topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDal‘í dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - ¬elezniční doprava - ArchivVyjíždí lyžařský vlak ČD Yetti

aktualizováno dne 18.1.2012

vlaková"

Už čtvrtou sezónu vypravují České dráhy lyžařský vlak ČD Yetti do skiareálu Lipno. Ski vlak bude jezdit každou sobotu, neděli a ve státem uznaný svátek až do 1. dubna 2012 z Tábora přes České Budějovice do Lipna nad Vltavou. Nově spoj přijíždí do cílové stanice v 8:46 hodin (v loňské sezóně v 9:37 hodin). Tím vznikne větší časový prostor k využití celodenních skipasů. I letos pojede od vlaku ČD Yetti bezplatný skibus k lanovce.

Odjezd spěšného vlaku je z Tábora v 5:50 hodin, z Českých Budějovic v 7:04 hodin. Zpět z Lipna nad Vltavou vlak odjíždí v 16:53 hodin, do Českých Budějovic přijede v 18:42 hodin a do Tábora ve 20:09 hodin. Lyže, snowboardy a sáňky přepravují ČD bezplatně.

Pro cestující Českých drah, kteří se prokáží voucherem ČD Yetti je skibus od nádraží ČD k lanovce bezplatný. Po ukončení lyžování pojede skibus nazpět od lanovky Skiareálu Lipno k železniční stanici Lipno nad Vltavou. Voucher ČD Yetti je doklad v podobě běžné jízdenky, kterou cestující obdrží bezplatně při nákupu jízdního dokladu buď u pokladní přepážky Českých drah nebo u průvodčího. Po předložení voucheru ČD Yetti obdrží cestující na pokladně Skiareálu Lipno slevu na skipas ve výši 30 %. Sleva se vztahuje na celodenní skipas a časové skipasy na dvě, tři nebo čtyři hodiny.

Voucher ČD Yetti může být vydán k těmto jízdenkám: k jakékoliv jízdence, vydané do stanice Lipno nad Vltavou (každý cestující uvedený na jízdence obdrží jeden voucher) k jízdence SONE+ nebo SONE+ region Jihočeský. Tyto jízdenky platí nejvýše pro 5 osob, z nichž max. dvě mohou být starší než 15 let. Každý cestující obdrží jeden voucher. Jízdenka SONE+ region Jihočeský stojí 225 Kč a platí o sobotách, nedělích a svátcích. k jízdence ČD Net region Jihočeský obdrží cestující jeden voucher. Jízdenka stojí 175 Kč pro jednu osobu (jakýkoliv den, tedy nejen o víkendu). Voucher ČD Yetti obdrží cestující nově i k jízdence Sport Karta Vltava–Dunaj a k jízdence Sport Karta+ Vltava–Dunaj. Tyto jízdenky jsou čtyřdenní a lze na ně cestovat i v rakouském a bavorském příhraničí a po české části Šumavy. Na tuto čtyřdenní jízdenku obdrží cestující voucher, který platí první den platnosti jízdenky.

Na pokladně skiareálu Lipno předloží cestující Voucher ČD Yetti spolu s jízdenkou. Voucher ČD Yetti si vezme pokladní, jízdenka bude z rubové strany orazítkována a razítko slouží jako oprávnění k bezplatné jízdě skibusem zpět k vlaku.

Cenové tipy Dva přátelé s jízdenkou SONE+ region Jihočeský (odkudkoliv z jižních Čech), která platí celý den v sobotu, neděli nebo ve svátek, zaplatí za společnou jízdenku 225 Kč. Na celodenní skipas získá každý z nich slevu 156 Kč (skipas pro dospělé stojí 520 Kč). Do Skiareálu Lipno je možné vyrazit vyrazit vlakem třeba i z Prahy. Jízdenka SONE+ platná ve 2. třídě všech vlaků ČD stojí 600 Kč a může na ni cestovat cestovat skupina až 2 dospělých a 3 dětí do 15 let. Při cestě mimo víkend je možné použít jízdenku ČD net region Jihočeský za 175 Kč. Dospělí cestující opět získají s voucherem ČD Yetti slevu na celodenní skipas ve výši 156 Kč.

Vlakem na lyže i ve všední den či bez ranního vstávání

Kromě lyžařského vlaku ČD Yetti je možné využít k cestě na Lipno spoje i mimo víkendy a svátky, popřípadě si můžou cestující přispat a jet později, např. na odpolední lyžování. Lze cestovat i některým z pravidelných vlaků ČD s přestupem ve stanici Rybník. I v případě využití těchto vlaků cestující můžou požádat při koupi jízdenky o voucher ČD Yetti a obdrží 30% slevu na skipas. O víkendech jede i k dalším vlakovým spojům bezplatný skibus. Ve všední dny pak skibus k vlaku jezdí v období jarních prázdnin na Českobudějovicku.


Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky:vlaková dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy