REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.


Novinky - Letecká doprava
České aerolinie od prosince sjednotí své airline systémy na nové moderní platformě Amadeus Altéa

aktualizováno dne 27.11.2012

letecká

Úspory v řádu desítek milionů korun ročně přinese rozsáhlý projekt inovace všech airline systémů, který v těchto dnech dokončují České aerolinie ve spolupráci se španělskou společností Amadeus. Díky sjednocení na nové platformě Amadeus Altéa se výrazně zjednoduší a zrychlí obsluha systémů. Tato modernizace také umožní rozvoj nových služeb a zvýší komfort pro cestující. První část migrace proběhne z 1. na 2. prosince 2012, druhá část týkající se odbavování pak v březnu příštího roku.
Sjednocením rezervačního, ticketingového a inventárního systému spolu s databází elektronických letenek na jednu platformu bude zajištěna jejich stabilita, zamezí se systémovým konfliktům a zvýší se rychlost a propustnost vzájemné komunikace. Nové technologické řešení pak umožní další rozvoj nových služeb, které mohou přinést doplňkové výnosy. „Současný stav je zastaralý, nevyhovující a nejnákladnější ze všech možných řešení. České aerolinie tímto krokem výrazně uspoří na nákladech v řádech několika desítek milionů korun ročně,“ konstatuje Jiří Marek, člen představenstva a viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing. „Bez sjednocení a migrace systémů by České aerolinie nikdy nemohly zavést třeba odbavení přes telefon nebo řešení Single PNR, které je ve světě trendem,“ doplňuje Edita Postávková, ředitelka Řízení pozemního provozu a produktu Českých aerolinií.

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku:www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaČeské aerolinie na prahu zimní sezóny: obnovení provozu do Berlína a Stuttgartu, více letů do Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Kodaně, Milána, Tel Avivu nebo Ufy

aktualizováno dne 5.11.2012

letecká

Jak České aerolinie oznámily na začátku srpna, navýší od zimní sezóny 2012/2013 počet letů do Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Kodaně, Milána, Tel Avivu, Ufy, Varšavy nebo Nižního Novgorodu. Společnost také obnovila pravidelné letecké spojení z Prahy do Berlína a Stuttgartu. Novinkou v letovém řádu Českých aerolinií jsou další dálkové destinace Brisbane a Singapur operované společně s Etihad Airways. Od nadcházející zimní sezóny České aerolinie zavádí na evropských linkách v cestovní třídě Business nový, vylepšený koncept občerstvení, a na 13 trzích také možnost platby za letenku bezhotovostním bankovním převodem. Zimní letový řád bude platit od 28. října 2012 do 30. března 2013 a České aerolinie v něm nabídnou spojení do 78 destinací ve 44 zemích.
V zimní sezóně 2012/2013 České aerolinie zdvojnásobí počet vypravovaných denních frekvencí do Düsseldorfu ze dvou na čtyři. Nový denní spoj navíc společnost přidá na linkách do Bruselu, Budapešti, Kodaně a Milána. Do metropole Belgie tak budou České aerolinie operovat čtyřikrát denně, do hlavního města Maďarska pětkrát, do Kodaně a Milána budou vypravovat po třech spojích denně. Více frekvencí ve srovnání s končící letní sezónou budou České aerolinie nabízet také do Tel Avivu, Varšavy, Nižního Novgorodu nebo Ufy. Nejvíce týdenních zpátečních frekvencí budou České aerolinie vypravovat z Prahy do Moskvy (32), do Budapešti (31) a Varšavy (25).

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku:www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaČeská spořitelna ve spolupráci s Letištěm Praha otevřela salonek na Terminálu 2

aktualizováno dne 25.9.2012

 letecká

Česká spořitelna ve spolupráci s Letištěm Praha slavnostně otevřela nový komfortní salonek - ERSTE Premier Lounge, který ročně využije více než sto tisíc cestujících! Design, komfort, maximální klid před cestou – to jsou výhody nejen pro klienty Erste Premier, ale také pro všechny ostatní hosty. Nový salonek situovaný v odletové hale Terminálu 2 pražského letiště se díky svému novému designu, nabídce služeb, a to včetně nového dětského koutku, zařadil mezi TOP letištní salonky v Evropě. „Naším záměrem bylo nabídnout návštěvníkům při čekání na odlet stejně vysokou úroveň komfortu, jakou nabízíme nejnáročnější klientele ve svých ERSTE Premier centrech. Země schengenského prostoru jsou nejčastější odletovou destinací většiny našich ERSTE Premier klientů a je tedy logické, že jsme se rozhodli vybudovat pro ně vysoce komfortní zázemí právě zde,“ říká Pavel Kysilka, generální ředitel České spořitelny. „Pobyt v salonku cestujícímu zajistí soukromí a pohodlí před odletem,“ vysvětluje ředitel Letiště Praha Jiří Pos a dodává: „Naši hosté vítají, že si mohou před odletem v klidu přečíst noviny nebo si vyřídit díky kvalitnímu wi-fi připojení své pracovní či soukromé záležitosti. Pracovníci salonku vždy ochotně a s úsměvem pomohou, získají pro něj potřebné informace o jejich letu, tak aby se cestující cítili co nejlépe.“ Prostor ERSTE Premier Lounge je rozdělen na centrální část vstupu s recepcí, na kterou navazuje kavárenská zóna určená ke krátkému občerstvení či vyřízení pracovních záležitostí a relaxační zóna zaměřená na uvolnění a odpočinek při delším čekání na let. V relaxační zóně je situován dětský koutek. ERSTE Premier Lounge poskytuje cca 210 míst k sezení včetně salónku Premier Private Lounge, který poskytuje naprosté soukromí v nejvyšším komfortu.

Více informací
Zdroj informací:www.prg.aero
Zdroj obrázku:www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaLety Emirates do Erbilu spojí staré s novým

aktualizováno dne 24.9.2012

 letecká

Emirates, jedna z nejmodernějších leteckých společností na světě se sídlem ve futuristickém Dubaji, oslavila spuštění linky do Erbilu, jednoho z nejstarších měst na světě. Letoun A340-300 s VIP delegací a médii na palubě přistál v Erbilu, hlavním městě severního Iráku a třetí destinaci Emirates v zemi po Bagdádu a Basře. Na palubě inauguračního letu, který navázal na provozní zahájení linky 12. srpna, seděli šejk Majid Al Mualla, senior vice prezident pro obchodní operace pro země Zálivu, Blízký východ a Írán, Hiran Perera, senior vice prezident pro nákladní dopravu a plánování, jeho excelence Abdalla Al Shehi, velvyslanec Spojených arabských emirátů v Iráku, jeho excelence Asmat Siddiqi Irácký velvyslanec ve Spojených arabských emirátech a další vládní úředníci, přední podnikatelé a zástupci médií. Erbil je považován za jedno z nejstarších nepřetržitě obydlených měst a někteří věří, že bylo založeno již před 6 000 lety. Město se 1,3 miliony obyvatel se v posledních letech, i díky nově postavenému letišti, stává důležitým obchodním a turistickým centrem. „Erbilská zóna volného obchodu, podobná modelu, který funguje v Dubaji, láká zahraniční investory z různých odvětví, včetně stavebnictví, realit, ropného a plynárenského průmyslu,“ řekl šejk Majid Al Mualla, senior vice prezident společnosti Emirates pro země Zálivu, Blízký východ a Írán. „Nyní pro nás nastal nejlepší čas vstoupit na trh, kde bude Emirates opět působit jako katalyzátor pro místní obchod a turismus.“

Více informací
Zdroj informací:www.bestcg.com
Zdroj obrázku:www.bestcg.com
Kategorie novinky: letecká dopravaEmirates zahájí denní linku do Alžírska

aktualizováno dne 17.9.2012

 letecká

Po úspěšném spuštění linky do Washingtonu DC, které proběhlo 12. září 2012, společnost Emirates oznamuje zahájení denní linky do Alžírska, která bude spuštěna v březnu 2013. Tato linka je další krokem v rozšiřování prosperující africké letecké sítě společnosti. „Alžír se stane naší 22. destinací v Africe a bude poskytovat rozsáhlé množství nových cestovatelských příležitostí pro naše zákazníky v Alžírsku, kteří budou moci denně cestovat do naší centrály v Dubaji a získají pohodlné spojení s dalšími místy na Blízkém východě, Indickém poloostrově, Dálném východě a v Austrálii a Oceánii,“ uvedlo jeho veličenstvo šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group. Denní linka bude spuštěna 1. března příštího roku. Z Dubaje bude letadlo odlétat v 8:45 a na letišti v Alžíru přistane v 13:30. Zpáteční let bude odlétat z Alžíru v 15:35 a do Dubaje přiletí následující den v 00:55. Linku bude obsluhovat letoun Airbus A330-200, který nabízí místa ve třech cestovních třídách.

Více informací
Zdroj informací:www.bestcg.com
Zdroj obrázku:www.bestcg.com
Kategorie novinky: letecká dopravaEmirates a Qantas oznamují uzavření významného globálního leteckého partnerství

Qantas začne využívat  dubajský uzel - nové partnerství spojí Austrálii s více než 70 místy v Evropě, na Blízkém východě a v Africe

aktualizováno dne 11.9.2012

 letecká

Aerolinky Emirates a Qantas dnes oznámily vznik nového globálního leteckého partnerství, které umožní zákazníkům využít sítě destinací v Austrálii i po celém světě, exkluzivních věrnostních výhod a cestovatelské zážitky světové třídy.
Podle dohody, která byla podepsána dnes ráno prezidentem Emirates Timem Clarkem a ředitelem společnosti Qantas, Alanem Joycem, Qantas přesune svoji centrálu pro lety do Evropy ze Singapuru do Dubaje a se společností Emirates naváže rozsáhlý obchodní vztah. Desetiletá codesharové spolupráce je rozšířena o spolupráci na bázi integrované sítě, která zahrnuje koordinaci cen, prodeje a plánování a využití výhod věrnostních programů. Ani jedna ze společností nebude využívat kapitálu svého partnera. Qantas se tak stane, vedle stálého nájemce, Emirates, jedinou leteckou společností, která bude využívat na mezinárodním letišti v Dubaji Terminál 3. Společně budou letecké společnosti nabízet 98 letů mezi Austrálií a globální centrálou, Dubají, týdně, včetně čtyř denních linek obsluhovaných letadlem A380. Emirates je největším provozovatel A380 na světě s 23 letouny a dohromady se společností Qantas provozující 12 letounů tohoto typu, budou dopravci provozovat celkem 35 populárních A380 a nasadí je na lety do Evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Moskva, Amsterdam, Mnichov a Řím.

Více informací
Zdroj informací:www.bestcg.com
Zdroj obrázku:www.bestcg.com
Kategorie novinky: letecká dopravaLetiště Praha otevřelo vyhlídkové valy pro letecké fanoušky

aktualizováno dne 29.8.2012

 letecká

U hlavní dráhy na ruzyňském letišti označené RWY 06/24 v Kněževsi a v místě křížení drah přístupném z Hostivice byly dokončeny vyhlídkové valy pro příznivce letadel, ze kterých je možné sledovat a fotografovat veškeré dění na letištní ploše nad úrovní oplocení letiště. Vyhlídky dnes slavnostně otevřel ředitel Letiště Praha Jiří Pos.
Už letos na jaře během oslav 75. výročí letiště byla leteckým fanouškům na nejvíce frekventovaných místech v okolí letiště k dispozici 2 mobilní pódia. Nové vyhlídkové valy byly na přání samotných spotterů vystavěny na stejných místech, kde předtím stály tyto dočasné stavby. První val se nachází u dráhy RWY 06/24, kam se lze pohodlně dostat z obce Kněževes, a druhý u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z nedalekého města Hostivice. „Svojí aktivitou v oblasti podpory spottingu reagujeme na zájem veřejnosti a rozrůstající se základnu leteckých fanoušků, kteří okolí letiště navštěvují,“ vysvětlil důvody stavby ředitel Letiště Praha Jiří Pos a dodal: „Už během provozu mobilních tribun jsme se přesvědčili, že vytvářet zázemí tohoto typu má smysl. V době příletu zajímavých letadel se na tribunách shromažďovaly desítky lidí a tyto vyhlídky se staly také oblíbeným cílem rodinných výletů.“

Více informací
Zdroj informací:www.prg.aero
Zdroj obrázku:/www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaEmirates bude opět létat do Tripolisu

aktualizováno dne 15.8.2012

letecká

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, obnoví 29. října 2012 linku do Tripolisu. Toto rozhodnutí ilustruje význam Libye v rámci globální sítě Emirates a závazek letecké společnosti vůči této zemi.
Podle nového letového řádu bude linka čtyřikrát týdně odlétat z Dubaje – vždy v pondělí, středu, pátek a sobotu v 9:25 a na mezinárodním letišti v Tripolisu přistane ve 14:00. Na lince bude nasazen Airbus A330-200, který kromě patnáctitunové nákladní kapacity nabízí 12 sedadel první třídy, 42 business třídy a 183 míst v ekonomické třídě. „Obnovením letů do Tripolisu společnost Emirates zdůrazňuje svůj závazek vůči Libyi, v čase, kdy země prokazuje svoji sílu a odolnost tváří v tvář nepřízni osudu,“ řekl Jean Luc Grillet, senior vice prezident pro obchodní operace v Africe, „situaci v Libyi pozorně sledujeme a cítíme, že nastal čas obnovit linku, která pomůže podpořit místní byznys, mezinárodní obchod a osobní přepravu z města i do něj a také posílí celkovou infrastrukturu v zemi.“
Tripolis byl součástí letecké sítě Emirates od března 2001. Linka od svého zahájení létala čtyřikrát týdně.

Více informací
Zdroj informací:www.bestcg.com
Zdroj obrázku:www.bestcg.com
Kategorie novinky: letecká dopravaČeské aerolinie v zimní sezóně 2012/13: optimalizace sezónnosti a více spojů do Budapešti, Bruselu, Düsseldorfu, Milána nebo Varšavy, nový tarifní systém a vlastní mobilní web i aplikace

aktualizováno dne 10.8.2012

letecká

Zimní sezóna 2012/13 bude pro České aerolinie ve znamení optimalizace sezónních výkyvů, zlepšování produktů na jednotlivých linkách a pokračování nastavené strategie transferového mostu mezi východem a západem. V nadcházející zimní sezóně tak České aerolinie nabídnou svým cestujícím stejný počet maximálních týdenních frekvencí jako v aktuální letní – celkem 418 zpátečních letů. Zdokonalený produkt s více spoji společnost připravila např. na linkách do Budapešti, Bruselu, Düsseldorfu, Kodaně, Milána nebo Varšavy. Více frekvencí České aerolinie plánují také na některých linkách do Ruské federace nebo do Tel Avivu. Spolu s partnery budou České aerolinie v nadcházející zimní sezóně operovat spojení do 68 destinací v 47 zemích. V celkovém počtu týdenních frekvencí naváže zimní letový řád Českých aerolinií 2012/2013 na stávající letní sezónu V maximálním týdnu bude společnost vypravovat vlastními letadly stejný počet zpátečních frekvencí: 418. „Na začátku letošního roku jsme v další fázi proměny dopravní sítě společnosti realizovali několik zásadních změn – od meziročního snížení sedačkové kapacity o třetinu přes otevření nových destinací a zároveň ukončení provozu některých linek až po převedení operování vybraných linek na codesharovou bázi. Tyto změny se ve druhém kvartálu letošního roku pozitivně projevily nejen v dalším nárůstu podílu lokálních cestujících, ale také ve výnosech z pravidelné přepravy na pasažéry, sedačku i let,“ řekl Philippe Moreels, předseda představenstva a prezident Českých aerolinií a dodal: „V nadcházející zimní sezóně proto budeme optimalizovat jednotlivé změny, zmenšovat sezónnost dopravní sítě a vylepšovat produkt pro cestující.“

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku:www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaČeské aerolinie a Etihad Airways uzavřely dohodu o věrnostním programu

aktualizováno dne 26.7.2012

letecká

Cestující Českých aerolinií mohou nově sbírat a využívat míle při cestách do dalších 80 destinací v síti Etihad Airways Od 1. srpna 2012 budou moci členové věrnostních programů OK Plus Českých aerolinií a Etihad Guest společnosti Etihad Airways vzájemně získávat a využívat míle na všech letech Českých aerolinií a Etihad Airways. Vzájemná dohoda obou společností staví na úspěšné codesharové spolupráci, zahrnující 18 destinací, kterou oba vlajkoví dopravci oznámili v červnu 2011 a která navazuje na obnovení přímého operování Českých aerolinií na trase Praha-Abú Dhabi z minulého podzimu. „Toto je další přirozený krok v rozvoji našich partnerských vztahů s Českými aeroliniemi a v poskytování skvělých možností členům věrnostních programů Etihad Guest a OK Plus, pohodlně získávat a využívat míle v obou našich dopravních sítích,“ říká Peter Baumgartner, obchodní ředitel Etihad Airways a dodává: „České aerolinie jsou kvalitní letecká společnost s atraktivní dopravní sítí, která navazuje na naše globální operování přes Abú Dhabi. Členové našeho věrnostního programu Etihad Guest, kteří poletí s Českými aeroliniemi, budou nyní získávat míle Etihad Guest, které mohou vyměnit za lety zdarma, nákup širokého spektra produktů dostupných v on-line prodejně Etihad Guest Reward Shop, nebo za platby v hotovosti ve více než 30 milionech prodejen po celém světě prostřednictvím aplikace PointsPay, která umožňuje vyměnit věrnostní míle za hotovost.“ „Těšíme se, že budeme moci odměnit naše společné cestující věrnostními mílemi v rámci oboustranné codesharové spolupráce. České aerolinie nabízí rozsáhlou síť destinací, pokrývající střední a východní Evropu, mají také věrnou klientelu a rozšiřující se partnerství s Etihad Airways nyní našim členům OK Plus přinese možnost získat a využít míle v rámci dalších více než 80 destinacích,“ říká Jiří Marek, viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií.

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku:www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaNetJets Europe „Environmental Report Real Difference 2012“

aktualizováno dne 13.7.2012

automobilová

NetJets Europe je velice blízko dosažení významného milníku. Před téměř pěti lety se společnost NetJets Europe vydala novým směrem, a to jak v leteckém průmyslu, tak v obchodním světě díky představení environmentálního programu „Skutečný rozdíl“ (Real Difference) – tato iniciativa zahrnuje klíčový cíl stát se uhlíkově neutrální v roce 2012.
Po pěti letech je NetJets Europe velice blízko dosažení tohoto cíle, ačkoli si při zahájení projektu „Skutečný rozdíl“ mnozí mysleli, že je paradoxní, že by letecký podnik mohl vést ekologicky zaměřenou kampaň. Jejich pochybnosti byly pochopitelné, letectví je, koneckonců, znečišťující průmysl vzhledem k tomu, že je zodpovědný až za 3,5 % antropogenních klimatických změn.
Obchodní letecká doprava se podílí odhadem pouze 0,2 % na celkových emisích z letectví, přitom se toto odvětví potýká se specifickými problémy, které nejsou sdíleny komerčními leteckými společnostmi. Obchodní letečtí dopravci nemají pevné trasy a své lety operují na nejrůznějších letištích – obě tyto skutečnosti zvyšují složitost zavedení udržitelných praktik.

Více informací
Zdroj informací: NetJets Europe
Zdroj obrázku: NetJets Europe
Kategorie novinky: letecká dopravaEmirates SkyCargo přepravila během svého dvouletého působení v České republice 21 milionů kilogramů zboží

aktualizováno dne 9.7.2012

letecká

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích světových leteckých společností, tento týden zahájila už třetí rok svého působení v České republice. Je to především nákladní sekce Emirates SkyCargo, která zaznamenala výrazný úspěch a přepravila neuvěřitelných 21 milionů kilogramů zboží během dvou let. V přepočtu se jedná až o 29 000 kg přepraveného zboží denně, což je jedním z důvodů proč byla česká pobočka Emirates SkyCargo vyhlášena, mezi všemi americkými a evropskými pobočkami společnosti, za nejlepší. Samotná Emirates SkyCargo byla již dříve letos zvolena nákladním dopravcem roku, česká pobočka k tomuto skvělému výsledku, stejně jako k celkové obchodní bilanci SkyCargo, významným podílem přispěla. Emirates SkyCargo od zahájení svého působení v České republice v roce 2010 přepravuje vše od hraček až po tygry. Emirates SkyCargo nabízí největší nákladní kapacitu a přepravuje každý den až 29 tun na palubě každého letadla, které vzlétne z pražského letiště. Nejvíce vyváženým zbožím z České republiky je sklo, které lze vidět i na lustrech mnoha dubajských hotelů, a automobilové součástky, naopak ovoce a zelenina jsou zbožím, které SkyCargo do České republiky nejčastěji dováží.

Více informací
Zdroj informací:www.emirates.com/cz
Zdroj obrázku: www.emirates.com/cz
Kategorie novinky:letecká dopravaČeské aerolinie a BelleAir zahájily linku Praha – Tirana

aktualizováno dne 28.6.2012

letecká

Boeing 737-500 Českých aerolinií dne 22.6.2012 poprvé odstartoval na nové pravidelné lince z Prahy do Tirany. Nové spojení do Tirany je výsledkem spolupráce Českých aerolinií a BelleAir, která si bude od Českých aerolinií po zbytek letní a nadcházející zimní letové sezóny pronajímat jeden Boeing 737-500 včetně kompletní posádky a týmu techniků Czech Airlines Technics.
Pravidelnou linku mezi Prahou a Tiranou operují České aerolinie ve spolupráci a pod kódem albánské letecké společností BelleAir. Odlety z Prahy jsou každé úterý a pátek ve 13:00, od poloviny července se pak rozšíří ještě o neděli. Let trvá téměř dvě hodiny, letadla budou v Tiraně přistávat krátce před 15. hodinou. Z Albánie budou spoje vypravovány v 10:20 s příletem na ruzyňské letiště ve 12:10.
Letoun Boeing 737-500 Českých aerolinií imatrikulace OK-XGD bude na letišti v Tiraně bázovaný na základě smlouvy o pronájmu mezi Českými aeroliniemi a BelleAir. Letadlo spolu s posádkou Českých aerolinií bude nasazováno výlučně na pravidelnou linku mezi Tiranou a Prahou.

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku:www.csa.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaHOLIDAYS Czech Airlines upravují podmínky bezplatné přepravy zavazadel, nadále zůstávají nejvýhodnější na českém charterovém trhu

aktualizováno dne 18.5.2012

letecká

HOLIDAYS Czech Airlines upravují váhové limity na bezplatné odbavení a přepravu zapsaných zavazadel na charterových letech. Tento krok je důsledkem dlouhodobě nepříznivého vývoje cen pohonných hmot, kurzu koruny a celkového vývoje na trzích charterové přepravy. Nově si budou moct pasažéři odbavit zapsané zavazadlo o maximální váze 15 kg nebo 25 kg, a to podle cestovní třídy. Případnou nadváhu zavazadel je možné si zakoupit za jednorázový poplatek 690 Kč. Tato cena zahrnuje nadváhu zavazadel již na obou letech, do i z destinace. HOLIDAYS Czech Airlines tak i nadále nabízejí nejvýhodnější podmínky pro přepravu zavazadel na českém charterovém trhu. Pasažéři ekonomické cestovní třídy Travel si budou moct nově bezplatně odbavit jeden kus zapsaného zavazadla o maximální váze 15 kg. Klienti v obchodních cestovních třídách Plus nebo Comfort mají nárok na bezplatnou přepravu jednoho kusu zapsaného zavazadla o maximální váze 25 kg. Váhové limity nezapsaných, tj. kabinových nebo příručních zavazadel zůstávají nezměněny. Jednorázový poplatek za přepravu nadváhy zapsaného zavazadla činí u všech cestovních tříd jednotných 690 Kč při platbě u odbavení na letišti. Uhrazení poplatku umožňuje cestujícím bez ohledu na cestovní třídu odbavit si na obou letech, tj. do i z destinace zapsané zavazadlo s libovolnou nadváhou až do maximálních 32 kg. Přičemž součet jeho tří rozměrů (délky, šířky a výšky) nesmí překročit 203 cm.

Více informací
Zdroj informací: www.csa.cz
Zdroj obrázku: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká doprava75 let historie letiště Praha/Ruzyně v číslech

 

aktualizováno dne 10.4.2012

letecká

Ve čtvrtek 5. dubna slavilo letiště Praha/Ruzyně 75 let od zahájení provozu. V roce 1937 v tento den přistálo na Ruzyni první letadlo. Za celou 75letou historii pak bylo na letišti odbaveno celkem okolo 201 milionů cestujících a bylo uskutečněno více než 4 miliony civilních letů. V průběhu let prošlo letiště mnoha změnami a v souvislosti s rozvojem letecké dopravy zaznamenalo podstatný nárůst kapacity, provozu i počtu odbavených cestujících. Zajímavé je také srovnání vybavenosti ruzyňského letiště. To v roce 1937 nabízelo celkem 5 travnatých vzletových a přistávacích drah s tehdy unikátní délkou až 1200 metrů a mělo jeden odbavovací terminál. Počáteční rozloha letiště činila 108 ha. V roce 2012 má Letiště Praha dvě zpevněné vzletové a přistávací dráhy s délkou až 3 715 metrů, tři terminály pro odbavení cestujících a dva terminály pro odbavení nákladů. Současná rozloha je 1 000 ha. S novou výstavbou souvisí také nárůst kapacity letiště, která byla v prvních letech provozu okolo 250 tisíc odbavených cestujících ročně. Reálně pak bylo v prvním roce odbaveno 13 tisíc pasažérů. V průběhu let kapacita postupně narůstala – na konci 70. let se zvýšila na 2,3 miliony.

Více informací
Zdroj informací:www.prg.aero
Zdroj obrázku:www.prg.aero
Kategorie novinky:letecká dopravaDíky nové letecké lince kolem světa spojující Hongkong, Los Angeles a Lipsko zintenzivňuje společnost DHL mezinárodní přepravu

aktualizováno dne 5.4.2012

letecká

Prvotřídní přepravní služba s doručením následující den z většiny asijských trhů do USA Lepší nabídka služeb na trase západ USA – Evropa Další kapacita v rámci globálního letového parku společnosti DHL reaguje na rostoucí poptávku zákazníků na klíčových mezikontinentálních obchodních trasách DHL, přední světový poskytovatel mezinárodních expresních přepravních služeb, oznámil významné zlepšení své nabídky o mezikontinentální přepravu, kterou bude možné využívat od 27. března 2012. Zavedení nového leteckého spoje mezi Hongkongem, Los Angeles a Lipskem představuje nabídku unikátních přepravních služeb na klíčových obchodních trasách mezi Asií, západem USA a Kanadou. Tranzitní časy mezi Asií, západem USA a Kanadou nebudou mít na trhu konkurenci, navíc je podpoří větší počet odesílacích míst v Asii, včetně takových klíčových obchodních center, jako jsou Singapur, Kuala Lumpur, Bangkok a Manila, a významný počet měst po celé Číně, odkud bude možné využívat přípoje do Los Angeles a velké části západu USA a Kanady s doručením do následujícího dne. Pro zákazníky v mnoha asijských městech to představuje první možnost využít jednodenní expresní přepravu na této důležité mezinárodní lince. Díky novému spoji z Los Angeles přímo do hlavního evropského překladiště společnosti DHL v německém Lipsku budou mít zákazníci z Kalifornie, a tedy z takových významných měst, jakými jsou Los Angeles, San Diego a San Francisco, možnost objednat vyzvednutí zásilky, která směřuje do Evropy, kurýrem DHL až o tři hodiny později.

Více informací
Zdroj informací:www.dhl.cz
Zdroj obrázku:www.dhl.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaVedení Českých aerolinií a zástupci CZALPA uzavřeli dohodu o ekonomických podmínkách fungování flotily ATR v Českých aeroliniích

aktualizováno dne 21.3.2012

letecká

Vedení Českých aerolinií a zástupci odborové organizace CZALPA dnes uzavřeli dohodu o ekonomických podmínkách fungování flotily ATR v rámci Českých aerolinií. Dohoda obsahuje nové nastavení podmínek provozování turbovrtulových letounů ATR a umožňuje ponechat tuto letku v Českých aeroliniích. Součástí dohody jsou nová pravidla odměňování pilotů ATR, která budou od dubna 2012 ve větší míře výkonově orientovaná. „Dohodli jsme se na takovém nastavení podmínek provozování letky ATR, které výrazně zefektivní její fungování, a tím umožní její zachování ve struktuře Českých aerolinií,“ uvedl viceprezident pro letový provoz Českých aerolinií Marek Týbl a doplnil: „Nic se nemění na tom, že HOLIDAYS Czech Airlines budou po obchodní stránce pracovat s volnou kapacitou strojů obou dopravců Českého aeroholdingu a na komerční bázi zajišťovat pronájmy letadel a posádek třetím stranám tak, jak bylo plánováno.“ „Vzájemná dohoda nás těší, ponechání letounů ATR určených pro regionální lety v rámci Českých aerolinií vítáme. Je to řešení, které jsme chtěli od začátku,“ řekl prezident Českého sdružení dopravních pilotů ČSA CZALPA Peter Žmolík a dodal „Doufáme, že České aerolinie díky tomuto kroku také zachovají regionální síť linek.

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaHlavní dráha na letišti Praha/Ruzyně projde generální opravou

aktualizováno dne 19.3.2012

letecká

Hlavní dráha na letišti Praha/Ruzyně označená RWY 06/24 projde generální opravou. Důvodem je technický stav této dráhy, způsobený jejím dlouhodobým využíváním. Oprava je rozdělená do tří etap plánovaných v letech 2012, 2013 a 2014. V současné době má Letiště Praha detailně připravenou 1. etapu, která bude realizována v období od 15. května do 8. srpna 2012. Na základě jednání se zástupci hustě osídlených městských částí Prahy a Kladenska, které jsou dotčeny při využití vedlejší dráhy, Letiště Praha zajistilo provoz tak, aby se v maximální možné míře využívala zkrácená hlavní dráha. Jedním z pozitivních přínosů opravy je také fakt, že po realizaci celé generální opravy budou pravidelné jarní a podzimní údržby trvat pouze tři až pět dní místo dosavadních dvou až tří týdnů. Hlavní dráha je v provozu od roku 1963, tedy 49 let. Tato dráha je pro srovnání o devět let starší než dálnice D1. Její stav je takový, že již nestačí pravidelné jarní a podzimní, zpravidla čtrnáctidenní, údržby a opravy. Jejich délka se postupně prodlužuje. Hlavními důvody opravy jsou praskliny betonových desek, vylamování částí betonu v místě prasklin a praskliny v asfaltovém povrchu. Příčinou je již zmíněné vysoké stáří povrchů i konstrukce vozovky. Důvodem pro výběr termínu generální opravy jsou vhodné meteorologické podmínky pro příslušné stavební práce. „S průběhem první etapy a plány celé generální opravy jsme detailně seznámili zástupce všech městských částí Prahy, Kladna a obcí či občanských sdružení z lokalit dotčených provozem na vedlejší dráze, která bude během generální opravy využívána společně se zkrácenou hlavní dráhou,“ uvedl ředitel Letiště Praha Jiří Pos a dodal: „S ohledem na jejich požadavky jsme ve spolupráci s Řízením letového provozu nastavili pravidla pro přílety a odlety tak, aby se v maximální možné míře využívala zkrácená hlavní dráha.“

Více informací
Zdroj informací:www.prg.aero
Zdroj obrázku: www.prg.aero
Kategorie novinky: letecká dopravaPro své pravidelné linky si Iceland Express vybral HOLIDAYS Czech

aktualizováno dne 5.3.2012

ostatní

Iceland Express a HOLIDAYS Czech Airlines dnes slavnostním podpisem stvrdily své partnerství v zajišťování přímého leteckého spojení z islandského Reykjavíku do série evropských destinací. Slavnostním podpisem smlouvy o spolupráci, která je platná až do jara 2013, firmy navazují na úspěch úvodní fáze společného fungování, které bylo poprvé zahájeno koncem listopadu 2011. Iceland Express tak bude mít i nadále nejmladší flotilu letadel operujících pravidelné lety z Islandu. Obě společnosti se zároveň dohodly na prohlubování společných aktivit i v budoucnu. HOLIDAYS Czech Airlines budou operovat lety pro Iceland Express letouny typu Airbus A320. Nová dohoda mezi oběma firmami přináší cestujícím kontinuitu a potvrzení spolehlivosti pravidelných linek společnosti Iceland Express. „Od té doby, co pro nás létají HOLIDAYS Czech Airlines, výrazně narostla přesnost a pravidelnost našich spojů. Od loňského listopadu tento dopravce pro Iceland Express realizoval již více než 400 letů. Pokud byly během tohoto období některé linky zpožděné, příčinou bylo jedině špatné počasí,“ uvedl generální ředitel Iceland Express Skarphedin Steinarsson a doplnil: „HOLIDAYS Czech Airlines jsou se svou přesností letů světově proslulé.“ „Kromě letadel svému islandskému partnerovi poskytujeme i zkušené posádky – piloty a palubní průvodčí - a zprostředkováváme profesionální technickou údržbu letadel, a to nejen Praze, ale také na Islandu. Čeští mechanici totiž působí přímo na Letišti Keflavík. V letní sezóně budeme pro islandské partnery operovat více než 20 destinací na pravidelných i charterových linkách,“ doplnil informace Jan Čejka, předseda představenstva HOLIDAYS Czech Airlines.

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku:www.csa.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaGeis CZ Air+Sea s.r.o. konsoliduje aktivity v leteckých a námořních přepravách na Slovensku

aktualizováno dne 29.2.2012

letecká

V loňském roce převzala skupina Geis společnost Machspeed. Spojením tohoto poskytovatele logistických služeb se zaměřením na letecké a námořní přepravy a stávající pobočky pro letecké a námořní přepravy Geis CZ vznikla v rámci skupiny specializovaná společnost Geis CZ Air+Sea s.r.o. Ta nyní rozšiřuje své aktivity také na Slovensku. V letošním roce otevřela pobočku v Bratislavě. Pro své působení získala velmi dobré strategické místo v těsné blízkosti bratislavského mezinárodního letiště a přístavu. Slovenská pobočka Geis CZ Air+Sea kompletně převzala servis leteckých a námořních přeprav nabízený dříve sesterskou společnosti Geis SK s.r.o. Slovensko je tak již 6 zemí, začleněnou do mezinárodní sítě poboček, které proaktivně nabízejí leteckou a námořní přepravu pod hlavičkou Geis Cargo International se sídlem v Lucembursku. Cílem je vytvoření sítě poboček v centrální a východní Evropě soustřeďujících se na poskytování tohoto produktu skutečně globálně. Benefit pro klienty představuje jednoznačně propojení leteckých a námořních přeprav s ostatními produkty, které skupina Geis nabízí, tedy silniční přepravou a spedicí, distribucí, skladovou a projektovou logistikou. Globální logistika s plným servisem - pojem, kterým chce Geis Cargo International oslovit široké spektrum klientů, zatím na trzích Lucemburska, Švýcarska, Polska, Rakouska, Česka a Slovenska.


Zdroj informací:www.geis-group.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaDACHSER podruhé obdržel cenu Lufthansa Cargo Quality Award

aktualizováno dne 24.2.2012

letecká

Mezinárodní logistický provider DACHSER znovu získal ocenění Lufthansa Cargo Quality Award. Svojí vysokou kvalitou dodávek tak již podruhé přesvědčil Lufthansu a zvítězil v kategorii velkých leteckých přepravců. Lufthansa hodnotila kvalitativní parametry poskytovatelů služeb jako dodržení objemu dodávek, přesnost a kvalitu při manipulaci. V roce 2011 tak DACHSER znovu obsadil první místo v kategorii velkých přepravců s více než 10 000 přepravenými leteckými zásilkami. „Pro logistického providera je neobvyklé získat toto ocenění dva roky po sobě,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „kvalita je v DACHSERU hlavní prioritou. Toto ocenění nás odlišuje od ostatních velkých německých přepravců leteckého carga a potvrzuje, že jsme na správné cestě.“ Německé aerolinky Lufthansa pravidelně oceňují logistické společnosti, které největší měrou přispívají k udržení vysokých standardů cargo zásilek společnosti Lufthansa. Základní informace o společnosti DACHSER v České republice Dachser působí na trhu logistiky a zasílatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy.

Více informací
Zdroj informací:www.dachser.cz
Zdroj obrázku:www.dachser.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaČeské aerolinie mají již druhé letadlo v retro laku, tentokrát z 60. let

aktualizováno dne 23.2.2012

letecká

Dnes krátce před polednem přiletělo na letiště Praha-Ruzyně letadlo Boeing 737-500 OK-XGC Českých aerolinií v takzvaném retro laku, tentokrát z 60. let. Jedná se o stejný nátěr, přezdívaný „červené vousy“, který se používal na historicky první proudová letadla Československých aerolinií nasazovaná na konci 50. let na pravidelné linky společnosti. „Červené vousy“ byly poprvé aplikovány na letadle IL-14 na konci roku 1957. Spolu s tzv. „modrým retro 50“, které bylo prvně představeno na letadle Tu-104A OK-LDA na jeho prvním letu na pravidelné lince do Moskvy dne 9. prosince 1957, tvoří nedílnou dvojici livery paralelně používaných na konci 50. let. Letos uběhne od prvního komerčního letu proudového letadla v historii Československých aerolinií a České republiky 55 let. Pravidelná linka do Moskvy se stala jednou z prvních tratí na světě operovanou výlučně proudovými letadly. Při této příležitosti se České aerolinie rozhodly splnit četná přání leteckých příznivců a zařadit do svého letového parku i druhé letadlo v „historickém kabátu“ z tohoto významného období, a připomenout tak veřejnosti důležité milníky českého dopravního letectví.

Více informací
Zdroj informací:www.csa.cz
Zdroj obrázku: www.csa.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaPřeprava teplotně citlivých farmaceutických produktů – novinka na logistickém trhu

aktualizováno dne 15.2.2012

letecká

TNT Express představuje PharmaSafe, specializovanou přepravní službu se zaručenými teplotními podmínkami pro spolehlivý transport velkých objemů farmaceutických produktů, například očkovacích látek nebo inzulínu. Nově si firmy mohou tuto službu objednat i v české pobočce. „Služba PharmaSafe řeší především hlavní problém farmaceutických dodavatelských řetězců, a to nedostatečnou kontrolu kvůli zapojení příliš mnoha stran do celého procesu. U letecké přepravy to bývá až přes dvacet aktérů, a většina chyb tak nastává při předávání zásilky mezi jednotlivými články řetězce,“ říká Miloš Malaník, šéf české pobočky TNT Express. Mezi rizika patří poškození obalu, zdržení při celním odbavení a především výkyvy teploty, které mohou farmaceutickým výrobcům způsobovat značné náklady navíc a ovlivňovat účinnost léčiv. Podle Světové zdravotnické organizace se každá čtvrtá vakcína dostane na místo určení znehodnocená kvůli chybám při přepravě.
Poptávka po letecké přepravě farmaceutických produktů za kontrolovaných teplotních podmínek v příštích pěti letech poroste podle očekávání o 12 % ročně na základě přísnějších regulatorních požadavků na řízení rizik a rostoucí globální poptávky po léčivech.

Více informací
Zdroj informací: www.tnt.com
Kategorie novinky: letecká dopravaKuehne + Nagel posiluje svou logistickou síť novou akvizicí v Austrálii

aktualizováno dne 13.2.2012

letecká

Kuehne + Nagel na počátku února oznámila, že zavřela smlouvu o převzetí specializovaného australského zasilatele Link International Pty Ltd Logistics. Akvizice je v souladu se strategií Kuehne + Nagel globálně rozšířit své aktivity v oblasti logistiky čerstvého zboží. Link Logistics byla založena v roce 1998, jedná se o soukromou společnost se sídlem v Melbourne a pobočkami v Sydney a Tasmánii. Společnost se specializací na přepravu v chladících vozech, nabízí komplexní služby pro zboží podléhajícího rychlé zkáze do pohostinství a pro spotřebitelský trh, zejména v Asii a na Středním východě. Svým zákazníkům nabízí společnost své produkty a služby s přidanou hodnotou v podobě kontroly kvality, třídění, chlazení a značení produktů. Společnost je na australském dopravním trhu 1 v letecké přepravě zboží podléhajícího rychlé zkáze. "Získání společnosti Link Logistics považujeme za další strategický krok pro celosvětové rozšíření naší činnosti v logistice čerstvého zboží," řekl Tim Scharwath, výkonný viceprezident společnosti Air Logistics, Kuehne + Nagel International AG. "To pomůže urychlit náš růst v tomto segmentu podnikání a kromě Evropy také můžeme ještě lépe sloužit našim zákazníkům v zemích Asie s Středního východu. Navíc, společně můžeme posílit naší pozici na australském trhu nákladní letecké dopravy. "

Zdroj informací: www.kn-portal.com
Kategorie novinky: letecká dopravaLufthansa ve Frankfurtu dosáhla rekordní přesnosti

aktualizováno dne 6.2.2012

letecká

Tři měsíce po té, co byla nová dráha na letišti ve Frankfurtu uvedena do provozu, bylo vypracováno prozatímní hodnocení o jejím chodu. Od 21.10.2011 se dochvilnost v časech příletů zlepšíla o 14% oproti roku 2010 a zůstává tak konstantně nad 80%. Poprvé za mnoho let je Frakfurt na stejné úrovni, jako srovnatelná letiště v Londýně, Amsterdamu a Mnichově. Nicméně, uvedení této nové dráhy do provozu se neobešlo zcela bez problémů a to díky přísnému zákazů leteckého provozu po 11té hodině večer nad Frakfurtem - ten komplikuje hladký průběh nákladní i osobní dopravy. Tento zákaz způsobil, že několi odletů bylo odloženo na druhý den, přestože by ve vzduchu byly jen několi málo minut po 11té večer. Mnozí cestující, kteří zde měli pouze přestupovat tak byli nuceni trávit noc na letišti.
"Dodatečné kapacity, které jsme získali díky nové severozápadní dráze jsou nesmírně důležité pro spolehlivost leteckého provozu na naší domovské základně, Frankfurt. Spolehlivost je nezbytná, pokud si chceme udržet postavení mezi předními světovými mezinárodními centry," vysvětluje Kay Kratky, člen představenstva aerolinií Lufthansa. " Naše nová dráha vedla také v významné redukci hluku.Obyvatelé žijící nedaleko letiště jsou díky severozápadní dráze podstatně méně ovlivňováni hlukovými stopami letadel. S našimi partnery - provozovatelem letiště Fraport a německému řízení letového provozu (DFS) - intenzivně pracujeme na dalších opatřeních vedoucích ke snížení hluku z letadel nve všech postižených oblastech".

Více informací
Zdroj informací: www.lufthansa.com
Kategorie novinky: letecká dopravaNová služba Českých aerolinií – online půjčovna aut v 60 destinacích

aktualizováno dne 3.2.2012

letecká

Novou službu, online pronájem automobilů v 60 destinacích spustili České aerolinie na konci ledna. Zákazníci společnosti si budou moct vybírat z nabídky až 50 autopůjčoven v naprosté většině destinací, kam České aerolinie operují. Výběr auta, jeho objednávka i úhrada bude probíhat velmi jednoduše, pouze ve čtyřech krocích, přímo na stránkách www.czechairlines.com. Díky spolupráci s jedním z největších zprostředkovatelů autopůjčoven v Evropě, skupinou CarDelMar, mohou České aerolinie poskytovat novou službu na jednom místě, výhodněji a s možností většího výběru, než je běžné na daném lokálním trhu. Až do konce února České aerolinie poskytují zákazníkům 20% slevu na jakékoliv rezervované auto v kterékoliv z nabízených destinací.
Rezervovat a objednat si zapůjčení auta na internetových stránkách Českých aerolinií bude od zítřka velmi snadné. Přímo na úvodní stránce společnosti na adrese www.czechairlines.com se objeví tlačítko pro využití nové služby: Pronájem auta. Po prokliku se zákazník dostane na samostatnou podstránku služby, kde si ze seznamu vybere požadovanou destinaci podle cíle své cesty. Podstránka bude provozována v šesti jazykových verzích: v češtině, angličtině, němčině, italštině, francouzštině a španělštině. V seznamu míst nebudou chybět dálkové destinace, které České aerolinie operují ve spolupráci s Etihad Airways, např. Bangkok, Kolombo, Melbourne, Sydney nebo Johannesburg a další. Počet míst se bude postupně rozšiřovat tak, aby pokryl také některé chybějící destinace operované Českými aeroliniemi v Rusku, na Kavkaze nebo ve Střední Asii.

Více informací
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaPáteř sítě Českých aerolinií povede mezi západem a Ruskem

aktualizováno dne 25.1.2012

letecká

Posilování letů do východních destinací, především do Ruska a klíčových trhů v tomto regionu, povede k dotvoření smysluplného transferového mostu mezi východem a západem. Takový je hlavní koncept páteřní sítě Českých aerolinií, kterou společnost plánuje v letošním roce dokončit. Na západní straně bude základem šestice nejsilnějších destinací a jejich přirozené propojení na východ. Tento základ sítě na lokálním a transferovém trhu představuje 48 % všech výnosů společnosti z pravidelné přepravy. Na východ budou letadla směřovat do a z 16 klíčových destinací. Tato síť bude doplněna regionálními lety s délkou trvání do hodiny a půl, a samozřejmě vybranými destinacemi tzv. point-to-point přepravy, kam patří například linky do Tel Avivu anebo do Bruselu. Nabídku doplní dálkové spoje přes Abú Dhabi ve spolupráci se společností Etihad Airways a destinace nabízené spolu s dalšími partnery.
Celkem budou České aerolinie v letní sezoně 2012 samy operovat linky do 48 destinací v 31 zemích, což v maximálním týdnu představuje 432 zpátečních letů týdně. Díky spolupráci s partnery bude ale celková nabídka mnohem širší. V nabídce společnosti se objeví více než 98 destinací v 50 zemích. České aerolinie plánují do letového řádu zařadit ruské destinace jako Ufa anebo Nižnij Novgorod, dojde také k posílení frekvencí do Moskvy, Baku, Taškentu, Almaty či Lvova.

Více informací
Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaWizz Air v roce 2011 rostl o 15%, přepravil více než 11 milionů cestujících

aktualizováno dne 9.1.2012

letecká

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě dnes oznámil, že v roce 2011 přepravil přes 11 milionů cestujících. To představuje meziroční nárůst o 15 %. Průměrná obsazenost letadel dosáhla hodnoty 84 %, podobně jako v předchozích letech. Společnost otevřela v roce 2011 tři nové základny: v srbském Bělehradě, litevském Vilniusu a rumunském Tirgu Mures. Aktuálně tak Wizz Air disponuje celkem 15 základnami a nabízí více než 200 tras po celé Evropě. Aerolinie zaměstnávají 1,500 lidí v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Ukrajině, České republice, Srbsku, Litvě a Švýcarsku. Navíc Wizz Air vytváří přibližně 11 000 pracovních pozic v subdodavatelských odvětvích. Společnost Wizz Air v roce 2011 v České republice přepravila na 680 tisíc cestujících. Aerolinie nyní v ČR nabízejí 13 pravidelných linek z Prahy a Brna do oblíbených destinací jako je Itálie, Španělsko, Bulharsko, Holandsko a Velká Británie. Wizz Air v současnosti mimo jiné provozuje lety na lince Praha - Londýn Luton s frekvencí dvakrát denně.


Více informací
Zdroj informací: www.wizzair.com
Kategorie novinky:letecká dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ


NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:
-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek

Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
Autopůjčovna Mělník


sidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy