topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Obecná míra zvýšení sazeb mezi střední Asií a Evropou

aktualizováno dne 30.4.2010

lode Maersk Line oznámil zvýšení sazeb mezi západní částí střední Asie a Evropou. Obchodní podmínky pro dopravce operující na tomto trhu jsou stále nepřijatelné a stávající situace není dlouhodobě udržitelná.
Tato úprava je nezbytná k tomu, aby společnost udržela své služby v dané oblasti na úrovni, kterou její klienti očekávají. Nové sazby pro tuto oblast budou platné od 17. května 2010.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
Resort dopravy představil aktuality v oblasti legislativních změn

aktualizováno dne 30.4.2010

paragraf Ministr Slamečka představil na tiskové konferenci zástupcům médií aktuální dění v oblasti připravované legislativy. Informoval je ale i o průběhu probíhajících prací na vybraných projektech MD. Tisková konference měla pět hlavních bodů:
 • 1/ Již dříve avizované změny v obsahu lékárniček (od 1.1.2011)
 • Lékárničky v automobilech doznají v následujících měsících několika změn. Podle vyhlášky ministerstva dopravy je musejí řidiči doplnit nejpozději do konce roku o resuscitační masku, fólii proti prochladnutí a leták s návodem, jak postupovat při dopravní nehodě.Vyhláška nově upravuje i parametry současného vybavení lékárniček. Určuje například velikost náplastí, šíři a savost obvazů nebo délku nůžek. Například nůžky budou muset být nerezové a 15 centimetrů dlouhé, minimální požadavky klade vyhláška i na trojcípý šátek. Po konzultaci se záchranáři naopak mizí dřívější požadavek na sterilitu nebo spínací špendlík.
 • 2/ Navrhované znění povinnosti celoplošného používání zimních pneumatik
 • Ministr rovněž připomněl snahu úřadu zavést celoplošnou povinnost užití zimních pneumatik od listopadu do března. Návrh je nyní v meziresortním řízení. MD se přiklonilo spíše k liberálnějšímu pojetí, kdy povinnost mít "přezuto" bude platit pouze na silnicích pokrytých sněhem a ledem nebo na silnicích, kde se námraza dá předpokládat. Podobný systém platí například v sousedním Německu nebo na Slovensku.
 • 3/ Informace o stavu výměny řidičských průkazů
 • Ministr Slamečka také varoval řidiče, kteří si dosud nevyměnili řidičský průkaz, před očekávaným návalem na úřadech koncem roku. Do konce roku zbývá vyměnit téměř 792.000 dokladů, aktuálně přitom řidiči mění zhruba 50.000 průkazů měsíčně.
 • 4/ Novelizace vyhlášky 30/2001 Sb. v souvislosti se značením přechodů pro chodce v případě křížení tramvajové trati
 • 5/ Představení systému RALP (Registr aktivních legislativních prací)


 • Zdroj informací: www.mdcr.cz
  Kategorie novinky: doprava  Dohoda mezi Evropskými společenstvími a Republikou Černá Hora

  aktualizováno dne 29.4.2010

  vlajka Dne 29. dubna 2010 byla v Úředním věstníku EU č. L 108 zveřejněna „Dohoda o stabilizaci a přidružení mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Republikou Černá Hora na straně druhé“ (dále jen „Dohoda“). Uvedená Dohoda nahrazuje doposud uplatňovanou Prozatímní dohodu mezi Evropskými společenstvími a Republikou Černá Hora.
  Dohoda upravuje stejně jako doposud uplatňovaná Prozatímní dohoda preferenční obchodní vztahy mezi Evropským společenstvím a Republikou Černá Hora.

  celá zpráva
  Zdroj informací: www.celnisprava.cz
  Kategorie novinky: doprava  Vodní koridor D-O-L bude klíčový pro udržení vyrovnané vodohospodářské bilance. Výstava "Křižovatka tří moří" od 15.4. ve Zlíně.

  aktualizováno dne 29.4.2010

  river Výstava „Křižovatka tří moří - Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe“ soustřeďuje hlavní údaje o tomto významném evropském vodním koridoru, který má být současně klíčovým faktorem pro udržení vyrovnané vodohospodářské bilance (i při očekávaném negativním ovlivnění vláhové bilance jižní a střední Moravy globálními změnami klimatu) a příspěvkem k ochraně před povodněmi, k využití obnovitelných zdrojů a k revitalizaci krajiny.
  Poslední krize (ropná, plynová, hospodářská) zdůraznily také další funkce D-O-L jakou je doprava strategických surovin, především ropy a plynu, do zásobníků na jižní Moravě u Lanžhota, jež by umožnila širokou diverzifikaci těchto zdrojů, nebo výrazné zvýšení zaměstnanosti, a to jak v době výstavby (desítky tisíc pracovních míst), tak během provozovaní vodního koridoru. Nelze opomenout také významný přínos pro turistický ruch a rekreaci. Výstavba 1.etapy D-O-L má propojit izolovanou vodní cestu Baťův kanál a splavnou řeku Moravu a Dyji se sítí evropských vodních cest, příchod zahraničních „vodních“ turistů by jistě přispěl k rozvoji regionů ležících na březích těchto vodních cest.

  celá zpráva

  Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
  Kategorie novinky: doprava  DACHSER rozšiřuje svou síť

  aktualizováno dne 28.4.2010

  dachser Mezinárodní poskytovatel logistických služeb rozšiřuje svou obchodní síť na severo-západě Velké Británie ve spolupráce s regionálním i národním distribučním specialistou, Leach Distribution.
  Na základě právě dokončené dohody DACHSER získal přepravní a distribuční obchod společnost A. Leach Transport Limited se sídlem Rochdale, Manchester. Dachser tímto rozšířil své umístění v zemi o klíčovou průmyslovou lokalitu.

  celá zpráva v EN

  Zdroj informací: www.dachser.com
  Kategorie novinky: doprava  Ministerstvo dopravy navrhuje zavedení povinných zimních pneumatik

  aktualizováno dne 28.4.2010

  zakony Ministerstvo dopravy připravilo návrh novely zákona o silničním provozu, která by měla zavést povinné používání zimních pneumatik na území celé České republiky, namísto jejich povinného užívání pouze v úsecích označených dopravní značkou „Zimní výbava“. V současné době probíhá vypořádání připomínek k návrhu novely zákona před jeho předložením vládě.
  Návrh novely předpokládá, že by měly být zimní pneumatiky s hloubkou dezénu nejméně 4 mm povinné pro všechna vozidla kategorií M a N v období od 1. listopadu do 31. března, a to za předpokladu, že :
 • a) se na pozemní komunikaci bude nacházet souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo
 • b) bude-li možné vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza může vyskytovat.

 • celá zpráva

  Zdroj informací: www.novapravidla.cz
  Kategorie novinky: doprava  DHL rozšiřuje zabezpečení silniční dopravy o High Value service

  aktualizováno dne 27.4.2010

  truck S okamžitou účinností společnost DHL Freight nabízí odesílatelům pro zásilky s vysokou hodnotou, nebo pro jiné cenné zboží službu zabezpečení pozemní přepravy. V budoucnu se plánuje rozšíření služby High Value service i na LTL (dokládkový servis).


  celá zpráva v EN

  Zdroj informací: www.dhl.com
  Kategorie novinky: Pozemní doprava  HANJIN Shipping obdržela novou loď 8600TEU

  aktualizováno dne 27.4.2010

  longnbeach HANJIN Shipping oznámila doručení nové lodě 8600TEU od společnosti Hyundai SamHo Heavy Industries, jedná se o první z celkem pěti objednaných lodí. Loď Hanjin Long Beach je vybavena novým typem motoru, který spotřebuje méně paliva, než je běžné v této třídě a díky němu lze i lépe regulovat rychlost lodi.  Celá zpráva včetně zdroje informací: www.hanjin.com

  Kategorie novinky: Námořní doprava  Sněmovna ocenila celoživotní přínos pro české letectví a kosmonautiku

  aktualizováno dne 26.4.2010

  cena_letectvi V Poslanecké sněmovně se ve čtvrtek 22.4.2010 od 13:00 (místnost č. 306 HV PSP-ČR) uskutečnilo slavnostní zasedání podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku. Rada pro výběr a udělování ocenění tu vyznamenala celkem sedm lidí za celoživotní a mimořádný přínos pro české resp. čs.letectví a kosmonautiku a jeho propagaci . Ceny se udělují druhým rokem. V loňském roce byli takto odměněni například piloti Petr Bold a Richard Santus, kteří v historickém letadle L-200 Morava absolvovali cestu na severní pól.

  celá zpráva včeně seznamu oceněných

  Zdroj informací: www.mdcr.cz
  Kategorie novinky: doprava  DB Schenker Rail získal Porsche Supplier Award 2010

  aktualizováno dne 26.4.2010

  porsche Společnost Schenker ocenění získala za poskytování intermodálních a silničních logistických služeb. Nejlepší dodavatele volí Porsche na základě následujících kritérií: kvalita, výkonnost, flexibilita a zákaznický servis.
  Pro potřeby Porsche byl vyvinutý speciální přepravní koncept přizpůsobený výrobě sportovních aut. Technická a organizační kritéria vyžadovaná pro transport nových Porsche po železnici byly implementovány v celém procesu a sladěny s požadovanými standardy kvality.

  celá zpráva

  Zdroj informací: www.schenker.cz
  Kategorie novinky: doprava  STUDENT AGENCY:Žluté vlaky jsou na kolejích

  aktualizováno dne 23.4.2010

  train_studenta Ve čtvrtek 22.dubna představila společnost STUDENT AGENCY své první vlaky. Jedná se o moderní nízkopodlažní motorové jednotky Siemens. Soupravy jsou pořízeny formou operativního leasingu od společnosti Alpha Trains. RegioJet, dceřiná společnost STUDENT AGENCY a licencovaný železniční dopravce, bude tyto vlaky provozovat v rámci kampaně „Žluté jaro na železnici“. Objeví se tak postupně ve všech krajích, pro které RegioJet zpracoval závazné nabídky na provozování regionální dopravy. Tyto prezentační jízdy budou pokračovat do konce července a postupně v každém ze čtyř krajů (Ústecký, Olomoucký, Jihomoravský a Plzeňský) budou každodenně vlaky RegioJet vozit cestující v pravidelném provozu (do práce, do školy, za zábavou).
  celá zpráva
  Zdroj informací: www.studentagency.cz
  Zdroj obrázku: www.studentagency.cz

  Kategorie novinky: Železniční doprava  TNT: snadnější doručování zásilek se systémem Express Import

  aktualizováno dne 23.4.2010

  tnt_truck TNT Express celosvětově spouští nový online nástroj Express Import, který umožňuje firmám snadněji objednávat zásilky z přibližně 170 zemí.Systém zároveň nabízí lepší kontrolu nákladů na přepravu, protože lze díky němu získat v předstihu cenovou nabídku nebo fakturovat v místní měně.
  Systém Express Import je k dispozici u všech klíčových služeb TNT, bez ohledu na druh nebo objem přepravovaného zboží. Příjemce zašle po internetu objednávku na požadované zboží a přes email kontaktuje odesílatele, který doplní detaily zásilky, jako jsou hmotnost nebo rozměry. Po schválení finální ceny vytvoří TNT pro odesílatele nezbytnou dokumentaci, vyzvedne zásilku a doručí ji na určenou adresu.

  celá zpráva
  Zdroj informací: www.tnt.com
  Kategorie novinky: doprava  Dachser - EURO hub v Bratislavě s novými destinacemi

  aktualizováno dne 22.4.2010

  hub V Bratislavě společnost Dachser již tři roky provozuje klíčový hub pro střední a východní Evropu. Od počátku dubna služby tohoto hubu zahrnují 11 zemí, Německo, Itálie, Rakousko, Polsko, Česká republika,Maďarsko, Slovinsko,Bulharsko,Bosna a Hercegovina,Srbsko a Chorvatsko. Bratislava je hlavní logistickou platformou pro překlad nákladů pro celou střední a východní Evropu a má přímé spojení do eurohubu v Überherrnu, který je distribučním centrem společnost Dachser pro západní Evropu.


  celá zpráva EN

  Zdroj informací: www.dachser.com
  Kategorie novinky: doprava  Přehled stavu vzdušného prostoru nad Evropou

  aktualizováno dne 22.4.2010

  vulcano Vzdušný prostor nad Evropou je až na pár vyjímek plnně otevřen.
 • Rakousko- otevřeno
 • Balkán - otevřeno
 • Baltské státy - otevřeno
 • Belgie - otevřeno
 • Česká republika - otevřeno
 • Dánsko - otevřeno
 • Finsko - uzavřen. Limitovaně otevřen nad Mariehmanem a Turku
 • Francie - otevřeno
 • Německo - otevřeno s časovým omezením.
 • Maďarsko - otevřeno
 • Itálie- otevřeno
 • Lucemburk - otevřeno
 • Nizozemí - otevřeno
 • Norsko - otevřeno s omezením, zavřeno od Sola k Vigra.
 • Polsko - otevřeno
 • Portugalsko - otevřeno
 • Rusko - otevřeno
 • Španělsko - otevřeno
 • Švédsko - otevřeno s omezením Arlanda, Skavsta, Malmo, Bromma jsou otevřeny, zbytek Švédska zavřen.
 • Švýcarsko - otevřeno
 • Turecko - otevřeno
 • Velká Británie a Irsko - otevřeno


 • celá zpráva EN

  Zdroj informací: www.cevalogistics.com
  Kategorie novinky: doprava  Aktuální přehled současného stavu evropského vzdušného prostoru

  aktualizováno dne 21.4.2010

  sopka Přestože došlo v úterý na Islandu k dalším sopečným aktivitám část letů nad střední a severní Evropou se uskutečňuje dle plánu. Stále ovšem tento provoz není zcela úplný.

  Přehled :
 • Rakousko - Vzdušný prostor otevřen.
 • Belgie - Vzdušný prostor otevřen. Omezení služby.
 • Británie - Británie oznámila otevření svých letišť od 21:00.
 • Dánsko - Vzdušný prostor otevřen cca od 16:00.Žádné přistávání.
 • Finsko- Vzdušný prostor by měl být během dne otevřen.
 • Francie- Omezené lety z Paříže do dalších destinací. Většina letišť otevřena.
 • Německo - Vzdušný prostor uzavřen s některými vyjímkami. Lufthansa plánuje uskutečnit 200 letů.
 • Maďarsko - Vzdušný prostor plnně otevřen.
 • Irsko - Vzdušný prostor uzavřen.
 • Itálie - Vzdušný prostor otevřen, Milánské letiště je plnně funkční.
 • Lucemburk - Znovu otevřeno Lucemburské letiště a to od dnešního rána.
 • Nizozemí - Vzdušný prostor otevřen.Pasažérské lety přistávají a odlétají z Amsterdamu.
 • Norsko - Vzdušný prostor otevřen.
 • Polsko - Vzdušný prostor zavřen.
 • Španělsko - Vzdušný prostor otevřen.Operují veškerá letiště.
 • Švédsko - Vzdušný prostor nad středním a severním Švédskem otevřen.
 • Švýcarsko - Vzdušný prostor znovu otevřen.


 • celá zpráva

  Zdroj informací: www.expeditors.com
  Kategorie novinky: doprava  Ministerstvo dopravy vydalo příkaz k provádění letů

  aktualizováno dne 21.4.2010

  air space Prozatímní rada mezinárodní organizace EUROCONTROL na svém zasedání dne 19. dubna 2010 přijala rozhodnutí, které bylo následně potvrzeno mimořádným zasedáním Rady ministrů dopravy Evropské unie dne 19. dubna 2010, vedoucí k vydání provozního pokynu mezinárodní organizace EUROCONTROL ze dne 20. dubna 2010, č. OOI/10-115/DIV, Emergency ATFCM Operational Procedure On Volcanic Ash Activity Management. V tomto pokynu jsou uvedeny podrobné postupy, které by měly členské státy EUROCONTROL přijmout k zajištění bezpečného provádění letů ve svých vzdušných prostorech.

  celá zpráva včetně příkazu k provádění letů

  Zdroj informací: www.mdcr.cz
  Kategorie novinky: doprava  Česká pošta a Pražský hrad připravují unikátní výstavu

  aktualizováno dne 20.4.2010

  ceska posta Pražský hrad v umění poštovní známky“ je název unikátní výstavy, kterou připravuje Česká pošta, s.p., Poštovní muzeum ve spolupráci se Správou Pražského hradu nejen pro milovníky filatelie, umění či historie. Výstava bude veřejně přístupná od 12. května do 1. srpna 2010 v prostorách Pražského hradu, v Tereziánském křídle Starého královského paláce.


  celá zpráva

  Zdroj informací: www.cpost.cz
  Kategorie novinky: doprava  Mimořádné jednání ministrů dopravy EU

  aktualizováno dne 20.4.2010

  evropska_unie Včera v odpoledních hodinách ministři dopravy zemí EU přijali iniciativu španělského předsednictví a uspořádali mimořádnou Radů ministrů, kde projednávali důsledky současné krize v evropském vzdušném prostoru.
  Ministři podpořili společný a koordinovaný postup v návaznosti na krizi, prostřednictvím Evropské komise a Eurocontrolu, která plně garantuje bezpečnost při otevírání vzdušného prostoru jednotlivých členských států. Dohodli se na postupném a koordinovaném otevírání jednotlivých vzdušných prostorů v závislosti na existujících technických studiích a dostupných příchozích datech. Prostor nad Evropou bude rozdělen do tří zón podle stupně jejich kontaminace.
   První zóna je vymezena kolem samotného jádra znečistění, kde jsou přelety zakázány, jelikož nelze garantovat plnou bezpečnost.

   V druhém typu zón jsou již podmínky vhodné pro leteckou přepravu, ačkoliv se v ní mohou nacházet částečky vulkanického popela v určitých koncentracích. Přelety budou monitorovány, povolovány a koordinovány jednotlivými odpovědnými úřady v jednotlivých členských zemích.

   Třetí zóna je pak bez přítomnosti znečištění a neobsahuje tedy žádná omezení pro letecký provoz.

  Dokud nebude evropský vzdušný prostor plně otevřen, souhlasí ministři s kroky Evropské komise, které umožní hladkou koordinaci přepravy obyvatel Evropy jinými typy dopravy.Rada ministrů připustila potřebu všech členských států zajistit plnou operabilitu alternativními druhy dopravy k hladkému vyřešení efektů této krize.


  Zdroj informací: www.mdcr.cz
  Kategorie novinky: doprava  Přerušení letecké dopravy po Evropě dále pokračuje

  aktualizováno dne 19.4.2010

  evropa Většina středoevropských s severoevropských letišť zůstává i další týden stále uzavřená, nebo v částečném provozu.
  Přehled:

 • uzavřený vzdušný prostor: Rakousko, Belgie, Bulharsko,Dánsko, Finsko, Francie,Německo, Maďarsko, Irsko, Litva, Luxemburk, Nizozemí, Polsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko,Velká Británie
 • částečně v provozu: Norsko (omezení letů na server)


 • celá zpráva v EN
  Zdroj informací: www.expeditors.com
  Kategorie novinky: Letecká doprava  ČR otvírá svůj vzdušný prostor

  aktualizováno dne 19.4.2010

  vulcano Zástupci Řízení letového provozu ČR, s.p., Úřadu pro civilní letectví a Ministerstva dopravy se dne 19.4.2010 na jednání krizového štábu na Letišti Praha dohodli na umožnění letů obchodní letecké dopravy v oblasti FIR Praha za níže uvedených podmínek:

 • umožnění letů se vyhlásí prostřednictvím NOTAM a to na období od 12:00 hod SEČ na dobu 48 hodin s možností dalšího prodloužení, nebo v případě zhoršení meteorologických podmínek v souvislosti s vulkanickou činností zrušení uvedeného postupu
 • odpovědnost za provedení letů v rámci stanovených podmínek je přenesena na provozovatele letadla. Provozovatelům letadel budou poskytnuta všechna relevantní data nutná k provedení letu.
 • ČHMÚ bude kontinuálně vyhodnocovat situaci v souvislosti s aktuálními meteorologickými podmínkami a vulkanickou činností a bude informovat o aktuálním stavu a prognóze změn na nejbližší období
 • v daném časovém období bude výše uvedený postup vyhodnocován a porovnáván s jednotnými postupy odsouhlasenými na úrovni zástupců členských států EU a mezinárodních organizací v civilním letectví. Uvedený postup může být v návaznosti na tato jednání změněn
 • výše uvedený postup je odsouhlasen na úrovni zástupců České republiky a Ministerstvo dopravy vyhodnotí potřebu předání informace o aplikaci uvedeného postupu na Mezinárodní organizaci pro civilní letectví (ICAO)


 • Zdroj informací: www.mdcr.cz
  Zdroj obrázku: www.observatorij.org
  Kategorie novinky: doprava  Sopka působí výrazné komplikace v letecké dopravě

  aktualizováno dne 16.4.2010

  sopka Sopka na jihu Islandu, která se probudila k životu před dvěma dny a začala chrlit množství popela, dýmu a páry do ovzduší, výrazně komplikuje leteckou dopravu. Postupně se uzavírají vzdušné prostory a ruší lety nad Islandem i severní Evropou.
  Pro export i import svých zásilek kontaktujte ohledně bližších informací své letecké přepravce.
  Aktuální přehled uzavření, nebo omezení leteckého prostoru:

  1,Uzavřené vzdušné prostory:
 • Velká Británie
 • Irsko
 • Norsko


 • 2, Částečně, nebo plánovaně uzavřené vzdušné prostory:
 • Švédsko (kompletně uzavřeno do 20:00)
 • Francie (uzavřena dvě letiště v Paříži a veškerá na severu země)
 • Dánsko (kompletně uzavřeno do 16:00)
 • Finsko (severní vzdušný prostor uzavřen do 12:00)
 • Belgie (kompletně uzavřeno do 14:30)
 • Nizozemí (bude uzavřeno dle potřeby)
 • Německo monitoruje situaci a rozvažuje částečné uzavření vzdušného prostoru.
 • Francie a Španělsko zrušili veškeré lety na sever.
 • Kategorie novinky: Letecká doprava
  TNT Express má novou podobu webové televize

  aktualizováno dne 16.4.2010

  televize_tnt Webová televize, která bude formou reportáží a zpráv informovat o událostech spojených s TNT Express, aktuálně přináší dokument z festivalu Jeden svět, jehož je firma partnerem.
  Pořady webové televize jsou rozděleny do čtyř tématických okruhů: Novinky, Podporujeme, O nás a čtvrtletní TNT zpravodajství. Diváci se mohou těšit například na videa z akce Pochod proti hladu nebo desetibojařského TNT Fortuna meetingu. „Pro novou webovou televizi jsme zvolili divácky atraktivnější formu reportáží. Příkladem je dokument z filmového festivalu Jeden svět podle scénáře Lumíra Tučka, který také ztvárnil hlavní roli,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR. „V budoucnu počítáme i s využitím pro naše zaměstnance, kteří budou mít přístup například k instruktážním videím,“ dodává Malaník.
  celá zpráva
  Zdroj informací: www.tnt.com
  Kategorie novinky: doprava  DHL Freight poskytuje kompletní spediční služby veletrhu AMPER 2010

  aktualizováno dne 16.4.2010

  amper Společnost DHL Freight, přední světový poskytovatel přepravních a logistických služeb, letos již 9. rokem poskytuje vystavovatelům veletrhu AMPER kompletní spediční služby. Veletrh AMPER, mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky, který začíná již zítra, tj. 13. dubna a končí 16.dubna, vstupuje za podpory DHL Freight letos již do 18. ročníku. Na veletrh je přihlášeno celkem 670 vystavovatelů z 21 zemí především z Evropy, ale také například z Číny, USA nebo Taiwanu.

  celá zpráva

  Zdroj informací: www.dhl.cz
  Kategorie novinky: doprava  DACHSER optimisticky o obchodním roce 2010

  aktualizováno dne 15.4.2010

  obchodni_rok Přes propad v přijmech pro rok 2009 mezinárodní operační logistický dodavatel společnost DACHSER, vidí současný obchodní rok velice optimisticky. Optimalizace procesů a nové klietské kontrakty mají vyrovnat propad z minulého roku na 9.4 procenta. Samozřejmě, vliv světové ekonomické krize společnost ovlivnil. DACHSER, jako jeden největších poskytovalů integrovaných logistických řešení na mezinárodním poli v loňském roce zaznamenal pokles konsolidovaného hrubého výnosu z 3,58 miliard EUR na 3,24 miliardy EUR.

  celá zpráva v EN

  Zdroj informací: www.dachser.com
  Kategorie novinky: doprava  SWISS představuje novou pravidelnou službu mezi Bazelem a Hamburkem

  aktualizováno dne 15.4.2010

  letiste SWISS bude nabízet novou nonstop službu mezi evropským letištěm v Baselu a v Hamburku od 20. května 2010. Nová trasa neumožňuje pouze pravidelný přílet do jedné z nejlepších německých turistických a obchodních destinací, ale také poskytne denní letecké spojení mezi dvěma evropskými logistickými a dodavatelskými centry.

  celá zpráva v EN


  Zdroj informací: www.swiss.com
  Kategorie novinky: Letecká doprava  CEVA Logistics vyhrála cenu "Dodavatel roku"

  aktualizováno dne 14.4.2010

  brazilie Společnost CEVA obdržela již po páté ocenění "Dodavatel roku" pro společnost General motors. Každoroční událost "Supplier Merit Awards" za rok 2009 se konala v Brazílii, Sao Paulo.

  celá zpráva v EN


  Zdroj informací: www.cevalogistics.com
  Kategorie novinky: doprava  Nové přímé spojení z Dálného Východu do Tin Can

  aktualizováno dne 14.4.2010

  namorni_doprava Společnost Maersk Line je odhodlána nabízet ty nejlepší produkty mezi Dálným Východem a Západní Afrikou. Společnost se zaměřila především na přizpůsobení svých produktů svým klientům a to tak, že nabízí nejlepší možné pokrytí v dané oblasti a služby s největší spolehlivostí na trhu.


  Zdroj informací a celá zpráva na: www.maerskline.com
  Zdroj obrázku: www.sealingcargo.com
  Kategorie novinky: Námořní doprava  DHL rozšiřuje své globální expresní importní služby

  aktualizováno dne 13.4.2010

  dhl_import Nejvyužívanější importní služba – doručení do konce příštího pracovního dne, kterou DHL nabízí dnes do více než 214 zemí po celém světě, je postupně nahrazována novým standardem, doručováním importních zásilek do 12.00 a do 9.00 hodin. Již nyní jsou tyto garantované služby se zárukou vrácení přepravného, při nesplnění závazku včasné dodávky, nabízeny ve 135, resp. 90 zemích světa, včetně České republiky. DHL má v plánu informovat zákazníky o svých importních službách s pomocí celosvětové kampaně, která byla zahájena minulý týden.

  celá zpráva

  Zdroj informací: www.dhl.cz
  Kategorie novinky: doprava  TNT Express ČR získalo osvědčení AEO

  aktualizováno dne 13.4.2010

  aeo_osvedceni Společnost TNT Express Česká republika získala osvědčení AEO (Oprávněný hospodářský subjekt, Authorised Economic Operator) v nejvyšší verzi AEOF - Zjednodušené celní předpisy/ bezpečnost a zabezpečení. Prestižní certifikát přináší vedle nižší míry rizika poškození zboží řadu výhod vyplývajích zejména ze zjednodušení a urychlení postupů celního řízení.
  Osvědčení AEO, které nabude účinnosti 15. dubna, je udělováno spolehlivým, finančně stabilním a celní problematice znalým hospodářským subjektům. Poskytuje zjednodušení procedur nejen pro certifikované společnosti, ale také pro celní správy v rámci celé EU. „Získáné osvědčení AEO nám oproti konkurenci přináší výhodu, znamená méně fyzickch kontrol zboží, přednostní celní odbavení a samozřejmě také snížení a zefektivnění administrativy,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR.
  Osvědčení Oprávněný hospodářský subjekt je součástí snahy zvýšit bezpečnost mezinárodního obchodu. Žadatel o osvědčení musí dlouhodobě dodržovat celní požadavky, prokazovat platební schopnost, mít uspokojivý účetní i logistický systém a dodržovat normy v oblasti bezpečnosti a zabezpečení. Držitelem AEO se mohou stát subjekty, na které se v rámci jejich podnikání vztahují celní předpisy a které splňují uvedené podmínky. Osvědčení AEO je akceptováno ve všech členských státech EU a je vydáváno bez časového omezení platnosti. Kompetentním celním orgánem pro agendu AEO je v ČR výhradně Celní ředitelství České Budějovice.


  Zdroj informací: Euro RSCG Public Relations
  Kategorie novinky: doprava  Stát nepřijde o peníze za nesplavné Labe

  aktualizováno dne 12.4.2010

  labe_I Městský soud v Praze minulý týden pravomocně potvrdil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, kterým byla zamítnuta žaloba společnosti ČSPL proti ministerstvu dopravy o náhradu škody ve výši 1,8 miliardy korun.


  celá zpráva


  Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
  Kategorie novinky: Říční doprava  Při akci PETROL celníci zadrželi desítky tisíc litrů pohonných hmot

  aktualizováno dne 12.4.2010

  celni_sprava Akci PETROL celníci zaměřili na přepravu pohonných hmot z Rakouska a Německa. Během dvou týdnů zkontrolovali 1932 vozidel. Zadrželi 6 vozidel s 108 575 litry benzínu, nafty či lehkých topných olejů, únik na spotřební dani by činil téměř 1,2 milionů korun. V průběhu akce PETROL odhalili celníci i 5600 kusů neznačených cigaret a 1040 kusů pirátských CD a DVD.


  celá zpráva


  Zdroj informací: www.celnisprava.cz
  Kategorie novinky: doprava  Hanjin Shipping spustila provoz pokročilého logistického IT systému

  aktualizováno dne 9.4.2010

  hanjin Hanjin Shipping jeden ze světových lídrů na poli námořní dopravy na počátku tohoto týdne oznámil zavedení nového logistického IT systému, který vyvíjeli ve spolupráci se společnostmi Cyberlogitec a IBM GBS. ALPS (Advanced Logistics Pathfinder System) je zaměřený na to, aby maximalizoval efektivitu práce a vylepšil pracovní procesy společnosti. Dále má systém ulehčit zákazníkovi komunikaci se společností, sjednocuje rezervace a B/L čísla, umožňuje před kontrolu nebezpečných zásilek a mnoho jiného.  Zdroj informací a celou zprávu naleznete na : www.hanjin.com
  Kategorie novinky: Námořní doprava  Vozidla zimní údržby najezdila jen na silnicích I. třídy a dálnicích 2,4 miliónu kilometrů

  aktualizováno dne 9.4.2010

  udrzba_silnic Ředitelství silnic a dálnic ČR definitivně vyhodnotilo průběh zimní údržby na silnicích I. třídy a dálnicích v letošní zimní sezóně. Celkově bylo letos spotřebováno 142 tisíc tun soli, 44 miliónů litrů solanky. Vozidla ŘSD během tříměsíční údržby projela celkem 2,4 miliónů kilometrů. Za materiál ŘSD zaplatilo prozatím 859 miliónů korun. V porovnání s loňským rokem, kdy zimní údržba stála 1,2 mld. Kč, v letošní sezóně se vyšplhala na částku 1,5 mld. Kč.

  celá zpráva

  Zdroj informací: Ředitelství silnic a dálnic ČR
  Kategorie novinky: doprava  DB Schenker zahájil fúzi se společností SHTL

  aktualizováno dne 8.4.2010

  letadlo_csa Schenker High Tech Logistics bude nově ve všech evropských zemích součástí DB Schenker. Díky sjednocení dojde ke zpřehlednění organizační struktury koncernu a zlepšení nabídky služeb.


  celá zpráva

  Zdroj informací:www.schenker.cz
  Zdroj obrázku:laneyduke.com

  Kategorie novinky: doprava  České aerolinie Cargo rozšířila své obchodní zastoupení o Vietnam

  aktualizováno dne 8.4.2010

  letadlo_csa V březnu 2010 byl mezi společnostmi České Aerolinie Cargo a Vector Aviation Co., Ltd., Vietnam uzavřen kontrakt ustavující společnost Vector Aviation Co. generálním cargo prodejním agentem Českých aerolinií ve Vietnamu.


  celá zpráva


  Zdroj informací:www.csacargo.cz
  Kategorie novinky: Letecká doprava  Přepravní společnost GO! zavedla od počátku dubna palivový příplatek

  aktualizováno dne 7.4.2010

  nakladni_letadlo Prvním důvodem k zavedení byla výrazná oscilace cen kerosinu, kterou se společnost snažila posledních 8 let vykrývat zčásti sama, ale bohužel v poslední době byly tyto výkyvy tak velké, že společnost musela přikročit k tomuto nepopolárnímu opatření. Dalším důvodem je interní harmonizace kvality poskytovaných služe a cen.
  „Výše palivového příplatku bude patřit k nejnižším na českém trhu, na měsíce duben a květen bude činit 11,5%“ dodává jednatel společnosti GO! Express & Logistics Mgr. Koča.

  Zdroj informací a celou zprávu naleznete na :www.general-overnight.cz

  Kategorie novinky: doprava  Kuehne + Nagel organizuje národní distribuci pro společnost Continental v Thajsku

  aktualizováno dne 7.4.2010

  continental Pobočka společnosti Kuehne + Nagel v Thajsku uzavřela kontrakt se společností Continental, což je světový výrobce pneumatik.
  Kuehne + Nagel se tak stal poskytovatelem integrovaných logistických služeb pro danou oblast a podtrhl svou schopnost ušít na míru své služby kterémukoliv odvětví průmyslu.

  celá zpráva v EN

  Zdroj informací:www.kn-portal.com
  Kategorie novinky: doprava  FedEx zjednodušuje mezinárodní dopravu elektronickými obchodními dokumenty

  aktualizováno dne 6.4.2010

  FedEx Organizace mezinárodní dopravy se zjednoduší díky novému řešení, které pro své klienty připravila společnost FedEx
  Od velikonočního pondělí budou moci dopravci vkládat své dokumenty pro mezinárodní zásilky elektronicky do Electronic Trade Documents (ETD). Aktivováno přes různé automatické doručovací systémy, ETD pomáhá klientům šetřit peníze a čas a zároveň jim pomáhá snižovat ekologickou zatíženost, díky převodu z papírové na elektronickou formu dokumentu.

  celá zpráva v EN

  Zdroj informací:www.news.van.fedex.com
  Zdroj obrázku:www.daymix.com
  Kategorie novinky: doprava  CEVA prezentuje své služby na Intermodal 2010

  aktualizováno dne 6.4.2010

  intermodal CEVA Logistics oznámila svou účast na Intermodalu 2010, což je událost spojující poskytovatele logistických služeb, zahraničního obchodu a světové přepravní společnosti, které jsou zaměřeny na expanzi trhu - přeprava přes oceán - .
  Doprava přes oceán je v Brazílii, kde se tato událost koná vzrůstajícím segmentem a velice rychle pokrývá objem jejího exportu a importu.


  celá zpráva v EN

  Zdroj informací:www.cevalogistics.com
  Kategorie novinky: Námořní doprava  Aerolinky evropské letecké dopravy (EAT) DHL s novou licencí

  aktualizováno dne 2.4.2010

  letectvi_novinky Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, registrovala jedenáct nákladních letadel Boeing B757 se svojí nově vytvořenou nákladní leteckou společností European Air Transport (EAT) GmbH se sídlem v Lipsku. Registraci předcházelo udělení provozní licence od Německého leteckého úřadu (LBA). Licence a Certifikát operátora aerolinek (AOC), které byly včera oficiálně předány vrchnímu řediteli EAT Lipsko, Markusu Ottovi, završují přesun evropských leteckých operací DHL z Bruselu do Lipska, který byl zahájen v listopadu 2007.

  celá zpráva
  Zdroj informací:www.dhl.cz
  Kategorie novinky: Letecká doprava

  Rekonstrukce plavebních komor na Labi zvýšila spolehlivost vodní cesty

  aktualizováno dne 2.4.2010

  labe Ředitelství vodních cest ČR na konci března slavnostně zakončilo dva projekty zvyšující spolehlivost labské vodní cesty. V rámci těchto projektů byly firmou Eurovia CS, a.s. zrekonstruovány zdi plavebních komor v Nymburce a Kostomlátkách.
  Zdroj informací a celou zprávu naleznete na :www.rvccr.cz
  Kategorie novinky: Říční doprava  TNT garantuje den doručení zásilek z USA těžších než 68 kg.

  aktualizováno dne 1.4.2010

  tnt_III Společnosti TNT a Con-way Freight rozšiřují vzájemnou spolupráci spuštěním služby s garantovaným dnem doručení těžkých zásilek z USA do Evropy. Novinka je určena pro přepravu zásilek těžších než 68 kg (tj. 150 liber).  celá zpráva

  Zdroj informací:www.tnt.com
  Kategorie novinky: Letecká doprava  Wizz Air zjednodušuje pravidla pro přepravu zavazadel.

  aktualizováno dne 1.4.2010

  wizzair Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, zjednodušuje pravidla pro přepravu zavazadel.
  Od 1. dubna společnost Wizz Air zavádí jednotný poplatek za kus odbaveného zavazadla do 32 kg. Maximální počet odbavených zavazadel jsou 3 kusy. Tímto letecká společnost eliminuje poplatky za nadváhu a umožňuje, aby byla rezervace ještě jednodušší.
  Poplatek za zavazadlo zakoupené během rezervace bude činit 116,- Kč, resp. 270,- Kč za odbavení na letišti.


  celá zpráva

  Zdroj informací:www.wizzair.com
  Kategorie novinky: Letecká doprava


  image003
  Latest News
  1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


  banner.bmp, 170kB


  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  vtip týdne 15.jpg, 20kB  banner.bmp, 170kB


  Nepřehlédněte:
  diety 2010
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  ADR
  INCOTERMS
  Nově přidáno
  Spedice
  Dohoda AETR
  Bodový systém
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  mýto ve Francii
  Autolékárnička 2011
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucemburku
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákony on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2010 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy