REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Články z dopravy a logistiky
Emirates Group hlásí 25. rok po sobě v zisku

aktualizováno dne 9.5.2013

ostatní

Emirates Group dnes oznámila, že již dvacátým pátým rokem po sobě skončila své hospodaření ve zisku a po silném růstu zakončila finanční rok v silné pozici navzdory trvajícím vysokým cenám paliva a špatnému celosvětovému hospodářskému prostředí. Finanční rok také zakončila s překročením několika milníků v navyšování kapacity a přepravy cestujících. V dnes vydaných finančních výsledcích skupiny za rok 2012-2013 společnost uvedla, že její čistý zisk stoupl o 34 % ve srovnání s minulým rokem na 3,1 miliardy AED (845 milionů USD). Navzdory vnějším výzvám, příjmy skupiny dosáhly hranice 77,5 miliard AED (21,1 miliard USD), což je ve srovnání s minulým rokem nárůst o 17 %. Pokladní hotovost skupiny vzrostla o 53 % a dosáhla slušných 27 miliard AED (7,3 miliardy USD). „Letošní finanční rok, který pro nás znamená 25 po sobě jdoucích let ziskovosti, se nám podařilo navýšit kapacitu nejvíce za celou naši historii, to je výkon, který jen dokazuje sílu naší značky a našeho vůdcovství,“ řekl Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a CEO, Emirates Airline a Group a dodal: „v průběhu finančního roku 2012 – 2013 skupina investovala přes 13,8 miliard AED (3,8 miliardy USD) do nákupu nových letadel, produktů, služeb a handlingového vybavení i do nově otevřeného hotelu JW Marriott Marquis v Dubaji. Tato investice vedla k rozšíření zákaznické základny a navyšování celosvětového povědomí o značce.

Více informací
Zdroj informací: www.theemiratesgroup.com
Zdroj obrázku: www.theemiratesgroup.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaOhlédnutí za veletrhem užitkových vozidel NUFAM Karlsruhe 2011

aktualizováno dne 18.10.2012

ostatní

 • Veletržní společnost Messe Karlsruhe etabluje veletrh užitkových vozidel NUFAM v mezinárodním výstavním kalendáři
 • Optimismus v odvětví užitkových vozidel: 284 vystavovatelů z 11 zemí předvedlo rozsáhlé spektrum exponátů
 • 16 300 návštěvníků využilo velmi kvalitní informační nabídku
 • S dobrým profilem, více koňskými silami a na větším prostoru zvládl veletrh užitkových vozidel na jihu Německa NUFAM od 14. - 17. dubna svoji “druhou rundu“. 284 vystavovatelů z 11 zemí vystavovalo rozsáhlé spektrum užitkových vozidel od lehkých až po těžká a předvedlo jejich výkony i příslušenství. Do Karlsruhe se přijelo o nabídce odvětví informovat 16 300 návštěvníků. „S průběhem veletrhu NUFAM jsme velmi spokojeni. Na straně vystavovatelů se naše očekávání s více než 284 vystavovateli ve třech předem rezervovaných halách a na volném prostranství více než naplnilo. Také na straně návštěvníků jsme svůj cíl značně překročili. Prodloužením veletrhu o jeden den jsme mohli značně zvýšit počet odborných návštěvníků, vysvětluje Klaus Hoffman, jednatel společnosti Karlruher Messe- und Kongress GmbH, organizující veletrhy a kongresy.
  „Veletržní společnosti Karlsruhe se 2. ročníkem veletrhu NUFAM podařilo v Karlsruhe etablovat důležitou tematickou oblast.

  Celý článek
  Zdroj informací:www.nufam.de
  Zdroj obrázku:www.nufam.de
  Kategorie novinky: ostatní  Společnost DAF představuje novou modelovou řadu Euro 6 XF

  Nová vozidla s aerodynamickým designem jsou etalonem ve své třídě

  aktualizováno dne 26.9.2012

   automobilová

  Společnost DAF na veletrhu nákladních vozidel IAA v Hannoveru představila svoji novou vlajkovou loď - Euro 6 XF. Výroba nového modelu XF započne na jaře 2013. Charakteristické pro vozidla DAF byla vždy maximální efektivita dopravy. Díky tomu si DAF upevnil své vedoucí postavení v nízkých provozních nákladech a vysokém výkonu. Model Euro 6 DAF XF se vyznačuje zcela novým podvozkem, motorem Euro 6 PACCAR MX s nízkou spotřebou paliva, aerodynamickým tvarem kabiny a moderním prostorným interiérem.
  „Zásadní investice společnosti DAF do nového modelu Euro 6 XF je odrazem našeho strategického plánu růstu, který je postaven na skvělém provozním výkonu,“ prohlásil Harrie Schippers, prezident společnosti DAF a viceprezident společnosti PACCAR. „Jedná se o nejkomplexnější konstrukční řešení a vývojový program za 84letou historii společnosti DAF. Nový model DAF XF doplňuje naše oceňované modely CF a LF.“
  Při vývoji nové generace motorů Euro 6 navázala společnost DAF na 12,9litrový motor PACCAR MX, který si v Evropě i v Severní Americe získal vynikající pověst pro svou spolehlivost, hospodárnost a vysoký výkon. Motor PACCAR MX-13 charakterizuje kombinace osvědčených moderních technologií a velkého množství technických inovací.

  Celý článek
  Zdroj informací:www.daf.eu
  Zdroj obrázku:wwww.daf.eu
  Kategorie novinky: automobilová doprava  DISTRIBUČNÍ MODEL NÁHRADNÍCH DÍLŮ JIT (JUST-IN-TIME) PRO SAMSUNG ELECTRONICS

  ostatní

  DHL Express vyvinula distribuční model JIT pro společnost Samsung Electronics, podle nějž dochází denně k přesunu průměrně 3 500 - 4 000 zásilek s náhradními díly ze skladu společnosti Samsung v nizozemské Bredě do celého evropského regionu. Toto řešení slouží jako ideální uspořádání pro předního korejského výrobce elektroniky a splňuje nejpřísnější požadavky nákladově efektivního distribučního modelu. Co do obratu je skupina Samsung největší světový konglomerát. Společnost se skládá z bezpočtu mezinárodních, přidružených společností, z nichž většina je sdružená pod značkou Samsung, včetně společnosti Samsung Electronics, největšího světového výrobce elektroniky. Samsung Electronics nabízí širokou řadu produktů v oblasti spotřební elektroniky (mobilní telefony, LCD televizory), bílého zboží (lednice, mikrovlnné trouby), počítače a periferní zařízení (notebooky, tablety, monitory, tiskárny) a dalšího spotřebního elektronického zboží, jako jsou kompresory a klimatizační jednotky. ÚKOL- V roce 2009 se DHL Express zúčastnila výběrového řízení na distribuci náhradních dílů pořádaného globálním centrem náhradních dílů společnosti Samsung Global Parts Center (GPCE), kterému až do té doby poskytovala služby společnost UPS, a to jak ve skladování, tak v distribuci náhradních dílů po Evropě. Hledalo se řešení, které by kombinovalo možnost co nejpozdějšího vyzvednutí s jednodenním přepravním časem do většiny destinací, a u předních servisních firem rovněž s vyzvednutím do poledne.

  Celý článek
  Zdroj informací:www.dhl.cz
  Zdroj obrázku:www.dhl.cz
  Kategorie novinky:ostatní  Premiéra silničního vlaku SARTRE na veřejných komunikacích

  automobilová

  Poprvé v historii absolvoval silniční vlak tvořený vozy Volvo XC60, Volvo V60, Volvo S60 a jedním nákladním vozidlem v automatickém režimu jízdu za vedoucím automobilem po veřejné komunikaci, na níž se pohybovali další účastníci silničního provozu. Historická zkouška, která proběhla ve Španělsku, byla mimořádně úspěšná. Zkoušky konvojů vozidel v rámci projektu SARTRE (Safe Road Trains for the Environment), na kterém se společně podílejí Ricardo UK Ltd, Applus+ Idiada, Robotiker, Institut für Kraftfahrzeuge Aachen (IKA), SP Technical Research Institute, Volvo Technology a Volvo Car Corporation, postupují kupředu. Významný pokrok se uskutečnil minulý týden na dálnici poblíž Barcelony - historicky první zkušební jízda silničního vlaku mezi ostatními účastníky silničního provozu. „Během jednoho dne jsme ujeli 200 km a test dopadl dobře. Jsme skutečně nadšeni,“ říká Linda Wahlström, vedoucí projektu SARTRE ve společnosti Volvo Car Corporation. Silniční vlak je tvořen vedoucím vozidlem řízeným profesionálním řidičem, za kterým následují další automobily. S využitím stávajících bezpečnostních systémů firem Volvo Car Corporation a Volvo Technology - včetně prvků, jako jsou kamery, radar či laserová čidla - automobily sledují vedoucí vozidlo i další auta v jejich bezprostředním okolí.

  Celý článek
  Zdroj informací:www.volvocars.com
  Zdroj obrázku:www.volvocars.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nová souprava LEO Express se poprvé předvedla

  železniční

  Český železniční dopravce LEO Express ve čtvrtek 24.5.2012 poprvé představil veřejnosti svou novou moderní vlakovou soupravu, se kterou začíná v letošním roce přepravovat cestující mezi Prahou a Ostravou. Hosté na zkušebním okruhu u Velimi tak měli jedinečnou možnost si zblízka důkladně prohlédnout její zevnějšek i interiér: od super luxusní třídy Premium, přes všudypřítomné LCD obrazovky, speciální místa pro handicapované až po moderní toalety. Testovací jízdy také prokázaly vysoký jízdní komfort této technologicky vyspělé elektrické soupravy. Po úspěšném absolvování testů na zkušebním okruhu vyrazí devadesátimetrový vlak LEO Express na zkušební jízdy mezi Prahou a Ostravou. Do prosince letošního roku LEO Express postupně přebírá od švýcarské firmy Stadler Rail Group ještě další čtyři nové soupravy, se kterými na zmíněné první trase nabídne dosud nebývalé pohodlí a velmi kvalitní služby. „Dnešní den startuje novou éru české železnice. Je to vlastně první nový vlak, který český soukromý vlakový dopravce nasazuje na dálkovou trasu. Soupravy Leo Express se řadí mezi nejmodernější v Evropě, švýcarský výrobce Stadler je vyrobil na míru přesně podle našich požadavků speciálně pro české zákazníky,“ vysvětluje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. Upozorňuje přitom, že tyto vlaky „v mnoha parametrech představují to nejlepší, co budou moci cestující na tuzemské železnici využít. Přinášejí jedinečné spojení vysoké rychlosti, respektive krátké doby jízdy, s poskytováním vysoce kvalitních služeb plně srovnatelných s úrovní cestování západní Evropy. My chceme, aby se cestující v našich vlacích skutečně bavili a cítili se během jízdy pohodlně a odpočinkově.

  Celý článek
  Zdroj informací:www.le.cz
  Zdroj obrázku: www.le.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  Předání 111 111. autobusu vyrobeného ve Vysokém Mýtě - Irisbus šestkrát jedničkou

  automobilová

  Irisbus šestkrát jedničkou. Dne 3. května 2012 byl slavnostně předán 111 111. autobus vyrobený v továrně ve Vysokém Mýtě. Vozidlo IVECO IRISBUS Citelis CNG 12m převzal Ing. František Vilím, předseda představenstva a ředitel společnosti, Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. K slavnostnímu předávání vozidel dochází většinou v případě jejich kulatého výrobního čísla. U IVECO IRISBUSU s pořadovým číslem 111 111 však šest jedniček za sebou není náhodných, ale ukazuje na stejný počet zcela výjimečných rysů výrobního závodu Iveco Czech Republic, a.s. ve Vysokém Mýtě, největšího závodu IVECO IRISBUSU, největšího nejen v regionu, v celé České republice ale i ve Střední Evropě. Jednička ve výrobě. Továrna ve Vysokém Mýtě byla založena v roce 1895 Josefem Sodomkou, první autobus na podvozku Škoda vyjel na vozovku v roce 1928. Během více než 84 let se prostory továrny rozrostly z původních 320 m2 na současnou plochu 225 000 m2, přičemž zastřešené plochy činí 61 000 m2. Roční výroba autobusů v továrně ve Vysokém Mýtě přesáhla hranici tisíce kusů v roce 1998, dvoutisícová meta byla díky masivnímu nárůstu zájmu o řadu 900 a také díky náběhu výroby modelů Crossway a Recreo překonána v roce 2006. Na překročení bájné hranice tří tisíc vyrobených kusů si závod IVECO IRISBUSU ve Vysokém Mýtě musel v novodobé historii počkat do roku 2008. Roky recese globální ekonomiky přinesly snížení výrobních objemů. V loňském roce však produkce ve Vysokém Mýtě – a to nejen díky meziročnímu navýšení výroby Citelisů, významně vzrostla a zůstala jen těsně pod třítisícovou hranicí (2972 kusů). Tato úctyhodná hodnota představuje 84 % ze všech autobusů vyrobených v Česku, tedy neohrožené prvenství vysokomýtské továrny ve výrobě.

  Celý článek
  Zdroj informací:web.iveco.com
  Zdroj obrázku:web.iveco.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Hlavní dráha na letišti Praha/Ruzyně projde generální opravou

  letecká

  Hlavní dráha na letišti Praha/Ruzyně označená RWY 06/24 projde generální opravou. Důvodem je technický stav této dráhy, způsobený jejím dlouhodobým využíváním. Oprava je rozdělená do tří etap plánovaných v letech 2012, 2013 a 2014. V současné době má Letiště Praha detailně připravenou 1. etapu, která bude realizována v období od 15. května do 8. srpna 2012. Na základě jednání se zástupci hustě osídlených městských částí Prahy a Kladenska, které jsou dotčeny při využití vedlejší dráhy, Letiště Praha zajistilo provoz tak, aby se v maximální možné míře využívala zkrácená hlavní dráha. Jedním z pozitivních přínosů opravy je také fakt, že po realizaci celé generální opravy budou pravidelné jarní a podzimní údržby trvat pouze tři až pět dní místo dosavadních dvou až tří týdnů. Hlavní dráha je v provozu od roku 1963, tedy 49 let. Tato dráha je pro srovnání o devět let starší než dálnice D1. Její stav je takový, že již nestačí pravidelné jarní a podzimní, zpravidla čtrnáctidenní, údržby a opravy. Jejich délka se postupně prodlužuje. Hlavními důvody opravy jsou praskliny betonových desek, vylamování částí betonu v místě prasklin a praskliny v asfaltovém povrchu. Příčinou je již zmíněné vysoké stáří povrchů i konstrukce vozovky. Důvodem pro výběr termínu generální opravy jsou vhodné meteorologické podmínky pro příslušné stavební práce. „S průběhem první etapy a plány celé generální opravy jsme detailně seznámili zástupce všech městských částí Prahy, Kladna a obcí či občanských sdružení z lokalit dotčených provozem na vedlejší dráze, která bude během generální opravy využívána společně se zkrácenou hlavní dráhou,“ uvedl ředitel Letiště Praha Jiří Pos a dodal: „S ohledem na jejich požadavky jsme ve spolupráci s Řízením letového provozu nastavili pravidla pro přílety a odlety tak, aby se v maximální možné míře využívala zkrácená hlavní dráha.“

  Celý článek
  Zdroj informací:www.prg.aero
  Zdroj obrázku: www.prg.aero
  Kategorie novinky: letecká doprava  Nové Volvo Truck Centrum v Olomouci otevřeno

  automobilová

  Společnost Volvo Truck Czech s.r.o. zahájila činnost již jedenáctého Volvo Truck Centra a to v Olomouci. Oficiálním otevřením olomouckého servisu, které proběhlo dnes 2. 3. 2012 se síť servisů po České republice provozovaných výhradně společností Volvo Truck Czech s.r.o. rozrostla o další provozní místo. V srpnu 2011 jsme zahájili výstavbu nového Truck Centra v Olomouci. Stavba je umístěna na pozemku o rozloze 20 750 m2 v nově budované průmyslové zóně u obce Hněvotín, na okraji Olomouce. Pozemek je snadno přístupný, dobře viditelný a strategicky položený - přímo u křížení komunikací R46 (E462 Brno - Olomouc) a R35 (E442 - Ostrava-Hradec Králové). Stavbu prováděla firma IMOS Brno, a.s., závod Ostrava. Stavební práce byly zahájeny 24.8.2011 a dokončeny 31.1.2012. Otevřením dalšího servisního místa Volvo Trucks opět vyplníme volná místa v naší servisní síti a tím nabídneme širší portfolio našich služeb zákazníkům Volvo. Oficiálního otevření se zúčastnili nejen naši zákazníci, ale i obchodní partneři, místní zastupitelé, media a zástupci společnosti Volvo Trucks, Volvo Stavební stroje a Volvo finanční služby. „Včetně nově otevřeného Volvo Truck Centra v Olomouci provozuje společnost Volvo Truck Czech celkem 11 vlastních servisních středisek po celé České republice. Uvedením do provozu servisu v Olomouci jsme dovršili první fázi rozšiřování naší vlastní servisní sítě. Truck Center Olomouc bude naše stěžejní moravské středisko vybavené veškerým moderním technickým vybavením a zázemím, které je pro naši práci potřebný. Toto Truck Centrum nebude postrádat ani takové služby jako klempírnu či automatickou myčku nákladních vozidel." řekl Robert Grozdanovski, generální ředitel společnosti Volvo Truck Czech, během slavnostního zahájení.

  Celý článek
  Zdroj informací:www.volvotrucks.com
  Zdroj obrázku:www.volvotrucks.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ


  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:
  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek

  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
  Autopůjčovna Mělník


  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy