REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


DISTRIBUČNÍ MODEL NÁHRADNÍCH DÍLŮ JIT (JUST-IN-TIME) PRO SAMSUNG ELECTRONICS


DHL Express vyvinula distribuční model JIT pro společnost Samsung Electronics, podle nějž dochází denně k přesunu průměrně 3 500 - 4 000 zásilek s náhradními díly ze skladu společnosti Samsung v nizozemské Bredě do celého evropského regionu. Toto řešení slouží jako ideální uspořádání pro předního korejského výrobce elektroniky a splňuje nejpřísnější požadavky nákladově efektivního distribučního modelu.

Co do obratu je skupina Samsung největší světový konglomerát. Společnost se skládá z bezpočtu mezinárodních, přidružených společností, z nichž většina je sdružená pod značkou Samsung, včetně společnosti Samsung Electronics, největšího světového výrobce elektroniky. Samsung Electronics nabízí širokou řadu produktů v oblasti spotřební elektroniky (mobilní telefony, LCD televizory), bílého zboží (lednice, mikrovlnné trouby), počítače a periferní zařízení (notebooky, tablety, monitory, tiskárny) a dalšího spotřebního elektronického zboží, jako jsou kompresory a klimatizační jednotky.


ÚKOL ostatní

V roce 2009 se DHL Express zúčastnila výběrového řízení na distribuci náhradních dílů pořádaného globálním centrem náhradních dílů společnosti Samsung Global Parts Center (GPCE), kterému až do té doby poskytovala služby společnost UPS, a to jak ve skladování, tak v distribuci náhradních dílů po Evropě. Hledalo se řešení, které by kombinovalo možnost co nejpozdějšího vyzvednutí s jednodenním přepravním časem do většiny destinací, a u předních servisních firem rovněž s vyzvednutím do poledne.


CÍLE

Společnost Samsung Electronics a Logistics Services (SELS) mají centrální organizaci v Nizozemsku. SELS poskytuje prodejním pobočkám společnosti Samsung v Evropě všechny logistické služby. Hotové výrobky společnosti se nacházejí ve dvou hlavních distribučních centrech v Tilburgu (NL) a Ganu (SK), odkud jsou distribuovány maloobchodním prodejcům. Provozy náhradních dílů pro Evropu se nacházejí v nizozemské Bredě, na 20 000 metrech čtverečních skladovací plochy. Tyto zásoby náhradních dílů používají především autorizované servisy. Celkově je na různých místech Evropy rozeseto přibližně 1 593 autorizovaných servisů společnosti Samsung a ty se specializují na záruční i pozáruční opravy produktů značky Samsung. Hlavním cílem přizpůsobeného distribučního modelu pro tohoto klienta je efektivita skladování společně s minimálním zpětným objednáváním chybějícího zboží a rychlým, spolehlivým jednodenním doručením do servisu při zachování nízkých nákladů na distribuci.

Zdroj obrázku:www.dhl.cz

ŘEŠENÍ

Oddělení Customer Operations společnosti DHL Express vyvinulo model, jehož prostřednictvím se přepravuje velké množství zásilek, které nepodléhají clení, přímo do regionálního distribučního střediska DHL Express v Bruselu. V tomto středisku se provádí zpracování zásilek. Obvykle by tuto úlohu plnila servisní centra v zemi původu zásilky. Tato změna v zaběhaném postupu umožňuje co nejpozdější vyzvednutí zásilky ve skladech v Bredě se zachovanou jednodenní přepravou do téměř všech destinací. Na podporu tohoto modelu vyvinuly společnosti Samsung a DHL spolehlivou IT infrastrukturu sloužící k výměně dat o zásilkách. Data o zásilkách, které má DHL zpracovat, jsou tedy poskytovány společností Samsung a zároveň jsou data z celého přepravního procesu plně viditelná společnosti Samsung. Postup zásilek se sleduje v centrálním centru zákaznických služeb v DHL Express Amersfoort (NL). V případě selhání služby bere věci do rukou přímo tento zákaznický servis a napravuje jej ještě tentýž den. S cílem zvýšit možnosti sledování nyní DHL Express zavádí globální systém řízení kvality ze světového překladiště DHL Express v Lipsku. DHL tedy dokáže sledovat všechny zásilky společnosti Samsung nepřetržitě a případně napravovat jakékoli selhání služby ještě během noci. To vše vede snaha o dosažení cílového přepravního času u co nejvyššího procenta zásilek.


INICIATIVY TRVALÉHO ZLEPŠOVÁNÍ

Automatická fakturace
Dovršením této úzké obchodní spolupráce byl společný vývoj řešení na podporu finančních postupů v rámci distribučního modelu: společnost Samsung investovala do vyhrazeného systému skenování, který měří a váží každou zásilku zvlášť. Následně jsou příslušná fakturační data odesílána do DHL. Informace se v DHL zkoordinují a společnosti Samsung se zašle faktura. Tento provozní režim zefektivňuje a usnadňuje finanční postupy jak ve společnosti Samsung, tak v DHL.

Efektivita balení
Přestože jde spíše o iniciativu mezi společností Samsung a jejím partnerem, který balí zásilky – společností BuhrmannUbbens – stojí za zmínku, že efektivnější systém balení umožnil společnosti Samsung výrazně ušetřit na fakturované hmotnosti.

B2C (ve vývoji)
Vývoj online prodeje má rovněž vliv na distribuci náhradních dílů. Online prodej spotřební elektroniky stále častěji vyžaduje odesílání náhradních dílů přímo na domácí adresu spotřebitele. Pro DHL Express jsou dodávky spotřebitelům obvykle složitější, protože lidé během pracovní doby, kdy DHL Express doručuje zásilky, většinou nejsou doma. Jak pro Samsung, tak pro koncového zákazníka i DHL to není ideální situace.

Potřebovali jsme najít řešení, které podporuje efektivnější proces přepravy a zároveň šetří přepravní náklady. DHL Express proto navrhla posílání menších (do 2 kg) produktů s nižší hodnotou (dálkové ovladače, kabely, šroubky, příručky atd.) spotřebitelům poštou prostřednictvím divize DHL Global Mail. Zásilky by se vyzvedly stejným způsobem jako všechny ostatní, a jakmile by dorazily do přepravního uzlu DHL Express v Bruselu, poštovní zásilky by se třídily samostatně (podle označení na štítku) a přesměrovaly by se do hlavního třídicího areálu Deutsche Post nedaleko německého Frankfurtu. V tuto chvíli by DP DHL zásilky předala do poštovní sítě evropských poskytovatelů poštovních služeb a poslední metry by už překonávali poštovní doručovatelé. Jedno vhození do schránky a přeprava je u konce.PŘÍNOSY

Každoročně posílá DHL z Bredy přibližně 1.400.000 zásilek s náhradními díly do bezpočtu lokalit ve 35 evropských zemích. Výhody pro Samsung jsou mnohačetné: Společnost Samsung má užitek z nákladově efektivního řešení přepravy, a proto je schopná poskytovat spolehlivé a rychlé distribuční služby do servisů v celé Evropě. Spolehlivá IT infrastruktura nabízí naprostou viditelnost každé zásilky po celou dobu přepravy. Efektivní fakturace v týdenních cyklech navíc zajišťuje velmi efektivní schopnost oprav případných chyb.


GLOSÁŘ

Globální QCC
Globální centrum kontroly kvality – Global Quality Control Center (GQCC), umožňuje sledování všech položek po celém světě v reálném čase a nabízí nepřetržitý proaktivní krizový management v případě jakýchkoli narušení přepravy. Centrum GQCC zajišťuje přístupnost informací na internetu do 15 minut od vyhodnocení kontrolního bodu.

Společnost Samsung se skládá z bezpočtu mezinárodních, přidružených společností, z nichž většina je sdružená pod značkou Samsung, včetně společnosti Samsung Electronics, největšího světového výrobce elektroniky. Samsung Electronics nabízí širokou řadu produktů v oblasti spotřební elektroniky (mobilní telefony, LCD televizory), bílého zboží (lednice, mikrovlnné trouby), počítače a periferní zařízení (notebooky, tablety, monitory, tiskárny) a dalšího spotřebního elektronického zboží, jako jsou kompresory a klimatizační jednotky.

DHL – Logistická společnost pro celý svět
DHL je přední globální společností poskytující logistické služby, a je tedy „Logistickou společností pro celý svět“. DHL svým zákazníkům poskytuje své zkušenosti a znalosti v mezinárodní expresní přepravě, letecké a námořní přepravě, železniční a pozemní přepravě a mezinárodních poštovních službách. Globální síť, kterou tvoří pobočky ve více než 220 zemích a územích a která zaměstnává po celém světě přibližně 275 000 zaměstnanců, nabízí zákazníkům služby vysoké kvality v kombinaci se znalostí místních poměrů, a plní tak jejich požadavky v rámci řízení subdodavatelského řetězce. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost podporou projektů na ochranu klimatu, náprav po přírodních katastrofách a vzdělávání. DHL je součástí Deutsche Post DHL. V roce 2011 vygenerovala skupina tržby ve výši 53 miliard EUR.


Zdroj informací:www.dhl.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ


NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:
-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek

Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
Autopůjčovna Mělník


sidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy