topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - železniční doprava - ArchivAtraktivní vlaky brázdí koleje v Pardubickém kraji

aktualizováno dne 8.3.2012

železniční

Na koleje v Pardubickém kraji dnes poprvé vyjely přitažlivější vlakové soupravy Regionova. Jejich povrch zdobí celoplošné polepy s regionálními motivy. Pardubický kraj společně s Českými drahami se tak rozhodl zatraktivnit cestování vlakem a využít tento pilotní projekt také k propagaci cestovního ruchu na východě Čech.

Na koleje vyjely hned dvě soupravy Regionova, z nichž jedna byla Českými dráhami zakoupena díky finanční podpoře z Regionálního operačního programu. Tato souprava bude nasazena na trať mezi Českou Třebovou a Moravskou Třebovou a také proto ji zdobí motiv z této oblasti. Zobrazuje ojedinělou expozici muzea v Moravské Třebové – mumii princezny Hereret. Na Chrudimsku, ale i na některých dalších tratích, pak bude pravidelně jezdit vlak „loutkářský“. Jeho design je inspirován loutkářskou tradicí v regionu a stěny vlaku zdobí loutky z expozic Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. „Pro tuto myšlenku jsem se nadchl při své cestě ve Švýcarsku, kde podobně „ozdobené“ vlaky již mají a kde slaví úspěch. Jsem velmi rád, že se nám jako prvnímu kraji v zemi podařilo tento projekt realizovat. Jsem totiž skutečně přesvědčen o tom, že se podobným vlakem bude chtít svézt více cestujících a turistů – minimálně obyčejná lidská zvědavost veřejnost určitě přiláká,“ domnívá se iniciátor myšlenky projektu, hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Pardubický kraj s Českými drahami projekt zahájil již v loňském roce, kdy byly vytipovány motivy pro 10 souprav. Ty budou postupně přicházet do provozu v letošním a příštím roce. Asi polovina z nich bude zakoupena za přispění prostředků Evropské unie, konkrétně z Regionálního operačního programu, na nákup kolejových vozidel. V létě loňského roku se také uskutečnila anketa, ve které veřejnost mohla z dalších pěti variant vybírat svůj nejoblíbenější motiv. Zvítězilo téma Kunětické hory.

„Motiv Kunětické hory bychom rádi použili v další fázi projektu. Chceme společně s Královéhradeckým krajem realizovat polep celkem pěti elektrických jednotek, které budou jezdit na trati Pardubice – Hradec Králové - Jaroměř. Také proto jsme přizvali na slavnostní předání našich Regionov i hejtmana Královéhradeckého kraje, abychom si o projektu mohli více promluvit a domluvit se na motivech z obou krajů, které na nové soupravy použijeme,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý.

Dalšími motivy, se kterými Pardubický kraj pro své regionální tratě pracuje, jsou např. Smetanova Litomyšl, Jan Perner, Pardubický perník, Lidové tradice na Hlinecku, Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové a další.

„České dráhy vítají záměr takto oživit vlakové soupravy. Každý kraj je náš vážený smluvní partner a tak vzájemnou spolupráci prohlubujeme ve všech otázkách, kde vidíme společný přínos pro zvýšení atraktivity železniční dopravy a samozřejmě vlakových spojů Českých drah,“ dodává ke společné aktivitě kraje i dopravce náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Antonín Blažek


Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy