REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyScania bilanční zpráva za leden - září 2012

aktualizováno dne 24.10.2012

Shrnutí prvních devítiti měsíců roku 2012: • Provozní zisk klesl na 6,135 mil.. SEK (9,657) a zisk na akcii klesl na 5,94 SEK (9,11) • Čisté tržby klesly o 12 procent na 57,261 mil.. SEK (64,795) • Cash flow činil 2,176 mil.. SEK (3,866) ve vozidlech a službách


ostatní Komentář Martina Lundstedta, prezidenta a výkonného ředitele společnosti Scania:
Zisk společnosti Scania za prvních devět měsíců roku 2012 činil 6,135 mil.. SEK. Nižší objem vozidel, nižší využití kapacit a vyšší úroveň nákladů snížily zisk. Objednávky nákladních automobilů v průběhu třetího čtvrtletí 2012 klesly ve srovnání s předchozím čtvrtletím. V Evropě se první část třetího čtvrtletí obvykle vyznačuje nízkou aktivitou. Avšak objednávky v září pokračovaly na mnoha trzích na stejně nízké úrovni, což ovlivnila zejména nižší ekonomická aktivita a váhání zákazníků investovat do koupě nových vozidel. A to i přes rostoucí potřebu výměny vozových parků v Evropě, vzhledem k nízké dodávce vozidel v posledních letech. V Brazílii byl trh na nižší úrovni ve srovnání s předchozím rokem v důsledku přechodu na Euro 5 a slabší ekonomiky. Rozsáhlé dotace měly pozitivní vliv na objednávky nákladních vozidel na konci čtvrtletí. V Rusku je poptávka na dobré úrovni. V Asii byly objednávky nižší než v předchozích čtvrtletích, což lze přičíst velké objednávce v Číně v průběhu první poloviny roku 2012 a pokles na Blízkém východě během třetího čtvrtletí. Výhled na Blízkém východě je nejistý. Objednávky autobusů zůstali na nízké úrovni. Motory zaznamenali slabší objednávky ve všech regionech v průběhu druhého čtvrtletí a trend pokračoval i ve třetím čtvrtletí. Poptávka po servisních službách je obecně stabilní. V Evropě poptávka po servisních službách klesá, což je částečně ovlivněno rovnoměrným stárnutím populace vozidel. Krátkodobý výhled je velmi obtížné posoudit a klade přísnější požadavky na flexibilitu objemu a kontrolu nákladů. Posílení švédské koruny má negativní dopad, protože velká část nákladové základny Scania je ve Švédsku. V delším časovém horizontu Scania věří, že jsou zde dobré příležitosti k růstu. Investice do rozvoje projektů a rozšíření technické výrobní kapacity pro vozidla pokračují, společně s rozšiřováním prodejní a servisní organizace na rozvíjejících se trzích. "


Zdroj obrázku:www.scania.cz
Zdroj informací:www.scania.cz
Kategorie novinky: ostatníimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy