topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyPrvních 21 autobusů na zemní plyn (CNG) MAN EcoCity

aktualizováno dne 2.5.2012

automobilová

Dopravní společnost Arriva jako první do provozu nasazuje flotilu autobusů nového typu EcoCity, které je možno provozovat s pohonem na zemní plyn (CNG) či bioplyn. MAN nabízí autobus EcoCity pro „pravostranně řízený“ trh ve Velké Británii jako nízkopodlažní či Low Entry autobus.

Autobusy budou do linkového provozu nasazeny ve městě Runcorn východně od Liverpoolu a v Darlingtonu na severovýchodu Anglie. Arriva je dceřinou společností Deutsche Bahn a je jednou z největších dopravních skupin v Evropě. S více než 47 500 zaměstnanci přepraví každoročně více než 1,5 miliardy cestujících ve 12 evropských zemích.

Tony Griffiths, General Manager Bus Operations společnosti MAN Truck & Bus UK Ltd zdůraznil: „Máme radost z první zakázky na tyto nové pro UK na míru střižené městské autobusy. Autobusy na zemní plyn a bioplyn představují do budoucna bezpečnou technologii pro městskou dopravu“.

Mike Cooper, Managing Director společnosti Arriva-Division UK Bus, uvedl: „Tyto autobusy MAN na zemní plyn jsou částí investičního programu Arrivy pro další zlepšení ekologické bilance autobusové flotily. Spolu s rostoucím počtem hybridních autobusů a počtem školení řidičů v eko-jízdě přispívají podstatnou měrou k vyšší udržitelnosti autobusové dopravy společnosti Arriva – zcela v zájmu našich cestujících.“

Provoz na zemní plyn (CNG) umožňuje až 30procentní úspory na provozních nákladech. Kromě toho mohou být autobusy poháněny bioplynem. Provozování autobusů pomocí tohoto obnovitelného zdroje energie činí možnou městskou hromadnou dopravu s neutrální bilancí CO2. Vedle dieselhybridní technologie, kterou MAN rovněž nabízí, představuje tato bioplynová technologie alternativu pro provozovatele městských autobusů redukující CO2 a šetřící fosilní zdroje.

Nástavbu autobusů tvoří hliníková konstrukce přispívající k nižší hmotnosti vozidla. Příď i záď autobusu je zesílena pomocí ocelového skeletu. V pohonném řetězci přichází ke slovu osvědčený motor MAN E2876 EEV. Se zdvihovým objemem 12,8 litru a výkonem 272 HP poskytuje suverénní tah pro 12metrový autobus se 40 místy k sezení (+2 sklopnými sedačkami). O dojezd vozidla se starají čtyři nádrže na zemní plyn s kapacitou 1 176 litrů.

Důležitou roli na trhu ve Velké Británii hraje zásobení zemním plynem. MAN proto uzavřel partnerství s konsorciem „Gas Bus Alliance“ (GBA). GBA na místě instaluje zařízení na skladování a úpravu plynu, typicky v areálu provozovatele autobusů, a na přání přebírá i jejich financování, provoz a údržbu. Úprava plynu je klíčový faktor pro stoprocentní provozní bezpečnost, neboť kvalita plynu ve Velké Británii kolísá a v síti silně roste podíl bioplynu.


Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy