topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - ArchivScania odhalila motory pro budoucí požadavky životního prostředí

aktualizováno dne 8.4.2011

Scania je již nyní připravena zahájit dodávky vozidel poháněných motory kompletně vyhovujícími novým evropským emisním limitům normy Euro 6, která bude zavedena od 31. 12. 2013. Nové motory kombinují početnou řadu prvků nových technických řešení umožňujících radikální snížení úrovně emisí. Podíl oxidů dusíku a pevných částic byl snížen o řádově 80 % ve srovnání se standardy současnými (Euro 5).

Motory Scania Euro 6 umožňují průbojným dopravcům připravit jejich vozidla na příští pravidla a investovat do „nejzelenějších“ vozidel na současném trhu. Budou schopni těžit z nejnižší míry zpoplatnění dálničního provozu a dalších finančních zátěží, které mnohde teprve budou zaváděny. Vozidla splňující nejpřísnější emisní limity budou mít také jednoznačně nejvyšší zůstatkovou hodnotu na současném trhu použitých vozidel.

„Jsme hrdi na to, že jsme byli schopni udělat tento zásadní krok ve vývoji dostupný našim zákazníkům již nyní. Nové motory jsou koncipovány pro dosažení stejných výkonů a provozní efektivnosti, jako jejich předchůdci kategorie Euro 5,“ říká Martin Lundstedt, výkonný viceprezident odpovědný za prodej a marketing.

Při vývoji motorů Euro 6, který Scania celý zvládla vlastními silami, byly uplatněny všechny nové technologie vyvinuté společností v posledních letech: recirkulaci výfukových plynů, proměnnou geometrii lopatek turbodmychadla, vysokotlaké vstřikování paliva soustavou common rail, selektivní katalytickou redukci i odlučovače pevných částic.

„Spolu s tím působí náš vlastní řídicí systém motorů a výfukové soustavy, který je nyní integrován do jediné soustavy“, říká Jonas Holsted, starší viceprezident pro vývoj hnacích řetězců.

Vývoj nové generace motorů a jejich technologie pro dosažení budoucí legislativní úrovně emisí si vyžádal pět let práce a investice o objemu 10 miliard švédských korun.

Limity emisí podle Euro 6 začnou platit v Evropské unii a okolních zemích od 31. prosince 2012 pro uvádění nových typů vozidel do provozu a o rok později pro prodej všech nových vozidel. Euro 6 je prvním krokem k uskutečnění celosvětově sjednocených emisních limitů zahrnujících předpisy pro Severní Ameriku, Evropu i Japonsko umožňující koordinaci i vývoj standardů budoucích.


Zdroj informací: www.scania.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
image003
Vítejte,
na serveru, který jsme věnovali dopravě a logistice. Připravili jsme pro Vás mnoho informací včetně PR novinek z oblasti logistiky. Nově zde také můžete umístít svůj zpětný odkaz do SEO katalogu, který jsme se rozhodli spustit pro oborové stránky.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy