topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyAnketa LEO Express: Liberalizace je osudem železnice v Česku

aktualizováno dne 2.7.2012

železniční

Budoucnost české železnice patří liberalizaci a otevírání trhu konkurenci. Na tom se v současnosti shodne naprostá většina dopravních odborníků. Potvrzují to také výsledky unikátní ankety, která proběhla při nedávném prvním představení nové soupravy LEO Express na zkušebním okruhu u Velimi. Prostřednictvím mobilního hlasovacího zařízení se do ní zapojilo 77 železničních odborníků, zástupců firem i médií.

Celkem 91 % respondentů se přiklonilo k názoru, že v nejbližší budoucnosti bude na české železnici v osobní dopravě působit 2-5 větších soukromých hráčů na hlavních tratích, kteří zároveň úspěšně soutěží o koncese ministerstva dopravy/krajů, pozice ČD přitom oslabí. Jen 2 % hlasujících se domnívá, že soukromí dopravci se výrazně neprosadí, pozice ČD zůstane zachována na většině dotovaných dálkových i krajských relacích a že soukromníci budou v dotovaných tratích úspěšní jen namátkově, přičemž budou provozovat jen nedotované spoje.

Zajímavé byly také odpovědi na otázku „Jakou cestou by se měla ubírat strategie modernizace infrastruktury?“ Téměř 3 respondentů (69 %) by situaci řešila úpravou regionální a meziregionální trasy na rychlost až 160 km/h. Přibližně 1 hlasujících by upravila dálkové národní trasy na rychlost 200 km/h a zbytek hlasoval pro výstavbu vysokorychlostních železničních tratí.

„Jsem rád, že tato anketa mezi důležitými osobnostmi v železničním oboru potvrdila správnost naší cesty. Budoucnost patří liberalizaci a konkurenci soukromých dopravců. Vzpomeňme, jaké pozitivní dopady mělo otevření trhu v letecké dopravě či telekomunikacích. Zatímco ještě před několika lety bylo luxusem odletět na dovolenou letadlem a mobilní telefon vlastnili jen technologičtí nadšenci, dneska letadlem létá každý druhý a běžně si voláme na dálku tisíců kilometrů. A na železnici, dosud konkurencí prakticky nepolíbené, nás čeká obdobný pozitivní posun. Trhy s osobní železniční dopravou otevírá stále více evropských států a tuto strategii jednoznačně podporuje i Brusel. Abych se vrátil do Česka, stačí se podívat, jaké pozitivní dopady na kvalitu služeb a ceny měl nedávný nástup konkurence na jedné železniční trase. A jsem si jistý, že náš rozjezd přinese cestujícím ještě další zlepšení. S námi vlastně přichází ta skutečná konkurence, neboť spolu začnou soupeřit soukromé subjekty,“ vysvětluje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. „Uděláme všechno pro to, abychom spolu s dalšími železničními dopravci společně do vlaků nalákali více cestujících, kteří dosud třeba jezdili auty nebo autobusy. Železniční doprava je totiž jak známo daleko pohodlnější, bezpečnější, ekologičtější a obvykle i levnější a rychlejší než ta silniční,“ dodává Leoš Novotný.železničníželezničníželezniční


Zdroj informací:www.le.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy