topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


Škoda na mezinárodním autosalonu v Ženevě

aktualizováno dne 28.2.2011

Škoda Auto představí na letošním mezinárodním autosalonu v Ženevě nový firemní design, studii v duchu nového designu značky a akční model Fabia Monte Carlo. Nový korporátní design podtrhuje úspěchy a nové směřování značky. Po extrémně dynamickém rozvoji v posledních 20 letech a po nejlepším prodejním výsledku v historii podniku v roce 2010 míří česká automobilka k novým cílům a do roku 2018 chce své prodeje minimálně zdvojnásobit.
Úspěchy v předchozích letech považuje automobilka za základnu pro další růst. Vedle aktuální palety modelů představí automobilka také automobilovou studii v duchu nového designového jazyka značky. Designový koncept upoutá jasně definovanými a vybroušenými tvary vytvořenými s velkou pečlivostí a vytříbeným citem pro detail. Nové logo, které bude na designové studii k vidění, bude od roku 2012 zdobit nové modely ŠKODA.
Nová expozice Škoda Auto na ženevském autosalonu 2011 podtrhuje nový směr značky. Logo s ústředním motivem okřídleného šípu získalo nové barevné spektrum a působí jasnějším, preciznějším dojmem. Nejen veškerá komunikace značky Škoda, ale i její prodejci budou postupně přecházet na nový vzhled. Za tímto účelem bude podstatným způsobem modernizována architektura showroomů a vnější uspořádání provozoven.

celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaExpresní přepravní divize skupiny TNT, TNT Express, celosvětově v roce 2010 zvýšila svůj provozní zisk o 32 %

aktualizováno dne 28.2.2011

Expresní přepravní divize TNT Express holandské společnosti TNT v loňském roce zvýšila svůj provozní zisk o 32 %. Oproti předloňským 240 miliónům eur se zvýšil zisk TNT Express v letošním roce na 317 miliónů eur. Tržby vzrostly o 8 %, z 6,21 miliard eur v roce 2009 na 6,7 miliard eur v roce 2010. Objemy se tak v roce 2010 v divizi Express dostaly na předkrizovou úroveň.
„V roce 2010 se divizi Express dařilo především plnit strategii v rozvojových trzích, kde jsme zaznamenali dobrý pokrok. Především v Číně se podařilo rozvíjet jak domácí, tak mezikontinentální růst. Silnou pozici máme také stále na jihoamerickém kontinentně,“ komentuje situaci divize Express CEO Peter Bakker.
Česká expresní divize nizozemské skupiny TNT loni meziročně navýšila obrat o pětinu. Množství přepravených zásilek narostlo o 27 procent na 1,4 miliónu. Zisk společnosti TNT Express ČR loni vzrostl o 15 %. „Rok 2010 byl tak nejúspěšnějším rokem v historii TNT Express ČR,“ říká generální ředitel TNT Express ČR Miloš Malaník. Růst tržeb TNT Express ČR zaznamenalo především v letecké přepravě, kde se v porovnání s rokem 2009 zvýšil obrat o 27 %. Pozemní přeprava rostla v meziročním srovnání o 23 %.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaCS Cargo začalo přepravovat Dobrou vodu společnosti Poděbradka

aktualizováno dne 25.2.2011

Skupina CS Cargo, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb v regionu CEE, v průběhu ledna 2011 zahájila zákaznickou spolupráci se společností Poděbradka, a.s.
CS Cargo uzavřelo nový kontrakt na zajišťování distribuce nápojářského gigantu Poděbradka, a.s., mezi jehož hlavní produkty patří populární minerálka Dobrá voda. CS Cargu se tak prostřednictvím dohody podařilo rozšířit své zákaznické portfolio o další společnost z oblasti potravinářského průmyslu. Společnost Poděbradka se stala jedním z významných klientů CS Cargo v tomto segmentu.
„Zahájením spolupráce se společností Poděbradka, a.s., rozšiřujeme činnost v oblasti přepravy a skladování nápojů a potravin. Tento krok vychází z naší obchodní strategie stanovené pro tento zákaznický sektor, který v současné době tvoří 18 procent našeho portfolia,“ uvádí Edin Sose, obchodní ředitel skupiny CS Cargo.
Sektor nápojů a potravin patří dlouhodobě mezi strategické oblasti zájmu společnosti CS Cargo. V loňském roce se například podařilo rozšířit spolupráci se společností Karlovarské minerální vody (KMV). V současné době CS Cargo zajišťuje dopravu cca 40 procent produkce KMV.

celá zpráva
Zdroj informací: www.cscargo.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaSpoje Českých drah mají 90% spolehlivost, nejpřesnější jsou osobní vlaky a spoje SC Pendolino

aktualizováno dne 25.2.2011

Vlaky Českých drah splnily loňský jízdní řád na 90,41 %. Nejspolehlivější jsou přitom tradičně regionální spoje (osobní a spěšné vlaky), které jezdily s přesností 91,11 %. Ještě o několik desetin procent jsou přesnější nejrychlejší spoje SC Pendolino. Ty splnily jízdní řád bez zpoždění v 91,84 % cest.
O něco menší přesnost mají dálkové vnitrostátní spoje, které mohou kvůli delší trati projíždět více místy s různými omezeními, např. výlukami, nebo častěji čekají na přípojné spoje. Přesnost těchto vlaků byla v loňském roce 83,66 %. Nejméně přesné jsou v Česku mezistátní dálkové vlaky (rychlíky a EuroCity). Jejich přesnost je ovlivněna jednak delší trasou, ale také nižší přesností železnic v zahraničí. Podle zveřejňovaných statistik UIC je přesnost dálkových vlaků v některých sousedních zemích o 15 až 20 % nižší než v České republice. Pro výše uvedené výpočty přesnosti spojů se v Česku u regionálních i dálkových spojů počítá s tolerancí 5 minut. V zahraničí přitom u dálkových vlaků počítají některé železnice s tolerancí do 10 minut (Velká Británie) nebo dokonce 15 minut (Itálie, Francie, Mezinárodní železniční unie UIC).
Nejčastější příčiny zpoždění byly v loňském roce mimo vliv dopravců a provozovatele dráhy. Ve 40,5 % případů vlaky zpozdily zásahy tzv. vyšší moci, jako jsou zásahy policie, zdravotníků, následky nehod např. na přejezdech nebo v důsledku usmrcení osob v kolejišti a vlivy počasí, povodně nebo větrné smrště. V necelých 24 % případů souvisí zdržení vlaku se závadami na infrastruktuře. Zajištění přípojných vlaků je důvodem zpoždění v cca 18 % případů. Jen přibližně 6 % všech zpoždění souvisí se závadami lokomotiv nebo vozů. Zbytek zpoždění připadá např. na předávání vlaků v pohraničních stanicích nebo souvisejí s přepravními důvody, kam patří i delší pobyty vlaků ve stanicích při nástupu a výstupu většího počtu cestujících.

Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaSkupina AWT soustředí všechnu silniční spedici do společnosti AWT Čechofracht

aktualizováno dne 24.2.2011

Mezinárodní dopravní a logistická skupina AWT bude do budoucna poskytovat všechny silniční služby prostřednictvím své společnosti AWT Čechofracht. Její dceřiná společnost AWT BlueTrucks, která dnes silniční služby rovněž zajišťuje, se s mateřskou společností v letošním prvním pololetí sloučí. Do konce března bude z AWT BlueTrucks do AWT Čechofracht převedena celá silniční spedice a v Praze vznikne nové oddělení celovozových přeprav. Tyto služby se přitom do AWT Čechofracht v podstatě vracejí - společnost BlueTrucks vznikla v roce 2005 právě vyčleněním oddělení celovozových přeprav z Čechofrachtu. Skupina AWT obě společnosti vlastní od konce roku 2009 a domnívá se, že jejich opětovným sloučením může zákazníkům nabídnout řadu synergií.
Základní služby silniční dopravy chce AWT do budoucna poskytovat prostřednictvím stálého, dlouhodobého a nadstandardního partnerství s jinými dopravci na trhu, kteří splní nároky skupiny na kvalitu. Toto rozhodnutí vychází ze strategie soustředit se v oblasti silnice na spediční činnost, specializaci a nadstavbu a nabídnout zákazníkům vyšší přidanou hodnotu a lepší péči. AWT Čechofracht již od 1. ledna převzala celovozové přepravy od sesterské společnosti Advanced World Transport a.s. (bývalá OKD, Doprava) a v minulých týdnech kvůli tomu otevřela novou pobočku na Ostravsku. V oblasti silnice již v loňském roce výrazně rozšířila česko-slovenský distribuční systém sběrné služby, když uzavřela licenční partnerství s CS Express. Nyní navíc rozšiřuje svoji mezinárodní sběrnou službu. Vedle tradičních evropských států a Blízkého východu (Turecko, Írán a Sýrie) nabízí přepravu kusových zásilek nově také do prvních severoafrických destinací – Tuniska a Maroka.
Současná restrukturalizace oblasti silniční dopravy je součástí procesu celkového zefektivnění vnitřní struktury. Cílem je posunout skupinu AWT na vyšší úroveň efektivnosti a ulehčit zákazníkům orientaci ve škále služeb, které je skupina AWT společně schopna nabídnout.

Zdroj informací: www.awtgroup.eu
Kategorie novinky: pozemní dopravaTNT Express letos opět přepraví filmy pro “oscarový” festival Cinema Mundi

aktualizováno dne 24.2.2011

Společnost TNT Express je i v letošním roce přepravním partnerem “oscarového” festivalu Cinema Mundi, který se uskuteční od 2. do 9. března 2011 v Brně. Pro tuto bilanční filmovou přehlídku doveze TNT Express ČR, oficiální přepravce festivalu, filmy například z Ameriky, Srbska či z Estonska. „Přeprava filmů vyžaduje speciální přístup nad rámec běžné expresní dopravy, protože během několika málo dnů je třeba dopravit velké množství filmů. Navíc festivalové filmy nemívají mnoho kopií a po promítání se musí zase rychle poslat dál,” říká Petr Zajíc, Sales & Marketing Manager TNT Express ČR.
Festival Cinema Mundi představí během sedmi festivalových dní filmy, které byly z celého světa vyslány do soutěže o nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Protože je vyhlášení Oscarů za rok 2010 naplánováno už na 27. února, zaměří se některé sekce festivalu na oceněné filmy. Diváci se mohou těšit i na filmy české. Festival uvede z domácí produkce ty filmy, které získaly nejvíce nominací na Českého lva.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaMaersk učinil objednávku na největší a nejvýkonější lodě

aktualizováno dne 23.2.2011

Maersk Line podepsala smlouvu se společností Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co., Ltd. na výstavbu deseti největších a nejvýkonějších nákladních lodí na světě. Smlouva zahrnuje možnost rozšíření objednávky o dalších dvacet takových strojů. S plánovaným doručením mezi lety 2013-2015 nové lodě mají být průlomové v tomto odvětví průmyslu, co do velikosti tak výkonnosti. Nazývané třída ‘Triple-E’ podle hlavních tří bodů, které stály za jejich vytvořením, ekonomické míry, energetická výkonnost a zlepšování životního prostředí nezaložily tyto kontejnerové lodě nová měřítka kvůli velikosti, ony překonávají stávající rekordy v tomto průmyslu v oblasti nízké spotřeby paliva a vypouštění emisí CO2 na kontejner. Nynější rekord drží loď Emma Maersk.
400 metrů dlouhé, 50 metrů široké a 73 metrů vysoké, budou Triple-E největšími kontejnerovými loděmi na vodě. S jejich nákladní kapacitou 18,000 TEU jsou jejich nákladové možnosti větší o 16% než u stávající rekordmanky Emmy Marsk. Triple-E vyprodukují o 20% méně CO2 než Emma a zároveň 50% méně než je asijsko-evropský průměr pro obchodní trasy. Dále spotřebují přibližně o 35% méně paliva na kontejner než ostatní lodě o váze 13,100 TEU doručované námořním zasilatelstvím v minulých letech pro asijsko-evropské služby.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní dopravaDACHSER otevřel novou pobočku v Lucembursku

aktualizováno dne 23.2.2011

DACHSER posiluje svoji pozici v Beneluxu. Založením nové pobočky v Lucembursku má tento mezinárodní logistický provider zastoupení již v 17 zemích Evropy. Nová společnost DACHSER S.a.r.l. Luxemburg se sídlem ve městě Grevenmacher je přímo napojená na eurohub v německém Überherrnu. „Založení této pobočky umožňuje všem našim evropským zastoupením pravidelné každodenní spojení s jednotnými dodacími časy, a to i v případě, že nemají do Lucemburska přímé linky,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „všichni naši evropští zákazníci tak mohou těžit z optimálního přístupu na lucemburský trh.“
Pobočka v Grevenmacheru leží mezi německým městem Trier a hlavním městem Lucemburska Lucemburk. Logistický areál disponuje překládkovou halou o velikosti 2 600 m2, která má 18 bran, a kancelářskými prostorami o rozloze 800 m2. V nové pobočce DACHSERU v Lucembursku bude pracovat 25 zaměstnanců. Torsten Baasner, který vedl oddělení spedice v DACHSERU v německém Überherrnu, bude stát v čele nové pobočky. V Beneluxu má DACHSER kromě Lucemburska ještě dalších pět vlastních poboček v Nizozemí a čtyři pobočky v Belgii. Díky působení divize DACHSER Air & Sea Logistics je celkem pět z těchto poboček napojeno na zámořské trhy.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaNový model Lexus CT 200h

aktualizováno dne 22.2.2011

Lexus CT 200h se představuje jako první a zatím jediný plně hybridní automobil v samotném středu segmentu prémiových kompaktních vozů. Vozy Lexus, včetně hybridních technologií, si tak prošlapávají cestu k širšímu spektru zákazníků, především těch mladších. Vůz navržený s ohledem na požadavky evropského trhu dokonale splňuje nároky mladých, velmi náročných zákazníků zajímajících se o moderní design a špičkové technologie. Těmto kritériím odpovídají rozměry vozu, jeho výbava, použití plně hybridní technologie a ultra nízké emise CO2 na úrovni pouhých 87 g/km.
Model CT 200h vyrábí TMK společně s dalšími vozy Lexus (vč. RX 450h) v závodu Kokura, který v roce 2008 zahájil výrobu jako vůbec první na světě se specializací na výrobu hybridních jednotek. Závod dodržuje nejvyšší možné standardy kvality výroby tím, že spojuje nejmodernější výrobní technologie s řemeslným uměním těch nejzručnějších montážních pracovníků firmy Lexus. Od svého otevření obdržel již několik významných ocenění za kvalitu, naposledy v roce 2010.

celá zpráva
Zdroj informací: www.lexus.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaFiat Freemont - Mezinárodní premiéra v Ženevě

aktualizováno dne 22.2.2011

Na mezinárodním Autosalónu v Ženevě se bude konat premiéra nového modelu Fiat Freemont. Tento model bude úplně poprvé představen odborné i široké veřejnosti. Fiat Freemont vychází z modelu Dodge Journey a je prvním automobilem značky Fiat, který vznikl jako výsledek partnerství se skupinou Chrysler. Fiat Freemont se bude vyrábět v továrně Toluca v Mexiku, kde se v současné době vyrábí i Fiat 500 pro americký trh.
Již název modelu navozuje pocit svobody, radosti ze života, dobrodružství a schopnosti čelit s rozvahou jakékoliv situaci v každodenním životě. Fiat Freemont je v podstatě 'factotum vozidlo' navržené tak, aby naplňovalo různorodé potřeby rodin a lidí, kteří hledají prostorné, pohodlné a všestranné auto schopné vyhovět všem požadavkům rychlého životního tempa i nárokům na volný čas.
U modelu Fiat Freemont se snoubí flexibilita a praktičnost se specifickým a originálním stylem. Rozměry auta (délka 489 cm, šířka 188 cm a výška 172 cm) zaručují výjimečně prostranný interiér, čemuž napomáhá i rozvor (289 cm), který je nejlepší ve své kategorii.

celá zpráva
Zdroj informací: www.fiat.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaKuehne+Nagel otevřel nové distribuční centrum pro automobilové díly BMW v Kanadě

aktualizováno dne 21.2.2011

Na počátku února společnost Kuehne+Nagel podepsala tříletou smlouvu na provoz regionálního distribučního centra společnosti BMW v kanadském Vancouveru, které je k dispozici autorizovaným dealerům z celého západu Kanady. Rozsah služeb tohoto regionálního distribučního centra zahrnuje příjem příchozího zboží, složení zboží, skladování, přebírání, balení, návrat od dealerů, kompletaci dílů, také administrativní a dealerskou podporu pro BMW automobilové a motocyklové díly, příslušenství, výrobky pro životní styl a nebezpečné materiály.
Kuehne + Nagel poskytne 8 200 m2 skladových prostor, které zároveň umožňují budoucí rozšíření na 10 034 m2. Prostory pojmou cca 32 000 jednotek uskladněných v tří poschoďovém mezzaninu, kde se nachází policový systém z ocelových nosníků a systémem pro ukládání palet. Tento nový obchod v automobilovém průmyslu spojený s investicemi společnosti BMW do budoucna posílí pozici společnosti Kuehne+Nagel v oblasti automotive aftermarket skladování a distribuce na rostoucím kanadském trhu. Vancouver, jako ulička vedoucí k Asijsko-pacifické bráně je vysoce slibná oblast pro logistické obchody a tento nový kontrakt pomůže významě zvýšit stávající činnost společnosti Kuehne+Nagel.
Své logistické služby společnost Kuehne+Nagel zajišťuje pro BMW v současné době v osmi zemích a 17 různých lokacích.

Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaWizz Air vstupuje na makedonský trh

aktualizováno dne 21.2.2011

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, na dnešní tiskové konferenci oznámil svůj vstup na makedonský trh. Od 20. června otevře novou pravidelnou linku ze Skopje na letiště Londýn-Luton. Linka bude v provozu tři dny v týdnu.
József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air, k tomu řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme makedonským cestujícím nabídnout služby jako vůbec první nízkonákladový přepravce v zemi. Makedonští zákazníci tak získají přístup ke skutečně výhodným cenám spojeným se skvělými službami. Náš vstup na trh povzbudí poptávku po cestování a bude mít pozitivní vliv také na rozvoj místních podniků a růst zaměstnanosti.“
Murat Örnekol, provozní ředitel letišť TAV uvedl: „Jsme velice potěšeni, že Wizz Air přichází do Makedonie a že se rozhodl spolupracovat s letištěm Alexandera Velikého ve Skopje, které provozuje společnost TAV – hlavní provozovatel letišť. Naši cestující budou potěšeni nabídkou cenově dostupných a komfortních letů a těšíme se, že se zvýší i celkový počet cestujících.“ Letenky na nové lety už je možné zakoupit na wizzair.com s cenami začínajícími na 34,99 € za jednosměrnou letenku včetně všech poplatků.

Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky: letecká dopravaV Praze Ruzyni se po 20 letech otevírá rekonstruovaná železniční vlečka

aktualizováno dne 18.2.2011

V Praze Ruzyni zprovoznily ČD Cargo a spediční společnost LAGERMAX železniční vlečku s označením RUVE, která pomáhá převést kamionovou dopravu na železnici. Po delší době se jedná o nový projekt tohoto typu, který spojí menší průmyslový objekt s centrální železniční sítí, konkrétně se jedná o pravidelné přepravy mezi Prahou a Ostravou. Dochází k tomu v době, kdy se postupně zlepšuje poměr ceny železniční a silniční dopravy ve prospěch železnice.
S nabídkou spolupráce přišlo ČD Cargo v roce 2010, následovala příprava projektu a již v letošním roce ulehčí provoz vlečky silniční dopravě o 600 až 700 kamionů. Zboží, zejména paletizované, bude jednoduše místo po silnici dopravováno vlakem. Přepravy budou probíhat pětkrát do týdne. „Objemově nejsou přepravy převratné, ale důležitá je změna trendu, kdy v uplynulých letech železniční vlečky spíše chátraly. Zákazníkovi se vyplatilo do přímého napojení na železnici investovat, protože jsme mu nabídli lepší cenové podmínky než silniční přepravci,“ řekl k projektu Jan Procházka, obchodní ředitel ČD Cargo.
Spediční společnost LAGERMAX své české zastoupení otevřela již v roce 2008 v komerčním skladu ostravského nákladového nádraží. To jí umožnilo lepší spolupráci s ČD Cargo a také snadnější přístup k železniční přepravě.

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaAWT Čechofracht a.s. rozšiřuje kamionovou sběrnou službu za hranice Evropy

aktualizováno dne 18.2.2011

Mezinárodní kamionová sběrná služba AWT Čechofracht rozšířila své přepravní služby o další destinace. Nyní jsme schopni svým zákazníkům nabídnout kromě tradičních evropských států a Blízkého východu (Turecko, Írán a Sýrie) i přepravu kusových zásilek do dvou severoafrických zemí – Tuniska a Maroka.
Celková přepravní doba z České republiky do cílových destinací v Maroku a Tunisku trvá od 6 do 8 dní s pravidelnými odjezdy kamionů z terminálu v Praze každé úterý a pátek. Doprava do terminálu se zajišťuje stejným způsobem jako u ostatních evropských sběrných linek.
Doposud AWT Čechofracht nabízel přepravu jednotlivých kusových zásilek do těchto destinací pouze námořní sběrnou službou nebo letecky. Nyní nabízíme zákazníkům další alternativu, která je oproti předchozím variantám kompromisem mezi dodací dobou a cenou přepravy.

Zdroj informací: www.cechofracht.cz
Kategorie novinky: pozemní dopravaČeská pošta a Svaz měst a obcí podepsaly Memorandum

aktualizováno dne 17.2.2011

V roce 2007 byl Českou poštou zahájen projekt restrukturalizace pobočkové sítě, jehož cílem je její nové nastavení tak, aby odpovídala potřebám zákazníků dnešní doby. Téměř 150 let stará síť, která doznala minimálních změn pouze v 50. a 60. letech minulého století, v současné době v mnoha svých částech nezohledňuje migraci obyvatel za dlouhá desetiletí, stejně tak rychlý rozvoj satelitních měst.
Již v roce 2009 uzavřel Svaz měst a obcí ČR s Českou poštou, s.p. Dohodu o partnerství, která Svazu zaručuje pravidelné informace o připravovaných změnách. Rozsáhlý projekt změny pobočkové sítě, který je naplánován až do roku 2017, byl dnešního dne podpořen Memorandem mezi oběma partnery, kde obě strany deklarují svou dobrou vůli a upřímný zájem na pokračování tohoto projektu za podmínek uvedených ve výše zmíněné Dohodě o partnerství.
„Další rozšíření nadstandardních vztahů s Českou poštou opravdu vítáme. Svaz podpoří úsilí České pošty o optimalizaci sítě poboček České pošty za předpokladu, že v území bez odpovídající dopravní dostupnosti prostřednictvím veřejné hromadné dopravy nedojde k zásadnímu omezení dostupnosti základních služeb. Při jednání o budoucnosti pobočkové sítě musí zůstat samospráva rovnocenným partnerem České pošty“, říká ing. Oldřich Vlasák, předseda Svazu měst a obcí ČR.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaposta.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaFord kraluje automobilovým dovozcům v ČR!

aktualizováno dne 17.2.2011

Společnost FORD MOTOR COMPANY, s. r. o. dokázala, že její dominance mezi českými dovozci automobilů z let 2007, 2008 a 2009 nebyla náhodná – a stala se nejúspěšnějším automobilovým importérem i za rok 2010, tedy počtvrté v řadě!
České prvenství Fordu přitom bylo zcela suverénní: s celkovým počtem 16 190 zaregistrovaných osobních a lehkých užitkových vozů nechal modrý ovál za sebou druhého nejúspěšnějšího importéra (VW) o 1 834 automobilů a jeho náskok na třetího v pořadí (Renault) činil dokonce 2 809 vozů! Od zahájení svých oficiálních obchodních aktivit v ČR v roce 1991 tak Ford dokázal na českém trhu prodat celkem 194 623 automobilů. Nejúspěšnějším osobním modelem v jeho portfoliu byl a je Ford Focus, kterého se prodalo 32 909 kusů, mezi užitkovými vozy kraluje legendární Ford Transit (46 566 vozů), který je zároveň historicky absolutně nejúspěšnějším modelem Fordu v ČR.
Také díky tomu je Ford v ČR nejčastěji zastoupenou zahraniční automobilovou značkou s více než 432 000 přihlášenými vozy. To znamená, že prakticky každý desátý osobní a lehký užitkový vůz zaregistrovaný v ČR nese značku Ford! „Stát se nejlepším automobilovým dovozcem v ČR po čtvrté za sebou, to je pro nás obrovské zadostiučinění,“ říká k výsledkům generální ředitel českého Fordu Jan Laube. „Jasně to totiž dokazuje nejen vynikající kvality našich produktů, ale také to, že máme nejlepší tým v České republice – ať už tím myslím naše dealery nebo zaměstnance naší české centrály. Čtyři prvenství za sebou – to je samozřejmě skvostný úspěch. Jenže ze čtyřky by člověk časem měl přeřadit na pětku – a o to se v příštím roce budeme intenzivně snažit," uzavírá Jan Laube.


Zdroj informací: www.ford.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaSTUDENT AGENCY: Na dovolenou zákazníky letos pošle hvězda Světačka od dovolena.cz

aktualizováno dne 16.2.2011

Dovolena.cz startuje dlouhodobý marketingový koncept zcestovalé přechytralé „Hvězdy Světačky“ – maskota zájezdů od nejrychleji rostoucího českého prodejce. Přechytralá, všeho znalá Hvězda Světačka, která všude byla alespoň 2x, je novým symbolem marketingových aktivit nejrychleji rostoucího portálu dovolena.cz, člena skupiny Student Agency. Zákazníci se s ní setkají v propagačních kampaních komunikujících nabídku zájezdů od nejrychleji rostoucího prodejce – dovolena.cz, člena skupiny Student Agency.
Hvězda Světačka představuje „oživlý“ symbol mořské hvězdice, která je standardně součástí loga produktu dovolena.cz. V rámci marketingových kampaní dostala rozpohybovanou podobu s očima a ústy, se kterou se zákazníci setkají například na bannerech či v tiskových kampaních. Stejně tak Hvězda Světačka bude ke svým zákazníkům a příznivcům komunikovat svým nově získaným hlasem.
Dovolena.cz plánuje, že v letošním roce zaměří veškeré své marketingové aktivity na jediný cíl, aby po úspěšném prvním roce fungování, kdy se stala skokanem roku, byla největším on-line prodejcem zájezdů v České republice. Hvězda Světačka má být na cestě k tomuto cíli průvodkyní. Přibližně dvojnásobně více zájezdů, než měla dovolena.cz ve svém business plánu na měsíc leden a první dekádu měsíce února, prodala dovolena.cz. Na síle poptávky se neprojevily negativně ani události v Tunisku či v Egyptě. Výrazně vysoký podíl přitom představovaly zájezdy do vzdálených exotických zemí a také tzv. First Minute prodeje na letošní letní sezonu.


Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaSmartwings létá z Prahy do Dubaje již 3x týdně

aktualizováno dne 16.2.2011

SmartWings, obchodní značka pro pravidelné linky provozované Travel Service, přichází od února 2011 s rozšířením letů do Dubaje. K již zavedené středeční lince přibude od 13. února pravidelné spojení v pátek a v neděli. Spolu s tímto rozšířením frekvence nabídne SmartWings na letech do Dubaje možnost rezervace business třídy.
SmartWings dnes provozuje z Prahy na tři desítky linek, jak do oblíbených destinací a letovisek ve Středomoří, tak i do významných evropských metropolí. Lety SmartWings směřují zejména do Francie, Itálie, Španělska, Řecka, Bulharska, na Kypr a do Chorvatska.


Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaDACHSER Poland získal ocenění za IT

aktualizováno dne 15.2.2011

Společnost DACHSER Poland získala prestižní ocenění Nejlepší produkt pro business v kategorii Transport, spedice a logistika za homogenní IT systém společný pro všechny evropské pobočky skupiny DACHSER.
Tradiční cena udělovaná polským ekonomickým týdeníkem Gazeta Finansowa každý rok oceňuje inovativní produkty či řešení používaná na polském trhu. „Ocenění našich polských kolegů ukazuje, že sofistikované IT systémy DACHSERU mají prestiž a uznání u odborníků z celého světa,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic a.s.
DACHSER jako jeden z prvních logistických providerů na světě vyvinul IT technologie šité na míru potřebám logistického sektoru. DACHSER eLogistics je inteligentním propojením internetu s fyzickým tokem zboží. Tato aplikace umožňuje společnosti a jejím zákazníkům nejen on-line přehled o všech zásilkách během celé doby přepravy, ale také celou řadu dalších možností zajišťujících transparentnost logistických procesů a jejich optimalizaci. „Například Active Report, který automaticky a proaktivně nahlásí jakoukoliv odchylku od plánovaného průběhu přepravy, je nástrojem používaným pro neustálé zvyšování kvality našich služeb,“ dodává Jan Polter.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaŠkoda: Slibný začátek roku - 68 400 prodaných vozů

aktualizováno dne 15.2.2011

Celkem 68 400 prodaných vozů v lednu 2011 znamená, že v porovnání s předchozím rokem se prodejní výsledky české automobilky zlepšily o 26,4 %. Značka tak i v novém roce jasně sleduje růstový trend. Mimořádnému zájmu se na počátku roku těšily modelové řady Fabia (+ 30,9 %) a Superb (+ 80,3 %). Vysokých dvojciferných přírůstků podnik dosáhl také v růstových regionech – Číně, Indii a v Rusku. "Škoda i v roce 2011 důsledně udržuje svůj kurs," prohlásil Jürgen Stackmann, člen představenstva společnosti Škoda pro oblast prodeje a marketingu. "Máme před očima jasný cíl; do roku 2018 chceme naše prodejní výsledky nejméně zdvojnásobit. První měsíc roku jasně ukazuje, že jsme i v roce 2011 na dobré cestě. Náš výkon v růstových regionech je nadále nadprůměrný. Pozitivní je zejména úspěch modelu Fabia, který na celém světě získal mnoho nových zákazníků. Každý druhý vůz značky Škoda, prodaný v Indii, byla Fabia."
Jasnou jedničkou na trhu zůstává Škoda v České republice. Na domácím trhu značka dodala zákazníkům celkem 4 200 vozů (+ 1,2 % v porovnání s rokem 2010). Působivý nárůst o 234,7 % zaznamenala s více než 400 prodanými vozy v České republice vlajková loď Superb Combi. Octavia se zlepšila o 37,3 %, Octavia Combi o 37,0 %. Ve střední a východní Evropě zaznamenala Škoda místy až dvojciferný růst
V Maďarsku vzrostly prodeje značky o 71,1 %, v Chorvatsku o 59,1 %. Na Slovensku vede Škoda statistiku registrací se zhruba 1 000 vozy a tržním podílem 22,4 % (leden 2010: 15,6%).

celá zpráva
Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaMan Truck & Bus: Společnost BusLine obnovuje autobusový park

aktualizováno dne 14.2.2011

Společnost BusLine působící na severu Čech pokračuje v obnově svého autobusového parku. Začátkem roku převzala v areálu MAN užitková vozidla Česká republika spol. s r.o. nové autobusy MAN. BusLine, a.s. je nástupnickou organizaci ČSAD Semily, a.s. a ČSAD Jablonec nad Nisou. Vedení všech zúčastněných společností vypracovala projekt, jehož cílem je snížení provozních nákladů původních společností, zlepšení dopravní obslužnosti regionů a zejména zvýšení komfortu cestujících v autobusové dopravě.
Záměr zakladatelé firmy BusLine a.s. prokazují rovněž novou součástí loga -sloganem „Comfort in Time“. Motorem celé, úspěšně, v plovině loňského prosince, završené operace byl vrcholový management ČSAD Semily, a.s. „Nové logo navazuje svojí barevností i použitými fonty a grafickým prvkem jelena na bývalý logotyp společnosti ČSAD Semily, pokračuje v tradici kvalitních služeb dynamicky se rozvíjející společnosti. Ve spojení s novým sloganem Comfort in Time doplněné dynamickou křivkou spolehlivě vyjadřuje naši firemní filosofii a kulturu,“ říká generální ředitel Ing. Tomáš Roubiček.
Převážná část aktivit nově vzniklé společnosti bude probíhat nadále v regionech České republiky se zvýšenou pozorností na severní, východní a střední Čechy. Společnost BusLine a.s. bude provozovat městskou autobusovou dopravu, linkovou meziměstskou a zájezdovou autobusovou dopravu. Ve firemním vozovém parku je v současnosti na 400 autobusů všech kategorií. Mezi nimi odvádí svoji práci také vozidela značky MAN. Autokary Lion’s Coach, městské autobusy Lion’s City a linkové autobusy Lion’s Regio si svými výkony a jízdními vlastnostmi řekly o pořízení dalších vozidel stejné značky.
V lednu 2011 tak mohl generální ředitel BusLine, a.s. Ing. Tomáš Roubíček převzít z rukou COE MAN užitková vozidla Česká republika, spol. s r.o. Ing. Jochena Modla, MBA klíčky ke dvěma novým dvanácti metrovým autobusům MAN Lion’s Regio.

Zdroj informací: www.man-mn.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaVolvo Trucks: První předvedení konvoje vozidel SARTRE

aktualizováno dne 14.2.2011

Konvoj vozidel (platooning) by se nejpozději do deseti let mohl stát novým způsobem cestování po silnicích. Projekt SARTRE, financovaný ze zdrojů EU, už předvedl první úspěšnou demonstraci své technologie na zkušebním okruhu společnosti Volvo ve švédském Göteborgu.
V rámci projektu SARTRE je konvoj vozidel představován jako řada vozů, ve které je profesionální řidič v prvním vozidle těsně následován několika dalšími vozy. Každý z těchto vozů měří svůj rozestup, rychlost a směr a upravuje je vzhledem k před ním jedoucímu vozidlu. Všechna vozidla jsou zcela oddělena od ostatních a mohou řadu kdykoliv opustit. Nicméně při zařazení do konvoje mohou řidiči odpočívat nebo se věnovat jiným činnostem, zatímco se konvoj pohybuje vpřed ke svému vzdálenému cíli určení.
„SARTRE je fascinující projekt s velkým potenciálem k budoucímu snížení spotřeby paliva a ke zvýšení bezpečnosti dopravy," říká Carl Johan Almqvist, ředitel pro bezpečnost výrobků a dopravy společnosti Volvo Trucks.


celá zpráva
Zdroj informací: www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaTNT Express v Česku loni zvýšila obrat o pětinu

aktualizováno dne 11.2.2011

Česká expresní divize nizozemské skupiny TNT loni meziročně navýšila obrat o pětinu. Množství přepravených zásilek narostlo o 27 procent na 1,4 miliónu. Zisk společnosti TNT Express loni vzrostl o 15 %. „Rok 2010 byl tak nejúspěšnějším rokem v historii TNT Express ČR,“ říká generální ředitel TNT Express ČR Miloš Malaník.
Růst tržeb TNT Express zaznamenalo především v letecké přepravě, kde se v porovnání s rokem 2009 zvýšil obrat o 27 %. Pozemní přeprava rostla v meziročním srovnání o 23 %. „Rok 2009 byl klasický krizový rok, došlo ke snížení poptávky a stagnaci na straně obratu, nicméně díky striktní kontrole našich nákladů zisk rostl. V roce 2010 došlo k oživení a posléze k výraznějšímu růstu obratu i zisku,“ komentuje výsledky generální ředitel TNT Express Miloš Malaník.
Díky krizi byli klienti velmi obezřetní při kontrole svých nákladů a často připraveni měnit dodavatele jen kvůli ceně. Krize se v našem oboru projevila především silným tlakem na cenu. Nicméně díky tomu, že společnost TNT Express má možnosti výběru z více typů přepravy, tak mohla některé klienty přesunout z rychlejší přepravy na pomalejší a tím pádem pro ně zajistit levnější přepravu, případně nabídnou flexibilní kombinaci více druhů služeb. „Tím jsme dokázali uspokojit i zákazníky, kteří se díky krizi rozhodli na přepravě šetřit. Díky široké nabídce našich služeb jsme dokonce získali větší počet zákazníků a došlo i k výraznému nárůstu počtu zásilek. Ekonomická krize se tak paradoxně ukázala pro nás jako dobrá příležitost,“ dodává Miloš Malaník.
Celkově v roce 2010 po období krize začal sektor dopravy zvedat, a to především díky automobilovému průmyslu a výrobě elektrotechniky. Výrazně loni také rostly importy z Číny. „Důležité ale především je, že došlo k oživení německé ekonomiky, což zásilkové přepravě výrazně pomohlo,“ komentuje situaci v expresní přepravě Sales & Marketing manažer TNT Express ČR Petr Zajíc.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: expresní dopravaNový člen představenstva DACHSER Czech Republic je Rüdiger Klug

aktualizováno dne 11.2.2011

Rüdiger Klug se stal novým členem představenstva DACHSER Czech Republic a.s. Jeho působení v představenstvu společnosti bude spojené zejména s aktivitami letecké a námořní dopravy, současně se supervizí projektů, personálním managementem a vnitrofiremní integrací.
Rüdiger Detlef Klug působí v oblasti spedice a logistiky již od roku 1979 a je specialistou na leteckou a námořní dopravu. Na pozici jednatele působil například ve společnostech Rhenus, Schenker International či AEI Deutschland. Do společnosti DACHSER přišel v roce 2009 z UTi Deutschland z pozice prezidenta pro region EMENA (Evropa, Střední východ, Severní Afrika).
Představenstvo společnosti DACHSER Czech Republic nadále povede jeho předseda Ing. Petr Kozel. Další členové představenstva jsou Michael Schilling, Ing. Tomáš Limberg a nově také Rüdiger Detlef Klug.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaMaersk Line Shipping: Nové pokrytí pro východní pobřeží USA

aktualizováno dne 10.2.2011

Společnost Maersk Line Shipping oznámila zahájení spolupráce s Hapag Lloyd a jejich službou Mediterranean Gulf Express (MGX). Tato služba, tak doplní portfolio Maersku (WestMed service) pro tuto oblast. Toto nové vylepšené pokrytí nabídne: nové přímé spojení z Barcelony a Valencie (Španělsko) na východní pobřeží Spojených států amerických, přímé spojení z Golfského zálivu do Itálie a Španělska, do sítě obou společností budou přidány další americké přístavy (New Orleans, Houston, a Port Everglades) a středomořské přístavy (Valencie, Barcelona a Cagliari). Tato nová podoba služby poskytovaných společností Maersk Line byla schválena Federální námořní komisí a spuštěna do provozu bude 1. září letošního roku.


Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní dopravaSituace pro přepravu zásilek v Egyptě

aktualizováno dne 10.2.2011

Situace v Egyptě je neustále monitorována bezpočtem mezinárodních médií, která nyní ohlašují, že došlo k jejímu ustálení. Pro nákladní dopravu zatím platí toto: Mezinárodní aerolinie již akceptují nákladní lety do i z Egypta, také většina dopravců již odstranila svá embarga z nákladních letů těmito směry. Situace ovšem nadále zůstává těkavá a více než 1 týdenní přerušení nákladních aktivit z a do Egypta ještě v některých případech způsobuje zpoždění a ne úplné pokrytí této oblasti. Situace v námořní dopravě by měla již probíhat rovněž bez větších problémů. Neustále se ovšem doporučuje pro aktuální přehled kontaktovat místní pobočky dopravců.


Zdroj informací: www.expeditors.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaAutoškola národa znovu otestuje znalosti řidičů

aktualizováno dne 9.2.2011

Projekt Autoškola národa letos znovu vstoupí na obrazovky České televize. Stejně jako minulý rok, kdy mělo veřejné testování řidičů premiéru, projekt zaštiťuje také Ministerstvo dopravy. Autoškola národa je unikátní projekt, který řidičům umožní otestovat si své znalosti a dovednosti při řešení krizových dopravních situací. Přestože je projekt plně financován soukromými subjekty, podporuje ho také Ministerstvo dopravy a Policie České republiky. Osobní záštitu pak převzal ministr dopravy Vít Bárta a šéf dopravní policie Leoš Tržil.
Pořad Autoškola národa odvysílá na prvním programu Česká televize 26. února od 20:00 a při jejím uvedení budou mít diváci možnost zapojit se přímo do on-line testování. Je to příležitost otestovat si nenucenou a snad i zábavnou formou své vlastní řidičské schopnosti a uvědomit si své limity při řešení dopravních situací,“ říká ředitel kabinetu ministra dopravy Karel Hanzelka.
Televizní diváci mohou své znalosti otestovat pomocí SMS zpráv nebo nově přes bezplatnou webovou aplikaci. Shromážděné výsledky anonymně vyhodnotí agentura Median, která je poskytne také ministerstvu. „Pro nás jsou výsledky hlasování velmi cenné. Získáme díky nim věrohodný materiál o schopnostech řidičů, který bude strukturován podle věku a pohlaví,“dodává Hanzelka. Řidiči se z vyhodnocení svých výsledků mimo jiné dozví, kolik trestných bodů by ve skutečném provozu získali nebo kolik by zaplatili na případných pokutách.

Zdroj informací: www.mdcr.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaZástupci samospráv jednali s Českou poštou o budoucnosti pobočkové sítě

aktualizováno dne 9.2.2011

V diskuzi o budoucnosti poštovních služeb na celém území státu musí samospráva zůstat rovnocenným partnerem. Svaz měst a obcí ČR s Českou poštou již v roce 2009 uzavřel dohodu o partnerství, která zaručuje poskytování pravidelných informací o připravovaných změnách. Na dalším jednání k projektu optimalizace pobočkové sítě se sešli zástupci Svazu měst a obcí ČR, Spolku pro obnovu venkova, Sdružení místních samospráv ČR, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a České pošty.
Česká pošta při tomto setkání deklarovala, že bude v rámci projektu Partner intenzivně pracovat na optimálním řešení, které zajistí stejnou dostupnost poštovních služeb pro všechny obyvatele ČR. Česká pošta v současné chvíli řeší další využití poštovní sítě v souvislosti s hledáním nových obchodních příležitostí. Česká pošta se zavázala, že při jednáních s konkrétními obcemi bude předkládat informace o nákladech na provoz příslušné pobočky a jejím vytížení.
Česká pošta souhlasila s požadavkem, že vytipované obce budou její zástupci informovat o zamýšlené změně formy poštovní obsluhy minimálně 6 měsíců předem. SMO ČR, SMS ČR a SPOV vyzývají Českou poštu, její dozorčí radu a Ministerstvo vnitra ČR jako zakladatele, aby zveřejnily tu část transformačního projektu, která se týká restrukturalizace pobočkové sítě. Dále vyzývají ke zveřejnění kompletního plánu optimalizace poštovní sítě včetně uvedení míst, kde má dojít ke změnám či novému zřízení služeb České pošty. SMO ČR, SMS ČR a SPOV vítají nabízenou spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR při jednání o pobočkách České pošty.

Zdroj informací: www.ceskaposta.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDPD prezentovala inovativní elektrická vozidla

aktualizováno dne 8.2.2011

Na konci ledna společnost DPD uvedla do provozu 5 nových, inovativních elektrických vozidel pro přepravu nákladu v aglomeraci Stuttgart. Tento způsob dopravy umožní v oblasti Stuttgartu přepravu zásilek bez emisí. Nový Mercedes Benz Vitto E-Cell užívá v provozu speciálně upravené elektrické baterie právě pro dodávkové vozy. DPD se tak stalo jednou z prvních společností, která má možnost otestovat tento typ dopravy ve svých náročných každodenních podmínkách. Obě společnosti situaci neustále monitorují, aby mohli řádně vyhodnotit výsledky celého testu.
" Vito E-Cell nám umožní přepravu zásilek bez emisí, protože nevypouští výfukové plyny a jeho motor je nehlučný", vysvětluje Peter Bachmann, DPD branch Manager v Německu. Na druhou stranu nové Vito má menší nákladní kapacitu a kratší dojezdový dosah než konveční vozidla DPD, proto je jejich užití plánováno pro soukromé zasilatele ve vnitřních oblastech měst. Zde totiž řidič musí udělat relativně hodně zastávek v krátké vzdálenosti, aby doručil své zásilky. V kontrastu s obchodních zasilatelem, soukromý klient většinou posílá jen jeden balík. Proto v těchto případech není problém menší kapacita pro zásilky a kratší dojezdová vzdálenost. Nové Vito je také lépe připraveno pro různá omezení v dopravě i při parkování, protože umožňuje větší manévrovatelnost než konvenční dodávky. Podle Bachmanna je nové Vito E-Cell nejlepším řešením pro dopravu ve vnitřních oblastech měst, kdy se sníží nejen výfukové plyny, ale i hlučnost na silnicích.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: pozemní dopravaIva Suchomelová novou posilou společnosti DACHSER

aktualizováno dne 8.2.2011

Ing. Iva Suchomelová (45) nastoupila do DACHSER Czech Republic a.s. na pozici Facility Manager. Bude zodpovědná za plánování, řízení a správu nemovitostí a zejména za management výstavby nových objektů.
Vystudovala stavební fakultu na ČVUT v Praze. Svou profesní dráhu zahájila na pozici projektanta a později vedoucího projektanta v projekčních kancelářích v České republice i v zahraničí. Úspěšně působila ve vedoucích pozicích společností Schiedel a HEBERGER CZ a vedla pobočku rakouské projekční kanceláře BHM. Mezi její významné projekty patří Check Point Charlie v Berlíně, výrobní závod Olho v Janovicích nad Úhlavou, výrobní závod BROSE v Kopřivnici, administrativní komplex Radlická Louvre v Praze 5 nebo apartmánový dům Lověna ve Špindlerově Mlýně.
Iva Suchomelová je vdaná a má 2 děti. Hovoří plynně anglicky a německy. Svůj volný čas tráví s rodinou a věnuje se sportu.


Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaScania přijala velkou objednávku na autobusy spalující bionaftu

aktualizováno dne 7.2.2011

Scania obdržela významnou zakázku společnosti Keolis Sverige působící ve veřejné dopravě na dodání 158 autobusů. Objednávkou vozidel poháněných motory spalujícími bionaftu upevnil Keolis své postavení v městské dopravě respektující udržitelnost životního prostředí.
Zakázka zahrnuje vozidla pro městskou, příměstskou i meziměstskou dopravu. Dominuje kategorie městská a příměstská se 123 kusy, které budou nasazeny v oblasti velkého Stockholmu, kde Keolis působí pro operátora Storstockholms Lokaltrafik (SL).
„Objednávka je pro nás velmi důležitá a pomáhá nám upevnit postavení silného partnera v průmyslu veřejné dopravy,“ říká Ove Forsberg, ředitel divize Bus Sales ve Scania-Bilar Sverige. „Máme velmi dobré partnerské vztahy se společností Keolis ve Švédsku již dlouhá léta a tuto objednávku vnímáme jako výsledek tohoto partnerství.“
Scania již pro Keolis postavila řadu vozidel poháněných motory spalujícími etanol nebo bionaftu a autobusy stavěné na základě nové objednávky budou vybaveny motory využívajícími etanol nebo řepkový metylester (RME). Ve srovnání s konvenčními vznětovými agregáty Keolis využitím etanolu sníží emise kysličníku uhličitého o 70 %, pro RME tato hodnota činí 64 %.

celá zpráva
Zdroj informací: www.scania.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaAWT: Otevřený terminál Ostrava-Paskov výrazně rozšířil nabídku služeb

aktualizováno dne 7.2.2011

Mezinárodní dopravní a logistická skupina Advanced World Transport (AWT) výrazně rozšířila portfolio služeb na svém otevřeném terminálu Ostrava-Paskov. Na počátku roku uvedla do provozu nový moderní překladač Hyster 45-24 IH, který umí vedle běžných ISO kontejnerů manipulovat rovněž se silničními návěsy a výměnnými nástavbami. Výhody stále populárnější kombinované dopravy tak budou moci ve větší míře využívat i silniční dopravci. Hned prvním zákazníkem se stal jeden z největších evropských silničních a intermodálních dopravců, společnost Ewals Cargo Care.
Otevřený terminál Ostrava-Paskov patří k několika málo soukromým otevřeným terminálům v České republice a je tak klíčovým místem pro stále významnější kombinovanou dopravu mezi železnicí a silnicí. Nachází se na strategickém místě s propojením do důležitých evropských přístavů a terminálů.
„Rozšíření portfolia služeb pro naše zákazníky je vždy vítané. Manipulace silničních návěsů posunuje naši skupinu mezi špičky terminálových operátorů, kteří nabízejí tuto službu. První zákazník, Ewals Cargo Care, který sám provozuje více než 4500 vlastních přepravních jednotek, je pro nás skvělou referencí. Zároveň je však i velkou odpovědností a závazkem na kvalitu našich služeb,“ uvedl Martin Cetl, kterým má ve skupině AWT na starosti veškerou spedici a kombinovanou dopravu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.awtgroup.eu
Kategorie novinky: ostatní dopravaAirOne otevírá nové linky mezi Prahou a italskými městy Milán a Pisa

aktualizováno dne 4.2.2011

Letiště Praha a letecká společnost AirOne otevírají od letního letového řádu 2011 nové linky mezi Prahou a italskými městy Milán a Pisa
Letecká společnost AirOne, člen Alitalia Group, oznámila otevření 2 nových pravidelných linek z Prahy. Od 13. září 2011 nabídne 3 lety týdně mezi italským městem Pisa a Prahou a to vždy v úterý, čtvrtek a sobotu. Od 19. září 2011 pak nabídne denní spojení do Milána (letiště Malpensa). Obě linky budou operované v odpoledních časech na letadlech Airbus A320.
Letový řád:
Milán /Malpensa – Praha
AP520 Milán 1410 – 1545 Praha (denně)
AP521 Praha 1635 – 1805 Milán (denně)
Pisa – Praha
AP952 Pisa 1200 – 1335 Praha (úterý, čtvrtek, sobota)
AP953 Praha 1420 – 1550 Pisa (úterý, čtvrtek, sobota)


Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaModernizace vlaků Českých drah nabrala loni tempo, společnost uzavřela kontrakty za 10 miliard korun

aktualizováno dne 4.2.2011

České dráhy loni odstartovaly rozsáhlý proces obnovy vozidlového parku. Společnost uzavřela kontrakty na modernizaci současných vozidel i dodávku zcela nových souprav s celkem osmi dodavateli v hodnotě 9,9 miliardy Kč. K financování projektu využívá různé formy, např. leasing, bankovní úvěry, dluhopisy a k nákupu regionálních souprav také prostředky Evropské unie v rámci Regionálních operačních programů.
V úvodní fázi se České dráhy zaměřily na obnovu regionálních spojů, které využívají pro své každodenní cesty do zaměstnání nebo školy desítky tisíc cestujících po celé republice. Petr Žaluda připomněl některé konkrétní kontrakty: „Známý je nákup motorových vozů RegioShuttle RS 1 společnosti Stadler pro Vysočinu a Liberecký kraj. Vybraný typ vozu jsme hned představili našim cestujícím při prezentačních jízdách a už v polovině letošního roku začneme přebírat vozy vyrobené přímo pro České dráhy. Z dalších známých vozidel objednaných v loňském roce jsou to například motorové jednotky Regionova, jejichž dosavadní dodávky během krátké doby významně zlepšily kvalitu cestování na stovkách regionálních spojů po celé České republice. Díky nízkopodlažnímu nástupu navíc usnadňují cestování seniorům, maminkám s kočárky nebo vozíčkářům a rychle odstraňují bariéry v jejich cestování na kratší vzdálenosti.“

celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaPolitická situace v Egyptě přerušila nákladní dopravu

aktualizováno dne 3.2.2011

Poslední týden všichni sledují nepokojnou politickou situaci v Egyptě, která postupně eskalovala až ke krizovému bodu. V současnosti je letiště v Cairu otevřeno pouze pro osobní dopravu. Námořní přístavy jsou buď uzavřeny, nebo mají dočasně pozastaven provoz. Většina kanceláří i skladů je uzavřena a veškeré místní služby pro cargo dopravu jsou dočasně přerušeny. Doprava přez Suezský průplav zatím funguje normálně pro tranzitní přepravu.
Nepokoje mají za následek úplné zastavení nákladní dopravy, nebo zmiňovaná omezení nákladní dopravy z /do a v rámci Egypta. Pro lepší přehled o svých zásilkách se obraťte na svého dopravce.

Zdroj informací: www.expeditors.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaStudent Agency zaznamenala v roce 2010 na Slovensku růst počtu cestujících v autobusech i prodaných letenek

aktualizováno dne 3.2.2011

V loňském roce přepravily autobusy Student Agency express na pravidelných linkách na Slovensku celkem 245 tisíc cestujících. Je to oproti roku 2009 o 13 tisíc cestujících více, což představuje meziroční nárůst o 5,6 %. Za růstem stojí příznivá cenová politika a zavedení vnitrostátní přepravy na všech slovenských linkách. Cestující také zachovávají svou přízeň díky servisu na palubě autobusů, profesionální práci řidičů a palubního personálu, který je cestujícím k dispozici po celou dobu jízdy.
Současně jsou spoje Student Agency express velmi populární zejména díky vysokému standardu služeb a vysoké cestovní rychlosti a výhodné ceně. Standardem je servis na palubě v rozsahu káva a další teplé nápoje zdarma, denní tisk, promítání filmu, bezplatné připojení k wi-fi během části cesty a servis palubního personálu. Moderní a velmi flexibilní je také rezervační a prodejní systém. Vedle toho, patří mezi hlavní motory zvyšující se popularity spojů Student Agency Express vysoké dodržování přesnosti spojů díky novým technologiím GPS a další rozvoj svých služeb.

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: pozemní dopravaZcela nový Ford Focus: Rozpálený doběla

aktualizováno dne 2.2.2011

Nový Ford Focus byl testován v těch nejnehostinnějších místech, jaká se na naší planetě vyskytují. Mrzl až na kost v arktickém Švédsku, pekl se dokřupava v arizonské poušti a prošel si peklem ve speciální klimatické laboratoři ve Velké Británii.
Součástí Střediska výzkumu a vývoje společnosti Ford v britském Duntonu je kromě jiného budova, kde mohou technici vytvořit ty nejhorší klimatické podmínky, jaké si člověk dokáže představit. Stiskem několika málo tlačítek mohou nastavit teplotu na nesnesitelných 55 °C. Ale i extrémní chlad jim jde na výbornou. Díky osmadvaceti tunám chladicího média zde lze stlačit rtuť v teploměru až k číslu -40!
Tato klimatická laboratoř v Duntonu patří k nejvyspělejším svého druhu na celém světě. Byla vybudována v roce 1999 a stála více než 26,5 milionu britských liber. Má čtyři zkušební komory (z toho dvě opatřené termodynamickým tunelem), šest zátěžových komor a jednu přípravnou dílnu. Jsou zde dokonce i dvě tlakové místnosti, které napodobují nadmořskou výšku v rozsahu 100 m pod úrovní hladiny moře až 4 000 metrů nad mořem.

celá zpráva
Zdroj informací: www.ford.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaSuperb vítězem ankety "Nejlepší auta roku 2011"

aktualizováno dne 2.2.2011

Velký úspěch zaznamenaly modely Superb, Octavia, Fabia a Roomster ve čtenářské anketě "Nejlepší auta roku 2011" německého časopisu Auto motor und sport.
Model Škoda Superb zvítězil v kategorii importované vozy střední třídy; získal více než čtvrtinu ze všech hlasů a s náskokem tak odsunul na druhé místo švédské Volvo S60/V60. Ale i další zástupci modelové palety značky Škoda dokázaly přesvědčit kritické hodnotitele.
Druhé místo v kategorii importované malé vozy obsadila Škoda Fabia, nejprodávanější dovážené auto v Německu. Na stejné pozici se umístila i Škoda Octavia mezi importovanými kompaktními vozy.
Čtenáři časopisu Auto, motor und sport ocenili také model Škoda Roomster. Díky své variabilní prostorové koncepci se Roomster v kategorii importovaných MPV umístil na třetím místě. Prestižní cenu časopis uděloval již po pětatřicáté. V letošním ročníku volilo téměř 93 000 čtenářů své favority v celkem deseti kategoriích.

Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaČD Cargo chce více spolupracovat se silničními přepravci

aktualizováno dne 1.2.2011

Český národní železniční přepravce ČD Cargo v současné době připravuje projekt, kterým chce svým klientům nabídnout komplexnější služby i s přepravou zboží na tak tzv. první a poslední míli.
Proto chce ČD Cargo svým klientům nabídnout produkt, který by pro ně byl zajímavý a nabízel možnost přeprav ze skladu do skladu a ne jen z nádraží na nádraží.
Jiří Vodička k plánu říká: „Chceme nabídnout komplexní službu průmyslovým podnikům i menším a středním firmám. Proto v současné době hledáme možnosti strategické spolupráce se silničním přepravcem. Objem nákladní dopravy je ovšem tak velký a trh náročný, že spediční firmy, které nabízejí klientovi přidanou hodnotu, nadále zůstanou důležitým distribučním kanálem ČD Cargo,“ dodal Vodička.

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaDACHSER získal ocenění od společnosti Lufthansa za kvalitu nákladní dopravy

aktualizováno dne 1.2.2011

18. ledna společnost Lufthansa Cargo oznámila vítěze v oblasti kvality nákladní dopravy za rok 2010. Mezinárodní logistický provider DACHSER přesvědčil o svém prvenství vysokou kvalitou dodání a zabezpečení zásilek mezi hlavními německými přepravci v oblasti letecké nákladní dopravy. Hlavním měřítkem byly parametry kvality jako, dodržení rozsahu dodání, přesnost a péče při manipulaci. V těcho bodech si DACHSER zajistil první místo v oblasti hlavní německý dopravce s 10 000 leteckými nákladovými listy.
Důvodem ke každoročnímu pořádání Lufthansa Cargo Quality Award je dosáhnout nejvyšších standardů kvality v kooperaci mezi leteckým přepravcem a Aerolinkami. "Kvalita má v DACHSERU vždy nejvyšší prioritu. Lufthansa Cargo Quality Award nám umožňuje ocenit naši vlastní kvalitu v přímým srovnáním s našimi konkurenty," uvedl Jürgen Huber, General Manager Dachser Air & Sea Logistics Německo. Misí rodinného podniku je vytvořit inteligentní kombinaci a integraci sítě logistických služeb. V roce 2009 DACHSER generoval celkový příjem 3.2 bilionů EUR. Bylo zde zaměstnáno 17 500 lidí v 306 profitujících průmyslových centrech. Zaměstnanci zpracovali 41.8 milionů zásilek o celkové váze 29.4 milionů tun.

Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: letecká nákladní dopravaimage003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy