topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - železniční doprava - ArchivČeské aerolinie mají již druhé letadlo v retro laku, tentokrát z 60. let

aktualizováno dne 23.2.2012

letecká

Dnes krátce před polednem přiletělo na letiště Praha-Ruzyně letadlo Boeing 737-500 OK-XGC Českých aerolinií v takzvaném retro laku, tentokrát z 60. let. Jedná se o stejný nátěr, přezdívaný „červené vousy“, který se používal na historicky první proudová letadla Československých aerolinií nasazovaná na konci 50. let na pravidelné linky společnosti. „Červené vousy“ byly poprvé aplikovány na letadle IL-14 na konci roku 1957. Spolu s tzv. „modrým retro 50“, které bylo prvně představeno na letadle Tu-104A OK-LDA na jeho prvním letu na pravidelné lince do Moskvy dne 9. prosince 1957, tvoří nedílnou dvojici livery paralelně používaných na konci 50. let.

Letos uběhne od prvního komerčního letu proudového letadla v historii Československých aerolinií a České republiky 55 let. Pravidelná linka do Moskvy se stala jednou z prvních tratí na světě operovanou výlučně proudovými letadly. Při této příležitosti se České aerolinie rozhodly splnit četná přání leteckých příznivců a zařadit do svého letového parku i druhé letadlo v „historickém kabátu“ z tohoto významného období, a připomenout tak veřejnosti důležité milníky českého dopravního letectví. Livery „červené vousy“ se pak používalo až do roku 1969, a postupně nahradilo modrý styl z 50. let.

Volba dalšího retro livery padla na letadlo OK-XGC, u kterého byla plánovaná pravidelná celková obnova laku po komplexní revizi letounu nazývané D a IL check. Přelakování letounu bylo poprvé provedeno v České republice, v nové ostravské lakovně irské společnosti Eirtech Aviation Ltd.

Letadlo OK-XGC v retro livery bude nasazeno na první komerční let již zítra 22. února ráno, a to na lince do Bruselu (zpáteční let OK-630/1).

První letadlo v retro laku identickém s prvním proudovým letounem OK-LDA z prosince 1957 přivítaly České aerolinie 29. listopadu 2011. Toto livery nosí letoun Boeing 737-500 imatrikulace OK-XGB.


Zdroj informací:www.csa.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy