REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyČD zmodernizují až 93 vozů pro mezistátní vlaky EuroCity a InterCity

aktualizováno dne 5.5.2014

železniční

České dráhy zmodernizují až 93 vozů pro mezistátní vlaky EuroCity a InterCity. Společnost aktuálně vypsala dvě výběrová řízení na modernizaci vozů nejvyšší třídy pro rychlost 200 km/h pro mezistátní provoz vlaků EC/IC.

V rámci prvního výběrového řízení bude modernizováno až 71 vozů z produkce společnosti Siemens registrovaných v ČR. Jsou to vozy 1. a 2. třídy a vozy restaurační. Během modernizace dojde např. k revitalizaci interiérů zahrnujících např. přečalounění sedaček, v některých vozech k jejich úplné výměně, revitalizace vnitřního obložení, dosazení nových koberců, revitalizace buňek WC, dále bude na vozy dosazen elektronický informační systém, budou vybaveny Wi-Fi pro připojení k internetu, dojde k úpravám klimatizačních jednotek a u vybraných vozů také k výměně zařízení CZE (centrální zdroj energie, slouží k zásobení vozu elektrickou energií).

Vozy jsou již z výroby tlakotěsné, klimatizované, určené pro rychlost 200 km/h, s uzavřeným systémem WC, jsou na nich dosazeny elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky cestujících. První série těchto vozů byla dodána ve druhé polovině 90. let.

Druhé výběrové řízení se týká modernizace 22 vozů 2. třídy řady Bmz registrovaných v Rakousku. Z větší části u nich půjde o úpravu na nové řady vozů Bmpz, tedy velkoprostorový vůz 2. třídy, a na řadu Bbdmpz, tedy na multifunkční velkoprostorový vůz 2. třídy s bezbariérovým vybavením (místa pro vozíčkáře, bezbariérové WC), možností přepravy jízdních kol a se stanovištěm pro vlakovou četu. V obou případech bude oddíl pro cestující přestavěn na velkoprostorový, vozy dostanou nové sedačky, elektronický informační systém, Wi-Fi připojení k internetu, dosazena bude nová klimatizace a zařízení CZE. Vozy budou vybaveny el. zásuvkami 230 V pro napájení drobné elektroniky cestujících.


Zdroj obrázku:www.ceskedrahy.cz
Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy