topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Valná hromada ACRI: rok 2010 přinesl oživení, firmy ACRI zvýšily export, rostly i tržby

aktualizováno dne 29.4.2011

I přes postupně pronikající dopady celosvětové hospodářské krize do všech odvětví, včetně oboru železniční a kolejové dopravy, se loni podařilo zastavit propad obratu z roku 2009. Přišlo totiž podstatné oživení po uvedeném krizovém roce, podařilo se pozvednout i export.
„Můžeme konstatovat, že firmy sdružené v ACRI vykázaly za rok 2010 obrat ve výši 71,1 miliardy korun. O rok dříve to bylo bezmála o deset miliard méně. Naše odvětví si udrželo svou pozici a daří se ho dále rozvíjet. Pro ACRI bude rok 2010 patřit k velmi úspěšným v historii asociace," řekl předseda předsednictva ACRI Tomáš Ignačák na valné hromadě ACRI 7. dubna 2011 v Praze. Pozitivní trend potvrzuje i růst exportu. V roce 2010 dosáhl 41 procent třžeb, oproti 38 procentům v roce 2009.
K rostoucím výsledkům odvětví aktivně napomohlo svou činností také ACRI. Asociace v roce 2010 výrazně podpořila exportní aktivity členských firem. Úspěšně se prezentovala v Itálii na EXPO Ferroviaria v Turíně a na Innotransu v Berlíně. Rozvíjí se spolupráce s UNIFE, především v rámci pracovní skupiny Národních asociací, intenzivní kontakty má ACRI také se zástupci Evropské komise a s CER. Zásluhou asociace vznila studie Česká železnice, která pojmenovala postavení a problémy železnice jako jednoho ze základních dopravních systémů v České republice. Intenzivně se rozvíjí činnost Centra technické normalizace, které pro členy ACRI zajišťuje tvorbu technických norem.

celá zpráva
Zdroj informací: www.acri.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaCZECH CONNECT AIRLINES spouští novou linku Praha - Ženeva

aktualizováno dne 29.4.2011

Společnost Czech Connect Airlines a.s. (CCA), se sídlem na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě, je soukromou leteckou společností. Zajišťující pravidelnou dopravu z České republiky do Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu. Dále zajišťuje charterovou přepravu do tradičních evropských a exotických destinací.
Nová linka společnosti Czech Connect Airlines s číslem CQ320 z Prahy do Ženevy bude létat od 02. června 2011 čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, čtvrtek, pátek a v neděli. Linka nabízí ideální letový řád především pro krátkodobé pobyty a prodloužené víkendy.
Spojení bude zajišťovat Boeing 737-300 s kapacitou 124 míst v ekonomické třídě a 16 míst v třídě business. Stejně jako na ostatních linkách, i na lince do Ženevy společnost Czech Connect Airlines nabízí cestujícím bezplatné občerstvení a přepravu zavazadel.

Zdroj informací: www.flycca.net
Kategorie novinky: letecká dopravaZbrusu nová Toyota Traigo HT

aktualizováno dne 28.4.2011

Pro aplikace preferující elektrické čelní vysokozdvižné vozíky se nabízí Toyota Traigo HT jako vysoce výkonná alternativa na těžkou práci., Koncoví uživatelé zvlášť ocení vysoké nosnosti a robustnost. Silná Toyota Traigo HT je současně čistá, tichá a pracuje spolehlivě venku i pod střechou.
Traigo HT rozšiřuje řadu elektrických vozíků Toyota Traigo o nové nosnosti 6,0 až 8,5 tuny a zachovává všechny přednosti, které odlišují elektrické čelní vysokozdvižné vozíky Toyota od konkurence, jako je například unikátní Systém aktivní stability Toyota SAS a Systém napájení Toyota AC2.
Typické uplatnění těchto vozíků je ve výrobě, manipulaci se stavebními materiály, papírenství a v nápojovém průmyslu. Čelní vysokozdvižný vozík Toyota Traigo HT je výkonný elektrický vozík, excelující svojí bezpečností, produktivitou, odolností a ovladatelností.


Zdroj informací: www.toyota-forklifts.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaOcenění Sirius pro nejvýznamnější obchodní partnery Českých aerolinií

aktualizováno dne 28.4.2011

Nejvýznamnější obchodní partneři Českých aerolinií byli vyhlášeni na slavnostním udílení cen Sirius. Již tradiční ocenění převzali zástupci nejúspěšnějších prodejců letenek z řad IATA* agentur, cestovních kanceláří mimo IATA i Cargo obchodních partnerů Českých aerolinií.
České aerolinie předaly svým nejvýznamnějším obchodním partnerům ocenění Sirius. Slavnostním večerem v centru Prahy, kterého se zúčastnili zástupci více než 120 prodejních agentur a zástupci Českých aerolinií i Letiště Praha, provázel Marek Eben. Ocenění Sirius byla udělena ve třech kategoriích: IATA cestovní kanceláře, non-IATA cestovní kanceláře a Cargo.
V kategorii nejlepší IATA cestovní kancelář s nejvyšším výnosem z prodeje letenek na českém trhu za rok 2010 získala ocenění společnost Orbix, cestovní kancelář Asiana se v letošním roce umístila na druhém místě. Třetí nejlepší v této kategorii byla společnost Carlson Wagonlit Czech republic. První příčku mezi non-IATA cestovními kancelářemi obsadila stejně jako v loňském roce Vizit Europe, druhé místo patří společnosti Blue Sky Travel, třetí pořadí společnosti Altair.

celá zpráva
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaFinanční rok 2010: MAN pokračuje v mezinárodním růstu

aktualizováno dne 27.4.2011

Společnost MAN Group odstartovala finanční rok 2011 z pevného základu. „V loňském roce MAN získal zpět sílu. Provozní zisk byl zdvojnásoben. Rok 2010 byl pro nás jednoznačně úspěšný, to také potvrzuje naši odbornou způsobilost a konkurenceschopnost“, řekl na tiskové konferenci 21. 3. 2011 v Mnichově generální ředitel a předseda představenstva MAN SE pan Dr. Georg Patcha-Reyhofen. Současně s provozním ziskem 1,035 mld. Eur vzrostla také marže provozního zisku (ROS) ze 4,2 % na 7,1 %. V oblasti užitkových vozidel vykázala celá skupina provozní zisk 528 mil. Eur a ROS 5,0 % (předcházející rok: 0,7 %). Společnosti MAN Diesel & Turbo a Renk vytvořily v oblasti energetiky provozní zisk 491 mil. Eur, přičemž marže provozního zisku zůstala na dvojciferné hodnotě 11,8 %. MAN Group vidí obchodní rok 2011 velmi pozitivně. „Po velmi dobrých prvních měsících očekáváme v roce 2011 nárůst výnosů v rozmezí 7 % až 10 % a nárůst ukazatele ROS minimálně o jeden procentní bod“, vysvětlil finanční ředitel MAN SE pan Frank H. Lutz.
Na obchodních výsledcích za uplynulý rok je evidentně vidět celosvětové oživování ekonomiky. Příjem objednávek MAN Group stoupl o 53 % na 15,1 mld. Eur , a to znamená návrat na úroveň před ekonomickou krizí. Trh se očividně zotavoval v Německu i v zahraničí. V oblasti užitkových vozidel (MAN Truck & Bus a MAN Latin America) rostoucí poptávka v Evropě a pokračující boom v zemích BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) výrazně zvýšily počet objednávek, o 68 % na 11,2 mld. Eur.
Společnost MAN na to v průběhu uplynulého roku reagovala postupnou redukcí zkrácené pracovní doby v Německu a Rakousku, až po úplné zrušení tohoto opatření, které přišlo na závěr roku. To znamená, že obchod v oblasti užitkových vozidel úspěšně překonal finanční a ekonomickou krizi a je připravený na budoucí výzvy – se zaměstnanci, kteří si během zkrácené pracovní doby zvyšovali kvalifikaci absolvováním odborných školení.


celá zpráva
Zdroj informací: www.man-mn.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaNa Mistrovství světa v hokeji na Slovensko vlakem

aktualizováno dne 27.4.2011

V pátek 29. dubna startuje na Slovensku 75. Mistrovství světa v ledním hokeji. Na stadionech v Košicích a Bratislavě se o titul utká 16 týmů a čeští fanoušci by při tom neměli chybět. K cestě na Slovensko mohou cestovat pravidelnými mezinárodní vlaky a využít některou z výhodných nabídek Českých drah. Ve spolupráci se slovenskými drahami posílí dopravce vybrané mezinárodní spoje, zejména půjde o noční vlaky EuroNight pro návrat fanoušků ze zápasů.
Pro cesty na Slovensko je výhodné využít zpáteční jízdenku City Star. Je určena pro jednotlivce nebo pro skupinu, kde může být nejvýše 5 dospělých a jedno dítě (dvě děti se počítají jako jedna dospělá osoba). Jízdenku si lze koupit pro 1. nebo 2. třídu a platí 1 měsíc od prvního dne platnosti. U jízdenek City Star platí, že čím víc cestujících jede, tím výhodnější je jízdné. Jízdenky City Star na Slovensko jsou díky tradiční spolupráci českých a slovenských železnic výhodnější než při cestě do jiných zemí. Například si je zákazník nemusí kupovat tři dny předem, nemusí na Slovensku strávit noc ze soboty na neděli a také cena je výhodnější.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaDoprava v Praxi a BUSportál ohlásily zahájení spolupráce

aktualizováno dne 26.4.2011

Přední dopravní servery na českém internetu ohlásily tento týden zahájení spolupráce. Logistický a dopravní server Doprava v Praxi (www.doprava.vpraxi.cz) a server BUSportál (www.busportal.cz) v těchto dnech zahajují spolupráci v oblastech PR a marketingových aktivit.
„Jsme velice rádi že se nám podařilo navázat spolupráci s tak významným oborovým serverem jako je BUSportál. Autobusová doprava je jednou z částí dopravy jako celku a praktické informace, které tento server poskytuje budou jistě přínosné i našim čtenářům. Pevně věřím, že toto partnerství ocení jak naši pravidelní čtenáři, tak i obchodní partneři. “ uvedl Marian Lomňančík, Projekt Manažer, Doprava v Praxi.
„Vzhledem k tomu, jak vysokou návštěvnost mají materiály z oblasti nákladní dopravy, které se občas vloudí na BUSportál - zejména veteránské téma je zde velmi otevřené - bližší kontakt s partnerem, který se tématem nákladní dopravy komplexně zabývá, velice vítáme. Přátelé velkých volantů svoji přízeň velmi často projevují všem užitkovým vozidlům, “ míní Dagmar Braunová, šéfredaktorka BUSportálu.


celá zpráva
Zdroj informací: www.doprava.vpraxi.cz/wwww.busportal.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDB Schenker získal certifikát kvality pro produkty pozemní přepravy

aktualizováno dne 26.4.2011

DB Schenker Logistics, divize logistiky předního poskytovatele integrovaných logistických řešení DB Schenker, získala certifikát kvality pro evropskou pozemní přepravu. Tento systém se zaměřuje na zákaznické požadavky, provozní procesy a prvky, jež mají dopad na kvalitu poskytovaných služeb. Audit od certifikační společnosti Bureau Veritas potvrdil, že tento systém je schopen plnit vysoké požadavky, které jsou na něj kladeny.
„Náš integrovaný systém řízení kvality má tři hlavní cíle,“ říká Karl Nutzinger, člen představenstva Schenker AG odpovědný za pozemní dopravu a evropský region. „Kompletní a nepoškozené zásilky, a stejně tak informace musí být doručeny během dohodnutého časového termínu, přičemž faktura musí blíže specifikovat dohodnuté služby i ceny. Pokud se budeme držet těchto cílů, můžeme pokračovat v budování našeho vedoucího postavení na trhu.“
Připravený evropský manuál kvality s popisem procesů a standardů pro produkty DB SCHENKERparcel (přeprava balíků), DB SCHENKERsystem (přeprava kusových zásilek), DB SCHENKERdirect (celovozové a dokládkové přepravy) a DB SCHENKERhangartner (kombinované přepravy silnice - železnice)stanovuje všechny požadavky, podle nichž se řídí všech 36 národních společností DB Schenker v Evropě. Pozemní přeprava je kromě toho neustále monitorována prostřednictvím klíčových provozních ukazatelů kvality, které poskytují základ pro neustálé zlepšování a další rozvoj provozních procesů, tedy i kvality služeb.

celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaPrezident Klaus jmenoval ministrem dopravy Radka Šmerdu

aktualizováno dne 22.4.2011

Prezident Václav Klaus jmenoval ve čtvrtek ráno na Pražském hradě nové členy Nečasovy vlády. V křesle ministra dopravy vystřídal odcházejícího šéfa resortu Víta Bártu jeho dosavadní první náměstek Radek Šmerda. "Přicházíte v komplikované chvíli vládní krize. O to více bude vaše činnost ve funkcích veřejnosti a všemi sledována,"upozornil nové ministry prezident Klaus. Zdůraznil, že čtvrteční akt není pouhým jmenováním ministrů, ale právě i symbolickým ukončením vládní krize. Doufá také, že opět nastane fáze produktivní a tvůrčí vlády.
Nového ministra dopravy Radka Šmerdu poté doprovodil symbolicky do úřadu premiér Petr Nečas. Šmerda při svém uvedení do budovy ministerstva zdůraznil, že nebude nastrčeným panáčkem. Své kroky tedy nebude konzultovat jen se svým předchůdcem, ale také se členy vlády a s poslanci. Konzultace však neznamenají, že mě bude někdo řídit. Jsem si vědom toho, že jsem byl jmenován do funkce, kde budu muset být samostatný a také za to nesu svou hlavní odpovědnost,"řekl v rozhovoru s novináři. "Nejsem, a ani nechci být politikem. Chci tento úřad vést v odborné rovině. Hodlám více o věcech jednat a méně je medializovat,“ dodal Šmerda.
Podotkl také, že patřil do Bártova týmu a řadu projektů tedy řešili společně. Podle Šmerdy je tedy logické, že bude pokračovat v podobném směru a logice i jako šéf úřadu. "Základní priorita je vyřešení výstavby dopravní infrastruktury při respektování současných veřejných financí," uvedl Šmerda, který je nestraník.

Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaSpolečnost cargo-partner ivestuje 21.5 milionu EUR na Slovensku

aktualizováno dne 22.4.2011

Mezinárodní logistická a dopravní společnost cargo-partner staví nové logistické centrum v Dunajské Strede na Slovensku. Konec první fáze výstavby, která zahrnuje skladové prostory o rozloze 7 300 m2 z celkově plánované plochy pro sklady 30 000 m2 je plánován na rok 2012.
Nové a moderní logistické centrum bude situováno 46 km od Bratislavy a jeho celková rozloha bude 60 000 m2. 30 000 m2 bude tedy skladových ploch, které budou schopny pojmou 50 000 paletových jednotek."Vzhledem k velikosti našeho nového centra přijmeme 100 nových zaměstnanců," uvedl Tibor Majzún, Managing Director společnost cargo-partner na Slovensku. V minulých letech společnost cargo-partner zaznamenala strmý růst v různých zemích a proto se nyní rozhodla provést další investice na Slovensku.
Logistické centrum bude situováno nedaleko kontejnerového terminálu společnosti Metrans, který je úzce napojen na přístavy v Hamburku, Bremerhavenu, Koperu a Rijece. Toto napojení umožní velice jednoduchý a rychlý náklad do kontejnerů.
"Když zvažujeme stavbu nového centra bereme v úvahu převážně dvě věci. První věcí je, aby jsme novým logistickým centrem ušetřili náklady našich klientů spojené s dopravou jejich zboží a druhou věcí je, abychom snížili dopad na životní prostředí na minimum," uvedl Stefan Krauter, předseda představenstva společnosti cargo-partner.

Zdroj informací: www.cargo-partner.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaÚplně nový Chevrolet Malibu připravený na světovou premiéru

aktualizováno dne 21.4.2011

Chevrolet v pátek uvolnil fotografii zcela nového modelu Malibu, který poté představil naživo ve 20:30 EDT 18. dubna (2:30 SEČ 19. dubna) na http://www.facebook.com/chevrolet. Zákazníci mohou posílat během představení své otázky na Twitter použitím #MalibuReveal, nebo na Facebook Chevrolet v Malibu tab. Členové týmu Chevrolet budou připraveni odpovídat na otázky během živého moderovaného přenosu otázek a odpovědí po webovém představení.
Načasování webového představení korespondovalo s debutem nového Malibu na autosalonu v Šanghaji 19. dubna. Nové Malibu se představí i na New York International Auto Show, které bude pro veřejnost přístupné od 23. dubna do 1. května.
„Nové Malibu přinese uznávané a oceňované jméno Chevrolet do nových sfér a představí ho novým divákům na celém světě,“ řekla Susan Docherty, vicepresidentka GMIO pro prodej, marketing a aftersales. „Ať už se bude Chevrolet Malibu prodávat v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě, Asii, Africe, anebo Austrálii, byl od začátku konstruovaný tak, aby splnil požadavky zákazníků na celém světě.“

celá zpráva
Zdroj informací: www.chevrolet.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaIntegrovaná logistika společnosti DACHSER na veletrhu v Mnichově

aktualizováno dne 21.4.2011

Na nejvýznamnějším světovém veletrhu logistiky „transport logistic 2011“, který se koná od 10. do 13. května 2011 v německém Mnichově, bude mezinárodní logistický provider DACHSER prezentovat své portfolio služeb.
„One World, one company, one network“ (Jeden svět, jedna společnost, jedna síť) – pod tímto heslem přivítá společnost DACHSER své návštěvníky na stánku 103/202 v hale B6 na mnichovském výstavišti. Rodinná firma bude v rámci své výstavní expozice o velikosti 665 m2 prezentovat své tři divize – European Logistics, Air & Sea Logistics a Food Logistics a bude své hosty informovat také o aktuálních tématech, jako jsou udržitelný rozvoj, informační technologie či kontraktní logistika.
Posláním DACHSERU je vytvořit co nejlepší inteligentní a integrovanou síť. Na základě špičkových kompetencích v IT společnost už řadu let udává v logistické branži trend v oblasti optimalizace logistických procesů a návštěvníkům veletrhu chce představit i své novinky v této oblasti.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaFlotila Iveco pro Kofolu

aktualizováno dne 20.4.2011

Masarykovo nábřeží u Mánesu pod dohledem majestátního Pražského hradu se stalo 12. dubna svědkem slavnostní akce, během které byla známé české a slovenské značce Kofola předána kompletní nová flotila. Nealkoholický nápoj známý nejedné generaci bude nově distribuovat 12 tahačů Iveco Stralis 450 a 12 plachtových návěsů Krone.
Sice je pražská „nábřežka“ dostatečně prostorná pro romantické procházky, ale na rande mohutné nákladní techniky byla přece jen krátká. A tak se pod Jiráskův most vměstnalo pět tahačů Iveco Stralis a na nábřeží jeden návěs Krone. Vzhledem k tomu, že se v rámci flotily jedná v případě značek Iveco a Krone o identickou techniku, k prohlídce to naprosto stačilo.
Příchozí vítaly slunečníky v barvách společnosti Kofola a sympatické dívčiny nabízely nápoje z jejího portfolia. Jakoby i počasí chtělo všechny účastníky přesunout do centra dění pod Jiráskovým mostem, začal Prahu skrápět déšť. Vedle pěti bílých krasavců Iveco Stralis byli všichni pod ochranou díla dávných stavitelů a slavnostní chvíle mohly přijít.

celá zpráva
Zdroj informací: www.iveco.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaČD Cargo posiluje obchodní činnost v regionech

aktualizováno dne 19.4.2011

V ČD Cargo nově vznikla skupina regionálního obchodu, prostřednictvím níž chce být národní železniční dopravce blíže menším a středním firmám i mimo hlavní průmyslová centra České republiky.
Cílem nově vzniklé skupiny je nabídnout klientům lepší servis a získat zpět přepravy, které ČD Cargo v minulých letech ztrácelo. Činnost skupiny regionálního obchodu, kterou vede Jana Mlkvá, je postavena na přímé spolupráci se zákazníkem na jedné straně a komoditním obchodním manažerem na straně druhé. Regionální manažer se znalostí místního prostředí vytváří optimální cenovou nabídku či technologické řešení konkrétní zakázky, a to i na méně vytížených regionálních tratích.
„Chceme oslovovat i menší a střední firmy. Zaměříme se jak na ty zákazníky, kteří v minulosti železniční dopravu využívali a v průběhu let zvolili jiná logistická řešení, tak i na zcela nové klienty, kteří mohou mít ze změny dopravce logický strach,“ uvádí k projektu Jan Procházka, obchodní ředitel ČD Cargo a pokračuje: „potřebujeme využít potenciál provozu, vrátit přepravy na „mrtvé“ vlečky, nabízet nové produkty a přepravy v režimu ze skladu do skladu.“ Dalším úkolem je navyšování objemů již fungujících přeprav i tam, kde zákazníci s úplným přechodem na železnici zatím váhají a volí silniční dopravu.

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaKuehne + Nagel otevírá nový logistický hub pro společnost Airbus

aktualizováno dne 19.4.2011

Na počátku měsíce společnost Kuehne + Nagel slavnostně otevřela nový logistický hub v Montoir-de-Bretagne, na západě Francie. Hub byl projektován, aby pokryl a zpracoval veškerou výrobu společnosti Airbus v Nantes a Saint-Nazaire.
Již od roku 2008 Kuehne + Nagel hraje roli exklusivního vedoucího poskytovatele logistických služeb pro společnost Airbus v Evropě a poskytuje logistické služby pro leteckou výrobu v oblastech Francie, Německa, Španělska a Velké Británie. V současné době je veškeré nastavení provozu založeno na šesti regionálních hubech o celkové výměře 150,000 m2 a jsou zaměřeny na harmonizaci vysoce citlivého dodavatelského řetězce společnosti Airbus. Harmonizace probíhá především prostřednictvým integrace menších logistických zařízení, znovu nastavením technických procesů a aplikací lean logistických metod.
Nově otevřený hub má 18 800 m2 a je součástí této konsolidované sítě. Služby Kuehne + Nagel na tomto zařízení zahrnují především objednávky, vedení příchozího dodavatelského toku, inspekce kvality, skladování součástí, příprava objednávek a doručení součástek pro výrobu jednotek Airbus v Saint-Nazaire a Nantes.

celá zpráva v aj
Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaFlotila vozů ŠKODA pro MS v ledním hokeji

aktualizováno dne 18.4.2011

Vozy byly minulý týden oficiálně předány organizačnímu výboru MS v novém Slovenském národním divadle. Škoda poskytuje vozy pro mistrovství světa v ledním hokeji již podvacáté. Od roku 1993 je automobilka navíc i hlavním sponzorem každoročního IIHF Mistrovství světa.
"IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji je každoročně schopno nadchnout lidi po celém světě. Jsme rádi, že i v tomto roce můžeme opět poskytnout vozy pro tuto významnou sportovní událost," prohlásil Jürgen Stackmann, člen představenstva společnosti ŠKODA pro oblast prodeje a marketingu. "Již dvě desetiletí je lední hokej důležitým pilířem naší sponzoringové strategie. Naše aktivity přispěly k podstatnému posílení image a známosti značky na mezinárodních trzích.
Obzvlášť příjemné je, že můžeme dvacáté výročí spolupráce oslavit právě na Slovensku, protože ŠKODA má v této zemi silné kořeny. V neposlední řadě nám 56 utkání MS v Bratislavě a Košicích skýtají dokonalou příležitost k tomu, abychom prezentovali milionovému publiku na celém světě nás nový firemní design."

celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaSpolečnost Volvo Car Corporation přijme 1 200 zaměstnanců

aktualizováno dne 18.4.2011

V důsledku přípravy řady nových modelů se společnost Volvo Car Corporation chystá v nadcházejících 12 měsících přijmout až 1 200 nových zaměstnanců – především do oblasti výzkumu a vývoje. „Potřebujeme rozšířit naše provozy, abychom byli schopni vyvinout vysoce konkurenční a úsporné produkty a technologie, které jsou součástí plánu našeho růstu,“ říká Stefan Jacoby, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Corporation.
Většina nových zaměstnanců budou inženýři pracující v oblastech výzkumu a vývoje, kde Volvo potřebuje mimo jiné především odborníky na elektrifikaci. Elektrifikace vozidel, jež je součástí vývoje moderních úsporných technologií, je oblastí, na niž Volvo Cars Corporation v současnosti zaměřuje svůj výzkum. Další pracovníci jsou zapotřebí v oblastech nákupu, IT a marketingu. Rozšiřování se dotkne i oblasti výroby, která musí být připravena na zvýšený objem produkce plánovaný na rok 2011 a na další léta.
Rok 2010 byl pro globální automobilový průmysl zlomový. Společnost Volvo Car Corporation na několika trzích posílila svou pozici a zvýšila tržní podíl, zejména díky celosvětově populárnímu modelu XC60 a široké nabídce úsporných modelů s nízkou spotřebou paliva. Po úspěšném nástupu nových modelů Volvo S60 a V60 na trh bude dalším krokem uvedení nového Volva V60 v provedení plug-in hybrid.

celá zpráva
Zdroj informací: www.volvocars.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaČeské dráhy: První desítky modernizovaných a revitalizovaných rychlíkových vozů jsou již v provozu

aktualizováno dne 15.4.2011

Více než čtyři desítky modernizovaných a revitalizovaných rychlíkových vozů už jezdí na pravidelných spojích. Modernizované vozy jsou nově vybaveny například elektrickými zásuvkami 230 V 50 Hz pro napájení drobné elektroniky, klimatizací nebo uzavřeným systémem toalet, které lze nově využívat i ve stanicích. Revitalizované vozy nabízejí především příjemnější interiér: koženkové sedačky jsou přečalouněné textilními potahy, obnovené je obložení stěn a rekonstruované WC.
Kontrakty na modernizaci a humanizaci rychlíkových vozů uzavřely dráhy loni. Na pravidelných spojích jich už podle náměstka generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonína Blažka jezdí zhruba 40: „Do provozu již byla nasazena necelá dvacítka modernizovaných vozů druhé třídy pro vlaky EuroCity a InterCity a více než dvacet nově revitalizovaných vozů pro rychlíky. Modernizované vagóny nasazujeme z depa v Praze a v Bohumíně například na vlaky EuroCity Slovan, Jaroslav Hašek nebo Ostravan. Revitalizované rychlíkové vozy jezdí především na spojích z Prahy přes Příbram do Českých Budějovic a z Chebu přes Ústí nad Labem do Prahy. Tam jsou zařazeny například na rychlíky Salubia nebo Excelsior. Odborné veřejnosti oficiálně představíme tyto vozy na výstavě Czech Rail Days v Ostravě na začátku června.“
V rámci modernizace je na vozy pro vlaky EC a IC dosazována klimatizace, nové toalety s uzavřeným systémem, omlazovací kúrou prošel interiér vozů a byly přečalouněné sedačky, které jsou nově laděny ve firemních barvách Českých drah. Novinkou je elektronický audiovizuální informační systém, který cestující informuje o trase vlaku a nejbližších zastávkách. Ve vozech 2. třídy jsou doplněny elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky, hlavně přenosných PC. Modernizací procházejí i další technické celky, například jsou dosazeny výkonnější centrální zdroje energie nezbytné pro kvalitní činnost klimatizace i napájení elektrických zásuvek nebo nový systém blokování dveří.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaDHL otevírá nové logistické centrum pro Ukrajinu a Východní Evropu

aktualizováno dne 15.4.2011

Společnost DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů služeb pozemní nákladní přepravy v Evropě, dnes otevřela zcela nové logistické středisko nedaleko Kyjeva ve vesničce Kalinovka. DHL využívá komplex o rozloze přibližně 20,000 metrů s tím nejmodernějším vybavením. Nový areál bude sloužit jako hlavní vstupní terminál pro síť DHL Freight ve Východní Evropě, zvláště pak pro Ukrajinu, Polsko, Maďarsko a Slovensko.
„Pro společnost DHL je Ukrajina trhem s obrovským růstovým potenciálem. Investovali jsme zde do nového areálu, abychom zajistili ty nejlepší přepravní a skladovací služby pro stávající zákazníky a připravili se na pokračující růst Ukrajiny a Východní Evropy jako takové,” řekl Piotr M. Sikorski, generální ředitel DHL Freight pro Polsko a Ukrajinu.
V nové lokalitě s moderní infrastrukturou a nejvyšším možným zabezpečením nabízí společnost DHL 17 dokovacích pozic pro nákladní vozidla. Zaměstnání zde našlo 140 osob. Celá plocha pro manipulaci a skladování zásilek je pod dohledem průmyslových kamer, hlídána elektronickým systémem řízení přístup a systémy proti vniknutí, které jsou dalším bezpečnostním prvkem. Společnost DHL je na ukrajinském trhu jednou z nejsilnějších značek a v předních, anglicky psaných ukrajinských novinách Kyjev Post se opakovaně umisťuje na první příčce mezi logistickými společnostmi.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaLogistika na teritoriálním setkání Austrálie

aktualizováno dne 14.4.2011

ostatní

Mezinárodní obchodní komora v ČR uspořádala dubnové Teritoriální setkání Austrálie, na kterém představila nového velvyslance ČR v Austrálii Mgr. Hynka Kmoníčka, ukázala účastníkům setkání obchodní a investiční příležitosti v Austrálii i regionální specifika. Logistické a dopravní možnosti v obchodním styku prezentoval Ing. Petr Rožek, ředitel divize Air&Sea Logistics, DACHSER Czech Republic a.s.
Na fotografii zleva: Ing. Petr Rožek, ředitel divize Air & Sea Logistics, DACHSER Czech Republic a.s., prof. Michal Mejstřík, předseda Mezinárodní obchodní komory v ČR a člen NERV a Mgr. Hynek Kmoníček, velvyslanec ČR v Austrálii (foto Kateřina Petrů)


Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaNizozemská TNT NV ke konci května oddělí svoji expresní a poštovní divizi

aktualizováno dne 14.4.2011

Nizozemská přepravní společnost TNT NV koncem května odděluje svoji expresní a poštovní divizi. Společnost TNT Express tak s koncem května začne fungovat celosvětově jako zcela nezávislá společnost, zůstane ji však brand původní společnosti včetně loga i grafiky. Divize expresní přepravy tak začne fungovat samostatně pod názvem TNT Express.
Poštovní divize se po rozdělení přejmenuje na PostNL, zmizí tedy zcela název TNT. TNT Post bude dále pokračovat jako nezávislá poštovní společnost. V logu nizozemské poštovní společnosti zůstane i symbol královské koruny. „Hlavním důvodem oddělení divizí Express a Post byly rostoucí strategické rozdíly a jen omezené množství synergických efektů. Cílem tohoto kroku bylo vytvořit dvě silné a nezávislé společnosti,“ komentuje rozdělení generální ředitel TNT Express ČR Miloš Malaník, a dodává: „K právnímu a organizačnímu oddělení společností došlo již k 1. lednu 2011.“
Společnost TNT již připravila veškeré kroky pro oddělení obou divizí celosvětově na valné hromadě akcionářů, která proběhne 25. května 2011 v Nizozemí. Budou také zvoleny nové dozorčí rady do obou nově vzniklých společností. Celý proces musí být schválen valnou hromadou akcionářů, teprve po té je možné považovat společnosti za oddělené.
Česká pobočka TNT Express a TNT Post fungují zcela odděleně již dlouhodobě. Česká pobočka TNT Post je v současné době na prodej. Pro českou pobočku TNT Express se tak rozhodnutím mateřské společnosti prodat expresní divizi celosvětově nic nemění. „Tyto změny žádným způsobem neovlivní činnost TNT Express v ČR a nebudou mít vliv na kvalitu služeb TNT Express pro zákazníky,“ informuje Petr Zajíc, Sales & Marketing Manager TNT Express ČR.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaDACHSER zahájil provoz nového eurohubu v Bratislavě

aktualizováno dne 13.4.2011

Mezinárodní logistický provider DACHSER slavnostně zahájil provoz nového eurohubu na Slovensku v logistickém parku v obci Lozorno u Bratislavy a posílil tak spojení mezi 12 zeměmi. Od svého založení v roce 2007 hrál bratislavský logistický hub v síti mezinárodních poskytovatelů logistických služeb důležitou roli. V rámci integrované sítě skupiny DACHSER je kromě pár výjimek každá země propojena s ostatními zeměmi. Tři eurohuby – v německém Überherrnu, v Bratislavě a od srpna 2011 také ve francouzském Clermont-Ferrand – fungují v tomto mezinárodním propojení jako mezičlánky plnící konsolidující funkci. Bratislava tvoří průsečík všech přepravních cest z a do střední a východní Evropy s přímým napojením na eurohub v Überherrnu v Německu.
Nový eurohub v Lozornu v současné době spojuje Polsko, Českou republiku, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko, Itálii a Slovensko. Denní přesně načasované služby v oblasti importu a exportu jsou poskytované mezi všemi těmito zeměmi. Kromě toho nabízí DACHSER denní přesně načasované linky do a z Německa přes Bratislavu.
„Nový eurohub v Lozornu představuje konkurenční výhodu i pro naše české zákazníky,” komentuje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „jeho zapojení do sítě DACHSER totiž přinese zvýšení kvality našich služeb nejen pro zásilky na Balkán, ale i do zemí východní Evropy a využití jeho kapacit nám umožní vyrovnat sezónní výkyvy.“ Současně se zahájením provozu eurohubu začalo na stejném místě působit také Logistické centrum Bratislava. Slovenská Kancelář pro leteckou a námořní přepravu společnosti DACHSER byla na konci března přestěhovaná na adresu Krajná 28, Bratislava.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaDB Schenker bude vystavovat na dopravním veletrhu transport logistic 2011

aktualizováno dne 13.4.2011

DB Schenker, globální poskytovatel integrovaných logistických řešení, bude vystavovat na největším světovém veletrhu odvětví dopravy a logistiky transport logistic 2011. Návštěvníci budou mít příležitost u výstavního stánku DB Schenker v hale B6 zhlédnout široké spektrum produktů a služeb nabízených divizemi DB Schenker Logistics a DB Schenker Rail ve dnech od 10. do 13. května v Mnichově.
„Na veletrhu chceme návštěvníkům představit naši rozsáhlou mezinárodní síť, budeme prezentovat atraktivní specifická řešení pro daná odvětví. Představíme také nová řešení pro trvale udržitelnou ochranu životního prostředí. Tento dopravní veletrh je jednou z nejdůležitějších akcí, na které můžeme aktivně navázat kontakty s našimi národními a mezinárodními zákazníky a přesvědčit je o kvalitě našich služeb,” říká Dr. Karl-Friedrich Rausch, člen představenstva DB Mobility Logistics AG odpovědný za přepravu a logistiku. Ve středu pozornosti budou moderní logistická řešení pro obchod a průmysl, která inteligentně propojují jednotlivé druhy přepravy poskytované DB Schenker.
Pro odborné diskuse budou na stánku k dispozici experti na jednotlivá odvětví a produktoví specialisté z celé Evropy a dalších regionů světa. Působivý bude i architektonický design stánku, který navíc ohromí svou rozlohou s více než 1100 m2. Jeho mottem bude „Delivering solutions“ (Dodáváme řešení).
Na mnichovském veletrhu bude již tradičně předána cena DB Schenker Award, která oceňuje mladé vědce za jejich výsledky v oblasti výzkumu logistiky a je spojena s finanční odměnou ve výši 10.000 EUR.

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaScania OmniExpress 3.20 – nový autokar Class II na Transport 2011

aktualizováno dne 12.4.2011

Novým sníženým autokarem OmniExpress 3.20 představuje Scania svou roli silného rivala na rychle rostoucím evropském trhu vozidel pro krátké a střední vzdálenosti pravidelné dopravy. Dvounápravové a třínápravové typy mohou být stavěny „na míru“ jakýmkoli potřebám dopravců. Včetně dvanácti délkových variant mezi 11 a 14,5 metry, obsaditelností až 67 cestujícími, třiceti variantami vnitřního uspořádání, motory typu 230 až 440 podle Euro 5 či EEV o největším výkonu 169 - 323 kW. Podle nabídky Scania pro využití alternativních paliv budou později k dispozici úpravy pro spalování „bionafty“ nebo etanolu jako první v tomto segmentu. Volitelná specifikace Ecolution by Scania umožňuje dopravcům zásadně zvýraznit jejich „zelený profil“.
Nová Scania OmniExpress se veřejnosti poprvé představila na výstavě Transport 2011 ve dnech 6.-9. dubna v Herningu v Dánsku. „Vozidlo postavené Scanií ve spolupráci s karosárnou Lahden Autokori Oy s kompletním zabezpečením servisních služeb a náhradních dílů v síti Scania je typ OmniExpress 3.20 favorizován pro získání velkého sousta z koláče meziměstské dopravy,“ říká Melker Jernberg, starší viceprezident divize autobusů a autokarů Scania.
„Lehká, ale robustní konstrukce s ojedinělou variabilitou, kterou karoserie poskytuje, stejně jako uspořádání interiéru spolu s vynikající pověstí kvality značky mezi dopravci v celé Evropě jsou základem její popularity. Navíc nabízíme uživatelům řadu možností zásadního snížení uhlíkatých stop jejich činnosti. Prodej začíná v pobaltských a severských zemích, následuje pak ve střední a jižní Evropě,“ dodává.

celá zpráva
Zdroj informací: www.scania.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaRegioJet otevře ve čtvrtek prodejní kancelář na pražském hlavním nádraží.

aktualizováno dne 12.4.2011

Tento týden ve čtvrtek 14. dubna 2011 otevře RegioJet oficiálně svou první prodejní kancelář na pražském hlavním nádraží. Bude se jednat o první prodejní místo dopravce RegioJet v České republice. Do zahájení provozu vlaků RegioJet bude sloužit jako prodejní kancelář mezinárodních jízdenek, dále jako prodejní místo jízdenek na autobusy Student Agency express a také doplňkových služeb – zejména cestovního pojištění, služeb autopůjčoven a zprostředkování ubytování v zahraničních destinacích. Prodejní kancelář je umístěna na severní (levé) části prodejního podlaží vlevo od pokladen ČD centra (jedná se o bývalé prostory cestovní agentury Wasteels).
Další prodejní kancelář RegioJet na pražském hlavním nádraží bude otevřena v červnu na stejném podlaží – na pravé straně od ČD centra. Zákazníci tak najdou prodejny jízdních dokladů na spoje všech dopravců blízko vedle sebe v jedné prodejní zóně.
Tento týden zahájí skupina Student Agency také prodej mezinárodních vlakových jízdenek, a to díky napojení na prodejní a rezervační systém DB Bahn. Jízdenky bude možné v první fázi přímo zakoupit na prodejních místech RegioJet na hlavním nádraží v Praze, dále v prodejních kancelářích v Praze na Ječné ulici 37 a v Brně v kanceláři v centrále Student Agency v Domu pánů z Lipé na náměstí Svobody.

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaČeská pošta zastupuje od dubna své zákazníky při celním řízení

aktualizováno dne 11.4.2011

Zákazníky, kteří si objednají zboží ze zemí mimo Evropské společenství (tzv. třetí země), čeká od 1. dubna důležitá změna. Česká pošta se nově stává vůči celním orgánům deklarantem, zastupuje tedy příjemce zásilky (pouze fyzické osoby) v celním řízení.
Na základě legislativních požadavků Evropské unie a také pro zkvalitnění celního řízení při dovozu zboží ze třetích zemí Česká pošta od počátku dubna zastupuje svoje klienty při jednání s orgány celní správy.
Při příchodu zásilky odešle Pošta upozornění klientovi, že zásilka je v České republice, společně s plnou mocí pro zastupování zákazníka v celním řízení. Po jeho souhlasu (zákazník odešle podepsanou plnou moc zpět, popřípadě ji pošle v elektronické podobě) se Pošta stane partnerem pro veškerou komunikaci s celní správou, uhradí celní správě vyměřený celní dluh, který při dodání zásilky vybere od příjemce, včetně případných správních poplatků a také poplatku za poskytnutí služby celního deklaranta. Zákazníka pak zastupuje i v případě použití opravných prostředků v rámci celního řízení, jakými jsou odvolání, obnova celního řízení apod.
V případě neudělení plné moci České poště může zákazník využít deklarantských služeb jiné společnosti, popřípadě se celního řízení osobně zúčastní na celním úřadu, kde podá celní prohlášení na předmětnou zásilku.

Zdroj informací: www.ceskaposta.cz
Kategorie novinky: zásilková dopravaV květnu České aerolinie zahájí lety do nové destinace – Poprad/Tatry

aktualizováno dne 11.4.2011

Slovenský Poprad bude mít díky nové lince Českých aerolinií přímé letecké spojení s Prahou. České aerolinie zahájí provoz do této destinace v sobotu 1. května. Společnost bude z Prahy do Popradu létat třikrát týdně ve večerních hodinách turbovrtulovými letadly typu ATR. V hlavní letní sezóně přidá ještě čtvrtou polední frekvenci. Letecké spojení Praha-Poprad je první letošní pravidelnou linkou operovanou z Mezinárodního letiště Poprad-Tatry. Prodej letenek na novou linku bude zahájen zítra.
České aerolinie budou nové letecké spojení do Popradu operovat jako tzv. nocující let. Z Prahy spoje poletí každé úterý, čtvrtek a neděli vždy ve 22:00 s příletem do Popradu ve 23:25. Odlety z Popradu jsou pak naplánovány na 5:00 každé pondělí, středu a pátek s příletem do Prahy v 6:25. Příletové a odletové časy jsou nastaveny tak, aby cestující mohli na Letišti Praha/Ruzyně pohodlně přestoupit na návazné spoje Českých aerolinií. Do dvou hodin po příletu z Popradu mohou pokračovat na palubách Českých aerolinií např. do Amsterdamu, Berlína, Boloně, Bruselu, Budapešti, Curychu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Hannoveru, Kodaně, Kyjeva, Milána, Moskvy, Paříže, Stockholmu, Stuttgartu, Štrasburku nebo Varšavy.
V hlavní letní sezóně České aerolinie přidají na lince do Popradu také čtvrtou týdenní frekvenci, operovanou pouze o sobotách, s odletem z Prahy ve 12:15 a příletem do Popradu ve 13:40. Odlet sobotní frekvence z Popradu je naplánovaný na 14:25 s příletem do Prahy v 15:50. Sobotní frekvence bude v provozu pouze v hlavní turistické sezóně od 2. července do 3. září. Na pravidelné letecké spojení do Popradu budou České aerolinie nasazovat turbovrtulová letadla typu ATR42 s kapacitou 46 sedaček.

celá zpráva
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaMaersk Line se připojila k výzkumné expedici Virgin Oceanic

aktualizováno dne 8.4.2011

Společnost Maersk line je spojujícím článkem ve vytvoření výzkumné expedice skupiny Virgin Oceanic s názvem "Five dives" , která bude zkoumat nejhlubší místa všech pěti oceánů. Minulý týden toto spojení potvrdila dánská pobočka společnosti MAERSK. Iniciátorem celé výzkumné akce se stali Sir Richard Branson, zakladatel skupiny Virgin a americký průzkumník a námořník Chris Welsh.
Všech pět ponorů ke dnům světových oceánů bude zajištěno právě dvěma zmíněnými vědci, kteří mají k dispozici novou ponorku určenou speciálně k hlubokým ponorům. Nejhlubší ponor zavede dobrodruhy do hloubky 36 000 stop dolů k Mariánskému příkopu. V této hloubce zároveň budou moci v rozmětí 6 mil ještě provádět další výzkum po daném patře příkopu. Expedice je plánována na dobu 2 let a bude dotována Národním Museem Spojených států amerických.
"Tato expedice je unikátní a zároveň velice vzrušijící příležitostí společnosti Maersk Line být součástí a oporou pro oceánské výzkumy. Zároveň je to v přímém souladu s našimi snahami lépe porozumět stavu našich oceánů," říká Eskild Lund Sorensen, vedení Marine Stewardship, Maersk Line. Maersk přispěl celé expedici financováním vědeckého vybavení, které bude využito při odběrech a zkoumání vzorků a dále zajištěním dopravy pro celou expedici.
Nalodění celé expedice proběhne v létě v San Diegu a první ponor se uskuteční právě v Mariánském přikopu. Po další cca dva roky expedice pokryje nejhlubší místa Indického, Atlantického, Arktického a Jižního oceánu. "Jsme velice potěši podporou, kterou nám společnost Maersk Line zajistí v tomto vzrušujícím dobrodružstí na cestě do míst, kam se zatím člověk nedostal. Maerk je pro nás velice důležitým partnerem, který tímto zároveň ukáže pravdivost svých slov o snahách ochránit naše oceány," říká Sir Richard Branson, zakladatel Virgin Group.

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní dopravaScania odhalila motory pro budoucí požadavky životního prostředí

aktualizováno dne 8.4.2011

Scania je již nyní připravena zahájit dodávky vozidel poháněných motory kompletně vyhovujícími novým evropským emisním limitům normy Euro 6, která bude zavedena od 31. 12. 2013. Nové motory kombinují početnou řadu prvků nových technických řešení umožňujících radikální snížení úrovně emisí. Podíl oxidů dusíku a pevných částic byl snížen o řádově 80 % ve srovnání se standardy současnými (Euro 5).
Motory Scania Euro 6 umožňují průbojným dopravcům připravit jejich vozidla na příští pravidla a investovat do „nejzelenějších“ vozidel na současném trhu. Budou schopni těžit z nejnižší míry zpoplatnění dálničního provozu a dalších finančních zátěží, které mnohde teprve budou zaváděny. Vozidla splňující nejpřísnější emisní limity budou mít také jednoznačně nejvyšší zůstatkovou hodnotu na současném trhu použitých vozidel.
„Jsme hrdi na to, že jsme byli schopni udělat tento zásadní krok ve vývoji dostupný našim zákazníkům již nyní. Nové motory jsou koncipovány pro dosažení stejných výkonů a provozní efektivnosti, jako jejich předchůdci kategorie Euro 5,“ říká Martin Lundstedt, výkonný viceprezident odpovědný za prodej a marketing.
Při vývoji motorů Euro 6, který Scania celý zvládla vlastními silami, byly uplatněny všechny nové technologie vyvinuté společností v posledních letech: recirkulaci výfukových plynů, proměnnou geometrii lopatek turbodmychadla, vysokotlaké vstřikování paliva soustavou common rail, selektivní katalytickou redukci i odlučovače pevných částic.

celá zpráva
Zdroj informací: www.scania.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaCINEMA TIME - kino na letišti

aktualizováno dne 7.4.2011

V prostoru Letiště Praha vznikl unikátní kulturní projekt – stálá promítací místnost CINEMA TIME. Tisícům cestujících, kteří stráví během roku na letišti několik hodin, ale i ostatním návštěvníkům letiště se tímto otevřela zcela nová možnost využití volného času. Denně od 10 do 23 hodin na ně v CINEMA TIME čekají desítky filmových titulů z celého světa, které se budou promítat jak v tematických, tak smíšených cyklech. Pamatováno je na všechny věkové kategorie diváků. Díky rozmanitým žánrům si na své přijdou milovníci thrillerů, akčních snímků, romantických komedií, historických velkofilmů, ale i art filmů a dokumentů. Specifickou skupinu budou tvořit snímky z leteckého prostředí. Kino naleznete v odletové hale Terminálu 2 v blízkosti vyhlídkové terasy.

Akce na letišti Ruzyně
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaSWISS jmenoval nové vedení pro korporátní komunikaci

aktualizováno dne 7.4.2011

Daniel Bärlocher (41) se připojil ke společnosti Swiss International Air Lines, významnému poskytovateli leteckých služeb na poli osobní přepravy, aby vedl její korporátní komunikaci. Své nové funkce se ujme 1.5.2011. Daniel přišel do společnosti SWISS z mezinárodní skupiny Charles Vögele, kde byl několik let Vice prezidentem pro oblast komunikace (nejen v rámci korporátu, ale také ve vztahu s investory). Od roku 2001 do roku 2008 pracoval pro Dr. Peter P. Knobel AG, nejvýznamější marketingovou a PR agenturu ve Švýcarsku, kde jako člen výkonného managementu byl zodpovědný za komunikaci v rámci skupiny a komunikaci ve finančních vztazích. Před těmito významnými posty strávil několik let prací v managementu v oblastech komunikace a auditorství.
Daniel vystřídá na této pozici Jürga Dinnera, který se po šesti letech práce u SWISS stal Head of Political Affairs & Environment.Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: letecká dopravaNovinky AUDI pro rok 2011

aktualizováno dne 6.4.2011

Audi přichází na trh s novým exkluzivním modelem A8 L Security. Limuzína A8 v pancéřovaném provedení splňuje v kategorii civilních vozidel nejvyšší měřítka ochrany posádky před násilnými útoky. Kromě silného pancéřování je v nabídce mnoho dalších speciálních bezpečnostních prvků výbavy. Zpočátku nabízený motor W12 bude v roce 2012 doplněn ještě jedním agregátem. V obou případech se mohou zákazníci spolehnout na suverénní výkon v kombinaci s vysokou hospodárností.
Audi A8 L Security je reprezentační luxusní limuzínou o délce 5,27 metru, jejíž vzhled se je od standardní verze k nerozeznání. V provedení A8 L Security W12 jsou součástí sériové výbavy světlomety LED, které realizují veškeré osvětlovací funkce prostřednictvím diod LED a podtrhují výrazné rysy charakteristické tváře.
Konstruktéři Audi počítali s pancéřovanou verzí limuzíny A8 již od začátku jejího vývoje. Specifické díly pro pancéřovanou limuzínu jsou vyráběny ručně v malé utajené manufaktuře, do níž putuje modifikovaná hliníková karoserie ASF (Audi Space Frame) ze závodu Neckarsulm. Speciálně školení zaměstnanci ji vybaví ochrannými prvky během 450 pracovních hodin. Samozřejmě v nekompromisně vysoké kvalitě Audi. Poté je karoserie převezena zpět k finální montáži.

celá zpráva
Zdroj informací: www.audi.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaEvropská premiéra vozu Volvo FE Hybrid

aktualizováno dne 6.4.2011

Po řadě rozsáhlých provozních testů začíná společnost Volvo Trucks dodávat těžké hybridní nákladní automobily. Výroba omezené série 100 hybridních nákladních automobilů bude zahájena v červnu. Dodávka těchto nákladních vozů zákazníkům ve vybraných tržních segmentech proběhne v letech 2011 až 2013.
Tišší a čistší hybridní nákladní automobily umožňují dosáhnout úspor paliva až 30 % a budou přednostně využívány pro činnosti spojené s distribucí a sběrem odpadu v městských zástavbách. „Náš model Volvo FE Hybrid je high-tech nákladním vozem, který už vzbudil značnou pozornost. Je zcela zřejmé, že o těžké hybridní nákladní vozy je značný zájem," říká Claes Nilsson, prezident evropské divize společnosti Volvo Trucks.
„Skutečnost, že s výrobou hybridů začínáme právě teď, je nesmírně inspirující a velmi důležitá pro vývoj budoucích produktů, protože hybridní technologie bude v určité formě v budoucnosti přítomna ve všech nákladních vozech. Hybridizace je bezesporu důležitým kamenem skládanky vedoucí k dosažení palivově efektivnější dopravy," říká Claes Nilsson.

celá zpráva
Zdroj informací: www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaSkupina DACHSER zvýšila svůj obrat o 19 procent a vytvořila přes 1.750 nových pracovních míst

aktualizováno dne 5.4.2011

Mezinárodní logistický provider DACHSER v minulém roce zvýšil svůj obrat o 600 milionů euro na 3,8 miliardy euro. Motorem růstu byla divize letecké a námořní dopravy. Společnost DACHSER Czech Republic loni přepravila celkem téměř 470 tisíc zásilek o celkové hmotnosti více než 270 tisíc tun a docílila tím o 40 procent vyššího obratu než v roce 2009.
„Naše strategie pro krizový rok 2009 se v minulém roce vyplatila. S celkovým obratem 3,8 miliardy euro a 19.250 zaměstnanci jsme dosáhli historického milníku v naší více než osmdesátileté historii,“ říká mluvčí vedení skupiny DACHSER Bernhard Simon. „V loňském roce se v našich výborných hospodářských výsledcích odrazilo nejen oživení trhu, ale především naše silná obchodní strategie,“ komentuje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „to nám umožnilo rychle reagovat na požadavky našich zákazníků a dosáhnout obratu ve výši více než 1,1 miliardy Kč.“
V minulém roce přepravila skupina DACHSER 46,2 milionů zásilek o celkové hmotnosti 35,5 milionů tun. Bernhard Simon zvláště oceňuje, že se společnosti podařilo získat nové kvalifikované pracovníky i zaměstnance na manažerské posty. Na konci roku 2010 DACHSER zaměstnával 19.250 lidí ve 310 pobočkách. Tím společnost vytvořila celkem 1.750 nových pracovních míst ve srovnání s předchozím rokem. Podíl vlastního kapitálu společnosti se pohybuje okolo 40 procent. V následujících pěti letech plánuje skupina DACHSER další investice v hodnotě cca 1,3 miliardy euro.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dachser.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDHL podepsala nový kontrakt v hodnotě 17 milionů EUR se společností Skanska

aktualizováno dne 5.4.2011

Dvě přední společnosti ve svých oborech, společnost Skanska Stomsystem AB, leader v oblasti projektování staveb a stavebních konstrukcí podepsala kontrakt v hodnotě 17 milionů EUR se společností DHL Freight, předním poskytovatelem silniční dopravy v Evropě. Smlouva byla podepsána na následující tři roky s možností prodloužení a pokrývá veškeré dodávky prefabrikovaných betonových základů z továren Skansky v Bollebygdu a Strängnäsu do celého Švédska. DHL provede investice do třiceti nových návěsů, aby splnila veškeré podmínky pro přepravu těchto nákladů. Obě společnosti také plánují společně několik menších projektů v oblastech životního prostředí, bezpečnosti a administrativy.
"Velice se těšíme na toto nové partnerství se společností Skanka. Prefabrikované betonové základy jsou pro společnost DHL Freight novým segmentem a také mají velký potenciál pro budoucí rozvoj. Zároveň budeme společně se Skanskou vytvářet nová řešení ve specifických oblastech," uvedl Stefan Nilsson, Chief Executive Officer DHL Freight Nordics & Sweden.
"Skanska Stomsystem AB momentálně zážívá stabilizaci růstu v rámci prodeje a plánuje další vzestup těchto nákladů po několik příštích let. Aby bylo možné s tímto růstem dále pracovat mělo pro naše dodavatele největší důležitost zabezpečit požadované kapacity, kterým právě čelíme. Naším všeobecným dojmem je, že se staneme prioritním zákazníkem v novém segmentu společnosti DHL Freight. Tu jsme zvolili svým partnerem, protože nejlépe vyhovoje požadavkům stanoveným pro plnění cílů naší společnosti," uvedl Joakim Gullmark, Purchasing Manager, Skanska Stomsystem AB.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: pozemní dopravaNový obchodní manažer společnosti Yonix s.r.o.

aktualizováno dne 4.4.2011

Společnost Yonix s.r.o., která je významným hráčem na trhu lean logistického řešení, poskytující široké portfolio unikátních služeb, jmenovala Ing. Marka Knoblocha novým obchodním manažerem pro Českou a Slovenskou republiku. Marek vystudoval obchodně-technický obor a svou profesní kariéru začal ve společnosti Metrostav, kde byl zodpovědný za vedení týmu výrobního oddělení avšak jeho obchodní dovednosti byly využity až při práci Key Account Managera ve společnosti Asekol, která se v zastoupení výrobců a dovozců zabývá organizací celostátního systému zpětného odběru elektrických zařízení. Po několika úspěšných letech u společnosti se rozhodl přijmout nabídku od kanadské společnosti Celestica Czech Republic s.r.o., která je celosvětový leader na trhu výroby elektroniky.
Zde se mu jako Lean & Six Sigma specialistovy podařilo realiovat a byl oficiálně oceněn za několik výnamných logistických projektů, z nichž jeden byl vyhlášen nejlepším projektem roku a získal prestižní ocenění Six Sigma Europe-Gold Award. "Jsme velice rádi, že můžeme do našeho týmu přivítat tak kvalitního kolegu, jakým je Marek. Jeho bohaté zkušenosti a významná ocenění v oblasti Lean & Six Sigma budou mít velký přínos nejen pro naši společnost, ale i pro naše zákazníky," komentoval tuto zprávu management společnosti Yonix.
Mezi Markovi záliby patří sport, převážně jízda na kole, plavání a lyžování. Také má rád kvalitní jídlo a cestování.

Zdroj informací: www.yonix.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDPD CZ spustila jako první společnost v oblasti expresní přepravy zásilek aplikaci do iPhone a webové stránky pro mobilní telefony

aktualizováno dne 1.4.2011

Zákazníci DPD CZ mohou nově informace o své zásilce získat na internetových stránkách www.dpd.cz upravených přímo pro mobilní telefony, uživatelé telefonů iPhone i pomocí speciálně vytvořené aplikace. Tyto nové nástroje umožňují jednoduše sledovat konkrétní zásilku přes mobilní telefon od jejího vyzvednutí až po finální předání adresátovi. Zákazníci tak mají nepřetržitě 24 hodin přehled, co se s jejich zásilkou děje a kde se právě nachází. Aplikaci pro iPhone je možné stáhnout zdarma v AppStore pod označením DPD CZ.
„Po spuštění služeb placení dobírky platební kartou a přesměrování zásilky na www.chcisvujbalik.cz jde o další technologické novinky. V letošním roce budeme jako inovační lídr trhu v zavádění dalších novinek pokračovat, a to především v oblasti rozšiřování funkčnosti stávajících aplikací a upřesnění času zásilek,“ říká generální ředitel DPD CZ Daniel Mareš.
Zavádění technologických novinek pro soukromé příjemce je jedním ze strategických cílů DPD CZ. Logistický B2C trh se v posledních letech výrazně rozvíjí, a to zejména díky rozmachu nakupování přes internet. „S tím také samozřejmě rostou požadavky zákazníků na komfort a spolehlivost zasílání zásilek. Naším cílem je jít těmto požadavkům maximálně vstříc tak, aby se z přepravy obyčejného balíku stala zábava a zážitek,“ doplňuje Daniel Mareš.

Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy