topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


FedEx slavnostně otevřel nový hub na solární energii na letišti Cologne Bonn

aktualizováno dne 29.10.2010

doprava expresní

FedEx Express dceřiná společnost FedEx Corporation a největší expresní přepravce se minulý týden připojila k letišti Cologne Bonn, aby slavnostně otevřely nový hub pro centrální a východní Evropu. Hub v Cologne je druhý hub společnosti FedEx na solární energii a zároveň pátým takovým objektem v celém portfoliu FedEx Corporation.
Gerald P. Leary, prezident pro sektor EMEA a Michael Garvens, předseda představenstva Kln/Bonn GmbH oficiální představili plně automatizovaný třídící pohybový systém. Hub v Cologne je jeden z nejmodernějších na světě. Plně automatizovaný třídící systém zprocesuje 18 000 balíků a dokumentů za hodinu. Střecha tohoto hubu má jednu z největších solárních instalací, která má rozlohu 16 000m2 a produkuje 800 000 kilowatt hodin za rok.celá zpráva v en
Zdroj informací: news.van.fedex.com
Kategorie novinky: expresní doprava
Modely GreenLine s rekordně nízkou spotřebou

aktualizováno dne 29.10.2010

doprava automobilová

Modely GreenLine druhé generace jsou skutečnými mistry v úspoře paliva. Tento fakt potvrdili účastníci novinářských testovacích jízd s kompletní modelovou paletou GreenLine, které se konaly ve dnech 18. až 22. října 2010 v České republice.
V soutěži o nejnižší spotřebu se novinářům podařilo dosáhnout lepších výsledků, než udávají již tak nízké oficiální hodnoty uváděné výrobcem. Už několik týdnů je technologie GreenLine nabízena pro všechny modelové řady značky Škoda, od Fabie až po Superb. K dispozici je celkem sedm modelů GreenLine s minimálně jedním vozem v každé modelové řadě.
U všech testovaných vozů se ukázalo, že modely GreenLine se sníženou spotřebou mohou při úsporném stylu jízdy dosáhnout nových rekordních hodnot spotřeby a emisí CO2. Spotřeba modelu Fabia GreenLine činila méně než 3 l/100 km, nejlepší řidič dosáhl spotřeby pouhých 2,7 l/100 km, emise CO2 přitom činily 71 g/km. Evropské normované hodnoty přitom pro Fabii GreenLine činí 3,4 l/100 km, resp. 89 g/km.


celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
Českých vozů Peugeot 107 je už půl milionu

aktualizováno dne 29.10.2010

doprava automobilová

Usměvavá, moderní, česká... „stosedmička“ z Kolína se dokonale zabydlela na evropském trhu. V letošním roce, 5 let po uvedení na trh, sjel z výrobní linky vůz Peugeot 107 s pořadovým číslem 500 000. Peugeot 107 byl na trh uveden na jaře roku 2005, v prosinci roku 2008 pak prošel faceliftem, který se projevil hlavně designovými úpravami zvyšujícími atraktivitu vnějšího i vnitřního vzhledu.
opulární Peugeot 107 se stále vyvíjí. A nyní přináší tyto změny:
Modelová řada Peugeot 107 byla vybavena novými motory splňující normu Euro 5. Emise tohoto nejúspornějšího benzinového modelu Peugeot klesly ze 106 na 103 g CO2/km. Tento inovovaný model byl také vystaven v rámci expozice značky Peugeot na pařížském autosalonu, jakožto součást nabídky Blue Lion označující vozy značky Peugeot, které ve svých kategoriích a v rámci jednotlivých druhů pohonu dosahují nejlepších výsledků z hlediska emisí CO2.


celá zpráva
Zdroj informací: www.peugeot.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
TNT Express zve do Jihlavy na festival dokumentů

aktualizováno dne 27.10.2010

doprava ostatní

Společnost TNT Express Česká republika je partnerem 14. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Festival se koná od 26. do 31. 10. a jedná se o největší filmovou přehlídku autorských dokumentů ve střední Evropě.
TNT Express dlouhodobě podporuje filmové festivaly v České republice tím, že pro ně zajišťuje přepravní služby. V letošním roce už vozili kurýři TNT Express filmy pro Jeden svět, Cinema Mundi nebo Festival nad řekou.
Na jihlavský festival se dopravují filmy z 15 zemí na 3 kontinentech, např. z Finska, Portugalska, Španělska, USA, Francie, Velké Británie, Polska, Spojených Arabských Emirátů, Německa, Kanady, Dánska, Nizozemí, Švédska, Izraele či Islandu.

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
DB Schenker zahájil železniční přepravy do distribučního centra v Pardubicích - Semtíně

aktualizováno dne 27.10.2010

doprava železniční

DB Schenker minulý týden oficiálně zahájil pravidelné železniční přepravy do distribučního centra v Pardubicích – Semtíně. Vlaky budou pro společnost ESAB, jednoho z největších globálních dodavatelů v oblasti svařovacích materiálů a techniky, převážet týdně až 2 000 tun svářečského zboží. Do pardubického terminálu budou proudit výrobky z výrobních závodů ve Švédsku, Polsku, Maďarsku a z českého závodu ve Vamberku. Vybudování železniční vlečky si vyžádalo investici ve výši téměř 30 milionů korun.
Železniční přepravy v Pardubicích jsou součástí komplexního logistického projektu pro společnost ESAB. Jeho podstatou je vybudování tří evropských distribučních center, přes která budou svářečské výrobky distribuovány k zákazníkům. Prvním takovým centrem jsou právě Pardubice - Semtín.


celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
České dráhy předaly cestujícím v Olomouckém kraji další třívozovou Regionovu, plánují investice za stovky milionů

aktualizováno dne 26.10.2010

doprava železniční

Ve středu 20. října předaly České dráhy za účasti generálního ředitele Petra Žaludy cestujícím v Olomouckém kraji již čtvrtou třívozovou jednotku Regionova. Jednotky řady 814.2 Regionova Trio budou od nového jízdního řádu nasazeny na významných regionálních tratích například mezi Olomoucí a Moravským Berounem, Olomoucí, Uničovem a Šumperkem nebo mezi Zábřehem a Šumperkem. České dráhy při této příležitosti představily své plány na obnovu vozového parku v kraji a zhodnotily investice do rekonstrukcí nádražních budov.
České dráhy již převzaly od výrobce celkem 161 Regionov. Regionova má příjemný interiér, polstrované sedačky, je nízkopodlažní, a tak umožňuje pohodlné cestování vozíčkářům nebo maminkám s kočárky. Je vybavena audiovizuálním informačním systémem nebo moderními tlačítky na ovládání dveří, které jsou za jízdy z bezpečnostních důvodů blokovány.celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
České aerolinie zahajují code-share spolupráci s Central Connect Airlines

aktualizováno dne 26.10.2010

doprava letecká

České aerolinie a Central Connect Airlines se dohodly na nové spolupráci při operování vybraných regionálních destinací na principu vzájemného sdílení kódů letů. Díky vzájemné dohodě zůstane zachováno letecké spojení mezi Prahou a Brnem. Cestující obou společností mohou od letošní zimní sezóny využívat také nová spojení z Prahy do Ostravy a Lipska, od ledna 2011 pak také do Poznaně.
Klienti obou společností získají možnost pokračovat dále do sítě Českých aerolinií na jednu letenku OK s přestupem v Praze. Zákazníkům se kromě zachování leteckého spojení mezi Prahou a Brnem nabízí možnost využívat další frekvenci do/z Ostravy, a také dvě zbrusu nové regionální destinace do Lipska a Poznaně. České aerolinie tak od zimní sezóny 2010/2011 rozšíří nabídku pravidelného leteckého spojení na 102 destinací v 44 zemích světa.
Linky do Brna, Ostravy, Lipska a od 17. ledna 2011 i do Poznaně bude létat společnost Central Connect Airlines turbovrtulovými letadly typu Saab 340 s kapacitou 33 míst. Všechny zmiňované destinace budou operovány 5krát týdně pouze o pracovních dnech, vždy s jednou denní frekvencí. Prodej letenek na lety obou společností bude zahájen v několika následujících dnech. Smlouva mezi Českými aeroliniemi a Central Connect Airlines byla podepsána 20. října 2010.

Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká doprava
Škoda Auto: Prodloužena smlouva s českým hokejem

aktualizováno dne 25.10.2010

doprava automobilová

Škoda Auto podporuje celosvětově oblíbené sportovní odvětví, jež se stalo základním pilířem dlouhodobé strategie firemní komunikace a symbolem aktivit mladoboleslavské automobilky v oblasti sponzoringu, již dlouhých 19 let. Nepřetržitě od roku 1993 je automobilka hlavním sponzorem IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji,od roku 2000 je partnerem České hokejové extraligy a nadále zůstává i hlavním partnerem a oficiálním automobilem České hokejové reprezentace.
"Lední hokej patří k naší automobilce nepřetržitě téměř dvě desetiletí. Naše partnerství významným způsobem přispělo k vylepšení image a stupně známosti značky Škoda na důležitých trzích. V ledním hokeji je spousta emocí, nadšení a dynamiky. Naše partnerství s těmi nejlepšími v tomto tvrdém, ale férovém sportu se výtečně hodí k naší značce", zdůrazňuje Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.
"Každý partner, a navíc takto dlouhodobý jako společnost Škoda Auto, je v dnešní době zachráncem sportu, v našem případě hokeje, protože bez marketingových partnerů by hokej nebyl. Doposud nikdy nebyl proto vděk a poděkování partnerům tak vážný jako nyní. Věřím, že Škodě Auto ostudu dělat nebudeme a určitě vědomi si toho, co pro nás tato spolupráce znamená, odvedeme na druhé straně i maximální sportovní výkony”, připomíná JUDr. Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje.

Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
Společnost ProLogis pronájímá 73 000 čtverečních stop v Ostravě

aktualizováno dne 25.10.2010

skladování

ProLogis, přední světový poskytovatel logistických nemovitostí minulý týden oznámil, že ve třetím čtvrtletí podepsal nájemní smlouvu na kompletní stavební portfolio v Ostravě. Společnost pronajala 6800 m2 poskytovateli logistických služeb a divizi největšího velkoobchodníka s knihami v Čechách a na Slovensku. Společnost operuje v místnímm distribučním hubu v Ostravě, 14 km od centra města na dálnici D47.
"Nyní pokračujeme v provedení zákazníka celým naším moderním a vysoce kvalitním průmyslovým portfoliem v celé Evropě." říká Philip Dunne, prezident společnosti ProLogis pro Evropu. "Je nám velikým potěšením, že můžeme informovat o těchto aktivitách, které nám pomohou pronajmout naše komletní portfolio."

celá zpráva
Zdroj informací: prologis.mediaroom.com
Kategorie novinky: skladování
TNT přepravilo 110 tun potravinové pomoci do Pákistánu

aktualizováno dne 22.10.2010

doprava ostatní

Společnost TNT v rámci spolupráce se Světovým potravinovým programem (WFP) přepravila do Pákistánu 110 tun potravinové pomoci pro oběti ničivých povodní. Doručené speciální doplňky stravy postačí 330 000 dětem přibližně na týden. TNT již dříve Pákistánu nabídlo využívat pro humanitární účely tamní firemní zařízení a prostory.
Humanitární let se uskutečnil 16. října na Světový den výživy. Zásilku tvořily doplňky stravy známé jako Pumpy’Doz. Tato výživa používaná WFP se skládá mimo jiné z burákové pasty, sušeného mléka nebo rostlinného oleje. Současně je obohacena o vitaminy i minerály a díky svým nutričním hodnotám je vhodná zejména pro děti.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
ČD Cargo zavádí elektronickou aukci při zadávání veřejných zakázek

aktualizováno dne 22.10.2010

doprava železniční

Ve snaze zvýšit transparentnost veřejných zakázek zavádí ČD Cargo výběrová řízení s využitím elektronické aukce. Společnost ČD Cargo vyhlásila výběrové řízení k nadlimitní veřejné zakázce na pojištění odpovědnosti železničního dopravce pro rok 2011 a při výběru dodavatele bude využito elektronické aukce. Podání nabídky je možno učinit nejpozději do 9. 11. 2010.
Jiří Vodička, předseda představenstva ČD Cargo k tomu říká: „Elektronickou aukci budeme využívat ve snaze o zvýšení transparentnosti a úspory nákladů. Očekáváme, že o zakázku projeví zájem jak domácí, tak zahraniční pojišťovny“. Dalším z opatření je zapojení nezávislých odborníků do přípravy a hodnocení veřejných zakázek. Ze strany ČD Cargo byla podána výpověď smlouvy s dosavadním pojišťovacím makléřem, přičemž společnost očekává vyhlášení nové veřejné zakázky na poskytování služeb pojišťovacího makléře v průběhu měsíce října.

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Exportéři se sešli v Jihlavě

aktualizováno dne 21.10.2010

doprava ostatní

Letošní setkání českých exportérů, kteří se letos či v minulých letech zúčastnili soutěže Exportní cena, proběhlo v příjemné atmosféře jihlavského hotelu Gustav Mahler. Výběr města Jihlavy nebyl náhodný – Vysočina je totiž letošním teritoriem pro ocenění Exportér regionu.
Neformální setkání významných českých exportérů letos doplnili zástupci pořadatelských společností Exportní ceny. Pozvánku však přijali také čestní hosté, kteří se rekrutovali z řad regionální politické reprezentace a odborníků na exportní oblast. Návštěvníci si tak vyslechli projevy Aleše Řiháčka, ředitele marketingu vládní agentury CzechTrade, Vladimíra Novotného, prvního náměstka hejtmana kraje Vysočina a Rostislava Dvořáka, předsedu představenstva krajské hospodářské komory kraje Vysočina.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Dachser – špička české logistiky v Brně

aktualizováno dne 21.10.2010

doprava ostatní

Mezinárodní logistický provider DACHSER výrazně posiluje v Modřicích u Brna. Brněnská pobočka v posledních třech letech téměř ztrojnásobila svůj obrat a to i navzdory světové finanční krizi. Získání nových akvizic vedlo k zavedení dalších přímých linek z Brna a pobočka také opakovaně získala interní ocenění kvality DACHSER Quality Award.
Historie Dachseru v Brně se datuje do roku 2005, kdy byla v pořadí druhou pobočkou společnosti E.S.T. v České republice. Ve čtyřčlenném týmu obsluhovala sklad o velikosti 1 000 m2 a zrealizovala cca 12 000 ks zásilek za rok. Joint venture E.S.T. a společnosti DACHSER v roce 2006 začlenil brněnskou pobočku do sítě tohoto mezinárodního logistického providera a urychlil její rozvoj.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DHL rozšiřuje letové trasy mezi Evropou, jihovýchodní Asií a Blízkým východem

aktualizováno dne 20.10.2010

doprava letecká

DHL, přední světová logistická společnost, posílila své vedoucí postavení na trhu globální mezistátní expresní přepravy rozšířením svých letů o tři nové trasy mezi Evropou, Blízkým východem a Jihovýchodní Asií. Lety na těchto trasách zajišťuje společnost AeroLogic, společný podnik DHL Express a Lufthansa Cargo.
Ken Allen, ředitel DHL Express, zdůrazňuje, že nové trasy významně přispějí k upevnění pozice DHL na trhu. „Jsme hrdí, že můžeme jako první představit služby, které zlepší spojení mezi světovými trhy. Po expresní přepravě zboží a dokumentů mezi trhy v Evropě, Jihovýchodní Asií a Blízkým východem je stálý zájem a naše nové trasy nabídnou zákazníkům vice flexibility při současném zvýšení kapacity,“ říká.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Česká pošta otevřela pobočku nového typu v Dolních Břežanech

aktualizováno dne 20.10.2010

doprava ostatní

Pošta upustila od původního projektu přestavby poboček, který reprezentuje například pobočka v pražském Edenu anebo v OC Nisa Liberec. „Původní projekt byl finančně i technicky náročný. Nový koncept je levnější a přitom mnohem vstřícnější k zákazníkům a našim zaměstnancům,“ řekla generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá.
Zatímco v původním projektu bylo vybavení „šité na míru“ prostoru pobočky, nová koncepce je postavena na stavebnicových modulech, které lze variabilně přizpůsobovat potřebám každé pobočky. Jednoduše řečeno – materiály jsou levnější, technická řešení jsou jednodušší, přitom je výsledný efekt minimálně stejný. Náklady na vybudování nové pobočky jsou však o třetinu nižší.
Dětský koutek či WiFi síť, to jsou jen některé novinky, které naši zákazníci najdou na nové pobočce v Dolních Břežanech. Na dalších poštách počítáme také s vyvolávacím systémem, který nenutí stát lidi ve frontě. Klienti tak mohou využít pohodlně vybavenou zákaznickou zónu a občerstvit se z nápojového automatu.


Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
MAERSK Line: Implementace pohotovostního příplatku

aktualizováno dne 19.10.2010

doprava námořní

Úroveň vody v Amazonce se během posledních týdnů značně snižuje. Výsledkem toho se stalo, že lodě byly přinuceny zredukovat svou kapacitu o téměř 50%, pohyb který vedl k nesmírnému vzrůstu cargo dopravy v oblasti Panamy a přerušil normální chod obchodu v této oblasti.
V odpovědi na tuto situaci, společnost Maersk Line představila implementaci pohotovostního příplatku 500,- USD/dvaceti stopou jednotku (TEU). Tento příplatek se zavádí s platností od pondělí, 18.10.2010, na všechny zásilky v oblasti Manaus, Brazílie. Společnost MAERSK Line příplatek znovu upraví, jakmile se situace v dané oblasti zjednodušší.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní doprava
Best Buy jmenoval APL námořním přepravcem roku

aktualizováno dne 19.10.2010

doprava námořní

Mezinárodní maloobchodní řetězec se spotřební elektronikou jmenoval společnost APL svým námořním přepravcem pro rok 2010. Jeden z předních světových kontejnerových dopravců se základnou v Singapuru, APL byl oceněn na logistické konferenci, kterou uspořádal právě řetězec Best Buy.
Best Buy uvedl, že námořní linky APL jsou na vrcholu námořní dopravy v oblasti dodržení časových rozvrhů a prostorové dostupnosti. Dále řetězec dodává, že APL získala perfektní skóre v oblasti dostupnosti kontejnerového vybavení. "Toto je veliký úspěch pro APL a o to více, že společnosti spolupracují teprve třetím rokem" uvádí zástupce řetězce Best Buy."APL poskytuje velice kvalitní zákaznický servis, nejen ve své pobočce v USA, ale také ve své mateřské společnosti v Singapouru."


celá zpráva v en
Zdroj informací: www.apl.com
Kategorie novinky: námořní doprava
SWISS WorldCargo: IATA "e-Freight" spuštěno v Ženevě

aktualizováno dne 18.10.2010

doprava letecká

Swiss WorldCargo počátkem měsíce oznámil, že ženevské letiště se stalo druhým místem ve Švýcarsku, které umožňuje “IATA e-Freight”. Rok a půl po Curychu představení nového e-freight operačního procesu dovedlo znovu cargo divizi Swiss International Air Lines Ltd., k zapojení místní zahraniční dopravní komunity.
Nákladový dopravci (Swiss WorldCargo, Lufthansa Cargo, Air France-KLM Cargo and RTW reprezentující Etihad a Air Mauritius), dopravní přepravci (CEVA Logistics, Ritschard, DHL Global Forwarding and Kintetsu World Express), pozemní handlingové agentury (Swissport and Dnata), celní autority a někteří významní námořní dopravci operující v Ženevě úzce spolupracovali se společností Swiss WorldCargo a s týmem IATA e-freight na úspěšném a včasném uvedení služby na trh.

e-Freiht- Projekt IATA e-freight je zaměřen na ukončení papírové komunikace v letecké nákladní dopravě. Podporován IATA, je tento projekt pro široké průmyslové odvětví a zahrnuje dopravce, přepravce, handlingové společnosti, celní autority a lodní zasilatele. Více informací naleznete na: http://www.iata.org/whatwedo/cargo/efreight/

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.swissworldcargo.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Více přepraveného zboží s Lufthansou Cargo

aktualizováno dne 18.10.2010

doprava letecká

V letošním roce zaznamenala nákladní přeprava významný vzrůst v prodeji i v množství přepraveného zboží. Lufthansa Cargo reportovala vzrůst nákladní dopravy a významné zlepšení nákladového faktoru v letošním třetím čtvrtletí. Od ledna do září dopravci přepravili zbruba 1.3 milionů tun nákladu. Toto číslo reprezentuje vzestup od minulého roku o 19,4%. V případě měřítek tun-kilometry prodej rovněž vzrostl a to o 22,8%. Fakt, že Lufthansa Cargo má implementován pouze mírný vzrůst nabídky a to 5,9,%, znamená že nákladový faktor vzrostl o desítky procent na 71.1 %.
"Lufthansa Cargo zaznamenává pro tento rok optimální rozmach," zdůraznil prezident společnosti pan Carsten Spohr.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.de
Kategorie novinky: letecká doprava
Krize potápí české "loďaře"

aktualizováno dne 15.10.2010

doprava ostatní

Výrobci a prodejci lodí v Česku jdou ke dnu. Tak by se s trochou nadsázky dala popsat jejich situace v době krize. Jen loni zaznamenal celý sektor propad prodeje až o 50 procent. "Letos je vývoj obdobný, navíc je velký tlak zejména na marže, které se snižují, podobně jako ceny," uvedl předseda Asociace prodejců a výrobců lodí a lodního příslušenství Petr Novotný. Trh v České republice je postaven na dovozech. Působí tu kolem osmdesáti firem a pouze několik z nich jsou také výrobci.
K dispozici je podle Novotného široký sortiment lodí od nafukovacího člunu za 30 000 korun až po lodi za půl milionu nebo i 60 milionů. Trh se ale vyvíjí. Před několika lety byly nejprodávanější nafukovací čluny, před třemi roky to byly sportovní laminátové čluny. "Tento segment má největší pokles," uvedl Novotný. Podle Vladimíra Tomana z České lodní dopravy - charter s.r.o. je krize patrná všude ve světě. Na výstavě lodí v Janově, která se konala minulý týden a kde jsou každoročně k vidění tisíce lodí, je rok od roku méně vystavovatelů.


celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
TNT Express doručí v Paříži více zásilek pomocí elektromobilů

aktualizováno dne 15.10.2010

doprava expresní

Společnost TNT Express France nasadila v Paříži do provozu dalších 15 vozidel na elektrický pohon. Pařížská flotila firmy se tak rozrostla o 12 tricyklů, dva elektromobily Micro-Vett a dodávku značky Modec. Francouzská TNT nyní provozuje v deseti městech celkem 45 vozů s nulovými emisemi.
TNT Express začala používat tricykly k doručování lehčích zásilek v Paříži již začátkem tohoto roku v reakci na neustále rostoucí hluk, znečištění a dopravní zácpy, které přepravu ve městech provází. Podle TNT obslouží pařížští kurýři na trojkolkách měsíčně 12 000 zákazníků a přepraví na 20 000 zásilek lehčích než 30 kg. Tricykl má přepravní kapacitu až 2 m3, nosnost je téměř 80 kg.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: expresní doprava
Za první sezonu fungování portálu dovolena.cz prodala Student Agency zájezdy téměř 30 tisícům klientů

aktualizováno dne 14.10.2010

doprava ostatní

Společnost Student Agency uzavřela smlouvu se společností GO Parking, s.r.o., provozovatelem stejnojmenného parkingu u letiště Praha Ruzyně, která umožní klientům, kteří si zakoupí zájezd přes portál dovolena.cz nebo některou z poboček Student Agency, parkovat u letiště Ruzyně zcela zdarma. „Pro klienty odlétající z pražského letiště na dovolenkové pobyty to bude znamenat úsporu několik stovek až tisíců Kč a vyšší pohodlí při cestě na dovolenou. Po otevření části pražského okruhu je to pro klienty dovolena.cz další zpříjemnění příjezdu na letiště Praha – Ruzyně. Nabídka platí od dnešního dne. Klienti, kteří si zakoupí u Student Agency pouze letenku, mají pak možnost na Go Parkingu parkovat za zvýhodněnou sazbu – například na 8 dní za 800 Kč“, říká Eva Sedlmajerová, manažerka produktu dovolena.cz. Jako exkluzivní bonus nabízí Student Agency parkování zdarma k zájezdům s odletem také z Mnichova, Vídně, Drážďan, Norimberku či z Frankfurtu.
Student Agency se vyšvihla se svým portálem dovolena.cz mezi přední organizátory dovolenkového cestování v České republice. Za letošní první sezonu fungování portálu oslovila téměř 30 tisíc klientů, kteří si zakoupili zájezd přes Student Agency a dovolena.cz. Společnost zatím vykázala obrat cca 400 milionů Kč z prodeje zájezdů – 3 se jich prodaly právě přes portál dovolena.cz. Portál dovolena.cz spustila Student Agency v květnu 2010; na plno přes něj začal prodej zájezdů od poloviny června 2010.

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
ČD Cargo má nového obchodního ředitele

aktualizováno dne 14.10.2010

doprava ostatní

Představenstvo ČD Cargo na svém zasedání dne 6. 10. 2010 jmenovalo do funkce obchodního ředitele Ing. Jana Procházku, Ph.D., který přichází do ČD Cargo ze společnosti Škoda Auto, kde pracoval na pozici vedoucího tuzemského prodeje automobilů.
Ing. Jan Procházka, Ph. D. je absolventem strojní fakulty ČVUT v Praze a studium zakončil v roce 2000. Titul Ph.D. získal v roce 2005 na téže fakultě. Je mu 33 let. Ve Škodě Auto působil od roku 1997 a pracoval nejdříve na pozici referenta, později jako vedoucí prodeje pro Rusko.
Hlavním úkolem obchodního ředitele je nastavení nových pravidel obchodní politiky s klíčovými zákazníky.Zkušenosti z předešlých funkcí, které nový obchodní ředitel přináší do naší společnosti, jsou dobrým příslibem pro ještě větší zkvalitnění služeb v železniční nákladní dopravě, které ČD Cargo stávajícím i novým zákazníkům v současné době nabízí.
Společnost ČD Cargo vznikla 1. 12. 2007 vyčleněním železniční nákladní dopravy z Českých drah a patří k pěti největším železničním dopravcům v rámci Evropské unie.


Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
DACHSER OTEVŘEL U ROTTERDAMU NOVOU POBOČKU PRO NÁMOŘNÍ PŘEPRAVU

aktualizováno dne 13.10.2010

doprava námořní

Dachser zahájil provoz nové pobočky poblíž holandského Rotterdamu a od nynějška realizuje přepravu námořních zásilek do celého světa i z tohoto významného námořního uzlu. Cestu k dalším obchodním příležitostem v oblasti námořních přeprav umožnil joint venture s partnerem Seacon, se kterým Dachser otevřel kancelář pro námořní přepravu v holandském městě Waddinxveen.
Založením nové kanceláře pro realizaci námořní přepravy nabízí Dachser svým zákazníkům kompletní balíček logistických služeb složený ze silniční, letecké i námořní přepravy a skladových řešení také v Holandsku. Oddělení pozemní evropské logistiky Dachseru působí v Waddinxveen již od roku 2007. Od nynějška bude Dachser pro své zákazníky realizovat i mezikontinentální námořní zásilky. Kancelář je od Rotterdamu, jednoho z největších námořních přístavů na světě, vzdálena jen 25 km a nabízí dostatečné skladové kapacity a řešení v oblasti kontraktní logistiky. „Dachser disponuje ve Waddinxveen překládkovým skladem s více než 7 000 m2 a dalším skladem o rozloze 12 000 m2,“ vysvětluje Jan Willem Das, vedoucí pobočky Dachser Air & Seen Logistics ve Wadinxveen.
Divize Dachser Air & Seen Logistics založila v roce 2008 společně s nizozemským logistickým providerem Seacon joint venture s názvem Dachser Netherlands Air & Sea Logistics B.V. Oba partneři mají ve společnosti padesátiprocentní podíl. Nejprve se zaměřili na výhradně mezikontinentální leteckou přepravu. „Nyní však můžeme nabízet i služby v námořní přepravě a to je důležitý krok k optimalizaci naší globální sítě,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „přístav Rotterdam je známý jako brána obchodní výměny mezi Evropou a Asií. Kromě toho jsou důležitým obchodním partnerem Nizozemí také Spojené státy americké.“


Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: námořní doprava
České dráhy: Centrální nákup služeb a materiálu ušetří příští rok 150 milionů

aktualizováno dne 12.10.2010

doprava železniční

Až 150 milionů korun ušetří příští rok centrální nákup materiálu a služeb, který právě teď zavádí České dráhy. Změna systému je jedním z bodů transformačního programu „Vize 2012“. Tento koncepční materiál obsahuje řadu opatření, která mají do konce roku 2012 ušetřit drahám náklady v řádu několika miliard korun. Sama změna systému nákupu má za dva roky přinést celkovou úsporu téměř půl miliardy.
„Centralizace nákupních činností je jednou z možností, jak snížit náklady na nákup materiálu a služeb. Doposud si nakupovaly jednotlivé složky Českých drah v mnoha případech samostatně,“vysvětluje Martina Mannová, ředitelka Projektové kanceláře ČD.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Celní správa ČR je první organizací státní správy, která je držitelem certifikátu kvality ISO/IEC 20000-1

aktualizováno dne 12.10.2010

doprava ostatní

Generální ředitel Celní správy ČR Pavel Novotný převzal před několika dny od auditorské firmy Tayllor & Cox s.r.o. certifikát standardu ČSN ISO/IEC 20000-1. Ten potvrdil kvalitu současných služeb v elektronické komunikaci mezi celní správou a jejími klienty, zejména v celních režimech Dovoz, Vývoz a Tranzit v rámci EU. Celní správa ČR tak realizuje postupný přechod od papírových deklarací k jejich elektronickému podání.
Celníci tím významně přispívají k zjednodušení administrativních procedur svěřených agend. Z důvodů dosažení co nejvyšší kvality v oblasti IT podpory při poskytování těchto služeb bylo rozhodnuto už v roce 2008 zahájit proces získání předmětného certifikátu kvality, odpovídající mezinárodně uznávaným standardům dle ITIL.
Celní správa ČR se tak stala první organizací v rámci státní správy ČR, která tento certifikát získala. Deklarantská veřejnost v České republice tak bude moci ocenit zejména vyšší úroveň dostupnosti IT služeb Celní správy ČR. V dalším období je plánováno rozšířit oblast poskytování IT služeb dle ISO/IEC 20000-1 i do daňové oblasti.


Zdroj informací: www.celnisprava.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Od začátku roku s novou lékárničkou a reflexní vestou!

aktualizováno dne 11.10.2010

doprava ostatní

Od ledna 2011 čeká na řidiče hned několik novinek. Podstatné změny se týkají zejména vybavení autolékárniček. Nově bude též povinná reflexní vesta pro všechny řidiče. Některé šoféry čeká i výměna jejich řidičských průkazů. Naopak pravidla pro užívání zimních pneumatik se oproti loňsku nemění.
Nejzásadnější změnou je zřejmě nové vybavení autolékárničky. Její obsah stanovuje vyhl. č. 283/2009 Sb. Ten se od starších liší zejména v nových zdravotnických pomůckách, jako je resuscitační maska, izotermická fólie, celokovové nůžky se zaoblenými rohy a leták ke zvládání dopravní nehody. Dále je také po konzultacích s profesionálními záchranáři upravena šířka škrtidla, stanovena savost obvazů a také došlo ke změnám rozměrů a vlastností trojcípého šátku. Všechny změny směřují k možnosti poskytnout touto základní sadou zdravotnických pomůcek plnohodnotnější pomoc.

celá zpráva
Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
TNT přepravila vozy pro Mistrovství světa v rallye

aktualizováno dne 11.10.2010

doprava ostatní

Společnost TNT přepravila 11 závodních vozů pro Japonskou rallye, součást seriálu Mistrovství světa FIA, která se uskutečnila ve dnech 9.–12. září v okolí Sappora.
Pro dopravu soutěžních automobilů se použil speciálně pronajatý Boeing 747-400 ERF společnosti TNT. Bylo to vůbec poprvé, kdy letadlo tohoto typu v barvách TNT přistálo v Japonsku.
Vozy byly naloženy v belgického Lutychu, kde má TNT svoje evropské překladiště, cílovou destinací bylo letiště Shin Chitose poblíž Sappora na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaidó. Doprava proběhla bez jakýchkoliv komplikací. V průběhu závodní sezóny je nezbytné přesně dodržovat temíny harmonogramu přepravy i bezpečnou manipulaci s vozy vysoké hodnoty.

Zdroj informací: www.tnt.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
TNT investuje 170 milionů eur do rozvoje sítě v Číně

aktualizováno dne 8.10.2010

doprava ostatní

Společnost TNT investuje 170 milionů eur v průběhu 5 let, aby posílila svoje vedoucí postavení v oblasti silniční přepravy zásilek v Číně. Plánovanou sumu využije TNT Hoau, které je čínskou pobočkou TNT, ve třech hlavních oblastech - rozšíření distribuční silniční sítě pro službu s garantovaným dnem doručení (tzv. day-definite service), zdokonalení infrastruktury a investování do svých zaměstnanců. Podle TNT Hoau překonaly tržby v oblasti přepravy zásilek s garantovaným dnem doručení jen za prvních 6 měsíců tohoto roku výsledky za celý rok 2009. Službu využívají zejména společnosti z oblasti strojírenství, elektrotechniky, high-tech a textilu. Pro přepravu zásilek tohoto typu využívá TNT Hoau síť 800 skladů, které jsou koncentrovány v nejdůležitějších ekonomických regionech jako jsou delta řeky Yangtze, delta Perlové řeky a záliv Bohai.


celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Výroční ceny ACRI 2010 převzaly v Berlíně vítězné firmy z rukou náměstka ministra dopravy Ivo Vykydala.

aktualizováno dne 8.10.2010

doprava železniční

Výroční ceny ACRI 2010 převzaly v Berlíně vítězné firmy z rukou náměstka ministra dopravy Ivo Vykydala. Slavnostní ceremoniál proběhl v rámci mezinárodního veletrhu Innotrans v Berlíně na konci září 2010 na společné expozici členských firem ACRI. Ceny výhercům v Berlíně předal náměstek ministra dopravy České republiky Ivo Vykydal, náměstek generálního ředitele Českých drah Antonín Blažek a předseda předsednictva ACRI Tomáš Ignačák.
ACRI uděluje již čtvrtým rokem Výroční ceny, které jsou unikátním oceněním podniků českého železničního průmyslu. Jejich jedinečnost je dána právě zaměřením na železnici a železniční dopravu. Letošní ročník je udělován pod osobní záštitou ministra dopravy Víta Bárty a ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka.


celá zpráva
Zdroj informací: www.acri.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Peugeot zrychluje v roce, kdy slaví 200. výročí od svého založení, svou ofenzívu

aktualizováno dne 7.10.2010

doprava automobilová

V lednu tohoto roku spustil Peugeot nový projekt Značky, který představuje skutečnou ofenzívu produktů, stylu a služeb. Na stánku na pařížském autosalonu, který je ztělesněním jeho nové identity a oslavy 200. výročí, Peugeot:

 • představuje model 508, nový cestovní vůz, který spojuje výrazný design a emoce Značky;
 • vystavuje poprvé před francouzskou veřejností model SR1, který je nositelem nového stylu;
 • demonstruje svůj nový, moderní, účinný a diferencující přístup k mobilitě:
 • s konkrétními odpověďmi na potřeby mobility a ochrany životního prostředí:

  - iOn, 100 % elektrický vůz,
  - 3008 HYbrid4, první dieselový hybrid,
  - nabídky služeb Mu by Peugeot a Peugeot Connect,
  - skútry a jízdní kola Peugeot;

 • se dvěma koncepty HR1 a BB1, posouvající hranice motorismu zase o kus dál.

  celá zpráva
  Zdroj informací: www.peugeot.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava
  Modely GreenLine II. generace - nejnižší emise

  aktualizováno dne 7.10.2010

  doprava automobilová

  Díky nejmodernější technice jsou modely Škoda GreenLine druhé generace opět výrazně úspornější a dosahují celosvětově nejnižších hodnot emisí. Kompaktní MPV Roomster GreenLine představuje se svými 109 g CO2/km absolutní špičku ve své třídě, navíc je se spotřebou 4,2 l/100 km* také nejúspornější vozidlo v kategorii MPV. Novým Yeti GreenLine nyní Škoda dokazuje, že i vozidla kategorie SUV mohou být ekonomická i ekologická. Pouhých 119 g/km CO2 je nejnižší hodnota emisí v segmentu SUV. Škoda Yeti GreenLine se rovněž spokojí se 4,6 l nafty na 100 km*.
  V nabídce je celkem osm různých verzí GreenLine s minimálně jedním vozem v každé modelové řadě. Škoda Auto tímto prezentuje na mezinárodním autosalonu v Paříži kompletní portfolio ekologicky zaměřených vozů s výrazně sníženou spotřebou. Premiéru slaví GreenLine verze vozů Yeti a Superb Combi. Nejdůležitější technologická opatření zaměřená na snížení spotřeby jsou nejmodernější motory a nová řešení jako start-stop systém či rekuperace brzdné energie. Modely GreenLine se navíc vyznačují dalšími prvky, jako jsou pneumatiky se sníženým valivým odporem, upravená řídicí jednotka motoru, aerodynamické úpravy karoserie a podlahy vozu nebo ukazatel doporučeného zařazeného rychlostního stupně na přístrojové desce.
  Základní motorizaci rodiny GreenLine představují vznětové motory 1,6 TDI CR DPF 77 kW (Octavia, Yeti a Superb) a 1,2 TDI CR DPF 55 kW (Fabia a Roomster). Obě tyto motorizace mají přímé vstřikování paliva Common Rail a sériově jsou vybaveny filtrem pevných částic.
  _______________________________________________
  * kombinovaná spotřeba měřena podle norem EU.

  Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava
  DHL Freight představuje kampaň Euroconnect

  aktualizováno dne 6.10.2010

  doprava ostatní

  DHL Freight, významná společnost v oblasti pozemní přepravy, představuje novou marketingovou kampaň na podporu svého produktu Euroconnect. Cílem tohoto projektu je podpořit zájem současných i potenciálních klientů o přepravu kusových zásilek v rámci Evropy, ale také do zemí Blízkého východu a severní Afriky.
  Kampaň byla zahájena 1. října a potrvá až do konce roku. Mediální podpora je realizována prostřednictvím významných českých zpravodajských serverů. V rámci zlepšování komunikace společnosti budou odkazy na Euroconnect k nalezení také v předních českých i světových vyhledávačích.
  Zájem o tento produkt je rovněž podpořen soutěží o 350 hodnotných cen. Více informací naleznete na http://www.dhlfreight.cz/souteze.html.

  Zdroj informací: www.dhl.com
  Kategorie novinky: ostatní doprava
  MAN Nutzfahrzeuge s pozitivním shrnutím z výstavy IAA

  aktualizováno dne 6.10.2010

  doprava automobilová

  Revoluční studie společnosti Man, užitkový vůz S, se stal velkým tahákem výstavy. MAN Truck & Bus Německo odjel s objednávkami na více než 870 nákladních vozů a téměř 130 autobusů. Z pohledu společnosti Man byla výstava IAA, která se v letošním roce uskutečnila v Hannoveru, kompletně úspěšná. Většina ze zhruba 250 000 návštěvníků navštívila stánek společnosti, aby se něco dozvěděla a mnoha inovacích v oblasti nákladních vozů, autobusů, motorů a servisních služeb.
  Německá dceřinná společnost MAN Truck & Bus Deutschland obdržela objednávky na výše zmíněný počet užitkových vozů, autobusů, neoplánů a dálkových autobusů.

  celá zpráva v en
  Zdroj informací: www.man-mn.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava
  Na našem serveru jsme pro Vás nově otevřeli možnosti dikuse

  aktualizováno dne 5.10.2010

  doprava železniční

  Na konci září jsme pro naše návštěvníky spustili do plného provozu diskusní fórum. Zde můžete zadávat své náklady, volné kapacity, navázat nové pracovní kontakty, nabídnout, nebo poptat skladové prostory včetně skladové techniky a v neposlední řadě nabídnou či poptat ojeté užitkové vozy.
  Užívání našeho diskusního fóra je velice jednoduché a vždy naleznete přiloženy návod a pravidla k použití. Těšíme se na Vaše přízpěvky !

  Navštivte nás!

  Zároveň jsme pro Vás spustili novou informační stránku, kde naleznete světové časy, přehledně, přesně a on-line! Světový čas, přehledně on-line

  Kategorie novinky: ostatní doprava
  České dráhy získaly už půl miliardy z fondů EU

  aktualizováno dne 5.10.2010

  doprava železniční

  Evropské dotace znamenají pro řadu firem, obcí či celých regionů zajímavý zdroj příjmů na investice nebo opravy a uchází se o ně i národní železniční dopravce. Úspěšnost žádostí Českých drah o dotace je zhruba 60 %. Z celkových 67 žádostí podaných od roku 2005 schválil Brusel 40, a České dráhy tak získaly již půl miliardy korun.
  Roky 2009 a 2010 jsou z tohoto hlediska nejúspěšnějším obdobím. České dráhy se prosadily v národních i mezinárodních projektech a byly jim přiznány dotace na investiční akce a výzkumné projekty řešící provozní problémy. Příkladem může být žádost o příspěvek na odstranění ekologických zátěží v lokalitě Brodek u Přerova s celkovými náklady 230 milionů korun a dotací 82 %.

  celá zpráva
  Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava
  DACHSER zahájil projekt „Vzděláním k trvalé udržitelnosti“

  aktualizováno dne 4.10.2010

  doprava ostatní

  Sociálně prospěšný projekt DACHSERU na podporu vzdělávání chudých indických regionů vstupuje do druhé fáze. Od roku 2005 absolvovaly vzdělávací program v indickém státě Uttar Pradesh stovky dětí a DACHSER nyní přichází s další edukativní aktivitou pod názvem „Vzděláním k udržitelnému rozvoji“. DACHSER druhou fázi projektu podpoří částkou 400 000 eur.
  Mezinárodní logistický provider DACHSER společně s organizací terre des hommes zahájil druhou fázi projektu s mottem „Vzděláním k udržitelnému rozvoji“, který v indickém Uttar Pradeshi podporuje vzdělání a ekologické smýšlení. Projekt bude rozšířen také o program na ochranu klimatu.

  celá zpráva
  Zdroj informací: www.dachser.cz
  Kategorie novinky: ostatní doprava
  DHL Freight modernizuje své online služby

  aktualizováno dne 4.10.2010

  doprava ostatní

  DHL Freight, významná společnost v oblasti pozemní přepravy, představuje modernizovanou verzi své firemní prezentace na internetu. Nové stránky jsou k nalezení na adrese www.dhlfreight.cz a jejich primárním cílem je zlepšení a zjednodušení komunikace pro stávající i potenciální klienty. Každý návštěvník si tak bude moci během chvíle najít informace o službě, kterou aktuálně potřebuje. V orientaci mu pomůže také příjemné grafické zpracování.
  „Naše webové stránky chápeme jako živý organismus, který se bude neustále vyvíjet v souladu s potřebami návštěvníků. Plánujeme rovněž pravidelné aktualizace, prezentace aktuálních výhodných nabídek, zajímá nás také spokojenost našich klientů, pro které jsou připraveny ankety,“ říká manažer obchodu a marketingu DHL Freight Roman Piňos.
  Úmysl DHL Freight začít se svými zákazníky komunikovat na zcela nové úrovni dokládá také vstup společnosti do světa sociálních sítí. V současné době je stávajícím i potenciálním klientům k dispozici fanouškovská stránka na sociální síti Facebook, kde jsou k nalezení nejaktuálnější informace o dění v DHL Freight.


  Zdroj informací: www.dhl.com
  Kategorie novinky: ostatní doprava
  První letadlo v barvách HOLIDAYS Czech Airlines

  aktualizováno dne 1.10.2010

  doprava letecká

  V září 2010 se na mezinárodním leteckém festivalu CIAF 2010 v Hradci Králové poprvé představilo letadlo v barvách HOLIDAYS Czech Airlines. První cestující přepravilo na dovolenou 31.srpna, a to na řecký ostrov Samos. Barvy HOLIDAYS Czech Airlines jsou charakteristické oranžovým pojetím tradičního dynamického prvku mateřských Českých aerolinií a výrazným logem charterové společnosti.
  Na mezinárodním leteckém festivalu CIAF 2010 se letoun Boeing 737-400 v barvách Holidays Czech Airlines předvedl hned dvojím způsobem. Na scénu letecké show přilétl v doprovodu dvou vojenských stíhaček a zahrál si hlavní roli v modelové ukázce zásahu gripenů JAS-39. Po několika průletech a hladkém přistání na královéhradeckém letišti si pak návštěvníci airshow mohli letoun prohlédnout také zevnitř a podívat se i do jeho kokpitu.
  Charterové služby Českých aerolinií nabízí dceřiná společnost HOLIDAYS Czech Airlines od 1. 6. 2010, tedy ode dne, kdy došlo k převodu charterového podnikání do již existující dceřiné společnosti HOLIDAYS Czech Airlines. HOLIDAYS Czech Airlines jsou zároveň cestovní kanceláří. Ta se dlouhodobě se zaměřuje například na eurovíkendy, okružní plavby nebo lázeňské pobyty. Chartery i cestovní kancelář v jednom podnikatelském subjektu dávají dohromady logický celek.


  Zdroj informací: www.csa.cz
  Kategorie novinky: letecká doprava
  KOÇTAŞ zvolil CEVU svým partnerem v Turecku

  aktualizováno dne 1.10.2010

  doprava ostatní

  CEVA Logistics jeden z předních hráčů v oblasti vedení dodavatelských řetězců podepsal smlouvu se společností Koçtaş, která je součástí skupiny Kingfisher. Koçtaş je přední turecká, maloobchodní společnost v oblasti zlepšování itenteriérů domů a bytů. CEVA Logistics pro ně bude zajišťovat příchozí provoz a distribuci mezi jejich sklady po celém Turecku.
  Podle smlouvy bude CEVA zajišťovat příchozí provoz od 650 dodavatelů na denní bázi a druhá část se souostředí na transfer prodůktů společnosti mezi jejich sklady v Turecku. Zásadní částí pro celý provoz je schopnost CEVY operovat v takovémto množství bez maximálního, nebo minimálního omezení kapacit. Cesty CEVY mezi jednotlivými sklady budou činit v průměru 500 000 km za každý rok.

  celá zpráva v en
  Zdroj informací: www.cevalogistics.com
  Kategorie novinky: ostatní doprava
 • image003
  Latest News
  1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


  banner.bmp, 170kB


  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  vtip týdne 15.jpg, 20kB  banner.bmp, 170kB


  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  ADR
  INCOTERMS
  Nově přidáno
  Spedice
  Dohoda AETR
  Bodový systém
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  mýto ve Francii
  Autolékárnička 2011
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucemburku
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákony on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy