REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky v železniční dopravě
OCENĚNÝ TERMINÁL AWT V OSTRAVĚ-PASKOVĚ DOKONČIL DALŠÍ FÁZI MODERNIZACE

aktualizováno dne 9.11.2012

železniční

Mezinárodní dopravní skupina AWT dokončila další fázi modernizace svého nezávislého terminálu kombinované dopravy v Ostravě-Paskově. Jejím výsledkem je zpevnění celé manipulační plochy, zvýšení skladovací kapacity a především zkrácení vykládky jednoho kontejnerového vlaku na 30 minut. Za loňskou fázi modernizace terminálu získala AWT od Ministerstva dopravy ČR a Dopravní federace vítěznou cenu Volná cesta. Celkové investice AWT do terminálu už přesáhly 150 milionů korun. Každý týden přijíždí a odjíždí na terminál do Ostravy-Paskova dvacítka kontejnerových vlaků, které nahradí až stovky kamionů. Míří sem především z klíčových evropských přístavů v Rotterdamu, Koperu, Terstu a Hamburku, ale i z vnitrozemského dopravního uzlu italské Verony. Silniční doprava je pak využívána jen na tzv. poslední míli, tedy na počáteční svoz a finální rozvoz nákladu. Manipulační plocha terminálu, kde se obřími reachstackery Hyster a Kalmar překládají kontejnery z vlakových souprav na silniční tahače, má rozlohu 31.000 m2. V loňském roce byla zpevněna zhruba její třetina, letos zámkovou dlažbu získá celá plocha. Skladovací kapacita se tak zvýšila ze součastných 1.700 na 2.400 kontejnerů a vykládka jednoho kontejnerového vlaku zabere zhruba půl hodinu.

Více informací
Zdroj informací:www.awt.eu
Zdroj obrázku:www.awt.eu
Kategorie novinky: železniční dopravaTramvaje Siemens Avenio mají úspěch, podílejí se na něm i čeští konstruktéři

aktualizováno dne 8.11.2012

ostatní

Siemens získal další zakázku na tramvaje Avenio. Osm vozidel v hodnotě 29 milionů eur dodá mnichovskému dopravnímu podniku (MVG). Mnichov se stane prvním německým městem, kde budou tyto tramvaje v provozu. Prvních šest tramvají, které vyrobí vídeňský závod společnosti Siemens, budou nasazeny do provozu již při změně jízdního řádu na konci roku 2013. Jako první na světě si tramvaje Avenio objednalo nizozemské město Haag a následovalo katarské hlavní město Dauhá. Na vývoji platformy této zcela nové generace stoprocentně nízkopodlažních tramvají se podíleli čeští konstruktéři ze společnosti Siemens. Modulární koncept tramvaje Avenio odpovídá požadavkům zákazníků různých měst a může být použito dokonce tam, kde není infrastruktura ideální. Tramvaje mohou být provozovány na existujících linkách, aniž by byla nutná obnova kolejí nebo úprava kolejového svršku. Malé nápravové zatížení tramvaje Avenio umožňuje tichou jízdu i na starších tratích, minimalizuje se opotřebení kol a kolejnic a snižuje se spotřeba energie. Inženýři ze společnosti Siemens dokázali u tramvají Avenio podstatně snížit hluk pohonu a brzd, což je příjemné nejen pro cestující, ale také pro kolemjdoucí a obyvatele okolních domů. Na vozidle je použito přes 90% recyklovatelného materiálu.

Více informací
Zdroj informací:www.siemens.cz
Zdroj obrázku:www.siemens.cz
Kategorie novinky: ostatníPraha – Varšava: Poprvé v historii pod osm hodin

aktualizováno dne 8.11.2012

železniční

Vlakové spojení mezi Prahou a Varšavou v novém jízdním řádu 2013 zrychlí přibližně o 20 minut. Vlak EuroCity Praha urazí cestu z pražského hlavního nádraží na varšavskou centrální stanici poprvé s cestovním časem pod 8 hodin. Nově nabídne také přepravu vozíčkářům nebo cykloturistům.
Linka spojující Prahu s Varšavou patří k mezistátním trasám, kde v posledním desetiletí došlo k jednomu z nejvýraznějších zrychlení dopravy. Časová úspora oproti jízdnímu řádu před 10 lety je přibližně jedna hodina. Od vzniku samostatné České republiky představuje zrychlení mezi českou a polskou metropolí dokonce asi 2 hodiny.
EuroCity Praha mezi Prahou a Varšavou nabízí cestujícím klimatizovaný moderní interiér vozů 1. a 2. třídy, modernizovaný restaurační vůz ČD se servisem „Nové gastronomie“ společnosti JLV. Cestující mají ve vozech 1. i 2. třídy k dispozici elektrické zásuvky 230 V pro napájení svých elektronických přenosných zařízení, např. notebooků a mobilních telefonů. Cestující ve 2. třídě si navíc mohou vybrat mezi oddílovým a velkoprostorovým vozem. Ve vlaku Praha jsou k dispozici také vyhrazené oddíly pro cestující s dětmi do 10 let, tiché oddíly nebo dámský oddíl. Novinkou v jízdním řádu 2013 bude nabídka přepravy vozíčkářů a jízdních kol zjednodušenou formou s povinnou rezervací.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLEO Express zahajuje prodej jízdenek – ceny určí poptávka cestujících – čím dříve cestující nakoupí, tím levněji pojede

aktualizováno dne 2.11.2012

železniční

Železniční dopravce LEO Express dne 1.11. 2012 zahájil prodej jízdenek do svých spojů, které by v pilotním provozu měly začít jezdit na trase mezi Prahou a Ostravou od 7. 11. 2012., pokud splní všechna kritéria daná Drážním úřadem. LEO Express zároveň představil svůj inovativní koncept pohyblivých cen pro každého. Cestující si mohou od dnešního dne rezervovat a zakoupit jízdenky do spojů LEO Express několika způsoby. Nejrychlejší a nejsnazší cestou je dnes spuštěný moderní rezervační systém umístěný na zbrusu nových webových stránkách dostupných na www.le.cz. „Chtěli jsme, aby byl tento portál a rezervační systém pro uživatele co nejpřehlednější, tak, aby se zákazník rychle zorientoval a mohl si snadno objednat jízdenku do našich moderních rychlých vlaků s kvalitními službami. Věřím, že se to podařilo, každý se ostatně přesvědčí sám, do dvou minut si můžete pořídit vše potřebné,“ konstatuje Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express. Celý sofistikovaný rezervační systém i webové stránky pro LEO Express vytvořila IT firma Duchware, která obdobný systém dříve vyvíjela i pro Lufthansu. LEO Express nabídne ceny pro každého LEO Express dnes veřejnosti poprvé představil svůj nový cenový koncept, který přináší na český železniční trh. Ceny za jízdenky v moderních vlacích LEO Express jsou pohyblivé a liší se dle týdnů, dnů a hodin jednotlivých jízd. Každý si tak bude moci v rámci tzv. zahrady cen zvolit pro něj nejvýhodnější hodnotu jízdenky sám, dle svých potřeb a možností.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaSouprava LEO Express v sobotu otevřena v Praze na hlavním nádraží
Představena spolupráce s autopůjčovnou SIXT

aktualizováno dne 26.10.2012

železniční

Jedinečnou možnost mají nyní Pražané. Nový vlakový dopravce LEO Express reaguje na velký zájem veřejnosti a rozhodl se v rámci zkušebního provozu otevřít svůj moderní vlak na hlavním nádraží v Praze. Zájemci tak budou moci v sobotu 27.10.2012 obdivovat nejen elegantní zlatočerný zevnějšek, ale také si důkladně prohlédnout a vyzkoušet interiér těchto zcela nových švýcarských souprav, které již za pár dnů svezou první cestující na trase mezi Prahou a Ostravou. Lidé budou mít přitom možnost získat aktuální informace o chystaných službách od samotných vlakových stevardů LEO Express nebo se zapojit do speciální vědomostní soutěže o volné jízdenky do vlaků LEO Express. Švýcarská souprava LEO Express bude vystavena ve stanici Praha hlavní nádraží (nástupiště 1b) v sobotu 27. října 2012 od 9:00 do 15:00. Zástupce médií si zároveň v sobotu dovolujeme pozvat na totéž místo na 9:45, kdy bude na příkladu vozíčkáře názorně demonstrována spolupráce LEO Express s autopůjčovnou SIXT. Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express, a reprezentant SIXT následně stylově ve vlaku podepíšou smlouvu a odstartují tak vzájemnou spolupráci obou společností.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaNa trať Česká Třebová – Lanškroun vyjíždí moderní motorový vůz RegioShuttle RS1

aktualizováno dne 16.10.2012

železničí

V Pardubickém kraji míří na koleje další nový moderní vlak. Jde o motorový vůz RegioShuttle RS 1 z berlínského závodu švýcarské společnosti Stadler Rail AG. Cestujícím nabídne bezbariérové cestování a moderní klimatizovaný interiér. Až 2/3 všech spojů v Pardubickém kraji tak bude zajištěno zcela novými nebo modernizovanými soupravami. „Po nasazení RegioPanterů plníme další část svého slibu v Pardubickém kraji a nasazujeme na trať Česká Třebová – Lanškroun zcela nový motorový vůz RegioShuttle RS 1 od firmy Stadler. Vůz RegioShuttle nabízí maximální pohodlí, je bezbariérový, klimatizovaný, vybavený uzavřeným systémem WC i moderním audiovizuálním informačním systémem. Vedle nákupu nových vozidel jako je RegioPanter a vůz od Stadlera jsme ale nemalé prostředky investovali do modernizace dalších souprav, ať už se jedná o Regionovy, řídicí vozy pro klasické soupravy nebo větší motorové vlaky,“ říká Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu. Vedení Pardubického kraje věří, že nové vozy přilákají další cestující a zjednoduší cestování také handicapovaným spoluobčanům. Pro kraj je velkou prioritou dopravní obslužnost měst a obcí regionu, kdy v mnoha směrech tvoří železnice páteř dopravního systému s návaznou sítí autobusových linek.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železiční dopravaLEO Express zkušebně vyráží na trasu Praha-Ostrava

aktualizováno dne 15.10.2012

železniční

Nové soupravy společnosti LEO Express obdržely od Drážního úřadu povolení ke zkušebnímu provozu. V praxi to znamená, že moderní švýcarské vlaky LEO Express již mohou testovat „reálnou“ trasu mezi Prahou a Ostravou, zatím bez cestujících. Stále platí, že dopravu s cestujícími v plném provozu se šestnácti spoji denně zahájí LEO Express s novým jízdním řádem od 9. 12. 2012. Cestujícím přitom poskytne rychlou a maximálně pohodnou dopravu zbrusu novými soupravami a velmi moderní, inovativní a kvalitní služby.
Soupravy LEO Express zároveň dokončily nezbytné zkoušky, kterými od konce května procházely na zkušebních okruzích Výzkumného Ústavu Železničního. Při těchto statických i dynamických testech se mj. prověřovaly brzdy nové soupravy, míra hlučnosti a vibrace a zkoušela se také elektricko-magnetická kompatibilita (tzv. EMC).
„Dosud jsme naše soupravy testovali jen na zkušebním okruhu u Velimi. Nyní poprvé vyrážíme na skutečnou trasu, na které budeme přepravovat cestující. Během zkušebního provozu si musíme otestovat naše soupravy na reálné trase, dokončit trénink vlakových posádek, doladit připravované služby, zkrátka vše nachystat tak, aby se se zahájením řádného provozu u nás cestující cítili maximálně spokojeně,“ říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express.

Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaStrojvedoucí LEO Express jsou připraveni

aktualizováno dne 11.10.2012

železniční

První desítka strojvedoucích společnosti LEO Express udělala poslední povinný krok předtím, než začne plně řídit moderní soupravy tohoto nového vlakového dopravce. Úspěšně totiž absolvovala odbornou zkoušku znalosti vnitřních předpisů dopravce a také provozovatele dráhy (Správy železniční dopravní cesty).
„Provoz našich vlaků na trase mezi Prahou a Ostravou bude zajišťovat okolo 20 strojvedoucích. Těchto devět již k LEO Express nastoupilo, další nás posílí postupně do konce roku. Neměli jsme problémy s jejich náborem, hlásili se sami. Láká je hlavně možnost pracovat na zcela nových moderních soupravách, často je to i touha po změně. V tuto chvíli zaměstnáváme vesměs zkušené strojvedoucí, kteří dříve pracovali u jiných železničních dopravců. Zacvičujeme již ale i tři zcela nové strojvedoucí, mezi nimi jednu ženu,“ říká Jan Paroubek, provozní ředitel LEO Express, který se také aktivně podílí na zkouškách vozidel, výcviku strojvedoucích a byl zároveň tím desátým přezkoušeným strojvedoucím.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železničníLokomotivy Vectron mají otevřenou cestu na evropské železnice

aktualizováno dne 9.10.2012

železniční

Lokomotivy Siemens Vectron úspěšně absolvovaly všechny předepsané typové zkoušky, na jejichž základě jako první lokomotivy na světě získaly od německé instituce EBC certifikát shody s technickou specifikací pro interoperabilitu evropského vysokorychlostního železničního systému pro subsystém kolejová vozidla (TSI HS RST) a s dalšími relevantními TSI, které se na ně vztahují. Tento dokument, za kterým stojí splnění množství náročných testů, je zásadní událostí a důležitým výchozím bodem pro udělení schválení pro provoz lokomotiv Vectron ve všech zemích Evropské unie. Ke schválení provozu v jednotlivých evropských zemích nyní už jen stačí doložit, že lokomotivy Vectron odpovídají národním požadavkům jejich železniční infrastruktury. To znamená posouzení vlastností vozidla, které nejsou v TSI definovány nebo jsou v dotyčné zemi vyžadovány odchylně od evropského standardu. S ohledem na prohlubující se jednotnost (tj. interoperabilitu) evropských železnic není národních požadavků mnoho. Národní schvalování lokomotiv v členských zemích Evropské unie již úspěšně probíhá. První dvě osvědčení o schválení typu národními drážními úřady, tedy neomezené schválení pro provoz, byla pro lokomotivy Vectron v nedávné době získána v Rumunsku a v Polsku. V souladu s pozitivním vývojem schvalování v evropských zemích byla zahájena sériová výroba lokomotiv Vectron.

Více informací
Zdroj informací:www.siemens.cz
Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaAWT ROZŠIŘUJE VOZOVÝ PARK O MODERNÍ ELEKTRICKÉ LOKOMOTIVY

aktualizováno dne 9.10.2012

železniční

Elektrická lokomotiva typu ES64F4 zvaná Eurosprinter řady 189 jezdí od října ve flotile nadnárodního železničního dopravce AWT. Umí odebírat proud ze čtyř různých napájecích systémů a vedle České republiky může jezdit v dalších pěti evropských zemích. Elektrický pohon značně snižuje dopad na životní prostředí. Další elektrická lokomotiva přibude do vozového parku AWT v polovině listopadu. „AWT výrazně prodlužuje průměrné přepravní vzdálenosti realizované na železnici, letos sledujeme zhruba čtvrtinový meziroční nárůst. Pro větší efektivitu a ekologičnost chceme proto více využívat elektrické lokomotivy. Zatím jsme zvolili pronájem jako překlenovací období. Naším záměrem je pořídit vlastní lokomotivy podobných technických parametrů,“ vysvětlil šéf železniční divize AWT David Kostelník. Lokomotivy řady 189 mohou být provozovány jak střídavými, tak stejnosměrnými napájecími systémy. Dokážou odebírat elektrický proud ze čtyř systémů – 15 kV, 25 kV, 3 kV a 1,5 kV. Kromě České republiky mohou jezdit v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku a Německu. Jejich vysoký výkon je srovnatelný s výkonem čtyř až pěti dieselových lokomotiv. AWT má Eurosprintera 189 v pronájmu na tři roky, v polovině listopadu bude pronajat ještě jeden.

Více informací
Zdroj informací:www.awt.eu
Zdroj obrázku:www.awt.eu
Kategorie novinky: železniční dopravaZměny v představenstvu ČD Cagro

aktualizováno dne 4.10.2012

železniční

Gustav Slamečka odchází z funkce předsedy představenstva akciové společnosti ČD Cargo. Po vzájemné dohodě s představenstvem ČD, a.s., které vykonává roli valné hromady ČD Cargo, a.s., ve firmě končí k 8. 10. 2012.
Vzhledem k tomu, že Gustav Slamečka byl zároveň nejvyšším výkonným manažerem společnosti, bude nový šéf ČD Cargo, který firmu povede v pozici výkonného ředitele, vybrán ve výběrovém řízení. Cílem je najít zkušeného, obchodně zaměřeného manažera z Čech nebo ze zahraničí, který zlepší hospodaření nákladní dopravy Českých drah a narovná vztahy s odborovými centrálami.
Gustav Slamečka byl předsedou představenstva ČD Cargo od června loňského roku. Z pozice předsedy představenstva ČD Cargo se mu podařilo správně nastavit vnitřní provozní systémy v rámci společnosti a zprůhlednit systém zadávání zakázek. Hospodářský výhled ČD Cargo však neodpovídá představě mateřské společnosti. Z tohoto důvodu dnes také valná hromada ČD Cargo odvolala z představenstva společnosti Romana Valloviče.
Novým členem představenstva jmenovala valná hromada Petra Žaludu. Jeho příchod do managementu největší dceřiné společnosti Českých drah má urychlit proces centralizace některých činností v rámci Skupiny ČD a přípravy strategického holdingu po vzoru DB nebo ÖBB, což by přineslo nemalé finanční úspory.

Zdroj informací:www.cdcargo.cz
Zdroj obrázku:www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaTřetí souprava LEO Express je v Česku

aktualizováno dne 3.10.2012

železniční

Přímo z mezinárodního veletrhu InnoTrans v Berlíně, kde se úspěšně prezentovala na konci září, zamířila do Česka v pořadí už třetí souprava LEO Express. Útočiště nalezla v železničním depu v Bohumíně, kde bude mít veškeré potřebné zázemí. Zbylé dvě soupravy dorazí do Česka v průběhu podzimu. LEO Express začne dopravovat cestující mezi Prahou a Ostravou v plném rozsahu se 16 spoji denně od 9.12. 2012. LEO Express cestujícím nabídne: - Nové plně klimatizované elektrické soupravy nejmodernější konstrukce s elegantním aerodynamickým tvarem. - Rychlé a komfortní vlakové spojení na trase mezi Prahou a Ostravou: živý a plynulý rozjezd souprav bez nepříjemných pohybů, účinné a velmi tiché brzdění, krátká brzdná dráha, vysoce účinné motory vzhledem k nízké celkové hmotnosti, lehká hliníková konstrukce vozidla z protlačovaných profilů. - Bezpečnou dopravu: bezpečný, volně průchozí a průhledný interiér souprav, vysoce účinný brzdový systém, centrální zavírání a blokování dveří za jízdy, automatická ochrana proti sevření dveřmi, vysoká pevnost a odolnost vůči nárazu, automatický systém detekce kouře a požáru, vysoká požární odolnost, interiér z nehořlavých materiálů. - Ekologickou dopravu: energeticky úsporný elektrický pohon, rekuperace elektrické energie (vracení energie do sítě) při brzdění, bezúkapová technologie, vakuové toalety s ekologickými jímkami.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaBORCAD zabodoval na veletrhu InnoTrans luxusními sedadly

aktualizováno dne 1.10.2012

 železniční

Společnost BORCAD cz, přední český výrobce zdravotnické a kolejové techniky, se minulý týden již tradičně zúčastnila nejprestižnějšího světového veletrhu železniční techniky InnoTrans 2012, který se koná každé dva roky v Berlíně. Výstavní stánek firmy byl neustále v obležení a na vyzkoušení luxusních sedadel Excellent se dokonce stály fronty. Kromě nových sedadel představil BORCAD novinářům, odborné veřejnosti a železničním manažerům několik převratných inovací pro ještě pohodlnější cestování. „Poprvé jsme na veletrhu ukázali zabudované LCD obrazovky v sedadlech Comfort a Excellent. Vyvinuli jsme rovněž další typ podhlavníku, takže zákazník si může vybrat ten nejvhodnější. Převratnou inovací je pak otočná verze sedadla Excellent, která umožňuje cestování ve směru jízdy, i když se vlak v cílové stanici neotočí,“ uvedla ředitelka marketingu Zuzana Borutová. Pozornost návštěvníků poutala především křesla Excellent a Comfort, a to i díky tomu, že je společnost BORCAD cz dodala do vlaků Leo Express. Černozlatý vlak, který začne jezdit ještě letos mezi Prahou a Ostravou, se stal doslova hvězdou veletrhu.

Více informací
Zdroj informací:www.4jan.cz
Zdroj obrázku:www.4jan.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaStartuje LEO Express promo tour po regionech

aktualizováno dne 27.9.2012

 železniční

Nový vlakový dopravce LEO Express již zanedlouho odstartuje pravidelnou dopravu mezi Prahou a Ostravou. Aby se mohla veřejnost předem seznámit s tím, jaké pohodlí je v nových moderních soupravách čeká a jaké služby v nich mohou využít, vysílá nový vlakový dopravce do krajů podél této trasy jako předvoj speciální vozidlo doprovázené akčním týmem LEO Express. Při jednotlivých zastávkách v regionech si budou moci zájemci na vlastní kůži zdarma mj. vyzkoušet pohodlné, ergonomicky navržené a polohovatelné sedačky všech tří vlakových tříd (Economy, Business i super luxusní Premium), vyfotit se v nich, získat aktuální informace o chystaných službách od samotných vlakových stevardek LEO Express nebo se zapojit do speciální vědomostní soutěže o volné jízdenky do vlaků LEO Express. LEO Express tour odstartoval ve středu 26. září v Olomouci a tým LEO Express následně navštíví také Pardubický a Moravskoslezský kraj. Tour bude mít celkem 12 zastávek ve třech městech a tým LEO Express by měl při této prezentační jízdě urazit celkem cca 3000 kilometrů.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaOslavte Den železnice na Ostravsku

aktualizováno dne 18.9.2012

 železniční

Tradiční svátek všech příznivců železniční techniky letos oslaví České dráhy na Ostravsku tuto sobotu 22. září ve stanicích Bohumín a Ostrava hl.n. Připraveny jsou výjimečné vyjížďky po kolejích, zvláštní parní vlaky mezi Ostravou a Bohumínem, jízdy pro vlečkách AWT nebo prohlídky specializovaných pracovišť, řídícího stavědla nebo depa kolejových vozidel. Oslavy doprovodí bohatý kulturní program před bohumínským nádražím, vystoupí mažoretky, dětský folklorní soubor nebo kapely Bridge, Claymore a další. Děti se zabaví na skákadlech, trampolíně nebo v dětském koutku. Hlavní oslavy Dne železnice se budou konat 29. září v Brně. Hlavní oslavy Dne železnice začnou na bohumínském nádraží v 9 hodin po příjezdu parního vlaku z Ostravy hlavního nádraží. Součástí slavnostního zahájení bude i uvedení do provozu dvou nových souprav CityElefant. Jedna ze souprav pak pojede ve 13:10 z Bohumína do Třince, kde proběhne po příjezdu ve 13:49 požehnání biskupem Ostravsko-opavské diecéze Mons. F. V. Lobkowiczem. Souprava se bude vracet zpět ve 14:21, do Bohumína dojede v 14:59. Nové jednotky jsou zakoupené za finanční podpory ROP Moravskoslezsko.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaVýcvik prvních stevardů LEO Express

aktualizováno dne 17.9.2012

 železniční

Jak si poradit s agresivním cestujícím? Jak správně a bezpečně vypravit vlak ze stanice? Jak vyjít vstříc přáním zákazníků, všechno stihnout a ještě se přitom krásně a mile usmívat? Jak zvládnout překážkovou dráhu v podobě plné uličky ve vlaku s tácem plným sklenic vody? A jak poskytnout první pomoc při případných zdravotních komplikacích, včetně nečekaného porodu na palubě? Toto vše a mnohé další v těchto týdnech na palubě vlaků LEO Express na zkušebním okruhu u Velimi trénuje na vlastní kůži prvních 15 stevardů a stevardek, kteří nedávno uspěli v náročném výběrovém řízení a nastoupili do LEO Express. Tyto ženy a muži pod dohledem zkušených lektorů nyní procházejí důkladným teoretickým i praktickým nástupním výcvikem. Jistým vrcholem přípravy budoucích stevardů je pak samotný výcvik na moderních soupravách LEO Express, kde se nejen seznamují s vlakovou jednotkou a zjišťují všechny její vymoženosti, ale učí se také komunikovat navzájem jako tým, domlouvat se se strojvedoucím a zvládat případné krizové situace.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLEO Express vyhlašuje další vlnu náboru stevardů a stevardek

aktualizováno dne 12.9.2012

 železniční

Český železniční dopravce LEO Express pokračuje v přípravách na rozjezd a vyhlašuje další vlnu náboru stevardů a stevardek do moderních souprav LEO Express. Zájemci o tuto pozici se mohou až do konce září hlásit na kontakty uvedené na www.le.cz v rubrice Kariéra, kde jsou zveřejněny i podmínky pro uchazeče.
Již v srpnu do LEO Express nastoupila první skupina stevardů a stevardek, kteří nejprve prošli výběrovým řízením a kteří v současnosti absolvují důkladný nástupní výcvik. LEO Express již posílil také o strojvedoucí, dispečery, operátory call centra a pokladní. Počet členů vlakových posádek a dalších pracovníků nezbytných pro prosincový rozjezd dopravy společnosti LEO Express mezi Prahou a Ostravou přesáhne na konci roku 2012 stovku.
LEO Express zájemcům o práci nabízí příležitost stát se součástí perspektivní a rychle rostoucí firmy, atraktivní pracovní prostředí, odpovídající finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity a možnost osobního a profesního rozvoje.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaPraha – Brno – Vídeň – Graz: Od prosince 2014 každé dvě hodiny prémiovým vlakem railjet

aktualizováno dne 10.9.2012

 železniční

Od prosince 2014 je plánovaný dvouhodinový interval vlaků railjet z Prahy přes Pardubice a Brno do Vídně a Grazu. Díky kooperaci ČD a ÖBB budou v provozu na trase z Prahy do Grazu přes vídeňské hlavní nádraží celkem tři soupravy railjet ÖBB a sedm souprav railjet ČD. V úseku Praha – Pardubice – Brno – Břeclav a dále ve směru na Slovensko a do Maďarska zůstanou zachovány spoje vyšší kvality ve dvouhodinovém intervalu, takže cestující mezi Prahou, Brnem a Břeclaví budou mít k dispozici i nadále rychlé a komfortní spoje každou hodinu. „Rychlé spojení railjety z Grazu přes Vídeň do Prahy od prosince 2014 představuje doplnění mezinárodní nabídky a další důležitý krok v zlepšování našich služeb. Osobní doprava ÖBB tak ještě posílí svou pozici na trhu,“ řekl Christian Kern, předseda představenstva holdingu ÖBB. Od roku 2015 tak budou všechna důležitá mezinárodní spojení vycházející z vídeňského hlavního nádraží provozována prvotřídními soupravami – railjety nebo ICE. Vídeňské hlavní nádraží tak bude sloužit jako významný přestupní uzel kvalitní mezinárodní železniční dopravy, do které budou zapojeny i České dráhy. ÖBB ve spolupráci s ČD nabídnou cestujícím průjezdný model a přímé spojení bez přestupu na ose sever – jih (Praha – Vídeň – Graz), podobně jako u již fungující nabídky railjetů na ose východ – západ (Budapešť – Vídeň – Salcburk – Mnichov / – Curych).

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaCeněná sedadla do vlaků LEO Express od firmy BORCAD cz procházejí náročnými testy

aktualizováno dne 3.9.2012

 železniční

Mráz, oheň i prudké pohyby: to vše a mnohé další musí prodělat sedadla určená pro nové vlaky LEO Express, které již letos vyrazí na trať mezi Prahou a Ostravou. Tato sedadla navrhuje a vyrábí dynamická česká firma BORCAD CZ z Fryčovic na Frýdeckomístecku. Právě tato společnost všechna sedadla, za jejichž návrhy již dostala přední mezinárodní ocenění, důkladně testuje ve své zkušebně. Cestujícím tato komfortní, ergonomicky tvarovaná, dostatečně vysoká a polohovatelná sedadla poskytnou jedinečné pohodlí. Jsou jimi vybaveny všechny tři vlakové třídy – Premium, Business i Economy. „Komfortní sedadla s dostatkem místa a možnostmi polohování dle potřeb cestujícího jsou dnes základem kvalitních služeb na železnici. Při vývoji našich nových vlaků jsme na tento moment kladli velký důraz a českým cestujícím nabídneme skutečně to nejlepší, co je na trhu - sedadla v soupravách LEO Express jsou vysoce funkční, splňují nejpřísnější zdravotní a bezpečnostní normy a mají vytříbený design. Jejich ergonomie navíc bohatě využívá bohatých zkušeností firmy BORCAD s navrhováním zdravotnických křesel a vozíků. Ve všech třech třídách poskytneme našim cestujícím západoevropský komfort, díky kterému mohou strávit tři hodiny mezi Prahou a Ostravou jako doma, mohou se přitom dle libosti bavit, odpočívat nebo pracovat,“ zdůrazňuje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. „Společnost BORCAD jsme zvolili proto, že jsme znali její velmi dobré renomé a věděli, že umí vytvářet sedadla špičkové kvality. Společně chystáme další novinky, které dále zvýší cestovní pohodlí,“ dodává Leoš Novotný.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaRegioJet zvyšuje od soboty počet spojů. Nové spoje jsou již v prodeji.

aktualizováno dne 31.8.2012

 železniční

RegioJet rozšíří od 1. září počet spojů mezi Ostravskem a Prahou na celkový počet 18 - tedy devět spojů v každém směru. Tento týden nasazuje do prodeje 4 nové spoje – zákazníci si již mohou zakoupit rezervace do těchto spojů na měsíc září, a to buď prostřednictvím internetových stránek www.regiojet.cz nebo prostřednictvím prodejních míst RegioJet, Student Agency, autobusových Student Agency express a provizních prodejců. Počty přepravených cestujících lámou týdenní rekordy.
Nový jízdní řad vlaků IC RegioJet mezi Ostravskem a Prahou tak bude od soboty vypadat následovně:
Nově pojedou z Havířova následující vlaky: brzký ranní spoj IC1000 s odjezdem z Havířova ve 4.27 hodin (denně kromě neděle) a příjezdem do Prahy v 8.31 a dále IC1008 s odjezdem z Havířova v 10.27 hodin (ve všední dny) a příjezdem do Prahy ve 14.31 hodin. Cestující z Ostravska tak dostanou možnost využívat vlaků IC RegioJet i v případech, kdy potřebovali být v Praze již krátce po 8.00 hodině – například z důvodu jednání či začátku školního vyučování.

Více informací
Zdroj informací:www.studentagency.cz
Zdroj obrázku:www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaČeské dráhy jsou oficiálním dopravcem Mistrovství Evropy v raftingu pod přehradou Lipno nad Vltavou

aktualizováno dne 30.8.2012

 železniční

Na základě spolupráce Českých drah a Jihočeského kraje objednal jihočeský organizátor dopravy společnost JIKORD zvláštní vlaky, které budou v době konání mistrovství Evropy v raftingu na Vltavě pod lipenskou přehradou zajišťovat bezplatnou přepravu mezi stanicemi Vyšší Brod klášter a Lipno nad Vltavou. Bezplatná kyvadlová doprava pro diváky, návštěvníky i účastníky mistrovství bude jezdit od středy 29. srpna do neděle 2. září 2012.
Na přibližně polovině spojů bude nasazena kapacitní patrová souprava, která umožní při zachování ohleduplnosti vůči dalším cestujícím i přepravu nafukovacích lodí a raftů. Železniční zastávky se nachází v těsné blízkosti řeky Vltavy. Závody se pojedou na řece Vltavě v úseku mezi lipenskou přehradou a železniční zastávkou Čertova stěna, kdy vypouštěním vody do přírodního koryta vznikne jedna z nejtěžších závodních vodáckých tratí na světě. Kromě disciplín mistrovství Evropy se zde bude konat i otevřené mistrovství Evropy Devils Extreme Race. Ze stanice České Budějovice do stanice Vyšší Brod klášter můžou zájemci jet přímými vlaky nebo vlaky s přestupem ve stanici Rybník, a to za běžný tarif. Mimořádně bude jezdit také přímý spěšný vlak ME Rafting z Českých Budějovic (odj. v 7:04 hod.) do stanice Lipno nad Vltavou (příj. v 8:48 hod.). Zpět přímý spěšný vlak odjíždí z Lipna nad Vltavou v 16:55 hod. a do Českých Budějovic přijede v 18:31 hod.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaČtvrtý ročník konference pro železniční infrastrukturu IRIC 2012

aktualizováno dne 27.8.2012

 železniční

Stejně jako v loňském roce se i letos v listopadovém termínu koná mezinárodní konference pro železniční infrastrukturu IRIC 2012 (International Rail Infrastructure Conference) – „Infrastruktura, interoperabilita a informatika“. Akce letos probíhá jako dvoudenní, 5.-6. listopadu 2012, jejím místem konání je opět bratislavský NH Gate One Hotel a oficiálními partnery akce jsou kromě středoevropských železnic také Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI) a mezinárodní Sdružení evropských železničních společností (CER). Hlavním organizátorem je společnost OLTIS Group, člen ACRI a UNIFE, přední dodavatel informačních systémů pro železniční i silniční dopravu a logistiku. Jaká témata zvolil programový výbor konference pro letošní jednání? Čtyři tematické bloky jsou nazvány „Efektivní rozvoj evropské železniční dopravní sítě“, „Informační technologie pro železnice“, „Trakční energie a její úspory“ a „Inovativní řešení pro inteligentní železnici“. Společným nosným heslem je pak „Efektivní řízení infrastruktury – klíčová podmínka pro působení železničních dopravců na trhu“; tematicky tak program oslovuje nejen manažery infrastruktury, ale i dopravce, a nejčastěji skloňovaným tématem bude efektivita a cesty k úsporám nákladů.

Více informací
Zdroj informací:www.oltisgroup.cz
Zdroj obrázku:www.oltisgroup.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLeoš Novotný pojede 28.8. na vozíku do práce

aktualizováno dne 27.8.2012

 železniční

Leoš Novotný, majitel vlakového dopravce LEO Express, si v úterý 28. 8. 2012 na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je se v Praze přepravovat na vozíku.
Zapojí se totiž do projektu o.s. Asistence „Jedeme v tom s vámi“ a za pomoci zkušených asistentů a za doprovodu vozíčkáře Jakuba Neuberta se v 7:30 vydá z domovského Žižkova (z blízkosti budovy VŠE) do sídla firmy LEO Express na druhém břehu Vltavy v Radlicích (Kutvirtova 339/5). Využije přitom také tramvaj.
LEO Express a. s. je česká železniční společnost, která se připravuje na provozování osobní vlakové dopravy zcela novými soupravami LEO Express od prosince 2012 na trati Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín a postupně také na dalších tratích v ČR i v sousedních státech. Majitelem a zároveň předsedou představenstva společnosti je Leoš Novotný. LEO Express je součástí skupiny LEO TRANSPORT, která dnes sdružuje skupinu firem podnikajících v železničním a dopravním průmyslu.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaRegioJet přidá od září čtyři nové spoje na trase z Ostravska do Prahy. Zatím přepravil 700 tisíc cestujících.

aktualizováno dne 23.8.2012

 železniční

RegioJet rozšíří od 1. září počet spojů mezi Ostravskem a Prahou na celkový počet 18 - tedy devět spojů v každém směru. Nově pojedou z Havířova následující vlaky: brzký ranní spoj IC1000 s odjezdem z Havířova ve 4.27 hodin (denně kromě neděle) a příjezdem do Prahy v 8.31 a dále IC1008 s odjezdem z Havířova v 10.27 hodin (ve všední dny) a příjezdem do Prahy ve 14.31 hodin. Cestující z Ostravska tak dostanou možnost využívat vlaků IC RegioJet i v případech, kdy potřebovali být v Praze již krátce po 8.00 hodině – například z důvodu jednání či začátku školního vyučování.
RegioJet plánuje stát se postupně hlavním železničním dopravcem mezi Ostravou a Prahou.
Z Prahy pak bude nově odjíždět spoj IC1001 – a to ve všední dny v 5.33 hodin s příjezdem na Ostravsko krátce před 9.00 hodinou ranní a dále pak spoj IC1011 s odjezdem ve všední den a neděli v 14.33 z Prahy a příjezdem na Ostravsko krátce před 18.00 hodinou večer. V tomto případě se jedná o doplnění odpoledního hodinového taktu ve špičkových časech, kdy se řada cestujících vrací domů ze služebních cest či studií a chtějí být doma na Ostravsku ještě před začátkem hlavních večerních zpravodajských relací.
Do prodeje nasadí RegioJet nové spoje ve druhé polovině měsíce srpna.

Více informací
Zdroj informací:www.studentagency.cz
Zdroj obrázku:www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaDozorčí rada odsouhlasila spuštění výroby Railjetů

aktualizováno dne 17.8.2012

železniční

Dozorčí rada dnes v prvé řadě souhlasila s uzavřením smlouvy s rakouskými drahami ÖBB o společném provozu jednotek Railjet na lince Praha – Brno – Wien – Graz. Dozorčí rada taktéž odsouhlasila udělení pokynu ke spuštění výroby první sedmikusové série Railjetů dle kontraktu ze září 2011. O výrobě zbývajících 8 vlaků se rozhodne nejpozději do poloviny roku 2013. Prakticky se tak naplňuje kontrakt na dodávku souprav Railjet pro České dráhy, které byly objednány v loňském září. Zakázku, podle které dojde k výrobě vlaků, šetřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a pravomocně konstatoval, že České dráhy postupovaly plně v souladu se zákonem a z hlediska transparentnosti dokonce nad rámec svých zákonných povinností.
Jednotky Railjet (Viaggio Comfort) patří ke špičkovým soupravám na evropském vysokorychlostním trhu. Cestujícím Českých drah nabídnou vysokou kvalitu cestování srovnatelnou se západoevropskými rychlovlaky typu ICE, TGV, švýcarskými ICN nebo nejmodernější generací pendolin. Nový prémiový vlak Českých drah posune kvalitu cestování v České republice na zcela novou úroveň, kterou nenabízí žádný jiný železniční dopravce v naší zemi. Soupravy mají být uvedeny do provozu v roce 2014 a budou jezdit ve spolupráci s ÖBB a jejich vlaky Railjet na lince Praha – Pardubice – Brno – Břeclav – Vídeň – Graz.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železničníé dopravaVlaky LEO Express „ošetřuje“ TrainClinic

aktualizováno dne 13.8.2012

železniční

O údržbu a opravy souprav LEO Express se starají zkušení a vysoce kvalifikovaní odborníci firmy TrainClinic. Součástí smlouvy na koupi pěti vlaků LEO Express s dodavatelem, švýcarskou firmou Stadler, je totiž i zajištění plného servisu na dobu 10 let a garance 98 % provozuschopnosti souprav LEO Express. „Pro nás je tento model velmi výhodný. Chceme se soustředit na to, co umíme nejlépe, tedy provozovat samotnou železniční dopravu a poskytovat kvalitní vlakové služby našim zákazníkům. Za servis a údržbu odpovídá firma Stadler, respektive TrainClinic. Očekáváme, že tyto služby budou mít skutečně švýcarské parametry a zatím jsme velmi spokojeni, “ vysvětluje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. Specialisté firmy TrainClinic mají na starost kompletní „ošetřování“ celého vlaku, od mechanických systémů, přes pneumatické systémy, chladící systémy, elektrotechniku a elektroniku. Certifikovaní pracovníci týmu tak v plánovaných intervalech pravidelně kontrolují a testují jednotlivé součásti vlaku, případně je i preventivně ošetřují, tak, aby předešli případným problémům. Pokud se přesto objeví, tak jejich úkolem je příčinu závady odhalit a co nejrychleji ji kvalitně odstranit.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLeoš Novotný jednal s šéfem CER – největší evropské železniční asociace

aktualizováno dne 10.8.2012

železniční

Aktuální situace v evropském železniční dopravě, liberalizace a otevírání trhu novým soukromým dopravcům a také role Evropské unie v těchto procesech. To byla témata, o kterých v Praze při společném jednání diskutovali Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express, a Libor Lochman, výkonný ředitel CER – Community of European Railway and Infrastructure Companies.
Tato největší evropská železniční asociace byla založena v roce 1988 a v současnosti zastupuje na 77 členů – dopravců, správců železniční infrastruktury a dalších společností, jak soukromých, tak státem vlastněných, malých i velkých.
Více o CER na www.cer.be
Leoš Novotný a Libor Lochman se shodli na tom, že liberalizace na železnici, která v současnosti probíhá prakticky ve všech zemích EU, bude dále pokračovat. .
Konstatovali, že je to proces pozitivní a výhodný jak pro státy a národní vlády, tak pro samotné obyvatelstvo.

Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLEO Express má první stevardy

aktualizováno dne 7.8.2012

železniční

LEO Express dokončil první vlnu výběru vlakových posádek a dalších pracovníků nezbytných pro rozjezd vlakové dopravy mezi Prahou a Ostravou v letošním roce. Na čtyři desítky stevardů/stevardek, strojvedoucích, dispečerů, ale i pokladních a operátorů/operátorek call centra, kteří prošli náročným výběrovým řízením, tak nyní posiluje společnost LEO Express.
„Velký zájem o práci v naší společnosti nás potěšil, je vidět, že mnoho lidí věří v budoucnost tohoto projektu. Jen za první měsíc od začátku dubna, kdy jsme zahájili hromadný nábor, se nám přihlásilo více než 800 uchazečů. Členové našich vlakových posádek prošli několikakolovým výběrem. LEO Express pro uchazeče zorganizoval v Ostravě a v Praze tzv. assesment centra, během nichž jsme si otestovali například schopnosti uchazečů řešit zátěžové situace, jejich prezentační dovednosti, to, do jaké míry dokážou spolupracovat v týmu nebo jejich umění jednat s klienty. Výběrové řízení svojí náročností odpovídalo našim požadavkům na vysokou kvalitu nových zaměstnanců. Ta je nesmírně důležitá, protože právě tito zaměstnanci budou v bezprostředním kontaktu s našimi klienty a jejich prostřednictvím můžeme ovlivnit pozitivní vnímání naší společnosti a jejích služeb,“ popisuje proces výběru Jan Paroubek, provozní ředitel LEO Express.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLEO Express fandí našim sportovcům a chystá se na další olympiádu

aktualizováno dne 3.8.2012

železniční

Všichni víme, že olympiáda právě začíná. Samozřejmě i LEO Express drží palce našim sportovcům a věří, že budou slavit četné úspěchy. Úsilí olympioniků rozumíme, protože také nový vlak LEO Express je v tréninku. Pokud se podíváme na jeho parametry, tak lze nalézt zajímavé a překvapivé paralely s olympijskými sporty a disciplínami.
Víte, že….. - Průměr olympijské medaile je 85 mm (váží 400 g). Je tedy zhruba stejně velká, jako tlačítko pro otevření dveří vlaku LEO Express (průměr 9 cm). - Kateřina Emmons bude na olympiádě obhajovat zlatou medaili ze střelby ze vzduchové pušky. Ženy při této disciplíně střílejí z 10 m na terč o rozměrech 45,5 x 30,5 mm, bílá "desítka" je tečkou o průměru 0,5 mm. Pro srovnání: kulaté tlačítko pro otevření dveří u vlaku LEO Express má průměr 90 mm, vnitřní terčík pak má 50 mm.
- K favoritům silničního cyklistického závodu mužů bude, doufejme, patřit i Roman Kreuziger. Při rychlosti 160 km/h (44,48 m/s) se hnací dvojkolí soupravy LEO Express otočí za sekundu přibližně 16 x, zatímco při cyklistickém závodě se kolo silničního speciálu za jednu sekundu otočí přibližně 5x.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaLEO Express má už čtvrtou soupravu

aktualizováno dne 31.7.2012

železniční

Již čtvrtou - tedy předposlední - zbrusu novou soupravu převzali v těchto dnech představitelé LEO Express od dodavatelské firmy Stadler. Vlak po absolvování nezbytných testů zamíří do Česka v průběhu podzimu.
Moderní, nízkopodlažní, plně klimatizované elektrické jednotky LEO Express začnou ještě letos přepravovat cestující na trase Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín.
LEO Express získá od firmy Stadler v letošním roce celkem pět těchto souprav. První vlak převzal LEO Express již v únoru, druhý v květnu a třetí v červnu letošního roku – ten míří přímo na prestižní světový veletrh InnoTrans 2012, který ve dnech 18. – 21. září 2012 hostí německý Berlín. Poslední soupravu určenou pro trasu mezi Prahou a Ostravou získá společnost LEO Express v průběhu podzimu, takže v prosinci s novým jízdním řádem může vyrazit v plném rozsahu šestnácti spojů denně. Kontrakt na dodávky těchto vlaků od firmy Stadler má hodnotu přibližně 1,5 mld. Kč.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železničnídopravaČeské dráhy zmodernizují kombinované vozy s 1. a 2. třídou pro rychlíky

aktualizováno dne 24.7.2012

železniční

České dráhy uzavřely kontrakt s polskou společností Pesa na modernizaci 15 kusů kombinovaných rychlíkových vozů s oddíly 1. a 2. třídy. Všechny vozy budou uvedeny do provozu v rychlíkových spojích postupně do 2 let od podpisu smlouvy, tedy do poloviny doku 2014. Hodnota zakázky je necelých 191 milionů Kč (bez DPH). Kontrakt byl uzavřen na základě otevřené soutěže formou jednacího řízení s uveřejněním. Soutěže se zúčastnili tři zájemci z Česka, Slovenska a Polska. Díky tomu se podařilo původně očekávanou hodnotu zakázky 270 mil. Kč snížit na vítěznou nabídku 190,795 mil. Kč bez DPH předloženou polskou společností PESA Bydgoszcz SA. České dráhy tak při této modernizaci 15 osobních vozů uspoří 1/3 očekávaných nákladů, tedy přibližně 80 milionů Kč. Modernizované vozy nabídnou cestujícím dva velkoprostorové oddíly. V polovině vozu bude oddíl 1. třídy s 30 místy a ve druhé polovině bude oddíl 2. třídy se 40 místy. Oba oddíly budou vybaveny zcela novým interiérem a sedačkami. V 1. třídě bude mít například každý cestující k dispozici vlastní stolek. Interiér bude vybaven také elektrickými zásuvkami 230V 50 Hz pro napájení drobné elektroniky cestujících, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železničníLEO Express umí zdvojnásobit kapacitu vlaku

aktualizováno dne 20.7.2012

automobilová

Jednotka LEO Express dokáže narůst na dvojnásobnou délku a zdvojnásobit svou kapacitu. Potvrdily to testy nových vlakových jednotek LEO Express, které pokračují ve zkušebním centru VUZ Velim. Na testovacím okruhu se v těchto dnech zkouší spojení dvou jednotek dohromady pomocí samočinných spřáhel na jejich koncích tak, aby fungovaly spřaženy v jednom funkčním celku. Strojvedoucí tak může celý takto nově vytvořený vlak o celkové kapacitě 474 míst a délce více než 180 m pohodlně, efektivně a kompletně ovládat z jednoho stanoviště, včetně výkonu, brzd, klimatizace, topení, otevírání dveří, osvětlení, nebo palubního rozhlasu. „Testy proběhly v pořádku a bez problémů. Ověřili jsme si, že obě jednotky dokážeme spřáhnout dohromady během několika vteřin. Stačí s jednou ´vjet´ do druhé. I když byly obě jednotky spojeny dohromady, tak si celá takto zdvojnásobená souprava při řízení zachovala své výborné jízdní vlastnosti. Poté, co se náš provoz i s cestujícími řádně zaběhne, můžeme tuto funkci spojení dvou jednotek dohromady využívat a takto zvětšené vlaky nasazovat například v nejvytíženějších časech a dnech,“ vysvětluje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. Každá souprava LEO Express je vybavena tzv. centrálním automatickým spřáhlem Voith-Scharfenberg "Schaku" Typ 10. Soupravy LEO Expres lze samozřejmě spojit i s jinými vlaky – k tomu mají jednotky k dispozici speciální pomocné spřáhlo, uložené na každé z nich.

Zdroj informací: LEO Express
Zdroj obrázku: LEO Express
Kategorie novinky: železniční dopravaKaždý, kdo cestuje vlaky IC RegioJet, přispěje na léčbu dětí s leukémií

aktualizováno dne 2.7.2012

železniční

Železniční dopravce RegioJet, člen skupiny Student Agency, odvede z každé zakoupené jízdenky na vlaky IC RegioJet částku určenou na podporu boje s leukemií u dětí.
Každý, kdo cestuje vlaky IC RegioJet, tak přispěje na boj s touto zákeřnou chorobou u těch nejmenších. RegioJet se dnes oficiálně přihlásil k projektu Nadačního fondu Kapka naděje – O kapku více naděje pro nemocné děti. Ten má právě za cíl motivovat zákazníky, aby při nákupu zboží či služeb věnovali drobnou částku ve prospěch boje s leukémií u dětí. RegioJet věnuje z každé zaplacené jízdenky částku na boj s touto zákeřnou nemocí.
RegioJet se rozhodl věnovat tuto částku přímo za každého zákazníka - cena jízdenek se nikterak nenavyšuje, naopak RegioJet se vzdá části svých tržeb proto, aby podpořil tuto důležitou aktivitu. „ Nikdy nebudeme rozhazovat peníze na sponzoring či podporu něčeho, co nemá žádný efekt a může si pomoci jinak. Naopak rádi podpoříme ty, kteří to opravdu potřebují,“ říká Radim Jančura, majitel skupiny Student Agency a dodává: „Dlouho jsme zvažovali, do jakého prospěšného projektu se zapojit a vybrali jsme si nemocné děti.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaAnketa LEO Express: Liberalizace je osudem železnice v Česku

aktualizováno dne 2.7.2012

železniční

Budoucnost české železnice patří liberalizaci a otevírání trhu konkurenci. Na tom se v současnosti shodne naprostá většina dopravních odborníků. Potvrzují to také výsledky unikátní ankety, která proběhla při nedávném prvním představení nové soupravy LEO Express na zkušebním okruhu u Velimi. Prostřednictvím mobilního hlasovacího zařízení se do ní zapojilo 77 železničních odborníků, zástupců firem i médií. Celkem 91 % respondentů se přiklonilo k názoru, že v nejbližší budoucnosti bude na české železnici v osobní dopravě působit 2-5 větších soukromých hráčů na hlavních tratích, kteří zároveň úspěšně soutěží o koncese ministerstva dopravy/krajů, pozice ČD přitom oslabí. Jen 2 % hlasujících se domnívá, že soukromí dopravci se výrazně neprosadí, pozice ČD zůstane zachována na většině dotovaných dálkových i krajských relacích a že soukromníci budou v dotovaných tratích úspěšní jen namátkově, přičemž budou provozovat jen nedotované spoje. Zajímavé byly také odpovědi na otázku „Jakou cestou by se měla ubírat strategie modernizace infrastruktury?“ Téměř 3 respondentů (69 %) by situaci řešila úpravou regionální a meziregionální trasy na rychlost až 160 km/h. Přibližně 1 hlasujících by upravila dálkové národní trasy na rychlost 200 km/h a zbytek hlasoval pro výstavbu vysokorychlostních železničních tratí.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaPrvní vlak LEO Express se „potí“ u zkoušek

aktualizováno dne 25.6.2012

železniční

Pět set čtyřicet dva metrů – to je vzdálenost, na které moderní vlak LEO Express dokáže zcela zastavit z plné cestovní rychlosti 160 km/h. Z nuly na maximálně povolených 160 km/h pak tato 150 tunová souprava akceleruje za pouhých 80 sekund, přičemž rychlosti 100 Km/h dosáhne již za 32 sekund. Prokázala tak své počáteční zrychlení 1,2 ms-2. Oba parametry řadí nové soupravy LEO Express mezi naprostou železniční špičku. Tyto skvělé jízdní vlastnosti nových souprav LEO Express prokázaly náročné testy, kterými v těchto týdnech prochází první z nich na zkušebním okruhu u Velimi. Zkušení odborníci Výzkumného Ústavu Železničního spolu s pracovníky výrobce těchto souprav švýcarské firmy Stadler a zástupci společnosti LEO Express při těchto statických i dynamických testech prověřují brzdy nové soupravy, proměřují míru hlučnosti a vibrace, zkouší elektricko-magnetickou kompatibilitu (tzv. EMC) a prověřují funkčnost zabezpečovacího zařízení MIREL. „Úspěšné absolvování všech těchto testů je nezbytné ke schválení vozidla pro provoz na českých kolejích Drážním úřadem. Tyto zkoušky jsou pro nás zásadně důležité, od jejich průběhu se odvine i celý následující harmonogram spuštění našeho provozu. Po úspěšném absolvování všech testů budou moci soupravy zkušebně vyrazit také na běžnou trasu mezi Prahou a Ostravou,“ vysvětluje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. „Za průběh zkoušek odpovídá výrobce Stadler, který nám garantuje, že soupravy budou schváleny k provozu. Díky hbitosti těchto souprav budeme moci lépe a rychleji reagovat na případná dopravní omezení na železniční dopravní cestě a budeme přitom podobně rychlí jako Pendolino. Zejména uvnitř je to kompletně nový vlak vyráběný na míru trase mezi Prahou a Ostravou, s nejkomfortnějším interiérem ze všech souprav FLIRT od firmy Stadler. A víme, že o pořízení stejných vlaků jako nyní dostáváme my se intenzivně zajímají také dopravci z Estonska nebo dokonce Austrálie,“ doplňuje Leoš Novotný.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaAWT INVESTUJE DALŠÍ DESÍTKY MILIONŮ DO SVÉHO TERMINÁLU V PASKOVĚ

aktualizováno dne 18.6.2012

železniční

Společnost AWT, jeden z největších soukromých železničních dopravců v celé Evropě, zahájila další etapu modernizace arozšíření svého terminálu v Ostravě-Paskově. V následujících měsících zde investuje zhruba 41 milionů korun především do zpevnění ploch a rozšíření jeho kapacity. Během modernizace přitom zachová plný provoz překladiště. Celkové investice AWT do terminálu v Ostravě-Paskově za posledních pět let provozu přesáhly už 150 milionů korun a překladiště patří mezi nejrychleji rostoucí v zemi. Pravidelně zde přijíždějí vlaky z řady evropských přístavů – například z Rotterdamu, Koperu, Hamburku či vnitrozemského dopravního uzlu italské Verony. Letos by se díky investicím mělo na terminálu zmanipulovat rekordních přibližně 60 tisíc kontejnerů (loni to bylo zhruba 43 tisíc), což výrazně ulehčí tuzemským silnicím od kamionů. Jeden ucelený vlak totiž nahradí až 45 kamionů křižujících Evropu a jejich role se tak omezí jen na finální rozvoz zboží v rámci regionu (takzvaná poslední míle). „Kombinovaná (intermodální) doprava v sobě propojuje výhody ekologie a bezpečnosti železnice na jedné straně a nároků na rychlost přeprav na straně druhé. Zatímco v západní Evropě je již léta nesmírně populární, v České republice dlouho zaostávala. AWT patří mezi její průkopníky a i do budoucna zde vidí velké příležitosti,“ říká Martin Cetl, který má v AWT intermodální dopravu na starosti.

Více informací
Zdroj informací:www.awt.eu
Zdroj obrázku:www.awt.eu
Kategorie novinky:železniční dopravaLEO Express má třetího člena své flotily

aktualizováno dne 15.6.2012

železniční

Již třetím moderním vlakem disponuje LEO Express. Delegace tohoto českého železničního dopravce převzala od švýcarské firmy Stadler další nově vyrobenou soupravu do své vlakové flotily. Právě tato souprava bude kompletně předvedena na prestižním světovém veletrhu InnoTrans 2012, který ve dnech 18. – 21. září 2012 hostí německý Berlín. Moderní, nízkopodlažní, plně klimatizované elektrické jednotky LEO Express začnou ještě letos přepravovat cestující na trase mezi Prahou a Ostravou. LEO Express získá od firmy Stadler v letošním roce celkem pět těchto souprav. Vše jde zatím podle plánu. První vlak převzal LEO Express již v únoru a druhou pak v květnu letošního roku. Zbylé dvě soupravy určené pro trasu Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín získá společnost LEO Express postupně do konce letošního roku tak, aby v prosinci s novým jízdním řádem mohla vyrazit v plném rozsahu šestnácti spojů denně. Kontrakt na dodávky těchto vlaků od firmy Stadler má hodnotu přibližně 1,5 mld. Kč. První vlak LEO Express v těchto týdnech prochází na zkušebním okruhu u Velimi testy, které jsou nutné ke schválení vozidla pro provoz na českých kolejích.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaProdej regionálních železničních tratí znovu ve vládě

aktualizováno dne 13.6.2012

železniční

Vláda na zasedání 13. června 2012 bude rozhodovat o prodeji vybraných regionálních železničních tratí, u nichž náklady na jejich provozování mnohonásobně přesahují příjmy. Kritériem výběru nového vlastníka bude nabídková cena. Pokud se v rámci výběrového řízení na některou z tratí nenajde žádný zájemce, nabídne se bezplatně Ministerstvu obrany, případně do vlastnictví krajů či obcí. Rozhodující pro stanovení minimální ceny konkrétních tratí, staveb a pozemků u vyhlášeného výběrového řízení bude v dané chvíli nejvyšší dosažitelná cena na trhu. „Prodej tratí zajistí prostředky pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), která v posledních letech řeší nedostatek finančních prostředků, a úspory přinese patrně také ve vztahu ke státnímu rozpočtu,“ říká ministr dopravy Pavel Dobeš. V podmínkách výběrového řízení bude uvedeno, že nový vlastník bude mít možnost čerpat finanční prostředky na údržbu, opravy nebo investice ze SFDI pouze tehdy, když na předmětné dráze zajistí dopravní obslužnost, a to po celé délce dráhy v minimálním rozsahu nejméně dvou párů vlaků denně, příp. v odpovídajícím počtu vlaků za rok. V současné době tyto služby na předmětných tratích provozovány nejsou a stát na údržbu těchto tratí každoročně doplácí.

Více informací
Zdroj informací:www.mdcr.cz
Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaDalší modernizované vozy míří na koleje Pardubického kraje

aktualizováno dne 6.6.2012

expresní

Moderní čalouněné sedačky, místa pro umístění invalidních vozíků, klimatizace, elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky, bezbariérové WC s uzavřeným systémem, které lze využít také ve stanici nebo rozšířené prostory pro jízdní kola, to jsou charakteristické prvky nových osobních vozů postupně nasazovaných na osobní vlaky páteřních linek v Pardubickém kraji.
Jedná se o speciálně upravené tzv. řídicí vozy, které mají na jednom konci také stanoviště strojvedoucího. Pokud je tento vůz na začátku vlaku, pak odtud strojvedoucí ovládá celou soupravu i lokomotivu, která je umístěna na konci soupravy a vlak tlačí. V každé takové vratné soupravě je zařazen jeden moderně vybavený řídicí vůz lidově přezdívaný pro nezvyklý tvar čela se stanovištěm strojvedoucího „sysel“. Modernizované řídicí vozy jezdí na osobních a spěšných vlacích na tratích Pardubického kraje z Kolína přes Přelouč, Pardubice do Chocně, Ústí nad Orlicí a dále do Letohradu a Lichkova nebo do České Třebové. V letošním roce již byly uvedeny do provozu další modernizované motorové jednotky Regionova s novým interiérem s čalouněnými sedačkami, které jsou částečně nízkopodlažní a mají bezbariérové WC. Tento typ souprav obsluhuje dopravu z Pardubic do Chrudimi a dále až do Havlíčkova Brodu, z Chocně do Vysokého Mýta a také z České Třebové do Lanškrouna nebo do Zábřehu na Moravě.

Více informací
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaČeské dráhy uvolnily do prodeje další jízdenky na vlaky na EURO 2012

aktualizováno dne 28.5.2012

železniční

Speciální vlaky, které vypraví České dráhy na fotbalové EURO do Wroclawi se rychle plní.
To se týká hlavně spojů z Prahy. Do vlaků na první dva zápasy 8. a 12. června je v tuto chvíli prodáno 539, respektive 629 míst.
České dráhy proto uvolnily do prodeje v každém z nich další dva vozy.
Podobná je situace ve vlacích z Brna, kde ale není možné kapacitu navýšit. Například ve vlaku, který do Wroclawi vyrazí 12. června, zbývá už jen jediné volné místo.
Brněnští fanoušci nicméně mohou dojet pravidelným vlakem do Ostravy a přestoupit do fotbalového speciálu tam.
Pokud jsou držiteli In-karty ČD s aplikací IN 25, přijde je kombinace zpáteční jízdenky Brno-Ostrava a speciální nabídky Ostrava – Wroclaw jen o 22 korun dráž.
Ve vozech z Ostravy je zatím dostatečná kapacita volných míst.

Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Zdroj obrázku: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaLEO Express má už druhou soupravu

aktualizováno dne 22.5.2012

železniční

Zástupci českého železničního dopravce LEO Express převzali od švýcarské firmy Stadler již druhou nově vyrobenou vlakovou soupravu. Tyto nízkopodlažní, plně klimatizované elektrické jednotky nejmodernější konstrukce začnou ještě letos přepravovat cestující na trase Praha-Ostrava. LEO Express získá od firmy Stadler v letošním roce celkem pět těchto souprav. První vlak převzal LEO Express již v únoru letošního roku. „Soupravy jsou vyráběny na míru přesně podle našich požadavků a potřeb českých zákazníků. Naší filosofií je být nejlepší. Vyhodnotili jsme si více než dvacet klíčových kritérií, podle kterých se lidé rozhodují při výběru svého přepravce, a celý koncept naší nové vlakové dopravy jsme tomu přizpůsobili. Ve všech těchto parametrech chceme být nejlepší,“ zdůrazňuje majitel LEO Express Leoš Novotný. První souprava LEO Express bude přepravena od výrobce do České republiky příští týden. „V následujících dnech projde na zkušebním okruhu u Velimi testy, které jsou nutné pro schválení vozidla pro provoz na našich kolejích,“ uvádí provozní ředitel LEO Express Jan Paroubek. Zbylé tři soupravy určené pro trasu Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín získá společnost LEO Express postupně do konce letošního roku tak, aby v prosinci s novým jízdním řádem mohla vyrazit v plném rozsahu šestnácti spojů denně.

Více informací
Zdroj informací: www.le.cz
Zdroj obrázku: www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaO volná místa u LEO Express se za měsíc přihlásilo více než 800 zájemců

aktualizováno dne 17.5.2012

železniční

Obrovský zájem veřejnosti vyvolal hromadný nábor nových pracovníků, který na začátku dubna zahájila pro svou rozjíždějící se vlakovou dopravu společnost LEO Express.
Během jednoho měsíce do konce dubna, kdy bylo uzavřeno 1. kolo výběrového řízení, se o nově vytvářená místa stevardů/stevardek, pokladních, operátorů/operátorek call centra, či dispečerů/dispečerek přihlásilo více než 800 můžu a žen.
LEO Express chce do prosince v těchto profesích najít zhruba 80 spolehlivých a kvalitních pracovníků, kteří budou zajišťovat železniční přepravu cestujících na naší první trase Praha-Ostrava. Do dalšího kola jsme vybrali přibližně 200 uchazečů, kteří nejvíce odpovídali našim požadavkům a představám.
Ti v druhé polovině května absolvují náročné psychologické i osobnostní testy a v Ostravě a v Praze projdou tzv. assesment centry.

Více informací
Zdroj informací:www.le.cz
Zdroj obrázku:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaRegioJet koupil 12 vozů 1. třídy od švýcarských drah SBB

aktualizováno dne 3.5.2012

železniční

RegioJet, člen skupiny Student Agency, zakoupil 12 vozů první třídy od švýcarských státních drah SBB. Jedná se o vozy typového označení Am61, které RegioJet do budoucna využije pro své dálkové vlaky IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina. „ Vozy od SBB budou v následujících dnech převezeny do České republiky. Přestože se jedná o špičkové vozy určené pro dálkovou dopravu, RegioJet je okamžitě posílá na kompletní rekonstrukci interiéru. Stanou se součástí flotily vozů s novým interiérem, které nasadíme do provozu jako součást dalších novinek do konce letošního roku“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a skupiny Student Agency. RegioJet v současnosti vlastí flotilu cca 40 vozů dálkové dopravy, z nichž více než dvacítka operuje na vlacích IC RegioJet mezi Prahou a Ostravskem, kde denně nabízí přepravní kapacitu cca 2900 – 3000 míst. Jedná se vesměs o vozy, které v západní Evropě představují špičkový standard cestování první třídy, zatímco RegioJet je provozuje jako vozy druhé třídy. Jejich maximální rychlost je 200 km/hod. a splňují náročné standardy dálkové železniční dopravy na začátku 21. století.

Více informací
Zdroj informací:www.studentagency.cz
Zdroj obrázku:www.studentagency.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaZnovu vyjíždí Preventivní vlak, zastaví v Hradci Králové a Kolíně

aktualizováno dne 27.4.2012

železniční

Nehody na přejezdech, smrt na střeše vagonu po zásahu proudem z troleje s 25 000 volty či vlakem sražený člověk, který přebíhal koleje. Při těchto neštěstích stále umírají zbytečně lidé a statistiky hovoří jednoznačně: velmi rizikovou skupinou jsou mladí ve věku od 13 do 19 let. Preventivní vlak 2012 spolupořádají České dráhy, ČD Cargo, Drážní inspekce, Policie ČR a záchranářské složky pod záštitou BESIPu Ministerstva dopravy, Středočeského a Královéhradeckého kraje. Cílem všech partnerů je přispět ke zvýšení bezpečnosti železniční dopravy. Letošní cesta zavede Preventivní vlak do Hradce Králové a Kolína. Studenti i veřejnost navštíví ve speciálním vlaku na královéhradeckém a kolínském nádraží promítání krátkého filmu s ukázkami reálných neštěstí na železnici, při kterých zbytečně umírají lidé, projdou praktickým nácvikem první pomoci se záchranáři a budou diskutovat s drážním vyšetřovatelem. „Pokud se nám díky Preventivnímu vlaku povede varovat mladé lidi před zbytečným hazardem a zachráníme tak třeba jen jeden lidský život, má tato akce smysl,“ říká Robert Drozda, odborný poradce pro prevenci a bezpečnost na železnici.

Více informací
Zdroj informací:www.cdcargo.cz
Zdroj obrázku:www.cdcargo.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaLéto 2012: Akční nabídka přeprav ČD Cargo

aktualizováno dne 23.4.2012

železniční

ČD Cargo připravilo pro své zákazníky na léto 2012 tři zvýhodněné cenové nabídky.

 • 1. V rámci podpory přeprav v kontejnerech Innofreight, a tím i ekologického způsobu přeprav zboží, Vám ČD Cargo přepraví každý 9. kontejner Innofreight zdarma. Tato akce platí v období od 1. května 2012 až do 31. srpna 2012 pouze pro nové obchodní případy.
 • 2. V rámci podpory železniční dopravy a převodu zboží ze silnice na železnici, ČD Cargo vyhlašuje akční slevu 50% pro obsluhu vleček. Akce platí pro obsluhu vleček nově zprovozněných nebo obnovených do 31. srpna 2012, a to na dobu 6 měsíců, za předpokladu realizace navazující železniční dopravy s ČD Cargo.
 • 3. V rámci podpory železniční dopravy a převodu zboží ze silnice na železnici a odlehčení páteřních dálničních tahů v ČR vyhlašuje ČD Cargo akční nabídku na přepravu zboží mezi Lovosice – Ostrava, Lovosice – Břeclav. Akce platí do konce roku 2012 - akční cena 10,90 EUR/t; tj. 15% oproti obvyklé ceně.
 • Zdroj informací:www.cdcargo.cz
  Zdroj obrázku:www.cdcargo.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  RegioJet navyšuje kapacitu vlaků na trase Praha – Ostrava – Havířov o 600 míst denně.

  aktualizováno dne 20.4.2012

  železniční

  Nabídku většího počtu míst podpoří nové základní ceny jízdenek na pobočkách - RJ Promo. RegioJet zlevňuje také ceny na internetu. Cílem je rychle oslovit rozšířenou kapacitou především cestující vlaků kategorií EC, IC, Ex a R Českých drah a nabídnout jim více míst, nejlepší služby a ceny. O 600 míst denně více v prodeji, možnost pro další cestující přejít na vlaky IC RegioJet RegioJet navyšuje tento týden skokově kapacitu svých vlaků na trase Praha – Ostravsko o dalších 600 míst denně. Celková přepravní kapacita, kterou nyní mohou cestující denně využít ve vlacích IC RegioJet, činí přibližně 2900 míst k sezení. Nová místa dává dopravce do prodeje díky nasazení dalších vozů do provozu. Ty absolvovaly interiérové a exteriérové úpravy tak, aby odpovídaly standardům dopravce RegioJet. O více než čtvrtinu vyšší kapacita vlaků IC RegioJet jezdících v obou směrech 7x na trase Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Havířov (jeden pár spojů zajíždí až do slovenské Žiliny) umožní uspokojit vysokou poptávku po cestování vlaky IC RegioJet (aktuální průměrná obsazenost je cca 85 %). „Potom, co jsme už do našich vlaků přetáhli řadu zákazníků z pendolin, chceme nově přidaná místa rychle obsadit zejména cestujícími vlaků EC, IC, Ex a rychlík Českých drah. Jejich poptávku jsme často nemohli uspokojit. Zejména proto, že tito zákazníci si kupují jízdenky až několik minut před odjezdem přímo na nádraží, kdy naše vlaky jsou už vyprodány v předprodeji přes internet. Nyní máme pro tyto zákazníky více míst a zároveň nové základní ceny jízdenek RJ Promo na pobočkách“, říká Radim Jančura majitel RegioJet a skupiny Student Agency.

  Více informací
  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Zdroj obrázku:www.studentagency.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  Daviscupový tým podpořil Vlak štěstí a naděje

   

  aktualizováno dne 16.4.2012

  železniční

  Český daviscupový tým včera podpořil společný charitativní projekt Českých drah a společnosti Siemens Vlak štěstí a naděje. V internetové dražbě obrázků dětí z dětských domovů členové týmu společně vydražili dílo třináctiletého Erika Habáně z dětského domova v Opavě za 10 000 korun. „O projektu jsme se dozvěděli během vernisáže tenisových trofejí na pražském hlavním nádraží. Vzal jsem informace klukům do kabiny a rozhodli jsme se, že projekt podpoříme a jednu kresbu také vydražíme. Dali jsme hlavy a peněženky dohromady a podařilo se,“uvádí kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil. Jeho slova doplňuje Radek Štěpánek: „Podporovat podobné projekty by měla být v rámci možností každého z nás samozřejmost. Jsem moc rád, že se nám s kluky povedlo pomoct dobré věci.“ Vlak štěstí a naděje je internetová dražba obrázků od dětí z dětských domovů. Poprvé proběhla v roce 2005 a letos 2. dubna odstartoval už její 8. ročník, který poběží do 31. května 2012. Pro děti v dětských domovech se touto cestou podařilo v letech 2005 - 2011 získat více než jeden milion korun. a vydražit si některý z více než 400 obrázků s vyvolávací cenou 300 Kč.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  RegioJet za půl roku provozu přepravil téměř 315 tisíc cestujících

  aktualizováno dne 29.3.2012

   železniční

  Právě 26. března to bylo 6 měsíců od okamžiku, kdy na české koleje vstoupila konkurence v podobě žlutých vlaků IC RegioJet. Ta přinesla úplně novou kvalitu a výrazné zlepšení služeb na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov. Za prvního půlroku provozu vlaky IC RegioJet, které dnes zajíždějí i do Českého Těšína, Třince, Čadce, Kysuckého Nového Mesta a Žiliny, přepravily 314,7 tis. cestujících. Jen za měsíc březen to přitom zatím bylo více než 56 tisíc cestujících – obsazenost spojů se stále pohybuje na velmi vysoké úrovni, minulý týden aktuálně ve výši 86%. Denně tak RegioJet na trase Praha – Ostrava – Havířov – Žilina přepraví ve 14 spojích více než 2200 cestujících. RegioJet mezitím začal provozovat regionální spoje také na Slovensku, kde 4. března vyjely žluté vlaky na trasu Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Ty rovněž okamžitě získaly oblibu cestujících a denně jich přepraví více než 4 tis. (dřívější dopravce ZSSK přepravoval podle informací zveřejněných v tisku denně přibližně 1900 cestujících). Regionální vlaky RegioJet na Slovensku přitom ukazují, jakou kvalitu mohly již dávno získat kraje v České republice, a to za výhodnější ceny bez nutnosti realizace investičních programů na obnovu kolejových vozidel dotovaných státem a bez dlouhého čekání na moderní vlaky a lepší služby. Celková příprava spuštění provozu na Slovensku přitom trvala pouhých 15 měsíců od podpisu smluv.

  Více informací
  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Zdroj obrázku:www.studentagency.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  ČD přichází s novou nabídkou: Hranice na Moravě a Frýdek-Místek spojí nová linka „ČD BUS“

  aktualizováno dne 26.3.2012

   železniční

  České dráhy nabídnou od 1. dubna nové spojení pro cestující z Frýdku-Místku do Hranic a opačně. Jedná se o pilotní projekt národního železničního dopravce, který nově nabídne autobusové spojení těchto dvou měst s přípoji na další vlakové spoje. Cílem nového projektu je rozšířit nabídku cestujícím z míst, kde železniční infrastruktura neumožňuje rychlejší a pohodlnější spojení např. s hlavním městem. Nová autobusová linka bude jezdit ve dvouhodinovém intervalu a zajistí ve stanici Hranice na Moravě přestup na dálkové spoje do i z Prahy. České dráhy provozují autobusový spoj na své komerční riziko. „Myšlenku na autobusovou dopravu jsme nikdy zcela neopustili a zvažovali jsme různé varianty. Pilotním projektem je spojení nádraží Frýdek-Místek a Hranice na Moravě. Naším záměrem bylo nabídnout našim zákazníkům co nejrychlejší spojení s hlavním městem s pouze jedním přestupem v rámci jednoho dopravce,“vysvětluje Vladimír Peléšek, ředitel odboru produktů a obchodu ČD a doplňuje: „Kombinací autobusové a vlakové dopravy zkrátíme jízdní dobu i o více jak 20 minut, navíc novým autobusovým spojem zajistíme rychlé spojení samotných měst bez nutnosti přestupu a s výhodami tarifu ČD.“

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  METRANS se opět rozhodl pro lokomotivu Siemens ER20 Cargo

  aktualizováno dne 26.3.2012

   železniční

  Tři traťové motorové lokomotivy Siemens ER20 Cargo, které od loňského léta vlastní česká společnost METRANS, již urazily více než 300 000 kilometrů. Největší operátor kombinované dopravy ve Střední a Východní Evropě je využívá v nákladní přepravě, zejména na území Slovenska, Maďarska a Slovinska. Lokomotivy jsou nasazovány na tratích Dunajská Streda – Košice – Velká Ida a Dunajská Streda – Budapešť – Hodoš. Z důvodu rostoucího objemu přeprav a zajištění rychlé a spolehlivé vozby, tedy dodržení přepravních časů, respektive časů doručení přepravovaného zboží zákazníkům, se METRANS rozhodl pro rozšíření své flotily o čtvrtý stroj ER20 Cargo. Díky lokomotivám Siemens je METRANS jedním z mála dopravců, který dokáže zajistit přeshraniční nákladní dopravu jednou lokomotivou bez tradiční výměny na hranicích. Čtvrtá lokomotiva bude zákazníkovi dodána do konce září tohoto roku.
  „Přímé vozby nákladních vlaků jsou rychlé, operativní a hospodárné. Zásadně přispívají k tomu, aby se silnice a dálnice odlehčily od těžké dálkové nákladní dopravy, která má negativní dopad na životní prostředí. Lokomotivy Siemens jsme zvolili také proto, že přinášejí v provozu úspory paliva a mají nízké provozní náklady,“ řekl Jiří Samek, generální ředitel společnosti METRANS.

  Více informací
  Zdroj informací:www.siemens.cz
  Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  Na EURO do Wroclawi vyrazí s fanoušky šest zvláštních vlaků

  aktualizováno dne 14.3.2012

  železniční

  Na každý ze tří zápasů české reprezentace ve Wroclawi vypraví České dráhy dva zvláštní vlaky pro fanoušky. Jeden pojede z Prahy přes Pardubice, Ústí nad Orlicí a Letohrad, druhý pak z Brna přes Přerov a Ostravu. Vlakem odjede do Polska i česká fotbalová reprezentace. Veškeré informace o zvláštních vlacích na EURO 2012 najdou fanoušci na webové stránce www.vlakemnaeuro.cz. Prodej jízdenek zahájí České dráhy na svém eShopu 20. března.
  Myšlenku přepravit tým i fanoušky vlakem podpořil ministr dopravy Pavel Dobeš. Z Prahy ani z Brna přitom přímé spoje do Wroclawi běžně nejezdí. „EURO 2012 je mimořádný sportovní svátek a z Česka na něj vyrazí tisíce fanoušků. Chceme, aby na zápasy národního týmu cestovali fanoušci co nejkomfortněji. Proto se vypravení zvláštních vlaků přímo nabízí. Cestující se tím vyhnou zácpám na silnicích, hledání parkovacího místa u stadionu i zbytečnému stresu za volantem,“ říká. České dráhy jsou oficiálním dopravcem fotbalové reprezentace, která do Polska odjede už 3. června z pražského hlavního nádraží.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Zdroj obrázku: www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  Atraktivní vlaky brázdí koleje v Pardubickém kraji

  aktualizováno dne 8.3.2012

  železniční

  Na koleje v Pardubickém kraji dnes poprvé vyjely přitažlivější vlakové soupravy Regionova. Jejich povrch zdobí celoplošné polepy s regionálními motivy. Pardubický kraj společně s Českými drahami se tak rozhodl zatraktivnit cestování vlakem a využít tento pilotní projekt také k propagaci cestovního ruchu na východě Čech. Na koleje vyjely hned dvě soupravy Regionova, z nichž jedna byla Českými dráhami zakoupena díky finanční podpoře z Regionálního operačního programu. Tato souprava bude nasazena na trať mezi Českou Třebovou a Moravskou Třebovou a také proto ji zdobí motiv z této oblasti. Zobrazuje ojedinělou expozici muzea v Moravské Třebové – mumii princezny Hereret. Na Chrudimsku, ale i na některých dalších tratích, pak bude pravidelně jezdit vlak „loutkářský“. Jeho design je inspirován loutkářskou tradicí v regionu a stěny vlaku zdobí loutky z expozic Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. „Pro tuto myšlenku jsem se nadchl při své cestě ve Švýcarsku, kde podobně „ozdobené“ vlaky již mají a kde slaví úspěch. Jsem velmi rád, že se nám jako prvnímu kraji v zemi podařilo tento projekt realizovat. Jsem totiž skutečně přesvědčen o tom, že se podobným vlakem bude chtít svézt více cestujících a turistů – minimálně obyčejná lidská zvědavost veřejnost určitě přiláká,“ domnívá se iniciátor myšlenky projektu, hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Pardubický kraj s Českými drahami projekt zahájil již v loňském roce, kdy byly vytipovány motivy pro 10 souprav. Ty budou postupně přicházet do provozu v letošním a příštím roce

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  České dráhy mají již 500 klimatizovaných vozů

  aktualizováno dne 24.2.2012

  železniční

  České dráhy mají již 500 klimatizovaných vozů, které jsou v provozu jak v dálkové dopravě tak v příměstských a regionálních spojích. K významnému nárůstu klimatizovaných vlaků dochází především v posledním období. Jen v loňském roce České dráhy uvedly do provozu dalších 106 klimatizovaných vozů.
  V loňském roce bylo do provozu uvedeno přes 60 modernizovaných vozů pro dálkové vlaky, především pro spoje EuroCity a Expresy, které jsou nově vybavené také klimatizací. České dráhy tak v současnosti disponují přibližně 250 klimatizovanými osobními vozy různého uspořádání pro expresní dopravu, počínaje běžnými vozy 1. a 2. třídy přes restaurační nebo lůžkové vozy až po vozy jednotek Pendolino. Počet klimatizovaných souprav v dálkové dopravě stoupne především během let 2012 až 2014, kdy budou do provozu uváděny další nové nebo modernizované soupravy. Vozy s klimatizací se během této doby stanou běžnou součástí i řady vnitrostátních rychlíkových spojů. V současnosti mají České dráhy uzavřeny kontrakty na nákup nebo modernizaci dalších téměř 200 vozů určených pro dálkové spoje a probíhají výběrová řízení na modernizaci dalších téměř 120 rychlíkových vozů, které budou také vybaveny klimatizací. České dráhy by tak měly mít za dva až tři roky více než 550 klimatizovaných vozů pro dálkovou dopravu od spojů SC Pendolino přes EuroCity, Expresy po běžné rychlíky.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  Od pondělí, 20. února, čtyři nové spoje IC RegioJet Havířov – Ostrava – Praha a zpět

  aktualizováno dne 21.2.2012

  železniční

  Další čtyři spoje IC RegioJet na trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha a zpět mohou od pondělí 20. února využít cestující. V každém směru nově jezdí sedm spojů vlaků IC RegioJet; celkem jich zatím je čtrnáct, z čehož jeden pár spojů zajíždí až také do Českého Těšína, Třince, Čadce a Žiliny. V lednu a únoru zároveň RegioJet navýšil kapacitu přidáním dalších vozů na dosavadní spoje o několik set míst denně. Ta se podařilo rychle obsadit novými zákazníky a aktuální průměrná obsazenost je stále na úrovni vyšší než 80 %. S dalším navýšením kapacity přichází RegioJet nyní s přidáním nových spojů také u nich RegioJet předpokládá, že si rychle získají popularitu zákazníků.
  Z centra Ostravy do Havířova nově přímý spoj pozdě večer – vhodný pro cestu z kina, z divadla či setkání s přáteli. Odjezd 23.10 ze Stodolní a během 15 minut v Havířově.
  Novinky v jízdním řádu směru Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha První ranní spoj IC 1002 s odjezdem z Havířova v 5.16 hodin, který doposud jezdil pouze ve všední dny, jezdí nově denně – tedy i o víkendech a ve dnech pracovního volna a klidu. Ranní spoj IC 1004, který doposud jezdil jen o víkendech a ve dnech volna, vyjíždí denně v 6.27 hodin z Havířova, z Ostravy hl. n. v 6.50, Ostravy Svinova v 6.58 a z Olomouce hl. n. v 7.58 hodin. Příjezd do Prahy hlavního nádraží je v 10.31 hodin. Ve směru Havířov – Ostrava - Praha pak jede nově spoj IC 1012, vyjíždí denně ve 14.27 hodin z Havířova, z Ostravy hl. n. v 14.50, Ostravy Svinova v 14.58 a z Olomouce hl. n. v 15.58 hodin. Příjezd do Prahy hlavního nádraží je v 18.31 hodin.
  Novinky ve směru Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Havířov: každé dvě hodiny IC RegioJet Zpět se pak jedná o nový dopolední spoj IC 1005 s odjezdem z Prahy hlavního nádraží v 9.33 hodin a příjezdem do Olomouce hl. n. v 11.58, Ostravy Svinova v 12.57, Ostravy hl. n. v 13.05 a do Havířova v 13.25. A večerní spoj IC 1017 s odjezdem z Prahy hlavního nádraží v 19.33 hodin a příjezdem do Olomouce hl. n. ve 21.58, Ostravy Svinova ve 22.57, Ostravy hl. n. ve 23.05 a do Havířova ve 23.25. Ve směru Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov tak nově jedou z Prahy v době od 7.33 do 19.33 hodin spoje v celodenním dvouhodinovém intervalu.

  Více informací
  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  Českým drahám přibylo vloni 64 bezbariérových souprav, celkem jich mají již přes 450

  aktualizováno dne 17.2.2012

  železniční

  České dráhy v loňském roce uvedly do provozu dalších 64 bezbariérových vozů nebo ucelených souprav. Zároveň pokračovaly ve vyřazování nejstarších z nich, které nenabízely například ani bezbariérové WC. Počet bezbariérových vozů nebo ucelených jednotek, kdy některé mají i více bezbariérových vozů, tak dosáhl počtu 454 kusů. „K největšímu rozšíření bezbariérových vozidel došlo díky pokračujícím dodávkám souprav Regionova a CityElefant,“uvedl náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Antonín Blažek a doplnil také oblasti, kde tyto souprav jezdí: „Významně se tak rozšířil počet těchto moderních bezbariérových vlaků například na tratích z Prahy do Benešova u Prahy nebo na regionálních tratích v okolí Lovosic, více jich jezdí také z Hradce Králové přes Jičín do Turnova.“ V uplynulém roce byly do provozu zařazeny také dva zcela nové typy bezbariérových vozidel, jak dokládají slova Antonína Blažka: „Velkou změnou v kvalitě cestování nejen vozíčkářů bude znamenat také nový bezbariérový motorový vůz RegioShuttle RS1. V Libereckém kraji jsme jich do konce loňského roku převzali 13 a jeden na Vysočině. Letos budou pokračovat dodávky jak v Libereckém kraji, tak především na Vysočině. Druhý typ vozidla je řídicí vůz pro klasické soupravy vedené lokomotivou. I ony jsou vybaveny pro komfortní cestování vozíčkářů včetně bezbariérového WC. V první řadě je budeme nasazovat v regionální dopravě, ale v příštích letech rozšíří i nabídku bezbariérových rychlíků.“ České dráhy budou pokračovat v zavádění bezbariérových souprav také v letošním roce.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  Xrail hodnotil rok 2011 a představil plány do budoucna

  aktualizováno dne 14.2.2012

  železniční

  Mezinárodní organizace Xrail zveřejnila výroční zprávu, ve které hodnotí výkony v uplynulém roce. Sedmi evropským železničním podnikům se do vyvíjeného informačního systému podařilo zahrnout 20 % objemu vzájemných mezinárodních přeprav jednotlivých vozových zásilek. Toto pokrytí představuje 160 000 vozů, přičemž společnost ČD Cargo, a.s. přispěla počtem 5 363 vozů. Spolehlivost dodržení plánovaného jízdního řádu dosáhla 84 %, přičemž český dopravce se s 90 % spolehlivostí umístil mezi prvními třemi nejlepšími podniky. Systém Xrail poskytovanými informacemi (sledováním zásilky po celou dobu trvání přepravní cesty, stanovením předpokládaného času příjezdu do ŽST určení) přispěl k vyšší spokojenosti zákazníků a zároveň díky týdennímu vyhodnocování zpoždění na vybraných relacích i ke zvýšení provozní kvality a spolehlivosti přeprav. V roce 2012 je plánováno další rozšíření systému, přičemž společnost ČD Cargo navýší v 1. pololetí počet sledovaných relací o 200 %. Xrail je evropská aliance pro přepravu vozových zásilek. Hlavním cílem aliance je poskytování mezinárodní železniční přepravy efektivnějším a pro zákazníky komfortnějším způsobem, převážně mezi největšími evropskými hospodářskými centry, jejich terminály a vlečkami. Projekt Xrail vznikl spojením sedmi hlavních evropských operátorů železniční nákladní dopravy v roce 2010 ve švýcarském Curychu. Aliance chce posílit kvalitu a konkurenceschopnost evropských železničních vozových zásilek vůči silniční přepravě. Alianci tvoří sedm partnerů s působností v 11 zemích: ČD Cargo (Česká republika), CFL cargo (Lucembursko), DB Schenker Rail (Německo, Holandsko, Dánsko), Green Cargo (Švédsko, Norsko), Rail Cargo Austria (Rakousko, Maďarsko), SBB Cargo (Švýcarsko) a SNCB Logistics (Belgie).

  Zdroj informací: www.cdcargo.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  AWT:Na železnici jsme loni přepravili miliardu tunokilometrů

  aktualizováno dne 8.2.2012

  železniční

  Poprvé v historii se AWT podařilo během jednoho roku překročit v dopravním výkonu po železnici jednu miliardu tunokilometrů. Jako dopravce jsme tedy v roce 2011 přepravili po kolejích tolik zboží, že násobek převezených tun a najetých kilometrů přesáhl desetimístné číslo, konkrétně 1.017.797.000 tunokilometrů. AWT se tak napevno řadí mezi největší soukromé železniční dopravce v Evropě. „Naší doménou byla vždycky železnice a uvedená čísla to potvrzují. Hodnoty dosažené v loňském roce naznačují, že je AWT stabilní firmou nejen s pevným postavením na domácím dopravním trhu, ale také s rostoucími úspěchy na trzích mezinárodních,“ vyjádřil spokojenost šéf železniční divize AWT David Kostelník.
  AWT na železnici přepravuje hlavně primární suroviny jako uhlí, ocel, chemii nebo dřevo. Zatímco přepravené objemy jsou stabilní, vzdálenost, kterou zboží průměrně urazí po kolejích, se stále prodlužuje. Ještě v roce 2010 dosáhl počet ujetých tunokilometrů něco přes 935 milionů, v roce 2011 to bylo číslo přesahující 1.017 milionů, což je meziroční nárůst zhruba téměř o desetinu. Největší podíl patří vnitrostátním přepravám, ale jak již bylo uvedeno, v čase posiluje především přeprava mezinárodní. Zhruba pětiprocentní nárůst oproti roku 2010 hlásí i tuzemské vlečky, na kterých jsme loni při nakládce a vykládce zmanipulovali přes 35 milionů tun.

  Více informací
  Zdroj informací: www.awt.eu
  Kategorie novinky: železniční doprava  Vybavení vozidlového parku ČD Cargo, a.s., radiovým zařízením GSM-R

  aktualizováno dne 6.2.2012

  železniční

  Společnost ČD Cargo, a.s. zahájila vybavování 197 lokomotiv radiovým zařízením určeným pro komunikaci v systému GSM - R dle evropského standardu EIRENE (TSI Řízení a zabezpečení). Realizace bude ukončena v roce 2012. Zakázka je zadána společnosti ČD - Telematika a.s., na základě výsledků výběrového řízení dle zákona č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách. Hodnota zakázky činí téměř 90 mil. Kč. Vybavení lokomotiv radiovým zařízením je předmětem projektu „Radiostanice GSM-R ČD Cargo“, který počítá s financováním z Fondu soudržnosti Evropské unie v rámci Operačního programu Doprava (OPD), prioritní osa 1-Modernizace a rozvoj železniční sítě TEN-T, oblast podpory 1.2. - Zajištění interoperability na stávajících železničních tratích, zajištění souladu s Technickými specifikacemi pro interoperabilitu (TSI) a rozvoj telematických systémů (neinfrastrukturální část). Podrobnější informace jsou též na internetových stránkách www.OPD.cz. ČD Cargo tak směřuje své investiční aktivity k naplnění evropského standardu uplatňovanému na vybraných tranzitních železničních tratích ČR, které jsou průběžně vybavovány tímto novým radiovým zařízením.

  Více informací
  Zdroj informací: www.cdcargo.cz
  Kategorie novinky: železniční doprava  Vyjíždí lyžařský vlak ČD Yetti

  aktualizováno dne 18.1.2012

  železniční

  Už čtvrtou sezónu vypravují České dráhy lyžařský vlak ČD Yetti do skiareálu Lipno. Ski vlak bude jezdit každou sobotu, neděli a ve státem uznaný svátek až do 1. dubna 2012 z Tábora přes České Budějovice do Lipna nad Vltavou. Nově spoj přijíždí do cílové stanice v 8:46 hodin (v loňské sezóně v 9:37 hodin). Tím vznikne větší časový prostor k využití celodenních skipasů. I letos pojede od vlaku ČD Yetti bezplatný skibus k lanovce. Odjezd spěšného vlaku je z Tábora v 5:50 hodin, z Českých Budějovic v 7:04 hodin. Zpět z Lipna nad Vltavou vlak odjíždí v 16:53 hodin, do Českých Budějovic přijede v 18:42 hodin a do Tábora ve 20:09 hodin. Lyže, snowboardy a sáňky přepravují ČD bezplatně. Pro cestující Českých drah, kteří se prokáží voucherem ČD Yetti je skibus od nádraží ČD k lanovce bezplatný. Po ukončení lyžování pojede skibus nazpět od lanovky Skiareálu Lipno k železniční stanici Lipno nad Vltavou. Voucher ČD Yetti je doklad v podobě běžné jízdenky, kterou cestující obdrží bezplatně při nákupu jízdního dokladu buď u pokladní přepážky Českých drah nebo u průvodčího.


  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  ČD WELLNESS je opět v prodeji

  aktualizováno dne 10.1.2012

  železniční

  České dráhy opět připravily pro své cestující ve spolupráci s Lázněmi Lednice, Zámkem Lednice a restaurací Obecní dům v Lednici úspěšnou nabídku ČD WELLNESS. Vedle lázeňských procedur si zájemci zpříjemní víkendový den prohlídkou lednického zámku a chutným obědem. České dráhy nabízejí tyto speciální balíčky na neděle 15. a 29. ledna, 12. a 26. února, 11. a 25. března, 15. a 22. dubna. Nově jízdy proběhnou také na podzim 14. října a 18. listopadu. Dopravu zajistí moderní motorový vůz Regionova.
  „Jízdu z Brna do Lednice a zpět zajistíme moderním motorovým vozem Regionova, vlak odjíždí ve všechny uvedené dny vždy v 9:40 z brněnského hlavního nádraží, zpět do Brna se vrátí v 18:10. Součástí balíčku je půlhodinová návštěva bazénu nebo peloidní obklad a zvolená procedura v lázních nebo zimní prohlídka Zámku Lednice. Restaurace Obecní dům poskytuje všem držitelům speciální jízdenky slevu ve výši 10 % na hotová jídla, případně lze využít nabídky přímo v Lázních Lednice a najíst se za zvýhodněnou cenu. Každý cestující obdrží spolu s jízdenkou mapku Lednice a přesný časový harmonogram. Během jízdy bude v Regionově zajištěno občerstvení, cestující si mohou zakoupit teplé i studené nápoje,“ uvádí Michal Teplík z Krajského centra ČD v Brně.

  Více informací
  Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ


  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Mezinárodní odborná konference IRFC 2013


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:
  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek

  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
  Autopůjčovna Mělník


  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy