REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky auto-moto
Usain Bolt „jde za zlatem" se společností Nissan

aktualizováno dne 19.10.2012

automobilová

 • Nejrychlejší muž světa se bude podílet na vývoji GT-R „sBoltovým výkonem"
 • Olympijský šampión rozšiřuje svou roli zvyslance značky na „Ředitele jedinečných zážitků"
 • Jedinečné GT-R ve zlatém provedení, inspirované tímto medailovým vítězem, bude vydraženo pro nadaci Usain Bolt Foundation
 • Usain Bolt, nejrychlejší muž světa a olympijský vítěz ve sprintu, se soustředí na další rekordní výkon a nabízí svou vášeň a soutěžní instinkt týmu Nissan, který vyvíjí speciální „Boltovu" verzi vozu GT-R. Usain Bolt, držitel světových rekordů a majitel sbírky medailí z londýnské olympiády, podepsal unikátní dohodu se společností Nissan Motor Co, Ltd, na jejímž základě rozšiřuje svou roli z vyslance značky pro vůz GT-R, který dosahuje rychlosti 315 km/h, na „Ředitele jedinečných zážitků", a bude se podílet na ambiciózní globální marketingové kampani firmy. Usain Bolt ve světovém sídle společnosti Nissan uvedl: „Závodění je mou inspirací. Chci pomoci společnosti Nissan stát se ještě atraktivnější značkou." Toshiyuki Shiga, provozní ředitel společnosti, uvítal podporu Usaina Bolta a prohloubení jeho vazeb se společností Nissan - když se před zahájením olympijských her v Londýně stal mluvčím značky. „Nissan sdílí ducha vzrušení, který uchvátil publikum na celém světě během olympijských her v Londýně. Nikdo jiný než Usain Bolt nemůže být kvalifikovanější k tomu, aby nám pomohl převádět tohoto ducha do skvělých zážitků," uvedl Shiga.

  Více informací
  Zdroj informací:newsroom.nissan-europe.com
  Zdroj obrázku:newsroom.nissan-europe.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Řidiči, pozor! 1. listopad se blíží a s ním i povinnost užít zimní pneumatiky

  aktualizováno dne 18.10.2012

  automobilová

  Zákon o silničním provozu stanovuje povinnost užít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. V tomto období musí mít vozidlo zimní pneumatiky vždy, pokud se nachází na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo tyto jevy lze vzhledem ke klimatickým podmínkám očekávat. Oproti loňsku se tak nic nemění. V zimním období, tj. od 1. listopadu do 31. března, budou muset řidiči používat zimní pneumatiky. Tato povinnost je platná celoplošně od loňské zimní sezóny. Vyskytuje-li se na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza, vozidlo musí mít zimní pneumatiky vždy. To platí i v podmínkách, dají-li se takové podmínky očekávat. Řidič má tak nadále odpovědnost vůči sobě i ostatním účastníkům silničního provozu. Ke změně legislativy pro letošní motoristické zimní období tedy nedochází. „Již letos na jaře jsem prohlásil, že i nadcházející zima zůstane beze změny. Právní úpravu tak budeme realizovat ne dříve, než od sezóny 2013/14," řekl k případné úpravě legislativy ministr dopravy Pavel Dobeš. Ministerstvo dopravy upozorňuje, že dopravní značení „Zimní výbava" zůstává nadále v platnosti. Obcím zůstává možnost dopravní značku umístit na svém území. Tam, kde dopravní značka bude umístěna, musí mít vozidlo zimní pneumatiky i v případě příznivého počasí.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mdcr.cz
  Zdroj obrázku:www.mdcr.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Fleetové ceny ČR mají své nositele

  aktualizováno dne 16.10.2012

  automobilová

  Slavnostním galavečerem v pražském hotelu Dorint Hotel Don Giovanni vyvrcholil pátý ročník ankety ALD Automotive Fleet Awards. Největší domácí specializovaná anketa zaměřená na správu vozových parků a firemní automobily byla opět vyhlášena v celkem jednadvaceti kategoriích. Šest z nich je zaměřeno na produkty spjaté se správou vozových parků, třináct na samotné automobily a dvě ocenění jsou osobnostní. Mezi společnostmi oceněnými v jednotlivých produktových kategoriích ankety ALD Automotive Fleet Awards jsou Toyota Financial Services Czech, s.r.o. za systém TFS Online pro finanční leasing a úvěr (kategorie Financování vozového parku), LeasePlan Česká republika, s.r.o. za službu „Driver´s Service“ pro řešení poškození vozidel (Full Service správa vozového parku), Allianz pojišťovna a.s. za Šestý smysl Allianz pojišťovny (Pojištění), Princip, a.s. za službu Webdispečink (Elektronické a telematické systémy), ELIT CZ, spol. s r.o. za program Car Fleet Service (Servis vozového parku) a Toyota Motor Czech, spol. s r.o. za hybridní technologii Hybrid Synergy Drive (Ekologický přístup). Fleetovými manažery roku se stali Jiří Šubrt ze společnosti Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. a Petr Králíček ze společnosti Philip Morris Česká republika, a.s. Tradičně nejsledovanější je v rámci ALD Automotive Fleet Awards anketa Firemní auto roku™, ve které je hodnocení prováděno reprezentativní porotou složenou ze stovky manažerů nejrůznějších firem působících v České republice.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mazda.cz
  Zdroj obrázku:www.mazda.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Společnost Honda podepsala memorandum týkající se uvedení vozidel poháněných palivovými články na trh v severských zemích

  aktualizováno dne 15.10.2012

  automobilová

  Společnosti Honda, Toyota, Nissan a Hyundai podepsaly v Kodani Memorandum o porozumění (MoU) s organizacemi severských zemí podporujících uvedení elektromobilů poháněných palivovými články (FCEV) na trh a rozvoj infrastruktury čerpacích stanic na vodík v letech 2014 až 2017. Toto memorandum zdůrazňuje odhodlání společnosti Honda zaměřit se na vývoj elektromobilů s palivovými články, které Honda považuje jako jedinou technologii s nulovými emisemi. Společnost Honda se zabývá výzkumem a vývojem palivových článků od poloviny osmdesátých let a od té doby stojí v čele jak výzkumu a vývoje, tak i v prodejích této technologie. Minulý měsíc Honda oznámila, že v roce 2015 uvede na trh v Japonsku, USA a Evropě zcela nový elektromobil poháněný palivovými články. Tento nový vůz představí další technologický pokrok a významné snížení nákladů. Podepsané Memorandum se snaží vytvářet dialog s veřejnými a soukromými subjekty v Norsku, Švédsku, na Islandu a v Dánsku o urychlení uvedení FCEV vozidel na trh. Memorandum navazuje na dohodu podepsanou výrobci automobilů v Evropě v roce 2009, která označila rok 2015 jako možný horizont pro uvedení těchto vozidel na trh v regionech, kde je k dispozici infrastruktura čerpacích stanic na vodík.

  Více informací
  Zdroj informací:www.honda.cz
  Zdroj obrázku:www.honda.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  SHELL A FERRARI: JIŽ 500. SPOLEČNÝ ZÁVOD VE FORMULI 1

  aktualizováno dne 9.10.2012

  automobilová

  Výročí 500. společného závodu oslaví Shell a Ferrari o nadcházejícím víkendu v průběhu Velké ceny Singapuru formule 1. Dlouholetý vztah společnosti Shell a Ferrari představuje základ jednoho z nejprogresivnějších partnerství v současném motorsportu. Technická spolupráce Shell s Ferrari neusiluje jen o úspěch na trati – jejím cílem je i přenos závodních technologií z okruhu na silnici. Například v nových benzínech Shell V-Power Nitro+ a stooktanovém Shell V-Power Nitro+ Racing, které jsou dostupné od 5. září 2012 v celé síti čerpacích stanic Shell v České republice, se používají stejné modifikátory tření jako v závodních palivech vyvíjených pro monoposty Ferrari ve formuli 1. Nejnovější výkonná benzínová paliva Shell V-Power Nitro+ mají z 99 % stejné složení jako závodní palivo Shell V-Power používané stájí Scuderia Ferrari v mistrovství světa formule 1 v sezóně 2012. „Naši zákazníci si díky zbrusu novým benzínům Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Racing mohou dopřát téměř stejné palivo jako to, které bude v nádrži monopostu Fernanda Alonsa a Felipeho Massy o tomto víkendu během Velké ceny Singapuru,“ říká Petr Šindler, manažer komunikace, Shell Czech Republic a.s. V rámci oslav výročí vyjedou Fernando Alonso a Felipe Massa na dráhu se speciálním logem „500 RACES“ na předním a zadním křídle monopostů. Fernando Alonso již včera v Singapuru představil unikátní simulátor vyvinutý společností Shell.

  Více informací
  Zdroj informací:www.shell.cz
  Zdroj obrázku:www.shell.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Nový Hyundai Santa Fe přichází na český trh

  aktualizováno dne 21.9.2012

   automobilová

  V úterý 18.9.2012 byl v České republice zahájen prodej nového Hyundai Santa Fe. Nová generace vozů Santa Fe hodlá navázat na úspěchy značky Hyundai v evropském segmentu D-SUV. Novinka nabízí evropským zákazníkům nový design, větší komfort a kvalitu i řadu přepracovaných motorů s větší hospodárností. Výsledkem je vzhledově přitažlivý lifestylový vůz se sofistikovanou konstrukcí, který je dalším potvrzením prémiové kvality Hyundai. Třetí generace Santa Fe inspirovaná typickým pojetím designu značky Hyundai s důrazem na fluidní tvary přichází se svým vlastním stylistickým konceptem, který vystihuje intenzivní a dynamickou atmosféru v přírodě, během formování bouře. Hyundai očekává, že nová generace modelové řady Santa Fe přispěje opět k silnému postavení své značky na trhu SUV a během prvního plného roku prodeje v roce 2013 získá více než 5% podíl ve svém tržním segmentu v Evropě. Evropští zákazníci budou mít na výběr tři varianty motorů včetně nového, mimořádně hospodárného turbodieselu 2,0 CRDi VGT, který splňuje už s předstihem emisní normu Euro 6. Tato jednotka poskytující nejvyšší výkon 110 kW (150 k) emituje pouhých 159 gramů CO2 na kilometr.

  Více informací
  Zdroj informací:www.press.hyundai.cz
  Zdroj obrázku:www.press.hyundai.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Iveco Irisbus dostává velkozakázku od společnosti Deutsche Bahn AG

  aktualizováno dne 19.9.2012

   automobilová

  Ramcová smlouva pro německou DB Regio Bus zahrnuje dodávky jedné varianty tohoto typu se sníženým nástupem (Crossway LE, low entry). Autobusy třídy 12 m jsou z praktického hlediska pohodlné dle nejnovější technické úrovně. Používají se převodovky různého provedení ZF a Voith. K pohonu všech autobusů byl zvolen motor Cursor jen s 8 litry zdvihového objemu, ale s 330 PS. Společnost DB Regio AG přitom sází na osvědčenou ale zároveň také na čistou techniku, která je konformní ve smyslu EEV. EEV (enhanced environmentally friendly vehicle/ekologicky zvlášť šetrné vozidlo) přitom požaduje nejpřísnější t.č. platné hodnoty výfukových splodin. Tato technologie, vyjadřovaná u Iveco Irisbus postupem SCR, je se zřetelem na aspekt náklady/užitek neporazitelná, přičemž šetří životní prostředí v nejvyšší míře. Motor Cursor, to nejlepší ve své třídě ve smyslu váhy, se vyznačuje vedle své účinnosti při spotřebě paliva také nízkou hlučností při provozu. Tuto výhodu oceňují jak hosté při jízdě, tak okolní účastníci provozu. Vůz Crossway z dílny Iveco Irisbus je v evropském měřítku lídr na trhu a získává stoupence, vedle jmenovaných hodnot hospodárnosti a komfortu, také dlouhými intervaly údržby a velmi dobrou přístupností ke všem svým částem. Vozidla budou vyráběna ve výrobním závodě Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě. Sascha Kaehne, vedoucí prodeje Iveco Irisbus, vidí v rozhodnutí pro Crosswaye potvrzení koncepce konstrukční řady.

  Zdroj informací:web.iveco.com
  Zdroj obrázku:web.iveco.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Podívejte se, jak hybrid Opel Ampera stanovil nový český rekord !

  aktualizováno dne 11.9.2012

   IT

  Český rekord v ujetí nejvíce kilometrů na jednu nádrž byl stanoven. Výzvu následovníkům ustavil hybridní vůz Opel Ampera, který objel celou Českou republiku a urazil neuvěřitelných 2736 kilometrů. Triumfální cestu jsme mohli sledovat v přímém přenosu díky GPS modulu, ukrytému pod kapotou tohoto futuristického vozu.
  Publicista Jakub Špaček s Amperou vyrazil 24. srpna z Prahy a na stejné místo se vrátil o více než týden později. Republiku obkroužil na jednu nádrž a spálil přesně 31,2 l benzinu. Zbytek energie získával na speciálních čerpacích stanicích pro elektromobily i z obyčejných zásuvek elektrické sítě. Regulérnost rekordu potvrdila agentura Dobrý den pomocí GPS monitoringu na stránkách www.GPSdozor.cz. GPS modul podával informace o poloze vozidla, jeho aktuální rychlosti i ujeté vzdálenosti. To vše v reálném čase a veřejně dostupné na online mapě. Jak trasa vypadala a kam hybrid zavítal se podívejte tady: http://www.gpsdozor.cz/sledovani-cesty-za-rekordem.html.

  Více informací
  Zdroj informací:www.gpsdozor.cz
  Zdroj obrázku:www.gpsdozor.cz
  Kategorie novinky: IT v dopravě  Rekordní hodnocení bezpečnosti nového Volva V40 v testu Euro NCAP

  aktualizováno dne 5.9.2012

   automobilová

  Nové Volvo V40 získalo v kolizním testu Euro NCAP nejvyšší známku pěti hvězdiček. Celkový výsledek je nejlepší, jaký kdy byl v historii tohoto institutu dosažen. „Je to fantastický výsledek. Jsme velmi hrdí, že máme jedno z nejbezpečnějších aut na světě. Učinili jsme tak další důležitý krok k dosažení našeho cíle pro rok 2020 - aby ve vozech Volvo nikdo nezemřel ani nebyl vážně zraněn,“ říká Thomas Broberg, vedoucí bezpečnostní poradce ve společnosti Volvo Car Corporation. Evropský bezpečnostní institut Euro NCAP uvádí od roku 2009 celkové hodnocení pro každý model automobilu, který testuje. Samostatné testy se provádějí ve čtyřech různých podkategoriích, ze kterých poté vzejde celková známka. Mezi tyto čtyři kategorie patří ochrana dospělých cestujících, ochrana dětí, ochrana chodců a asistenční funkce. Rekordně vysoký nebyl jen celkový výsledek. Ochrana dospělých pasažérů nového Volva V40 byla také oceněna nejvyšší známkou v historii tohoto testu, a to celých 98 %. Během vývoje nového Volva V40 bylo cílem zkonstruovat jej se stejnou úrovní bezpečnosti, jako mají větší vozy. Základem tohoto vynikajícího výsledku je holistický přístup, silná konstrukce a systémy, jako např. systém ochrany při nárazu zezadu WHIPS. V kategorii bezpečnostních asistenčních funkcí získalo Volvo V40 maximální možný počet bodů. „Nové Volvo V40 bylo představeno jako nejinteligentnější a nejbezpečnější auto ve své třídě.

  Více informací
  Zdroj informací:www.volvocars.com
  Zdroj obrázku:www.volvocars.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  SEAT PŘINÁŠÍ MODELY IBIZA 1.2 TSI ZA NEVÍDANÉ CENY.

  aktualizováno dne 5.9.2012

   automobilová

  SEAT připravil pro české zákazníky novou lákavou nabídku. Pětidveřový hatchback Ibiza a rodinné kombi Ibiza ST v nejnovějším provedení pro modelový rok 2013 lze pořídit s temperamentním a zároveň úsporným motorem 1.2 TSI o výkonu 77 kW (105 k) již za 224 900 Kč (Ibiza), resp. 239 900 Kč (Ibiza ST). Uvedená cena přitom zahrnuje rozsáhlou akční výbavu a jako bonus navíc také prodlouženou záruku výrobce na 4 roky nebo maximálně 40 000 km. Bohatá sériová výbava akčních modelů obsahuje klimatizaci, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, přední mlhovky s integrovanou funkcí odbočovacích světel, ABS, 15“ kola, airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, rádio s přehrávačem CD/MP3, ovládáním pod volantem a vstupem pro externí přehrávač AUX-in, elektrické ovládání předních oken, podélné střešní nosiče pro verzi ST, osvětlenou schránku před spolujezdcem s objemem 10,7 l, ISOFiX pro ukotvení autosedačky na zadních sedadlech, dělené a sklopné zadní sedadlo, tříbodové bezpečnostní pásy na zadních sedadlech a pokročilé funkce brzdové soustavy. Díky nejmodernějším koncernovým technologiím a atraktivnímu vzhledu mají vozy modelové řady SEAT Ibiza nejlepší předpoklady pro úspěch mezi náročnou konkurencí, což potvrzují i výsledky nezávislých testů odborných časopisů. Ibiza například obstála na „jedničku“ v sofistikovaném testu časopisu Auto Bild a stala se nejspolehlivějším vozem ve svém segmentu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.seat.cz
  Zdroj obrázku:www.seat.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  INSPIROVANÝ VÝKON S NULOVÝMI EMISEMI NA AUTOSALONU V PAŘÍŽI

  aktualizováno dne 31.8.2012

   automobilová

  Koncepční vůz Infiniti LE Concept, další významný krok této značky na cestě za ekologicky odpovědnými a přitom výkonnými luxusními vozy, je skutečné Infiniti, kterému chybí jediné: výfuk. Infiniti LE Concept, jehož evropská premiéra se uskuteční 27. září na pařížském autosalonu v pavilonu 1, doplní mnohokrát oceněný sportovní koncepční vůz Infiniti EMERG-E a sériově vyráběný hybridní model M35h na jedinečné přehlídce výkonných automobilů bez kompromisů. “Infiniti LE Concept je koncepční model vyvinutý se záměrem sériové výroby – většina toho, co vidíte, se brzy stane skutečností,“ uvedl Bernard Loire, viceprezident společnosti Infiniti pro Evropu, Blízký východ, Indii a Afriku. „Zatím je sice předčasné mluvit o tom, kdy a kde bude uveden do prodeje, ale zesilující trend podpory elektromobilů v poslední době je velmi povzbudivý – například Francie zvýšila podporu pro jejich nákup z 5000 na 7000 euro na jeden vůz. Je tedy příznačné, že evropský debut modelu LE Concept proběhne právě v Paříži.“ „Ve společnosti Infiniti jsme přesvědčeni, že budoucnost luxusu je spojena s ekologickou odpovědností, a proto chceme v tomto úsilí i nadále hrát vedoucí roli.“ ZAJÍMAVOSTI OD ZNAČKY INFINITI NA AUTOSALONU V PAŘÍŽI 2012
  • První pařížský autosalon s Johanem de Nysschenem ve funkci prezidenta společnosti. • Evropská premiéra modelu Infiniti LE Concept, prvního 100 % elektromobilu značky Infiniti.

  Více informací
  Zdroj informací:www.infinitipress.eu
  Zdroj obrázku:www.infinitipress.eu
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Pro novou generaci Hyundai Santa Fe jsou předpovídány vysoké zůstatkové hodnoty

  aktualizováno dne 23.8.2012

   automobilová

  Podle nové studie provedené předním francouzským časopisem L’Argus se očekává, že si nová generace Santa Fe zachová v porovnání se svými konkurenty vyšší procento své původní pořizovací ceny. Třetí generace SUV Hyundai pro segment D byla posuzována společně s ostatními konkurenty ve své třídě prodávanými ve Francii. Předpovídá se, že po 36 měsících a 75 000 ujetých kilometrech si nová generace modelu Santa Fe 2.2 CRDi 4WD Premium Limited Pack zachová 44,20 % své původní pořizovací ceny, čímž předčí své konkurenty včetně modelů Honda CR-V (43,40 %), Kia Sorento (40,95 %), Nissan X-Trail (40,65 %) a Mitsubishi Outlander (39,80 %). Navíc po ujetí 90 000 km si stejný model podle prognózy udrží 41,60 % své původní hodnoty, což je výrazně vyšší hodnota než u stejných konkurentů. Studie zmínila jako hlavní vlastnosti přispívající k dlouhodobé přitažlivosti nové generace Santa Fe dynamický design, velmi kvalitní interiér a ekologické poháněcí ústrojí. Vnější design s asertivním a sportovním vzhledem je považován za výraznou odlišnost od přímých konkurentů, zatímco interiér je velmi kladně hodnocen za svou vysokou úroveň komfortu a praktičnosti.

  Více informací
  Zdroj informací:press.hyundai.cz
  Zdroj obrázku:press.hyundai.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Volvo S60 získalo nejlepší hodnocení v nejnáročnějších nárazových zkouškách

  aktualizováno dne 22.8.2012

   automobilová

  Americký Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) znovu potvrdil vedoucí pozici společnosti Volvo Car Corporation v oblasti automobilové bezpečnosti. Podle jeho nejnovější zprávy je Volvo S60 jedním ze dvou automobilů, které dosáhly nejlepšího výsledku v novém nárazovém testu IIHS s malým přesahem.
  V tomto novém testu vůz narazí 25 procenty své šířky na straně řidiče do pevné překážky v rychlosti 64 km/h. Na sedadle řidiče při testu sedí zkušební figurína Hybrid III. Test byl navržen tak, aby simuloval situaci, kdy přední roh vozidla narazí do jiného vozidla nebo překážky, jako je například strom či sloup.
  „Relativně malý přesah představuje velmi závažný typ nehody a výsledkem testu jsme velmi potěšeni. Naším cílem je vyrábět automobily, které pomohou chránit posádku i v těch nejméně příznivých situacích, jaké mohou v reálném provozu nastat. Tento test potvrzuje, že naše systémy fungují zamýšleným způsobem i tehdy, pokud náraz směřuje pouze na malou část přídě,“ říká Thomas Broberg, vedoucí bezpečnostní poradce ve společnosti Volvo Car Corporation.

  Více informací
  Zdroj informací:www.volvocars.com
  Zdroj obrázku:/www.volvocars.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Světová premiéra zcela nové Mazdy6 v karoserii sedan na Mezinárodním autosalonu v Moskvě 2012

  Nová vlajková loď značky Mazda využívá technologie SKYACTIV a design "KODO - duše v pohybu"

  aktualizováno dne 21.8.2012

   automobilová

  Společnost Mazda Motor Corporation představí na moskevském autosalonu ve světové premiéře novou Mazdu6 v karoserii sedan. Moskevský autosalon se bude konat od 29. srpna do 9 září 2012. Nová Mazda6 je druhým modelem z nové generace vozidel značky Mazda, který využívá kompletní škálu technologií SKYACTIV v kombinaci s novým designovým jazykem "KODO - duše v pohybu". Zároveň jde o první model vybavený systémem rekuperace brzdné síly Mazda i-ELOOP. Zavedení systému i-ELOOP je součástí druhé etapy strategie vývoje ekologických technologií "Mazda Building Block Strategy". Tato strategie se zaměřuje na důsledné zlepšování základních automobilových technologií před postupným zavedením elektrických systémů, které umožní další snížení spotřeby paliva a emisí skleníkových plynů.
  Nová Mazda6 maximálně využívá technické znalosti, zkušenosti a mistrovství konstruktérů společnosti Mazda ve všech oblastech - od jízdních vlastností, přes design až po ekologické parametry a bezpečnost. Je vlajkovou lodí nové generace produktů značky Mazda. Elegance, luxus a komfort nové Mazdy6 jsou na úrovni očekávané od automobilu střední třídy - vše je ideálně zkombinováno s požitkem z dynamické a svižné jízdy, která je základní součástí charakteru značky Mazda.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mazda.cz
  Zdroj obrázku:www.mazda.cz
  Kategorie novinky: automobilová v dopravě  MAN Lion’s Coach L je novým autobusem týmu Hannover 96

  aktualizováno dne 16.8.2012

  automobilová

  Pohodlně a bezpečně bude vozit trenéra Mirko Slomku a jeho tým k utkáním nový exkluzivní autokar typu MAN Lion’s Coach L. Již osm prvoligových fotbalových klubů sází na spolehlivost, bezpečí a komfort autobusu MAN Lion’s Coach L. Dr. Frank Hiller, člen představenstva odpovědný za marketing, prodej a služby společnosti MAN Truck & Bus AG, uvedl při příležitosti slavnostního předání vozidla: „Velice nás těší, že si tradiční klub Hannover 96 vybral za svůj týmový autobus MAN Lion´s Coach. Tým se prezentuje velikými úspěchy v německé bundeslize i na mezinárodním poli. Nový týmový autobus MAN bude tento klub komfortně a bezpečně doprovázet do budoucnosti.“ Trenér Hannoveru 96 Mirko Slomka přikládá týmovému autobusu vysokou váhu, důležitý je pro něj faktor pohody celého družstva: „Kromě kabiny je právě autobus centrálním místem, kde je celé družstvo pohromadě bez přítomnosti pozorovatelů zvenčí. Před zápasy je velmi důležitá koncentrace na nadcházející utkání, po hře zase již v autobusu začíná proces regenerace. Nás nový týmový autobus se mi velice líbí, je moderní a komfortní. Zejména co se týče vnitřního vybavení, byla naše přání vyplněna“, uvedl hlavní trenér týmu Hannover 96.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Zdroj obrázku:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Testování vozu Civic WTCC na okruhu začíná

  aktualizováno dne 9.8.2012

  automobilová

  Společnost Honda dnes oznámila, že zahajuje testování svého závodního vozu, modelu Civic WTCC, na okruhu pro Mistrovství světa cestovních vozů FIA. Testování začalo tento týden (31. července a 1. srpna) na okruhu Vallelunga, nedaleko Říma v Itálii a následuje po „proklepávání“ vozu, které úspěšně skončila 27. července ve Vairanu, což je okruh nedaleko závodu J.A.S. Motorsport v Miláně. Testování bude pokračovat celý rok na čele s vítězem WTCC z roku 2009, Gabriele Tarquini. Po začátku v Suzuce v říjnu letošního roku se vozy Honda zapojí do tří závodů Mistrovství světa cestovních vozů FIA 2012, a to za účasti jednoho vozu, za jehož volantem bude sedět Tiago Monteiro. Veškeré výsledky z testování a závodů budou zcela využity k dalšímu zlepšování vozu Civic WTCC pro plnou účast v roce 2013. Dnes byla také zveřejněna konečná podoba vozu 2012 Civic WTCC. Nový závodní vůz je výsledkem rozsáhlého testování ve větrném tunelu a představuje rozšířenou přední a zadní část a další dodatečné aerodynamické prvky. To vše podporuje plynulé obtékání vzduchu u modelu Civic, což vytváří součinitel odporu vzduchu (CD) na úrovni, která se řadí na špičku ve třídě 5dveřových hatchbacků segmentu C. Vůz se vyznačuje dynamickým a stylovým provedením, které má za cíl podtrhnout linie nového modelu Civic a vybavit závodní vůz poznatky ze závodů a motorového sportu společnosti Honda.

  Více informací
  Zdroj informací:auto.honda.cz
  Zdroj obrázku:auto.honda.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Veolia Transport přebírá první část z dodávky malokapacitních autobusů SOR

  aktualizováno dne 6.8.2012

  automobilová

  Společnost Veolia Transport ČR (VT ČR), jako jeden z významných domácích autobusových dopravců, převzala od výrobce autobusů SOR první čtyři nová částečně nízkopodlažní vozidla typového označení CN 8,5. Malokapacitní autobusy jsou první částí dodávky z celkem devíti vozů, které dopravce pořizuje. Zbývající vozidla budou dodána VT ČR během srpna a září 2012. Dvě nová vozidla bude dopravce provozovat v rámci Středočeského kraje, jeden autobus bude jezdit na Vysočině a jeden v Pardubickém kraji. „Autobusy budou financovány z vlastních zdrojů, cena jednoho vozu se pohybuje kolem 3,3 milionu korun bez DPH,“ řekl Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy při slavnostním předání vozidel v Libchavách. „Jedná se o první autobusy tohoto typu s motorem Iveco, které by měly být proti stávajícím vozům úspornější a tišší,“ dodal. „Jedná se o moderní částečně nízkopodlažní autobusy, které zvýší komfort přepravy cestujících i ve Středočeském kraji. Jsem rád, že se nezapomíná na handicapované občany a rodiče s kočárky, kteří mají usnadnění nástup a výstup do vozidla a mají v autobusu preferovaná místa,“ řekl během předvedení nových autobusů Jaromír Strnad, starosta Čáslavi, který si též prohlédl výrobní závod firmy SOR a seznámil se s problematikou výroby autobusů.

  Více informací
  Zdroj informací:www.veolia-transport.cz
  Zdroj obrázku:www.veolia-transport.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Honda představuje motor HR412E, ‘srdce’ svého soutěžního vozu Civic pro šampionát WTCC

  aktualizováno dne 3.8.2012

  automobilová

  Společnost Honda představila nový závodní motor HR412E, který bude pohánět vůz Civic WTCC v Mistrovství světa cestovních vozů FIA (WTCC). Motor HR412E, byl vyvinut ve výzkumném a vývojovém centru Honda R&D v japonském Tochigi. Jedná se o zcela nový čtyřválcový přeplňovaný benzínový motor o zdvihovém objemu 1,6 litru s přímým vstřikováním paliva, který byl navržen speciálně pro závodní model Civic v souladu s předpisy FIA pro WTCC. Při této příležitosti Daisuke Horiuchi, vedoucí vývoje projektu WTCC v Honda R&D uvedl: „V neustálém technologickém vývoji spalovacího motoru hraje z hlediska dalšího zlepšování klíčovou roli tepelná účinnost. A ani závodní motor není výjimkou. Tento agregát HR412E vznikl v rámci takového promyšleného procesu, jehož cílem bylo dosáhnout vyšší účinnosti. Motor HR412E je prvním zástupcem nové generace vysoce výkonných závodních motorů značky Honda. Všichni konstruktéři ve výzkumném a vývojovém centru v Tochigi intenzivně pracovali na vývoji závodního motoru, který by našim soutěžním jezdcům poskytl skvělé jízdní vlastnosti a ovladatelnost bez kompromisů v oblasti maximálního výkonu.

  Více informací
  Zdroj informací:auto.honda.cz
  Zdroj obrázku:auto.honda.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Společnost Hyundai Motor Company zveřejnila zisk za první pololetí roku 2012

  aktualizováno dne 1.8.2012

  automobilová

  Společnost Hyundai Motor Company, největší jihokorejský výrobce automobilů, prodal během prvních šesti měsíců roku 2012 na celém světě 2 182 768 vozů (korejský trh: 327 963 vozů / exportní trhy: 1 854 805 vozů), což je nárůst o 11,5 procenta v porovnání s první polovinou uplynulého roku. Skvělé prodejní výsledky společnosti Hyundai Motor Company na exportních trzích, založené na kvalitě světové úrovně a silné produktové konkurenceschopnosti, se podílelyna velkém zisku navzdory stagnující globální poptávce. V prvním pololetí vzrostl čistý zisk v meziročním porovnání o 19,5 procenta na 4,998 bilionu wonů (90,7 miliardy Kč; včetně nemajoritních podílů). Provozní zisk společnosti Hyundai Motor činil 4,785 bilionu wonů (86,8 miliardy Kč) při obchodním obratu 42,105 bilionu wonů (763,8 miliardy Kč; z toho automobilový sektor: 36,323 bilionu wonů (658,9 miliardy Kč) / finanční sektor a dalšíodvětví: 5,782 bilionu wonů (104,9 miliardy Kč). Obchodní obrat vzrostl o 9,9 procenta díky nárůstu počtu prodaných vozů a vylepšenému produktovému mixu. Zatímco prodej na domácím korejském trhu poklesl o 4,6 procenta na 327 963 vozů v důsledku poklesu spotřebitelské důvěry, vzrostl odbyt na exportních trzích v porovnání s první polovinou roku 2011 o 14,9 % na 1 854 805 vozů (export: 663 637 vozů / zahraniční výroba: 1 191 168 vozů).

  Více informací
  Zdroj informací:press.hyundai.cz
  Zdroj obrázku:press.hyundai.cz
  Kategorie novinky:automobilovádoprava  Automobilka Volvo reaguje na změny v chování řidičů novými bezpečnostními systémy

  aktualizováno dne 23.7.2012

  automobilová

  Vyvinutím několika nových high-tech bezpečnostních řešení společnost Volvo Car Corporation postupuje o velký krok vpřed směrem ke svému cíli, že do roku 2020 by žádný cestující v novém automobilu Volvo neměl být usmrcen ani vážně zraněn. Bezpečnostní experti a vývojáři společnosti Volvo Car Corporation intenzivně pracují na naplnění vize, že v budoucnosti se žádný vůz Volvo nezúčastní dopravní nehody. Jedním krokem na této cestě je cíl, že do roku 2020 by žádný cestující v novém automobilu Volvo neměl být vážně zraněn. „Podnikáme jasné kroky správným směrem. Realizujeme celou řadu výzkumných projektů, jejichž cílem je vyvinout technologie pro budoucí modely značky Volvo,“ říká Jan Ivarsson, vrchní manažer pro bezpečnostní strategii a požadavky ve společnosti Volvo Car Corporation. Mnoho nových technologií je šito na míru chování řidičů v dnešní dopravě. Dnešní řidiči se od těch včerejších liší. Například průzkumy tří různých výzkumných institucí v USA navíc ukazují, že řidiči tráví 25 až 30 procent svého času za volantem jinými činnostmi - věnují se například mobilní komunikaci.
  Řidiči, kteří telefonují nebo kontrolují své e-maily či textové zprávy se objevují stále častěji – a vzhledem k tomu, že tyto situace ovlivňují pozornost, kterou věnují dění na vozovce, je zapotřebí brát tuto skutečnost v potaz při vývoji nových technologií.

  Více informací
  Zdroj informací:www.volvocars.com
  Zdroj obrázku:www.volvocars.com
  Kategorie novinky: automobilová  Dvacet procent vozidel má zfalšovaný rok výroby

  aktualizováno dne 28.6.2012

  automobilová

  Podle průzkumu společnosti Cebia má dvacet procent ojetých vozidel prodávaných v České republice nesprávně uvedený rok výroby. Ten se již od roku 2001 v technických průkazech neuvádí a byl nahrazen údajem o datu prvního uvedení vozidla do provozu. Ve skutečnosti se obě data od sebe mohou lišit o jeden až dva roky, ale výjimkou nejsou ani rozdíly o pět nebo šest let. Zákazníci pořizující si ojetý vůz jsou takto často záměrně dezinformování a kupují předražená vozidla. Společnost Cebia nabízí nové řešení v podobě rychlého ověření skutečného roku výroby pomocí SMS. „Rok výroby vozidla je jedním ze základních údajů určujících cenu ojetého vozu. Vozidlo mohlo, pote co sjelo z výrobní linky, stát delší dobu na skladě nebo jezdit na převozních značkách před uvedením do provozu,“ komentuje častou praxi Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Ještě častějším jevem jsou nebezpečné praktiky a pozměňování údajů v dokladech dovezených vozidel prováděné některými dovozci. Vozidla jsou takto omlazována většinou o jeden až dva roky,“ vysvětluje Pajer. „Díky tomu, že zákazník nezná skutečný rok výroby, je vystaven možnosti dezinformace nebo podvodu a bez možnosti ověřit si pravdivé informace může pak koupit vůz neúměrně předražený. Například rozdíl v ceně tříleté a čtyřleté Škody Octavia ve stejné výbavě činí 80 tisíc Kč! Proto nyní přicházíme s novinkou, o níž jsme přesvědčení, že se pro svou rychlost, jednoduchost a dostupnost stane dalším účinným nástrojem v boji proti podvádění zákazníků.

  Více informací
  Zdroj informací:www.cebia.cz
  Zdroj obrázku:www.cebia.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Mazda oznámila nasazení motoru SKYACTIV-D CLEAN DIESEL na závod 24h Le Mans 2013

  aktualizováno dne 27.6.2012

  automobilová

  Mazda Motorsports 16. června 2012 oznámila, že bude prodávat závodní verzi nového motoru SKYACTIV-D CLEAN DIESEL týmům, které soutěží ve třídě Le Mans Prototype 2 (LMP2) nejvýznamnějšího vytrvalostního závodu - 24h Le Mans. Motor se na Le Mans poprvé představí v příštím roce. Mazda byla v roce 1991 první a dodnes zůstává jedinou asijskou automobilkou, která v závodě vybojovala celkové vítězství. "Obnovujeme tím naši starou lásku k Le Mans," řekl Jay Amestoy, viceprezident Mazda Motorsports, Mazda North American Operations (MNAO). "V roce 1991 jsme dosáhli historického výsledku s rotační technologií. Nyní se chceme vrátit mezi vítězné týmy s vůbec nejpokročilejší a nejčistší továrně vyráběnou pohonnou jednotkou, která se kdy v závodě objevila. Budeme prosazovat současný styl automobilky, motory budou dostupné evropským a americkým týmům ve třídě LMP2 v závodech série World Endurance Championship (WEC) i American Le Mans Series (ALMS)." Na vývoji motorů se podílí Mazda Motor Corporation a Mazda North American Operations ve spolupráci se SpeedSource Race Engineering. Dynamické zkoušky motorů už probíhají, testování na dráze začne do konce letošního roku.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mazda.cz
  Zdroj obrázku:www.mazda.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Vznik společného podniku Alcan Strojmetal Aluminium Forging

  aktualizováno dne 22.6.2012

  automobilová

  Společný podnik Alcan Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o. vznikl kapitálovým vstupem mezinárodního koncernu Constellium do společnosti STROJMETAL KAMENICE s.r.o. Došlo tak k logickému završení dosavadní spolupráce obou firem a stabilizaci významného evropského výrobce a dodavatele hliníkových výkovků pro řadu odvětví, zejména pak pro automobilový průmysl. Na úspěšné transakci se jako poradce podílela skupina TPA Horwath. „Věříme, že společný podnik naváže na úspěšnou historii naší společnosti STROJMETAL KAMENICE, protože v roce 2012 slavíme 200 let od jejího založení, a že společně s našimi partnery a zaměstnanci budeme pokračovat v úspěšné cestě vývoje, výroby a dodávek velmi kvalitních výrobků pro automobilový průmysl,“ řekl ke vzniku společnosti Miroslav Jelínek, jednatel společnosti Alcan Strojmetal Aluminium Forging. „Automobilový průmysl má v České republice dominantní postavení a jde o jeden z pilířů, který drží český průmysl. Vloni činil meziroční růst automobilového průmyslu 21,2 %. Je na něj navázáno velké množství společností, jejichž úspěch na trendech v automobilovém průmyslu silně závisí a jejich spolupráce s podobně orientovanými výrobci v rámci Evropy je zcela logickým krokem k posílení konkurenceschopnosti,“ dodal partner skupiny TPA Horwath Jiří Hlaváč v souvislosti s dokončením projektu vzniku společného podniku Alcan Strojmetal Aluminium Forging v květnu 2012.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ihs.com
  Zdroj obrázku:www.ihs.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Spuštění nového Centrálního registru vozidel se blíží

  aktualizováno dne 20.6.2012

  ostatní

  Ministerstvo dopravy zprovozní nový Centrální registr vozidel, který bude sloužit jako centralizovaný informační systém veřejné správy ČR, v pondělí 9. července 2012 v 7.00 hodin.
  V rámci přechodu ze stávajícího systému na nový CRV rozhodlo Ministerstvo dopravy, že obecní úřady obcí s rozšířenou působností (ORP), do jejichž gesce výkon agendy vozidel spadá, ukončí vkládání dat do stávajícího registru vozidel v pátek dne 29. června 2012 v 15.00 hodin. Během odstávky úřady ORP zajistí dokončení přípravy pracovišť evidence registru vozidel na zahájení provozu nového CRV a dokončí vyškolení svých zaměstnanců pro práci s novým CRV. O případném uzavření přepážek v tomto období budou úřady místní veřejnost v předstihu informovat. „Ministerstvo dopravy průběžně komunikuje se zástupci ORP a informuje je o aktuálním stavu vývoje CRV, požadavcích v oblasti hardwarového a softwarového vybavení, přesunu a čištění stávajících dat a poskytuje konkrétní návod pro zajištění přechodu na nový CRV a pro zajištění jeho provozu po stránce zabezpečení a dalších otázek IT,“uvedl k tomu náměstek ministra dopravy Ivo Toman s tím, že dneškem odstartovalo školení koncových uživatelů úřadů ORP, které v průběhu dvou týdnů proběhne na několika místech České republiky.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mdcr.cz
  Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
  Kategorie novinky:ostatní doprava  INFINITI EMERG-E NA FESTIVALU RYCHLOSTI V GOODWOODU

  aktualizováno dne 19.6.2012

  automobilová

  • První příležitost vidět ohromující koncept sportovního vozu EMERG-E v akci.
  • Model FX verze Vettel při jízdě do vrchu.
  • Sebastian Vettel a Mark Webber v čele týmu řidičů.

  „Inspirovaný výkon“ je zárukou Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2012 (28. červen až 1. červenec 2012) – jde totiž o první ročník, kdy je Infiniti, japonský výrobce luxusních výkonných automobilů, oficiálním sponzorem této kultovní motoristické události. První provozuschopný koncept Infiniti EMERG-E navržený ve Velké Británii s prodlouženým dojezdem – nejhezčí hybridní sportovní vůz s technologiemi budoucnosti – si odbude světovou premiéru při jízdě do kopce. Jerry Hardcastle, Global Chief Marketability Engineer, uvádí: “Na Festivalu rychlosti budou moci zájemci spatřit Infiniti EMERG-E poprvé v historii v akci, a to ještě předtím, než ho tak uvidí mnozí zástupci managementu společnosti. Návštěvníci Goodwoodu se mohou těšit nejen na výtečný design, ale také na technologie naše a našich partnerů pro ekologicky šetrná auta.“
  Ozdobou příjezdu k panství Earl of March bude Infiniti FX edice Vettel – nejexklusivnější SUV, kterých bude v Evropě k dispozici pouhých 50 ks.

  Více informací
  Zdroj informací:www.infinitipress.eu
  Zdroj obrázku:www.infinitipress.eu
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Hyundai potvrzuje svou pozici druhé nejprodávanější značky na českém automobilovém trhu

  aktualizováno dne 13.6.2012

  automobilová

  Za prvních pět měsíců letošního roku bylo v České republice prodáno 6 661 automobilů značky Hyundai. Podíl značky Hyundai na trhu činí téměř 9% a potvrzuje pozici druhé nejprodávanější značky na českém automobilovém trhu.
  Hyundai je nejdynamičtěji rostoucí automobilovou značkou v České republice.
  Nárůst prodejů za prvních pět měsíců letošního roku činil téměř 40% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a Hyundai tak posiluje i své ambice stát se nejoblíbenější automobilovou značkou.
  Nejprodávanějším modelem značky je model i30, kterého se za pět měsíců letošního roku prodalo 1898 kusů.
  Model i30 zaznamenal 32% nárůst prodejů oproti stejnému období loňského roku, je nejprodávanějším vozem segmentu C v ČR a to je zatím v prodeji jen 5-dveřový hatchback.
  Od druhé poloviny června podpoří prodeje také nová generace modelu i30 ve verzi kombi.

  Více informací
  Zdroj informací:press.hyundai.cz
  Zdroj obrázku:press.hyundai.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  2012 Shell Eco-marathon: Pneumatiky Michelin zlepšují spotřebu pohonných hmot

  aktualizováno dne 12.6.2012

  automobilová

  Společnost Michelin podpořila i v roce 2012 projekt Shell Eco-marathon, který se uskutečnil v Rotterdamu v Holandsku. Celkově 227 týmů z 24 zemí se zapojilo do boje o co nejnižší spotřebu. Cílem akce bylo dojet co nejdále s jedním litrem paliva v nádrži. Výrazným výsledkem byl úspěch týmu Microjoule-La Joliverie (Francie), kteří ujeli se svým vozítkem na pneumatikách Michelin, které jezdí na vodíkový pohon 2,832.8 km v kategorii Prototype Gasoline fuel class. Soutěžení na městkém okruhu, poprvé v historii evropské části Shell Eco-marathonu, nabídlo nové možnosti soutěžním týmům. Zde se nacházelo pět 90° zatá ček, kde si soutěžící vyzkoušeli také své jezdecké schopnosti. Brzdění, přidávání plynu a zatáčení představovalo 50% výsledků. Městský okruh a závodění na něm jednoduše demonstroval praktickou využitelnost znalostí pro budoucí mobilitu v městských aglomeracích a zároveň přiblížil soutěž blíže divákům. Stejně jako v uplynulých letech, tak se i v letošním roce Michelin opět zapojil do soutěže se speciálně vyvinutými pneumatikami s extrémně nízkým valivým odporem. Zajímavostí je, že tyto pneumatiky mají až 6 krát nižší úroveň valivého odporu ve srovnání s běžnou úspornou pneumatikou MICHELIN EnergyTM Saver. To je také důvod, proč Michelin významně pomáhá řidičům aktivně snižovat spotřebu paliva.

  Více informací
  Zdroj informací:www.michelin.cz
  Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  DACIA LODGY – 7MÍSTNÉ MPV ZA CENU DACIE

  aktualizováno dne 12.6.2012

  automobilová

  Po modelech Logan, Sandero a Duster rozšiřuje řadu Dacia model Lodgy. Tento vůz je vhodný pro rodiny, které obvykle patří mezi zákazníky poohlížející se po ojetých vozidlech a které shání víceúčelové vozidlo za rozumnou cenu. Lodgy nabízí mimořádnou prostornost, funkce a možnost přepravovat až 7 osob. S délkou 4,50 m se může pochlubit rozměry vozidla MPV segmentu C za cenu vozidla MPV segmentu malých vozů. Lodgy je prvním zástupcem nové generace vozidel Dacia, které si uchovává původní identitu značky. Jeho vnější linie vyjadřují robustnost, spolehlivost a prostornost. Interiér Lodgy získal nový vzhled zvýrazňující vnímanou kvalitu. Nabízí zcela nové vybavení, jako je např. do palubní desky zabudovaný multimediální systém Media Nav, který zahrnuje 7" dotykový displej, navigaci, rádio se vstupem USB pro připojení externích zařízení a bezdrátovou technologii Bluetooth® pro telefonování. Lodgy nabízí prostorný interiér s velkorysými rozměry, praktickou modularitu pro multifunkční využití a zavazadlový prostor o objemu až 2 617 dm3 . Lodgy je uveden na trh se třemi motory: 1,6 60,5 kW/82 k, 1,5 dCi 66 kW/90 k a 1,5 dCi 79 kW/107 k. Nový motor 1,2 Tce 85 kW/115 k, který byl poprvé použit u vozidel Renault Mégane a Renault Scénic, tuto řadu doplní v létě 2012. Lodgy se vyrábí v novém závodě v Tangeru, který v mezinárodním měřítku patří k první automobilové továrně na světě s nulovými emisemi uhlíku a s nulovým vypouštěním průmyslových vod. V České republice bude Lodgy  nabízeno ve 4 úrovních výbavy.

  Zdroj informací:www.media.renault.cz
  Zdroj obrázku:www.media.renault.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Společnosti Infiniti a Magna podepsaly smlouvu o kompletní montáži vozů

  aktualizováno dne 7.6.2012

  automobilová

  Infiniti, značka luxusních vozů společnosti Nissan Motor Co., Ltd., podepsala prohlášení o vzájemné spolupráci s firmou Magna Steyr, provozní jednotkou společnosti Magna International, týkající se montáže budoucího luxusního kompaktního modelu Infiniti z třídy malých vozů. Zahájení výroby vozu je plánováno na rok 2014. Tato předběžná dohoda navazuje na inženýrskou spolupráci s firmou Magna Steyr, která v současné době již intenzivně probíhá. „Tento nový vůz značky Infiniti představuje významnou příležitost k oslovení nových zákazníků a zvýšení podílu na klíčových trzích, jako je západní Evropa,“ uvedl Andy Palmer, výkonný viceprezident společnosti Nissan Motor Company odpovědný za značku Infiniti. „Jsme potěšeni, že můžeme na tomto důležitém výrobku spolupracovat právě s firmou Magna Steyr.“ Günther Apfalter, prezident společnosti Magna Europe a Magna Steyr, k tomu dodal: „Je nám velkou ctí, že jsme mohli podepsat tuto první smlouvu o montáži vozu značky Infiniti. Je to důležitý milník v další diverzifikaci portfolia firmy Magna Steyr jakožto dodavatele inženýrských služeb a kompletních montáží vozů.“ Obě společnosti v současné době upřesňují podrobnosti smluv o výrobě a dodávkách. Žádné další detaily zatím nebyly zveřejněny.

  Zdroj informací:www.infinitipress.eu
  Zdroj obrázku:www.infinitipress.eu
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Jedenáct medailových umístění pro MAN

  aktualizováno dne 4.6.2012

  automobilová

  MAN Truck & Bus zaznamenal čtyři vítězství ve čtenářské anketě vydavatelství ETM „Nejlepší užitková vozidla 2012“. NEOPLAN Starliner vyhrál v kategorii zájezdové vysokopodlažní autobusy, MAN Lion’s Regio zvítězil ve třídě meziměstských autobusů, MAN TGM vítězem mezi rozvážkovými nákladními automobily, MAN TGL na prvním místě mezi transportéry / nákladními vozy do 7,5t, MAN Service Complete získal druhé místo při volbě „Nejlepší značky 2012“ v kategorii Truck-/Trailer-Service.
  Po šestnácté v řadě byli vyzváni čtenáři časopisů lastauto omnibus, trans aktuell a FERNFAHRER k tomu, aby zvolili dle svého názoru nejlepší užitková vozidla. Při této volbě byly zastoupeny všechny na německém trhu důležité dodávkové vozy, transportéry, nákladní vozy a autobusy. Ankety se zúčastnilo více než 8 000 čtenářů tří odborných titulů a společnosti MAN Truck & Bus přisoudili vynikající výsledek. MAN zvítězil ve čtyřech kategoriích. V kategorii Transportéry/nákladní vozidla do 7,5 t se vítěz jmenuje MAN TGL, zatímco MAN TGM pro sebe získal kategorii Rozvážkové nákladní automobily. Ve třídě Sklápěče do 32 t obsadil MAN TGS druhé místo následovaný na třetím místě vozem MAN TGM. V oblasti nákladních vozidel pro dálkovou přepravu na druhém místě skončil MAN TGX před MAN TGS.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Zdroj obrázku:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  ŠKODA prožila úspěšný soutěžní víkend

  aktualizováno dne 29.5.2012

  automobilová

  Tovární tým ŠKODA Motorsport zažil mimořádně úspěšný víkend. Souběžný start na soutěžích v Chorvatsku i v Krumlově přetavil ve vítězství. Hänninen s Markkulou byli nejrychlejší v Chorvatsku, Kopecký s Dreslerem potvrdili vítězstvím v Českém Krumlově svou letošní dominanci na českých tratích.
  Třetí soutěž seriálu Mistrovství Evropy v rally, která se konala v okolí chorvatské Rijeky, byla soubojem jezdců vozů ŠKODA Fabia Super 2000 – Juho Hänninena a Hermanna Gassnera. Oba celou soutěž udávali tempo ostatním a bojovali o vítězství v jednotlivých zkouškách. Více si jich připsal tovární pilot týmu ŠKODA Motorsport Juho Hänninen a v cíli se tak se spolujezdcem Mikko Markkulou radovali z letošního prvního triumfu v evropském šampionátu. Zároveň tímto výsledkem potvrdili průběžné první místo v celkovém hodnocení Mistrovství Evropy. Juho Hänninen svůj chorvatský triumf komentuje: „Vítězství v pro nás absolutně neznámé soutěži bezesporu těší, jsem rád, že jsme ji zvládli bez zaváhání. Zvolili jsme taktiku absolutní obezřetnosti, a to se nakonec vyplatilo.“

  Více informací
  Zdroj informací:new.skoda-auto.com
  Zdroj obrázku: new.skoda-auto.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nový Ford B-MAX – výjimečný vůz za výjimečnou cenu

  aktualizováno dne 28.5.2012

  automobilová

  Unikátní městské kompaktní MPV už od 289 990 Kč! Od 16. května 2012 si zákazníci v ČR mohou začít objednávat nový Ford B-MAX, unikátní kompaktní MPV s jedinečným systémem otevírání dveří a novým komunikačním systémem SYNC s funkcí automatického tísňového volání. Díky speciální zaváděcí nabídce nepřesahuje cena automobilu v základní výbavě 300 000 Kč. B-MAX je totiž možné si pořídit již za 289 990 Kč! Nový Ford B-MAX s unikátním systémem otevírání dveří Ford Easy Access je s motorem 1.4 Duratec (90 k) a ve výbavě Ambiente k dispozici již od 289 990 Kč. Výbava přitom zahrnuje například sedm airbagů, elektronický stabilizační program ESP s protiprokluzovým asistentem a další bezpečnostní prvky. Vůz je standardně vybaven také elektricky ovládanými předními a zadními okny, dálkovým centrálním zamykáním, informačním systémem ECOmode, který řidiči pomáhá jezdit úsporně a dbát na spotřebu paliva, a mnoha dalšími užitečnými technologiemi (viz ceník). Systém otevírání dveří Ford Easy Access se obejde bez pevných středových sloupků karoserie – ty jsou totiž integrovány přímo do dveří B-MAXu, takže na každé straně karoserie vzniká po otevření předních klasických a zadních posuvných dveří nástupní otvor o bezkonkurenční šířce 1,5 m. Konstruktéři přitom věnovali mimořádné úsilí pasivní bezpečnosti vozu – a ten je teď díky vysokopevnostním strukturálním prvkům karoserie zakomponovaným přímo do dveří při bočním nárazu dokonce bezpečnější než srovnatelné vozy s klasickou konstrukcí.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku: www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  GAZPROM Germania a Solbus předvádějí autobusy na LNG v Polsku

  aktualizováno dne 14.5.2012

  automobilová

  Zcela nový projekt využití zemního plynu v dopravě představuje skupina Gazprom spolu se svými partnery v Polsku. Gazprom Germania společně s polským výrobcem autobusů Solbus a místními dopravními firmami organizuje v dubu a květnu 2012 sérii předváděcích jízd autobusů poháněných zkapalněných zemním plynem (LNG). Dva plynové autobusy Solbus Solcity jsou v rámci nasazeny na pravidelné linky veřejné dopravy ve vybraných městech. Seznámit se s nimi mohou obyvatelé polských měst Toruň, Gdyně, Olsztyn, Varšavy a Katovic. Tento pilotní projekt má za cíl ukázat možnosti spolupráce v oblasti LNG v dopravě, což je pro Gazprom nová aktivita. Na akci se účastní následující společnosti: Gazprom Germania dodal zemní plyn a zajišťuje doplňování paliva pomocí mobilního plnícího zařízení, Solbus městské autobusy upravené pro provoz na LNG a městské dopravní podniky využily šanci vyzkoušet výhody zemního plynu jako efektivního a k životnímu prostředí ohleduplného paliva. Projekt tak v konečném důsledku pomůže vytvořit synergie dovolující všem zúčastněným stranám vytvořit model budoucí funkční spolupráce. Zkapalněný zemní plyn (LNG) o teplotě mezi -161 až -139 oC může být použit jako palivo pro spalovací motory a je stejně ohleduplný k životnímu prostředí jako již v dopravě hojně používaný stlačený zemní plyn (CNG). Ten patří v současnosti mezi nadějně se rozvíjející alternativy vůči neustále zdražujícímu benzínu a naftě. Oproti nim navíc produkuje o čtvrtinu méně emisí CO2.

  Více informací
  Zdroj informací:www.czechpr.cz
  Zdroj obrázku:www.beulas.net
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Posílení světově největší flotily CNG autobusů v Ankaře

  aktualizováno dne 4.5.2012

  automobilová

  MAN obdržel zakázku na 250 kloubových autobusů s pohonem na CNG od dopravní společnosti EGO-Ankara v Turecku.
  MAN dodá do roku 2013 turecké dopravní společnosti EGO-Ankara 250 autobusů Lion’s City G s pohonem na CNG. Jedná se o první kloubové autobusy na CNG, které budou v Turecku nasazeny do provozu. 50 autobusů bude expedováno v září 2012. Dále bude následovat každý měsíc vždy 25 vozidel, tak aby všechny objednané autobusy do Ankary dorazily do léta 2013. K tomu existuje opce na dalších 50 autobusů.
  Společnost EGO-Ankara začala na začátku devadesátých let s cílem podpořit udržování čistoty ovzduší ve městě většinu své autobusové flotily přeorientovávat na pohon na zemní plyn. Dnes provozuje s 1 090 autobusy MAN Lion’s Classic CNG největší flotilu plynových autobusů na světě. Aktuálně objednané 18metrové kloubové autobusy mají čtvery dveře a u dveří 2 výklopnou rampu pro kočárky či vozíčkáře. Autobusy poskytují 36 míst k sezení a 116 k stání.
  Pohon přebírá mimořádně ekologický šestiválcový motor na zemní plyn E28 s výkonem 310 HP.


  Více informací
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Zdroj obrázku:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Prvních 21 autobusů na zemní plyn (CNG) MAN EcoCity

  aktualizováno dne 2.5.2012

  automobilová

  Dopravní společnost Arriva jako první do provozu nasazuje flotilu autobusů nového typu EcoCity, které je možno provozovat s pohonem na zemní plyn (CNG) či bioplyn. MAN nabízí autobus EcoCity pro „pravostranně řízený“ trh ve Velké Británii jako nízkopodlažní či Low Entry autobus. Autobusy budou do linkového provozu nasazeny ve městě Runcorn východně od Liverpoolu a v Darlingtonu na severovýchodu Anglie. Arriva je dceřinou společností Deutsche Bahn a je jednou z největších dopravních skupin v Evropě. S více než 47 500 zaměstnanci přepraví každoročně více než 1,5 miliardy cestujících ve 12 evropských zemích. Tony Griffiths, General Manager Bus Operations společnosti MAN Truck & Bus UK Ltd zdůraznil: „Máme radost z první zakázky na tyto nové pro UK na míru střižené městské autobusy. Autobusy na zemní plyn a bioplyn představují do budoucna bezpečnou technologii pro městskou dopravu“. Mike Cooper, Managing Director společnosti Arriva-Division UK Bus, uvedl: „Tyto autobusy MAN na zemní plyn jsou částí investičního programu Arrivy pro další zlepšení ekologické bilance autobusové flotily. Spolu s rostoucím počtem hybridních autobusů a počtem školení řidičů v eko-jízdě přispívají podstatnou měrou k vyšší udržitelnosti autobusové dopravy společnosti Arriva – zcela v zájmu našich cestujících.“

  Více informací
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Zdroj obrázku:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nový Ford B-MAX ochrání dokonale celou rodinu!

  aktualizováno dne 2.5.2012

  automobilová

 • Karoserie nového Fordu B-MAX je z více než 50 % tvořena vysokopevnostní ocelí
 • B-MAX byl cíleně konstruován s cílem minimalizovat následky střetu s chodcem
 • Nový Ford B-MAX poskytuje vedle nejpřístupnějšího interiéru ve své třídě také mimořádnou úroveň ochrany při všech druzích dopravních nehod. „Zachovat bezpečnost cestujících při současném využití všech předností systému Ford Easy Access pro nás bylo hlavním cílem,” vysvětlil Klaus-Peter Tamm, šéfkonstruktér z Ford of Europe. „Realizační tým použil při vývoji tohoto jedinečného vozu mnohá inovativní konstrukční řešení a zároveň požádal o udělení několika patentů.“ Z hlediska bezpečnosti jsou klíčové vlastnosti B-MAXu zejména tyto: Vysokopevnostní ocel Přední i zadní dveře jsou v exponovaných místech vyztuženy vysokopevnostní ocelí s příměsí bóru; různé druhy této oceli tvoří celkem 58 % konstrukce karoserie a dveří. Při bočním nárazu se na pohlcení energie podílejí oba rámy dveří. O to, aby dveře zůstaly pevně zavřené a spojené s karoserií i za extrémních okolností, se starají speciální bezpečnostní čepy v kombinaci se zesílenými dveřními závěsy a integrovanými středovými sloupky. Sedm airbagů Stejně jako Fiesta nabízí i nový B-MAX sedm airbagů moderního typu. Jedná se o čelní airbagy řidiče a spolujezdce, dále o 3D boční airbagy pro ochranu hrudníku, stropní, chránící hlavy cestujících na obou řadách sedadel, a kolenní airbag řidiče. Nový B-MAX je první model značky Ford umožňující deaktivaci čelního airbagu spolujezdce standardním spínačem na palubní desce.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Rekordní objednávka na hybridní autobusy

  aktualizováno dne 30.4.2012

  automobilová

  Iveco oznámilo rekordní objednávku na své hybridní autobusy s elektro-dieselovým pohonem. Francouzské město Dijon se svými 102 vozy, 41 standardními a 61 kloubovými, podepsalo největší objednávku na hybridní autobusy v Evropě. Tyto hybridní autobusy s elektro-dieselovým pohonem, které vyrábí Iveco Irisbus závod v Annonay ve Francii, se dodávají jako kompletní vozidla (verze Citelis 12 m a 18 m) anebo jako podvozek a karosérie sestavené v závodě v Rorthais pod názvem Access'Bus GX 327 a GX 427. Tato rekordní objednávka pro město Dijon vyzdvihuje a zároveň potvrzuje pozitivní nárůst počtu hybridních elektro-dieselových vozů v provozu ve Francii. Před touto objednávkou dodalo Iveco patnáct hybridních elektro-dieselových autobusů a obdrželo více než 170 objednávek. Od února 2011 byly dodány hybridní vozy, jež jsou nyní v provozu, do měst Poitiers, Toulon, Monza, Paříž a také na ostrov La Réunion. Objednávky současně zahrnují také vozy pro sítě ve městech Rouen, Annecy, Dijon a Bordeaux. Franco Miniero, víceprezident společnosti Iveco pro sekci Bus, uvedl: „Jsme velmi hrdí na to, že hrajeme klíčovou roli v rozšíření hybridních vozidel v Evropě. S hybridními vozy řad Citelis a Access'Bus GX, v 12 m a 18 m verzi, dodáváme našim zákazníkům výkonné vozy z hlediska komfortu, úspory energie a snížení emisí. Díky naší úzké spolupráci se společností BAE Systems, jsou naše vozy rovněž vybaveny dobře konsolidovanou technologií, která je široce používána v severní Americe a ve Spojeném království.“

  Více informací
  Zdroj informací:web.iveco.com
  Zdroj obrázku:web.iveco.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  SPOLEČNĚ – BEZPEČNĚ

  aktualizováno dne 26.4.2012

  automobilová

  BESIP se ve svých kampaních mnoho let zaměřoval přednostně na menšinovou část účastníků silničního provozu – na hříšníky. V nové strategii pro roky 2012–2013 budeme naproti tomu oslovovat většinu občanů, tvořenou ohleduplnými řidiči a pozornými chodci, kteří respektují nejen pravidla silničního provozu, ale i pravidla slušnosti a ohleduplnosti. Zastáváme názor, že bezpečnost na silnicích je bezpečností nás všech. Minulý rok zemřelo na následky dopravních nehod 707 osob. To není jen číslo, ale jsou to naši známí, přátelé, sousedé, babičky, dědové, děti, dcery, synové, tátové a mámy. Nezabíjí jen nepozornost, nezodpovědnost či náhoda, ale také naše lhostejnost. Pokud dokážeme přesvědčit opilého člověka, aby neusedl za volant, možná tím zachráníme jeden lidský život. To znamená, že třeba jeden kluk, nebo holčička zůstanou naživu. To přece stojí za to! Budeme úzce spolupracovat se Svazem měst a obcí, Policií ČR, ale hlavně s vámi, občany. Proto jsme si zvolili i nové heslo SPOLEČNĚ – BEZPEČNĚ. K tomu, abychom mohli naši vizi začít naplňovat, budeme realizovat několik projektů. Zajištění bezpečnosti při modernizaci dálnice D1 Od července 2012 se bude modernizovat nejfrekventovanější dálnice v ČR – D1. To obnáší mimo jiné dopravní omezení, a tím i zvýšené riziko dopravních nehod. BESIP spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic, Svazem měst a obcí, pojišťovnami, Policií ČR a dalšími zúčastněnými připravuje rozsáhlá opatření k prevenci nehod a v tom horším případě i k co nejrychlejšímu odstranění jejich následků.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ibesip.cz
  Zdroj obrázku:www.doprav.vpraxi.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Ford Fiesta RS WRC – nejbezpečnější Fiesta historie

  aktualizováno dne 18 .4.2012

  automobilová

  Hvězdy mistrovství světa v automobilových soutěžích chrání mimo jiné ručně montovaný rám, který odolá desetitunovému zatížení. Ochranný rám je tvořen více než 35 metry letecké trubkové oceli – to téměř odpovídá délce tří městských autobusů. Při nedávno skončené Portugalské rally, jež vejde do historie neuvěřitelně náročnými až nebezpečnými podmínkami, došlo k mnoha nehodám, které se nevyhnuly ani jezdcům továrního týmu Ford. Jejich vůz Ford Fiesta RS WRC je však vždy bezpečně uchránil před jakýmkoli zraněním. Fiesta WRC totiž patří nikoliv pouze k nejrychlejším, ale rovněž k nejbezpečnějším vozům v historii mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích. Fiesta RS WRC je soutěžní verze oblíbeného modelu značky Ford. Rodinný hatchback se v tomto podání změnil v třísetkoňové (221 kW) monstrum. Fiesta dokáže zrychlit z klidu na stokilometrovou rychlost za pět sekund a je pravdou, že přes podobný vzhled se sériovým vozem příliš společných dílů nemá. Pro úspěch v jednotlivých rychlostních zkouškách je kromě technických kvalit vozu a jezdeckých schopností jeho pilota podporovaného navigátorem potřeba také absolutní důvěra jezdce v jeho vůz. „Když o vítězství či prohře rozhoduje méně než jedna sekunda, musíte autu naprosto důvěřovat a jet pořád na sto procent,“ říká Petter Solberg z týmu Ford. „Nehody jsou v našem sportu nevyhnutelné, ale já vím, že soutěžní Fiesta patří k nejbezpečnějším autům na světě, a to mi umožňuje dělat mou práci bez obav a naplno.“

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku: www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Veolia Transport Morava pokračuje v modernizaci vozového parku, nasazuje dalších 15 nových autobusů

  aktualizováno dne 18 .4.2012

  automobilová

  Společnost Veolia Transport Morava a. s. (VTM), největší autobusový dopravce v Moravskoslezském kraji, pokračuje v obnově vozového parku a do provozu zařazuje dalších 15 nových nízkopodlažních autobusů značek Irisbus Iveco a SOR. Vozidla byla pořízena s dotačním přispěním z rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko. V rámci tohoto projektu se jedná již o druhou dodávku autobusů navazující na dodání prvních 15 vozidel na podzim roku 2011. V letošním roce je dodáno pět autobusů Irisbus Iveco CROSSWAY LE s délkou 12 metrů a deset vozidel SOR CN 10,5. V roce 2013 přibude zbývajících 14 autobusů SOR, typového označení CN 10,5. Celkem bude v rámci tohoto programu modernizace vozového parku pořízeno 44 nízkopodlažních autobusů splňující nejpřísnější emisní limity EURO 5, což mimo jiné přispěje i ke snížení emisí produkovaných autobusy v Moravskoslezském kraji. Celková cena 44 vozidel činí 189,59 milionu korun, přičemž výše dotace projektu dle smlouvy s Regionální radou regionu soudržnosti Moravskoslezsko činí 40 % z této částky. „Nová vozidla jsou vybavena mechanickou plošinou pro pohodlný bezbariérový nástup a výstup pro cestující na invalidním vozíku nebo rodiče s kočárky. Autobusy mají informační systémem pro sluchově a zrakově postižené občany s vazbou na povelový vysílač nevidomého,“ řekl Miloš Hnilica, generální ředitel Veolia Transport Morava, při slavnostním představení vozidel. „Tyto moderní autobusy nám umožní rozšířit počet garantovaných bezbariérových spojů, u kterých bude vždy zaručeno nasazení bezbariérového vozidla, což přispěje ke zvýšení kvality poskytovaných služeb cestující veřejnosti,“ dodal Hnilica.

  Více informací
  Zdroj informací:www.veolia-transport.cz
  Zdroj obrázku: www.veolia-transport.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nový Ford Tourneo Custom se začne prodávat ještě letos!

  aktualizováno dne 4.4.2012

  automobilová

  Ford oznámil, že letos uvede na světové trhy nový model Tourneo Custom. Tourneo Custom je prvním krokem na cestě ke kompletní generační obměně užitkových vozů Ford, která má být dokončena v roce 2014.
  V sériové podobě se stylový vůz představí světu na dubnovém autosalonu užitkových vozů v britském Birminghamu.
  Tourneo Custom bude nabízen v osmi i devítimístné verzi, s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav.
  Jízdní vlastnosti srovnatelné s osobními vozy, na řidiče orientovaná palubní deska a zcela nový interiér mají za cíl oslovit nový typ zákazníků, kteří chtějí využívat jeden všestranný automobil pro obchodní přepravu osob, aktivní životní styl i osobní potřebu.
  Společnost Ford Motor Company oznámila, že ještě v letošním roce začne v Evropě i na dalších světových trzích prodávat dynamický nový model Tourneo Custom. Stylový vícemístný automobil, který si získal přízeň publika jako koncepční studie na nedávném autosalonu v Ženevě, je prvním krokem na cestě ke kompletní generační obměně užitkových vozů Ford. Ta má být dokončena v roce 2014. Tourneo Custom v sériové podobě bude představen v dubnu na autosalonu užitkových vozů v britském Birminghamu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  GO! Express & Logistics je po osmé partnerem Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifest

  aktualizováno dne 30.3.2012

   automobilová

  Na přelomu dubna a května letošního roku se severočeské lázeňské město Teplice stane hostitelem 11. ročníku Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest. Jeho návštěvníci shlédnou desítky filmů, které do projekce přihlásili animátoři z mnoha států světa. K tomu, aby se filmy včas a v pořádku dostali od vlastníků do projekčního sálu, využívají organizátoři již poosmé firmu GO! Express & Logistics, která je tradičním partnerem festivalu. Letos bude na festivalu prezentováno 460 filmů z 69 zemí. Například z evropských zemí, by se velmi těžko hledal stát, který není zastoupen. To je také jedním z důvodů, proč se GO! Express & Logistics stala již po osmé partnerem festivalu. Firma přepravuje zásilky v rámci celého světa a dokáže tak řešit rozmanité požadavky svých zákazníků. Dalším důvodem je podpora zajímavé oblasti filmové tvorby, která má v Česku svojí tradici. Část letošního ročníku Anifestu vzpomene na slavného loutkáře Jiřího Trnku. Letos si připomínáme sté výročí od narození tohoto výtvarníka, jehož tvorba je neodmyslitelně spojena s animovaným filmem a také s Plzní, kde se Jiří Trnka narodil a kde rovněž sídlí jedna z poboček společnosti.

  Více informací
  Zdroj informací:www.general-overnight.cz
  Zdroj obrázku:www.general-overnight.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Veolia Transport Praha pokračuje ve zvyšování kvality přepravy, nasazuje nové moderní autobusy

  aktualizováno dne 27.3.2012

   automobilová

  Společnost Veolia Transport Praha s.r.o. (VTP), jako jeden z významných pražských autobusových dopravců, modernizuje v rámci pražské městské dopravy svůj vozový park nasazením 12 nových moderních autobusů značky SOR. Vozidla typu SOR BN 12 (8x) a SOR NB 12 (4x) ve firemních barvách dopravce budou nasazena v průběhu března na linky číslo 165 a číslo 223. „Cestujícím nabízíme garantovanou kvalitu částečně či plně nízkopodlažních vozidel splňujících přísné ekologické normy. Nasazením těchto nových autobusů dojde nejen k modernizaci, ale i omlazení vozového parku. Průměrné stáří našich autobusů v rámci městské dopravy v Praze po zařazení vozidel dosáhne šest roků,“ říká Petr Čihák, jednatel společnosti Veolia Transport Praha. Autobusy SOR umožňují díky nízké podlaze komfortní nástup a výstup osobám se sníženou pohyblivostí. Rodiče s kočárky a cestující na invalidním vozíku mohou využít mechanické výklopné plošiny. Vozidla jsou vybavena elektronickým informačním a odbavovacím systémem, autobusy typu NB 12 budou mít instalováno zařízení k preferenci signálu volno na pražských křižovatkách.

  Více informací
  Zdroj informací:www.veolia-transport.cz
  Zdroj obrázku:www.veolia-transport.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Stylový a prostorný nový Ford Kuga měl na autosalonu v Ženevě evropskou premiéru

  aktualizováno dne 27.3.2012

   automobilová

  Zcela nový Ford Kuga představuje technologii plně bezdotykového otevírání výklopné zádi ovládané prostým mávnutím nohou pod zadním nárazníkem. Zadní sedadla se sklápějí do roviny stiskem tlačítka; nový model má o 82 litrů větší zavazadlový prostor než dosavadní Kuga. V zájmu ještě dokonalejších jízdních vlastností disponuje Kuga rychle reagujícím systémem pohonu všech kol (AWD) s technologií stranového přesměrovávání točivého momentu (TVC). Zcela nový Ford Kuga, odhalený na autosalonu v Ženevě, staví na úspěších dosavadního modelu a přináší nejaktuálnější technologie spolu s novou stylovou a prostornou karoserií. K technickým inovacím patří zejména plně bezdotykové otevírání výklopné zádi, kterou lze otevřít i zavřít jednoduše mávnutím nohou pod zadním nárazníkem. „Inovativní technologie jako bezdotykové otevírání výklopné zádi odlišují Kugu od konkurenčních modelů,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Co je však ještě důležitější, poskytují zákazníkům výhody při každodenním používání. Nová Kuga je prostornější, ale přitom stejně dynamická a všestranná jako současný model, který se u našich evropských zákazníků stále těší velké oblibě.“

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  3ČSAD největším odběratelem autobusů IVECO IRISBUS

  aktualizováno dne 22.3.2012

  automobilová

  V dnešní době je velice důležité podporovat český průmysl. Příkladem je dlouholetá spolupráce společností podnikajících v ČR IVECO Czech Republic, a. s. a holding 3ČSAD (ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s., ČSAD Frýdek-Místek a.s.). IVECO IRISBUS v roce 2011 prodalo zákazníkům v ČR 211 autobusů, z čehož skupina 3ČSAD nakoupila celkem 26 autobusů (1/8 z celkového prodeje) pro zajištění městské a příměstské dopravy. 3ČSAD se tak stala největším odběratelem společnosti Iveco Czech Republic, a.s. v ČR za rok 2011. Předávání autobusů v roce 2011 se zúčastnili za společnost IVECO IRISBUS - Ing. Jiří Kalousek a za společnosti 3ČSAD - generální ředitel Ing. Tomáš Vavřík, MBA. V roce 2011 bylo 3ČSAD od společnosti Iveco Czech Republic, a.s. dodáno 20 nízkopodlažních autobusů Crossway Low Entry určených pro příměstskou dopravu a 6 nízkopodlažních Citelisů pro zajištění přepravy v městech Havířov (3 vozy poháněné ekologickým palivem – autobusy na CNG pohon), Karviná a Frýdek-Místek (3 autobusy s pohonem na naftu). Nákup byl částečně financován z evropských dotací z fondů Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezského kraje.

  Více informací
  Zdroj informací:web.iveco.com
  Zdroj obrázku:web.iveco.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Na cestách bezpečně - služby sítě BestDrive

  aktualizováno dne 22.3.2012

  automobilová

  TEST Servisní síť BestDrive i v letošním roce naplňuje své heslo „Vy jezdíte - my se staráme“. Proto pro rok 2012 připravila mnoho služeb, které zákazníkům usnadní péči o jejich vůz a umožní jim jezdit v pořádku a bezpečně. Hlavním tématem jara je celkové zajištění optimálního využití pneumatik na vozidle a zvyšování bezpečnosti. Mezi standardně nabízené služby patří například servisní semafor – základní, bezplatná diagnostika stavu nejdůležitějších částí automobilu. Oblast pneuservisní nabídky není jen o prodeji a přezutí nových letních pneumatik, ale o komplexní péči o pneumatiky v průběhu celého roku. Ta mimo jiné zahrnuje i jejich pojištění a sezónní uskladnění. Řidiči jistě ocení i službu INFO SMS, která slouží jako připomínka pravidelných návštěv autoservisu. Směr servisní sítě BestDrive nového roku určuje od ledna pan Ing. Karel Kučera na pozici generálního ředitele provozovatele této sítě - ContiTrade Services s.r.o. Bezpečnost především Stav podvozku automobilu významně ovlivňuje jak bezpečnost jízdy, tak i využití pneumatik. Nesprávně seřízená geometrie náprav může zkrátit životnost pneumatik až o 80 %. Aby BestDrive napomohl každému zákazníkovi k optimálnímu využití všech bezpečnostních parametrů jejich vozidla, nabízí bezplatnou diagnostiku bezpečnostních prvků. Takzvaný Servisní semafor se soustřeďuje nejen na kontrolu tlumičů a geometrie nebo seřízení světlometů, ale i brzd. Absence jejich kontroly je markantním bezpečnostním faktorem na českých silnicích.

  Více informací
  Zdroj informací:www.bestdrive.cz
  Zdroj obrázku: www.doprava v praxi.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Jízdenky na busy Student Agency a vlaky RegioJet a také letenky od Student Agency nově na prodejních automatech Pay+

  aktualizováno dne 21.3.2012

  autumobilová

  Přední středoevropská přepravní skupina Student Agency a síť prodejních automatů Pay+ provozovaná společností European Payment Systems s.r.o. zahajují dnes zatím ojedinělou spolupráci při prodeji produktů určených k cestování a vzájemné koordinaci dalšího utváření prodejní sítě. Zákazníci si mohou od dnešního dne koupit přes automaty Pay+ vnitrostátní a mezinárodní jízdenky na autobusy Student Agency express, vnitrostátní a mezinárodní jízdenky na vlaky IC RegioJet a v následujících dnech také letenky od Student Agency. Student Agency express a RegioJet, stejně tak letenky od Student Agency jsou v rámci ČR pionýry v rozvoji tohoto druhu prodeje.
  Zákazníkům se výrazně rozšiřuje možnost nákupů produktů Student Agency a RegioJet – a to v tomto okamžiku o více než 50 prodejních automatů Pay+ navíc na místech, kde jsou zvyklí nakupovat další zboží a služby - například v nákupních galeriích či předních obchodních řetězcích. Automaty Pay+ současně dostávají viditelné označení logem Student Agency upozorňující na to, že tyto žluto-oranžové automaty jsou prodejním místem produktů Student Agency a RegioJet. Obě společnosti budou také koordinovat další rozvoj prodejní sítě automatů Pay+ s ohledem na poptávku zákazníků a destinace autobusů Student Agency a vlaků RegioJet.

  Více informací
  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Zdroj obrázku: www.studentagency.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  ŠKODA v únoru opět dosáhla dvouciferného růstu

  aktualizováno dne 19.3.2012

  autumobilová

  Společnost ŠKODA zvýšila dodávky zákazníkům o 13,1 % na 72.100 vozů. Podíl české automobilky na světovém trhu dosáhl téměř 1,5 %. ŠKODA v roce 2012 opět dosahuje dvouciferného růstu. Jen v únoru vzrostly celosvětové prodeje české automobilky o 13,1 % na více než 72.100 vozů oproti stejnému měsíci minulého roku, kdy společnost dodala zákazníkům 63.800 vozů. Podíl značky na světovém trhu činí téměř 1,5 %. Prodeje rostly ve všech prodejních regionech, mimořádně vysokých přírůstků dosáhla ŠKODA při prodejích v Evropě, Indii a Číně. Ve Švýcarsku, kde na ženevském autosalonu nedávno debutoval nový model Citigo v pětidveřovém provedení, pak byla ŠKODA v únoru 2012 druhou nejprodávanější značkou. „Opětovný dvouciferný růst prodejů v únoru 2012 potvrzuje trvalý růstový kurz značky ŠKODA," říká Jürgen Stackmann, člen představenstva společnosti ŠKODA zodpovědný za oblast prodeje a marketingu. „Naše vysoké tempo plně odpovídá cílům naší Růstové strategie 2018. V obou prvních měsících letošního roku jsme v prodejních výsledcích podali vynikající výkon," pokračuje Stackmann. „Přitom je třeba zohlednit fakt, že zejména vývoj trhu v západní Evropě v tomto roce výrazně zpomalil.“

  Více informací
  Zdroj informací:www.skoda-auto.cz
  Zdroj obrázku: www.skoda-auto.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Stefan Jacoby v Ženevě odhalil zcela nové Volvo V40: „Skvělá V40 změní poměr sil v C-segmentu“

  aktualizováno dne 16.3.2012

  automobilová

  Stefan Jacoby, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Corporation, při představení nového Volva V40 v Ženevě učinil důležité prohlášení o posílení konkurenční pozice značky. „Nová V40 změní poměr sil v C-segmentu. Prvotřídní jízdní dynamika, úspornost a široká nabídka bezpečnostních a asistenčních systémů odlišují tento model od zbytku třídy,“ řekl Stefan Jacoby. „Volvo V40 skvěle zapadá do aktuálního trendu downsizingu, v jehož rámci zákazníci upřednostňují kompaktnější vozy a úspornější motory. Automobil nabízí výbavu, kvůli které si lidé obvykle musí kupovat větší automobily,“ uvedl Stefan Jacoby. A pokračoval: „Tímto vyspělým modelem se nám podařilo dokázat, že prvotřídní spotřeba paliva v kompaktních rozměrech nemusí představovat žádné kompromisy v oblasti vlastností, výbavy ani potěšení z jízdy, které zákazníci od luxusního vozu očekávají.“
  První airbag pro chodce na světě
  První airbag pro chodce na světě je klíčovým novým prvkem výbavy tohoto vozu. Airbag pro chodce po svém nafouknutí zvedne zadní část kapoty, čímž se zvětší prostor pro její deformaci. Zároveň airbag překryje části A-sloupků a oblast čelního skla.

  Více informací
  Zdroj informací:www.volvocars.com
  Zdroj obrázku: www.volvocars.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Ford Fiesta ST je na ženevském autosalonu poprvé k vidění v sériové podobě

  aktualizováno dne 9.3.2012

  automobilová

  Ford Motor Company představuje na letošním autosalonu v Ženevě nový model Fiesta ST v provedení připraveném pro sériovou výrobu. Uvedení vozu na evropské trhy se plánuje na rok 2013. Zákazníci volali po nové Fiestě ST už od roku 2008, kdy z předváděcích místností zmizel model předchozí generace. Zcela nová verze pozvedne dynamiku Fiesty ST na novou úroveň. Čísla hovoří za vše: 1.6 EcoBoost, výkon 132 kW, točivý moment 240 Nm, 0-100 km/h za méně než sedm sekund, nejvyšší rychlost přes 220 km/h. Technologie EcoBoost přitom oproti předchozí Fiestě ST přinesla snížení emisí CO2 o nezanedbatelných 20 procent. Vůz vyvíjený pod taktovkou Fordova oddělení Team RS přináší také výrazný posun v jízdních vlastnostech. Má totiž nový, speciálně naladěný podvozek (snížený ve srovnání s běžnou Fiestou o 15 mm), systém stranového přesměrovávání točivého momentu (eTVC) a elektronický stabilizační program se třemi přepínatelnými režimy. Tyto technologie byly důkladně prověřeny během více než pěti tisíc testovacích kilometrů na slavné Severní smyčce závodního okruhu Nürburgring na západě Německa. „Věříme, že zákazníci Fordu budou novou Fiestou ST nadšeni, a to nejen její ohromující dynamikou, ale také díky vzhledu a výbavě. Tento dynamický nový ‚hot hatch‘ je bezpochyby naší zatím nejlepší Fiestou ST,“ řekl Jost Capito, ředitel globálního programu sportovních vozů ve Fordu

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku:www.ford.czz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  AUTOSALON ŽENEVA 2012: PŘEHLED NOVINEK ZNAČKY INFINITI

  aktualizováno dne 8.3.2012

  automobilová

  Ženeva, 6. března 2012 - Infiniti, japonská značka nabízející vysoce výkonné luxusní automobily, na 82. mezinárodním autosalonu v Ženevě odhaluje svůj první sportovní automobil s pohonnou jednotkou před zadní nápravou nazvaný INFINITI EMERG-E. Značka Infiniti navíc potvrdila zahájení výroby limitované série 200 vozů modelu FX Sebastian Vettel o výkonu 420 k pro evropské a středovýchodní trhy a oznámila snížení emisí svého držitele světového rekordu, modelu Infiniti M Hybrid, na 159 g/km. INFINITI EMERG-E: ELEKTRIZUJÍCÍ POHLED NA NOVÝ SPORTOVNÍ VŮZ Koncept INFINITI EMERG-E, jenž má svou premiéru na ženevském autosalonu 2012, je velmi pokrokovým sportovním automobilem s pohonnou jednotkou před zadní nápravou. Zároveň nabízí vzrušující pohled do budoucnosti Infiniti. INFINITI EMERG-E je hmatatelným důkazem záměru značky Infiniti vyrábět odvážný model budící pozornost a odpovídající příslibu značky v podobě Inspirovaného výkonu. Signalizuje rovněž řadu nových vzrušujících technických řešení, která značka začne používat ve snaze konstruovat vozy s velkou udržitelnou výkonností. INFINITI EMERG-E zároveň přináší čerstvé vyjádření designového výrazu značky Infiniti poprvé použitého u vysoce výkonného sportovního vozu s pohonnou jednotkou před zadní nápravou.

  Více informací
  Zdroj informací:www.infinitipress.eu
  Zdroj obrázku:www.infinitipress.eu
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nové Volvo Truck Centrum v Olomouci otevřeno

  aktualizováno dne 5.3.2012

  automobilová

  Společnost Volvo Truck Czech s.r.o. zahájila činnost již jedenáctého Volvo Truck Centra a to v Olomouci. Oficiálním otevřením olomouckého servisu, které proběhlo dnes 2. 3. 2012 se síť servisů po České republice provozovaných výhradně společností Volvo Truck Czech s.r.o. rozrostla o další provozní místo. V srpnu 2011 jsme zahájili výstavbu nového Truck Centra v Olomouci. Stavba je umístěna na pozemku o rozloze 20 750 m2 v nově budované průmyslové zóně u obce Hněvotín, na okraji Olomouce. Pozemek je snadno přístupný, dobře viditelný a strategicky položený - přímo u křížení komunikací R46 (E462 Brno - Olomouc) a R35 (E442 - Ostrava-Hradec Králové). Stavbu prováděla firma IMOS Brno, a.s., závod Ostrava. Stavební práce byly zahájeny 24.8.2011 a dokončeny 31.1.2012. Otevřením dalšího servisního místa Volvo Trucks opět vyplníme volná místa v naší servisní síti a tím nabídneme širší portfolio našich služeb zákazníkům Volvo. Oficiálního otevření se zúčastnili nejen naši zákazníci, ale i obchodní partneři, místní zastupitelé, media a zástupci společnosti Volvo Trucks, Volvo Stavební stroje a Volvo finanční služby. „Včetně nově otevřeného Volvo Truck Centra v Olomouci provozuje společnost Volvo Truck Czech celkem 11 vlastních servisních středisek po celé České republice. Uvedením do provozu servisu v Olomouci jsme dovršili první fázi rozšiřování naší vlastní servisní sítě. Truck Center Olomouc bude naše stěžejní moravské středisko vybavené veškerým moderním technickým vybavením a zázemím, které je pro naši práci potřebný. Toto Truck Centrum nebude postrádat ani takové služby jako klempírnu či automatickou myčku nákladních vozidel." řekl Robert Grozdanovski, generální ředitel společnosti Volvo Truck Czech, během slavnostního zahájení.

  Více informací
  Zdroj informací:www.volvotrucks.com
  Zdroj obrázku:www.volvotrucks.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nový simulátor nákladního vozidla Renault Trucks v Holicích.

  aktualizováno dne 2.3.2012

  automobilová

  Renault Trucks ČR ve spolupráci se svým koncesionářem GSC- AUTO, spol. s.r.o. se podílely na mimořádném projektu výroby nového simulátoru nákladního vozidla v Holicích.
  Nově zprovozněný simulátor nákladního vozidla v prostorách Střední školy automobilní v Holicích umožní studentům i řidičům otestovat své řidičské schopnosti „nanečisto“. Jde o jeden z mála simulátorů jízdy nákladním vozidlem v České Republice, pokud nebudeme počítat zařízení určená pro armádu. Na projektu se kromě střední školy podílela i společnost Renault Trucks, která ve spolupráci se svým koncesionářem GSC-Auto, dodala pro stavbu simulátoru nezbytné náhradní díly. Celý projekt financovaný z prostředků Evropské unie zastřešila olomoucká společnost JKZ, která se výrobou simulátorů dlouhodobě zabývá.
  „Simulátor umožní našim studentům i řidičům profesionálům vyzkoušet si krizové situace, ke kterým obvykle při výuce v autoškole nedochází,“ poznamenává na adresu nové vyučovací pomůcky ředitel školy Michal Šedivka.

  Více informací
  Zdroj informací:/www.renault-trucks.cz
  Zdroj obrázku:www.renault-trucks.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Silniční vlak přijíždí: Projekt SARTRE vstupuje do finální fáze

  aktualizováno dne 1.3.2012

  automobilová

  Projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment - Bezpečné silniční vlaky chránící životní prostředí) úspěšně absolvoval první předváděcí testy mnohačlenného konvoje vozidel. Testovací flotila se skládala z vedoucího nákladního automobilu následovaného třemi vozidly, která byla řízena zcela autonomně při rychlostech dosahujících až 90 km/h – přičemž rozestup mezi vozidly nepřekračoval šest metrů.
  Na realizaci projektu SARTRE se podílí sedm evropských partnerů a je to jediný projekt svého druhu, který může být realizován na běžných dálnicích a v němž je flotila vozidel zařazena ve smíšeném provozu s ostatními uživateli silnice.
  „Naše účast v projektu SARTRE umožňuje efektivnější a bezpečnější způsob provozu, který nabízí i potenciál k úspoře paliva. Poskytuje nám příležitost zkoumat dopravní řešení budoucnosti a využívat přitom výhod intenzivního vývoje prováděného ve společnostech Volvo Trucks a Volvo Technology," říká Carl Johan Almqvist, ředitel pro bezpečnost dopravy a produktů společnosti Volvo Trucks.


  Více informací
  Zdroj informací:www.volvotrucks.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nový Ford Ranger opět potvrzen jako nejbezpečnější pick up v Evropě – i podle přísnějších pravidel znovu získal pět hvězdiček Euro NCAP

  aktualizováno dne 29.2.2012

  automobilová

  Euro NCAP, nezávislá organizace hodnotící bezpečnost v Evropě prodávaných automobilů, udělila novému Fordu Ranger pět hvězdiček i podle nového, ještě přísnějšího hodnocení. Ford Ranger je jediný pick-up ve své třídě, který se pyšní pěti hvězdičkami Euro NCAP.
  Pět hvězdiček podle nového hodnocení Euro NCAP obdržel také nový Ford Focus. Ford Ranger upevnil svoji pozici nejbezpečnějšího pick-upu na evropském trhu. Specialisté z Euro NCAP přehodnotili bezpečnost Rangeru podle nových kritérií, platných od roku 2012, a opět mu udělili maximálně možný počet hvězdiček.
  Ford Ranger tak zůstává jediným „pětihvězdičkovým“ pick-upem na trhu. Nová pravidla hodnocení jsou přitom zatím nejpřísnější v historii Euro NCAP.
  Pět hvězdiček podle nové metodiky obhájil rovněž oblíbený rodinný model Ford Focus. „Bariérové testy Euro NCAP pro rok 2012 jsou bezpečnostním barometrem, podle kterého budou posuzovány všechny nové vozy v Evropě. Znovudosažení pěti hvězdiček představuje pro Focus i Ranger skvělý úspěch,“ řekl Stuart Southgate, ředitel bezpečnosti vozidel ve Fordu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Na ženevském autosalonu se ve světové premiéře představí Ford Tourneo Custom Concept

  aktualizováno dne 28.2.2012

  automobilová

  Na březnovém autosalonu v Ženevě se ve světové premiéře představí nový dynamický Ford Tourneo Custom Concept, který do evropského segmentu osobních dodávek vnáší novou úroveň energie a stylu. Koncepční studie Tourneo Custom Concept předznamenává příchod zcela nové řady vozů, v níž pak budou představena i užitková provedení. Nový dramatický vzhled osloví zákazníky toužící po stylu, funkčnosti a prostoru. „Jediný pohled na Tourneo Custom Concept prozradí, že tento model vdechne segmentu osobních dodávek nový život,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Přicházející nová řada nám dává možnost oslovit nové zákazníky a my jsme se této příležitosti pevně chopili. Jeho kvality blízké osobním vozům ocení celá řada firemních i soukromých zákazníků.“ Tourneo Custom Concept se skutečně vyznačuje mnoha jedinečnými přednostmi, které ho po uživatelské stránce přibližují osobním automobilům. Patří sem zcela nový interiér s kokpitem orientovaným na řidiče, stejně jako luxusní, kompletně čalouněný prostor pro cestující s kvalitními materiály hodnými moderního vícemístného osobního vozu. Příkladem nápaditých inovací jsou v několika směrech nastavitelná a posuvná zadní sedadla, pokročilý komunikační systém SYNC s hlasovým ovládáním a samočinnou aktivací tísňového volání nebo nejnovější sada úsporných technologií ECOnetic.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Zdroj obrázku:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  NOVÝ RENAULT TWINGO r.s. – JEDINEČNÝ SPORTOVNÍ DESIGN, zdroj vášně a emocí

  aktualizováno dne 28.2.2012

  automobilová

  Po uvedení nového Renaultu Twingo na trh koncem roku 2011 přijde letos na jaře Renault Sport s novým Twingem R.S. : Jedinečný a smyslný design sportovní verze nového vzhledu Renaultu zaručuje potěšení z jízdy a vzrušení. Veškeré odborné zkušenosti divize Renault Sport Technogies jsou začleněny do koncepce sportovních a závodních automobilů. Obsah emisí CO2 snížen na 150 g CO2/km a kombinovaná spotřeba snížena na 6,5 l/100 km. Je kladen požadavek na vysokou kvalitu, síť odborníků zaručuje špičkovou odbornost. Bude uveden na trh ve 20 zemích. V České republice budou objednávky otevřeny od 1.3.2012, cena začíná na 369 900 Kč. Skutečné sportovní vozidlo Nové Twingo R.S., dostává dynamickou masku se čtyřmi světlomety a do středu předního nárazníku lamelu typu F1. Tento stylistický rys je nyní dostupný pro celou řadu Renault Sport a je připomínkou úspěchu Renaultu ve Formuli 1. Na konci května bude k dispozici na přání symbolický odstín žlutá Sirius. Zadní část je opatřena sportovním spoilerem na zadních vyklápěcích dveřích, nárazníkem se specifickým difuzorem a aerodynamickými nástavci podběhů zadních kol. Vnější linii je také možné zkrášlit pomocí designového balíčku s variantou ocelově šedého odstínu současně u lamely F1, krytů zpětných zrcátek a střešního spoileru R.S. a chromovým nádechem u ozdobných krytů mlhových světel. K dispozici jsou rovněž nové 17palcové slitinové ráfky Gana černé, v jejichž středu je umístěna zkratka R.S., která je hrdým podpisem jejich původu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.renault.cz
  Zdroj obrázku:www.renault.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Klub cestuje autokarem NEOPLAN Starliner

  aktualizováno dne 27.2.2012

  automobilová

  Kluboví hráči cestují nyní ke svým zápasům exkluzivním autokarem NEOPLAN Starliner L uvolněně a bezpečně. Nový prémiový zájezdový autobus převzal z rukou Reinharda Pöllmanna, předsedy představenstva MAN Truck & Bus Deutschland GmbH, Norbert Lehmeyer, majitel Lemmi's Busreisen GmbH a Ralf Woy, finanční a správní ředitel 1. FC Norimberk. Společnost Lemmi’s Busreisen se sídlem ve Weissenburgu, která klubový autobus vlastní, zajišťuje dopravu pro 1. FC Norimberk. Hypermoderní a přepychový Starliner L je vlajkovou lodí mezi zájezdovými autobusy z produkce NEOPLAN. Byl oceněn titulem „Coach of the Year 2006“ a celosvětově je považován za designovou ikonu v segmentu dálkových autokarů. S délkou necelých 14 m poskytuje tento třínápravový autobus profesionálům z 1. FC Norimberk komfort velkolepého formátu. Silný pohon je zajišťován efektivním motorem MAN Common Rail o výkonu 505 HP. Díky technologii MAN PURE DIESEL® plní autokar emisní limity požadované předpisem EEV bez nutnosti aditiv. Výkon je na hnací nápravu přenášen prostřednictvím automatizované 12stupňové převodovky MAN TipMatic®. Exkluzivní vnitřní vybavení, které bylo podle přání majitele autobusu a 1. FC Norimberk z velké části realizováno ve spolupráci s firmou Frenzel, jde daleko za bohatý rozsah sériové výbavy a nabízí vše, po čem touží srdce sportovce. Celkem 30 vysoce kvalitních kožených sedadel je rozmístěno v exkluzivním 2 + 1 uspořádání s jednou skupinkou čelem k sobě (Vis-a-vis). V obrovském zavazadlovém prostoru o obejmu 13 m3 je dostatek místa pro všechny nezbytnosti od kufru s dresy až po masážní lehátka určená pro zápasy venku.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Zdroj obrázku:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  DAF European Technician of the Year 2012

  aktualizováno dne 22.2.2012

  automobilová

  Rinze Louwsma z Nizozemska se stal nejlepším mechanikem společnosti DAF v Evropě Cenu DAF European Technician of the Year 2012 (DAF Evropský mechanik roku 2012) získal Rinze Louwsma z Cosmo Bolsward z Nizozemska. Evropské finále se konalo ve výrobním závodě společnosti DAF Trucks v Eindhovenu. Vítěznou trofej předal Johan Drenth, ředitel poprodejních operací společnosti DAF Trucks N.V. Při finálovém klání demonstrovali soutěžící mechanici své schopnosti a znalosti ve čtyřech teoretických úlohách a šesti praktických případech, při kterých měli řešit závadu na motoru, elektronických systémech a poháněcím ústrojí. „Společnost DAF organizuje soutěž European Technician of the Year proto, aby zdůraznila důležitost mechaniků smluvních servisů DAF," řekl Johan Drenth. „V první řadě je to uznání jejich profese. Moderní nákladní automobily jsou vozidla vybavená špičkovou technikou a práce na nich vyžaduje důkladné technické znalosti a zkušenosti. Navíc, mechanik je vizitkou servisních služeb dealera společnosti DAF a on či ona hrají významnou roli při utváření spokojenosti zákazníků. Vše to závisí na poskytování služeb a kvality až do těch nejmenších detailů.“

  Více informací
  Zdroj informací:www.daf.eu
  Zdroj obrázku:www.daf.eu
  Kategorie novinky:automobilová doprava  ŠKODA v Rusku roste

  aktualizováno dne 21.2.2012

  automobilová

  Vedle výroby vozů ŠKODA v ruském závodě v Kaluze se v současné době rozjíždí výroba dalších modelů značky ŠKODA v ruské partnerské automobilce GAZ v Nižním Novgorodu. "V Ruské federaci vidíme pro značku ŠKODA velký růstový potenciál, proto na tomto klíčovém trhu potřebujeme další výrobní kapacity," vysvětluje Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti ŠKODA, u příležitosti slavnostního otevření nového tréninkového centra v ruské partnerské automobilce GAZ. Už během prvního měsíce automobilce ŠKODA meziročně vzrostly prodeje v Rusku o 42 %, tedy dvojnásobně rychleji než celkový trh osobních automobilů. V souvislosti s globální Růstovou strategií 2018 proto ŠKODA i v Rusku potřebuje další výrobní kapacity. Cílem Růstové strategie ŠKODA je do roku 2018 na celém světě prodat minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Už v roce 2011 dosáhla česká automobilka s 879 200 prodanými vozy nárůstu o 15,3 procenta oproti uplynulému roku, a vytvořila tak nový odbytový rekord. "Pro naši Růstovou strategii 2018 má Ruská federace mimořádný význam. Rusko je už dnes našim třetím největším trhem. Naše plány jsou ambiciózní. Úspěchy u ruských zákazníků potvrzují, že nabízíme správné produkty," říká dále Vahland. GAZ je pro značku ŠKODA stabilní partner, který disponuje potřebným know-how a vysoce kvalifikovanou pracovní silou. V závodě automobilky GAZ v Nižním Novgorodu se ve spolupráci s ruským partnerem pro ruský trh vyrábí mimo jiné i model ŠKODA Yeti. Jeho výroba naběhla už v říjnu 2011

  Více informací
  Zdroj informací:www.skoda-auto.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Unikátní dveře nového Fordu B-MAX jsou „uskutečněný designérský sen“

  aktualizováno dne 17.2.2012

  automobilová

  B-MAX využívá důmyslného řešení se středovými sloupky karoserie integrovanými do konvenčních předních a posuvných zadních dveří. Toto převratné uspořádání bez klasického bočního sloupku mohlo vzniknout jen díky dlouhodobé a intenzivní spolupráci mezi designéry a konstruktéry. Systém „Easy Access Door“ usnadňuje nastupování a vystupování v úzkých parkovacích místech, umožňuje lepší manipulaci s neskladným nákladem a zajišťuje vynikající ochranu při nehodě. Ford vyvinul jedinečné řešení dveří, které se vyznačuje nevídaně snadným přístupem do interiéru. Z předností této novátorské koncepce těží připravovaný nový model B-MAX. Systém nazvaný „Easy Access Door“ (dveře se snadným přístupem) integruje středové sloupky karoserie přímo do dveří tohoto všestranného automobilu. Na každé straně karoserie tak vzniká nástupní otvor o bezprecedentní šířce 1,5 m. U vozů s konvenčními dveřmi bývá tato hodnota sotva poloviční. Například Opel Meriva se vzadu zavěšenými zadními dveřmi má nástupní otvor široký méně než 0,7 m. „O takovémto řešení dveří sní designéři už celé roky,“ přiznává Stefan Lamm, ředitel exteriérového designu ve Ford of Europe. „My jsme ale tento koncept z nápadu v designérově skicáři dovedli až do stylového a všestranného produktu, který se už brzy objeví v showroomech. Dali jsme si za úkol přijít s novým pojetím malého vozu,“ dodal ještě Lamm. „Lidé ve velkých městech bojují s nedostatkem prostoru a my jsme pro ně chtěli najít nové řešení.“ Při vývoji konceptu strávil tým několik dní pozorováním řidičů v každodenních situacích, jako jsou cesty na nákup nebo vyzvedávání dětí ze školy, aby dokonale pochopil, co přesně zákazníci od svého kompaktního vozu potřebují.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  MAN na vzestupu

  aktualizováno dne 16.2.2012

  automobilová

  Sektor energetické strojírenské výroby (MAN Diesel & Turbo a RENK) dosáhl v uplynulém finančním roce velmi vysokých hodnot. Tržby mírně snížily svoji hodnotu zhruba o 4 % na celkový objem 4,0 mld. Eur zatímco objem přijatých objednávek si mírně polepšil, z celkového objemu 4,0 mld. Eur na 4,1 mld. Eur v roce 2011. Marže provozního zisku (ROS) zůstala se svými 12,8 % zcela přesvědčivě v oblasti dvojciferných čísel. Tržby sektoru energetika byly taženy nahoru společností MAN Diesel & Turbo, která přispěla celkovému výsledku 3,6 mld. Eur (- 4 %). Finanční objem přijatých objednávek poskočil z 3,5 mld. Eur v předcházejícím období na aktuálních 3,7 mld. Eur a provozní zisk vzrostl ze 439 mil. Eur na 460 mil. Eur. Marže provozního zisku poskočila o jeden procentní bod na hodnotu 12,7 %. Poptávka po kompresorech a turbínách od společnosti MAN Diesel & Turbo byla také velmi silná. V námořním segmentu zůstaly poptávky po nákladních lodích, speciálně po kontejnerových lodích, na vysoké úrovni. Ve druhé polovině roku se průmysl koncentroval na výrobu speciálních lodí, jako jsou tankery pro dopravu zkapalnělých plynů či lodí využívaných na průzkum mimo pobřežní vody. Společnost MAN Diesel & Turbo si upevnila velmi silnou pozici na trhu výroby dvoudobých vznětových motorů určených pro pohon velkých nákladních lodí, stejně jako v segmentu čtyřdobých vznětových motorů určených pro pohon speciálních lodí různých typů. To dovolilo MAN Diesel & Turbo udržet si vedoucí pozici v segmentu výroby vznětových lodních motorů přes stávající špatnou situaci na trhu a vzrůstající konkurenci.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Společnost DAF představuje novou lehkou tandemovou nápravu

  aktualizováno dne 16.2.2012

  automobilová

  Společnost DAF představuje novou vzduchově odpruženou tandemovou nápravu s jednoduchou redukcí, která byla vyvinuta speciálně pro těžké aplikace, kde je vyžadována přídavná trakce, a pro omezenou jízdu v terénu. Nová tandemová náprava SR1360T má o 375 kilogramů nižší hmotnost než stávající tandemové nápravy s redukcí náboje pro jízdu v terénu a snižuje spotřebu paliva o 5 %. Nová tandemová náprava dokonale zapadá do programu DAF ATe (Vylepšená efektivita dopravy) – snižuje ještě více spotřebu paliva a emise a zvyšuje efektivitu výkonu vozidla. Vzduchově odpružená tandemová náprava SR1360T je dostupná pro všechny modely 6x4 a 8x4 vozidel řady DAF CF85 a XF105. Nabízené jsou dvě varianty; s technickým zatížením 21 nebo 26 tun pro celkovou tažnou hmotnost 70 tun. Pro speciální aplikace lze CHJS zvýšit až na 120 tun. Kromě snížení spotřeby paliva a hmotnosti přispívá nová tandemová náprava i ke snížení nákladů na údržbu, protože výměna oleje zadní nápravy je vyžadována pouze jednou za tři roky nebo po ujetí 450 000 kilometrů. Tandemová náprava SR1360T je obzvláště vhodná pro těžké aplikace, kde je vyžadována přídavná trakce z důvodu vysoké celkové hmotnosti soupravy.

  Více informací
  Zdroj informací:www.daf.eu
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Rekordní rok 2011: AVIA prodala v loňském roce 600 vozů

  aktualizováno dne 14.2.2012

  automobilová

  Po úspěšném roce 2010 se letňanské AVII dařilo i loni – prodej dosáhl 600 vozidel, což je proti roku 2010 (448 ks) růst o 34%. Celkové tržby ve výši 425 mil. Kč se ve srovnání s rokem 2010 (337 mil. Kč) zvýšily o 26%. Za růstem stojí zejména expanze na ruský trh a na trhy Středního Východu a Argentiny. V České republice se prodalo 155 vozidel (v roce 2010 to bylo 157 vozů). „Tržby za prodej náhradních dílů a za ostatní služby zůstaly na úrovni roku 2010 (55 mil. v roce 2011, 54 mil. Kč v roce 2010), takže růst tržeb o třetinu „táhly“ pouze prodeje vozidel. A protože český trh je stabilní a nedošlo na něm k zásadním změnám, za rekordními prodeji stojí úspěchy na ruském trhu, kde jsme loni prodali 87 vozů (v r. 2010 to bylo jen 16 vozidel) a na trzích Středního Východu a Argentiny (loni 112, předloni méně než 10 vozů).“, zhodnotil loňský rok Tomáš Jiřička, člen nejužšího vedení a prokurista společnosti Avia Ashok Leyland Motors.
  Čísla o prodeji by byla ještě výrazně vyšší, celkovou bilanci však ovlivnily dva faktory - tím prvním byl paradoxně velký zájem zákazníků o vozidla Avia především v závěru roku, kdy dodavatelský řetězec nedokázal dostatečně pružně na tuto situaci reagovat. Díky tomu musely být některé objednávky přesunuty do dalšího roku - cca 100 vozidel tak bude dodáno až v lednu a začátkem února 2012, což samozřejmě pozitivně ovlivní výsledky letošního roku.

  Více informací
  Zdroj informací: www.avia.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  ŠKODA testuje elektromobil Octavia Green E Line !

  aktualizováno dne 13.2.2012

  automobilová

  ŠKODA intenzivně testuje flotilu deseti nedávno představených elektromobilů Octavia Green E Line v podmínkách každodenního provozu. Zátěžová zkouška jednoho z vozů probíhá na mezinárodním letišti Praha/Ruzyně. Poznatky z každodenního provozu budou využity zejména pro odladění elektromobilů. Další vozy poskytne ŠKODA AUTO vybraným partnerům od konce března 2012. "V současné době naši flotilu důkladně prověřujeme, řidičům chceme předat dokonale odladěné vozy. V tom není mezi sériovými vozy a vozy z testovací flotily žádný rozdíl," vysvětluje Petr Kristl, vedoucí vývoje elektromobility/ elektrické trakce společnosti ŠKODA AUTO. "Než auta za několik týdnů poskytneme našim partnerům, chceme zajistit, aby vozy Octavia Green E Line hravě zvládaly každodenní provoz. K tomu patří i pravidelné dojíždění do zaměstnání nebo jízdy po městě," vysvětluje dále Kristl.
  Zkušební flotila vozů Octavia Green E Line má společnosti ŠKODA AUTO poskytnout důležité poznatky pro další vývoj elektrického pohonu až do stavu připraveného pro sériovou výrobu. Jedná se přitom například o využití a zobrazení nových funkcí, o umístění nabíjecí zásuvky či o to, jak na sebe bude vozidlo vybavené tichým elektrickým pohonem akusticky upozorňovat.

  Více informací
  Zdroj informací: www.skoda-auto.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Ford jde dál!

  aktualizováno dne 10.2.2012

  automobilová

  Společnost Ford Motor Company představila svůj nový slogan, který bude nadále používat ve veškeré externí komunikaci. Anglický výraz „Go Further“ tak bude novým mottem charakterizujícím všechno úsilí a snažení společnosti, stejně jako její jednotlivé modely a služby, ale i její snahu vyvíjet a vyrábět lepší, bezpečnější a čistší automobily a přispívat k vyšší kvalitě života.
  Když něco funguje, neměň to, říká lidová moudrost Jenže když to funguje, neznamená to, že by to nemohlo fungovat o něco lépe, že se to nedá ještě dále vylepšit. To platí i o heslech, charakterizujících automobilku s modrým oválem ve znaku. V USA se dosud používal slogan „Drive One“, v Evropě „Feel the difference“. A právě nové motto „Go Further“, které lépe koresponduje se současnou pozicí a ambicemi Fordu, obě tato hesla nahrazuje. „Go Further“ znamená nejen vyvinout takový design našich aut, který se bude odlišovat od všech ostatních značek a bude přitom elegantní, účelný a praktický. Znamená to také zapojení inovativních technologií, jež budou výraz „automobil“ nově definovat. Nechceme však pouze držet krok s ostatními, ale být vždy v čele a o kus před nimi. Pod heslem „Go Further“ si můžeme představit i prošlapávání nových cest, na něž se dosud nikdo jiný neodvážil. Stejně tak to znamená podněcovat naše zaměstnance, aby si uvědomili, že jsou to právě a jenom oni, kdo mohou vytvořit ten zásadní rozdíl mezi námi a naší konkurencí,“ vysvětluje Alan Mulally.

  Více informací
  Zdroj informací: www.ford.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Společnost Volvo Car Corporation se podílela na úspěšném testu silničních vlaků

  aktualizováno dne 9.2.2012

  automobilová

  Projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment - Bezpečné silniční vlaky pro životní prostředí), kterého se Volvo Car Corporation účastní jako jediná z automobilek, úspěšně dokončil první zkušební ukázky jízdy konvoje složeného z více vozidel. Zkušební flotila byla tvořena vedoucím nákladním vozem a třemi osobními automobily jedoucími zcela bez zásahu řidiče rychlostí až 90 km/h - a to s rozestupem mezi jednotlivými vozidly pouhých 6 metrů.
  „Cílem je, aby byl celý silniční vlak do podzimu 2012 kompletní. Do té doby budeme mít čtyři vozy jedoucí za vedoucím autem rychlostí 90 km/h,“ vysvětluje Erik Coelingh, technický manažer projektu ve společnosti Volvo Car Corporation. Na projektu SARTRE se podílí sedm evropských partnerů. Jedná se o jediný projekt svého druhu, který se zaměřuje na vývoj technologie využitelné na běžných dálnicích, na kterých se budou silniční konvoje pohybovat ve smíšeném prostředí s ostatními vozidly. S vědomím, že zavedení technologie silničních vlaků na evropské dálnice není výhradně technickou záležitostí, projekt SARTRE zahrnuje také obsáhlou studii, jež si klade z cíl zjistit, jaké změny infrastruktury budou zapotřebí k tomu, aby se jízda automobilů v konvojích stala realitou. Proto musí proběhnout řada diskusí mezi všemi zainteresovanými subjekty.

  Více informací
  Zdroj informací: www.volvocars.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Deset vozidel EcoStralis pro společnost JIPOCAR Logistic s.r.o.

  aktualizováno dne 9.2.2012

  automobilová

  Úspěšný nástup nového modelu IVECO EcoStralis potvrzuje předání dalších těchto vozidel dopravní společnosti Jipocar Logistic. Nová, ještě úspornější verze EcoStralis, která podle měření nezávislé společnosti TÜV SÜD ve srovnání se Stralisem ušetří průměrně 7,32 procent paliva, byla zařazena do vozového parku jihlavské společnosti JIPOCAR Logistic v počtu deseti kusů. Dopravce se pro objednávku desítky optimalizovaných tahačů EcoStralis rozhodl na základě výborných zkušeností s šesti tahači Stralis 450 AS, které si pořídil před třemi lety v rámci omlazení vozového parku. Majitel firmy JIPOCAR Logistic Ing. Petr Prokop ocenil u tříletého provozu vozidel Stralis 450 AS hospodárnost, spolehlivost a vstřícnost společnosti IVECO i v oblasti aftersales služeb.
  Zatímco šestice původních tahačů Stralis byla ze skladových zásob v bílé barvě, desítka nových EcoStralisů dodaných dealerem PROFI AUTO CZ, který zabezpečil zpětný výkup použitých, ctí pro firmu JIPOCAR Logistic typickou červeň. Společnost IVECO ve spolupráci s Dekrou poskytuje k vozidlům EcoStralis školení ekonomické jízdy, aby kvalita a opatření ke snížení spotřeby paliva optimalizovaných tahačů byly využity maximálně. A jak nám řekl majitel společnosti pan Petr Prokop, toto školení jako přidanou hodnotu k novým vozidlům absolvují i řidiči Jipocaru, kteří budou sedlat nová Iveca.

  Více informací
  Zdroj informací: web.iveco.com
  Kategorie novinky: automobilová doprava  DAF CF na veletrhu AutoExpo v Indii

  aktualizováno dne 3.2.2012

  automobilová

  Společnost PACCAR představila v lednu nákladní vozidlo DAF řady CF na největším automobilovém veletrhu AutoExpo v Dillí v Indii. „Indie je jedním z největších a nejrychleji se rozvíjejících trhů s nákladními vozidly na světě. Výstava AutoExpo nabízí jedinečnou příležitost k představení našich – ve své kategorii špičkových – produktů DAF indickým zákazníkům v oblasti užitkových vozidel,“ řekl Dan Sobic, výkonný viceprezident společnosti PACCAR.
  Vystavované vozidlo DAF CF je vybaveno motorem PACCAR PX-6 s výkonem 180 k a sklápěcí nástavbou Asia MotorWorks (AMW). Univerzální vozidlo řady CF je nabízeno jak v různých konfiguracích tahačů, tak i jako podvozek pro montáž nástaveb. Společnost DAF je vedoucím výrobcem silničních tahačů v Evropě. Servis a prodej nákladních vozů DAF zajišťuje síť více než 1 000 nezávislých dealerů rozmístěných po celém světě. „Vozidla DAF jsou úspěšná díky své vynikající spolehlivosti, životnosti, hospodárnosti a vysokému standardu komfortu pro řidiče,“ poznamenal Don Schulte, generální ředitel společnosti PACCAR pro Indii. „Veletrh AutoExpo 2012 nabízí společnosti PACCAR příležitost k setkávání se s potenciálními zákazníky, dealery a dodavateli.“

  Zdroj informací: www.daf.eu
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Galileo Application Congress Prague 2012

  aktualizováno dne 27.1.2012

  automobilová

  Mezinárodní konference Galileo Application Congress Prague 2012 organizovaná Ministerstvem dopravy 26. a 27. ledna 2012 v Praze se stane místem setkání klíčových osobností na poli satelitní navigace, obzvláště evropských projektů Galileo a EGNOS. Konference proběhne pod záštitou premiéra Petra Nečase, který taktéž přednese úvodní projev a zúčastní se jí mj. Antonio Tajani, místopředseda Evropské komise a komisař odpovědný za průmysl a podnikání, Jean-Jacques Dordain, generální ředitel Evropské vesmírné agentury (ESA) a Carlo des Dorides, výkonný ředitel agentury GSA. Konference Galileo Application Congress Prague 2012 je společnou iniciativou Ministerstva dopravy a agentury GSA. Jedná se o oficiální zahájení partnerství mezi Českou republikou a agenturou, jejíž přesun z Bruselu do Prahy je plánován na polovinu roku 2012. Zástupci médií jsou proto srdečně zváni na slavnostní podpis Hostitelské smlouvy mezi Českou republikou a GSA, která je klíčovým dokumentem, otvírajícím cestu pro úspěšné fungování agentury v České republice. Smlouva bude podepsána ministrem dopravy Pavlem Dobešem a výkonným ředitelem agentury GSA Carlem des Doridesem za přítomnosti premiéra Petra Nečase a místopředsedy Evropské komise Antonia Tajaniho. Po slavnostním podepsání smlouvy bude následovat společná tisková konference.

  Více informací
  Zdroj informací:www.mdcr.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Společnost Šmídl rozšiřuje svůj vozový park o 15 tahačů EcoStralis

  aktualizováno dne 27.1.2012

  automobilová

  Česká logistická společnost Šmídl rozšiřuje nákupem 15 nových tahačů Iveco Ecostralis svůj vozový park. Ten patří s průměrným stářím vozidel 2 roky k nejmladším v České republice. Vzhledem k rozšíření poboček v minulém roce a nárůstu počtu nových zakázek se vedení společnosti Šmídl rozhodlo pro nákup nových kamionů. „Našim cílem je zejména nabízet našim zákazníkům spolehlivé a kvalitní služby, ale také co nejvíce podpořit bezpečnost na silnicích a omezovat emise. Proto jsme se rozhodli pro nákup nových kamionů Iveco Ecostralis. Tento typ jsme již testovali v běžném provozu a naše požadavky splnil,“ vysvětluje důvod nákupu Martina Šmídlová, jednatelka společnosti. Společnost Šmídl se na využívání moderních technologií zaměřuje dlouhodobě. „Již nyní splňuje 75 % našich vozidel normu EURO5 nebo vyšší EEV. Vozový park průběžně obnovujeme a očekáváme, že do roku 2013 budeme provozovat pouze vozidla s normou EURO5 a vyšší,“ uvedla Šmídlová. O nákupu 15 nových tahačů Iveco Ecostralis bylo rozhodnuto na základě měsíčního testování vozidla řidičem Šmídlu. Nové přírůstky do vozového parku dostanou na starost zkušení zaměstnanci společnosti. „V roce 2011 došlo ke snížení fluktuace našich řidičů. Stále nabíráme nové, ale dobrou zprávou je, že ti zaučení u nás zůstávají. Proto můžeme nová vozidla svěřit bez obav našim zkušeným pracovníkům,“ popisuje situaci Šmídlová. Nové tahače jsou určeny pro pobočky ve Vysokém Mýtě a Hořovicích.

  Více informací
  Zdroj informací:web.iveco.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Scania Active Prediction, nový tempomat, který šetří palivo pomocí technologie GPS

  aktualizováno dne 24.1.2012

  automobilová

  Společnost Scania vyvinula tempomat využívající technologii GPS k určení polohy vozidla a předvídání topografie nadcházející cesty. Před zahájením stoupání nebo klesání se upraví cestovní rychlost, což řidiči pomáhá maximálně využít každou kapku paliva. Při jízdě v kopcovitém terénu dokáže systém přinést úsporu paliva až do výše 3 procent. Scania Active Prediction Topografické údaje jsou uloženy ve Scania Communicator, který již obsahuje GPS pozice a systém komunikuje se systémem řízení motoru pro řazení rychlosti vozidla. Nový systém Scania Active Prediction představuje milník v systematickém zaměření společnosti Scania na řidiče, který jim pomáhá šetřit palivo a snižovat dopad na životní prostředí. Jde o systém, který přizpůsobuje styl jízdy topografii stejně, jako to dělají nejzručnější řidiči nákladních vozidel. Zkušeným řidičům také pomáhá šetřit palivo při jízdě po nových trasách, v noci nebo v nepříznivém počasí. Řidiči kamionů jsou často pod velkým tlakem. Načasování přepravy je často jednou z hlavních priorit, což může přinést vyšší náklady za spotřebované palivo. Nový Scania tempomat byl vyvinut pro pomoc řidičům dostat se na místo určení včas, bez plýtvání palivem.

  Více informací
  Zdroj informací://www.scania.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Mazda CX-5 se teprve začne vyrábět. Už jsme s ní jeli

  aktualizováno dne 24.1.2012

  automobilová

  Mazda CX-5 se začne prodávat až v dubnu za ceny od půl milionu korun. My se už nyní svezli s předsériovými prototypy. Trochu těm Evropanům rozbouráme jejich mírně zatuchlý klídek a samolibou spokojenost, řekli si u japonské Mazdy a do líbivého kabátku s velkou usměvavou tlamou zabalili pořádnou nálož. Vybuchne sice až v březnu, ale zato s rachotem. A konkurenti - hlavně evropská malá SUV typu Škody Yeti nebo VW Tiguan - tlakovou vlnu pocítí dost výrazně. Nová CX-5 totiž není jen dalším malým teréňákem na trhu: ona je v rámci třídy nejprostornější, ale i nejlehčí. Má nové moderní motory a nezačíná ani na extra vysoké ceně: základní verze se vejde do půl milionu korun. To všechno dohromady zní jako zaručený recept na úspěch. Letos se v Evropě prodalo 2,7 milionů vozů typu SUV a Mazda chce z tohoto koláče ukousnout. V Evropě plánuje v příštím roce prodat 40 tisíc kousků, což jsou čtyři procenta trhu. Nejpevnější ocel První průnik japonské automobilky do třídy menších SUV - v níž Češi dobře znají hlavně Škodu Yeti - je taky prvním pořádným využitím komplexu technologií, jemuž v Mazdě říkají Skyactive.

  Více informací
  Zdroj informací://www.mazda.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Iveco vyhrálo Dakar 2012

  aktualizováno dne 19.1.2012

  automobilová

  Na trati 33. ročníku Dakaru, který je nepochybně nejtěžším i nejprestižnějším motoristickým maratónem, zazářily kamiony značky Iveco. V celkové klasifikaci trucků obsadily první, druhé a šesté místo. V nejsledovanější rallye na světě dominovaly vozidla týmu Petronas De Rooy Iveco. Zvítězil Holanďan Gerard De Rooy za volantem Iveco Powerstar, modelu, který Iveco vyrábí a prodává v Austrálii. Vítězný truck má motor Cursor 13 s výkonem přes 900 koní z produkce FPT Industrial a díly od Magneti Marelli. Na 2. a 6. místě se umístili další dva piloti týmu Hans Stacey a Miki Biasion na kamionech Iveco Trakker Evolution 2 se stejnými motory jako Powerstar. Všechny tři vozy jsou upravené pro extrémní podmínky Dakaru. Vycházejí však ze standardních modelů, které se vyznačují nejlepší efektivností ve své kategorii. Výkonný ředitel Iveca Alfredo Altavilla okomentoval výsledky takto: „Cílem účasti společnosti Iveco na Dakaru 2012 bylo opětovně potvrdit spolehlivost našich trucků a motorů FPT Industrial. Vítězství na rallye a umístění třech vozů v první šestici je vynikající úspěch, který demonstruje efektivnost, sílu a bezpečnost trucků Iveco Trakker a Powerstar. Proto o nich zákazníci uvažují jako o ideálním řešení pro každodenní užití, ale také pro nejnáročnější úkoly. Obzvláště děkuji pilotům a ostatním členům týmu za jejich nasazení a obětavost.“

  Více informací
  Zdroj informací:web.iveco.com
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Peugeot Česká republika slaví úspěšný prodejní rok

  aktualizováno dne 17.1.2012

  automobilová

  Nově uvedené modely přispěly k navýšení prodejů o 8% V roce 2011 si automobilový trh v České republice udržoval stabilní trend. Vozy značky Peugeot se na tomto trhu velmi dobře prosadily a prodeje předčily o 8% výsledek roku 2010. S tržním podílem 4,73 % si Peugeot ČR drží mezi automobilkami šestou pozici. Výrazného úspěchu bylo dosaženo také v kategorii užitkových vozů, kde značka posílila podíl o více než 1,0 procentního bodu a s 11,31% trhu LCV zaujala čtvrté místo v žebříčku. Oproti roku 2010 vzrostly prodeje užitkových vozů Peugeot v ČR o 20,8%. 8 825 přihlášených vozů a 4,73 % trhu: to je příznivá letošní bilance prodejů a naplnění očekávání značky Peugeot v ČR. Za tímto výsledkem stojí úspěšná uvedení nových produktů na trh, atraktivní akční nabídky a v neposlední řadě zvolená obchodní politika loňského roku, ale i let minulých, díky které se značce podařilo udržet pozitivní image. U nejmenšího modelu Peugeot – “české stosedmičky” – došlo k nárůstu o 8% oproti předcházejícímu období a předčila tak ostatní vozy vyráběné v kolínské továrně. Její atraktivnější podoba, výhodnější cena a úspornější provoz, které získala díky novému faceliftu, mají zajistit pokračování příznivého prodejního trendu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.peugeot.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Scania začíná hledat nejlepšího řidiče nákladních vozidel.

  aktualizováno dne 17.1.2012

  automobilová

  Soutěž Scania Driver Competitions 2012 je odstartovaná. Očekává se, že o tituly nejlepších řidičů nákladních vozidel bude soutěžit více než 55 000 řidičů ze 39 zemí a díky novému procesu registrace online stačí na kvalifikaci jen pár kliknutí. Soutěže Scania Driver Competitions, jejichž první ročník se konal v roce 2003, se původně konaly v Evropě. Postupně se rozšířily do celého světa a rozvinuly se na náročné akce, které zdůrazňují jak důležitost schopností a vzdělání řidičů, tak i vývoj podpory povědomí o bezpečnosti na silnicích. YETD (Young European Truck Driver) V České republice Novinkou tohoto ročníku soutěže YETD je, že proces registrace do soutěže je on-line. Řidiči se mohou registrovat přes web stránku www.scania.cz. Prvním krokem je zvládnutí teoretického testu. Na ty nejlepších bude čekat praktická část, která zahrnuje úspornou a defenzivní jízdu i jízdu zručnosti. Novou disciplínou v 5.ročníku soutěže je první pomoc.

  Více informací
  Zdroj informací:www.scania.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Nový Ford Fusion pro americký trh je předzvěstí další generace evropského modelu Mondeo

  aktualizováno dne 16.1.2012

  automobilová

  Zcela nový Fusion přináší do americké střední třídy paletu vyspělých hnacích agregátů a moderní asistenční technologie, zatímco zákazníkům ze zbytku světa napovídá leccos o podobě a technice budoucího Mondea. „Naše vize Fusionu byla jasná,“ řekl Derrick Kuzak, viceprezident skupiny Ford pro globální vývoj produktů. „Shromáždili jsme naše týmy z celého světa okolo čistého stolu a dali jim za úkol vyvinout vůz střední třídy s převratným designem, úžasnou spotřebou a technikou, která by pomohla našim zákazníkům jezdit lépe a bezpečněji. Výsledkem je tento automobil.“ Fusion se v Severní Americe bude prodávat ve třech stupních výbavy: S, SE a Titanium. Pro většinu ostatních světových trhů připravuje Ford podobný model pod názvem Mondeo. Současný vůz tohoto jména patří k nejoceňovanějším a nejlépe prodávaným zástupcům střední třídy v Evropě. Tři různé cesty k hospodárnosti Nový Fusion slibuje nejlepší spotřebu paliva ze všech srovnatelných vozů na severoamerickém trhu. Vedle zážehových motorizací bude k dispozici rovněž jako hybrid a také jako plug-in hybrid. Ford tak opět potvrzuje svoji strategii vyrábět automobily, které v okamžiku svého příchodu na trh patří k nejhospodárnějším v dané třídě. Ford zatím nekonkretizuje, zda vůbec a jak bude paleta motorizací podobná připravovanému novému Mondeu, ale Fusion bude k dostání se dvěma zážehovými čtyřválci EcoBoost, jedním atmosféricky plněným zážehovým čtyřválcem a dvěma typy hybridního agregátu. Sériově jsou poháněna přední kola prostřednictvím přímo řazené šestistupňové převodovky, ale v závislosti na konkrétní motorizaci má být volitelně k dispozici pohon všech čtyř kol nebo šestistupňová samočinná převodovka

  Více informací
  Zdroj informací:www.ford.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  INFINITI – NOVÝ SMĚR PRO DALŠÍ INSPIROVANÝ VÝKON

  aktualizováno dne 12.1.2012

  automobilová

  Vývoj konceptu moderního sportovního vozu Infiniti, který bude představen na letošním ženevském autosalonu, pokračuje rychlým tempem. Koncept lehkého sportovního vozu produkujícího nízké emise bude prvním od Infiniti, který bude mít nejen rozšiřovač dojezdu, ale také systém „mid-ship“ (motor je uložen až za přední nápravou a převodovka před zadní), jež zaručuje optimální rozložení hmotnosti. 
  Díky hybridnímu modelu M má již Infiniti výrazný náskok ve vývoji vozů s vysokým výkonem a nízkými emisemi. Smyslem připravovaného konceptu je prozkoumat další možnosti, jak poskytovat živý, poutavý a sofistikovaný zážitek z jízdy s elektricky poháněným vozidlem. Systém “mid-ship” může být zásadním vlivem.
  Další informace o novém projektu Infiniti budou zveřejněny při jeho premiéře na ženevském autosalonu v březnu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.infinitipress.eu
  Kategorie novinky:automobilová doprava  ŠKODA kráčí od rekordu k rekordu

  aktualizováno dne 11.1.2012

  automobilová

  ŠKODA i v roce 2011 pokračovala v růstovém kurzu a opět dosáhla prodejního rekordu. Prodeje vzrostly o 15,3 procenta na novou rekordní hodnotu 879 200 vozů. Počet dodávek zákazníkům tak v roce 2011 vzrostl o plných 116 600 vozů. To představuje zvýšení podílu české značky na světovém trhu na 1,4 % (v r. 2010 necelých 1,3 %). ŠKODA prodala v období od ledna do prosince 2011 na celém světě 879 200 vozů (v předešlém roce 762 600). Zatímco světový trh v roce 2011 vzrostl o 5,1 procenta na necelých 62 milionů vozů, zlepšila se ŠKODA nadprůměrně o 15,3 procenta. Prodeje značky ŠKODA vzrostly zejména v Číně, Indii a v Rusku. Na mnoha dalších evropských i mimoevropských trzích dosáhla největší česká automobilka nových ročních rekordů. České automobilce se v roce 2011 také podařilo ve všech regionech zvýšit počet dodávek zákazníkům. Ve střední a východní Evropě například vzrostl počet dodávek zákazníkům za celý rok 2011 na 231 600 vozů (v r. 2010 194 800; +18,9 procenta) a asijsko-pacifickém regionu na 256 100 vozů (v r. 2010 203 300; +26,0 procenta). „ŠKODA prodala v roce 2011 více vozů než kdykoli předtím,“ řekl Jürgen Stackmann, člen představenstva společnosti ŠKODA pro oblast prodeje a marketingu. „Zlepšili jsme se ve všech regionech a úspěšně jsme posílili naši pozici na všech trzích,“ dodal Stackmann.

  Více informací
  Zdroj informací: www.skoda-auto.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava


  .

  Student Agency zlevňuje ceny autobusových jízdenek na pevné datum na lince Liberec - Praha

  aktualizováno dne 10.1.2012

  automobilová

  Od pondělí 9. ledna 2012 snižuje Student Agency express ceny jízdenek na pevné datum na trase Liberec – Praha z 90 na 85 Kč. Jízdenka na pevné datum tak bude při nákupu od pondělka o 5 Kč levnější. Student Agency express provozuje na lince Liberec – Praha přibližně 20 spojů v každém směru. Na příjezdu do Liberce zastavují všechny autobusy jak u terminálu Fuegnerova v centru Liberce, tak na autobusovém nádraží. V opačném směru je to většina spojů, které obsluhují v Liberci obě zastávky. V Praze přijíždí na autobusové nádraží Černý Most. Za rok 2011 linka vykázala nárůst počtu cestujících přibližně ve výši 5,5 %. Současně Student Agency express připravuje ještě na leden speciální nabídku pro výletové cestování dospělých s dětmi ať už ve směru do Prahy či do Liberce. Podrobnosti o této nabídce představí společnost v následujících týdnech. Spoje Student Agency jsou velmi populární zejména díky vysokému standardu služeb a vysoké cestovní rychlosti a výhodné ceně Standardem je servis na palubě v rozsahu káva a další teplé nápoje zdarma, denní tisk, promítání filmu, bezplatné připojení k wi-fi a servis palubního personálu. Moderní a velmi flexibilní je také rezervační a prodejní systém.

  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Kategorie novinky:automobilová doprava  Scania jedním z Top 100 nejvýznamnějších inovátorů na světě

  aktualizováno dne 9.1.2012

  automobilová

  Scania byla označena informační agenturou Thomson Reuters za jednoho z Top 100 nejvýznamnějších světových inovátorů. Ocenění získala za své inovativní technologie a jejich uvádění na trh. Podle Thomson Reuters jsou v Top 100 společnosti, které se ve velkém rozsahu věnují výzkumu a pracují na zlepšeních, jsou uznávány patentovými úřady po celém světě jako inovativní a jejichž vynálezy mají globální význam.
  "Být označen za součást Top 100 celosvětových zlepšovatelů je prestižní uznání. Potvrzuje závazek společnosti pokračovat v inovacích globálně a chránit nápady a komerční využití vynálezů", píše Thomson Reuters. Scania má ve svém portfoliu 3 000 patentů. V loňském roce Scania požádala o patent na 223 vynálezů, což je pro společnost rekordní číslo. "Hlavní část vynálezů pochází od našeho výzkumného týmu, ale některé z nich jsou myšlenky, které přijdou z našich produkčních oddělení" říká Stina Sjögren Paulsson, manažer patentů Scania. "Většina patentů je následně použita ve výrobě Scanie", dodává.


  Více informací
  Zdroj informací: www.scania.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  Rekordní rok pro značku ŠKODA

  aktualizováno dne 6.1.2012

  automobilová

  ŠKODA pokračovala na své cestě růstu a v roce 2011 vytvořila další rekord. Prodeje vzrostly v loňském roce o 15 procent a dosáhly celkové výše 875 000 vozů. Automobilka také úspěšně uvedla na trh první vozy své modelové ofenzívy - Citigo a Rapid. "Společnost ŠKODA má za sebou důležitý rok," shrnuje předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Úspěšně jsme absolvovali první rok naší Růstové strategie 2018, podstatně jsme zrychlili a dosáhli jsme nového odbytového rekordu. Podstatně jsme zvýšili výrobu, prodej i zastoupení na mezinárodních trzích,“ vysvětluje šéf značky. I druhý cíl je definován jasně. Do roku 2018 mají celosvětové prodeje značky ŠKODA vzrůst minimálně na 1,5 milionu vozů ročně. „K tomu podnik v roce 2011 položil výborné základy,“ podtrhl Prof. Vahland.
  Téměř ve všech regionech prodala ŠKODA v roce 2011 více vozů než v roce předcházejícím. Velice pozitivně se rozvíjel indický trh, důležitý pilíř růstové strategie značky. Zde se společnosti ŠKODA v roce 2011 podařilo zvýšit prodeje o téměř 50 procent a prodat 30.005 vozů. Velice dynamicky se rozvíjely i velké trhy v Číně, Německu a Rusku. Podrobné údaje o těchto a dalších trzích automobilka zveřejní 10. ledna 2012.

  Více informací
  Zdroj informací: www.skoda-auto.czt
  Kategorie novinky: automobilová doprava  MAN TGX získal dvě ocenění z Irska

  aktualizováno dne 3.1.2012

  automobilová

  Společnost MAN byla vyznamenána dvěma oceněními z irského ostrova. Silniční tahač MAN TGX EfficientLine získal titul „Irish Truck of the Year 2012“, který vyhlašuje časopis Fleet Transport. MAN TGX 26.440 byl zvolen časopisem Export & Freight za „Fleet Truck of the Year“. Irský časopis zabývající se tématikou nákladních a užitkových vozidel, Fleet Transport, porovnal všechny silniční tahače koncipované pro dosažení především vysoké efektivity provozu a ochrany životního prostředí. Výsledky porovnání a testů expertů korunovaly jako vítěze silniční tahač MAN modelové řady TGX EfficientLine. Kvalita, provozní komfort, bezpečnost provozu, inovace, servisní služby a především úspora spotřeby paliva, to byly důležité faktory, které hrály ve prospěch značky MAN.
  Před očima více než 625 reprezentantů irské silniční dopravy a logistiky převzal ocenění generální ředitel společnosti MAN Importers Ireland pan Michael Hynes: „MAN je zcela zákaznicky orientovaná společnost a modelová řada těžkých nákladních vozidel TGX splňuje všechny zákaznické požadavky včetně konstrukce, komfortu a ekonomiky provozu“. Již deset let vyhlašuje časopis Export & Freight soutěž o „Transport & Logistics Award“, která přispívá k tvorbě platformy prezentace dopravního průmyslu ostrovního státu Irsko. Cena je vyhlašována v šestnácti různých kategoriích, včetně té nejmladší, určené pro tzv. Fleetová vozidla, která byla vytvořena právě v roce 2011. Na podzim roku 2011 byl silniční tahač MAN TGX 26.440 XLX označen titulem „Fleet Truck of the Year 2011“. Jde o tříosou variantu silničního tahače návěsů, která slaví komerční úspěchy především ve Spojeném království a v Irsku. S celkovou hmotností soupravy 44 t splňuje třínápravová varianta tahače všechna potřebná legislativní opatření pro provoz v rámci tamní silniční sítě.

  Zdroj informací: www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ


  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:
  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek

  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
  Autopůjčovna Mělník


  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy