ve Francii. DACHSER zde i díky tomu udává tón ve sběrné službě.
Výhody výměnných nástaveb:
· vysoká kapacita – patrový ložní systém umožňuje přepravu 38 europalet v jedné výměnné nástavbě
· flexibilní překládka zboží – méně překládek pro optimální tok zboží
· vysoký stupeň zabezpečení zboží díky moderním úložným prostorům

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: doprava
Češi objevili drifty!

aktualizováno dne 16.7.2010

Sdružení Czech Drift Motorsport představilo divákům zbrusu nový formát závodu a přivezlo do Sosnové výběr z nejlepších pilotů, které lze dnes v Evropě vidět pro konfrontaci s téměř kompletní českou špičkou tohoto motorsportu. Své výkonné driftovací speciály představili v akci řidiči ze šesti zemí Evropy včetně úřadujícího mistra evropské série King of the Europe Ádáma Kerenyiho v barvách Dotz Drift Teamu, startovní pole mezinárodního závodu tvořila známá jména - Norbert Kováčik vicemistr slovenské série, Standa Bezouška a Zdeněk Wertheim – mistr a vicemistr ČR v driftování, Honza Baláž, němec Martin Reinsch, američan Jazz Williams, půvabná maďarská drifterka Nikolett Szántó, až z Norska vážil cestu sympatický Stian Jacobsen a další mistři smyku.


Zdroj informací: www.czechdrift.cz
Kategorie novinky: doprava
Ministr Vít Bárta převzal vedení resortu dopravy

aktualizováno dne 15.7.2010

Novým ministrem dopravy se dnes stal Vít Bárta z Věcí veřejných. V čele resortu střídá odcházejícího ministra úřednické vlády Gustava Slamečku. Šestatřicetiletého doktora práv Víta Bártu do funkce uvedl premiér Petr Nečas. Nový šéf úřadu označil za svou prioritu přípravu resortního rozpočtu na příští rok. „Pro nejbližší týdny je to pro mě úkol číslo jedna. Především jde o rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který je hlavním zdrojem financování komunikací,“ ujistil ministr Bárta. Další jeho kroky budou v souladu s tím, jak je v koaliční smlouvě řešena oblast dopravy. Vedle zajištění finančních investic do infrastruktury je to zejména podpora projektů PPP a dalšího urychlování výstavby. V železniční dopravě chce začínající ministr vytvořit zdravé konkurenční prostředí. Půjde zejména o vytvoření takzvané živé dopravní cesty. „Veškeré služby v železniční přepravě, dálkové i regionální, budou podléhat transparentním výběrovým řízením,“ prohlásil ministr. Změny může veřejnost očekávat také v provozu na pozemních komunikacích. Nové vedení resortu chystá odklad elektronických vinět a rozšíření mýtné povinnosti na silnice nižších tříd. Veřejnost musí počítat také s revizí bodového systému a zvýšení postihů pro agresivní řidiče. Jednou z významných priorit je také zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Pokud jde o vodní dopravu, plánuje koalice dostavět plavební stupeň Děčín, který má v budoucnu výrazně zlepšit plavební podmínky na Labi. V oblasti civilního letectví se chce Vít Bárta soustředit především na rozvoj Letiště Praha, vytvořit z něj středoevropskou vzdušnou křižovatku.


Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: doprava
Pražský okruh bude unikátní nejen stavebně, ale i systémem řízení dopravy

aktualizováno dne 15.7.2010

Otevíraný Pražský okruh, který zprovozní ŘSD pro řidiče 20. září 2010, bude vybaven nejkomplexnějším systémem řízení dopravy v Česku. Na jednotlivých úsecích okruhu budou proměnné dopravní značky, světelné signály, informačními tabule, meteostanice, detekce dopravního proudu a další součásti, se kterými se řidiči mohli doposud setkat jen v zahraničí. Pražský okruh bude po svém dokončení důležitou součástí silniční sítě a to jak v kontextu propojení dálnic a rychlostních silnic ČR, tak i dopravních vazeb v rámci celé střední a východní Evropy. Tomu odpovídá prognózovaná intenzita dopravy na jednotlivých stavbách, pohybující se od 60 do 90 tisíc voz/24 hodin. Zajištění vysoké úrovně bezpečnosti a plynulosti provozu je na takto důležité dopravní stavbě samozřejmostí.

celá zpráva
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: siniční doprava
TNT zvyšuje leteckou přepravní kapacitu mezi Čínou a Evropou

aktualizováno dne 14.7.2010

Od 5. července operuje mezi Čínou a evropským překladištěm TNT v Lutychu další Boeing 747-400 ERF. TNT tím zvyšuje frekvenci letů na šest týdně z Šanghaje a pět z Hong Kongu. Důvodem je silná poptávka evropských firem po zboží a komponentech z Číny, zejména v sektoru spotřební elektroniky a módy. Čínský export do Evropy vzrostl za prvních pět měsíců roku 2010 o 50 % oproti stejnému období loni, čísla zveřejnil čínský celní úřad. Během těchto pěti měsíců dosáhl obchod mezi Čínou a EU hodnoty 177 miliard amerických dolarů, což znamená nárůst o 37,4 % za poslední rok a potvrzení pozice EU jako hlavního obchodního partnera Číny.

„Ke zvýšení přepravní kapacity dochází před vypuknutím silné sezony v září, kdy poptávka evropských výrobců a prodejců ještě vzroste,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR. „Očekáváme, že o tuto linku bude zájem i ze strany českých firem, protože v Česku je řada výrobních společností s pravidelným tokem komponentů z Číny.“TNT zahájila nepřetržitý letecký provoz mezi Čínou a Evropou v únoru 2007 díky svému prvnímu Boeingu 747-400 ERF. V září 2009 byla služba rozšířena o spojení z Hong Kongu.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Wizz Air hlásí za prvních šest měsíců roku 2010 pětinásobný růst

aktualizováno dne 14.7.2010

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, za prvních 6 měsíců přepravil téměř 340 000 pasažérů z/do České republiky, což představuje pětinásobný nárůst v porovnání s první polovinou loňského roku. Tento růst přitom ještě více podpoří ambici společnosti stát se v roce 2010 celkovým leaderem v oblasti nízkonákladových přepravců v České republice. Společnost Wizz Air plánuje na pravidelných linkách z České republiky přepravit v roce 2010 přes 640 000 pasažérů, což představuje 45% nárůst v porovnání s uplynulým rokem. Společnost otevřela řadu sezónních linek do slunných destinací jako jsou Burgas (Bulharsko), Bari (Itálie) a nově od 3. července také Katánie (Itálie). S těmito novými linkami čítá síť cílových destinací operovaných letos v létě z Prahy celkem 15 měst.
Wizz Air zahájil svůj provoz z Prahy v únoru 2009 a přesně před rokem zde také umístil své dva zbrusu nové letouny Airbus A320. Od zahájení svého působení na trhu společnost přepravila na linkách operovaných z Česka 780 000 pasažérů. Kromě nabídky nových destinací a neustálého zlepšování pražského zázemí pro pasažéry společnost podporuje také lokální zaměstnanost. Vytvořila totiž na 78 přímých pracovních míst a svou přítomností na trhu přispěla k vytvoření nejméně dalších 780 nepřímých pracovních příležitostí u svých subdodavatelů a obchodních partnerů.

Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Peugeot byl oceněn "Automotive News Europe"

aktualizováno dne 2.7.2010

Během Automotive News Europe výroční mediální konference, která proběhla v Bilbao, 22. a 23. června 2010 a která sdružuje automobilový průmysl s novináři, analytiky a vrcholovými manažery byla předána cena L.E.A.D.E.R společnosti Peugeot za průkopnický koncept inovativní mobility. V letošním roce byly poprvé uděleny tři tyto ceny a to v kategoriích výrobce,dodavatel a distributor. Peugeot získal cenu za MU(a la carte mobility koncept) Peugeot v kategorii automobilové distribuce.Zdroj informací: www.peugeot.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Expresní zásilková služba TNT se stala partnerem pražského Mistrovství světa klubů v ultimate frisbee 2010

aktualizováno dne 1.7.2010

Ve dnech 3. až 10. července se v Praze uskuteční Mistrovství světa klubů v ultimate frisbee. Společnost TNT Express Česká republika je přepravním partnerem akce, kterou pořádá Česká asociace létajícího disku. Šampionát je unikátní příležitostí podívat se v Praze na zápasy nejlepších světových klubů ve hře s létajícím diskem. Mistrovství světa, které se koná každé čtyři roky, se vůbec poprvé zúčastní české týmy. Celkem do České republiky zavítá 136 týmů ze 32 zemí, hrát se bude více než 700 zápasů ve čtyřech kategoriích. Mistrovství proběhne ve vršovickém sportovním areálu Slávie a na Strahově. Ultimate frisbee je dynamický týmový sport, který se hraje na travnatém hřišti s koncovými zónami, jež jsou podobné americkému fotbalu. Úkolem týmů je dopravit létající disk do koncové zóny soupeře pomocí přihrávek, poslední zachycená přihrávka v zóně znamená bod. Každý z týmů staví do hry sedm jednotlivců a hra obvykle končí ziskem sedmnáctého bodu. Hráči s diskem nesmějí běhat a bránící tým může kdykoliv srazit letící disk či zachytit přihrávku útočícího týmu, čímž získává disk na svou stranu.

Další informace naleznete na adrese : http://wucc2010.com/content/ceska-sekce.
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
ČD Cargo má dva nové ředitele

aktualizováno dne 1.7.2010

Představenstvo akciové společnosti ČD Cargo jmenovalo dva nové ředitele. Ředitelem lidských zdrojů je Ivo Veselý a provozním ředitelem Petr Bazger. Oba jsou dlouholetými zaměstnanci Českých drah, kde působili v řadě odborných a manažerských funkcí. Petr Bazger by měl být na nejbližším zasedání valné hromady ČD Cargo zároveň zvolen čtvrtým členem představenstva této dceřiné společnosti. Zvolením Petra Bazgera za člena představenstva bude také splněna podmínka odborné způsobilosti představenstva ČD Cargo, a.s. Předák největší odborové organizace na železnici (OSŽ) Petr Bazger má široké odborné a manažerské zkušenosti. Mimo jiné působil jako vedoucí a kontrolní dispečer řízení vlakové práce, vedoucí řízení skupiny vlakové práce nebo vedoucí Oddělení obchodu v nákladní přepravě. Naposledy pracoval jako výkonný tajemník pro správu majetku, kde měl na starost problematiku evropských dotací a oddlužení dceřiných společností.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
MAN TGX - výroční edice

aktualizováno dne 12.7.2010

MAN slaví 10ti leté výročí Trucknology ® a v rámci oslav uvádí na trh limitovanou edici, která nese logo "10 let". Model je přizpůsoben speciálně pro dopravu na dlouhé vzdálenosti. Model je standardně vybaven zařízením zlepšujícím kvalitu dopravy. Automatické MAN TipMatic ® Profi, který umožňuje se automaticky přizpůsobit topografii silnice, standard AeroPackage (střešní spoiler a boční opláštění, výkonný brzdový systém a velké nádrže paliva s kapacitou na 760l nafty. Elektronický stabilizační systém ESP a natáčecí světlomety poskytují vysokou bezpečnosti jako standard.
Řada TGX je známá pro svou vysokou spolehlivost: to je zdůrazněno rozšířením záruky na čtyři roky a 600.000 km zahrnutých v Anniversary Edition. Jeho XlX kabina je vybavena posuvnou střechou, coolboxem, topením a dvěma spacími prostory, což důležité pro pohodlí při dlouhé jízdě. Řidičská ergonomie je také skvělá, díky vysoce komfortnímu sedadlu řidiče a multifunkčnímu volantu.


Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
DACHSER rozšiřuje v Polsku své služby

aktualizováno dne 9.7.2010

Mezinárodní logistický provider DACHSER i nadále rozšiřuje svou celosvětovou logistickou síť. Segment Air & Sea Logistics (ASL) se v Polsku rozrůstá o nový tým. Polský Dachser Sp.z.o.o., který se stal součástí koncernu DACHSER před čtyřmi lety, přepravuje nyní i mezikontinentální letecké a námořní zásilky. Z tohoto důvodu byla na varšavském letišti otevřena ASL kancelář pod vedením country manažera Roberta Pastryka. „Polský zahraniční obchod vykazuje již několik let dynamický rozvoj jak na straně exportu, tak na straně importu. Vyhlídky na další růst jsou slibné,” říká Robert Pastryk. Polsko navíc relativně zdárně překonalo globální finanční a ekonomickou krizi. V roce 2009 to byla jediná země Evropské unie, která dosáhla ekonomického růstu. „Naše mezikontinentální služby nám umožňují nabídnout zákazníkům atraktivní logistická řešení do Polska i z Polska a poskytnout jim tak přístup do země EU s nejvyšším tržním růstem,“ dodává Thomas Reuter, Managing Director Air & Sea Logistics koncernu, DACHSER.
Segment European Logistics v Polsku operuje celkem v sedmi pobočkách společnosti DACHSER. Cross-dockingová platforma v Gdaňsku nyní přináší nová spojení a služby i pro severní část Polska.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: doprava
Jihozápadní část Pražského okruhu se otevře 20. září

aktualizováno dne 9.7.2010

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) schválilo definitivní harmonogram dokončení jihozápadního segmentu Silničního okruhu kolem Prahy. Podle tohoto harmonogramu bude nová část okruhu v délce přes 23 km uvedena do provozu 20. září 2010. U Slivence naváže na již provozovanou část Pražského okruhu Slivenec-Ruzyně, čímž budou komunikací dálničního typu spojeny dálnice D1 (směr Brno), dálnice D5 (směr Plzeň), rychlostní silnice R6 (směr Karlovy Vary) a rychlostní silnice R7 (směr Chomutov).


celá zpráva
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: silniční doprava
ČD nakoupí 8 patrových vlaků, vyhlásily otevřené zadávací řízení

aktualizováno dne 8.7.2010

České dráhy dnes vyhlásily otevřené zadávací řízení na dodávku 8 patrových vlaků, které budou spolufinancovány Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ROP). Objem zakázky je předpokládán ve výši 1,64 miliardy Kč. Čtyři soupravy jsou určeny pro provoz ve Středočeském kraji na trati z Prahy do Benešova a další čtyři jednotky budou jezdit v Moravskoslezském kraji na trati z Ostravy do Mostů u Jablunkova. Nové soupravy nabídnou cestujícím vysoký komfort cestování. Budou vybaveny klimatizací, moderním audiovizuálním informačním systémem a pohodlným interiérem. WC bude řešeno jako bezbariérové a s uzavřeným systémem s možností využití také při pobytu vlaku ve stanicích. Nástup cestujícím usnadní nízkopodlažní řešení a dveře ovládané tlačítky, které budou za jízdy bezpečnostně blokovány. Samozřejmostí budou prostory vyhrazené vozíčkářům nebo cestujícím s jízdními koly. Termín dodávky všech osmi souprav je do 27 měsíců od podpisu kontraktu.


Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Obchodní síť společnosti FedEx oznámila uzavření nové aliance s "Fritz Companies Israel"

aktualizováno dne 8.7.2010

Dceřiná společnost FedEx Trade Networks rostoucí námořní a letecký dopravce oznámila zvolení společnosti Fritz Companies Israel T. Ltd. za výhradního regionálního poskytovatele služeb v Izraeli. Díky této alianci budou obě společnosti nabízet rozšířené služby v oblasti letecké a námořní dopravy. Těšíme, že budeme moci lépe zajišťovat služby našim klientů prostřednictvým spojenectví s Fritz Firmy Izraelem," řekl Fred Schardt, prezident a generální ředitel společnosti FedEx Trade Networks."Jejich mimořádné služby zákazníkům a dlouhodobé znalosti izraelského trhu nám umožní nadále nabízet nejvíce flexibilní a spolehlivé řešení ve spedičním průmyslu."

celá zpráva
Zdroj informací: www.fedex.com
Kategorie novinky: námořní a letecká doprava
Poštovní datová zpráva – nový způsob komunikace v prostředí ISDS

aktualizováno dne 7.7.2010

Od 1. července 2010 mohou uživatelé datových schránek využít službu České pošty - Poštovní datovou zprávu pro odeslání zpráv bez omezení jejich obsahu. Do této doby bylo možné jejím prostřednictvím odesílat pouze faktury a obdobné výzvy k zaplacení. Podle zákona 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, je od 1. července 2010 možná komunikace mezi datovými schránkami fyzických osob, podnikajících fyzických osob a právnických osob navzájem bez omezení obsahu Poštovní datové zprávy. Použití služby je vhodné zejména v případech, kdy účastníci elektronické komunikace požadují dodání dokumentu právně prokazatelným způsobem. Právní účinky při dodání Poštovní datové zprávy jsou srovnatelné se zasláním doporučené zásilky. Odesílání Poštovní datové zprávy je zpoplatněno.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: doprava
Letiště Praha podporuje vývoj leteckého elektrického pohonného systému WheelTug

aktualizováno dne 7.7.2010

Mezinárodní letiště Praha-Ruzyně, vyhlášené jako Nejlepší letiště střední a východní Evropy, se stane prvním představitelem systému WheelTug v Evropě a postaví se tak do čela iniciativy za čistší vzduch, nižší hluk, vyšší palivovou hospodárnost, bezpečnost a provozní ekonomičnost na letištích. Systém WheelTug byl navržen tak, aby umožnil snížení spotřeby paliva a emisí CO2 při pojíždění o 66% a aby došlo ke snížení uhlovodíkových emisí o 75% za jeden letový cyklus. WheelTug je jedinečným konceptem v pozemním provozu letadel. Tento patentovaný elektrický pohonný systém využívá vysoce výkonné elektrické motory, které budou integrovány do příďových kol letadla a zajistí plnou pohyblivost na zemi bez použití hlavních motorů letadla či tahačů pro provoz na odbavovacích plochách a pojezdových drahách. WheelTug umožní pojíždění letadla s vypnutými hlavními motory z odbavovací plochy na vzletovou dráhu a po přistání od výjezdu z dráhy až k odbavovacímu stání. Výsledná zlepšení hospodárnosti, flexibility, spotřeby paliva, snížení opotřebení motorů a emisí CO2 slibují úspory více než 500,000 USD na letadlo za rok.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaCestující z celého světa překročili nový most mezi Dubají a Prahou

aktualizováno dne 13.7.2010

Společnost Emirates splnila svůj závazek vůči označení mezinárodního leteckého dopravce Spojených Arabských Emirátů, když na palubě svého prvního letu do Prahy přepravila cestující více než 24 národností.
Cestující z Kuvajtu, Saudské Arábie, Indie, Pákistánu, Etiopie, Malajsie, Singapuru, Číny, Jižní Koreje – a dokonce až z Austrálie – byli mezi těmi, kteří 1. července cestovali na palubě prvního letu do Prahy. Společnost Emirates zajišťuje každý den jako jediná přímý let do Dubaje, domova nejvyšší budovy na světě, Burj Khalifa.
Tim Clark, Prezident společnosti Emirates Airline a zároveň vedoucí delegace cestující prvním letem do Prahy, řekl: “Praha je naší druhou evropskou trasou, kterou jsme letos po Amsterdamu, kam létáme od 1. května, začali provozovat. Světově je pak Praha naší 103. destinací. Česká republika je oblíbeným turistickým cílem a aktivně se formujícím trhem. S cestujícími z více než 20 zemí z celého světa, kteří se zúčastnili prvního letu do Prahy, jsme na dobrém začátku a významnou roli zde hraje i centrální uzel v Dubaji, díky němuž posílí i český cestovní průmysl." Pan Clark dodal: „S flotilou 149 letadel, mezi něž patří i jedenáct strojů typu Airbus A 380 postupujeme s našimi plány na rozšíření stále kupředu a nové trasy jsou již v jednání. Madrid začínají Emirates obsluhovat od 1. srpna a o měsíc později pak i Dakar a Senegal.“
Dalšími zástupci společnosti Emirates na palubě prvního letu byli: Richard Vaughan, Divisional Senior Vice President, Commercial Operations Worldwide; Salem Obaidalla, Senior Vice President, Commercial Operations, Europe & Russian Federation; Boutros Boutros, Divisional Senior Vice President, Corporate Communications and Ram Menen, Divisional Senior Vice President, Cargo.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
CEVA Logistics rozšiřuje svou smlouvu se společností Renault

aktualizováno dne 13.7.2010

CEVA Logistics přední světový dodavatel služeb v oblasti supply chain managementu uzavřela novou tříletou smlouvu se společností Renault,která je světovým hráčem v automobilovém průmyslu. Podle této nové smlouvy dojde k rozšíření služeb poskytovaných Cevou. Ceva bude nadále řídit provoz v továrnách ve Valladolid a Palencia, kromě toho bude nově přebírat správu námořní dopravy, která se užívá především pro náhradní díly. Vzhledem k faktu, že mezi přístavem ve Valencii a továrnou ve Valladolidu je vynikají železniční spojení umožní to Renaultu ušetřit náklady na silniční dopravu a čas přepravy.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ford.com
Kategorie novinky: supply chain
FORD se stává průkopníkem v oblasti ekologické jízdy

aktualizováno dne 12.7.2010

Výzkumní pracovníci v oblasti biomateriálů společnosti Ford Motor Company přišli s patentem na využití obnovitelného sojového oleje k vylepšení pryžových částí vozů a učinit je tak více přátelské k životnímu prostředí. V případě náhrady obnovitelného sojového oleje alespoň v 25% za klasický olej, výzkumníci společnosti zdvojnásobili roztažnost pryžových dílů a zmenšili dopad běžného provozu na životní prostředí. Na tomto základě vytvořené díly, jako deflektory topení, vzdušné materiály a vložené držáky nápojů jsou dalšími body v plánu společnosti Ford. Ford se nyní soustředí na inovaci cest, jak udělat své vozy více přátelské k životnímu prostředí a užití sojového oleje v případě pryžových dílů výrazně omezuje vypouštění carbon dioxidových emisí do ovzduší, uvedla technická vedoucí výzkumu Cynthia Flannigan.

Zdroj informací: www.ford.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Austrian Airlines - Dva v jednom znamená větší sítě služeb, větší flexibilita a lepší kvalita

aktualizováno dne 2.7.2010

Od července, Lufthansa Cargo integrovala kapacity Austrian Airlines plně do vlastního portfolia služeb. V budoucnosti bude nová společnost - Austrian Lufthansa Cargo - pokrývat trh nákladní letecké dopravy v Rakousku. Globální trh mimo území Rakouska budou vyřizovat Lufthansa Cargo. Počínaje červencem veškeré Vaše náklady včetně budou zajištěny Lufthansou Cargo pod číslem 020 nákladového leteckéh listu. Všichni klienti budou moci těžit z portfólia služeb nabízených skupinou Lufthansa Cargo, která má k dispozici více než 300 destinací po celém světě. Chcete být rychlejší a efektivnější? Pak využívejte osvědčené eServices Lufthansa Cargo. Budete mít k dispozici mnoho užitečných funkcí, jako elektronických zákaznický portál, včetně eBooking a TrackIT služby, veškeré tyto služby jsou také snadno dostupné pro nákladní leteckou dopravu s Austrian Airlines.


Zdroj informací: www.austriancargo.com
Kategorie novinky: letecká doprava

image003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy