REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.

Kühne + Nagel nabízí denní sběrnou linku mezi Českou republikou a Rumunskem.

aktualizováno dne 26.7.2012

pozemní

Kühne + Nagel nabízí denní sběrnou linku mezi Českou republikou a Rumunskem. Touto přímou linkou se napojuje na nově zřízený východoevropský hub ve Vídni, který poskytuje více než 300 spojení v rámci evropského regionu.
LinkaFrekvence čas Odjezd
Praha/CZ - Bukurešť/RODenní 6 - 7 dní 9:00
Sběrné linky mají pevně stanovené přepravní časy a pevné jízdní řády s odjezdy každý den, čímž umožní podstatně lepší propojení a vyšší spolehlivost. Rozšíření služby v oblasti pozemní přepravy je zárukou “door to door ” doručení z a do každého PSČ v Evropě. Kühne + Nagel nabízí v rámci své evropské silniční sítě spojení do více než 38 zemí se 150 terminály a 1400 odjezdy. V roce 2011 bylo přepraveno 16 milionů mezinárodních a vnitrostátních zásilek. S vývojem nových sběrných přímých linek se zhušťuje sběrná evropská síť, která bude do budoucna stále rozvíjena.

Zdroj informací:www.kuehne-nagel.com
Zdroj obrázku:www.kuehne-nagel.com
Kategorie novinky: pozemní dopravaNové Volvo Truck Centrum v Olomouci otevřeno

aktualizováno dne 5.3.2012

automobilová

Společnost Volvo Truck Czech s.r.o. zahájila činnost již jedenáctého Volvo Truck Centra a to v Olomouci. Oficiálním otevřením olomouckého servisu, které proběhlo dnes 2. 3. 2012 se síť servisů po České republice provozovaných výhradně společností Volvo Truck Czech s.r.o. rozrostla o další provozní místo. V srpnu 2011 jsme zahájili výstavbu nového Truck Centra v Olomouci. Stavba je umístěna na pozemku o rozloze 20 750 m2 v nově budované průmyslové zóně u obce Hněvotín, na okraji Olomouce. Pozemek je snadno přístupný, dobře viditelný a strategicky položený - přímo u křížení komunikací R46 (E462 Brno - Olomouc) a R35 (E442 - Ostrava-Hradec Králové). Stavbu prováděla firma IMOS Brno, a.s., závod Ostrava. Stavební práce byly zahájeny 24.8.2011 a dokončeny 31.1.2012. Otevřením dalšího servisního místa Volvo Trucks opět vyplníme volná místa v naší servisní síti a tím nabídneme širší portfolio našich služeb zákazníkům Volvo. Oficiálního otevření se zúčastnili nejen naši zákazníci, ale i obchodní partneři, místní zastupitelé, media a zástupci společnosti Volvo Trucks, Volvo Stavební stroje a Volvo finanční služby. „Včetně nově otevřeného Volvo Truck Centra v Olomouci provozuje společnost Volvo Truck Czech celkem 11 vlastních servisních středisek po celé České republice. Uvedením do provozu servisu v Olomouci jsme dovršili první fázi rozšiřování naší vlastní servisní sítě. Truck Center Olomouc bude naše stěžejní moravské středisko vybavené veškerým moderním technickým vybavením a zázemím, které je pro naši práci potřebný. Toto Truck Centrum nebude postrádat ani takové služby jako klempírnu či automatickou myčku nákladních vozidel." řekl Robert Grozdanovski, generální ředitel společnosti Volvo Truck Czech, během slavnostního zahájení.

Více informací
Zdroj informací:www.volvotrucks.com
Zdroj obrázku:www.volvotrucks.com
Kategorie novinky:automobilová dopravaNový simulátor nákladního vozidla Renault Trucks v Holicích.

aktualizováno dne 2.3.2012

automobilová

Renault Trucks ČR ve spolupráci se svým koncesionářem GSC- AUTO, spol. s.r.o. se podílely na mimořádném projektu výroby nového simulátoru nákladního vozidla v Holicích.
Nově zprovozněný simulátor nákladního vozidla v prostorách Střední školy automobilní v Holicích umožní studentům i řidičům otestovat své řidičské schopnosti „nanečisto“. Jde o jeden z mála simulátorů jízdy nákladním vozidlem v České Republice, pokud nebudeme počítat zařízení určená pro armádu. Na projektu se kromě střední školy podílela i společnost Renault Trucks, která ve spolupráci se svým koncesionářem GSC-Auto, dodala pro stavbu simulátoru nezbytné náhradní díly. Celý projekt financovaný z prostředků Evropské unie zastřešila olomoucká společnost JKZ, která se výrobou simulátorů dlouhodobě zabývá.
„Simulátor umožní našim studentům i řidičům profesionálům vyzkoušet si krizové situace, ke kterým obvykle při výuce v autoškole nedochází,“ poznamenává na adresu nové vyučovací pomůcky ředitel školy Michal Šedivka.

Více informací
Zdroj informací:/www.renault-trucks.cz
Zdroj obrázku:www.renault-trucks.cz
Kategorie novinky:automobilová dopravaSilniční vlak přijíždí: Projekt SARTRE vstupuje do finální fáze

aktualizováno dne 1.3.2012

automobilová

Projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment - Bezpečné silniční vlaky chránící životní prostředí) úspěšně absolvoval první předváděcí testy mnohačlenného konvoje vozidel. Testovací flotila se skládala z vedoucího nákladního automobilu následovaného třemi vozidly, která byla řízena zcela autonomně při rychlostech dosahujících až 90 km/h – přičemž rozestup mezi vozidly nepřekračoval šest metrů.
Na realizaci projektu SARTRE se podílí sedm evropských partnerů a je to jediný projekt svého druhu, který může být realizován na běžných dálnicích a v němž je flotila vozidel zařazena ve smíšeném provozu s ostatními uživateli silnice.
„Naše účast v projektu SARTRE umožňuje efektivnější a bezpečnější způsob provozu, který nabízí i potenciál k úspoře paliva. Poskytuje nám příležitost zkoumat dopravní řešení budoucnosti a využívat přitom výhod intenzivního vývoje prováděného ve společnostech Volvo Trucks a Volvo Technology," říká Carl Johan Almqvist, ředitel pro bezpečnost dopravy a produktů společnosti Volvo Trucks.


Více informací
Zdroj informací:www.volvotrucks.com
Kategorie novinky:automobilová dopravaTNT Express už třetím rokem přepravuje filmy pro brněnský festival Cinema Mundi

aktualizováno dne 1.3.2012

ostatní

Společnost TNT Express je i v letošním roce přepravním partnerem filmového festivalu Cinema Mundi, který se letos uskuteční od 29. února do 7. března 2012 v Brně.
Pro tuto filmovou přehlídku doveze TNT Express ČR, oficiální přepravce festivalu, filmy například z Bosny a Hercegoviny, Thajska nebo Francie. „Přeprava filmů na filmový festival vyžaduje z naší strany speciální servis. Během pár dní je potřeba dopravit velké množství filmů na místo a ihned po skončení promítání je zase rychle poslat dál,” říká Petr Zajíc, Sales & Marketing Manager TNT Express ČR, a dodává: „Musíme být rychlí, precizní a přesní. Každý balík několikrát denně kontrolujeme, kde se nachází. Vždy máme připravený přesný časový harmonogram a perfektně vyřešené clo a pojištění, aby nedocházelo k žádným zdržením či prodlevám.”
Vedle této přehlídky filmů TNT Express podporuje i další festivaly, jako jsou Jeden svět či Febiofest a má tedy v oblasti přepravy filmů výborné zkušenosti.

Více informací
Zdroj informací:www.tnt.com
Kategorie novinky:ostatní dopravaDB Schenker Logistics rozšiřuje svoje služby ve Finsku

aktualizováno dne 25.1.2012

ostatní

DB Schenker posílil svoji pozici ve Finsku převzetím činnosti finské společnosti Suomen Kiitoautot Oy. Prostřednictvím sítě Kiitolinja bude DB Schenker realizovat vnitrostátní pozemní přepravu a dodávky do domu. Obě společnosti oznámily, že byla uzavřena smlouva o koupi celého akciového kapitálu firmy Suomen Kiitoautot Oy. Následně po uzavření smlouvy bude firma Suomen Kiitoautot Oy pokračovat ve střednědobém horizontu jako samostatná přidružená společnost v místní pozemní přepravě ve Finsku společně s Schenker Cargo Oy.
„Tato akvizice upevňuje pozici společnosti Kiitolinja na špičce vnitrostátní pozemní dopravy ve Finsku. Dostali jsme příležitost zachovat strukturu řetězce společnosti Kiitolinja ve východním a severovýchodním Finsku získáním firmy Suomen Kiitoautot Oy, společnosti zajišťující pro firmu Kiitolinja provoz v těchto regionech," říká Karl Nutzinger, člen představenstva Schenker AG odpovědný za pozemní dopravu. Společnost Suomen Kiitoautot Oy byla založena v roce 1959. Podle svých příjmů je firma jednou z největších rodinných firem ve finském odvětví dopravy, zaměstnávala 441 pracovníků. V roce 2010 vytvořila zisk přibližně 50,5 milionu euro.

Více informací
Zdroj informací: www.schenker.cz
Kategorie novinky: ostatní dopravaDB Schenker zajistil přepravy na Jizerskou 50 i Vassalopet

aktualizováno dne 13.1.2012

ostatní

DB Schenker stejně jako v předchozích dvou letech zajišťoval logistické služby pro 45. ročník Jizerské 50. Tradiční závod v běhu na lyžích klasickou technikou se uskutečnil 6. až 8. ledna 2012 v Bedřichově v Jizerských horách. DB Schenker pro Jizerskou 50 zajistil veškeré přepravy materiálu mezi Prahou, Libercem a Bedřichovem. Jedná se o materiály potřebné pro organizaci závodu, jako jsou stany, zábrany, reklamní nosiče nebo balíčky a potraviny pro závodníky. Logistika pro Jizerskou 50 je specifická tím, že probíhá ve složitých horských povětrnostních podmínkách. Organizaci proto zajišťuje specializovaný tým odborníků na sportovní logistiku DB SCHENKERsportevents, který má z podobných akcí bohaté zkušenosti. „Jizerská 50 je pro nás již potřetí prestižní záležitostí. S organizátory závodu jsme uzavřeli dlouhodobé partnerství na zajištění logistických potřeb dalších závodů v běhu na lyžích. Věříme, že naše dlouholeté zkušenosti se zajišťováním významných sportovních akcí přispívají k již tak vysoké kvalitě,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker. DB Schenker letos prohloubil spolupráci s organizátory, a bude také zajišťovat přepravy propagačních materiálů Jizerské 50 do Norska či Švédska na dva nejslavnější lyžařské závody světa - Vasaloppet a Birkebeinerrennett.

Více informací
Zdroj informací:www.schenker.cz
Kategorie novinky:ostatní dopravaInformace ke vzniku průjezdného pruhu na rakouských dálnicích a rychlostních silnicích

aktualizováno dne 13.1.2012

ostatní

Průjezdný pruh funguje takto: na dvouproudových dálnicích a rychlostních silnicích pojedou vozidla v levém jízdním pruhu co nejvíce doleva, v pravém jízdním pruhu co nejvíce doprava, také na krajnicích/odstavných pruzích. Mezi tím vznikne průjezdný pruh. Na tří- nebo čtyřproudových dálnicích a rychlostních silnicích funguje průjezdný pruh podle stejného principu: všechna vozidla v krajním levém pruhu pojedou co nejvíce k levému okraji vozovky. Všechny ostatní pruhy, tedy střední a pravý, se zařadí co nejvíce u pravého okraje vozovky. Také na krajnicích/odstavných pruzích. Je důležité, aby hned vedle krajního levého pruhu zůstal volný průjezdný pruh široký minimálně 3,5 metrů. Tímto průjezdným pruhem mohou projíždět jen zásahové jednotky (záchranná služba, hasiči, policie) a vozidla poruchové služby a technické služby! Informujte prosím své řidiče co nejrychleji a naléhavě o této změně pravidel silničního provozu v Rakousku. Zaprvé, protože průjezdný pruh zachraňuje životy. Zadruhé, protože za nevytvoření průjezdného pruhu, popř. za neoprávněný vjezd do průjezdného pruhu hrozí pokuta až do výše 2.180 euro

Zdroj informací:www.go-maut.at
Kategorie novinky:ostatní dopravaŔeditelství silnic a dálnic

aktualizováno dne 11.1.2012

ostatní

Pro Ředitelství silnic a dálnic začala minulý týden skutečná zima. V plném nasazení je údržba všech pozemních komunikací po celé České republice. Organizace je na aktuální vývoj počasí připravena. Nasazeno je veškeré technické zázemí, které má ŘSD k zimní údržbě komunikací dispozici. Na letošní zimní údržbu celkem 52765 kilometrů silnic I., II. a III.tříd v České republice je k dispozici 1679 sypačů, 163 sněhových fréz, 255 šípových pluhů, 610 nakladačů posypových materiálů a 1781 dalších mechanismů. Zásoby posypových solí jsou plánovány v objemu kolem 280 tisíc tun, zásoby různých druhů inertních posypových materiálů v objemu 519 tisíc tun. Z hlediska technologií zimní údržby pokračuje zvyšování podílu silnic udržovaných vlhčenými nebo chemickými posypovými materiály, které jsou aplikovány moderními sypači s automaticky regulovaným dávkováním – takto bude udržováno 28742 km silnic tj. cca 55%, 389 km silnic bude udržováno suchou solí, 21203 km silnic zdrsňujícími materiály (drtě, písky) a 2431 km silnic bude udržováno pouze pluhováním. "Silničáři z ŘSD i z krajských správ jsou na zimu dobře připraveni. Přesto je třeba řidičům připomenout, že v případě mimořádných meteorologických situací, především velkých přívalů sněhu, není s dostupnou technikou možné zajistit okamžitě a trvale sjízdnost jako za letního dne, a že o bezpečnosti a plynulosti provozu v takových chvílích rozhodují vedle silničářů podstatnou měrou právě oni," říká k připravenosti na zimní údržbu ředitel ŘSD René Poruba.

Více informací
Zdroj informací:www.rsd.cz
Kategorie novinky:ostatní dopravaMýtné v Rakousku

aktualizováno dne 4.1.2012

ostatní

Od 1.1.2012 platí nové tarify pro výběr mýtného dle EURO emisní kategorie. Vozidla s celkovou hmotností nad 3,5t se podle počtu náprav dělí do tří kategorií a v závislosti na emisní třídě EURO, která je uložena na GO-Boxu, navíc do tarifních skupin – na tom závisí i odvod mýtného. Od 1.1.2012 se rozdělují tarify do čtyř skupin (A, B, C a D).Jako další novinka byla představena nová tarifní skupina pro EURO třídu VI. Vozidla kategorie EE, V a IV byla zároveň klasifikována výhodnějším cenovým tarifem.
I nadále platí speciální zvýšené zpoplatnění pro trasy s tzv. zvláštním mýtným (A9, A10, A11, A13, S16). Na dálnici A13 platí pro nákladní vozidla s nápravní kategorií 4 mezi 22:00 a 05:00 hodinou noční tarif, který obnáší dvounásobek denního tarifu. Další změna podle nového rakouského zákona platí na úseku dálnice A12 mezi státní hranicí u Kufsteinu a přípojem Innsbruck-Amras zvýšená sazba za kilometr a bude se postupně zavádět počínaje rokem 2012. Společnost ASFINAG je od 1. ledna 2012 povinna vybírat 10procentní příplatek, který odvádí státu jako účelově vázaný příspěvek k financování Brennerského základního tunelu (viz mýtný řád).

Více informací
Zdroj informací: www.go-maut.at
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ


NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:
-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek

Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
Autopůjčovna Mělník


sidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy