topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


STUDENT AGENCY zaslala Evropské komisi stížnost proti zadávání zakázek na železnici v České republice

aktualizováno dne 31.5.2010

studenta

STUDENT AGENCY, která v průběhu minulého roku předala čtyřem krajům konkurenční nabídky na zajištění regionální železniční dopravy v krajích, dnes odeslala Evropské komisi stížnost na postup krajů při zadávání veřejných zakázek.
Ve stížnosti namítá, že způsob, jakým byla gigantická zakázka v regionální dopravě zadána (výdaje krajských rozpočtů budou po příštích 15 let přesáhnou 150 miliard korun) byl:

1. netransparentní: kraje neoznámili potenciálním účastníkům – kvalifikovaným železničním dopravcům, že hodlají uzavřít smlouvu na zajištění dopravy po příštích 10 až 15 let. Jednaly pouze s Českými drahami a ostatní dopravce odmítly informovat byť i jen o povaze zakázky.
2. diskriminační: i v těch případech, kdy konkurenční dopravci předložili své nabídky, kraje je nezohlednily, neporovnaly s ostatními nabídkami a přímo zadaly zakázku Českým drahám, přestože jejich nabídka byla dražší a garantovala nižší kvalitu služeb.

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Wizz Air oslavuje 6. výročí

aktualizováno dne 31.5.2010

wizz

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, dnes oslaví 6. výročí zahájení provozu.
Od prvního letu, který se uskutečnil dne 19. května 2004 z polských Katovic, se aerolinie staly největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě operující z 12 základen v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině a České republice. Počet přepravených cestujících za uplynulých 12 měsíců překročil 8,4 milionu, což představuje meziroční nárůst o 30 %. Z Prahy Wizz Air létá již téměř rok a je i zde jasně největším nízkonákladovým přepravcem a druhým největším přepravcem celkem. Z Prahy je v současnosti možné se společností Wizz Air zakoupit letenky do celkem patnácti destinací po celé Evropě.


celá zpráva
Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
DPD - Iniciativa pro lidi v Aschaffenburgu

aktualizováno dne 28.5.2010

d Původní žádost této iniciativy, založila společnost DPD ve spolupráci s obcí Aschaffenburgu v Bavorsku a tato byla počátkem května dokončena. Více než 40 místních podniků předložilo společnosti DPD své projekty na propagaci a podporu. Společnost nabídla, jako podporu projektu "iniciativa pro lidi v Aschaffenburgu " částku 30 000 EUR. Většinu návrhů tvoří podpůrné služby pro seniory, mladé maminky, imigranty a děti.
Arnold Schroven, generální ředitel DPD uvedl, že jsou velice potěšeni, setkat se s takovou odezvou hned v prvním roce působení této iniciativy.
celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: doprava
Ford - "Center of Excellence" pro elektrifikovaná vozidla

aktualizováno dne 28.5.2010

hybrid Společnost Ford připravuje nové hybridy, které jsou součástí plánovaného uvedení na trh ve Spojených státech do roku 2012 a u nás v Evropě do roku 2013. Za tímto rychlým posunem je především to, že Ford vytvořil vynikající středisko pro konstrukci a design elektrifikovaných vozidel. Zde se tato nová vozidla "příští generace" navrhují, konstruují a vyrábějí.
"Elektrifikovaná vozidla jsou klíčovou součástí našeho plánu nabízet úplnou řadu zelených vozidel, chceme udržet Ford na špici i v této oblasti výroby." Řekl Mark Fields prezident Ford Amerika. Toto oznámemí je dalším důležitým krokem v širší strategii společnosti, která zahrnuje výrobu hybridů, plug-in hybridů a plně elektrických vozidel na celém světě.
Fordovo vytvoření "Center of Excellence" pro elektrifikovaná vozidla v Michiganu nyní zahrnuje návrhy a výrobu elektrizovaných klíčových komponentů, stejně jako celkové výroby hybridních vozidel, plug-in hybridů a vozidel na elektrické baterie.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ford.com
Kategorie novinky: Automobilová doprava
DHL prezentuje inovativní logistiku na EXPO 2010 v Šanghaji

aktualizováno dne 27.5.2010

expo Společnost DHL Express, předníposkytovatel expresních a logistických služeb, představuje novinky v oblasti udržitelného rozvoje a zelených řešení v rámci EXPO 2010 v Šanghaji. DHL navázala spolupráci s čínským pavilónem Urban Planet, ve kterém je představeno hlavní téma čínského EXPO - "Lepší město - lepší život". Očekává se, že od 1. května do 31. října 2010 navštíví největší světovou výstavu všech dob více než 70 milionů lidí. Deutsche Post DHL, která je mateřskou společností DHL, byla první společností v oboru, která se zavázala k ochraně klimatu a svůj závazek podložila konkrétními čísly. Skupina si dává za cíl snížit do roku 2020 svou produkci CO2 o 30 % ve srovnání s rokem 2007.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava
CEVA Logistics dostala novou zakázku od společnosti Ricoh UK

aktualizováno dne 26.5.2010

ceva Tato smlouva obsahuje dodávku a montáž kancelářských řešení a dalšího kancelářského vybavení.CEVA Logistics, jedna z předních světových společností "supply chain" obnovila smlouvu na dodávky a instalaci sady "Office" řešení pro Ricoh UK. Společnosti spolupracují již 18 let na různých zakázkách a tato poslední svědčí o expanzi společnosti RICOH. Společnost nedávno prošla změnami, kdy se jejími 100% vlastníky staly společnosti Infotec UK a IKON UK.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava
SWISS provádí mírné úpravy cen

aktualizováno dne 26.5.2010

swiss Swiss International Air Lines bude mírně navyšovat své ceny pro cesty ze Švýcarska a to s platností od 28. května 2010. Toto mírné navýšení proběhne z toho důvodu, že společnost v loňském roce podstatně snížila ceny, aby vyšla vstříc zákazníkům. Nyní již tato situace není udržitelná a proto dojde k tomuto mírné navýšení sazeb. SWISS se i nadále snaží zajistit širokou škálu produktů na dobré obchodní úrovni pro své klienty.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava


Akcionáři CS Carga optimalizovali vlastnickou strukturu

aktualizováno dne 25.5.2010

cs Akcionáři společnosti CS Cargo Holding N.V., která je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů logistických služeb v regionu střední a východní Evropy, v uplynulých měsících úspěšně završili proces optimalizace vlastnické struktury holdingu CS Cargo. Dosavadní majoritní akcionář, jímž je společnost Trifid Holding N.V., v rámci provedených změn odkoupil 30% podíl v holdingu od bankovní skupiny UniCredit Group a stal se tak stoprocentním vlastníkem firmy. Obě strany se rozhodly nezveřejnit hodnotu transakce.

Celá zpráva

Zdroj informací: www.cscargo.com
Zdroj obrázku: www.transport.sk
Kategorie novinky: doprava
Panalpina a společnost Cargill prodloužili svou spolupráci

aktualizováno dne 25.5.2010

panalpina Po úspěšné spolupráci v roce 2009, kdy Panalpina pro společnost Cargill, mezinárodního poskytovatele zemědělských a průmyslových produktů, přepravila přez 5000 tun cukrových plodin bylo partnerství prodlouženo s Panalpinou Brazílie o další rok. Prognóza přepravovaných objemů je přibližně 1000 tun za měsíc, z brazilského Santosu na indický subkontinent, Středomoří a Blízký Východ.


Celá zpráva v en

Zdroj informací: www.panalpina.com
Kategorie novinky: doprava
TNT Express létá do Moskvy

aktualizováno dne 24.5.2010

III Nové spojení zabezpečí a urychlí přepravu citlivých a časově náročných zásilek, jako jsou například biologické vzorky, klinický materiál nebo automobilové díly. Linka bude létat do Ruska pětkrát týdně přes Varšavu z belgického Lutychu, kde má TNT centrální překladiště.
Na lince Lutych – Moskva bude létat Boeing 737-300 s kapacitou 16 tun. Dříve se pro doručování zásilek využíval přepravní prostor letadel společnosti Aeroflot na trase Brusel – Moskva. Vedle zjednodušení přepravního řetězce znamená použití vlastní letecké přepravy stoprocentní kontrolu nad zásilkami, které vyžadují speciální zacházení, po celou dobu jejich přepravy.
Novým leteckým spojením posiluje TNT své služby v oblasti zdravotnického průmyslu.


Celá zpráva

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
easyJet zahájil 14. května novou linku z Prahy do Amsterdamu

aktualizováno dne 24.5.2010

easy Přední evropská nízkonákladová letecká společnost easyJet otevřela v pátek 14. května novou přímou leteckou linku do Amsterdamu. Zákazníci mohou využít pravidelných letů do této evropské destinace 6x týdně od 689Kč. V rámci zahájení létání do Amsterdamu bylo pro cestující před nástupem do letadla přichystáno na Letišti Praha v gatu D6 v Terminálu 2 bohaté občerstvení. Letiště Praha s easyJet tak touto cestou společně slavnostně přivítali první cestující, kteří se do Amsterdamu rozhodli s novou linkou zaletět.


Celá zpráva

Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
Česká pošta s.p. - Upozornění k zasílání živočišných produktů ze zemí mimo EU

aktualizováno dne 21.5.2010

cp Z důvodu nebezpečí zavlečení chorob do Evropské unie (EU) podléhá dovoz některých produktů živočišného původu do EU přísnému režimu. Tento režim se nevztahuje na pohyb produktů živočišného původu mezi 27 členskými státy EU nebo na produkty živočišného původu pocházející z Andorry, Lichtenštejnska, Norska, San Marina a Švýcarska.
Veškeré produkty živočišného původu, které neodpovídají uvedeným pravidlům, musí být při příjezdu do EU odevzdány k úřední likvidaci. Nenahlášení uvedeného zboží může mít za následek peněžitou pokutu nebo trestní stíhání.
Seznam produktů živočišného původu, které mohou obsahovat choroboplodné zárodky způsobující infekční choroby

Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: doprava
ČD Cargo se vrací k ziskovému hospodaření

aktualizováno dne 21.5.2010

cargo V období prvních čtyř měsíců tohoto roku společnost ČD Cargo vytvořila zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 377 milionů korun. Výsledek hospodaření podle ukazatele EBT (zisk před zdaněním) dosáhl za leden až duben 2010 kladné hodnoty přibližně ve výši 1 milionu korun. Společnost ČD Cargo se tak ze ztráty způsobené hospodářskou krizí v loňském roce vrací k ziskovému hospodaření.
Při srovnání se stejným ukazatelem za leden až duben roku 2009, kterým byla ztráta EBT ve výši 334 milionů korun, tak společnost ČD Cargo dosáhla meziročního zlepšení výsledku hospodaření o 335 milionů korun. Rozdíl mezi indikátory EBITDA a EBT je projevem vysoké míry odpisů. Právě u odpisů došlo k meziročnímu nárůstu o 40 milionů korun. Růst odpisů odpovídá zvýšenému objemu realizovaných investic do lokomotiv a železničních vozů.

celá zpráva

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Zdroj obrázku: www.designportal.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
České dráhy zvou na Kinematovlak, pojízdné kino na kolejích

aktualizováno dne 20.5.2010

cd Tuto středu, 19. května, již posedmé vyjel Kinematovlak Českých drah a zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který se letos koná již popadesáté. Pojízdné kino začíná ve Znojmě a na své trase pak zastaví v dalších jedenácti městech. Poslední zastávkou vlaku 4. června pak bude Horní Lideč.

celá zpráva

Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
DB Schenker otevírá nejmodernější terminál své evropské sítě pozemních přeprav

aktualizováno dne 20.5.2010

schenker DB Schenker otevřel nejmodernější spediční terminál své evropské sítě pozemních přeprav. Nachází se v rakouském městě Bergheim poblíž Salzburgu. Do vybudování komplexu, sloužícího jako klíčový hub evropské sítě, společnost DB Schenker investovala 26 milionů EUR.
Ze zhruba 80 000 metrů čtverečních plochy tvoří 10 000 metrů čtverečních překladiště, 4 250 metrů čtverečních skladová hala a téměř 5 000 metrů čtverečních kancelářské budova. Železniční vlečka přímo v areálu umožňuje začlenit železniční přepravu do logistických řešení.

celá zpráva

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: doprava
Kuehne + Nagel dopravuje teplotně-kontrolované zásilky pro Boehringer Ingelheim do východní Evropy

aktualizováno dne 20.5.2010

kh Boehringer Ingelheim Pharma jedna z předních světových a nejvíce inovativních farmaceutických společností si zvolila Kuehne+Nagel přepravcem pro své transporty, kde je nezbytné zajist stálou teplotu přepravovaného zboží.
Služby společnosti Kuehne + Nagel umožní společnosti Boehringer Ingelheim kontrolovanou přepravu přípravků, které jsou závislé na teplotě do České republiky,Polska,Chorvatska, Maďarska a Řecka.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
FedEx byl oceněn za péči o životní prostředí

aktualizováno dne 19.5.2010

eterne_award FedEx Express Kanada byl oceněn Eterne Award Tree, jedná se o národní cenu, která se uděluje, jako uznání za péči o životní prostředí a zároveň závazek napomoci ekologizaci Kanady pomocí zalesňování.
Cena byla předána prezidentu společnosti FedEx Express Kanada Davidu Blinksovi na spozorované akci "Školy šetrnější k životnímu prostředí."

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.fedex.com
Kategorie novinky: doprava
STUDENT AGENCY nakoupila rychlíkové lokomotivy a chystá se na výběrová řízení v dálkové dopravě

aktualizováno dne 19.5.2010

studentagency Jako okamžitou reakci na záměry Ministerstva dopravy o otevření trhu v dálkové dopravě pořídila na jaře tohoto roku společnost STUDENT AGENCY devět nových lokomotiv. Jedná se o úplně poslední elektrické lokomotivy, které byly vyrobeny v devadesátých letech ve Škodě Plzeň.
Do současnosti byly provozovány u italského soukromého dopravce.
Lokomotivy v celkové hodnotě téměř půl miliardy korun použije STUDENT AGENCY pro zakázky v dálkové dopravě, které by měly být v nejbližší době otevřeny konkurenci.
„Ministerstvo hodlá v nejbližší době otevřít tendry v dálkové dopravě a my na to chceme být připraveni. Po těchto lokomotivách byl u dopravců ve střední Evropě obrovský zájem, nám se podařilo nabídnout nejlepší podmínky a nakonec jsme v jejich nákupu byli úspěšní,“ komentuje pořízení lokomotiv Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY.

celá zpráva

Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: doprava
Maersk Line : "Mathilde Maersk" tvořila historii, jako největší loď postavená ve Vietnamu

aktualizováno dne 18.5.2010

namorni Minulý týden se Vietnam stal světkem dokončení výstavby největší lodi "Mathilde Maersk" na jeho březích, která byla inaugurována, jako součást nového transpacifického spojení (TP6) mezi Vietnamem a západním pobřežím USA.
"Mathilde Maersk" je 367m dlouhá a váží okolo 9000 tun. Společně se svými 13 sestrami bude kotvit v mezinárodním přístavu Vung Tau, který má dostatečnou hloubku a leží cca 80 km jižně od HO Chi Minh města.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
Společnosti DHL a PPL otevírají moderní distribuční terminál v Hradci Králové

aktualizováno dne 18.5.2010

dhl Hradec Králové se stal dalším městem nové terminálové sítě společností DHL a PPL. Jde již o pátý společný terminál těchto logistických společností na území České republiky. DHL i PPL si od tohoto kroku slibují zvýšení kapacity, modernizaci současného zařízení, ale hlavně zrychlení a zkvalitnění služeb.
Nový terminál v Hradci Králové je reakcí na stále rostoucí objem přepravy zásilek při optimálním navyšování kvality služeb zákazníkům. Hradecký terminál je dalším krokem společné politiky DHL a PPL, jejímž cílem je vybudovat silnou společnou síť terminálů, které se stanou pilířem moderního distribučního systému. V předešlých letech byly úspěšně zprovozněny tyto moderní terminály v Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Olomouci.

celá zpráva

Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava
Sopečná činnost na Islandu - AKTUÁLNĚ

aktualizováno dne 17.5.2010

vulcano Pro dnešní den došlo k omezení letů nad Evropou a to z toho důvodu, že byly uzavřeny vzdušné prostory nad Nizozemskem a jiho-východně od Spojeného krávlovství.
Koncentrace popela ve vzduchu zůstává na nízké úrovni a očekávalo se , že postihne hlavně Severní Irsko, části Skotska a části jiho-západu UK.
Proto počítejte se zrušenými, nebo zpožděnými lety do těchto oblastí a kontaktujte své letecké přepravce pro další informace.


Zdroj informací: www.eurocontrol.int
Kategorie novinky: doprava
Projekt společnosti Geis CZ získal dotaci z Evropského sociálního fondu

aktualizováno dne 17.5.2010

esf Společnost Geis CZ s.r.o. získala dotaci na projekt „Rozvoj lidského potenciálu a zvýšení konkurenceschopnosti společnosti Geis CZ“ z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost.
Projekt se zaměřuje na zvyšování kvalifikace a rozvoj dovedností zaměstnanců společnosti Geis CZ a jejího partnera General Parcel Čechy. Jeho obsahem je vzdělávání v tzv. měkkých, jazykových a odborných dovednostech. Zaměstnancům by měl pomoci vyrovnávat se s rostoucím tlakem na kvalitu a produktivitu práce, interní komunikaci a pracovní výkon. Svým rozsahem naplňuje současný trend neustálého prohlubování a rozšiřování kvalifikace zaměstnanců, která se stává nezbytností pro udržení jejich konkurenceschopnosti a přizpůsobivosti na trhu práce.
„Projekt, který bude probíhat dva roky, přinese inovaci současného vzdělávacího systému a zaměří se na všechny skupiny zaměstnanců,“ uvedla Iveta Tyšerová, personální specialistka firmy.

Zdroj informací: www.geis.cz
Kategorie novinky: doprava
Společnost Emirates finišuje s přípravami nové linky do Prahy

aktualizováno dne 17.5.2010

emirates Letecká společnost Emirates finišuje s přípravami na zahájení provozu pravidelné linky, která bude létat z Prahy a posílí obchod i turistický ruch mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty.
Dubajská letecká společnost, jež za své produkty a služby získala již přes 400 mezinárodních ocenění, bude od 1. července zajišťovat jedinou nepřetržitou cestovní linku z Prahy do Dubaje.

celá zpráva

Zdroj informací: www.prg.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
TNT zkracuje dobu doručení zásilek na jih USA

aktualizováno dne 17.5.2010

tnt_letectví Společnost TNT ve spolupráci s Con-way Freight začala pro přepravu zásilek do USA využívat dvě nová dopravní centra, mezinárodní letiště v Miami a Los Angeles. Doba přepravy zásilek s garantovaným dnem doručení mezi Evropou a jihem USA se tak sníží až o dva dny. Denní lety do Los Angeles a Miami doplní stávající pravidelný letecký spoj TNT mezi letištěm JFK v New Yorku a centrálním evropským překladištěm v belgickém Lutychu. Díky tomu odpadne pozemní doprava z New Yorku, která například do oblasti Miami zabrala tři dny. Využitím letiště v Miami se tento čas zkrátí na pouhý jeden den. K přepravě zásilek se bude využívat nákladový prostor aerolinek jako jsou Lufthansa, United, Air France nebo Virgin.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
CEVA se zúčastní mezinárodní výstavy SIL 2010 v Barceloně

aktualizováno dne 14.5.2010

sil CEVA Logistics se zúčastní v pořadí 12 mezinárodní výstavy "Logistic and Material Handling"-SIL- jedné z hladních výročních údálostí pro logistický průmysl. Výstava proběhne v Barceloně od 25.-28. května 2010. Všichni návštěvníci mohou navštívit stánek CEVA v oblasti "LOGICA Hospitality" od 26.-27.května, kde se dozvědí více informací o službách a produktech společnosti.

celá zpráva v EN


Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava
Lufthansa Cargo jmenována "Nejlepší leteckou nákladovou společností" v Evropě

aktualizováno dne 14.5.2010

luft Společnosti Lufthansa Cargo se dostalo té nevětší pocty při udílení cen " Nejlepší letecká cargo společnost 2010". Německý dopravce, byl jmenovám nejlepším ve svém oboru v Evropě na gala večeru v Londýně, minulý víkend.
Ocenění " Nejlepší letecká cargo společnost 2010", které je presentováno proslulou obchodně-mediální společností Air Cargo Media slaví letos své 28 narozeniny. Více než 23 500 nákladních zasilatelů, ze 72 zemí se účastnilo letošního průzkumu. Lufthansa obdržela největší počet hlasů právě v kategorii " Nejlepší letecká cargo společnost 2010". Francouzká Air France/KLM, a British Airways obsadili druhé a třetí místo.


Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.de
Kategorie novinky: Letecká doprava
TNT Express ČR vzrostl za 1. čtvrtletí 2010 obrat o 46 %

aktualizováno dne 13.5.2010

tn Společnost TNT Express Česká republika zvýšila za první čtvrtletí letošního roku svůj obrat o 46 %, ve srovnání se stejným obdobím v roce 2009. Počet přepravených zásilek se zvedl o více než 40 %. Celosvětový zisk skupiny TNT byl za první tři měsíce letošního roku 143 milionů eur (přibližně 3, 7 miliardy Kč), oproti 76 milionům v roce 2009.

celá zpráva

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Rhenus Logistic rozšiřuje své celní služby v Rusku

aktualizováno dne 13.5.2010

rl Skupina Rhenus se zaměřila na zkvalitnění svých služeb, tím že postavila nový celní sklad blízko ruských hranic. Klemens Rethmann, CEO společnosti Rhenus AG & Co. KG,podepsal prohlášení se záměrem dokončit "Zřízení celního skladu pro dočasné uskladnění" , investiční projekt společně s guvernérem regionu Smolensk, Sergey Antufyev, který zastupoval OOO Revival Express ruskou obdobu skupina Rhenus působící na Ruském trhu.

celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.rhenus.com
Kategorie novinky: doprava
Mezinárodní dopravní konference v Jindřichově Hradci se zabývá provozováním osobní dopravy na regionálních tratích

aktualizováno dne 12.5.2010

cd Dvoudenní mezinárodní konference s podtitulem Efektivní a atraktivní provozování osobní dopravy na regionálních tratích započala dnes v Jindřichově Hradci. Za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj a programu European territorial cooperation Austria – Czech Republic 2007 – 2013 ji pořádají Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera, České dráhy, a.s., Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. a ÖBB.
Na konferenci vystoupí zástupci Českých drah, rakouských státních drah ÖBB, představitelé státní správy a samosprávy, výrobců i soukromých dopravců. Cílem mezinárodního setkání dopravních odborníků je vyměnit si zkušenosti z provozování regionální dopravy i přeshraniční regionální dopravy a seznámit se s nejnovějšími trendy v oboru.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Společnost General Motors a TGC Hawaii průkopníky vodíkové infrastruktury

aktualizováno dne 12.5.2010

gm Na ostrově Oahu se nachází bohaté zásoby vodíku, které společnost GM ve spolupráci s největším poskytovatelem plynu a energií na ostrovech, společností TGC použijí k vylepšení palivových článků u vozidel vyráběných právě GM.
TGC produkuje vodík společně se zemním plynem a dodává, že plyn v oběhu dnes obsahuje více než 5% vodíku. Prostřednictvím vlastního procesu, plánuje TGC proniknout do systému potrubí (1000 mil) a na klíčových místech využít místních čerpacích stanic pro vozidla na tyto palivové články.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.gm.com
Zdroj obrázku: www.autorat.in
Kategorie novinky: Automobilová doprava
NOVÝ HANDLINGOÝ AGENT ČESKÝCH AEROLINIÍ CARGO V DÁNSKU

aktualizováno dne 11.5.2010

csadansko Dne 1.05.2010 byl mezi společnostmi České aerolinie Cargo a WFS Denmark uzavřen kontrakt ustavující společnost WFS Denmark novým handlingovým agentem naší společnosti v Dánsku. WFS Denmark je Skandinávskou pobočkou společnosti WFS (Worldwide Flight Services), která patří k jedné z vedoucích handlingových společností v celosvětovém měřítku a poskytuje služby ve více než 100 destinacích po celém světě. WFS Denmark působí na letišti Kastrup v Kodani, které je Skandinávským hubem společnosti WFS.

celá zpráva

Zdroj informací: www.csacargo.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
DB Schenker je logistickým partnerem české účasti na EXPO v Šanghaji

aktualizováno dne 11.5.2010

expo2010 Společnost Schenker se stala logistickým partnerem české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2010. DB Schenker zajišťuje přepravu materiálu z České republiky do čínské Šanghaje. DB Schenker zvítězil ve výběrovém řízení na dodavatele logistických služeb na přepravu materiálu pro českou účast na Všeobecné světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. DB Schenker zajistí významné přepravy materiálu z České republiky až do místa konání světové výstavy.

celá zpráva

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: doprava
Do České republiky přichází nový nízkonákladový přepravce Ryanair

aktualizováno dne 10.5.2010

ryanaircz Domácí trh s letenkami čeká na podzim velké zemětřesení. Do Prahy míří irský nízkonákladový dopravce Ryanair, známý svou agresivní cenovou politikou. Firma, která patří k průkopníkům levného létání po Evropě, chce od konce října začít létat z Prahy do pěti evropských měst. Příchod Ryanairu téměř na každém letišti znamená zlevnění letenek. Častými akcemi se dají včetně poplatků sehnat i pod pět set korun jednu cestu. „Záleží na destinacích, kam budou létat. Pro stávající dopravce to může být velká rána, protože Ryanair drží ceny neskutečně nízko,“ říká Josef Trejbal ze společnosti Asiana. Irové už zažádali pražské letiště o „sloty“, tedy volné místo pro své lety. „Máme je od Ryanairu předběžně potvrzené, ale neznamená to, že jde o finální stav,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Irové však mají o Ruzyni velmi vážný zájem. Ryanair je největším nízkonákladovým dopravcem v Evropě, kvůli svému přístupu se mu také přezdívá „Lidl mezi aerolinkami“. Důrazně tlačí na co nejnižší náklady. A tomu odpovídá i úroveň služeb. Například jedno letadlo Ryanairu má na otočku na letišti 25 minut, běžné společnosti hodinu. Do Prahy míří i další velký nízkonákladový hráč - malajský milionář Tony Fernandes se svou novou dálkovou levnou společností Air Asia. Linka však nezačne dříve než příští rok.

Zdroj informací: www.letiste-ruzyne-praha.cz
Kategorie novinky: doprava
Česká republika schválila Národní kosmický plán

aktualizováno dne 10.5.2010

kosmo Národní kosmický plán představuje podklad pro rozhodování o dalším směřování ČR v oblasti kosmických aktivit. Jedná se o plán rozvoje českého průmyslu a akademické sféry a jejich zapojení do mezinárodní kosmické komunity. Hlavním účelem je zvýšení konkurenceschopnosti českého průmyslu a jeho technologické a inovační úrovně.
Národní kosmický plán určuje cíle a kritéria pro hodnocení jejich dosažení. Analýzy obsažené v Národním kosmickém plánu odrážejí návrh strategie a situaci v době jeho zpracování. Podrobný realizační plán Národního kosmického plánu zpracuje Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu do 31. prosince 2010.
Česká republika se schválením Národního kosmického plánu zařadila mezi státy, které vnímají kosmické aktivity jako příležitost zejména pro růst národního hospodářství. Kosmické aktivity již dávno nejsou jen vědeckou disciplínou, ale zejména hospodářskou disciplínou s obrovským politickým, strategickým a bezpečnostním potenciálem. Zapojení České republiky do kosmických aktivit totiž rozhoduje o jejím postavení v rámci mezinárodního společenství států, hlavně mezi technologicky nejvyspělejšími státy Evropy a světa, a o pozici českých subjektů v mezinárodní hospodářské soutěži, tj. v mezinárodním konkurenčním prostředí.

celá zpráva
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: doprava
Kuehne + Nagel Kolumbie otevírá nové logistické zařízení

aktualizováno dne 7.5.2010

park Globální poskytovatel komplexních logistických služeb, společnost Kuehne + Nagel otevírá nové lotistické zařízení v Siberii, průmyslové zóně nedaleko Bogoty a rozšířil tak své supply chain služby i na danou oblast.
Siberia leží 7 km od Bogoty a tento průmyslový komplex zahrnuje obchodní a logistická centra, průmyslový park a "dry port". S této lokality je výborný přístup na dálnice spojující důležitá města, jako Medelin a Cali a rozvněž je odsud vynikající přístup k mořským přístavům Cartagena na Atlatském pobřeží a Buenaventura na Pacifickém pobřeží. Přirozeně je ze Siberie přímé spojení na hlavní mezinárodní letiště Bogoty.

celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
Aktuální situace ve vzdušné dopravě : Velká Británie

aktualizováno dne 7.5.2010

evropa V současné době nejsou již žádné letiště včetně vzdušného prostoru uzavřena a očekává se normální průběh letecké dopravy nad celou Evropou.


celá zpráva v EN

Zdroj informací: eurocontrol.int
Kategorie novinky: Letecká doprava
Wizz Air naplno spouští letní letovou sezónu a z Prahy otevírá novou linku do Katánie

aktualizováno dne 7.5.2010

wizzair Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uvedení nové linky z Prahy do sicilského města Katánie. Do hlavního města provincie Catania bude dopravce létat počínaje 3. červencem 2010, a to každé úterý a sobotu. Cena za jednosměrný let s poplatky bude začínat na 877,- Kč. Kromě Katánie budou aerolinky z Prahy sezónně létat rovněž do Burgasu a jihoitalského Bari. Burgas budou moci cestující objevovat od 12. června 2010, přičemž cena za jednosměrný let s poplatky začíná na 1 079,- Kč. První let do Bari byl zahájen již 5. května 2010, s dvoutýdenní frekvencí a cenou začínající na 399,- Kč za jednosměrný let s poplatky.

celá zpráva

Zdroj informací: wizzair.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Letiště Praha je podle celosvětové ankety 15. nejlepší v Evropě

aktualizováno dne 6.5.2010

letiste Letiště Praha se v anketě "World Airport Awards" pro rok 2010 umístilo mezi 15 nejlepšími letišti v Evropě. Oproti předchozímu roku si polepšilo o dvě příčky. Průzkum provádí na základě hlasování miliónů cestujících britská společnost Skytrax.


celá zpráva


Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
Exportní cena DHL HSBC odmění nejlepší české exportéry

aktualizováno dne 6.5.2010

truck Malí a střední exportéři České republiky mají každoročně možnost zúčastnit se prestižní soutěže Exportní cena DHL HSBC, která se koná pod záštitou agentury CzechTrade a letos dospěla již do svého třináctého ročníku. Čeští vývozci se opět utkají v kategoriích „Středně velká společnost“ a „Malá společnost“. Pro kategorii „Exportér teritoria“ byla tentokrát zvolena Indie, v rámci kategorie „Exportér regionu“ kraj Vysočina. Také letos udělí proexportní agentura CzechTrade zvláštní ocenění za aplikaci průmyslového designu a zvolí nejúspěšnějšího klienta CzechTrade za rok 2009.

celá zpráva

Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava
Aktualizovaný stav vzdušného prostoru nad Evropou

aktualizováno dne 5.5.2010

vulcan Vulkanická činnost na Islandu stále pokračuje a nová koncentrace sopečného popela se objevila nad Velkou Británií. Díky tomu došlo dnes znovou k uzavření částí vzdušného prostoru.
Pro přehled:
Letiště v Glasgow bylo uzavřeno do 14:00,Edinburg je v provozu pouze částečně a vzdušný prostor nad západní částí Skotska je zcela uzavřen.
Letiště v Severním Irsku by mělo být otevřeno od 14:00. Vzdušný prostor nad Dublinem je zcela uzavřen minimálně do 18:00 dnešního večera.
Nepředpokládá se, že by se situace v této oblasti měla ještě dnes zlepšit. V ohrožení jsou také letiště v Manchestru a Liverpoolu.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.eurocontrol.int
Kategorie novinky: Letecká doprava
TOPTRANS: TOP-PRIVAT bez příplatku 50% !!!

aktualizováno dne 5.5.2010

top Od 1.5.2010 přestal TOPTRANS u dodacího termínu TOP-PRIVAT (večerní doručení mezi 16,00 - 20,00 hodin) účtovat příplatek ve výši 50% tarifního přepravného !!!!!!! Adresátům v pětadvaceti městech, kde má systém TOPTRANS své pobočky, budou zásilky s dodacím termínem TOP-PRIVAT doručovány za stejnou cenu, jako zásilky standardní. V ostatních městech zůstává tak jako doposud paušální příplatek 300 kč.


celá zpráva včetně přehledu poboček

Zdroj informací: www.toptrans.cz
Kategorie novinky: doprava
Den Země: recyklace elektroodpadu a baterií v TNT Express

aktualizováno dne 4.5.2010

earth Při příležitosti Dne Země společnost TNT Express ČR zpětně vybrala od svých zaměstnanců 5, 5 kg elektroodpadu na osobu a naplnila tak limit Směrnice Evropské unie o odpadních, elektrických a elektronických zařízeních.


celá zpráva

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Delta Air Lines obnovuje přímé lety Praha - Atlanta

aktualizováno dne 4.5.2010

delta Od včerejšího dne obnovila letecká společnost Delta Air Lines po zimní přestávce pravidelné přímé lety do Atlanty. Sezónní linka spojí Prahu s hlavním domovským letištěm Delty v období do 30. srpna 2010 čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Pravidelný přílet linky z Atlanty do Prahy je plánován na 09:20, odlétat pak bude v 11:05.
Od 3. června 2010 bude společnost Delta Air Lines navíc provozovat denní spojení na letiště J. F. Kennedyho v New Yorku. Současných pět letů týdně bude doplněno o spoje v úterý a ve čtvrtek s příletem do Prahy v 07:45 a odletem z Prahy v 10:35.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
Od dnešního dne jsou v prodeji eTikety ČD na drážďanské letiště

aktualizováno dne 3.5.2010

cd Od dnešního dne, pondělí 3. května půjde přes eShop nebo Kontaktní centrum Českých drah koupit zpáteční eTiket do Drážďan společně s dokladem na dopravu vlaky S-Bahn z drážďanského hlavního nádraží (Dresden Hbf) do stanice Drážďany letiště (Dresden Flughafen). Nabídka je určena pro cestující z České republiky, kteří letí například na dovolenou nebo za prací z Drážďan. Nový eTiket platí jeden měsíc a stojí 26 € (cca 676 Kč dle aktuálního kurzu) pro cestu na letiště a zpět.
Jízdenka je otevřená, pro cestu tam si cestující určí konkrétní den a vlak, cestu zpět může provést libovolným vlakem EuroCity v rámci měsíční platnosti dokladu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Expeditors: Zvýšení palivového příplatku

aktualizováno dne 3.5.2010

expeditors Podle reportu IATA Jet Fuel Price Monitor, cena leteckého paliva od března rostla a na konci dubna dosáhla nejvyšší úrovně v letošním roce, která je zároveň zhruba o 60% vyšší než v roce loňském. Souběžně s cenou paliva rostou také výše palivového příplatku v letecké dopravě.
Výsledkem těchto skutečností je zvýšení palivového příplatku u společnosti Expeditors a to s platností od 5.5.2010. Toto zvýšení se týká následujích oblastí:

přehledný seznam oblastí se zvýšeným příplatkem v EN

Zdroj informací: www.expeditors.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
STUDENT AGENCY zaslala Evropské komisi stížnost proti zadávání zakázek na železnici v České republice

aktualizováno dne 31.5.2010

studenta

STUDENT AGENCY, která v průběhu minulého roku předala čtyřem krajům konkurenční nabídky na zajištění regionální železniční dopravy v krajích, dnes odeslala Evropské komisi stížnost na postup krajů při zadávání veřejných zakázek.
Ve stížnosti namítá, že způsob, jakým byla gigantická zakázka v regionální dopravě zadána (výdaje krajských rozpočtů budou po příštích 15 let přesáhnou 150 miliard korun) byl:

1. netransparentní: kraje neoznámili potenciálním účastníkům – kvalifikovaným železničním dopravcům, že hodlají uzavřít smlouvu na zajištění dopravy po příštích 10 až 15 let. Jednaly pouze s Českými drahami a ostatní dopravce odmítly informovat byť i jen o povaze zakázky.
2. diskriminační: i v těch případech, kdy konkurenční dopravci předložili své nabídky, kraje je nezohlednily, neporovnaly s ostatními nabídkami a přímo zadaly zakázku Českým drahám, přestože jejich nabídka byla dražší a garantovala nižší kvalitu služeb.

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Wizz Air oslavuje 6. výročí

aktualizováno dne 31.5.2010

wizz

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, dnes oslaví 6. výročí zahájení provozu.
Od prvního letu, který se uskutečnil dne 19. května 2004 z polských Katovic, se aerolinie staly největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě operující z 12 základen v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Ukrajině a České republice. Počet přepravených cestujících za uplynulých 12 měsíců překročil 8,4 milionu, což představuje meziroční nárůst o 30 %. Z Prahy Wizz Air létá již téměř rok a je i zde jasně největším nízkonákladovým přepravcem a druhým největším přepravcem celkem. Z Prahy je v současnosti možné se společností Wizz Air zakoupit letenky do celkem patnácti destinací po celé Evropě.


celá zpráva
Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
DPD - Iniciativa pro lidi v Aschaffenburgu

aktualizováno dne 28.5.2010

d Původní žádost této iniciativy, založila společnost DPD ve spolupráci s obcí Aschaffenburgu v Bavorsku a tato byla počátkem května dokončena. Více než 40 místních podniků předložilo společnosti DPD své projekty na propagaci a podporu. Společnost nabídla, jako podporu projektu "iniciativa pro lidi v Aschaffenburgu " částku 30 000 EUR. Většinu návrhů tvoří podpůrné služby pro seniory, mladé maminky, imigranty a děti.
Arnold Schroven, generální ředitel DPD uvedl, že jsou velice potěšeni, setkat se s takovou odezvou hned v prvním roce působení této iniciativy.
celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: doprava
Ford - "Center of Excellence" pro elektrifikovaná vozidla

aktualizováno dne 28.5.2010

hybrid Společnost Ford připravuje nové hybridy, které jsou součástí plánovaného uvedení na trh ve Spojených státech do roku 2012 a u nás v Evropě do roku 2013. Za tímto rychlým posunem je především to, že Ford vytvořil vynikající středisko pro konstrukci a design elektrifikovaných vozidel. Zde se tato nová vozidla "příští generace" navrhují, konstruují a vyrábějí.
"Elektrifikovaná vozidla jsou klíčovou součástí našeho plánu nabízet úplnou řadu zelených vozidel, chceme udržet Ford na špici i v této oblasti výroby." Řekl Mark Fields prezident Ford Amerika. Toto oznámemí je dalším důležitým krokem v širší strategii společnosti, která zahrnuje výrobu hybridů, plug-in hybridů a plně elektrických vozidel na celém světě.
Fordovo vytvoření "Center of Excellence" pro elektrifikovaná vozidla v Michiganu nyní zahrnuje návrhy a výrobu elektrizovaných klíčových komponentů, stejně jako celkové výroby hybridních vozidel, plug-in hybridů a vozidel na elektrické baterie.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ford.com
Kategorie novinky: Automobilová doprava
DHL prezentuje inovativní logistiku na EXPO 2010 v Šanghaji

aktualizováno dne 27.5.2010

expo Společnost DHL Express, předníposkytovatel expresních a logistických služeb, představuje novinky v oblasti udržitelného rozvoje a zelených řešení v rámci EXPO 2010 v Šanghaji. DHL navázala spolupráci s čínským pavilónem Urban Planet, ve kterém je představeno hlavní téma čínského EXPO - "Lepší město - lepší život". Očekává se, že od 1. května do 31. října 2010 navštíví největší světovou výstavu všech dob více než 70 milionů lidí. Deutsche Post DHL, která je mateřskou společností DHL, byla první společností v oboru, která se zavázala k ochraně klimatu a svůj závazek podložila konkrétními čísly. Skupina si dává za cíl snížit do roku 2020 svou produkci CO2 o 30 % ve srovnání s rokem 2007.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava
CEVA Logistics dostala novou zakázku od společnosti Ricoh UK

aktualizováno dne 26.5.2010

ceva Tato smlouva obsahuje dodávku a montáž kancelářských řešení a dalšího kancelářského vybavení.CEVA Logistics, jedna z předních světových společností "supply chain" obnovila smlouvu na dodávky a instalaci sady "Office" řešení pro Ricoh UK. Společnosti spolupracují již 18 let na různých zakázkách a tato poslední svědčí o expanzi společnosti RICOH. Společnost nedávno prošla změnami, kdy se jejími 100% vlastníky staly společnosti Infotec UK a IKON UK.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava
SWISS provádí mírné úpravy cen

aktualizováno dne 26.5.2010

swiss Swiss International Air Lines bude mírně navyšovat své ceny pro cesty ze Švýcarska a to s platností od 28. května 2010. Toto mírné navýšení proběhne z toho důvodu, že společnost v loňském roce podstatně snížila ceny, aby vyšla vstříc zákazníkům. Nyní již tato situace není udržitelná a proto dojde k tomuto mírné navýšení sazeb. SWISS se i nadále snaží zajistit širokou škálu produktů na dobré obchodní úrovni pro své klienty.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.swiss.com
Kategorie novinky: Letecká doprava


Akcionáři CS Carga optimalizovali vlastnickou strukturu

aktualizováno dne 25.5.2010

cs Akcionáři společnosti CS Cargo Holding N.V., která je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů logistických služeb v regionu střední a východní Evropy, v uplynulých měsících úspěšně završili proces optimalizace vlastnické struktury holdingu CS Cargo. Dosavadní majoritní akcionář, jímž je společnost Trifid Holding N.V., v rámci provedených změn odkoupil 30% podíl v holdingu od bankovní skupiny UniCredit Group a stal se tak stoprocentním vlastníkem firmy. Obě strany se rozhodly nezveřejnit hodnotu transakce.

Celá zpráva

Zdroj informací: www.cscargo.com
Zdroj obrázku: www.transport.sk
Kategorie novinky: doprava
Panalpina a společnost Cargill prodloužili svou spolupráci

aktualizováno dne 25.5.2010

panalpina Po úspěšné spolupráci v roce 2009, kdy Panalpina pro společnost Cargill, mezinárodního poskytovatele zemědělských a průmyslových produktů, přepravila přez 5000 tun cukrových plodin bylo partnerství prodlouženo s Panalpinou Brazílie o další rok. Prognóza přepravovaných objemů je přibližně 1000 tun za měsíc, z brazilského Santosu na indický subkontinent, Středomoří a Blízký Východ.


Celá zpráva v en

Zdroj informací: www.panalpina.com
Kategorie novinky: doprava
TNT Express létá do Moskvy

aktualizováno dne 24.5.2010

III Nové spojení zabezpečí a urychlí přepravu citlivých a časově náročných zásilek, jako jsou například biologické vzorky, klinický materiál nebo automobilové díly. Linka bude létat do Ruska pětkrát týdně přes Varšavu z belgického Lutychu, kde má TNT centrální překladiště.
Na lince Lutych – Moskva bude létat Boeing 737-300 s kapacitou 16 tun. Dříve se pro doručování zásilek využíval přepravní prostor letadel společnosti Aeroflot na trase Brusel – Moskva. Vedle zjednodušení přepravního řetězce znamená použití vlastní letecké přepravy stoprocentní kontrolu nad zásilkami, které vyžadují speciální zacházení, po celou dobu jejich přepravy.
Novým leteckým spojením posiluje TNT své služby v oblasti zdravotnického průmyslu.


Celá zpráva

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
easyJet zahájil 14. května novou linku z Prahy do Amsterdamu

aktualizováno dne 24.5.2010

easy Přední evropská nízkonákladová letecká společnost easyJet otevřela v pátek 14. května novou přímou leteckou linku do Amsterdamu. Zákazníci mohou využít pravidelných letů do této evropské destinace 6x týdně od 689Kč. V rámci zahájení létání do Amsterdamu bylo pro cestující před nástupem do letadla přichystáno na Letišti Praha v gatu D6 v Terminálu 2 bohaté občerstvení. Letiště Praha s easyJet tak touto cestou společně slavnostně přivítali první cestující, kteří se do Amsterdamu rozhodli s novou linkou zaletět.


Celá zpráva

Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
Česká pošta s.p. - Upozornění k zasílání živočišných produktů ze zemí mimo EU

aktualizováno dne 21.5.2010

cp Z důvodu nebezpečí zavlečení chorob do Evropské unie (EU) podléhá dovoz některých produktů živočišného původu do EU přísnému režimu. Tento režim se nevztahuje na pohyb produktů živočišného původu mezi 27 členskými státy EU nebo na produkty živočišného původu pocházející z Andorry, Lichtenštejnska, Norska, San Marina a Švýcarska.
Veškeré produkty živočišného původu, které neodpovídají uvedeným pravidlům, musí být při příjezdu do EU odevzdány k úřední likvidaci. Nenahlášení uvedeného zboží může mít za následek peněžitou pokutu nebo trestní stíhání.
Seznam produktů živočišného původu, které mohou obsahovat choroboplodné zárodky způsobující infekční choroby

Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: doprava
ČD Cargo se vrací k ziskovému hospodaření

aktualizováno dne 21.5.2010

cargo V období prvních čtyř měsíců tohoto roku společnost ČD Cargo vytvořila zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 377 milionů korun. Výsledek hospodaření podle ukazatele EBT (zisk před zdaněním) dosáhl za leden až duben 2010 kladné hodnoty přibližně ve výši 1 milionu korun. Společnost ČD Cargo se tak ze ztráty způsobené hospodářskou krizí v loňském roce vrací k ziskovému hospodaření.
Při srovnání se stejným ukazatelem za leden až duben roku 2009, kterým byla ztráta EBT ve výši 334 milionů korun, tak společnost ČD Cargo dosáhla meziročního zlepšení výsledku hospodaření o 335 milionů korun. Rozdíl mezi indikátory EBITDA a EBT je projevem vysoké míry odpisů. Právě u odpisů došlo k meziročnímu nárůstu o 40 milionů korun. Růst odpisů odpovídá zvýšenému objemu realizovaných investic do lokomotiv a železničních vozů.

celá zpráva

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Zdroj obrázku: www.designportal.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
České dráhy zvou na Kinematovlak, pojízdné kino na kolejích

aktualizováno dne 20.5.2010

cd Tuto středu, 19. května, již posedmé vyjel Kinematovlak Českých drah a zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který se letos koná již popadesáté. Pojízdné kino začíná ve Znojmě a na své trase pak zastaví v dalších jedenácti městech. Poslední zastávkou vlaku 4. června pak bude Horní Lideč.

celá zpráva

Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
DB Schenker otevírá nejmodernější terminál své evropské sítě pozemních přeprav

aktualizováno dne 20.5.2010

schenker DB Schenker otevřel nejmodernější spediční terminál své evropské sítě pozemních přeprav. Nachází se v rakouském městě Bergheim poblíž Salzburgu. Do vybudování komplexu, sloužícího jako klíčový hub evropské sítě, společnost DB Schenker investovala 26 milionů EUR.
Ze zhruba 80 000 metrů čtverečních plochy tvoří 10 000 metrů čtverečních překladiště, 4 250 metrů čtverečních skladová hala a téměř 5 000 metrů čtverečních kancelářské budova. Železniční vlečka přímo v areálu umožňuje začlenit železniční přepravu do logistických řešení.

celá zpráva

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: doprava
Kuehne + Nagel dopravuje teplotně-kontrolované zásilky pro Boehringer Ingelheim do východní Evropy

aktualizováno dne 20.5.2010

kh Boehringer Ingelheim Pharma jedna z předních světových a nejvíce inovativních farmaceutických společností si zvolila Kuehne+Nagel přepravcem pro své transporty, kde je nezbytné zajist stálou teplotu přepravovaného zboží.
Služby společnosti Kuehne + Nagel umožní společnosti Boehringer Ingelheim kontrolovanou přepravu přípravků, které jsou závislé na teplotě do České republiky,Polska,Chorvatska, Maďarska a Řecka.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
FedEx byl oceněn za péči o životní prostředí

aktualizováno dne 19.5.2010

eterne_award FedEx Express Kanada byl oceněn Eterne Award Tree, jedná se o národní cenu, která se uděluje, jako uznání za péči o životní prostředí a zároveň závazek napomoci ekologizaci Kanady pomocí zalesňování.
Cena byla předána prezidentu společnosti FedEx Express Kanada Davidu Blinksovi na spozorované akci "Školy šetrnější k životnímu prostředí."

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.fedex.com
Kategorie novinky: doprava
STUDENT AGENCY nakoupila rychlíkové lokomotivy a chystá se na výběrová řízení v dálkové dopravě

aktualizováno dne 19.5.2010

studentagency Jako okamžitou reakci na záměry Ministerstva dopravy o otevření trhu v dálkové dopravě pořídila na jaře tohoto roku společnost STUDENT AGENCY devět nových lokomotiv. Jedná se o úplně poslední elektrické lokomotivy, které byly vyrobeny v devadesátých letech ve Škodě Plzeň.
Do současnosti byly provozovány u italského soukromého dopravce.
Lokomotivy v celkové hodnotě téměř půl miliardy korun použije STUDENT AGENCY pro zakázky v dálkové dopravě, které by měly být v nejbližší době otevřeny konkurenci.
„Ministerstvo hodlá v nejbližší době otevřít tendry v dálkové dopravě a my na to chceme být připraveni. Po těchto lokomotivách byl u dopravců ve střední Evropě obrovský zájem, nám se podařilo nabídnout nejlepší podmínky a nakonec jsme v jejich nákupu byli úspěšní,“ komentuje pořízení lokomotiv Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY.

celá zpráva

Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: doprava
Maersk Line : "Mathilde Maersk" tvořila historii, jako největší loď postavená ve Vietnamu

aktualizováno dne 18.5.2010

namorni Minulý týden se Vietnam stal světkem dokončení výstavby největší lodi "Mathilde Maersk" na jeho březích, která byla inaugurována, jako součást nového transpacifického spojení (TP6) mezi Vietnamem a západním pobřežím USA.
"Mathilde Maersk" je 367m dlouhá a váží okolo 9000 tun. Společně se svými 13 sestrami bude kotvit v mezinárodním přístavu Vung Tau, který má dostatečnou hloubku a leží cca 80 km jižně od HO Chi Minh města.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: Námořní doprava
Společnosti DHL a PPL otevírají moderní distribuční terminál v Hradci Králové

aktualizováno dne 18.5.2010

dhl Hradec Králové se stal dalším městem nové terminálové sítě společností DHL a PPL. Jde již o pátý společný terminál těchto logistických společností na území České republiky. DHL i PPL si od tohoto kroku slibují zvýšení kapacity, modernizaci současného zařízení, ale hlavně zrychlení a zkvalitnění služeb.
Nový terminál v Hradci Králové je reakcí na stále rostoucí objem přepravy zásilek při optimálním navyšování kvality služeb zákazníkům. Hradecký terminál je dalším krokem společné politiky DHL a PPL, jejímž cílem je vybudovat silnou společnou síť terminálů, které se stanou pilířem moderního distribučního systému. V předešlých letech byly úspěšně zprovozněny tyto moderní terminály v Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Olomouci.

celá zpráva

Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava
Sopečná činnost na Islandu - AKTUÁLNĚ

aktualizováno dne 17.5.2010

vulcano Pro dnešní den došlo k omezení letů nad Evropou a to z toho důvodu, že byly uzavřeny vzdušné prostory nad Nizozemskem a jiho-východně od Spojeného krávlovství.
Koncentrace popela ve vzduchu zůstává na nízké úrovni a očekávalo se , že postihne hlavně Severní Irsko, části Skotska a části jiho-západu UK.
Proto počítejte se zrušenými, nebo zpožděnými lety do těchto oblastí a kontaktujte své letecké přepravce pro další informace.


Zdroj informací: www.eurocontrol.int
Kategorie novinky: doprava
Projekt společnosti Geis CZ získal dotaci z Evropského sociálního fondu

aktualizováno dne 17.5.2010

esf Společnost Geis CZ s.r.o. získala dotaci na projekt „Rozvoj lidského potenciálu a zvýšení konkurenceschopnosti společnosti Geis CZ“ z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost.
Projekt se zaměřuje na zvyšování kvalifikace a rozvoj dovedností zaměstnanců společnosti Geis CZ a jejího partnera General Parcel Čechy. Jeho obsahem je vzdělávání v tzv. měkkých, jazykových a odborných dovednostech. Zaměstnancům by měl pomoci vyrovnávat se s rostoucím tlakem na kvalitu a produktivitu práce, interní komunikaci a pracovní výkon. Svým rozsahem naplňuje současný trend neustálého prohlubování a rozšiřování kvalifikace zaměstnanců, která se stává nezbytností pro udržení jejich konkurenceschopnosti a přizpůsobivosti na trhu práce.
„Projekt, který bude probíhat dva roky, přinese inovaci současného vzdělávacího systému a zaměří se na všechny skupiny zaměstnanců,“ uvedla Iveta Tyšerová, personální specialistka firmy.

Zdroj informací: www.geis.cz
Kategorie novinky: doprava
Společnost Emirates finišuje s přípravami nové linky do Prahy

aktualizováno dne 17.5.2010

emirates Letecká společnost Emirates finišuje s přípravami na zahájení provozu pravidelné linky, která bude létat z Prahy a posílí obchod i turistický ruch mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty.
Dubajská letecká společnost, jež za své produkty a služby získala již přes 400 mezinárodních ocenění, bude od 1. července zajišťovat jedinou nepřetržitou cestovní linku z Prahy do Dubaje.

celá zpráva

Zdroj informací: www.prg.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
TNT zkracuje dobu doručení zásilek na jih USA

aktualizováno dne 17.5.2010

tnt_letectví Společnost TNT ve spolupráci s Con-way Freight začala pro přepravu zásilek do USA využívat dvě nová dopravní centra, mezinárodní letiště v Miami a Los Angeles. Doba přepravy zásilek s garantovaným dnem doručení mezi Evropou a jihem USA se tak sníží až o dva dny. Denní lety do Los Angeles a Miami doplní stávající pravidelný letecký spoj TNT mezi letištěm JFK v New Yorku a centrálním evropským překladištěm v belgickém Lutychu. Díky tomu odpadne pozemní doprava z New Yorku, která například do oblasti Miami zabrala tři dny. Využitím letiště v Miami se tento čas zkrátí na pouhý jeden den. K přepravě zásilek se bude využívat nákladový prostor aerolinek jako jsou Lufthansa, United, Air France nebo Virgin.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
CEVA se zúčastní mezinárodní výstavy SIL 2010 v Barceloně

aktualizováno dne 14.5.2010

sil CEVA Logistics se zúčastní v pořadí 12 mezinárodní výstavy "Logistic and Material Handling"-SIL- jedné z hladních výročních údálostí pro logistický průmysl. Výstava proběhne v Barceloně od 25.-28. května 2010. Všichni návštěvníci mohou navštívit stánek CEVA v oblasti "LOGICA Hospitality" od 26.-27.května, kde se dozvědí více informací o službách a produktech společnosti.

celá zpráva v EN


Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: doprava
Lufthansa Cargo jmenována "Nejlepší leteckou nákladovou společností" v Evropě

aktualizováno dne 14.5.2010

luft Společnosti Lufthansa Cargo se dostalo té nevětší pocty při udílení cen " Nejlepší letecká cargo společnost 2010". Německý dopravce, byl jmenovám nejlepším ve svém oboru v Evropě na gala večeru v Londýně, minulý víkend.
Ocenění " Nejlepší letecká cargo společnost 2010", které je presentováno proslulou obchodně-mediální společností Air Cargo Media slaví letos své 28 narozeniny. Více než 23 500 nákladních zasilatelů, ze 72 zemí se účastnilo letošního průzkumu. Lufthansa obdržela největší počet hlasů právě v kategorii " Nejlepší letecká cargo společnost 2010". Francouzká Air France/KLM, a British Airways obsadili druhé a třetí místo.


Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.de
Kategorie novinky: Letecká doprava
TNT Express ČR vzrostl za 1. čtvrtletí 2010 obrat o 46 %

aktualizováno dne 13.5.2010

tn Společnost TNT Express Česká republika zvýšila za první čtvrtletí letošního roku svůj obrat o 46 %, ve srovnání se stejným obdobím v roce 2009. Počet přepravených zásilek se zvedl o více než 40 %. Celosvětový zisk skupiny TNT byl za první tři měsíce letošního roku 143 milionů eur (přibližně 3, 7 miliardy Kč), oproti 76 milionům v roce 2009.

celá zpráva

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Rhenus Logistic rozšiřuje své celní služby v Rusku

aktualizováno dne 13.5.2010

rl Skupina Rhenus se zaměřila na zkvalitnění svých služeb, tím že postavila nový celní sklad blízko ruských hranic. Klemens Rethmann, CEO společnosti Rhenus AG & Co. KG,podepsal prohlášení se záměrem dokončit "Zřízení celního skladu pro dočasné uskladnění" , investiční projekt společně s guvernérem regionu Smolensk, Sergey Antufyev, který zastupoval OOO Revival Express ruskou obdobu skupina Rhenus působící na Ruském trhu.

celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.rhenus.com
Kategorie novinky: doprava
Mezinárodní dopravní konference v Jindřichově Hradci se zabývá provozováním osobní dopravy na regionálních tratích

aktualizováno dne 12.5.2010

cd Dvoudenní mezinárodní konference s podtitulem Efektivní a atraktivní provozování osobní dopravy na regionálních tratích započala dnes v Jindřichově Hradci. Za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj a programu European territorial cooperation Austria – Czech Republic 2007 – 2013 ji pořádají Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera, České dráhy, a.s., Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. a ÖBB.
Na konferenci vystoupí zástupci Českých drah, rakouských státních drah ÖBB, představitelé státní správy a samosprávy, výrobců i soukromých dopravců. Cílem mezinárodního setkání dopravních odborníků je vyměnit si zkušenosti z provozování regionální dopravy i přeshraniční regionální dopravy a seznámit se s nejnovějšími trendy v oboru.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Společnost General Motors a TGC Hawaii průkopníky vodíkové infrastruktury

aktualizováno dne 12.5.2010

gm Na ostrově Oahu se nachází bohaté zásoby vodíku, které společnost GM ve spolupráci s největším poskytovatelem plynu a energií na ostrovech, společností TGC použijí k vylepšení palivových článků u vozidel vyráběných právě GM.
TGC produkuje vodík společně se zemním plynem a dodává, že plyn v oběhu dnes obsahuje více než 5% vodíku. Prostřednictvím vlastního procesu, plánuje TGC proniknout do systému potrubí (1000 mil) a na klíčových místech využít místních čerpacích stanic pro vozidla na tyto palivové články.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.gm.com
Zdroj obrázku: www.autorat.in
Kategorie novinky: Automobilová doprava
NOVÝ HANDLINGOÝ AGENT ČESKÝCH AEROLINIÍ CARGO V DÁNSKU

aktualizováno dne 11.5.2010

csadansko Dne 1.05.2010 byl mezi společnostmi České aerolinie Cargo a WFS Denmark uzavřen kontrakt ustavující společnost WFS Denmark novým handlingovým agentem naší společnosti v Dánsku. WFS Denmark je Skandinávskou pobočkou společnosti WFS (Worldwide Flight Services), která patří k jedné z vedoucích handlingových společností v celosvětovém měřítku a poskytuje služby ve více než 100 destinacích po celém světě. WFS Denmark působí na letišti Kastrup v Kodani, které je Skandinávským hubem společnosti WFS.

celá zpráva

Zdroj informací: www.csacargo.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
DB Schenker je logistickým partnerem české účasti na EXPO v Šanghaji

aktualizováno dne 11.5.2010

expo2010 Společnost Schenker se stala logistickým partnerem české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2010. DB Schenker zajišťuje přepravu materiálu z České republiky do čínské Šanghaje. DB Schenker zvítězil ve výběrovém řízení na dodavatele logistických služeb na přepravu materiálu pro českou účast na Všeobecné světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. DB Schenker zajistí významné přepravy materiálu z České republiky až do místa konání světové výstavy.

celá zpráva

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: doprava
Do České republiky přichází nový nízkonákladový přepravce Ryanair

aktualizováno dne 10.5.2010

ryanaircz Domácí trh s letenkami čeká na podzim velké zemětřesení. Do Prahy míří irský nízkonákladový dopravce Ryanair, známý svou agresivní cenovou politikou. Firma, která patří k průkopníkům levného létání po Evropě, chce od konce října začít létat z Prahy do pěti evropských měst. Příchod Ryanairu téměř na každém letišti znamená zlevnění letenek. Častými akcemi se dají včetně poplatků sehnat i pod pět set korun jednu cestu. „Záleží na destinacích, kam budou létat. Pro stávající dopravce to může být velká rána, protože Ryanair drží ceny neskutečně nízko,“ říká Josef Trejbal ze společnosti Asiana. Irové už zažádali pražské letiště o „sloty“, tedy volné místo pro své lety. „Máme je od Ryanairu předběžně potvrzené, ale neznamená to, že jde o finální stav,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Irové však mají o Ruzyni velmi vážný zájem. Ryanair je největším nízkonákladovým dopravcem v Evropě, kvůli svému přístupu se mu také přezdívá „Lidl mezi aerolinkami“. Důrazně tlačí na co nejnižší náklady. A tomu odpovídá i úroveň služeb. Například jedno letadlo Ryanairu má na otočku na letišti 25 minut, běžné společnosti hodinu. Do Prahy míří i další velký nízkonákladový hráč - malajský milionář Tony Fernandes se svou novou dálkovou levnou společností Air Asia. Linka však nezačne dříve než příští rok.

Zdroj informací: www.letiste-ruzyne-praha.cz
Kategorie novinky: doprava
Česká republika schválila Národní kosmický plán

aktualizováno dne 10.5.2010

kosmo Národní kosmický plán představuje podklad pro rozhodování o dalším směřování ČR v oblasti kosmických aktivit. Jedná se o plán rozvoje českého průmyslu a akademické sféry a jejich zapojení do mezinárodní kosmické komunity. Hlavním účelem je zvýšení konkurenceschopnosti českého průmyslu a jeho technologické a inovační úrovně.
Národní kosmický plán určuje cíle a kritéria pro hodnocení jejich dosažení. Analýzy obsažené v Národním kosmickém plánu odrážejí návrh strategie a situaci v době jeho zpracování. Podrobný realizační plán Národního kosmického plánu zpracuje Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu do 31. prosince 2010.
Česká republika se schválením Národního kosmického plánu zařadila mezi státy, které vnímají kosmické aktivity jako příležitost zejména pro růst národního hospodářství. Kosmické aktivity již dávno nejsou jen vědeckou disciplínou, ale zejména hospodářskou disciplínou s obrovským politickým, strategickým a bezpečnostním potenciálem. Zapojení České republiky do kosmických aktivit totiž rozhoduje o jejím postavení v rámci mezinárodního společenství států, hlavně mezi technologicky nejvyspělejšími státy Evropy a světa, a o pozici českých subjektů v mezinárodní hospodářské soutěži, tj. v mezinárodním konkurenčním prostředí.

celá zpráva
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: doprava
Kuehne + Nagel Kolumbie otevírá nové logistické zařízení

aktualizováno dne 7.5.2010

park Globální poskytovatel komplexních logistických služeb, společnost Kuehne + Nagel otevírá nové lotistické zařízení v Siberii, průmyslové zóně nedaleko Bogoty a rozšířil tak své supply chain služby i na danou oblast.
Siberia leží 7 km od Bogoty a tento průmyslový komplex zahrnuje obchodní a logistická centra, průmyslový park a "dry port". S této lokality je výborný přístup na dálnice spojující důležitá města, jako Medelin a Cali a rozvněž je odsud vynikající přístup k mořským přístavům Cartagena na Atlatském pobřeží a Buenaventura na Pacifickém pobřeží. Přirozeně je ze Siberie přímé spojení na hlavní mezinárodní letiště Bogoty.

celá zpráva v EN
Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: doprava
Aktuální situace ve vzdušné dopravě : Velká Británie

aktualizováno dne 7.5.2010

evropa V současné době nejsou již žádné letiště včetně vzdušného prostoru uzavřena a očekává se normální průběh letecké dopravy nad celou Evropou.


celá zpráva v EN

Zdroj informací: eurocontrol.int
Kategorie novinky: Letecká doprava
Wizz Air naplno spouští letní letovou sezónu a z Prahy otevírá novou linku do Katánie

aktualizováno dne 7.5.2010

wizzair Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uvedení nové linky z Prahy do sicilského města Katánie. Do hlavního města provincie Catania bude dopravce létat počínaje 3. červencem 2010, a to každé úterý a sobotu. Cena za jednosměrný let s poplatky bude začínat na 877,- Kč. Kromě Katánie budou aerolinky z Prahy sezónně létat rovněž do Burgasu a jihoitalského Bari. Burgas budou moci cestující objevovat od 12. června 2010, přičemž cena za jednosměrný let s poplatky začíná na 1 079,- Kč. První let do Bari byl zahájen již 5. května 2010, s dvoutýdenní frekvencí a cenou začínající na 399,- Kč za jednosměrný let s poplatky.

celá zpráva

Zdroj informací: wizzair.com
Kategorie novinky: Letecká doprava
Letiště Praha je podle celosvětové ankety 15. nejlepší v Evropě

aktualizováno dne 6.5.2010

letiste Letiště Praha se v anketě "World Airport Awards" pro rok 2010 umístilo mezi 15 nejlepšími letišti v Evropě. Oproti předchozímu roku si polepšilo o dvě příčky. Průzkum provádí na základě hlasování miliónů cestujících britská společnost Skytrax.


celá zpráva


Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: Letecká doprava
Exportní cena DHL HSBC odmění nejlepší české exportéry

aktualizováno dne 6.5.2010

truck Malí a střední exportéři České republiky mají každoročně možnost zúčastnit se prestižní soutěže Exportní cena DHL HSBC, která se koná pod záštitou agentury CzechTrade a letos dospěla již do svého třináctého ročníku. Čeští vývozci se opět utkají v kategoriích „Středně velká společnost“ a „Malá společnost“. Pro kategorii „Exportér teritoria“ byla tentokrát zvolena Indie, v rámci kategorie „Exportér regionu“ kraj Vysočina. Také letos udělí proexportní agentura CzechTrade zvláštní ocenění za aplikaci průmyslového designu a zvolí nejúspěšnějšího klienta CzechTrade za rok 2009.

celá zpráva

Zdroj informací: www.dhl.cz
Kategorie novinky: doprava
Aktualizovaný stav vzdušného prostoru nad Evropou

aktualizováno dne 5.5.2010

vulcan Vulkanická činnost na Islandu stále pokračuje a nová koncentrace sopečného popela se objevila nad Velkou Británií. Díky tomu došlo dnes znovou k uzavření částí vzdušného prostoru.
Pro přehled:
Letiště v Glasgow bylo uzavřeno do 14:00,Edinburg je v provozu pouze částečně a vzdušný prostor nad západní částí Skotska je zcela uzavřen.
Letiště v Severním Irsku by mělo být otevřeno od 14:00. Vzdušný prostor nad Dublinem je zcela uzavřen minimálně do 18:00 dnešního večera.
Nepředpokládá se, že by se situace v této oblasti měla ještě dnes zlepšit. V ohrožení jsou také letiště v Manchestru a Liverpoolu.

celá zpráva v EN

Zdroj informací: www.eurocontrol.int
Kategorie novinky: Letecká doprava
TOPTRANS: TOP-PRIVAT bez příplatku 50% !!!

aktualizováno dne 5.5.2010

top Od 1.5.2010 přestal TOPTRANS u dodacího termínu TOP-PRIVAT (večerní doručení mezi 16,00 - 20,00 hodin) účtovat příplatek ve výši 50% tarifního přepravného !!!!!!! Adresátům v pětadvaceti městech, kde má systém TOPTRANS své pobočky, budou zásilky s dodacím termínem TOP-PRIVAT doručovány za stejnou cenu, jako zásilky standardní. V ostatních městech zůstává tak jako doposud paušální příplatek 300 kč.


celá zpráva včetně přehledu poboček

Zdroj informací: www.toptrans.cz
Kategorie novinky: doprava
Den Země: recyklace elektroodpadu a baterií v TNT Express

aktualizováno dne 4.5.2010

earth Při příležitosti Dne Země společnost TNT Express ČR zpětně vybrala od svých zaměstnanců 5, 5 kg elektroodpadu na osobu a naplnila tak limit Směrnice Evropské unie o odpadních, elektrických a elektronických zařízeních.


celá zpráva

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Delta Air Lines obnovuje přímé lety Praha - Atlanta

aktualizováno dne 4.5.2010

delta Od včerejšího dne obnovila letecká společnost Delta Air Lines po zimní přestávce pravidelné přímé lety do Atlanty. Sezónní linka spojí Prahu s hlavním domovským letištěm Delty v období do 30. srpna 2010 čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Pravidelný přílet linky z Atlanty do Prahy je plánován na 09:20, odlétat pak bude v 11:05.
Od 3. června 2010 bude společnost Delta Air Lines navíc provozovat denní spojení na letiště J. F. Kennedyho v New Yorku. Současných pět letů týdně bude doplněno o spoje v úterý a ve čtvrtek s příletem do Prahy v 07:45 a odletem z Prahy v 10:35.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero.cz
Kategorie novinky: Letecká doprava
Od dnešního dne jsou v prodeji eTikety ČD na drážďanské letiště

aktualizováno dne 3.5.2010

cd Od dnešního dne, pondělí 3. května půjde přes eShop nebo Kontaktní centrum Českých drah koupit zpáteční eTiket do Drážďan společně s dokladem na dopravu vlaky S-Bahn z drážďanského hlavního nádraží (Dresden Hbf) do stanice Drážďany letiště (Dresden Flughafen). Nabídka je určena pro cestující z České republiky, kteří letí například na dovolenou nebo za prací z Drážďan. Nový eTiket platí jeden měsíc a stojí 26 € (cca 676 Kč dle aktuálního kurzu) pro cestu na letiště a zpět.
Jízdenka je otevřená, pro cestu tam si cestující určí konkrétní den a vlak, cestu zpět může provést libovolným vlakem EuroCity v rámci měsíční platnosti dokladu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: Železniční doprava
Expeditors: Zvýšení palivového příplatku

aktualizováno dne 3.5.2010

expeditors Podle reportu IATA Jet Fuel Price Monitor, cena leteckého paliva od března rostla a na konci dubna dosáhla nejvyšší úrovně v letošním roce, která je zároveň zhruba o 60% vyšší než v roce loňském. Souběžně s cenou paliva rostou také výše palivového příplatku v letecké dopravě.
Výsledkem těchto skutečností je zvýšení palivového příplatku u společnosti Expeditors a to s platností od 5.5.2010. Toto zvýšení se týká následujích oblastí:

přehledný seznam oblastí se zvýšeným příplatkem v EN

Zdroj informací: www.expeditors.com
Kategorie novinky: Letecká dopravaimage003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy