topleft toplogo
topright

Archiv zpravodajství z dopravy
Další dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


„Ceny exotických zájezdů klesají. Exotika se pro Čechy stává trendem stejně jako v 90. letech Mallorca“

aktualizováno dne 30.9.2010

doprava ostatní

Pouze na 18 tisících korunách začínají ceny exotických zájezdů nyní, kdy startuje hlavní období pro nákup zájezdů a dovolenkové cestování do exotických zemí. Češi tak nyní pořídí exotickou dovolenou již za přibližně tři čtvrtiny (0,76 násobek) svého průměrného měsíčního platu. Navíc se výrazně rozšířila dostupnost nákupu exotických dovolených od zahraničních cestovních kanceláří přímo v Česku. Exotická dovolená se pro Čechy stává stejně jednoduchá a finančně dostupná a jako v 90. letech dovolená na Mallorce, což povede k následujícím klíčovým trendům v nadcházející sezóně:
Na exotickou dovolenou začnou masivně jezdit Češi ve věku 45-50 a více let. Mnozí z nich letošní letní dovolenou odložili právě na zimní období, kdy hodlají vyrazit za exotikou, která je pro ně mnohem atraktivnější a finančně stejně dostupná jako dovolená v Evropě či v severní Africe.


celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
DPD CZ oslavilo 100 000 platbu dobírkových zásilek platební kartou a slaví úspěch nejen v ČR!!!

aktualizováno dne 30.9.2010

doprava expresní a balíková

Společnost DPD CZ již rok nabízí svým zákazníkům možnost platby dobírkových zásilek platební kartou. S touto službou je úspěšná nejen v ČR, ale i na mezinárodním poli v rámci celé skupiny Geopost.
V říjnu loňského roku společnost DPD CZ jako první uvedla na trh vnitrostátní kurýrní přepravy službu, která umožňuje platbu dobírkových zásilek platební kartou kurýrovi při převzetí zásilky. S touto službou slaví velký úspěch nejen v ČR, ale i v rámci celé skupiny GeoPost, která ji letos v létě udělila cenu GeoPost Quality Award 2010. Tato služba nejenže získala ocenění, ale je i první svého druhu v Evropě.
Generální ředitel společnosti DPD CZ Daniel Mareš uvádí: „Tuto službu jsme na trh uvedli na základě očekávání a požadavků zákazníků. O tom, jak je úspěšná, vypovídá již rok jejího úspěšného fungování a řada spokojených zákazníků. Někteří naši zákazníci dokonce uvádějí, že jsme zavedli nový standard na trhu vnitrostátní kurýrní přepravy a patříme mezi lídry v inovacích.“


celá zpráva
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: expresní a balíková doprava
Christian Danner zpravodajem DHL ze závodů Formule 1™

aktualizováno dne 29.9.2010

doprava automobilová

Společnost DHL, oficiální logistický partner Formule 1™, již léta podporuje tuto královskou motoristickou disciplínu poskytováním logistických služeb pro přepravu vybavení týmů a materiálu prostřednictvím své globální sítě. V roce 2007 společnost představila ocenění „Trofej za nejrychlejší kolo“ (Fastest Lap Trophy), určené pro závodníka, který během jedné sezóny zajel nejvyšší počet nejrychlejších kol. Nyní však přináší fanouškům Formule 1™ ještě více: bývalý pilot a automobilový expert Christian Danner bude pro DHL podávat zprávy přímo z okruhů o novinkách z rozjížděk, kvalifikace a vlastních závodů prostřednictvím sociální sítě Twitter.
S touto novinkou je také spojena soutěž probíhající při každém závodě Velké ceny. Ve svých příspěvcích, které jsou publikovány na stránkách http://www.dhl-brandworld.com/danner a www.twitter.com/danner4dhl pokládá Danner soutěžní otázku z Formule 1™. Po každém závodním víkendu budou vylosované správné odpovědi odměněny atraktivními cenami, jako například Nintendo Wii, či oficiální hrou Formule 1™ z dílny společnosti Codemasters.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Společnost Tatra, a.s. - představuje novinky

aktualizováno dne 29.9.2010

doprava automobilová

Společnost Tatra, a.s. představila poprvé ve své historii sérii jednodeních propagačně-obchodních prezentačních akcí s názvem Tatra Road Show 2010. Na 14 místech v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku představuje své produkty pod jednotným názvem The New Tatra.
První setkání proběhlo 19. srpna 2010, na zkušebním polygonu Tatra, a.s., v Kopřivnici. V rámci teoretické části představovali zástupci firmy její novinky. Zvláště zajímavou částí bylo vystoupení technického ředitele společnosti pana Radomíra Smolky. Bylo z něj patrné, že Tatra nespí ani v ekonomicky složitých dobách. Neustále se vyvíjí a připravuje do sériové výroby nová vozidla a nová konstrukční řešení, která jdou vstříc novým zákaznickým požadavkům.

celá zpráva
Zdroj informací: www.tatra.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
Česká pošta partnerem Svazu průmyslu a dopravy

aktualizováno dne 27.9.2010

doprava automobilová

Česká pošta a Svaz průmyslu a dopravy ČR jsou od dnešního dne, 23. září 2010, partnery. Smlouvu o partnerství podepsali v centrále Svazu v Praze jeho prezident Jaroslav Míl a generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá.
Svaz průmyslu a dopravy ČR je nejvlivnější zaměstnavatelskou organizací v České republice, která zastřešuje a prosazuje zájmy 32 členských svazů a asociací a celkově 1600 tuzemských firem.


celá zpráva
Zdroj informací: www.cpost.czz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Novela vyhlášky č. 30/2001 Sb. - "cyklistický balíček"

aktualizováno dne 27.9.2010

doprava silniční

Dnem 14. září 2010 nabyla účinnosti novela vyhlášky č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích.
Vyhláškou č. 247/2010 Sb. došlo s účinností od 14. září 2010 k několika změnám ve vyhlášce, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích. Obsahem novely vyhlášky je zejména tzv. cyklistický balíček, kterým se zavádějí některé nové dopravní značky (vodorovné i svislé), jež souvisejí s cyklistickým provozem.

nové značení
Zdroj informací: www.novapravidla.cz
Kategorie novinky: silniční doprava
Hanjin Shipping uvedl svou novou službu - přímé spojení mezi Vietnamem a Severní Evropou

aktualizováno dne 24.9.2010

doprava automobilová

Hanjin Shipping minulý týden oznámil zavedení první non-stop služby mezi Vietnamem a Severní Evropou. Hanjin Shipping již začal s provozem přímé non-stop služby z Vietnamu do USA na Východní a západní pobřeží minulý rok. Nová služba bude spuštěna v průběhu října a společnost ji urychlila přidáním přístavu Vung Tau do své stávající sítě.
Hanjin Shipping toto okomentovala:" Je nám potěšením oznámit zavedení této nové služby, která zároveň zkátí přepravní dobu Vietnam / Severní Evropa z 23 na 19 dní, což umožní našim zákazníkům snadnější a rychlejší přístup do dotčených oblastí. Zároveň je nám také velkým potěšením, že můžeme do budoucna přispět k obchodu mezi těmito národy."

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.hanjin.com
Kategorie novinky: námořní doprava
Vedoucí společnosti na poli kontejnerové přepravy spojili své síly v boji pro pirátství

aktualizováno dne 24.9.2010

doprava automobilová

Marseilles, Ženeva a Kodaň. V těchto velkých evropských městech se náchází tři nějvětší světový dopravci v oblasti kontejnerové přepravy,CMA CGM, MSC a společnost Maersk Line. Tyto společnosti se rozhodli spojit své síly v boji proti pirátství pro oblasti Adenského zálivu a Indického oceánu. Toto spojenectví bude zahrnovat výměnu informací v oblasti bezpečnostních opatření, procedury proti pirátství a koordinaci všech záležitostí, která zajistí informovanost všech zainteresovaných stran.
"Naším prvním nejdůležitějším cílem je zajistit bezpečnost a ochranu posádky, pirátství je stále se zvětšující problém, který se týká především nás, přepravců a proto musíme spolupracovat na své obraně." Uvedly výše zmíněné společnosti ve svém prohlášení o spojenectví.

celá zpráva v en
Zdroj informací: www.maerskline.com
Kategorie novinky: námořní doprava
Pražské výstava World Press Photo 2010 otevírá svoje brány

aktualizováno dne 23.9.2010

doprava ostatní

V pražském Karolinu začala v pátek, 17. září, výstava World Press Photo, která představuje nejlepší novinářské fotografie loňského roku. Přehlídka vítězných snímků potrvá až do 10. října, otevřeno je denně od 10 do 18 hodin. Soutěž World Press Photo se koná za celosvětové podpory společnosti TNT.
Partnerstvím s World Press Photo se TNT snaží poukázat na globální problémy světa a vzbudit větší zájem o témata jako jsou klimatické změny nebo boj proti hladu a chudobě. TNT je celosvětovým sponzorem World Press Photo od roku 2003.
Do letošního ročníku soutěže World Press Photo se přihlásilo celkem 5 847 fotografů ze 128 zemí světa, kteří porotě předložili 101 960 snímků. Ta nakonec ocenila v deseti kategoriích 63 autorů z 27 zemí. Čeští fotografové žádnou cenu nedostali. Oceněné snímky reflektují hlavní světové události uplynulého roku, lze mezi nimi nají témata z Afganistánu, Pakistánu, Gazy či Kašmíru.
Absolutním vítězem 53. ročníku World Press Photo 2010 se stal nezávislý italský fotograf Petro Masturzo. Vítězný snímek pořídil 24. června loňského roku v Teheránu a zachycuje ženu, která na střeše svého domu křičí na protest proti výsledkům prezidentských voleb.
Pražskou přehlídku doplňuje 12 fotografií od držitele Ceny Prahy, francouzského fotografa Pierra-Oliviera Deschampse. Oceněný cyklus zobrazuje příbytky bezdomovců v Paříži.
Česká republika je jednou ze 45 zemí světa, kde se putovní přehlídka snímků pořádá. V Praze se výstava koná pravidelně od roku 1990, loni ji navštívilo téměř šestnáct tisíc návštěvníků. Další informace naleznete na www.wpppraha.cz .

PZN : Pro větší zobrazení vítězné fotografie prosím klikněte na obrázek výše.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DACHSER OTEVŘEL V DÁNSKU NOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM

aktualizováno dne 23.9.2010

doprava automobilová

Mezinárodní logistický provider DACHSER otevřel ve městě Hvidovre u Kodaně nový moderní logistický areál na ploše 70 000 m2. Investice do tohoto nového sídla DACHSER Nordic A/S dosáhla celkem 20 milionů eur a práci zde našlo 95 zaměstnanců.
Výstavba logistického centra s překládkovou halou průmyslového zboží o velikosti 4 100 m2 a 41 rampami byla zahájena v červnu minulého roku. Administrativní a technologická část centra zaujímá plochu o velikosti 3 000 m2. Výborná dopravní dostupnost je zajištěna přímým napojením na dálnici E20, nový logistický areál se navíc nachází pouhých 13 km od centra Kodaně. Logistický areál slouží jako základna pro Air and Sea Logistics a pro pozemní logistiku.
„Hvidovre má pro DACHSER význam z hlediska dalšího rozvoje naší celoevropské sběrné služby. Denně napřímo obsluhuje 13 národních a mezinárodních tras, a přispěje k dalšímu zkvalitnění našich služeb,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.


Zdroj informací: www.dachser.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Magazín Business travellers zvolil easyJet nejlepším nízkonákladovým přepravcem roku

aktualizováno dne 22.9.2010

doprava automobilová

Společnost easyJet, největší britské aerolinie oznámila, že je pyšná na prestižní ocenění pro nejlepšího nízkonákladového přepravce, které získala hlasováním v magazínu Business travellers již po desáté v řadě. Toto ocenění je založeno na hlasování čtenářů po celém světě a uděluje se již 20 let. easyJet porazila takové soupeře jako jsou, Air Asia, Air Berlin, BMI Baby a Jet2. Výkonná ředitelka společnost Carolyn McCall, uvedla, že "být zvoleni nejlepším nízkonákladovým přepravcem po desáté v řadě je velká čest a odkaz práce a usislí našich zaměstnanců. Tento úspěch je důkazem toho, jak silný produkt a značka je společnost easyJet." Na závěř poděkovala všem voličům.


Zdroj informací: corporate.easyjet.com
Kategorie novinky: letecká doprava
China Airlines se připojí k alianci SkyTeam

aktualizováno dne 22.9.2010

doprava automobilová

China Airlines vlajkový přepravce Taiwanu minulý týden oznámil, že podnikl počáteční kroky které povedou k jeho plnému začlenění do letecké aliance SkyTeam. Společnost předpokládá, že celý přijímací proces bude hotov v polovině příštího roku. Oznámení přišlo několik měsíců poté, co společnost China Eastern podepsala smlouvu o připojí k alianci. Připojením společnosti China Airlines k alianci bude doplněna pevně zakotvená pozice China Southern, která sjednocuje bezkonkurenční chování ve velké Číně. S China Airlines, jako parnerem budou klienti aliance Sky Team benefitovat z budoucího zlepšení přístupu k prodloužené letecké síti v asijsko-pacifické oblasti.

celá zpráva
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká doprava
Nový Country Sales & Marketing Manager v TNT Express ČR

aktualizováno dne 21.9.2010

doprava automobilová

Na pozici Country Sales & Marketing Manager ve společnosti TNT Express Česká republika nastoupil od 1. srpna Petr Zajíc. Bude zodpovědný za marketing všech produktů TNT Express a také za cenovou politiku firmy. Současně bude řídit náklady a plánovat rozvoj tržeb v obchodním oddělení. Do jeho kompetencí rovněž spadá zajištění efektivní struktury a zdrojů v rámci prodeje a marketingu nebo hodnocení pozic TNT Express na českém trhu.
Petr Zajíc pracuje v oboru 7 let, manažerské funkce zastává od roku 2005. Po absolvování VŠE v Praze nastoupil do TNT Express ČR, kde od začátku působil v oddělení speciálních služeb. Zde byl zodpovědný například za provozní výsledky, řízení projektů, obchodní procesy nebo propagaci produktů oddělení.
Ve volném čase hraje Petr Zajíc na akordeon a kytaru ve folkové kapele Babylon. Věnuje se také sportu – tenisu, plážovému volejbalu, silniční cyklistice nebo lyžování.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DPD Rusko pokračuje ve své politice rozšiřování sítě

aktualizováno dne 21.9.2010

doprava automobilová

DPD v Rusku přistoupila ke strategii expanze a konstatního vzestupu objemu své sítě v rámci největší země na světě. Nové lokace společnosti DPD založeny na spolupráci s místními operátory vznikli nově v Bryansk, Izhevsk, Kirov, Kursk, Oryol, Penza, Sochi, a Tambov včetně dalších 52 dep, která pomohou společnosti vytvořit co nejefektivnější síť.
DPD je přesvědčeno, že úzce integrovaná dopravní síť je klíčem k vyhovění požadavkům místního trhu. Po úspěšném založení dep pro balíkové a expresní služby v hlavních průmyslových místech země se společnost nyní soustředí na města, která jsou důležitá především v místních měřítkách. V mnoha případech jsou depa společnosti DPD založena ve spolupráci s místními partnery. Toto odvětví operuje exklusivně pod značkou DPD, dále je plně integrováno do IT sítě společnosti a musí pracovat dle DPD standardů a procesů. K výše zmíněným depům má do konce roku vziknout ještě 7 nových.


celá zpráva
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: expresní a balíková doprava
Otevírá se jižní část Pražského okruhu

aktualizováno dne 20.9.2010

doprava automobilová

Ředitelství silnic a dálnic ČR uvádí do provozu významnou část okruhu hlavního města České republiky. Tolik očekávaný úsek spojující dálnici D5 z Plzně a dálnici D1 z Brna je na světě. Nová komunikace je přínosem pro všechny řidiče a to nejen z Prahy a okolí. Jízda po novém úseku se totiž stává plynulou a bez omezení spojuje dálniční síť mezi západem a východem země.
Nový úsek Pražského okruhu navazuje u Slivence na již provozovanou část okruhu Slivenec - Ruzyně, čímž budou komunikací dálničního typu spojeny dálnice D1 (směr Brno), rychlostní silnice R4 (směr Strakonice), dálnice D5 (směr Plzeň), rychlostní silnice R6 (směr Karlovy Vary) a rychlostní silnice R7 (směr Chomutov).
Pražský okruh je obecně výjimečná stavba. Její celkové dokončení očekávají jak Pražané, kterým odlehčí dopravě v jejich městě, tak řidiči ze všech jiných regionů, kteří chtějí kolem Prahy pohodně projíždět. Je výjimečná jak technicky, protože obsahuje složitá křížení, ale i tunely a mosty v členitém terénu u Vltavy, tak dopravně, protože bude tvořit ucelený obchvat kolem nejzatíženějšího města naší země a spojí devět dálničních komunikací končících v Praze,“ popisuje Pražský okruh Jiří Švorc. Všechny tyto vlastnosti dokazuje i letos otevíraná tzv. jižní část okruhu. Zároveň její dokončení znamená symbolickou polovinu provozované délky Pražského okruhu z celkových 83 km.

Hlavní přínosy dokončené stavby

1. Dálniční propojení východu a západu České republiky
2. Odlehčení dopravy v Praze
3. Nejdelší most v České republice

celá zpráva
Zdroj informací: www.rsd.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
Nový nákladní vůz společnosti Mercedes-Benz - Atego BlueTec Hybrid

aktualizováno dne 20.9.2010

doprava automobilová

V pátek 17.9.2010 jsme se zúčastnili prvního představení nového hybridního užitkového vozu společnosti Mercedes-Benz, Atego BlueTec Hybrid v České republice. Oficiální uvedení široké veřejnosti je plánováno pro výstavu IAA 2010, která se uskuteční tento měsíc v Hannoveru.
Společnost Mercedes-Benz má v oblasti vývoje hybridních vozidel již dlouhou tradici, která započala v polovině 20. století. Nové Atego BlueTec Hybrid bylo testováno od roku 2009 ve spolupráci se společností DHL a v Německu se již prodalo prvních 40 vozů. Koncern Daimler dále plánuje investice v této oblasti ve výši 9,5 bilionu Eur do roku 2014.
V případě Atego BlueTec Hybrid se jedná o plnohodnotné hybridní vozidlo jehož pořizovací cena je 110 000 Eur s garantovaným odkupem pro koncern Daimler po 6ti letech provozu.

celá zpráva
Kategorie novinky: automobilová doprava
Podobu RegioJetu bude spoluutvářet hlas zákazníků

aktualizováno dne 17.9.2010

doprava automobilová

V roce 2011 vstoupí společnost RegioJet do pravidelné železniční dopravy v České republice a přinese zcela novou kvalitu služeb pro zákazníky. Potvrdila to objednávkou kapacity dopravní cesty pro 9 párů dálkových spojů mezi Prahou Hlavním nádražím a destinacemi na Ostravsku a v Moravskoslezském kraji. Spoje IC RegioJet budou také zveřejněny v jízdních řádech, které vydává provozovatel dráhy v České republice, Správa železniční dopravní cesty, s.o., a které právě nyní mají konečnou uzávěrku.
Součástí příprav na zahájení provozu vlaků RegioJet je utváření konceptu služeb a hodnot, které má cestování s RegioJetem pro zákazníky znamenat. RegioJet chce být přátelskou, inovativní službou, která aktivně pracuje s přáními a názory svých zákazníků. „Naše zákaznické hodnoty budujeme na podobných principech jako inovativní britské značky Virgin Trains nebo Grand Central Railway“, říká obchodní ředitel RegioJetu, Jiří Schmidt. Součástí příprav a následně i provozu proto bude koncept aktivní práce s hlasem zákazníka, který nyní startuje pod názvem „NAVRHNI SI SVŮJ REGIOJET“. První oblastí, kde RegioJet aktivně naslouchá tomu, jaké představy mají zákazníci o budoucí podobě RegioJetu, je barevné řešení lokomotiv.

celá zpráva
Zdroj informací: www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Komentář k otevření Pražského okruhu

aktualizováno dne 17.9.2010

doprava automobilová

„Otevření nového 23 km dlouhého úseku Pražského okruhu, který propojí dálnice D1 a D5, zkrátí naši průměrnou přepravní dobu z Kladna do Brna o přibližně 30 min. Hlavní přínos vidíme zejména ve snížení rizika dopravní zácpy a tedy zrychlení našich přeprav a zkvalitnění našich služeb. Otevření okruhu nám také umožní lépe plánovat závozy do přesně daných časových oken.“
Komentář Jana Poltera, obchodního a marketingového ředitele DACHSER Czech Republic.Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Vlastníci CS Carga angažovali mezinárodní investiční banku J.P. Morgan

aktualizováno dne 16.9.2010

doprava automobilová

Společnost CS Cargo Group, která je 100% vlastníkem středoevropské logistické skupiny CS Cargo, se dohodla s mezinárodní investiční bankou J.P. Morgan o poradenství v oblasti financování a dalších operací na kapitálovém trhu. Smlouva o spolupráci byla uzavřena minulý týden. Právní služby v této souvislosti poskytuje advokátní kancelář Baker & McKenzie.
„Úkolem banky J.P. Morgan bude působit jako globální finanční poradce pro veškeré transakce skupiny na mezinárodních finančních trzích,“ komentoval uzavření smlouvy Martin Veselý, člen představenstva CS Cargo Group. Mezi nejbližší úkoly banky v příštích měsících bude patřit především příprava financování akvizičního programu skupiny, jehož cílem je upevnit postavení skupiny na evropských trzích, posílit synergie v oblasti různých druhů logistických služeb a zároveň maximalizovat tržní hodnotu skupiny před zamýšleným vstupem na kapitálové trhy.celá zpráva
Zdroj informací: www.cscargo.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
Volvo: Tvrdší konkurence vyžaduje inovace ve výrobě

aktualizováno dne 16.9.2010

doprava automobilová

Doba implementace od návrhu k hotovému produktu se stále zkracuje a úloha spotřebitele v procesu vývoje produktu je čím dál tím zřetelnější. Dokonce i velké průmyslové podniky se snaží o urychlení výrobního procesu a vymaňují se ze zaběhaných kolejí, aby vtáhly zákazníky do vývoje produktů. Když se švédský výrobce nákladních automobilů Volvo Trucks rozhodl vyvinout svůj nový vůz pro stavebnictví Volvo FMX, hrál v tomto procesu ústřední roli zákazník.
Oblast výroby nákladních automobilů je jedním ze sektorů průmyslu, které se stále více orientují na zákazníka - přinejmenším podle společnosti Volvo Trucks. Doba životnosti modelu nákladního automobilu je relativně dlouhá, mezi 10 a 20 lety, ale úpravy a individuální variace na přání zákazníků jsou stále častější.celá zpráva
Zdroj informací: www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
TNT v čele hodnocení podle Dow Jones Sustainability Index

aktualizováno dne 15.9.2010

doprava automobilová

Skupina TNT byla vyhodnocena jako globální jednička v supersektoru „průmyslové zboží a služby“ (včetně „průmyslové dopravy“) v hodnocení udržitelného rozvoje podle indexu Dow Jones Sustainability Index za rok 2010. Potvrdila tak svoji dlouhodobou pozici úspěšné společensky zodpovědné firmy, když stejné prestižní ocenění získala i v loňském roce.
Peter Bakker, generální ředitel TNT, uvedl: „Toto ocenění je uznáním našeho firemního přístupu a přesvědčení, že v podnikání má smysl chovat se společensky zodpovědně dlouhodobě, nejen v dobách všeobecného ekonomického růstu. Je také uznáním všech zaměstnanců TNT, kteří se do našich četných snah zapojují.“
V letošním roce podnikla společnost TNT řadů konkrétních kroků v oblasti snižování emisí, transparentnosti nebo v boji proti celosvětovému hladu. Zavázala se například snížit do roku 2020, ve srovnání s rokem 2007, firemní emise CO2 o 45 %. Současně také TNT mění firemní politiku odměňování managementu, která klade stále větší důraz na nefinanční cíle a ukazatele.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: námořní doprava
České dráhy nakoupí pro Jihočeský kraj nové vlaky za téměř půl miliardy korun

aktualizováno dne 14.9.2010

doprava automobilová

České dráhy vyhlásí veřejnou zakázku (mezinárodní soutěž) na dodávku 4 elektrických jednotek pro jihočeskou páteřní trasu ze Strakonic přes České Budějovice do Českých Velenic. Předpokládaná hodnota této investice je 452 mil. Kč, z toho Evropská unie na tento projekt přispěje z Regionálních operačních programů částkou 172 milionů Kč.
„Půjde o zcela nový typ vlaků na jihočeských tratích,“ říká náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Antonín Blažek a vyjmenovává odlišnosti proti současným soupravám sestaveným z klasických vagónů: „Půjde o ucelené elektrické jednotky, tak zvané pantografy. Budou částečně nízkopodlažní, takže cestující už nebudou muset zdolávat strmé schody. Dveře budou předsuvné a snadno ovládané tlačítky. Za jízdy budou blokované, což zvýší bezpečnost cestujících. Souprava umožní snadný nástup vozíčkářů a bude vybavena bezbariérovou toaletou. Pro jízdní kola a objemná zavazadla bude vyčleněný zvláštní prostor. Cestující určitě přivítají i moderní design s pohodlnými sedačkami. Cestování v létě zpříjemní klimatizace. Informace o průběhu cesty a zastávkách získají cestující díky modernímu audiovizuálnímu informačnímu systému.“
Nové soupravy mají být dvouvozové o kapacitě 160 míst k sezení a maximální rychlosti 160 km/h. Řešeny budou jako dvousystémové pro „české“ napájecí soustavy 25 kV 50 Hz a 3 kV ss. Všechny soupravy mají být dodány do 3 let od podpisu kontraktu, tedy přibližně do konce roku 2013.

Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
Nový jez: 40 centimetrů za 5 miliard

aktualizováno dne 14.9.2010

doprava automobilová

Ministerstvo dopravy plánuje jez za miliardy. Dopravě moc nepomůže. Německo jezy neplánuje, potvrdily HN tamní úřady. V době tvrdých ekonomických škrtů slíbil ministr dopravy Vít Bárta více než pěti a půl miliardovou investici na budování jezu na Labi u Děčína. Čeští rejdaři jez požadují proto, aby měli i v době sucha volnou cestu na státní hranice s Německem. Jenže HN nyní zjistily, že jezy nebudou mít spásný efekt. Navíc Německo s žádnou stavbou v blízkosti hranic nepočítá.
"Spolkový dopravní plán neobsahuje žádná opatření pro výstavbu na Labi mezi německo-českou hranicí," sdělil Hans Bärthel, ředitel odboru plánování Ředitelství vodní a lodní dopravy Magdeburg. Německo má pouze údržbové plány na úpravu dna, které mají zajistit minimální ponor lodí 140 centimetrů po 345 dní v roce, podle ředitelství navíc s "omezeními v některých úsecích". "Těch 140 centimetrů je pro nás bod zlomu. Hranice ekonomické výhodnosti," popisuje ředitel rejdařské společnosti ČSPL Milan Raba.


celá zpráva
Zdroj informací: www.ceskaplavba.cz
Kategorie novinky: říční doprava
Aelia Duty Free– nová kvalita nákupů na Letišti Praha

aktualizováno dne 13.9.2010

doprava automobilová

V září 2010 se na Terminálu 1 a Terminálu 2 Letiště Praha otevírají dvě nově zrekonstruované prodejny Aelia Duty Free. Provozovatelem nových obchodů je Aelia Czech Republic, joint venture společností Aelia Group a HDS Retail Czech Republic.
Společnosti Aelia a HDS Retail jsou součástí francouzské skupiny Lagardere Services. Aelia Czech Republic zvítězila na sklonku loňského roku v tendru ČSA s cenou 764 milionů Kč. Prodejny převzal nový provozovatel v únoru letošního roku a od července byla zahájena náročná rekonstrukce, jejímž cílem je další zvýšení atraktivity výhodného nakupování na letišti a také ještě větší komfort pro zákazníky. Obchody kompletně změnily svůj interiér od podlahy až ke stropu, estetiku nových prostor umocňuje i specielní osvětlení. Sortiment prodejen Aelia Duty Free tvoří čtyři základní kategorie výrobků – parfémy a kosmetika (luxusní světové značky a Travel exklusive produkty), cukrovinky, alkohol a cigarety. Celková investice do rekonstrukce i vybavení nových obchodů a výběru a školení zaměstnanců společnosti AELIA dosáhla 36 milionů Kč.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
Air France nabízí novou přímou službu z Toulouse do Dusseldorfu a Hamburku

aktualizováno dne 13.9.2010

doprava automobilová

Od 1. listopadu zvýší společnost Air France počty letů z Toulouse do Dusseldorfu a Hamburku. Zároveň bude nabízet 2 nové přímé lety denně (kromě sobot).
Toulouse – Düsseldorf - bude provozován dceřinou společností Air France, Régional, s novým Embraerem 145 s 50 sedadly.
Toulouse - Hamburg - bude provozován dceřinou společností, Brit Air, CRJ700 se 72 sedadly.
Tato nová služba doplní stávající lety z Toulouse, které se nyní týkají Amsterodamu, Říma, Milána a Ženevy.

celá zpráva v en
Zdroj informací: corporate.airfrance.com
Kategorie novinky: letecká doprava
IVECO na IAA 2010

aktualizováno dne 10.9.2010

doprava automobilová

Na hannoverském veletrhu IAA 2010 (23. - 30. září), který je nejvýznamnější evropskou výstavou užitkových vozidel, Iveco představí množství novinek – nejen nových produktů, ale též inovativních technologií a služeb. Mottem prezentace Iveco je „Přivést inovace do reality“, tedy přetransformovat novátorské přístupy do běžného života. Některé nejvýznamnější technické inovace z turínské společnosti v posledních letech už rozšířily nabídku sériově vyráběných produktů – zejména v oblasti alternativního pohonu. Před dvěma lety na předcházející výstavě IAA představilo Iveco zajímavé futuristické a inovativní návrhy. I dnes jsou tyto nápady stejně fascinující, jenže již jsou vidět ve firemních barvách významných zákazníků, kteří je používají a pro které denně jezdí, aby plnily různé pracovní úlohy.
Tvůrce stánku Iveco v Hannoveru inspiroval slavný italský génius – vědec, vynálezce, malíř a sochař Leonardo da Vinci. V centru expozice je světoznámá kresba Vitruviánského muže, kterou chtěl Leonardo ukázat harmonickou dokonalost lidského těla přesně zapadajícího do dvou absolutně pravidelných geometrických tvarů: kružnice a čtverce. Výstavní plocha 2 700 m2, na které Iveco prezentuje svoje výrobky, služby a inovativní technologie, je rozdělena na tři sekce: město, střední a dlouhé vzdálenosti a off-road.

celá zpráva
Zdroj informací: www.iveco.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
MAN Nutzfahrzeuge otevírá rozhovory s potencionálními dodavateli

aktualizováno dne 10.9.2010

doprava automobilová

Na mezinárodním veletrhu pro užitková vozidla IAA 2010 (23. - 30. září) v Hanoveru se chystá společnost MAN Nutzfahrzeuge Group přímo vyhledávat nové kontakty s možnými dodavateli. V období konýní veletrhu speciálně pro tyto účely zřídila společnost zprostředkovatelskou kancelář, která bude mít otevřené dveře u stánku společnosti MAN v hale 12. Nejdůležitějším bodem je docílení přímého a rychlého jednámé s budoucími dodavateli. Na jednání se zástupci zprostředkovatelské organizace návštěvníci mohou obdržet informace o stávajích projektech v oblasti nákupu a s tímto spojených aktivit. Také dostanou příležitost prezentovat své společnosti včetně služeb, které nabízí a produktů, které vyrábí.
Zprostředkovatelská kancelář na tomto nejvýznamějším veletrhu v oblasti užitkových vozidel má již svou dlouholetou tradici. Poprvé se objevila v roce 2004 a personáv v oblasti zprostředkování udělal mnoho zajímavých kontaktů s potencionálními dodavateli. Po čtyřech letech, v roce 2008 odezva překročila veškerá očekávání: potencionální dodavatelé z celého světa navštěvovali kancelář a mnoho z nich bylo pozitivně překvapeno připraveností a přístupem zprostředkovatelů.

Zdroj informací: www.man-mn.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
TNT prvním expresním přepravcem v Číně s flotilou elektromobilů

aktualizováno dne 9.9.2010

doprava automobilová

Společnost TNT zahájila jako první expresní přepravce v Číně provoz flotily vozidel na elektrický pohon. Celkem pět dodávek s nulovými emisemi doručuje zásilky v Šanghaji, která je důležitým mezinárodním přepravním centrem. Flotila byla představena v rámci Fóra pro zodpovědnou přepravu pořádaného u příležitosti Světové výstavy EXPO 2010.
„Zahájení provozu flotily elektromobilů v Číně, která je jedním z našich nejdůležitějších trhů, je součástí naší globální strategie snižování emisí CO2,“ řekl Peter Bakker, generální ředitel TNT. „V následujících třech letech chceme celosvětově pořídit například 3 000 elektromobilů,“ upřesňuje Bakker. Dopravní odvětví jako celek produkuje 18 % celosvětových emisí CO2. V rámci udržitelného rozvoje má proto TNT jako klíčový hráč v expresní přepravě v plánu do roku 2020 snížit, ve srovnání s rokem 2007, emise CO2 o 45 %.
Nové dodávky o nosnosti 840 kg jsou vybaveny lithiovými bateriemi a monitorovacím systémem, který u vozidla zaznamenává data o spotřebě energie, což umožňuje průběžné optimalizování doručovacích tras. Na plné nabití baterií, které trvá pouze 2,5 hodiny, ujede elektromobil více než 120 km. Plnému uvedení do provozu předcházelo tříměsíční testování.
Výrobcem ekologických dodávek je společnost Dongfeng Motor, přední čínský výrobce automobilů a lídr v oblasti výzkumu a vývoje vozidel s alternativními pohony.

Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
Hlavní dráha Letiště Praha projde pravidelnou podzimní údržbou

aktualizováno dne 9.9.2010

doprava ostatní

Letiště Praha provede v období od 13. září do 27. září pravidelnou podzimní údržbu dráhového systému. Hlavní dráha označená jako RWY 06/24 projde opravami po provozně nejsilnější části roku, letní sezóně, aby byla nachystána na letecký provoz v zimě.
Hlavní dráha (RWY 06/24) bude uzavřena od 13. 9. (6:00) do 27. 9. (22:00) a provoz bude s výjimkou nočního provozu převeden při respektování dřívějších dohod o nočním provozu s okolními obcemi na dráhu vedlejší (RWY 13/31). Přistání budou probíhat převážně s ohledem na meteorologické podmínky ve směru od Prahy, vzlety ve směru na Kladno.Teprve plánovaná paralelní dráha umožní letišti sezónní údržbu provádět bez nutnosti přesunutí provozu na vedlejší dráhu.

celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
British Airways : sdílení kódů se společností Kingfisher Airlines

aktualizováno dne 8.9.2010

doprava ostatní

British Airways a indický dopravce Kingfisher Airlines začali pracovat na sdílení kódů na všech leteckých linkách přez Indii, Srí Lanku, Velkou Británii a Evropu. Toto následovalo po přijetí Kingfisher Airlines do letecké aliance one world o rok dříve. Sdílení kódů má být oficiálně spuštěno 15. září 2010. Toto je poprvé, kdy budou British Airlines sdílet kódy s indickými aerolinkami. Kódy British Airlines budou umístěny na 11 indických linkách a jedné do Srí Lanky, kde operují Kingfisher Airlines. Naopak kódy Kingfisher Airlines budou umístěny na devíti linkách British Airways, které operují do/z Heathrow a celého anglického regionu a také do celé Evropy. Pro zákazníky společností se tímto nic nezmění, ba naopak by jim mělo být umožněno přístupu k odletevým halám a benefitům obou společností.

celá zpráva en
Zdroj informací: press.ba.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Rhenus expanduje do Asie

aktualizováno dne 8.9.2010

doprava ostatní

Rhenus AG & Co. KG podepsala smlouvu se společností Pro-Log Group založenou 31. srpna v Hildenu, Asie, aby získala většinový podíl akcií ve skupině. Tento krok umožní Rhenusu budoucí konsolidaci sítí v Asii. " V minolosti jsme neměli své vlastní nezávislé služby v oblasti vzdušné a námořní přepravy. Také nám chyběla distribuční centra na jihu a jihovýchodě Asie" uvedl Uwe Oemmelen člen představenstva společnosti Rhenus. "Pro Log-Group nám pomůže docílit odborných znalostí v oblasti logistických služeb do třetích zemí. Výsledkem těchto kroku bude, že budeme schopni nabídnout více komplexních služeb našim zákazníkům v Asii." Rhenus plně převezme kontrolu nad obchodními oblastmi Pro-Log Group v Číně a Honkongu." "Po té bude Rhenus Logistics Asia-Pacific Ltd. mnohem silnější společností než byla dosud."

celá zpráva en
Zdroj informací: de.rhenus.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Informace pro ENS v Evropské Unii

aktualizováno dne 7.9.2010

doprava ostatní

Od 1. ledna 2011 se stává povinným nařízení Evropské Unie č.1875/2006, Vstupní souhrné prohlášení. Toto pravidlo vyžaduje pokročilé elektronické prohlášení o zboží, které je dopravováno do celního prostoru EU. Toto nařízení platí pro: zboží, které je importováno do EU, pro zboží, které je přez EU přepravováno, zboží, které je přeloženo v evropském přístavu a své cílové místo má mimo EU a pro zboží zůstávající na palubě. Důvod tohoto nařízení je ten, aby celním autoritám bylo umožněno odhadnutí bezpečnostních rizik u zboží, které přijíždí do EU.
Časové požadavky na zaslání ENS dat závisí na způsobu dopravy zboží do EU: krátké lety (s trváním méně než 4 hodiny) data musí být zasláno po příletu, dlouhé lety (data musí být zaslána 4 hodiny před příletem na první letiště, které je na trase v EU), kontejnerová námořní přeprava (data musí být zaslána 24 hodin před naloděním), velkoobjemová námořní přeprava (data musí být zaslána 4 hodiny před přistáním v prvním přístavu EU), krátké námořní cesty ( data musí být odeslána 2 hodiny před přistáním v prvním přístavu EU.) Data u pozemní přepravy musí být dodány 1 hodinu před cílovým místem.
Zatímco je povinnost dopravců předložit požadovaná data v daném časovém úseku, ostatní strany mohou předložit vstupní informace se souhlasem přepravce. Dopravci potřebují obdržet následující informace pro odeslání ENS dat: odesílatel, příjemce, identifikace zásilky (včetně AWB, nebo čísla objednávky, dále HD apod.), kód pro typ balení, počet balení. Dále dle typu dopravy: dopravní označení pro balené zboží, číslo kontejneru, číslo plomby, hrubou hmotnost a kódy pro nebezpečné zboží.


Zdroj informací: www.domino.expeditors.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DPD CZ rozdává k balíkům DPD PRIVATE výrobky Apple!!!

aktualizováno dne 7.9.2010

doprava ostatní

Společnost DPD CZ opět reaguje na požadavky svých zákazníků a vytváří nové trendy v doručování zásilek B2C. Od července tohoto roku spustila, jako první v oblasti logistiky na českém trhu, spotřebitelskou soutěž zaměřenou na příjemce zásilek DPD PRIVATE. V rámci této soutěže rozdává k vylosovaným zásilkám výrobky Apple od společnosti iStyle.
Služba DPD PRIVATE, kterou společnost spustila na konci loňského roku, je určená především pro doručování zásilek zákazníkům eshopů. Příjemci zásilek si tuto službu chválí hlavně proto, že jsou prostřednictvím SMS informováni o doručení zásilky jeden den předem a mimo jiné mohou ovlivnit termín doručení. Nejvíce však příjemci zásilek oceňují možnost platby dobírky platební kartou, což je služba, kterou DPD poskytuje jako jediná přepravní společnost na českém trhu.
Od začátku července se eshopy mohou zapojit do spotřebitelské soutěže, v rámci které DPD každý měsíc losuje minimálně 3 příjemce zásilek a těm rozdává výrobky Apple. První losování již proběhlo začátkem srpna, kdy DPD výhercům předalo 1 iPhone a 2 iPody. Parterem této soutěže je společnost iStyle, která je v České republice Apple Premium Resseler.


celá zpráva
Zdroj informací: www.dpd.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
Česká pošta nově zavádí ČÁROVÝ KÓD na každé Doporučené zásilce

aktualizováno dne 6.9.2010

doprava ostatní

Na všech poštách v České republice je od 1. 9. 2010 spuštěno podání Doporučených zásilek s čárovým kódem.

    Každý podavatel, tedy i Vy, muže nyní využít výhod plynoucích ze zavedení čárového kódu:
    předání dat o podávaných zásilkách v elektronické podobě na USB klíči prostřednictvím elektronického podacího archu, který je dostupný na www.ceskaposta.cz/rck,
    využití možnosti polepování zásilek čárovými kódy jako podavatel – polepovač,
    usnadnění evidence podávaných zásilek a zjednodušení procesu podání.
    Smluvní podavatel zásilek může navíc pro podání využít webovou aplikaci PodáníOnline.


Zdroj informací: www.cpost.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
DB Schenker Logistics podporuje projekt Sociální automobil

aktualizováno dne 6.9.2010

doprava ostatní

Přepravní a logistická společnost Schenker spol. s r.o. podpořila v letošním roce projekt Sociální automobil. Zakoupením reklamních ploch na čtyřech automobilech přispívá DB Schenker Logistics ke zlepšení vozového parku občanských sdružení a zařízení ve čtyřech lokalitách v České republice, konkrétně v Brně, Liberci, Pardubicích a Praze.
„Rozhodli jsme se podpořit projekt Sociální automobil, protože dobře víme, jak je důležité mít kvalitní vozový park. V mnoha ústavech a zařízeních mají pracovníci k dispozici automobily ve špatném technickém stavu nebo zcela nevhodné pro přepravu znevýhodněných osob a nemají finance na nový vůz s odpovídajícími parametry. Věřím, že náš příspěvek pomůže tuto situaci zlepšit. V příštím roce plánujeme naši podporu dále rozšiřovat,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker spol. s r. o.


celá zpráva
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
408 pro Latinskou Ameriku - Peugeot se vrací na špičku jihoamerického trhu

aktualizováno dne 3.9.2010

doprava ostatní

Latinskoamerický Peugeot 408 bude vrcholem řady sedanů, které Značka vyrábí v Latinské Americe. Jeho cílem bude obohatit nabídku modelů Peugeot na tamním trhu.Peugeot 408 pro Latinskou Ameriku se bude vyrábět v továrně skupiny PSA Peugeot Citroën ve městě Palomar v blízkosti Buenos Aires. Nový model tak bude těžit ze zkušeností tohoto průmyslového podniku, jenž do dnešního dne vyrobil již 1,2 milionu automobilů.
Vývoj projektu byl skutečně globální. Vyžadoval totiž úzkou spolupráci mezi vývojovými týmy v Číně, kde se vůz prodává již od dubna tohoto roku, a jednotlivými výzkumnými a výrobními centry v Latinské Americe za přispění R&D center ve Francii, Číně, Brazílii a Argentině. Práce na vývoji stylu latinskoamerického Peugeotu 408, studie věnované doplňkovým výrobkům a zákaznické studie se prováděly lokálně, za pomoci pařížské centrály a střediska Sao Paulo Tech Center.


celá zpráva
Zdroj informací: www.peugeot.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
SCANIA doručí 119 kompletních obranných vozidel pro Lucembuk a Švédsko

aktualizováno dne 3.9.2010

doprava ostatní

SCANIA podepsala smlouvu s agenturou NAMSA, která zajišťuje správu a dodávní materiálu pro NATO. Předmětem smlouvy je dodání 31 nákladních vozidel pro všechna kola, 13 z nich má proti minovou a balistickou ochranu. Paralelně s touto objednávkou si švédské Ministerstvo obrany objednalo 88 logistických vozů a z toho 4 jsou plně vybaveny pro školení nových řidičů.
31 vozidel podle specifikace NATO, která se vyrobí pro Lucemburk mají 4 nápravy a pohon na všechna kola. První dodávka zároveň zahrnuje nový a vylepšení systém protibalistické ochrany STANAG úroveň 3 pro 13 nákladních vozů. Vozy mají veliký rozsah pro využití v mírových misích a 23 z nich je vybaveno hákovým tahačem v karoserii a 3 jsou vybaveny možností náhrady karoserie. Dodání vozů se má uskutečnit v roce 2011.


celá zpráva v en
Zdroj informací: www.scania.com
Kategorie novinky: automobilová doprava
DHL pomáhá v Pákistánu

aktualizováno dne 2.9.2010

doprava ostatní

Krizový tým DHL DHL Disaster Response Team (DRT) pro přírodní katastrofy pomůže při zpracování příchozí humanitární pomoci na letišti v Islámábádu
Poté, co silné monzunové povodně zpustošily sever země, potýká se Pákistán s podobnými následky i na jihu. Tím, jak povodně postupují ze severu, se počet lidí bez přístřeší zvyšuje o další tisíce, kteří se snaží utéci před vodou.
Po krátké průzkumné misi, vyslala společnost DHL 25. srpna 4 logistické specialisty do Islámábádu. Na základě mezinárodního memoranda začal tým připravovat provizorní sklad na vojenské části islámábádského letiště a začne pomáhat s tříděním a zpracováním humanitární pomoci. Tým DHL bude pomáhat zdarma ve spolupráci s OSN, zvláště s Úřadem pro koordinaci humanitární pomoci (OCHA) a Světovým potravinovým programem (WFP). Pozemní tým DHL bude zpracovávat příchozí pomoc od Světového potravinového programu i od jednotlivých států.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DHL pomáhá s dodáváním humanitární pomoci obětem ruských lesních požárů

aktualizováno dne 2.9.2010

doprava ostatní

Tváří v tvář zničujícím následkům lesních požárů v Rusku se tamní zaměstnanci rozhodli aktivně zapojit do pomoci s dodávkami jídla, oděvů a domácích potřeb lidem postiženým katastrofou. Tato prospěšná iniciativa DHL Express Rusko také zahrnuje věcnou a finanční sbírku, z jejichž výtěžku by se mělo nakoupit vybavení pro hasiče a ochranné obleky pro dobrovolníky bojující s živlem.
“Při přírodních katastrofách je fungující logistika zásadní pro pomoc postiženým. Jsem rád, že můžeme přiložit ruku k dílu a dopravit vše potřebné lidem v oblastech postižených ničivými požáry,” říká Rainer Wend, viceprezident pro veřejné zájmy a zodpovědnost.

celá zpráva
Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: ostatní doprava
DACHSER rozjíždí nové přímé linky

aktualizováno dne 2.9.2010

doprava ostatní

Od 1. 9. 2010 zavedl logistický provider DACHSER Czech Republic a.s. další přímé linky. Jeho zákazníci mohou od nynějška využívat přímého spojení sběrnou službou do nových destinací v Polsku, Německu a Rakousku. Posíleny byly také vnitrostátní linky.
„Zareagovali jsme na vysokou poptávku po našich logistických službách, která výrazně vzrostla v letošních letních měsících,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel společnosti DACHSER Czech Republic a.s. „Pro posílení struktury naší sítě jsme se rozhodli napřímit linky na některých exponovaných trasách a poskytnout tak našim zákazníkům ještě lepší dodací časy. Eliminace počtu překládek, která je toho výsledkem, také dále přispívá ke zvyšování kvality naší přepravy,“ dodává Jan Polter.
Od začátku září vyráží přímé linky DACHSERU z Brna do Sosnowce (Polsko), Vídně (Rakousko) a Radeburgu (Německo). Přímé spojení je od nynějška také na trase z Kladna do Dortmundu (Německo). K posílení došlo na vnitrostátních linkách z Hradce Králové do Ostravy a Českých Budějovic.
Většina přímých linek společnosti DACHSER Czech Republic a.s. využívá konceptu dvou výměnných nástaveb, které je možné libovolně přepřáhnout bez nutnosti překládky. To umožňuje operativní a rychlé přepravy i do vzdálenějších koutů Evropy s minimálním počtem překládek.


Zdroj informací: www.dachser.com
Kategorie novinky: pozemní doprava
Společnost AeroLogic má první ženskou pilotní posádku

aktualizováno dne 1.9.2010

doprava ostatní

Nákladní letecká přeprava AeroLogic, společný podnik DHL Express a Lufthansa Cargo, oficiálně představila svůj první pilotní tým, jehož členy jsou pouze ženy. Tato posádka má za sebou první úspěšný let letadlem Boeing 777F, kterého se zúčastnila velitelka Cristina Rossi, starší první důstojník Monika Kölling a první důstojník Stefanie Däubler.
Plánovaná trasa vedla z německého Lipska přes Bahrajn a Singapur do Nového Dilí a zpět. „Je to skutečně poprvé ve světě mezinárodního letectví, kdy pilotní posádku nákladního letounu tvoří pouze ženy. Jsme opravdu hrdí, že v naší společnosti pracuje tolik pilotek,“ říká manažer letových operací Josef Moser.
Ve firmě Aerologic v současné době tvoří podíl žen na pozici pilotů přibližně osm procent. Toto číslo tak zůstává vysoce nad mezinárodním průměrem. „Jsme rádi, že i naši obchodní partneři jsou stejně jako naše společnost velmi otevřeni novým trendům a možnostem, což dokládá nejenom tento případ,“ říká Pavla Křapová, tisková mluvčí ze společnosti DHL Express. DHL již více než rok využívá služeb společnosti Aerologic pro nákladní přepravu mezi Evropou a Asií.


Zdroj informací: www.dhl.com
Kategorie novinky: letecká doprava
Letiště Praha je nominováno na cenu za marketing a obchod

aktualizováno dne 1.9.2010

doprava ostatní

Letiště Praha je jako jediné letiště z východní Evropy nominováno na ocenění za marketingové aktivity (Airport Marketing Awards) za evropský region na největší světové události v leteckém průmyslu tzv. World Route Development Forum, která se tentokrát koná od 19. 9. – 21. 9. v kanadském Vancouveru.
Za každý region (Amerika, Asie, Afrika a Evropa) je vždy nominováno několik letišť. Za evropský region jsou v tomto roce nominována spolu s Letištěm Praha další čtyři letiště. O nominaci rozhodují letečtí dopravci, kteří o finalistech hlasují celý rok přes webovou stránku www.routesonline.com (srpen 2009 – srpen 2010). „Pro Letiště Praha je tato nominace ohromným úspěchem a potvrzením, že směr, kterým jsme se v komunikaci a prezentaci letiště vůči obchodním partnerům i veřejnosti vydali, je správný,“ řekl Jiří Pos, člen představenstva a vrchní ředitel pro letecký obchod, provoz a řízení majetku Letiště Praha.


celá zpráva
Zdroj informací: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká doprava
image003
Latest News
1.1.2010 jsme pro Vás spustili nový a unikátní logistický diskusní portál, kde naleznete nejen novinky na trhu, poptávky, nabídky, ale můžete se také přímo poradit s logistickými společnostmi, které zodpoví všechny Vaše otázky. Vstupte zdarma do nové sféry logistiky a dopravy ...


banner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

vtip týdne 15.jpg, 20kBbanner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy