topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - ArchivČeské dráhy:První desítky modernizovaných a revitalizovaných rychlíkových vozů jsou již v provozu

aktualizováno dne 15.4.2011

Více než čtyři desítky modernizovaných a revitalizovaných rychlíkových vozů už jezdí na pravidelných spojích. Modernizované vozy jsou nově vybaveny například elektrickými zásuvkami 230 V 50 Hz pro napájení drobné elektroniky, klimatizací nebo uzavřeným systémem toalet, které lze nově využívat i ve stanicích. Revitalizované vozy nabízejí především příjemnější interiér: koženkové sedačky jsou přečalouněné textilními potahy, obnovené je obložení stěn a rekonstruované WC.

Kontrakty na modernizaci a humanizaci rychlíkových vozů uzavřely dráhy loni. Na pravidelných spojích jich už podle náměstka generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonína Blažka jezdí zhruba 40: „Do provozu již byla nasazena necelá dvacítka modernizovaných vozů druhé třídy pro vlaky EuroCity a InterCity a více než dvacet nově revitalizovaných vozů pro rychlíky. Modernizované vagóny nasazujeme z depa v Praze a v Bohumíně například na vlaky EuroCity Slovan, Jaroslav Hašek nebo Ostravan. Revitalizované rychlíkové vozy jezdí především na spojích z Prahy přes Příbram do Českých Budějovic a z Chebu přes Ústí nad Labem do Prahy. Tam jsou zařazeny například na rychlíky Salubia nebo Excelsior. Odborné veřejnosti oficiálně představíme tyto vozy na výstavě Czech Rail Days v Ostravě na začátku června.“

V rámci modernizace je na vozy pro vlaky EC a IC dosazována klimatizace, nové toalety s uzavřeným systémem, omlazovací kúrou prošel interiér vozů a byly přečalouněné sedačky, které jsou nově laděny ve firemních barvách Českých drah. Novinkou je elektronický audiovizuální informační systém, který cestující informuje o trase vlaku a nejbližších zastávkách. Ve vozech 2. třídy jsou doplněny elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky, hlavně přenosných PC. Modernizací procházejí i další technické celky, například jsou dosazeny výkonnější centrální zdroje energie nezbytné pro kvalitní činnost klimatizace i napájení elektrických zásuvek nebo nový systém blokování dveří.

U vozů procházejících revitalizací jsou opraveny sedáky a ve vozech 2. třídy je koženka nahrazena příjemnějšími a pohodlnějšími textilními potahy. V celém voze jsou nové povrchy podlah a stěn. Komplexní rekonstrukci prodělávají okna a nástupní dveře, což zlepšuje tepelnou pohodu ve vozech především v zimním období. Velká pozornost je věnována rekonstrukci záchodů včetně výměny velké části jejich vybavení.

České dráhy v letošním roce zmodernizují celkem 58 vozů 1. a 2. třídy pro vlaky EuroCity a InterCity a 110 vozů různých typů určených pro ostatní rychlíkové spoje. Plánují také nasazení více než 30 starších, ale stále velmi oblíbených vozů 2. třídy z Rakouska, a to především na trati Praha – Plzeň – Cheb. České dráhy v současnosti připravují modernizaci dalších více než 250 různých osobních vozů využívaných především v dálkové dopravě.


Zdroj informací: www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky: železniční doprava
image003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy