topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyNa cestách bezpečně - služby sítě BestDrive

aktualizováno dne 22.3.2012

automobilová

TEST Servisní síť BestDrive i v letošním roce naplňuje své heslo „Vy jezdíte - my se staráme“. Proto pro rok 2012 připravila mnoho služeb, které zákazníkům usnadní péči o jejich vůz a umožní jim jezdit v pořádku a bezpečně. Hlavním tématem jara je celkové zajištění optimálního využití pneumatik na vozidle a zvyšování bezpečnosti. Mezi standardně nabízené služby patří například servisní semafor – základní, bezplatná diagnostika stavu nejdůležitějších částí automobilu. Oblast pneuservisní nabídky není jen o prodeji a přezutí nových letních pneumatik, ale o komplexní péči o pneumatiky v průběhu celého roku. Ta mimo jiné zahrnuje i jejich pojištění a sezónní uskladnění. Řidiči jistě ocení i službu INFO SMS, která slouží jako připomínka pravidelných návštěv autoservisu. Směr servisní sítě BestDrive nového roku určuje od ledna pan Ing. Karel Kučera na pozici generálního ředitele provozovatele této sítě - ContiTrade Services s.r.o.

Bezpečnost především Stav podvozku automobilu významně ovlivňuje jak bezpečnost jízdy, tak i využití pneumatik. Nesprávně seřízená geometrie náprav může zkrátit životnost pneumatik až o 80 %. Aby BestDrive napomohl každému zákazníkovi k optimálnímu využití všech bezpečnostních parametrů jejich vozidla, nabízí bezplatnou diagnostiku bezpečnostních prvků. Takzvaný Servisní semafor se soustřeďuje nejen na kontrolu tlumičů a geometrie nebo seřízení světlometů, ale i brzd. Absence jejich kontroly je markantním bezpečnostním faktorem na českých silnicích.

„Výzkumy provedené v některých evropských zemích ukázaly, že technický stav vozidla, respektive technická závada vozidla se spolupodílí na cca 15 až 20 % nehod,“ říká Ing. Václav Špička, odborník z Autoklubu ČR. „Jde o závady typu nerovnoměrného působení brzd, nevhodného osvětlení vozidel, stavu pneumatik, stavu podvozkové části a tlumičů, pérování a podobně. Lidé by si proto měli uvědomit, že servis vozu není jen o nákupu nových dílů, ale také o jejich odborné instalaci. Ačkoliv statistika ČR za rok 2011 vykazuje, že ze 75.137 nehod v silničním provozu bylo jen 456 nehod zaviněno technickou závadou vozidla, realita koresponduje s evropským číslem – až 20 %,“ dodává Václav Špička. TEST

„Problémem ve funkčnosti brzd je zejména voda dostávající se do brzdového systému. Při dlouhém brzdění má pára uvolněná z vody negativní vliv na funkčnost brzd,“ uvádí Ing. Jaroslav Černý, CSc., Ústav technologie ropy a petrochemie, VŠCHT Praha. „Při zvýšení obsahu vody v brzdové kapalině se současně snižuje teplota varu. Uvolněná pára je potom velmi snadno stlačitelná a místo použití brzdy tak řidič pouze stlačuje plynovou kapsu. Kontrola a výměna brzdové kapaliny by tedy měla být na servisním programu pravidelnou položkou,“ dodává Jaroslav Černý.

Kompletní péče o pneumatiky po celý rok Další z novinek, kterou s nadcházející sezónou společnost BestDrive představuje, je kompletní péče o pneumatiky během celého roku. Její součástí je pojištění, které po dobu dvou let kryje riziko poškození či zničení pneumatiky a platí pro všechny nové pneumatiky Continental zakoupené v pneuservisu BestDrive. Ať už jde o poničení klimatickými vlivy, stavem vozovky, anebo o úmyslné poškození vandalem, zákazník, který do servisu přijde s defektní pneumatikou, uhradí za výměnu pouze její opotřebení a nikoli plnou cenu ani služby spojené s výměnou.

Velmi populární službou zejména u firemní klientely, je servis Pick Up a Pick Up Plus, který reaguje na zákaznickou potřebu ušetřit co nejvíce času. Výhodou těchto služeb je to, že zákazník se svým vozem do pneuservisu vůbec nemusí, servis vše vyřídí za něj. Při službě Pick Up je provedena výměna pneumatik přímo u zákazníka, u služby Pic Up Plus proškolený zaměstnanec převeze automobil do servisu, zajistí vše potřebné a automobil už na vyměněných pneumatikách vrací zákazníkovi.

Vzhledem k nedostatku úložných prostor, s nímž se potýkají lidé zejména ve městech, je velice oblíbenou službou sezónní uskladnění pneumatik přímo v pneuservisu BestDrive. Při převzetí jsou pneumatiky umyty, aby vlivem usazené soli a jiných nečistot nedocházelo k předčasnému stárnutí materiálu, korozi ráfků a tím i snižování jejich jízdních kvalit. Samozřejmostí je komfortní skladování v optimalizovaných prostorách a pojištění uložených pneumatik či disků. Před opětovnou výměnou provedou technici veškerou související přípravu do příjezdu zákazníka, čímž výrazně ušetří jeho čas.

Vy jezdíte - my se staráme TEST Proto, aby majitelé vozidel nezapomínali termíny kontrol dodržovat, spouští pneuservisy BestDrive službu SMS INFO. Tato služba je automatickým systémem, který hlídá důležité termíny týkající se údržby vozu. Ve stanovený den přijde SMS zpráva s připomínkou upozorňující např. na nutnost výměny oleje, servis brzd, klimatizace apod. Využitím bezplatné služby lze předejít případným nebezpečím spojeným s nedostatečnou údržbou automobilu a zároveň pokutě, která řidiče čeká, pokud včas neobnoví svou STK.


Zdroj informací:www.bestdrive.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy