REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyBORCAD zabodoval na veletrhu InnoTrans luxusními sedadly

aktualizováno dne 1.10.2012

železniční

Společnost BORCAD cz, přední český výrobce zdravotnické a kolejové techniky, se minulý týden již tradičně zúčastnila nejprestižnějšího světového veletrhu železniční techniky InnoTrans 2012, který se koná každé dva roky v Berlíně. Výstavní stánek firmy byl neustále v obležení a na vyzkoušení luxusních sedadel Excellent se dokonce stály fronty. Kromě nových sedadel představil BORCAD novinářům, odborné veřejnosti a železničním manažerům několik převratných inovací pro ještě pohodlnější cestování.

„Poprvé jsme na veletrhu ukázali zabudované LCD obrazovky v sedadlech Comfort a Excellent. Vyvinuli jsme rovněž další typ podhlavníku, takže zákazník si může vybrat ten nejvhodnější. Převratnou inovací je pak otočná verze sedadla Excellent, která umožňuje cestování ve směru jízdy, i když se vlak v cílové stanici neotočí,“ uvedla ředitelka marketingu Zuzana Borutová.

Pozornost návštěvníků poutala především křesla Excellent a Comfort, a to i díky tomu, že je společnost BORCAD cz dodala do vlaků Leo Express. Černozlatý vlak, který začne jezdit ještě letos mezi Prahou a Ostravou, se stal doslova hvězdou veletrhu. Odbornou veřejnost i běžné návštěvníky zaujala především ergonomičnost a kvalita sedadel, která BORCAD pro Leo Express vyvinul. Pro třídu Business dodal BORCAD celkem 1 100 kusů špičkových sedadel Comfort, pro třídu Premium jsou pak určena elektricky nastavitelná sedadla Excellent, která poskytují nejvyšší možnou míru komfortu, doposud k vidění jen u některých luxusních letadel.

železniční

BORCAD cz patří díky jedinečnému designu a nápaditým konstrukčním řešením k nejinovativnějším firmám v oboru. Firma původně vznikla jako konstrukční studio, takže silnou stránkou jsou převratná technická řešení a originální design. Sedadla z českého Pendolina, která vyrobil také BORCAD, si dokonce zahrála ve filmu s Jamesem Bondem. Sedadla Comfort byla zase letos oceněna za vynikající design prestižní cenou Red Dot.

Na InnoTransu, který je předním světovým veletrhem zaměřeným na dopravní technologie, se letos představilo 2 243 vystavovatelů ze 45 zemí. Prestižní akce přilákala zhruba 100 tisíc návštěvníků z více než 100 zemí.

Společnost BORCAD z Fryčovic u Frýdku-Místku dnes patří k předním evropským výrobcům kolejové a zdravotnické techniky. BORCAD nabízí komplexní sortiment pro interiéry osobních vlaků - regionální sedadla dodává mimo jiné do vlaků obsluhujících všechna významná moskevská letiště a podílí se na dodávkách pro dějiště zimních olympijských her 2014 v Soči. Ve zdravotní technice se BORCAD zaměřuje na vývoj, konstrukci a výrobu porodních postelí, gynekologických, transportních a dialyzačních křesel. Firma byla založena v roce 1990 Ivanem Borutou jako konstrukčně-vývojové studio, dnes má BORCAD cz 150 zaměstnanců, exportuje do 42 zemí světa a za rok 2011 dosáhl obratu 430 mil. Kč.


Zdroj obrázků:www.4jan.cz
Zdroj informací:www.4jan.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy