topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyAWT INVESTUJE DALŠÍ DESÍTKY MILIONŮ DO SVÉHO TERMINÁLU V PASKOVĚ

aktualizováno dne 18.6.2012

Společnost AWT, jeden z největších soukromých železničních dopravců v celé Evropě, zahájila další etapu modernizace arozšíření svého terminálu v Ostravě-Paskově. V následujících měsících zde investuje zhruba 41 milionů korun především do zpevnění ploch a rozšíření jeho kapacity. Během modernizace přitom zachová plný provoz překladiště.
železniční Celkové investice AWT do terminálu v Ostravě-Paskově za posledních pět let provozu přesáhly už 150 milionů korun a překladiště patří mezi nejrychleji rostoucí v zemi. Pravidelně zde přijíždějí vlaky z řady evropských přístavů – například z Rotterdamu, Koperu, Hamburku či vnitrozemského dopravního uzlu italské Verony.

Letos by se díky investicím mělo na terminálu zmanipulovat rekordních přibližně 60 tisíc kontejnerů (loni to bylo zhruba 43 tisíc), což výrazně ulehčí tuzemským silnicím od kamionů. Jeden ucelený vlak totiž nahradí až 45 kamionů křižujících Evropu a jejich role se tak omezí jen na finální rozvoz zboží v rámci regionu (takzvaná poslední míle).

„Kombinovaná (intermodální) doprava v sobě propojuje výhody ekologie a bezpečnosti železnice na jedné straně a nároků na rychlost přeprav na straně druhé. Zatímco v západní Evropě je již léta nesmírně populární, v České republice dlouho zaostávala. AWT patří mezi její průkopníky a i do budoucna zde vidí velké příležitosti,“ říká Martin Cetl, který má v AWT intermodální dopravu na starosti.

Rozvoji tuzemské železniční a kombinované dopravy brání i legislativní podmínky. ČR má nejvyšší poplatky za užití kolejí z celé střední Evropy, takže nás tranzitní vlaky objíždějí přes Polsko nebo přes Rakousko. Stát zároveň není schopný kombinovanou dopravu podpořit například z evropských fondů. Loni například ministerstvo dopravy nedokázalo včas připravit a vyhlásit příslušné programy a AWT tak musela modernizaci navzdory předpokladům zaplatit celou ze svých prostředků.

Budování malého překladiště v Ostravě-Paskově bylo zahájeno v roce 2007 na brownfieldu – bývalém dolu Paskov. Důvodem byla především lokalita. Ve středu průmyslových zón, s napojením na železnici i dálnici, v blízkosti hranic s Polskem a Slovenskem zastává paskovské překladiště v severomoravském regionu roli logistického centra. „Terminál má ideální polohu a umožňuje napojení na klíčové evropské přístavy,“ zdůrazňuje Martin Cetl.

Masivní rozvoj nastal v roce 2011. „Loni jsme prodloužili stávající koleje, položili nové a zpevnili třetinu manipulační plochy. Letos chceme zpevnit zámkovou dlažbou zbylých 21.000 m2 areálu,“ doplňuje Bohumil Bonczek, technický ředitel AWT. Aby nemusel být omezen provoz během rekonstrukce, bylo v šest kilometrů vzdáleném Staříči otevřeno další malé odlehčovací překladiště.

Po dokončení modernizace vzroste skladovací kapacita terminálu Ostrava-Paskov ze stávajících 1.700 kontejnerů (tzv. TEU) na 2.400. Počet zaměstnanců by se měl zvýšit na třicet. Terminál přitom začínal se dvěma zaměstnanci. Manipulace je zajištěna čtyřmi speciálními stroji – překladači, které mohou zvednout až pětačtyřicetitunový náklad, a to ať už kontejnerů nebo silničních návěsů, jejichž přeprava na železničních vozech dynamicky narůstá.


Zdroj informací:www.awt.eu
Kategorie novinky:železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy