REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyAWT ROZŠIŘUJE VOZOVÝ PARK O MODERNÍ ELEKTRICKÉ LOKOMOTIVY

aktualizováno dne 9.10.2012

železniční

Elektrická lokomotiva typu ES64F4 zvaná Eurosprinter řady 189 jezdí od října ve flotile nadnárodního železničního dopravce AWT. Umí odebírat proud ze čtyř různých napájecích systémů a vedle České republiky může jezdit v dalších pěti evropských zemích. Elektrický pohon značně snižuje dopad na životní prostředí. Další elektrická lokomotiva přibude do vozového parku AWT v polovině listopadu.

„AWT výrazně prodlužuje průměrné přepravní vzdálenosti realizované na železnici, letos sledujeme zhruba čtvrtinový meziroční nárůst. Pro větší efektivitu a ekologičnost chceme proto více využívat elektrické lokomotivy. Zatím jsme zvolili pronájem jako překlenovací období. Naším záměrem je pořídit vlastní lokomotivy podobných technických parametrů,“ vysvětlil šéf železniční divize AWT David Kostelník.

Lokomotivy řady 189 mohou být provozovány jak střídavými, tak stejnosměrnými napájecími systémy. Dokážou odebírat elektrický proud ze čtyř systémů – 15 kV, 25 kV, 3 kV a 1,5 kV. Kromě České republiky mohou jezdit v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku a Německu. Jejich vysoký výkon je srovnatelný s výkonem čtyř až pěti dieselových lokomotiv. AWT má Eurosprintera 189 v pronájmu na tři roky, v polovině listopadu bude pronajat ještě jeden.

V současné době disponuje AWT třemi elektrickými lokomotivami provozovanými v Maďarsku a pěti v České republice. Všechny jsou jednosystémové a jejich pohyb je omezen druhem napájení elektrické soustavy. Eurosprinter 189 je první čtyřsystémovou lokomotivou ve flotile AWT a využíván bude zejména pro koridor Bohumín (respektive Chalupki) – Břeclav.

Skupina AWT je nejvýznamnějším privátním poskytovatelem služeb nákladní železniční dopravy v Evropě. Poskytujeme komplexní řešení především velkým průmyslovým podnikům ve střední a východní Evropě s důrazem na přepravu těžkých komodit – uhlí, oceli nebo dílů pro automobilový průmysl. Disponujeme rozsáhlým vozovým parkem více než 160 lokomotiv a 5500 vozů. V České republice vlastníme rychle rostoucí terminál kombinované dopravy Ostrava-Paskov, provozujeme více než 60 železničních vleček a vlastníme přes 400 km vlastních tratí. Zaměstnáváme přes 2000 pracovníků a naše tržby se blíží 10 miliardám korun.


Zdroj obrázku:www.awt.eu
Zdroj informací:www.awt.eu
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy