topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Maersk Line: Zvýšení sazeb pro Trans-atlantický obchod

aktualizováno dne 31.8.2010

doprava ostatní

Jako součást programu obnovy sazeb v rámci Trans-atlantického obchodu oznámil Maersk Line již na konci loňského roku, obecné zvýšení sazeb pro čtvrté čtvrtletí roku 2010. To bude zahrnovat pohyb oběma směry USA, Kanada z/do Severní Evropy, Středozemního a Černého moře.
S potěšením jsme zaznamenali stabilizaci Trans-atlantického obchodu v letošním roce, ale přez toto částečné pokrytí sazeb pokračuje stávající vývoj trhu neuspokojivě. Maersk Line momentálně zažívá zvýšení cen a tak se snáží zlepšit dostupnost kontejnerů po celou dobu obecného nedostatku vybavení a soustředí se na udržení vysoké úrovně spolehlivosti ve svém obsáhlém portfóliu služeb.
Sazby ke zmíněným trasám budou zvýšeny s platností od 1.10. 2010.


celá zpráva včetně sazeb
Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní doprava
Z přístavu v Budějovicích vypluly první lodě

aktualizováno dne 31.8.2010

doprava ostatní

První lodě včera vypluly z českobudějovického přístaviště Lannova loděnice. Díky tomu se mohou turisté po vodě dopravit do Českého Vrbného. Výstavba českobudějovického přístaviště stála přibližně 20 miliónů korun a jedná se o první část projektu splavnosti Vltavy z Českých Budějovic do Prahy. Úpravou koryta řeky navíc vznikla kvalitnější protipovodňová opatření.
"Je to zatím takový první krůček na dlouhé cestě. Na jejím konci bychom se měli dostat po Vltavě až do Prahy," uvedl včera českobudějovický primátor Miroslav Tetter (KDU-ČSL). "V příštím roce bychom měli zase pokročit a zahájit provoz plavby po řece z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou," dodal ještě primátor.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: říční doprava
DHL představuje službu doručování kusových zásilek

aktualizováno dne 30.8.2010

doprava ostatní

DHL Freight, významná společnost v oblasti pozemní přepravy, nabízí svým klientům transport menších, kusových zásilek. Hustá přepravní síť čítá až 1500 přímých spojů do celé Evropy, oblasti Blízkého Východu a Severní Afriky, což představuje nejlepší pokrytí a geografické zastoupení v Evropě.
“Naši zákazníci oceňují zejména spolehlivost a dobrý poměr ceny a výkonu. A pro menší zásilky je sběrná služba ideálním způsobem přepravy. Sběrné služby tak mohou využít i drobní podnikatelé, kteří potřebují doručit do zahraničí třeba jen jednu paletu. Nemusí se přitom vůbec obávat vysoké ceny,” říká manažer rozvoje obchodu a marketingu DHL Freight Roman Piňos.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: pozemní doprava
AWT Čechofracht uzavřel licenční partnerství se společností CS Expres

aktualizováno dne 30.8.2010

doprava ostatní

V posledním červencovém týdnu letošního roku uzavřely licenční partnerství společnosti AWT Čechofracht a.s. a CS Expres, a.s. Spojení česko-slovenského distribučního systému obou firem bude mít řadu výhod pro společné klienty. Rozšířila se síť obchodně–provozních pracovišť (tzv. dep), flexibilita i nabídka služeb s přidanou hodnotou. Zákazníci CS Expres navíc mohou díky licenci nově využívat dopravní služby kusových zásilek v mezinárodní síti AWT Čechofracht v oblasti exportů i importů.
Na území ČR bude využíváno deset překladišť rozmístěných strategicky po celém území tak, aby byla zajištěna efektivní přeprava do všech míst republiky. Centrální tuzemské a mezinárodní překladiště je v hlavním městě Praze. Proti původnímu distribučnímu systému společnosti AWT Čechofracht přibyla čtyři nová depa, a to ve Slatiňanech, Jihlavě, Liberci a Kasejovicích. Na Slovensku se centrálním překladištěm stal Ružomberok.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cechofracht.cz
Kategorie novinky: pozemní doprava
Pražský okruh výrazně zkrátí cestujícím na Letiště Praha dobu jízdy

aktualizováno dne 27.8.2010

doprava ostatní

Otevření Pražského okruhu v jižní části města zkrátí řidičům, kteří se potřebují dostat na letiště Praha/Ruzyně, dobu jízdy o desítky minut. Mimo špičku bude nově možné cestovat z brněnské dálnice D1 k plzeňské dálnici D5 za 19 minut, což je dnes možné zvládnout průměrně za 37 minut, ve špičce i více jak za hodinu. Nová část Pražského okruhu pomůže především cestujícím z Moravy nebo jižních Čech. „Otevření Pražského okruhu znamená pro Letiště Praha zhruba 100 000 cestujících ročně, kteří by jinak letěli spíše z Vídně či Bratislavy,“ řekl Stanislav Zeman, výkonný ředitel pro letecký obchod, marketing a řízení produktu Letiště Praha.
Navíc bude celý Pražský okruh opatřen na nových dopravních značkách cílem Letiště. „Řidiči se nyní nově ze své komunikace napojí ještě před Prahou na nový okruh a navigační systém je snadno a rychle dovede až na odbočku v Praze Ruzyni,“ doplňuje tisková mluvčí Martina Vápeníková.

větší mapa Pražského okruhu
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Česká pošta dostává mandát pro významné změny

aktualizováno dne 27.8.2010

doprava ostatní

Ministr vnitra Radek John a generální ředitelka České pošty, s.p. Marcela Hrdá podepsali v úterý 24. srpna 2010 memorandum mezi Ministerstvem vnitra a Českou poštou o spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a eGovernmentu.
Cílem tohoto dokumentu o dlouhodobém rozvoji vzájemné spolupráce je hlavně zefektivnění fungování ICT ve veřejné správě a podpora služeb eGovernmentu v České republice. V souladu s programovým prohlášením vlády ze 4. srpna 2010 budou obě strany spolupracovat také na řešení konsolidace financování služeb eGovernmentu a služeb ICT využívaných orgány veřejné správy.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Speciální olejová čerpadla pomáhají Chevroletu Cruze uchovat palivo

aktualizováno dne 26.8.2010

doprava ostatní

Olejové čerpadlo v motoru Chevroletu Cruze 2011 přináší nerušený přístup k jeho práci, dodává mu přesné množství oleje během celé jízdy, za jakýchkoliv podmínek. To vyžaduje, aby motor s těmito čerpadly pracoval méně oproti běžným motorům a finálně šetřil palivo. Standardní rysy Chevroletu Cruze’s Ecotec 1.4L s motorem turbo obsahují variabilní přestavení olejových čerpadel, které redukuje jejich odstranění během zahřívání motoru a za vysokorychlostních podmínek. Objem oleje z čerpadla kolísá s rpm změnou, umístění čerpadel kontroluje komora otočného mechanismu a klouzavých lamel. Pevně umístěná čerpadla by olej hnala vnitřním mechanismem.

celá zpráva
Zdroj informací: media.gm.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Volvo představí na mezinárodní automobilové výstavě IAA jedinečnou zelenou technologii

aktualizováno dne 26.8.2010

doprava ostatní

Doprava zítřka bude trvale udržitelná pouze ve spojení těchto dvou faktorů ekologie a hospodárnosti. Ty budou hlavním mottem společnosti Volvo Trucks na IAA show v Hannoveru ve dnech 23.–30. září, kdy představíme nový směr pro budoucnost v podobě jedinečných nových zelených technologií. Svou premiéru na IAA bude mít rovněž zcela nový nákladní vůz Volvo FMX.
Trvale udržitelná doprava se z jedné části týká nalezení té správné alternativy ve výběru paliva pro budoucnost a z druhé části zvýšení využití jeho vlastností. Společnost Volvo Trucks pracuje velmi tvrdě na obou frontách. Mezi mnoha vystavovanými modely je rovněž Volvo FM, poháněné 13litrovým vznětovým motorem spalujícím metan a naftu. Lars Martensson, environmentální ředitel společnosti Volvo Trucks, říká: „Nezáleží na tom, které palivo bude dostupné, my jsme přesvědčeni, že v budoucnosti budeme i nadále nabízet vysoce konkurenceschopná dopravní řešení, avšak s daleko menší zátěží na životní prostředí."

celá zpráva
Zdroj informací: www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Letiště Praha s partnery zlepšuje své služby pro cestující z regionů

aktualizováno dne 25.8.2010

doprava ostatní

Letecká dovolená z Prahy bude pro cestující ze vzdálenějších českých regionů ještě přístupnější. Po velkém úspěchu akce „Jeďte vlakem na letiště. Zpět vás odvezeme zdarma“ letiště přichází s další nabídkou, která od konce října výrazně zjednoduší cestování na dovolenou. Cestovním kancelářím nabízí balíčky, které jejich zákazníkům umožní společně s leteckým zájezdem zakoupit parkování, hotel či vlak na letiště za výhodné ceny. Cestujícím z Českých Budějovic, Brna či Ostravy tak odlet z Prahy přinese ještě více pohodlí.
„V rámci balíčku „Park & Fly“ si klienti cestovních kanceláří společně se svou dovolenou s odletem z Prahy budou moci zajistit pohodlné parkování přímo v areálu letiště. Obdobným způsobem bude možné pořídit také přenocování v jednom z letištních hotelů či výhodnou jízdenku vlakem ČD přímo na letiště,“ vysvětluje Stanislav Zeman, výkonný ředitel pro letecký obchod, marketing a řízení produktu Letiště Praha. Jednotlivé části balíčků je možné kombinovat navzájem nebo společně s VIP odbavením ve dvou letištních saloncích - Citibank lounge či Club Continental. K parkování lze využít kryté parkovací domy C a D. Před brzkým ranním odletem cestu zpříjemní nocleh v hotelu Marriott či Holiday Inn.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
Lufthansa Cargo rozšiřuje své služby pro přepravu zboží citlivého na teplotu

aktualizováno dne 25.8.2010

doprava ostatní

Lufthansa Cargo nyní nabízí svým zákazníkům více možností pro leteckou přepravu nákladů. Včera Lufthansa představila svého nováčka na poli nákladní letecké přepravy, kterého zařadila do porfólia. Jedná se o poslední generaci chladících kontejnerů tzv. opticooler. Tato nová generace byla vyvíjena ve spolupráci se společností Dokasch, výrobcem vybavení pro nákladní dopravu. Oticooler kombinuje inovativní technologie s optimální spolehlivostí a maximální kvalitou přepravy.
"Obchod s dopravou citlivou na teplotu ostře stoupal vzdor působení světové ekonomické krize v roce 2009", uvedl Dr. Adreas Otto, člen představenstva Lufthansa Cargo pro produkt a prodej. Společnost se zaměřila na tento trend a zvýšila svůj podíl na tomto trhu. Otto dále uvádí, že společnost měla mnoho důvodů proč investovat do nových technologií. Nejvíce budou z těchto investic těžit zákazníci společnosti. Kontejner byl vyvinut tak, aby padl na míru každému klietovi individuálně. Touto cestou tak mohou garantovat rychlou a flexibilní službu spojenou s největší možnou bezpečností a spolehlivostí.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.lufthansa-cargo.de
Kategorie novinky: letecká doprava
Expresní vagony Českých drah zmodernizuje slovenská ŽOS Trnava

aktualizováno dne 24.8.2010

doprava ostatní

Slovenská společnost ŽOS Trnava zmodernizuje 58 osobních vozů pro expresní vlaky EuroCity a InterCity. Modernizace bude financována trojicí leasingových společností ING Lease (C.R.), ČSOB Leasing a SG Equipment Finance Czech Republic. Tyto společnosti uspěly svou nabídkou v mezinárodním zadávacím řízení, které proběhlo v první polovině letošního roku. České dráhy zaplatí za modernizaci včetně finančních nákladů na desetiletý leasing celkem 2,183 miliardy Kč. Do modernizace jsou zahrnuty oddílové i velkoprostorové vozy 1. i 2. třídy typů Aee, Apee, Bee a Bpee, které České dráhy v současnosti využívají ve vlacích EuroCity a InterCity z Prahy do Vídně, Bratislavy, Žiliny, Břeclavi, Brna a do Bohumína nebo mezi Bohumínem a Břeclaví.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Pet Line si zvolila Cevu, aby zajistila novou službu "rozvoz domů" v Honkongu

aktualizováno dne 24.8.2010

doprava ostatní

CEVA Logistics, jeden z předních hráčů na poli supply chain manangementu podepsala dvouletou smlouvu s velkoobchodem a maloobchodem Pet Line Company Limited, který zajišťuje jídlo a příslušenství pro domácí mazlíčky. Hlavní částí této smlouvy je služba Cevy, doručení domů, což je zároveň nový servis, který Pet Line nabízí pod názvem Pet Home a uvedla ho na trh na konce července. Pet home nabízí komplexní a přátelskou službu doručení domů, která ponechává zákazníkům flexibilitu objednávat domů a z domova užitím Pet Home’s telefoních linek, nebo jejich webových stránek.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Německý DACHSER získal ocenění Lufthansa Cargo Quality Award

aktualizováno dne 23.8.2010

doprava ostatní

Německé aerolinky Lufthansa oceňují logistické společnosti, které největší měrou přispívají k udržení vysokých standardů cargo zásilek společnosti Lufthansa. DACHSER Air & Sea Logistics Německo přesvědčil Lufthansu svými principy quality managementu a získal první místo v soutěži Lufthansa Cargo Quality Award ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Lufthansa vyhodnocuje své logistické providery čtyřikrát za rok podle srovnatelných kritérií, jako je kvalita či aktualizace zadávaných dat, počet nepřistavených zásilek, přesnost či řádné vystavení odpovídajících přepravních dokumentů.
„Neustále optimalizujeme naše komunikační a informační rozhraní, abychom našim zákazníků zajistili odpovídající vysokou kvalitu v celém supply chainu,” vysvětluje Jürgen Huber, generální manager DACHSER Air & Sea Logistics Německo, a dodává, „Lufthansa Cargo Quality Award nám umožnilo porovnat si kvalitu poskytovaných služeb přímo s naší konkurencí.“
DACHSER zvítězil v soutěži Lufthansa Cargo Quality Award nad 30 ostatními leteckými přepravci z celého Německa.

Zdroj informací: www.dachser.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
4 námořní dopravci uvádí společně na trh novou službu

aktualizováno dne 23.8.2010

Společnosti China Shipping Container Lines (CSCL), Hanjin Shipping (HJS), CMA CGM S.A. (CMA CGM) and Hyundai Merchant Marine (HMM) si dovolují oznámit uvedení nové přímé služby z Asie do Jižní Ameriky na její západní pobřeží, která bude spuštěna v polovině září. Odplouvat se bude pravidelně v týdeních intervalech, celá okružní plavba potrvá 70 dní a pokryjí se obchodní trasy vedoucí mezi Asií a západním pobřežím Jižní Ameriky včetně Manzanilla v Mexiku.
10 lodí s nákladní kapacitou 2,350-2,550 TEU a užitečných 300 výpusťových lodí bude rozmístěno pro službu, kterou zajišťuje CSCL a HJS 4 loděmi a CMA CGM, HMM každý jednou. Vzhledem k této partnerské přepravě, všechny společnosti věří, že předastavení této nové služby zlepší stávající přepravní čas a naplní rostoucí zákaznickou potřebu, která navazuje na rostoucí obchodní aktivity mezi Asií a západním pobřežím Jižní Ameriky.
Tato okružní plavba se týká přístavů: Shekou-Ningbo-Shanghai-Pusan-Manzanillo-Buenaventura- Guayaquil-Callao-Iquique-Valparaiso-SanVicente-Manzanillo-Pusan-Shekou

Zdroj informací: www.hanjin.com
Kategorie novinky: námořní doprava
Ministerstvo dopravy představuje Zelenou linku

aktualizováno dne 20.8.2010

Ministerstvo dopravy dnes zprovoznilo bezplatnou Zelenou linku, tel. č. 800 880 008 a e-mail zelena.linka@mdcr.cz. Tento nový komunikační kanál je určený pro občany, kteří chtějí předložit podnět týkající se výstavby dopravní infrastruktury v České republice. V provozu bude nová linka každý pracovní den od 9:00 do 17:00. „Během svých již pravidelných návštěv v regionech jsem zaznamenal celou řadu poznatků, které se týkající například procesu výkupu pozemků. Jsem si jistý, že když bude ministerstvo s těmito informacemi řádně pracovat, může to mít na průběh výkupů pozitivní vliv“ komentuje nejnovější opatření ministr dopravy Vít Bárta.
„Na chování zástupců státu jednajících s majiteli pozemků bude navíc pozitivně působit už samotný fakt, že jsou pod soustavnou kontrolou a majitelé mohou nejasnosti a chyby v jejich chování a postupech kdykoli jednoduchým způsobem ohlásit a požádat o zastání“ dodává ministr.
Připomínky a podněty, které občan na Zelenou linku učiní, budou zaznamenány a v co nejkratší době vyřízeny (e-mailem či poštou). Dotazy budou pravidelně vyhodnocovány.

Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
easyJet pomáhá britským jednotkám dostat se domů

aktualizováno dne 20.8.2010

easyJet největší britské aerolinie vydali tento týden speciální záchrané jízdné pro vojáky, kteří se vrací se zpožděním z frontové linie. Ti,kteří cestují z Kypru mohou využít jedno ze dvou ostrovních letišť. Vždy mezi druhou a šestou hodinou jim bude vystavena tato speciální letenka, která zahrunuje plnou polní bez dalších poplatků. Celá akce platí šest týdnů. Generální manažer společnosti Paul Simmons uvedl, že všichni chápou, jak je pro sloužící vojáky důležitý čas strávený s rodinou a přáteli, proto se easyJet snáží alespoň trochu jim urychlit cestu domů.


Zdroj informací: www.corporate.easyjet.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Superb Combi - premiéra na autosalonu v Moskvě

aktualizováno dne 19.8.2010

Na moskevském autosalonu si 25. srpna odbudou národní premiéru modely Superb Combi, Fabia RS, faceliftovaná Fabia a závodní speciál Fabia S2000. Na stánku Škoda Auto bude k vidění i kompletní portfolio vozů, vyráběných v ruském závodu v Kaluze.
Superb Combi, který v Moskvě oslaví svou národní premiéru bude vybaven oblíbeným benzinovým motorem 2.0 TSI s výkonem 147 kW a nejmodernější šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Vůz, který je logickým pokračováním modelové řady Superb, nabízí ideální kombinaci všestrannosti a elegance a rozšiřuje tradici nabídky kombi verzí typickou pro vozy Škoda i do vyšších tříd. Svým nadčasovým designem a interiérem dostatečně prostorným pro každou příležitost představuje Superb Combi ideální vůz pro řidiče, vyžadující komfortní vůz, spolehlivý za každých okolností.

celá zpráva

Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
DACHSER investuje 275 milionů Kč do Eurohubu v Bratislavě

aktualizováno dne 19.8.2010

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER zahájil stavbu logistického Eurohubu a nového administrativního centra pro svoji pobočku na Slovensku. V obci Lozorno nedaleko Bratislavy byl včera za přítomnosti jednatele koncernu DACHSER Michaela Schillinga a místostarosty obce Dr. Vladimíra Bečára slavnostně položen základní stavební kámen.
Stále stoupající poptávka po inteligentních logistických řešeních a vzrůstající význam Eurohubu Bratislava v rámci sítě DACHSER přiměly koncern k rozhodnutí o rozšíření svého zastoupení na Slovensku. Oficiální položení základního kamene proběhlo 17. srpna 2010. Dokončení stavby je naplánované na první kvartál roku 2011. Celková výše investic do výstavby Eurohubu a nových kancelářských prostor činí kolem 11 milionů eur (275 milionů Kč).

celá zpráva

Zdroj informací včetně obrázku: www.dachser.com
Kategorie novinky: nákladní doprava
TNT testuje nové aerodynamické prvky nákladních vozidel

aktualizováno dne 18.8.2010

Správně umístěné a tvarované aerodynamické prvky mohou významně snížit emise CO2. Společnost TNT testuje nové aerodynamické prvky nákladních vozidel, které mají vliv na nižší spotřebu paliva, emise CO2 a hluk. TNT tímto způsobem přispívá k iniciativě PART20 (Platform for Aerodynamic Road Transport), která vyvíjí aerodynamická zařízení na základě vědeckých poznatků a praktických zkušeností z přepravního průmyslu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Panalpina uvádí své první zařízení určené pro logistiku ropy a plynu v Singaporu

aktualizováno dne 18.8.2010

Panalpina World Transport (S) Pte Ltd., plně vlastněná dceřinná společnost, společností Panalpina World Transport (Holding) Ltd., jedním z předních světových poskytovatelů služeb "supply chain" včera oficiálně uvedla své první zařízení vyhrazenou pro logistiku plynu a ropy v Singaporu. Na tomto oficiálním uvedení uvedl Karl Weyeneth, šéf provozu Panalpina World Transport (Holding) Ltd, že tento vyspělý hub ukazuje zodpovědnost Panalpiny k ropnému průmyslu v singaporu a dalším. Silně jsme se zaměřili na trh jihovýchodní Asie a tento nový hub podpoří naši světovou síť a spojí region s hlavními ropnými a plynovými centry v Houstonu, Aberdeenu a Dubai. Singapore zůstává klíčovým strategickým centrem pro Panalpinu, aby udržela svou vzrůstající tendenci na the trans-Pacifické cestě" .

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.panalpina.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DHL přepravila sochu Neila Armstronga

aktualizováno dne 17.8.2010

Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, pomohla splnit sen známému českému sochaři Josefu Nálepovi, který trval více než čtyřicet let. Když astronaut Neil Armstrong v roce 1969 jako první člověk na světě vstoupil na povrch Měsíce, rozhodl se ještě tentýž večer Nálepa, že mu postaví sochu.
Tu sice záhy úspěšně dokončil, jenže v době normalizace nebyl o monument amerického kosmonauta příliš velký zájem. Až do letošního roku tak dvacetikilová hliníková socha zůstávala v ateliéru, odkud ji po dohodě vyzvedli kurýři DHL, aby ji následně dopravili do USA Neilu Armstronovi jako dárek k jeho osmdesátým narozeninám.
„Pro naši společnost je opravdovou ctí podílet se na splnění snu, který čekal na svou realizaci tak dlouho,“ říká Pavla Křapová, tisková mluvčí DHL Express CZ. „Zásilka dorazila ke svému novému majiteli bez jakýchkoliv komplikací během tří pracovních dní,“ dodává.


Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Společnost FedEx jmenuje podnikatele roku

aktualizováno dne 17.8.2010

FedEx oznámila, že její nejvyšší ocenění věnovala třem podnikatelům, jejichž doručovací služby společnost využívá ve své síti. Steve Crawford (Steve Crawford Trucking, St. Louis, Mo.), Bruce Eucce (Bruce Eucce Transportation, Ventura, Calif.) a Nicole Huffman (A.R. Huffman, Inc., Dayton, Ohio) byli jmenováni "FedEx Ground Entrepreneurs" roku. Na banketu pořádaném pro tuto příležitost byl zároveň oceněn jejich obchodní rozvoj, řešení klietských služeb, bezpečnostní řešení a podpora místních komunit. Tři vítězové byli vybráni z 12 000 menších podniků, které podporují síť FedEx v Americe. Do finále bylo zvoleno 22 finalistů na základě výsledků fiskálního roku (31.5.2010).

pár slov o vítězích v en
Zdroj informací: www.fedex.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
British Airways - Švédské sny v Gothenburgu

aktualizováno dne 16.8.2010

British Airways uvádí na trh novou službu, která směřuje do švédského města Gothenburg, které je druhé největší v zemi. Cena jednosměrného letu se pro evropského cestovatele pohybuje okolo L55.50 včetně tax a veškerých poplatků. Létat se začne v listopadu dvakrát denně z terminálu Heathrow. Richard Tams, obchodní ředitel British Airways UK&I uvedl:"Jsme opravdu velice rádi, že můžeme nabídnout nové lety do tohoto krásného města, které se nachází na západním pobřeží Švédska. Město se honosí restauracemi oceněnými hvězdičkami Mechelin, kulturou a Lisenbergem, největším zábavním parkem ve Skandinávii. Plán je perfektní pro denní cestu z Británie a částečně napojený na naši celosvětovou síť."
Ubytování v Gothenburgu zajišťované British Airways se pohybuje okolo L81 za tří hvězdičkový pokoj za noc a čtyř hvězdičková kategorie se pohybuje okolo L150 za noc.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ba.com
Kategorie novinky: letecká doprava
DPD Slovakia představuje DPD Home - Novou alternativu pro doručování na soukromé adresy

aktualizováno dne 16.8.2010

DPD Slovakia představila na Slovenském trhu absolutně nový produkt specializovaný na doručování zásilek soukromým osobám." Dodavatel, jehož doručovací síť, by umožňovala hladké doručení zásilek na soukromé adresy, byl mezerou na Slovenském trhu dopravních služeb." uvedl Petr Červeň CEO společnosti DPD Slovakia. DPD se rozhodlo tuto mezeru zaplnit a zřídit službu, která by zajistila nejvhodnější možný proces pro doručování zásilek a zároveň umožnila zasilateli ovlivnit místo, čas a způsob doručení což jsou klíčové faktory, které ovlivní zákaníkovu spokojenost se službou.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: doprava
České dráhy: Výstaviště Flora a město Olomouc pojedou lákat návštěvníky do Prahy

aktualizováno dne 13.8.2010

Od čtvrtka 19. do neděle 22. srpna ožije olomoucké výstaviště letní etapou mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Oficiálním dopravcem jsou České dráhy, které návštěvníkům nabídnou zpáteční jízdenku za cenu jednosměrné a navíc je budou od pátku do neděle vozit mezi hlavním nádražím a výstavištěm historickým motorákem Hurvínek. V rámci spolupráce České dráhy propůjčí floristům i Vládní salonek na pražském hlavním nádraží, kde bude probíhat paralelní výstava květin. Flora, město Olomouc a České dráhy na ní budou lákat Pražany na výlet vlakem do Hanácké metropole.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
BOHEMIA CARGO: FOFR – ROZJEZD VE SVIŽNÉM TEMPU.

aktualizováno dne 13.8.2010

Svět expresních přeprav zažívá v posledních letech období bouřlivého rozvoje. Česká Republika není v tomto směru výjimkou.
V minulých letech vstoupilo na náš trh několik nadnárodních hráčů zvučných jmen, kteří dále zvýšili konkurenci mezi poskytovateli služeb v této oblasti. Je potěšující, že i na takto nabitém trhu se najdou úspěšné české projekty, jež obstojí v tvrdé konkurenci a potvrdí svou životaschopnost. Jedním z takových projektů je spojení českých společností v novém expresním systému kusových a balíkových zásilek FOFR. Na to, co stojí za úspěšným vstupem na trh jsme se zeptali pana Jana Kučery.
„Každý začátek bývá těžký. I u nás panovala před rozjezdem systému určitá nervozita“, říká Jan Kučera, zástupce jednoho z partnerů systému společnosti BOHEMIA CARGO. „Tvrzení, že první dojem uděláte pouze jednou platí nejen u lidí, ale také v podnikání. Snažili jsme se již od počátku klást důraz hlavně na kvalitu a spolehlivost poskytovaných služeb. Po čtyřech měsících provozu se ukazuje, že naše úvaha byla správná“, dodává. „Za čtyři měsíce přepravil nový systém více než 140 tisíc zásilek a získal několik set spokojených zákazníků.“

celá zpráva

Zdroj informací: www.bohemiacargo.cz
Zdroj obrázku: www.czechexporters.eu
Kategorie novinky: expresní doprava
Bárta: Dálnice jsou přednější

aktualizováno dne 12.8.2010

O to, zda postavit jezy na Labi se přou odborníci s rejdaři i ochránci životního prostředí už dvacet let. Včera se na místo, kde by mohl jeden z jezů stát, přijel podívat i nový ministr dopravy Vít Bárta v rámci své inspekční cesty po Ústeckém kraji. V Děčíně uvedlo, že jezy patří mezi prioritní stavby, ale nejsou na ni peníze. "Důležitější je dostavba dálnice D8, jezy jsou nutností, ale ne v současné době," řekl Bárta. Aleš Kuták z Dopravní federace tvrdí, že už postavený železniční koridor má o jeden řád větší volnou kapacitu pro přepravy do Hamburku či dalších přístavů, než kolik zboží má podle prognóz Ředitelství vodních cest plout po Labi v roce 2020 v případě postavení plavebního stupně Děčín. "Za situace, kdy se z finančních důvodů vážně uvažuje o zastavení výstavby obchvatů obcí neúnosně trpících průjezdnou dopravou, je snaha místních lobistů prosadit stavbu plavebního stupně Děčín nehorázná", uvedl Kuták."
Jana Vitnerová ze sdružení Arnika zase míní, že jezy na Labi nenávratně poškodí přírodu a české ekonomice nepomohou. "Zboží se po Labi dopravuje stále méně, a to i v obdobích, kdy je v řece vody dostatek. Je to ekologický i ekonomický nesmysl," tvrdila. Labská vodní cesta má na území České republiky od státní hranice v Hřensku na Děčínsku po přístav ve Chvaleticích na Pardubicku délku 211 kilometrů. Splavný úsek Labe v Česku je rozdělen do dvou částí, první má uměle vytvořenou stabilní vodní hladinu kaskádou říčních stupňů, druhá část, tedy dolní tok, má přirozený spád s hladinou odpovídající okamžitému průtoku v řece. Plavbě lodí často brání právě nízký stav vody ve čtyřicetikilometrovém úseku od Ústí nad Labem po státní hranici, kde je splavnost plně závislá na počasí. Projekt celoročního splavnění dolního toku Labe začalo Česko připravovat v roce 1992.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: říční doprava
British Airways : Mládí odlétá z hnízda

aktualizováno dne 12.8.2010

Nastávající nejlepší atleti Velké Británie tento týden směřují do Singapouru, aby se zúčastnili prvních Olympijských her pro mladé. Jako oficiální aerolinie týmu Velké Británie, British Airways přepravila v úterý 40 doufajících atletů, kteří budou soutěžit v 16 disciplínách, mimo jiné běh, plavání, gymnastika a tenis. Globální manažer sponzoringu Tania Devereux, British Airways říká,"jsme pyšní na to, že naše aerolinie mohou být těmi, které přepraví mladé sportovce na úplně první Olympijské hry mládí. Je nám velikým potěšením, že můžeme podpořit naše mladé a perspektivní atlety v jejich úsilí."


celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ba.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Import z Číny do Evropy vzrostl za první pololetí meziročně o 23 %, DB Schenker reaguje novou linkou

aktualizováno dne 11.8.2010

Obchodní výměna mezi Evropou a Čínou nabírá znovu na dynamice a vše nasvědčuje tomu, že ještě zintenzivní. V prvním pololetí roku 2010 vzrostl meziročně objem do Evropy importovaného zboží o 23 procent. „Úsporná opatření a snížení zásob v roce 2009 u výrobních a prodejních společností z důvodu hospodářské recese na straně jedné a výrazné oživení poptávky od začátku roku 2010 na straně druhé. To jsou důvody vcelku nečekaného nárůstu přepravovaných objemů,“ vysvětluje Radek Duda, produktový manažer námořních přeprav ve společnosti Schenker. „Kdyby se trh nepotýkal s nedostatkem lodní kapacity a Čína s nedostatkem pracovní síly, mohl být nárůst ještě vyšší. Nejvýrazněji vzrostl objem přeprav solárních panelů. Ty zažívají mimořádný boom,“ říká Radek Duda.

celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: námořní doprava
Scania zřizuje obchod bez hranic na jihovýchodě Asie

aktualizováno dne 11.8.2010

Přepravní společnost TNT Express si vybrala Scanii, za svého dodavatele dlouhých kamionů pro dálkovou přepravu pro svou Asie Road Network (ARN), expresní služby pokrývající jihovýchod Asie. Silné vystupování společnosti v místních zemích vydláždilo cestu pro tento průkopnický obchod. ARN v současnosti vede 6ti zeměmi a 127 městy, v celkové vzdálenosti přez 7 650 km.
"Jsme velice nadšeni, že můžeme být součástí tohoto speciální projektu, který vidíme jako první krok směrem k uskutečnění obchodu bez hranic uvnitř ASEAN, uvádí Peter Sjöblom výkonný ředitel společnosti Scania South East Asia. Fakt, že se TNT rozhodlo jít do této dohody se Scanií znovu potvrzuje pozici Scanie, jako jediného výrobce schopného podpořit přez hranice operace v tomto regionu.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.scania.com
Kategorie novinky: nákladní doprava
Ministr dopravy zastavil veškeré stavby SŽDC, nechá je projít auditem

aktualizováno dne 10.8.2010

Šéf resortu dopravy Vít Bárta se rozhodl s okamžitou platností pozastavit veškeré plánované a probíhající investiční akce Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Nechá je projít důkladným stavebním a právním auditem. „V návaznosti na jednání se stavebními společnostmi ohledně možných úspor, mě generální ředitel SŽDC Jan Komárek informoval o návrzích těchto firem. Tyto jsou v řádu promilí, maximálně několika procent a já je považuji za nedostatečné,“ objasnil důvod svých rozhodnutí ministr dopravy. „Zastavuji proto s okamžitou platností proplácení faktur, dokud neprověříme jejich relevantnost vůči faktickému provedení,“ nastínil šéf resortu následující kroky.
Ministr Bárta nechá pokračovat jen nezbytně nutné procesy, jako je odstraňování aktuálních povodňových škod nebo běžné servisní opravy. Zbytek staveb projde důkladnou kontrolou včetně srovnání stavebních deníků s reálným stavem provedených prací, auditem jejich kvality a termínových plnění. „Tato opatření a omezení se v žádném případě nedotknou bezpečnosti cestujících,“ ujistil veřejnost ministr Bárta.
Audit, který by měl být spuštěn již tento týden, se podle generálního ředitele SŽDC Jana Komárka dotkne asi patnácti projektů, které by v letošním roce dosáhly finanční hodnoty přibližně 10 miliard.
Vedení SŽDC již bylo o tomto kroku ministerstva informováno a vychází mu maximálně vstříc. Na celý proces kontroly navíc dohlédne nově jmenovaný náměstek pro kontrolní audit Pavel Habarta. Ten dříve působil jako krizový manažér v servisní společnosti ČD Telematika.


Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Yusen Air & Sea Service a Panalpina revidují svou smlouvu o spolupráci

aktualizováno dne 10.8.2010

Yusen Air & Sea Service Co., Ltd. a Panalpina World Transport (Japan) Ltd. si dovolují oznámit, že dochází k následujícím změnám, které se týkají operační struktury Panalpiny ve vztahu k mezinárodní přepravě. Od 1.2.2007 YAS Group a skupina Panalpina uzavřely komplexní dohodu o vzájemné spolupráci ve vztahu k celosvětové přepravě. YAS byla pověřena zprostředkovatelskou činností v Japonsku pro leteckou a námořní přepravu Panalpiny, a podobně, YAS pověřil Panalpinu svou agenturou pro různé regiony. V Japonsku má být toto agenturní zastoupení ukončeno. Nicméně, další stávající smlouvy se společnostmi ze skupiny Panalpina budou zachovány. Toto se týká dalších 22 zemí. Yusen Air & Sea Service Co., Ltd. bude dále využívat agenturních služeb Panalpiny pro povrchovou dopravu v Evropě.
Blízké změny:
Letecký Export: Operacemi pověřena YAS, po změně: Panalpina (vlastní handling)
Počátek změny: 16.srpna 2010

Letecký Import: Operacemi pověřena YAS, po změně: Panalpina (vlastní handling)
Počátek změny: 1. ledna 2011

Zdroj informací: www.yusen.com
Kategorie novinky: doprava
IVECO v Hanoveru na IAA 2010

aktualizováno dne 9.8.2010

Iveco se zúčastní veletrhu v Hanoveru, který se pro tento rok koná od 23.-30.září a představí na něm význačné množství nových produktů, služeb a inovativních technologií. Téma, které provází Iveco na tomto veletrhu je "Jízdní inovace realitou" což znamená "přeměna inovací do reality". V posledních letech některé z nejdůležitějších technologických inovací společnosti se stali tzv. komerčně k dispozici, částečně v alternativím sektoru, který se zabývá pohonem. Elektická a hybridní vozidla, která na předchozí výstavě IAA byla zajímavými, vizionářskými a inovativními návrhy se nyní stali jednoduše fascinujícími a jsou užívány zákazníky společnosti v každodenních provozech.

celá zpráva v en

Zdroj informací: www.iveco.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Delta Air Lines spojí New York a Island

aktualizováno dne 9.8.2010

Delta Air Lines oznámila minulý týden zavedení nové nonstop služby mezi Reykjavikem a New Yorkem, která bude spuštěna 1. června 2011. Až se tak stane bude Delta jediným americkým přepravcem poskytujícím přímé spojení z Amerického kontinentu na Island. Let mezi John F. Kennedy mezinárodním letištěm v New Yorku a mezinárodním letištěm Keflavik v Reykjaviku bude provozován 170ti místným Boeingem 757-200 s 15 sedadly označenými business a 155 ekonomy. Tento let bude zároveň provozován pod tímto číslem z hubu společnosti v Minneapolisu s mezipřistáním v New Yorku.
Tato nejnovější mezinárodní destinace společnosti je součástí probíhajících investic na New Yorském trhu, které zahrnují dalších 40 nových destinací v kombinaci New York a LaGuardia již poslední čtyři roky.

celá zpráva v en včetně letového řádu

Zdroj informací: www.delta.com
Kategorie novinky: letecká doprava
DB Schenker Logistics pomůže handicapovanému sportovci dobýt vrcholy And

aktualizováno dne 6.8.2010

V nejbližších dnech bude odstartována dobrodružná expedice Titicaca 2010 do Jižní Ameriky určená pro handicapované sportovce. DB Schenker Logistics výpravu podpoří speciální přepravou sajdkáry z Prahy do Limy, hlavního města Peru.
Dobrodružná výprava pořádaná občanským sdružením MC Outdoors Riders navazuje na předešlé úspěšné motorkářské výpravy do Afriky a Himalájí. Na motocyklech typu Kawasaki KLR 650 budou cestovatelé stoupat obtížným horským terénem And během letošního srpna. Principem celého výletu je sblížení motorkářů a handicapovaných. Motorkář veze ve speciálně upravené sajdkáře cestovatele se zdravotním postižením, oba poznávají daleké kraje, překonávají nenadálé překážky a těší se ze společných zážitků. Účastníkem letošní expedice je také mladý handicapovaný sportovec z Jedličkova ústavu v Liberci, Ondra Veselý.

celá zpráva

Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: doprava
Vlaky RegioJetu mizí z českých kolejí. Prozatím.

aktualizováno dne 6.8.2010

Minulý víkend skončily prezentační jízdy společnosti RegioJet. Od druhé poloviny dubna byly do provozu na českých tratích nasazeny dvě moderní, klimatizované, nízkopodlažní, dieselové jednotky Siemens Desiro, které v rámci prezentace společnosti vozily v pravidelném provozu cestující v Ústeckém, Olomouckém, Jihomoravském a Plzeňském kraji. Na kratší dobu se s nimi mohli setkat i cestující v Praze, Středočeském, Jihočeském a Zlínském kraji a kraji Vysočina. Služeb nového dopravce RegioJet, který je dceřinou společností Student Agency, za tu dobu využilo celých 200 000 cestujících.
Radim Jančura, majitel Student Agency i RegioJetu, se již delší dobu snaží dostat svoje vlaky na české koleje. V loňském roce podal několika krajským úřadům nabídky na provozování železniční dopravy v regionech, podobně i Ministerstvu dopravy předal nabídky na dálkovou dopravu. Sám k tomu dodává: „Mnoho lidí říkalo, že nejsme schopni železniční dopravu zajistit, že nemáme žádná vlastní vozidla a spoustu dalších důvodů, proč bychom nemohli jezdit. Tato prezentace měla lidem ukázat, že to umíme. Že můžeme lidem přinést něco nového a moderního. A stejně tak jsme se to snažili dokázat objednatelům dopravy. Končící prezentace všechny tyhle cíle splnila.“

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Projekt e-Afric@ přiveze do Keni počítače dětem ze slumů.

aktualizováno dne 5.8.2010

Celkem 25 počítačových sestav získají děti v Keni v rámci projektu e-Afric@. Projekt organizuje nadační fond Asante Kenya ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a společnostmi Microsoft a DHL Express Czech Republic. Masarykova univerzita věnovala vyřazené počítače, společnost Microsoft zajistila na základě grantu potřebný software a DHL Express Czech Republic vše odveze až do hlavního města Keni Nairobi. Počítače pro africké děti byly dnes předány v univerzitním kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích společnosti DHL k řádnému zabalení, celnímu odbavení a následné přepravě. Cílem projektu e-Afric@ je umožnit dětem z nejslabších sociálních vrstev získat základní počítačové a technické dovednosti, protože počítačová gramotnost se i v Africe stává jedním z klíčových aspektů konkurenceschopnosti na trhu práce. „Přístup k počítačům a internetu pomůže africkým dětem získat potřebné vzdělání a v budoucnu i zaměstnání, což může přispět k řešení mnoha problémů tohoto kontinentu,“ řekl Radovan Kareš z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, která se do projektu zapojila spolu s Ekonomicko-správní a Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: doprava
TNT Express ČR vzrostly za 1. pololetní 2010 tržby o 37 %

aktualizováno dne 5.8.2010

Společnost TNT Express Česká republika zvýšila za první pololetí letošního roku svoje tržby o 37, 3 %, ve srovnání se stejným obdobím v roce 2009. Počet přepravených zásilek se zvedl o 61 %. Celosvětové tržby skupiny TNT byly za prvních šest měsíců letošního roku 5, 5 miliardy eur, oproti 4, 9 miliardám eur v roce 2009. „První pololetí letošního roku musíme hodnotit pozitivně, na našich dobrých výsledcích se podepsala zlepšující se evropská ekonomika,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express Česká republika a dodává: „v následujícím období budeme klást důraz na vylepšení ziskovosti a efektivnosti našeho podnikání, jen tak můžeme udržet stejnou kvalitu našich služeb i s takto rostoucím objemem zásilek".
V prvním pololetí 2010 byl celosvětový provozní zisk společnosti TNT 306 milionů eur, provozní zisk expresní divize TNT se za stejné období zvýšil z loňských 49 milionů eur na 163 milionů eur. Potvrzuje se tak očekávání TNT, že množství zásilek i tržby budou nad úrovní loňského roku.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: doprava
Geis vybudoval sklad pro obchodní divizi Buderus firmy Bosch Termotechnika.

aktualizováno dne 4.8.2010

Společnost Geis CZ vybudovala v areálu své pobočky v Ústí nad Labem prodejní a distribuční sklad pro firmu Bosch Termotechnika, konkrétně pro obchodní divizi Buderus, která do nových moderních prostor skladu přesunula svou severočeskou pobočku. Ve středu 21. července proběhlo za účasti představitelů všech zúčastněných firem slavnostní otevření. Koncem loňského roku zahájily firmy Bosch Termotechnika a Geis CZ jednání o výstavbě skladu v Ústí nad Labem. Bosch Termotechnika, respektive její obchodní divize Buderus, která se specializuje na prodej a distribuci této značky tepelné techniky v České republice, hledala v Ústí nad Labem nový prostor, který by odpovídal jejímu významu a splňoval technické a logistické podmínky divize. „Nabídli jsme společnosti Bosch Termotechnika, že vybudujeme v areálu ústeckého přístavu, kde máme pobočku, objekt přesně podle jejich představ a jimi zadaných parametrů. Připravili jsme s majitelem areálu Českými přístavy a.s. projekt společné investice,“ řekl Tomáš Neumann, ředitel ústecké pobočky Geis CZ. Kontrakt byl podepsán v polovině dubna 2010.


celá zpráva
Zdroj informací: www.geis.cz
Kategorie novinky: doprava
Nový motor pro Ford F-Series

aktualizováno dne 4.8.2010

Společnost Ford Motor začne tento týden s výrobou nejsilnějšího dieselového motoru, jaký byl kdy vyroben pro pickupy určené do obtížného terénu. V dubnu tohoto roku byla představena koncepce s motorem, který má obsah 6.7l, zdvihová síla je V8 a samozřejmě turbo, u tohoto vozu byl záveň zvýšen točivý moment na 800 lb.-ft. a pohání jej 400 koní. Tato vylepšení jsou určena zatím pouze pro americký trh. V rámci jedinečného věrnostního programu Ford zajistí veškeré nezbytné úpravy výkonnosti všem stávajícím vlastínkům Ford E-Series Super Duty. Všechni klienti budou vyrozuměni dopisem, který bude obsahovat podrobná vysvětlení nezbytných úprav včetně časového harmonogramu.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ford.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
DHL zahájila spolupráci s Čínským rozvojovým institutem

aktualizováno dne 3.8.2010

DHL, přední světová logistická společnost, podepsala dohodu o partnerství s Čínským rozvojovým institutem (China Development Institute - CDI), předním čínským thinktankem, při výzkumu rozvoje inovačních logistických řešení. Úkolem CDI bude zejména poskytování strategických informací o čínském trhu. Tyto poznatky budou dále sloužit oběma společnostem především při kooperaci ve vývoji inovativních prvků v oblasti urbanistické logistiky. Jejich společné snažení se zaměří na optimalizaci rozvozových tras, vývoj nové koncepce dodávkového vozidla pro doručování ve městech, vypracování systému doručování zásilek s co nejnižší produkcí CO2, vylepšení aplikací automatické identifikace a zefektivnění dodávek pro administrativní a obchodní organizace.
Za tuto výzkumnou iniciativu zodpovídá oddělení Řešení a inovace DHL (DHL Solutions & Innovations - DSI), jež má na starosti veškeré výzkumné projekty a inovace v globální síti Deutsche Post DHL. „Očekává se, že partnerství s CDI podpoří výzkumné snahy DHL v Asii a obzvláště v Číně. Počáteční projekty, jako například návrh optimalizace trasy pro nová kurýrní vozidla, zefektivnění urbanistické logistiky v metropolitních oblastech Číny nebo uhlíkově neutrální provozy, rozšíří brzy nabídku stávajících služeb o ekologicky zodpovědná a udržitelná řešení pro celou Čínu a tichomořskou oblasti Asie,“ řekla Petra Kiwitt, vedoucí oddělení DHL Solutions & Innovations.
Cílem DHL je realizace těchto projektů pomocí špičkových technologií, jako například identifikace polohy vozidla pomocí rádiové frekvence. Ta nabízí mimo jiné možnost inteligentního výběru vhodné trasy a logistického postupu. Navrhovaná řešení zlepší provozní procesy uvnitř DHL, zvýší efektivitu práce a zároveň přispějí k čistšímu životnímu prostředí, jehož ochranou se společnost DHL dlouhodobě zabývá.

Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: doprava
MAN Nutzfahrzeuge obdržela dvě důležité objednávky na 131 autobusů

aktualizováno dne 3.8.2010

MAN Nutzfahrzeuge obdržela dvě objednávky dohromady na 131 nových městských autobusů. Moderní MAN Lion městské nízkpodlažní autobusy budou v provozu ve městech Varšava (Polsko) a Halmstad (Švédsko). Objednávka z úřadu varšavské veřejné dopravy je na 70 těchto autobusů, které mají být dodány do konce tohoto roku. Varšava získá 18ti metrové nízkopodlažní autobusy v EEV verzi (nezatěžují životní prostředí). Autobusy jsou jednoduše koncipovány, mají být dobře dostupné pro cestují, dále jsou vybaveny klimatizací pro hromadnou dopravu a automatickým systémem pro koupi jízdenek.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
S novou vládou ožívá myšlenka na labské jezy

aktualizováno dne 2.8.2010

Stavba jezů na Labi zřejmě s nástupem nové vlády nabývá na aktuálnosti, shodují se obě strany sporu o splavnost největší české řeky. Ochránci přírody a občanští aktivisté varují před ekologickými škodami i ekonomickou nesmyslností mnohamiliardového projektu. Zástupci rejdařů zase doufají v to, že budou moci získat ztracené zakázky. Poslední známý projekt z roku 2004 předpokládá stavbu jednoho jezu v Prostředním Žlebu u Děčína a výhledově i druhého v ústecké čtvrti Krásné Březno. Každý by mohl stát kolem dvou miliard korun a měl by napomoci lepší splavnosti řeky. Z ní se totiž za poslední dvě dekády prakticky vytratila nákladní doprava, což rejdaři přičítají právě čím dál rozkolísanějšímu stavu vody v řece.
"Ano, šanci na stavbu jezů opravdu cítíme. Dokonce bych řekl, že od roku 1990 je vůbec největší," řekl ředitel vodní sekce Svazu dopravy ČR Jiří Aster. Občanští aktivisté ale vidí situaci jinak. Vadí jim, že jezy nenávratně změní charakter Labe, které přestane být tekoucí řekou a změní se prakticky v soustavu stojatých nádrží.


Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: říční doprava
Air Berlin se připojí k alianci Oneworld

aktualizováno dne 2.8.2010

Air Berlin, páté největší aerolinie a druhý největší německý přepravce se připojí k světovým hráčům v oblasti kvality letecké přepravy v alianci Oneworld. Člen skupiny Air Berlin, rakouské aeroline NIKI, se stanou vstupním článkem do aliance. Memorandum o dohodě mezi Air Berlin a aliancí Oneworld bylo schváleno minulý týden v Německu a nyní se připravuje smlouva k podpisu. Air Berlin očekává, že začne létat, jako člen skupiny Oneworld nejdříve v roce 2012-
pár týdnů před otevřením nového letiště, Berlin Brandenburg International Airport, které se má stát hlavním hubem v Evropě. Jako jeden z hlavních hráčů na evropském leteckém trhu přineslo Air Berlin v loňském roce svým klientům 160 destinací ve 40 zemí, s denním počtem 600 vzletů. Společnost přepravila 28 milionů pasažerů a vydělala 3.2 billionů EUR. Od července operuje společnost s flotilou zahrnujích australské NIKI a nabízí svým klietům 168 destinací.


celá zpráva v en
Zdroj informací: www.ba.com
Kategorie novinky: letecká doprava
image003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy