topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Skupina Student Agency plánuje přijmout v roce 2011 dalších 170 zaměstnanců

aktualizováno dne 30.12.2010

železniční doprava

V roce 2011 rozšíří skupina Student Agency výrazně řady svých zaměstnanců a to až o 170. Při stávajícím počtu přibližně tisícovky zaměstnanců to znamená nárůst jejich celkového počtu o přibližně 17 % během jednoho roku. Nárůst zaměstnanců souvisí zejména se vstupem na trh železniční dopravy v roce 2011 a s rozvojem produktu dovolena.cz. Stejně jako doposud bude skupina Student Agency poskytovat zajímavé příležitosti i například studentům, kteří nyní tvoří přibližně pětinu zaměstnanců.
Po první sezóně, kdy se dovolena.cz stala skokanem roku na trhu zájezdů v České republice, plánuje Student Agency s touto značkou zaujmout první místo na trhu. S tím souvisí potřeba doplnit prodejní kapacity o další prodejce. Už v tomto okamžiku je Student Agency připravena přijmout zkušeného prodejce zájezdů na každou pobočku. Celkem v roce 2011 plánuje Student Agency zaměstnat 70 nových prodejců zájezdů a dovolených, kteří vytvoří během jara další prodejní tým tak, aby bylo možné uspokojit vysokou poptávku po dovolených v letních měsících. Dalších 100 zaměstnanců se chystá v roce 2011 přijmout železniční dopravce, společnost RegioJet, člen skupiny Student Agency. Bude se jednat o 60 členů palubního personálu, 25 strojvedoucích a přibližně 15 zaměstnanců řízení provozu a podpůrných činností.

Více informací
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLufthansa Cargo a letiště Hyderabad zakládají nový hub pro přepravu farmaceutik

aktualizováno dne 30.12.2010

letecká doprava

Lufthansa Cargo a skupina GMR, operátor mezinárodního letiště Rajiv Gandhi v Hyderabadu, vyjádřili svůj společný zájem o rozvoj letiště, které v současné době slouží indické metropoly, v klíčový hub pro přepravu farmaceutik citlivých na teplotu v jižní Asii. Na začátku prosince podepsali zástupci obou společností Memorandum o porozumění. Vyspělé mezinárodní letiště Rajiv Gandhhi, vybudované v roce 2008, vybuduje moderní infrastrukturu, aby spolehlivě vyhovělo všem požadavkům pro zásilky s kontrolovanou teplotou. Zároveň budou také zrychleny celní procedury na letišti, aby byla zaručena rychlost přepravy.
Dle podmínek partnerství Lufthansa Cargo bude poskytovat své kapacity pro přepravu těchto zásilek a umístí své chladicí kontejnery na Hyderabadovo letiště. V srpnu tohoto roku Lufthansa Cargo již představila svůj Opticooler, nejmodernější chladící zařízení pro leteckou přepravu.


Více informací v en
Zdroj informací: lufthansa-cargo.com
Kategorie novinky: letecká dopravaČeské dráhy zmodernizují 64 bezbariérových vagónů pro rychlíky a expresy

aktualizováno dne 29.12.2010

železniční doprava

České dráhy vyhlásily soutěž na dodavatele modernizace 64 bezbariérových vagónů pro expresní vlaky a rychlíky. Vozy z konce 80. let konstruované již tehdy pro rychlost až 160 km/h projdou kompletní rekonstrukcí, při které bude instalován nový interiér, dosazena klimatizace, nové plošiny umožňující nástup vozíčkářů i bezbariérové WC s uzavřeným systémem.
Modernizací projde 64 kombinovaných vozů 2. třídy se zavazadlovým oddílem, které jsou navíc upravené pro přepravu vozíčkářů (současné řady BDbmsee a BDhmsee). Vagóny byly vyrobeny v letech 1987 a 1988 ve východoněmecké vagónce v Bautzenu a ve své době patřily mezi nejmodernější vagóny v tehdejším „východním bloku“ s maximální rychlostí až 160 km/h.

Více informací
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaČESKÉ AEROLINIE CARGO SE ZAPOJILY DO E-FREIGHT PROJEKTU!

aktualizováno dne 29.12.2010

letecká doprava

V průběhu prosince 2010 přepravili České aerolinie Cargo úspěšně první tři "bezpapírové" zásilky v rámci E-freight projektu podporovaného organizací IATA. Dvě z těchto E-freight zásilek, jež lze charakterizovat slovy jako jsou přesnost, efektivita, účinnost, integrita, úspornost a v neposlední řadě i šetrnost k životnímu prostředí, přitom představovaly zásilky dceřiné společnosti Czech Airlines Technics na lince Praha Brusel. Prvním partnerem z řad spedičních společností, který se společně s námi aktivně zapojil do tohoto projektu a přepravil s Českými aeroliniemi třetí ze zmíněných zásilek s elektronickou výměnou dat, je společnost DHL Logistics.


Zdroj informací: www.csacargo.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaSCANIA doručuje užitková vozidla pro přepravu biopaliv na projekt v Libérii

aktualizováno dne 28.12.2010

automobilová doprava

Scania obdržela objednávku na 50 nákladních vozidel, s možností jejího rozšíření o dalších 100 od Buchanan Renewables Fuel v Libérii. Scania bude zároveň zodpovědná za vybudování servisní a tréninkové sítě pro automechaniky a řidiče. Vozy Scanie budou určeny pro přepravu biopaliv, která jsou vyráběna z již neproduktivních kaučukovníků. Paliva jsou určena nejen pro domácí, ale i zahraniční trhy. První dodávka, která se uskutečnila v prosinci zahrnovala nejen nová vozidla, ale i část servisních dílen, které budou o vozidla pečovat. "Naše schopnost přizpůsobit vozidla takto těžkým podmínkám, které jsou zde především díky chudé silniční síti a fakt, že přijímáme zodpovědnost za výcviková a servisní střediska pro techniky i řidiče, byl kombinací která nám pomohla zvítězit v této transakci", uvedl Andreas Larendius, ředitel divize pro vozidla užívaná v lesnictví.Více informací
Zdroj informací: www.scania.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaMAN dodává vozidla německým ozbrojeným silám

aktualizováno dne 28.12.2010

automobilová doprava

Společnost Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH dodala první specializovaná přepravní vozidla typu Multi A4 FSA německým ozbrojeným silám. Německá armáda má v současné době k dispozici 40 vozidel od společnosti MAN a dalších 60 vozidel typu Multi A4 FSA má následovat v blízké budoucnosti. Celková objednávka zní na 127 vozidel a má být ukončena v prvním čtvrtletí roku 2012. Nový typ vozidla má těžce obrněnu kabinu, aby zachoval maximální bezpečnost posádky před typickými hrozbami se kterými se setkávají při plnění nejrůznějších operací. Nová vozidla pojmou 16 tun nákladu, vysoká účinnost a variabilita této platformy je ušita na míru širokému rozpětí přepravních rolí. Hlavním příspěvkem tohoto vozidla bude tedy nejen bezpečnost vojáků uvnitř, ale zároveň i jeho schopnost plnit nejrůznější logistické úkoly.

Více informací
Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaŠkoda Auto rozšiřuje své logistické centrum

aktualizováno dne 27.12.2010

automobilová doprava

Škoda Auto rozšíří své logistické centrum pro prodej originálních dílů a příslušenství. Do roku 2012 se jeho skladovací plochy zvětší téměř o polovinu. Celková plocha skladů v Mladé Boleslavi se během příštích dvou let rozroste z dnešních 50 000 m2 na 74 500 m2. Automobilka do tohoto rozšíření investuje celkem 800 milionů korun. Škoda Auto Parts Center zajišťuje distribuci originálních dílů a příslušenství značky Škoda a koncernových značek VW, Audi a Seat. Zprovoznění nových ploch je plánováno na druhou polovinu roku 2012.
Škoda Auto chce tímto rozšířením podstatně zvýšit kapacitu pro dodávky originálních dílů a příslušenství servisním partnerům a importérům na celém světě. Pro Mladou Boleslav to znamená také nová pracovní místa. Vedle nových logistických ploch se buduje i plně automatizované výškové paletové silo s kapacitou 30 000 palet – největší zařízení tohoto druhu v České republice.
"Tato investice je centrálním opatřením k tomu, abychom v oblasti prodeje originálních dílů a příslušenství zajistili kapacitu pro růst značky a koncernu. S ohledem na četné nové modelové řady, stejně jako na prodejně orientovaná opatření, vzrostl výrazně odbyt našich komponentů. A na to se intenzivně připravujeme," říká Luboš Vlček, vedoucí prodeje originálních dílů.

Více informací
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaVánoční a novoroční exkurze na Letišti Praha

aktualizováno dne 27.12.2010

ostatní doprava

Během vánočních svátků a oslav Nového roku mohou zájemci o netradiční zážitky zavítat do zázemí Letiště Praha v rámci mimořádných exkurzí, které se budou konat v dopoledních i odpoledních hodinách. Jejich účastníci poznají místa, která nejsou běžně dostupná. Z několika desítek metrů budou přihlížet startům a přistáním letadel a v tomto ročním období mohou zhlédnout nejen celoroční provoz na odbavovacích plochách, ale také odmrazování letadel před odletem a neustálý pohyb strojů na úklid sněhu. Exkurze jsou připraveny denně od 26.12. do 30.12. a Novoroční exkurze pak 2.1.2011 od 11 a od 14 hodin.


Více informací
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: ostatní dopravaČeská pošta je připravena doručovat i na Štědrý den

aktualizováno dne 23.12.2010

ostatní doprava

Česká pošta dělá maximum proto, aby všechny zásilky, které byly podané ještě během úterka, doručila jejich adresátům. V případě, že ještě ve čtvrtek nestačí dodací pošty rozvést všechny zásilky, budou je zaměstnanci České pošty doručovat i v dopoledních hodinách na Štědrý den. Týká se to však pouze prioritních zásilek v režimu D+1, které jsou určeny pro fyzické osoby.
Objem balíkových zásilek stoupá v předvánočním období až trojnásobně. O tom svědčí i skutečnost, že v největší pražské třídírně v Malešicích dnes odbavují okolo 170 000 zásilek denně. V běžném provozu je to okolo 60 000 zásilek denně.
Během uplynulých dvou týdnů pošta doručovala balíkové zásilky nad rámec běžného pracovního týdne, tedy i o víkendu. Jen za poslední víkend bylo doručeno téměř 130 000 zásilek po celé České republice. Pro včasné doručování vánočních zásilek Pošta využívá i pilotního projektu odpoledního doručování. Ten probíhá v krajských a bývalých 72 okresních městech, kdy pracovníci pošty doručují do 19,00 hodin, v Praze pak do 21,00 hodin.


Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDB Schenker je logistickým partnerem 44. ročníku Jizerské 50

aktualizováno dne 23.12.2010

ostatní doprava

Společnost DB Schenker bude opět zajišťovat logistické služby pro nadcházející 44. ročník Jizerské 50. Tradiční závod v běhu na lyžích klasickou technikou se uskuteční 7. až 9. ledna 2011 v Bedřichově v Jizerských horách.
DB Schenker pro Jizerskou 50 zajistí veškeré přepravy materiálu mezi Prahou, Libercem a Bedřichovem. Jedná se o materiál potřebný pro organizaci závodu, jako jsou stany, zábrany, reklamní nosiče nebo balíčky a potraviny pro závodníky. Organizaci přeprav se věnuje specializovaný tým odborníků na sportovní logistiku DB SCHENKERsportevents.
„Zajištění logistických potřeb závodu Jizerská 50 je pro nás prestižní záležitostí. V minulém roce jsme s organizátory závodu uzavřeli dlouhodobé partnerství a úspěšně zahájili první rok spolupráce. Věříme, že naše dlouholeté zkušenosti se zajišťováním významných sportovních akcí včetně olympiád přispějí k již tak vysoké kvalitě tohoto závodu,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker.

Více informací
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaSkyTeam expanduje do Jižní Ameriky – rozšíří se o Aerolíneas Argentinas

aktualizováno dne 23.12.2010

letecká doprava

Aerolíneas Argentinas, argentinský vlajkový dopravce, podepsal v Buenos Aires smlouvu, na jejímž základě v roce 2012 přistoupí do letecké aliance SkyTeam. Společnost se stane prvním jihoamerickým členem aliance a počet spojení SkyTeamu, a tedy i Českých aerolinií, navýší o 38, např. do Córdoby, Mendozy, Asunciónu či Montevidea. Cestující tak budou moci z letiště v Buenos Aires využívat lepší spojení do klíčových destinací v regionu, např. do oblasti Patagonie, která je vyhledávaným turistickým cílem.
Záštitu nad slavnostním ceremoniálem převzala argentinská prezidentka Cristina Fernández de Kirchner. Po východních trzích se SkyTeam aktivně snaží posílit svoji pozici také v Latinské Americe, neboť jde o region s výhledem na příznivý ekonomický vývoj. Společnost Aerolíneas Argentinas zapadá do růstové strategie SkyTeamu a významným způsobem rozšíří nabídku spojení na jižní polokouli.
Marie-Joseph Malé, výkonný ředitel aliance SkyTeam, uvedl: „V letošním roce aliance SkyTeam oslavila již deset let své existence. Během tohoto období zaznamenala značný rozvoj na klíčových trzích. Vstup Aerolíneas Argentinas je významným krokem pro expanzi aliance v oblasti Latinské Ameriky.“


Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaWizz Air bude létat z Brna do Říma

aktualizováno dne 22.12.2010

letecká doprava

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že od března 2011 otevře novou pravidelnou linku z České republiky.
Wizz Air otevře novou pravidelnou linku z Brna na letiště Řím Fiumicino (Itálie). Linka bude zpočátku létat dvakrát týdně každou středu a neděli. Ceny letenek začínají na 467 Kč (přibližně 18,50 €) za jednosměrnou letenku včetně všech poplatků a jsou již k dispozici na wizzair.com. Zároveň s otevřením nové pravidelné linky Wizz Air oznámil navýšení počtu letů na lince Brno-Luton na 3 až 4 lety týdně, a to již od března.
Attila Dankovics, manažer komunikace a marketingový a obchodní ředitel společnosti Wizz Air k tomu řekl: „Jsme potěšeni završením našeho dalšího milníku v oblasti rozšiřování našeho působení na letišti v Brně. Naše nová linka do Říma tak přímo z Moravy zpřístupňuje další evropskou metropoli. Spolu s již fungující linkou na letiště Londýn Luton si může více a více pasažérů vyzkoušet, jaké to je létat se společností Wizz Air, u které získají skvělé služby za dostupné ceny. Jsme také rádi, že můžeme oznámit další rozšíření linky Brno-Luton, která bude od března létat 3 až 4 krát týdně.“


Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: letecká dopravaSpolečnost Nyk line uvádí na trh novou službu (Thaiwan-Vietnam-Singapoure)

aktualizováno dne 22.12.2010

námořní doprava

Společnosti Nippon Yusen Kaisha (NYK) a Vinalines Container Shipping Company (VCSC) se spojili za účelem uvedení nové služby, která bude provozována mezi Thaiwanem-Vietnamem a Singapourem a bude spuštěna koncem měsíce. Tuto službu zajistí dvě lodě o nosnosti 1 100 TEU. Společnosti deponovali každá jednu loď právě na tuto novou službu. První z nich, společnosti NYK je již připravena v přístavu Laem Chabang. Tato 14ti denní plavba má zastávky v následujících přístavech Laem Chabang (Tue/Tue), Ho Chi Minh (Thu/Fri), Haiphong (Sun/Mon), Ho Chi Minh (Wed/Thu), Singapore (Sat/Sun), a Laem Chabang. Nová služba nemá jen zajistit expresní dopravu mezi Thajskem a Severním Vietnamem, ale má zároveň posílit síť dopravy pro celou tuto oblast.


Zdroj informací: www.nyk.com
Kategorie novinky: námořní dopravaSpolečnosti Ford a Azure Dynamics zahájily první dodávky vozů Transit Connect Electric

aktualizováno dne 22.12.2010

automobilová doprava

Ford Motor Company a Azure Dynamics začaly s dodávkami prvních vozů Transit Connect Electric zákazníkům ve Velké Británii a Severní Americe. Tyto užitkové elektromobily vycházejí z modelu Ford Transit Connect, jsou osazeny patentovaným hnacím ústrojím Force Drive™ od Azure Dynamics a jejich montáž probíhá ve výrobním závodu společnosti AM General v michiganském městě Livonia.
Všechny vozy vyrobené v počáteční sérii již znají své zákazníky. První odběratelé se jich dočkají ještě v roce 2010, zbytek přijde na řadu během roku 2011. Mnohdy se jedná o celosvětově známé společnosti jako AT&T, Southern California Edison, Xcel Energy nebo Johnson Controls Inc., ale patří k nim i Newyorský energetický úřad nebo Canada Post (kanadská pošta).
„Spolupráce s dodavateli je důležitá pro všechny výrobní programy Fordu, ale pro tuto iniciativu měla obzvlášť velký význam, neboť od podpisu smlouvy do zahájení výroby uplynulo pouhých třináct měsíců,“ zdůraznil Sherif Marakby, ředitel sekce Electrification Programs and Engineering.

Více informací
Zdroj informací: www.ford.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaSTUDENT AGENCY: Dovolena.cz startuje nový web zimních dovolených

aktualizováno dne 21.12.2010

expresní doprava

Největší portál zimních dovolených nabízí řadu novinek: levnější ceny od německých cestovních kanceláří, interaktivní mapy zahraničních lyžařských areálů a stále i pobyty na období Vánoc a Silvestra.
Dovolena.cz – internetový portál Student Agency s největší nabídkou zájezdů v České republice odstartovala na počátku měsíce nový web s nabídkou zimních dovolených. Jedná se jak o lyžařské pobyty na horách, tak i zimní pobyty ve městech; v nabídce je více než 4,5 milionů variant zimních zájezdů od českých, německých a rakouských cestovních kanceláří na následující dva měsíce. Některé pobyty na českých horách se díky nabídce německých kanceláří překvapivě dostávají cenově do ještě nižších úrovní. Vedle exotických zájezdů, kde portál dovolena.cz díky úspěšné komunikační kampani – stevardi Student Agency Express v havajských oblečcích - vzrostl z hlediska objemu tržeb meziměsíčně v listopadu o 20 %, je nyní prodej zimních zájezdů a tzv. First Minute pobytů na příští letní sezónu hlavním nákupním hitem zákazníků.


Více informací
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaFedEx: Nové restrikce a bezpečnost pro nákladní dopravu

aktualizováno dne 21.12.2010

expresní doprava

Společnost FedEx pokračuje v usilí udělat svou globální síť expresní dopravy, co nejbezpečnější. V této souvisloti pracuje s bezpečnostními agenturami po celém světě a implementuje svá bezpečnostní opatření. V návaznosti na tata nová opatření a pravidla platí následující opatření pro veškeré nákladní zásilky:
Jemen: Veškeré zásilky z Jemenu jsou pozastaveny. Toto nařízení je v platnosti od konce října a nadále pokračuje.
GB: Kromě původních, tedy anglických výrobků je zastavena přeprava balíčků s cartridgí bez tiskáren. V případě anglických výrobků nesmí váha balíčku přesáhnou 500g.
Pro další nová omezení a úpravy zasílacích podmínek kontaktujte své obchodní zástupce.


Více informací
Zdroj informací: news.van.fedex.com
Kategorie novinky: expresní dopravaPeugeot EX1 překonal v Číně nové rekordy

aktualizováno dne 21.12.2010

automobilová doprava

Elektrický koncept Peugeot EX1, který již v září 2010 vytvořil na autodromu v Montlhéry několik rekordů, překonal v čínském městě Čcheng-tu další rekordy za přítomnosti téměř 200 čínských a západoevropských médií.
Během jízd, které probíhaly na vojenském letišti v Čcheng-tu v provincii Sečuan, koncepční vůz EX1 vytvořil nebo překonal 5 rekordů nejrůznějšího druhu. Za volantem se vystřídali 2 piloti – čínský a francouzský: - HAN HAN, čínský pilot, spisovatel a slavný blogger, který je velice populární u mládeže v čínských městech;
- Nicolas VANIER, francouzský cestovatel, ochránce životního prostředí, filmař a pilot, který se proslavil cestami na Severní a Jižní pól.
HAN HAN zdolal oficiální rekordy dosažené v Montlhéry, kdy trať o délce 1/8 míle překonal za 7s08.62 a trať o délce 1/4 míle za 12s67.54. Tyto rekordy byly potvrzeny a získají certifikaci Čínské federace automobilového sportu, která dosvědčila kvalitu a přesnost měření. Nicolas Vannier vytvořil necertifikované rekordy, kdy dosáhl zrychlení z 0 na 100 km/hod za 3,49 vteřin a dále rekord na 400 m. Na 39 metrech dosáhl podélného zrychlení 1G.

Více informací
Zdroj informací: www.peugeot.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaSpoje SuperCity Pendolino letos oslavili 5 let

aktualizováno dne 20.12.2010

železniční doprava

Právě před pěti lety, 11. prosince 2005, nasadily České dráhy v rámci nového grafikonu jednotky Pendolino na pravidelné spoje pod produktovou značkou SuperCity Pendolino. Historicky první spoj SC Pendolino tehdy vyjel v 5.45 hodin z ostravského hlavního nádraží do Prahy. Spoje SC Pendolino se okamžitě staly synonymem komfortního a rychlého cestování po železnici a zůstávají „vlajkovou lodí“ národního dopravce dodnes. Nejvyužívanější jsou spoje SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou, kde se jejich obsazenost pohybuje kolem 50 – 60 %.
Zkušební provoz jednotek Pendolino byl zahájen už rok předem na trati Praha Masarykovo nádraží – Děčín. Od té doby (za 6 let) svezla Pendolina téměř 5 milionů lidí.
Spoje SuperCity Pendolino jsou v současné době nejrychlejšími vlaky, které spojují hlavní město s Moravou. Cesta z Prahy do Ostravy-Svinova jim v novém grafikonu trvá 2 hodiny a 56 minut, z Prahy do Brna dorazí za 2 hodiny a 23 minut. Loni v červnu začal páteční spoj SC Pendolino Sprinter spojovat také Prahu s Třincem, tuto vzdálenost ujede za 3 hodiny a 55 minut.

Více informací
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLetiště Praha v rámci projektu Dobré sousedství rozdalo 9 milionů

aktualizováno dne 20.12.2010

letecká doprava

Již počtvrté vyhlásilo Letiště Praha program Dobré sousedství, kterým se snaží přispět k rozvoji obcí a městských částí v přímém okolí letiště. Stejně jako v minulých letech i letos věnovalo Letiště Praha 9 milionů korun na různé projekty, které byly pečlivě vybrány, aby jejich přínos pocítilo široké spektrum obyvatel od dětí až po seniory.
Kromě protihlukových opatření a podpory životního prostředí se Letiště Praha snaží ve svém okolí podporovat také další aktivity související s každodenním životem místních občanů. Právě s tímto úmyslem vyhlásilo program DOBRÉ SOUSEDSTVÍ zaměřený na podporu veřejně prospěšné činnosti. Od roku 2007, kdy se s celým programem začalo, Letiště Praha na tyto účely vyčlenilo částku přes 25 milionů korun.
V rámci programu DOBRÉ SOUSEDSTVÍ Letiště Praha přispívá na projekty v oblasti kultury, sportu, vzdělávání nebo zdravotnictví, dále činnost hasičů, policie a na aktivity v sociální sféře. Peníze mohou čerpat nejen obce a městské části, jež jsou členy Sdružení právnických osob dotčených provozem Letiště Praha, ale i občanská sdružení, sportovní kluby, dobrovolní hasiči a jiné neziskové organizace působící na jejich území. Přidělení financí v konečné fázi schvaluje dozorčí rada Letiště Praha, jež posuzuje zejména přínos projektu pro danou lokalitu.


Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaŘSD zapojí do přípravy a plánování výstavby silniční infrastruktury odborníky z ČVUT

aktualizováno dne 20.12.2010

pozemní doprava

Ředitelství silnic a dálnic ČR bude při plánování, přípravě a realizaci dopravních silničních staveb úzce spolupracovat s Českým vysokým učením technickým. Klíčovou rolí odborníků z ČVUT bude oponentura projektů a cenotvorby staveb za účelem dosažení efektivnější přípravy staveb a celého plánování. To podle nového vedení ŘSD povede k větším úsporám v celém segmentu výstavby silniční dopravní infrastruktury.
Ředitelství silnic a dálnic ČR uzavřelo smlouvu s ČVUT na dobu tří let. Jejím obsahem je především oponentura ČVUT, výzkum a vývoj při plánování a přípravě stavebních projektů. Dále zapojení do týmů při vytváření krátkodobé i dlouhodobé koncepce, vize a strategie dopravní infrastruktury a problematiky koncepčního řešení telematiky. „Chceme odborníky z ČVUT více využívat pro expertní činnost. Konkrétně je budeme zvát nejen k plánování výstavby dopravní infrastruktury, ale i do procesů cenotvorby, přípravy staveb a dalších oblastí,“ upřesňuje generální ředitel ŘSD Jiří Švorc.


Více informací
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: pozemní dopravaPanalpina a LGI rozvíjí společnou platformu pro Hewlett-Packard v České republice

aktualizováno dne 17.12.2010

ostatní doprava

Hewlett-Packard pověřil Panalpinu, jako svého vedoucího poskytovatele logistických služeb, aby rozvinula integrovaný koncept skladování a přepravy zboží se základnou v Jirnách u Prahy. Na tomto projektu bude Panalpina spolupracovat s LGI, hlavním sluvním logistických providerem. V rámci tohoto projektu bude Panalpina také zodpovědná za integraci více než 50 dodavatelů do plánu koncepce. Jak Panalpina tak LGI spolupracují s Hewlett-Packard již mnoho let. Společně rozvinuly řešení tzv. end-to-end, které pokrývá celý dodavatelský řetězec a pomáhá tak zlepšovat jejich služby pro klienta.
Od roku 1997 LGI zajišťuje veškeré logistické úkoly spojené s výrobou tzv. prémiového segmentu v Herrenbergu nedaleko Stuttgartu. To se dále rozšířilo o inventarizace dodavatelů, soustředění nástrojů k logistické distribuci a zajištění návratnosti.
V období pěti měsíců byla nová platforma v Jirnách napojena na nezbytnou infrastrukturu a IT řešení. Zároveň byl najmut a zacvičen celý personál. První dodávku zboží obdrželi v březnu tohoto roku.

Více informací (v en)
Zdroj informací: www.panalpina.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaNový ředitel dopravy v DACHSER Czech Republic v Kladně

aktualizováno dne 17.12.2010

ostatní doprava

Do logistické společnosti DACHSER Czech Republic a.s. nastupuje na pozici ředitele dopravy pobočky Kladno Petr Němeček. V jeho kompetenci bude nejen řízení celého zákaznického servisu, překládkového skladu, regionálních rozvozů, ale také oddělení charterové dopravy.
Do společnosti DACHSER přišel z firmy DHL Express, kde působil šest let. Od poloviny roku 2008 zde na pozici zástupce ředitele filiálky vedl oddělení mezinárodních přeprav. Petr Němeček absolvoval Euroškolu se zaměřením na ekonomiku a obchod, obor podnikové hospodaření. Ve volném čase rád hraje fotbal a cestuje, věnuje se i gastronomii. Hovoří anglicky a německy.


Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaDoručování balíků už v den jejich podání – nový projekt České pošty

aktualizováno dne 17.12.2010

ostatní doprava

Po úspěchu pilotního projektu odpoledního doručování spustila Česká pošta tento týden nový projekt, a to doručení zásilky v den jejího podání.
Během tohoto pilotního projektu jsou doručovány zásilky typu cenný balík do 10 tisíc korun. V současné době je možné poslat zásilku v tomto „expresním“ režimu prostřednictvím šesti vybraných pražských podacích pošt. „Česká pošta neustále zkvalitňuje služby pro zákazníky, a jak ukázal pilotní projekt odpoledního doručování, jdeme správným směrem. Nově jsme se proto rozhodli vyzkoušet možnost doručování balíkových zásilek ještě v ten samý den, kdy byly na poště podány. Za první dny provozu tohoto pilotu jsme zjistili, že úspěšnost dodání těchto zásilek je vyšší než 70 procent,“ uvedla generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá s tím, že to považuje za velmi dobrý výsledek.
Zásilku, kterou chce zákazník doručit ještě ten samý den, musí podat na jedné z vybraných pražských pošt do 10.00 hodin. Poté jsou tyto zásilky z podacích pošt vyzvednuty, zpracovány a speciální linkou Českých drah dodány zatím do vybraných krajských měst - Brno, Plzeň, Ostrava. V místě dodání jsou zásilky začleněny do odpoledního doručení a ještě týž den doručeny adresátům.


Více informací
Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaVláda schválila zvýšení sazeb mýtného od 1. ledna 2011

aktualizováno dne 16.12.2010

ostatní doprava

Na úterním jednání Vlády ČR byl schválen dokument novelizující sazby mýtného pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny. Vláda nezvedla mýtné u vozidel, která splňují nejpřísnější emisní limity. Snaží se tak nepřímo podpořit obnovu vozového parku dopravců.
Vláda ČR schválila dne 14. prosince na svém jednání novelu nařízení vlády č. 484/2006 Sb., kterou se s účinností od 1. ledna 2011 mění sazby mýtného pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny. Základní sazby se zvyšují o 25 % s výjimkou vozů v emisní třídě EURO V a vyšší, u těch se sazby nemění. Sazby v pátek mezi 15. a 21. hodinou budou opět zvýšené proti základním sazbám ve všech kategoriích: o 25 % u vozidel se dvěma nápravami, o 40 % se třemi a více nápravami.
V souvislosti s obavami obcí o objíždění zpoplatněných úseků Ministerstvo dopravy upozorňuje na možnost regulace dopravy. Vyplývá z ustanovení § 77 odst. 1) písm. c) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Obecní úřady obce s rozšířenou působností mohou po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie na silnicích II. a III. třídy a na místních komunikacích stanovit místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích a užít zařízení pro provozní informace.
Spolu s úpravou sazeb mýtného se od 1. ledna 2011 částečně upravuje i seznam zpoplatněných komunikací.


Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaLufthansa Technik a Wizz Air budou spolupracovat i v České republice a Rumunsku

aktualizováno dne 16.12.2010

letecká doprava

Lufthansa Technik AG a Wizz Air rozšířili oblast vzájemné, již tak úzké, spolupráce i na Českou republiku a Rumunsko. V souladu s novým pětiletým kontraktem poskytuje Lufthansa Technik Maintenance International (LTMI) největšímu nízkonákladovému leteckému přepravci ve střední a východní Evropě od 1. prosince své služby, včetně A-check kontrol, pro osm Airbusů A320 se základnami v Bukurešti, Temešváru a Kluži. Další dvě A320 se základnou v Praze budou pod kontrakt zahrnuty nejpozději do února.
V souladu s novým kontraktem LTMI dedikuje pro Fleet manažera, který bude sídlit přímo ve Wizz Air coby klíčový kontakt pro Wizz Air v oblasti všech technických, komerčních a regulačních otázek. Tento krok zajistí ideální integraci služeb LTMI do interních procesů Wizz Air.
„Jsme potěšeni z rozšiřování naší dlouhodobé spolupráce s Lufthansa Technik do více a více zemí,“ řekl József Váradi, generální ředitel Wizz Air. „Podpora s využitím dedikovaného Fleet manažera z LTMI nám zaručí nejkratší možné reakční doby v případě jakýchkoliv problémů a minimalizuje tak riziko vzniku zpoždění z technických důvodů.“
„Úzká integrace do interních procesů Wizz Air skrze našeho Fleet manažera zdůrazňuje naše vzájemné silné vazby a vysokou úroveň důvěry ze strany Wizz Air v profesionalitu a služby, které poskytujeme,“ uvedl Alexander Heilmann, generální ředitel Lufthansa Technik Maintenanace International. „Skrze naše výjimečně spolehlivé a špičkové služby Wizz Air rádi přesvědčíme o tom, že si jeho důvěru zasloužíme.“
Nově podepsaná smlouva posouvá stávající dlouhodobý a úspěšný obchodní vztah mezi Wizz Air a Lufthansa Technik na novou úroveň. Vzájemná spolupráce se přitom datuje do samotného počátku fungování Wizz Air v roce 2004. Kromě exkluzivní podpory Total Component Support TCS pro celou flotilu letounů Wizz Air, kterou společnost využívá od roku 2009, poskytuje Lufthansa Technik Wizz Air také základní údržbu a servis motorů.


Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: letecká dopravaLufthansa Cargo rozšiřuje svou letovou síť

aktualizováno dne 16.12.2010

letecká doprava

Společnost Lufthansa Cargo příští rok rozšíří své letové trasy o Jižní Ameriku. Po vyřešení zákonných požadavků začne společnost létat do brazilské metropole Manaus koncem ledna příštího roku. Pro začátek plánuje společnost uskutečnit dva lety MD-11 týdně a to vždy v pondělí a v pátek. Létat se do Manaus bude z německého Frankfurtu přez Dakar a Viracopos, Sao Paulo. Zpáteční lety se uskuteční s větším počtem mezipřistání a to v Quitu, v Bogotě a s technickou zastávkou v Curacau." Manaus je volná obchodní zóna, která se vyvinula v jedno z nejvýznamnějších brazilských průmyslových center," uvedl Achim Martinka, Více prezident společnosti pro oblast Amerika. " S tímto novým spojením rozšíříme naše zákaznické produkty a vyhovíme tak vzestupu poptávky především z high-tech průmyslových oblastech, převážně v Asii."
Lufthansa Cargo bude jediným dopravcem nabízejícím přímé spojení mezi Evropou a Manaus. V současné době provozuje Lufthansa 10 nákladních letů do Jižní Ameriky týdně a nabízí 31 pasažerských letů.


Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.com
Kategorie novinky: letecká dopravaSpolečnost DAF rozšiřuje svou řadu CF o dva nové modely nákladních vozidel

aktualizováno dne 15.12.2010

automobilová doprava

Společnost DAF rozšířila svoji úspěšnou řadu univerzálních vozidel řady CF85 o dva čtyřnápravové podvozky určené k montáži nástaveb. Oba modely se vyznačují trojitými zadními nápravami – střední z nich je poháněná a přední je řiditelná. U nového modelu FAK CF85 je poslední náprava vlečená, model FAQ CF85 má poslední nápravu vlečenou a řiditelnou.
Čtyřnápravový model FAK CF85 je ideální pro takové aplikace, u nichž je během nakládání a vykládání vyžadována nadstandardní stabilita (např. hákový nosič kontejnerů nebo řetězové a ramenové nosiče kontejnerů). Díky tomu jsou vozidla určena pro svoz a zpracování odpadů, pro stavebnictví nebo pro přepravu kontejnerů. Na zadní straně kabiny může být umístěn zvedací mechanismus pro manipulaci s kontejnery.
Trojitá náprava modelu DAF FAK CF85 je složena z řiditelné vodicí zadní nápravy, poháněné nápravy a vlečené nápravy s dvojitou montáží pneumatik. Vodicí zadní náprava je stejně jako vlečená náprava zvedací, což znamená, že při částečném zatížení může být vůz použit jako konfigurace 6 x 2 i 4 x 2. Tato možnost nejen že minimalizuje poloměr zatáčení vozidla, ale snižuje i spotřebu paliva, přičemž také snižuje opotřebení pneumatik a zvyšuje tažnou sílu. Model FAK CF85 je vhodný pro celkové hmotnosti vozidla od 32 do 35,5 tuny a pro celkové hmotnosti soupravy až do 60 tun v závislosti na specifikaci.

Více informací k novým modelům
Zdroj informací: www.daf.eu
Kategorie novinky: automobilová dopravaVolvo trucks: I po padesáti letech stále nejnáročnější na světě

aktualizováno dne 15.12.2010

automobilová doprava

Nárazový test společnosti Volvo Trucks je v oblasti bezpečnostních testů již padesátiletým veteránem. Přesto stále zůstává nejnáročnějším testovacím postupem v segmentu nákladních automobilů a je přísnější a obsažnější, než vyžadují nejnovější legislativní požadavky EU. „Budeme pokračovat v provádění testů našich kabin podle původních švédských norem nárazových testů,“ poznamenává Carl Johan Almqvist, ředitel divize bezpečnosti dopravy a produktů společnosti Volvo Trucks.
Nejčetnějším mechanismem nehody nákladního automobilu je buď jeho převrácení na střechu, nebo čelní náraz. Nárazový test společnosti Volvo je zaměřen na simulaci sil, jimž je kabina při takovýchto nehodách vystavena.
„Je velmi důležité, že nárazový test odpovídá následkům a silám, které na nákladní vůz působí při nehodě v reálném životě. Náš výzkum dopravních nehod přináší jasné potvrzení významu nárazového testu. Zkoumání nákladních vozů Volvo zúčastněných při nehodách znovu a znovu potvrzují, že pevné kabiny chrání životy," říká Johan Almqvist.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaČD Cargo oslavili třetí narozeniny

aktualizováno dne 15.12.2010

železniční doprava

Společnost ČD Cargo vznikla před třemi lety vyčleněním železniční nákladní dopravy z Českých drah dne 1. 12. 2007 a na počátku prosince tak vstoupila do čtvrtého roku své existence jako pátý největší dopravce v Evropě.
Finanční krize v uplynulých dvou letech negativně ovlivnila hospodaření firmy, ale již v roce příštím počítá nový management společnosti s vyrovnaným hospodařením nebo spíše s mírným ziskem. Záležet bude na dalším vývoji ekonomiky a objemů přeprav nejen v České republice, ale i v Evropě.
Zákazníci ČD Cargo se mohou těšit jak na nové produkty, které ČD Cargo v brzké době nabídne, tak i na spolehlivější a rychlejší přepravu. K tomu by měla pomoci i řada zmodernizovaných dvousystémových lokomotiv typu 363, uváděných od počátku příštího roku postupně do zkušebního provozu.


Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaDHL rozšiřuje službu expresního dodání do druhého dne z Evropy i do Spojených států

aktualizováno dne 14.12.2010

expresní doprava

DHL, přední světová logistická společnost, zahajuje letecký provoz dvou nových strategických tratí z Paříže a Frankfurtu do Spojených států. Nové spoje jsou uzpůsobeny tak, aby přímo navazovaly na severoamerickou síť dodávek přes noc, a umožní tak zákazníkům v Německu, Francii a některých sousedních zemích posílat zásilky na území USA, Kanady a Mexika do druhého dne.
„Registrujeme neustálou vysokou poptávku po transoceánské expresní přepravě a dvě nové trasy pomohou zákazníkům na obou březích Atlantiku zlepšit a zrychlit tok vývozu a dovozu,” říká John Pearson, ředitel DHL Express Europe. „Kanada, USA a Mexiko zůstávají velmi důležitými obchodními partnery evropských trhů a transatlantická obchodní cesta je pro DHL Express klíčovou oblastí růstu.”
Nové přímé lety mezi Paříží, Frankfurtem a hlavním severoamerickým překladištěm DHL v Cincinnati nabídnou zákazníkům garantované dodání do druhého dne po Spojených státech. Aby DHL dostálo vysoké poptávce po letecké přepravě, doplnilo svou flotilu letadel mezi Evropou a Severní Amerikou o stroje Boeing 767F a zároveň zavedlo spoje Lipsko - East Midlands a New York - Cincinnati.


Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: expresní dopravaGebruder Weiss: Úspěšná implementace nového terminálu

aktualizováno dne 14.12.2010

ostatní doprava

Přesně dle projektového plánu společnost Gebruder Weiss zavedla nový překladový terminál v Rumunském Sibiu. Od listopadu může rumunská síť společnosti využívat těchto nových prostor. Nový terminál zahrnuje parkovací místa včetně dalších prostor o celkové ploše 9,000 m2 a 20,000 m2 rezervních prostor. 1,000 m2 je vyhrazeno pro překladové operace. "Stavbou nového terminálu můžeme vyhovět vzrůstající poptávce po službách GW v Rumunsku a vylepšit tak naši domácí síť služeb. Vzhledem ke své centrální lokaci je terminál v Sibiu naprosto vyhovující našim požadavkům," uvedl Thomas Moser Regionální manažer pro jihovýchodní Evropu.


Celá zpráva v en
Zdroj informací: www.gw-world.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaSpolečnost ProLogis rozšiřuje partnerství s Hitachi Transport System, Ltd.

aktualizováno dne 14.12.2010

skladování

Hitachi Transport System, Ltd., jeden z předních poskytovatelů logistických služeb se sídlem v Japonsku nedávno podepsal nájemní smlouvu s logistickým parkem ProLogis Romentino o rozloze 8 200m2. Podepsáním této smlouvy se stala společnost Hitachi dalším významným klientem ProLogis, kdy její prostory na třech kontinentech mají rozlohu 85 700 m2. V posledních několika letech společnost Hitachi Transport System, rapidně expandovala v Evropě, částečně díky novým obchodům. Nedávný nárůst v Itálii si vyžádal, aby společnost najala další prostory přímo, bez zprostředkovatelů, jak bylo jejím zvykem. Dlohodobý vztah obou společností v dalších čtyřech zemích v posledních sedmi letech vedl k rozhodnutí rozšířit toto partnerství i na Milánském trhu.

Zdroj informací: www.prologis.com
Kategorie novinky: skladováníEU jednomyslně schválila přesun sídla Galilea do Prahy

aktualizováno dne 13.12.2010

ostatní doprava

Rada Evropské unie pro konkurenceschopnost na svém posledním zasedání během belgického předsednictví EU jednomyslně odsouhlasila přesun sídla agentury GSA, jež má mimo jiné řídit navigační systém Galileo, z Bruselu do Prahy. Doporučení k tomuto kroku Radě již ve středu vydal výbor stálých zástupců členských zemí při EU COREPER po jednoznačném hlasování v poměru 22:4 ve prospěch kandidatury české metropole. Umístění sídla GSA do Prahy zvyšuje mezinárodní prestiž ČR a v dalších letech bude mít také nesporný ekonomický přínos pro řadu tuzemských firem, potažmo pro celé české hospodářství.
„Pro Českou republiku je to zcela zásadní úspěch. Jsem nesmírně rád, že mohu být přitom coby šéf resortu, který vyjednávání o přesunu sídla GSA do Prahy vede již od roku 2006. Chci touto cestou poděkovat spolupracovníkům z ministerstva dopravy i ostatních institucí, kteří mají na dnešním vynikajícím výsledku svůj podíl,“ uvedl ministr dopravy ČR Vít Bárta. „Dnešní rozhodnutí pro Prahu neznamená pouze mezinárodní prestiž spojenou se sídlem jedné z významných evropských agentur, ale především také mnoho navazujících příležitostí, které se díky němu otevřou tuzemským firmám na poli jednoho z nejdynamičtějších odvětví s velkou přidanou hodnotou,“ zdůraznil ministr.
GSA - Úřad pro dohled nad evropským GNSS Galileo (European GNSS Supervisory Autority), je regulační orgán EU, který spravuje evropské programy v oblasti družicové navigace, kontroluje používání finančních prostředků a řídí související činnosti v oblasti marketingu, bezpečnostní akreditace, certifikace prvků systému a v neposlední řadě také další výzkum a vývoj. GSA má mj. právo vydávat koncese subjektům odpovědným za provoz systému Galileo a za poskytování souvisejících služeb.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaLabe brázdí loď mapující dno

aktualizováno dne 13.12.2010

říční doprava

Plavidlo s označením Valentýna je určeno k měření hloubek na vodních tocích. Je používáno ke kontrole plavební trati, zjišťuje změny říčního dna po povodních, vyhledává případné překážky v plavební dráze a používá se také pro projekční a geodetické práce. Loď patří Povodí Vltavy s.p. a na Labi provádí měření pro Povodí Labe od Přelouče až po státní hranici v Hřensku.
„Jedná se o unikátní plavidlo, jediné svého druhu v republice. Při největším záběru je loď schopna měřit pás o šířce 48 metrů,“ říká Jan Trnka, technik měření Povodí Vltavy v oddělení měřících plavidel.
Záběr je možno pomocí hydraulických systémů upravit tak, jak je zrovna potřeba, a to na 8, 14, 20, 28, 34 a 48 metrů. Na speciální konstrukci jsou uchyceny měřící lišty s vysílači a přijímači, ponořené 30 centimetrů pod hladinou.
Zařízení je společně s připojeným počítačem schopno vytvořit z místa monitoringu vrstevnicové mapy s vyznačením hloubek a umí spočítat množství nánosu například z přítoků řeky.

Celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: říční dopravaNovým partnerem Českých aerolinií ve SkyTeamu bude Garuda Indonesia

aktualizováno dne 13.12.2010

letecká doprava

Indonéský vlajkový dopravce Garuda Indonesia, v Jakartě podepsal dohodu o připojení k alianci SkyTeam, kterou posílí v roce 2012. Garuda rozšíří síť SkyTeamu o 30 nových destinací v jihovýchodní Asii a Austrálii, mezi které patří například Surabaya na východní Jávě, Medan na severní Sumatře a australský Perth. SkyTeam aktivně pracuje na posílení své pozice v dané oblasti, a Garuda je tak vítaným přírůstkem. Garuda Indonesia již navázala intenzivní spolupráci s některými partnery z aliance SkyTeam a hodlá s nimi uzavřít dohody o sdílených linkách (tzv. code-share).
„Jakarta se stane branou pro lety do a z Asie,” uvedl Marie-Joseph Malé, generální ředitel aliance SkyTeam. „Cíl společnosti Garuda rozšířit síť mezikontinentálních letů do Frankfurtu, Paříže, Londýna a Říma z ní učiní atraktivního dopravce pro cestující za obchodem i za zábavou.”
Garuda Indonesia je indonéskou národní společností. Poskytuje kompletní dopravní služby a zajišťuje lety do 28 vnitrostátních a 18 mezinárodních destinací. Hlavními dopravními uzly společnosti jsou Jakarta a Denpasar.


Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaLetová situace nad Evropou

aktualizováno dne 10.12.2010

letecká doprava

Na Letišti Praha je zajištěn běžný letecký provoz. Vzhledem ke sněhové kalamitě po celé Evropě jsou ale některé přílety do Prahy zpožděny. Cestujícím proto doporučujeme informovat se na aktuální čas odletu či příletu linky u dané letecké společnosti nebo sledovat online tabuli příletů a odletů na těchto webových stránkách letiště Praha.Odlety a Přílety
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaSwiss WorldCargo: 6 nových destinací s Edelweiss Air

aktualizováno dne 10.12.2010

letecká doprava

Swiss WorldCargo, cargo divize společnosti Swiss International Air Lines v listopadu oznámila začlenění nových šesti destinací do svých letových tras. Nové trasy budou provozovány díky partnerství společnosti s aerolinkami Edelweiss Air. S chystaným zimním letovým řádem Swiss WorldCargo uvedene na trh větší kapacitu letových tras pro sváteční provoz. Toto se týká následujících destinací:
- Mauritius (MRU)
– Kilimanjaro (JRO)
– Goa (GOI)
– Pristina (PRN)
– Skopje (SKP)
– Puerto Plata (POP)
Samozřejmě rozšíření nové nabídky Swiss WorldCargo zahrnuje celé portfolio společnosti Edelweiss Air, jako jsou destinace Kenya, Mexico,Maledivy a Dominikánská republika.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.swissworldcargo.com
Kategorie novinky: letecká dopravaAmerican Airlines: Více služeb pro transatlantické cestující

aktualizováno dne 10.12.2010

letecká doprava

American Airlines, British Airways a Iberia spolupracují na zlepšení služeb oneworld® Alliance, které poskytuje svým transatlantickým cestujícícm. Těmto cestujícím se dostane více flexibility v oblasti cen a letových plánů. Také budou moci vydělávat a načítat body s programem AAdvantage® u všech tří dopravců. S tím jak postuje vztah těchto tří aerolinií dopředu, začínají nabízet plnně integrovanou síť transatlantických letů a umožňují větší výběr a více možností užít si odměn a privilegií poskytovaných těmito přepravci. Počátkem dubna 2011 budou American Airlines, British Airways a Iberia nabízet tyto nové transatlantické lety:
* New York JFK - Budapest (provozován AmericanA)
* Chicago - Helsinki (provozován AmericanA)
* London Heathrow - San Diego (provozován British Airways)
* Madrid - Los Angeles (provozován Iberia)

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.americanairlines.com
Kategorie novinky: letecká dopravaDPD CZ: V posledních dvou týdnech před Vánoci doručíme až 60 000 zásilek denně

aktualizováno dne 9.12.2010

expresní doprava

Ve srovnání se zbytkem roku se v předvánočním čase zvyšuje počet doručených zásilek až o 40 %. Z analýz společnosti DPD CZ, jednoho z největších poskytovatelů zásilkových služeb v České republice, dále vyplývá, že předvánoční sezóna ve skutečnosti začíná již v polovině srpna a vrcholí dva týdny před Štědrým dnem. Nejsilnějšími oblastmi pro vyzvedávání zásilek o Vánocích je severní Morava a Praha. Hlavní město vede v počtu doručených zásilek.
„V době před Vánoci výrazným způsobem navyšujeme počet řidičů, a to z obvyklých 350 na více než 500. Vzhledem ke zvyšujícím se objemům zásilek doručuje balíky prakticky celá firma, “ říká Daniel Mareš, generální ředitel DPD CZ. „Nejméně jeden den doručuji i já osobně. Kromě pomoci s rozvozem zásilek je to pro mě i vítaná možnost získat zpětnou vazbu na naše služby přímo od příjemců zásilek.“ O Vánocích se také prohlubuje trend posledních 5 let – zvyšování počtu zásilek zasílaných na soukromé osoby. „Tento vývoj souvisí s rozvojem internetu a takzvanými e-shopy. O Vánocích ve srovnání s ostatním obdobím roku narůstá počet zásilek posílaným soukromým osobám z 12 na více než 20 procent,“ doplňuje Daniel Mareš.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: expresní dopravaČD vyhlásily soutěž na modernizaci 11 motorových jednotek

aktualizováno dne 9.12.2010

železniční doprava

České dráhy minulý týden zveřejnily v informačním systému veřejných zakázek soutěž na dodávku 11 dvoudílných motorových jednotek vzniklých přestavbou ze starších motorových a přípojných vozů řady 810 a 010 známých například pod lidovým označením „kufr“.
Motorové jednotky budou určeny pro tratě v Pardubickém, Středočeském a Moravskoslezském kraji a jejich modernizace se uskuteční v rámci Regionálních operačních programů za spolufinancování Evropské unie. Předpokládaná hodnota zakázky je 286 milionů korun a vítěz soutěže musí dodat všech 11 souprav do 16 měsíců od podpisu zakázky.
Modernizované soupravy nabídnou vyšší komfort oproti současným motorovým vozům ze 70. let. Cestující budou moci využít nový interiér s čalouněnými sedačkami, o průběhu cesty bude informovat audiovizuální informační systém, pro objemná zavazadla a jízdní kola bude v soupravě vyčleněný větší prostor. Jeden z vozů bude mít nízkopodlažní nástup, který ocení především starší cestující, maminky s kočárky nebo vozíčkáři, pro které bude upraveno také sociální zařízení.


Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaAuto Trophy 2010: první ocenění pro Peugeot 508 v Německu

aktualizováno dne 9.12.2010

automobilová doprava

Cenu Auto Trophy udělují již po 23 let čtenáři německého motoristického čtrnáctidenníku AUTO ZEITUNG (náklad 200 000 výtisků). V letošním roce se hlasování zúčastnilo 104 000 čtenářů, kteří vybírali mezi 400 modely rozdělenými do několika kategorií. Posuzovaly se vozy, jež se v současnosti prodávají nebo se v nejbližší době začnou prodávat na německém trhu. Nový Peugeot 508 tak ještě před svým uvedením na trh zvítězil s vysokým podílem 18,2% hlasů před 18 konkurenty zařazenými do skupiny „Zahraniční vozy“ a kategorie „Mittelklasse“ (střední třída), která je na německém trhu jednou z nejprodávanějších.
Za značku Peugeot převzal ocenění člen představenstva PSA Peugeot Citroën a generální ředitel značek Jean-Marc Gales v rámci slavnostního večera Auto Trophy dne 23. listopadu v Düsseldorfu. Při udělování cen prohlásil: „Peugeot 508 dokazuje návrat značky Peugeot do segmentu velkých cestovních vozů. Design tohoto vozu, jeho vysoká úroveň kvality i nejmodernější technologie nové generace jasně ilustrují ambice, které značka Peugeot v této kategorii trhu má. Volba čtenářů časopisu Auto Zeitung, několik měsíců před uvedením modelu na trh, nás z hlediska budoucího obchodního úspěchu Peugeotu 508 naplňuje optimismem.“

celá zpráva
Zdroj informací: www.peugeot.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaVánoční kamiony společnosti MAN znovu na cestě

aktualizováno dne 8.12.2010

automobilová doprava

Jako každý rok, tak i letos můžete vidět dva kamiony MAN TGX, speciálně dekorované pro vánoční svátky, jak přináší potěšení pro děti v dětských vesničkách i školkách. Kamiony cestují po celém Německu během období adventu. Dva 16ti metrové návěsy se slavnostním osvětlením cestují celou zemí, start kamionů byl v Kielu a dále pokračovaly do Hamburgu, Leipzig, Drážďany, Zwickau, Plauen, Coburg, Salzgitter, Wiesbaden, Cologne, Augsburg, Mnichov a nakonec Regensburg. Kamiony po cestě navštěvují dětské nemocnice, domovy, školky a další instituce, kde rozdávají dětem čokoládové modely kamionů a různé dětské hry s vánočními motivy společnosti MAN, jako malé dárečky. Kamiony dále navštítí své továrny, pobočky, servisní partnery a některé vánoční trhy.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaZnačka Škoda zaujímá v ekologii čelní pozice

aktualizováno dne 8.12.2010

automobilová doprava

Škoda Auto v soutěži největšího německého autoklubu ale nepřesvědčila jen nízkými hodnotami spotřeby a emisí svých výrobků. Značka Škoda respondenty stále oslovuje mimořádně příznivým poměrem ceny a výkonu a vysokou stabilitou hodnoty vozu na trhu ojetých vozidel.
Se ztrátou pouhých 46,49% hodnoty po čtyřech letech a 60 000 ujetých kilometrech se Škoda ve statistice umístila na třetím místě. K silným stránkám automobilů z České republiky patří navíc i jejich technika, hospodárnost a bezpečnostní výbava.
Škoda Auto se tím v celkovém hodnocení ankety AutoMarxX, pořádané autoklubem ADAC, se známkou 2,27 umístila na šestém místě. Rozhodující kladné body získala Škoda při hodnocení kvality vozů, ekologie a bezpečnosti.


Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaBrazílie investuje do prostředí s autobusy od Scanie

aktualizováno dne 8.12.2010

automobilová doprava

Brazílie se svými miliony obyvatel udělala další krok směrem k udržitelnému životnímu prostředí. Starosta Sao Paula, Gilberto Kassab na konci listopadu oznámil, že autobusy s pohonem na etanol společnosti SCANIA se stanou součástí systému veřejné dopravy. Prvních 50 vozů půjde do služby v květnu 2011. " Použití etanolu, jako paliva do vozidel, je ten nejlepší příklad toho, co může být uděláno pro udržení životného prostředí. Etanol je z devadesáti procent obnovitelné palivo a je dotupný kdekoliv na světě. Doručením těchto nových autobusů, pomáhá společnost SCANIA posílit vedoucí pozici Brazílie v zmenšování dopadů na životní prostředí," uvedl Melker Jernberg, senior Vice prezident a ředitel divize pro klasické i dálkové autobusy.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.scania.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaHyundai Merchant Marine uvedla novou službu

aktualizováno dne 7.12.2010

námořní doprava

Společnost Hyudnai Merchant Marine začala provoz své nové služby, která pokrývá Indie- Střední Východ a Jižní Afriku. S novou službou navázala společnost spolupráci s Emirates Shipping Line z U.A.E., aby jim pomáhala vykrýt případné mezery v linkách. Trasa této nové služby tzv.EAS je : Nhavasheva–Karachi–Jebel Ali–Mombasa(Kenya)–Dar Es Salaam(Tanzania)–Nhavasheva.
Cesta z Nhavasheva do Mombasy potrvá 21 dní, dohromady tedy celá trasa zabere 42 dní cesty. Pro služby je vždy stanoven pevný den s 14ti denní frekvencí.


Zdroj informací: www.hmm21.com
Kategorie novinky: námořní dopravaLodě NYK Line pomáhají Haiti

aktualizováno dne 7.12.2010

námořní doprava

Společnost NYK Line zdarma poskytla přepravu 5 000 párů dětských sandálů mladým, kteří se pokouší vzpamatovat z devastujícího zemětřesení, které zasáhlo tuto zemi na počátku letošního roku. Tato dodávka na Haiti byla koordinována Japonskou Platformou, mezinárodní humanitní organizace, jako součást NYK Group - tato organizace se připojila k projektům týkajících se zasílání pomoci, kde je NYK Line členem již od roku 2004. Sandály byly darovány komerčním franchizovým řetězcem společnosti the Bridgestone Corporation, Taiyakan. Přepravu provedla společnost NYK Line z Tokya do Rio Haina, Dominikánská republika a o distribuci k dětem žijícím v Port-au-Prince se postarala japonská pobočka organizace ADRA.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.nyk.com
Kategorie novinky: námořní dopravaMaersk Line: Implementace poplatků, které se týkají Informačního prohlášení o lodním nákladu

aktualizováno dne 7.12.2010

námořní doprava

V návaznosti na nová evropská celní pravidla společnost Maersk Line implementuje poplatky ve výši 25 USD za nákladový list. Nová pravidla se týkají Prohlášení o lodním nákladu při importu do Evropské Unie. S platností od 1.1. 2011 je toto prohlášení povinné pro veškeré lodní zásilky, které jsou vykládány na území řídícím se pravidly EU. Tento poplatek zahrnuje: každodenní provoz + administrativní cenu, cenu za propojení informací mezi celníky a 3 stranou, fixní cenu administrativy a informačních technologií establující propojení zpět mezi celní správou a třetí stranou a nakonec manipulační pažadavky k manifestu (budou revidovány vždy po 4 měsících).

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní dopravaGO! Express & Logistics partnerem SKY

aktualizováno dne 6.12.2010

ostatní doprava

GO! Express & Logistics od 1. prosince 2010 rozšiřuje své kompetence ve spojení se zámořím. Stane se tak díky partnerství se světovou leteckou sítí Sky WorldWide Express. Získání licence pro Českou republiku umožní zákazníkům GO! kvalitnější doručování jejich zásilek do USA, Jižní Ameriky, Asie či Afriky. Zatímco pro přepravu zásilek do střední a západní Evropy využívá GO! především centrálního překladiště u města Kassel (D), nyní bude moci pro mezinárodní transport využívat i regionální HUBy v Miami, Los Angeles, New Yorku, Londýně, Dubaji, Singaporu a Sydney. Sky WorldWide Express má tradici od roku 1972 a v současné době přepravuje zásilky do 180 zemí světa.


Zdroj informací: www.general-overnight.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDachser: Dny kariéry v logistice

aktualizováno dne 6.12.2010

ostatní doprava

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb společnost Dachser na konci listopadu upořádal své první dny kariéry zaměřené na logistiku. Celá událost se konala v německém Kemptenu, kde sídlí ředitelství společnosti a zůčastnilo se jí téměř 100 studentů, nadějných dopravců a logistických specialistů z celé Evropy. Tyto první dny kariéry představili práci včetně školících možností v oblasti logistiky." Kariérní příležitosti pro mladé lidi jsou velice blízké téma našemu srdci, to je důvodem proč tyto první dny kariéry byli zaměřeni na volbu povolání. Když nám tato událost pomůže dát mladým lidem orientaci a bude jim dělat průvodce při volbě jejich budoucího povolání, pak jsme správně předali naše poselství," uvedl Bernhard Simon, mlůvčí managementu společnosti Dachser.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaTNT chce oddělit divize Express a Mail

aktualizováno dne 6.12.2010

ostatní doprava

Nizozemská společnost TNT, poskytující služby poštovní a expresní přepravy, oznámila plán na rozdělení svých divizí Express a Mail na dvě samostatné firmy. Divize Express se oddělí, Mail zůstane ve vlastnictví skupiny TNT. Interní právní a organizační změny nutné pro defúzi budou dokončeny k 1. lednu 2011. Proces musí schválit valná hromada akcionářů plánovaná na květen 2011.„Na české zákazníky TNT Express nebude mít změna žádný vliv,“ říká ředitel TNT Express ČR Miloš Malaník.
Hlavním důvodem pro rozdělení jsou rostoucí strategické rozdíly u těchto dvou subjektů a jen omezené množství synergických efektů. Divize Mail čelí neustálému poklesu poštovního trhu v Nizozemí a musí se soustředit na udržení dobrého cash flow a operační efektivitu. Prioritami Expressu je rozvíjet stávající silnou evropskou síť, dále rozvíjet mezikontinentální obchod z a do Evropy a využít stávající silné postavení v Číně, Jižní Americe a Indii.
Peter Bakker zůstane generálním ředitelem skupiny TNT do doby dokončení defúze. Novou generální ředitelkou divize Express je Marie-Christine Lombard, šéfem divize Mail je nově Harry Koorstra.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaO víkendu pojedou v Praze Mikulášské parní vlaky

aktualizováno dne 3.12.2010

železniční doprava

Na tuto sobotu a neděli 4. a 5. prosince jsou v Praze připraveny tradiční Mikulášské parní vlaky Českých drah. Souprava sestavená z historické parní lokomotivy „Ušatá“ a vozů 2. a 3. třídy bude po oba dva dny vyjíždět ze stanice Praha-Braník a postupně sveze cestující do Libně, Davle nebo do Radotína. Na sobotu je navíc připravena večerní jízda noční osvětlenou Prahou po tzv. „Pražském Semmeringu“. Při všech jízdách projde vlakem Mikuláš s čertem. Vyvrcholením sobotních mikulášských oslav bude ohňostroj na branickém nádraží v 19:25 hod.
Soupravu sestavenou z patnácti historických osobních vozů 2. a 3. třídy a dvou bufetových vozů poveze parní lokomotiva „Ušatá“ (464.102) z roku 1940. Na postrku pojede motorová lokomotiva řady 726 „Karkulka“. Pro zájemce je přichystán pamětní list a razítko. Za jednu jízdu zaplatí dospělí cestující 160 korun, děti od 6 do 15 let 80 korun. V prodeji jsou také místenky za 20 korun. Děti do 6 let cestují vlaky zdarma bez nároku na místo (místenku). Jízdenky a místenky je možné pořídit v předprodeji v železniční stanici Praha-Braník denně od 7 do 18 hodin (tel. do pokladny 972 228 853).
„Rodiče s dětmi si mohou vybrat z několika jízd, které budou začínat a končit na branickém nádraží. Odjezdy jsou v sobotu i neděli v 10:04 přes hlavní nádraží do Libně, dále ve 12:06 do Davle a ve 14:29 do Radotína. Sobotní večerní jízda v 16:40 po trati Pražského Semmeringu do Zličína je již vyprodána. Pro všechny účastníky mikulášských jízd je pak v sobotu večer připraven na branickém nádraží od zhruba 19:25 velký ohňostroj,“ uvádí Petr Pavlík, dozorčí provozu v železniční stanici Praha-Vršovice, který parní jízdy spoluorganizuje. „Parními vlaky bude procházet Mikuláš se svou družinou. Hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.“

jízdní řád Mikulášského vlaku
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaMinistr dopravy Vít Bárta dnes otevře 18,5 km nových úseků D1 a R55

aktualizováno dne 3.12.2010

pozemní doprava

Dnes ministr dopravy Vít Bárta slavnostně otevře nové úseky dálnic a rychlostních komunikací ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Nejprve zavítá do Ostravy, kde představí první dokončenou etapu prodloužení silnice I/56 Místecké, jež centrum napojí na dálnici D1 a je také součástí důležitého průtahu městem. V odpoledních hodinách Vít Bárta otevře 18,5 kilometrů nových úseků D1 a R55 mezi Kroměříží, Hulínem a Otrokovicemi. Zlínský kraj tím bude napojen na tuzemskou dálniční síť spojující jej s Brnem, Prahou i zbytkem Evropy.
„Nejen pro Zlínský kraj, ale i pro celou Moravu je zprovoznění nových úseků dálniční sítě zcela zásadní. Rozsahem jde o druhou největší letos dokončenou silniční stavbu, která svým významem pro Českou republiku v ničem nezaostává za jihozápadní částí pražského okruhu,“ uvedl Vít Bárta, ministr dopravy. „Prodloužená Místecká má podobný význam pro Ostravu a okolí. Jsem velmi rád, že mohu být u otevření její první části.“


celá zpráva
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: pozemní dopravaSníh uzavřel některá letiště

aktualizováno dne 2.12.2010

letecká doprava

Vzhledem k povětrnostním podmínkám v celé Evropě dochází k dopravním omezením a zpožděním nejen na silnicích, ale i v letecké dopravě. Některá letiště z kalamitních důvodů musela včera přerušit svůj provoz. Přerušení se týkalo anglického letiště Gatwick a Endinbourgh obě letiště by měla být znovu otevřena do plného provozu během dnešního dne. Ženevské letiště ve Švýcarsku je stále uzavřeno a nepřepokládá se, že by bylo uvedeno do provozu před šestou hodinou večer.
Pro aktuální situaci neváhejte kontaktovat své partnery v dopravě.


aktuálně
Zdroj informací: www.europe-airports.com
Kategorie novinky: letecká dopravaFedEx nabízí speciální služby v oblasti balení vánočních dárků

aktualizováno dne 2.12.2010

expresní doprava

Doručovací experti společnosti FedEx ví, že vánoční svátky jsou nejlepší příležitostí v roce, kdy obdarovat své blízké, kteří žijí daleko od nás. FedEx Corporation tedy nabízí svým zákazníkům hned několik řešení, jak jim pomoci zabalit vánoční balíčky od domácího cukroví po nejžhavější výstřelky elektroniky a hraček."Intezivní trénink a mnohaleté zkušenosti členů týmu FedEx nám umožňují zajistit svým klientům nejlepší možnou pomoc a řešení v oblasti svátečních zásilek," říká T. Michael Glenn, výkonný vice president společnosti pro rozvoj trhu. Na této službě se podílí celá síť společnosti FedEx a ulehčí tak svým klientům od předvánočního shonu.


více o službě
Zdroj informací: news.van.fedex.com
Kategorie novinky: expresní dopravaGottfried Schenker byl uveden do logistické síně slávy

aktualizováno dne 2.12.2010

ostatní doprava

Gottfried Schenker, zakladatel logistické společnosti Schenker, byl včera posmrtně uveden do logistické síně slávy. Vyznamenání bude uděleno na slavnostním galavečeru ve Vídni. Prestižní uvedení do logistické síně slávy zaštiťuje německé Spolkové ministerstvo dopravy, stavby a rozvoje města a početné oborové asociace. Do síně jsou uváděny osobnosti, které se výrazně zasloužily o rozvoj logistiky a managementu dodavatelských řetězců.
Gottfried Schenker žil v 19. století ve Vídni a jako první uvedl na trh železniční sběrnou službu. Jako vůbec prvního na světě jej napadlo, že bude shromažďovat drobné zásilky do velkých přepravních objemů a společně je přepravovat po železnici. Pro tento účel sestavil cenově dostupný a na svou dobu rychlý přepravní systém, který využíval železniční, pozemní i vodní cesty. „Gottfried Schenker vyvinul tento transportní systém před téměř 150 lety, jeho základ přetrval i do současné doby a právem patří mezi základní kameny oboru logistiky. Jeho činy posunuly vývoj logistiky výrazně kupředu,“ zdůvodnila rozhodnutí Anita Würmser, předsedkyně nezávislé expertní poroty.
Doposud bylo do síně slávy uvedeno na 14 osobností, jako například podnikatel a mecenáš logistiky Klaus-Michael Kühne, pionýři kontraktační logistiky bratři Heinz a Hugo Fiegeovi, dále například otec kontejnerizace Malcom McLean, vynálezce vysokozdvižného vozíku Eugene Clark, zakladatel konceptu Just-in-Time a jedna z ikon automobilky Toyota Taichi Ohno a další.


Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaZahájen prodej dálničních kuponů

aktualizováno dne 1.12.2010

ostatní doprava

Dnešním dnem byl zahájen prodej dálničních kuponů. Dálniční kupony slouží k úhradě časového poplatku za užívání zpoplatněných úseků dálnic a rychlostních komunikací pro vozidla s nejvyšší povolenou hmotností do 3,5 tuny. Lze je zakoupit na více než 6.600 prodejních místech, mezi než patří všechny pobočky České pošty a také většina čerpacích stanic v ČR. Dálniční kupony emise 2011, prokazující úhradu časového poplatku na jeden měsíc nebo deset dní, bude možné zakoupit od 1. ledna 2011. Jejich cena zůstává též beze změny: 350 Kč u měsíčního, respektive 250 Kč v případě desetidenního kuponu.


více o dálničních kuponech a jejich platnosti
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaLetiště Praha v programu na snižování emisí CO2

aktualizováno dne 1.12.2010

letecká doprava

Letiště Praha bylo díky své politice aktivního přístupu k řešení dopadů letecké dopravy na životní prostředí v těchto dnech přijato do programu Airport Carbon Accreditation, což je evropská iniciativa směřující k postupnému snižování emisí CO2.
Program Airport Carbon Accreditation má celkem 4 úrovně akreditace. Letiště Praha bylo přijato do první úrovně nazývající se Mapování. Letiště Praha muselo nejdříve zmapovat množství emisí CO2 vznikajících výlučně z provozů pod přímou kontrolou Letiště Praha.
Nyní bude program pokračovat přípravou na vstup do druhé úrovně. Za tímto účelem je nutné zpracovat analýzu, v jakých oblastech a jakými prostředky je možné dosáhnout redukce emisí skleníkových plynů. Poté budou následovat samotné kroky ke snížení emisí. Třetím stupněm této iniciativy je pak snaha do snižování emisí CO2 zapojit i obchodní partnery.
Připojením do tohoto programu se Letiště Praha zařadilo mezi 16. evropských letišť, která vstoupila do iniciativy na prvním stupni, a pro něž je ochrana životního prostředí zásadní prioritou. Bližší informace o programu naleznete na www.airportcarbonaccreditation.org


Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaKurýři TNT Express rozvezli po Česku desítky tisíc kondomů

aktualizováno dne 1.12.2010

ostatní doprava

Kurýři přepravní společnosti TNT Express během uplynulých dnů rozváželi namísto obvyklých zásilek kondomy. Do pěti českých měst distribuovali 20 000 prezervativů společně s informačními letáky k problematice AIDS. Akce proběhla v rámci spolupráce TNT s Lékaři bez hranic u příležitosti Světového dne boje proti AIDS, který připadá na 1. prosince.
Organizace Lékaři bez hranic, která stojí za tímto projektem, připravila kampaň v Praze, Brně, Hradci Králové, Olomouci a Plzni. Rozdáváním informačních letáků a kondomů chce upozornit na podfinancování léčby HIV/AIDS a na ohrožení přístupu k léčbě pro HIV pozitivní pacienty v rozvojových zemích.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy