topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - ArchivVybavení vozidlového parku ČD Cargo, a.s., radiovým zařízením GSM-R

aktualizováno dne 6.2.2012

železniční

Společnost ČD Cargo, a.s. zahájila vybavování 197 lokomotiv radiovým zařízením určeným pro komunikaci v systému GSM - R dle evropského standardu EIRENE (TSI Řízení a zabezpečení). Realizace bude ukončena v roce 2012. Zakázka je zadána společnosti ČD - Telematika a.s., na základě výsledků výběrového řízení dle zákona č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách. Hodnota zakázky činí téměř 90 mil. Kč.

Vybavení lokomotiv radiovým zařízením je předmětem projektu „Radiostanice GSM-R ČD Cargo“, který počítá s financováním z Fondu soudržnosti Evropské unie v rámci Operačního programu Doprava (OPD), prioritní osa 1-Modernizace a rozvoj železniční sítě TEN-T, oblast podpory 1.2. - Zajištění interoperability na stávajících železničních tratích, zajištění souladu s Technickými specifikacemi pro interoperabilitu (TSI) a rozvoj telematických systémů (neinfrastrukturální část). Podrobnější informace jsou též na internetových stránkách www.OPD.cz. ČD Cargo tak směřuje své investiční aktivity k naplnění evropského standardu uplatňovanému na vybraných tranzitních železničních tratích ČR, které jsou průběžně vybavovány tímto novým radiovým zařízením.

Projekt bude představovat dosazení, oživení a kontrolu funkčnosti vozidlové části systému, který se skládá z antény, komunikačního modulu GSM-R, bloku logiky, ovládacích modulů pro stanoviště strojvedoucího dle UIC612, napáječe a související kabeláže v lokomotivě. Nedílnou součástí je programové vybavení a návaznost na stávající radiové zařízení. Vozidla tak budou vybavena vozidlovou radiostanicí pro spojení v rámci interoperabilního systému pří řízení drážní dopravy.

Cílem a smyslem realizace zakázky je kompatibilita se stacionární částí systému, který má přímý vliv na řízení a organizování drážní dopravy, přizpůsobení parametrů standardům Evropské unie a posílení zavádění interoperability. Implementace do vozidel, tj. pohyblivých terminálů radiové sítě GSM-R do vozidel, je plně v souladu se záměry a cíli Evropské unie vedoucí ke sjednocení systémů komunikace mezi dopravci a národních infrastrukturálních částí.

Vybavování lokomotiv radiovým zařízením je velmi nákladné a projekt „Radiostanice GSM-R ČD Cargo“ umožňuje společnosti ČD Cargo, a.s., tento proces výrazně urychlit. Lze říci, že vložené investice představují významné zhodnocení systému do budoucnosti.

Zdroj informací: www.cdcargo.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte,
na serveru, který jsme věnovali dopravě a logistice. Připravili jsme pro Vás mnoho informací včetně PR novinek z oblasti logistiky. Nově zde také můžete umístít svůj zpětný odkaz do SEO katalogu, který jsme se rozhodli spustit pro oborové stránky.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2010
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2010 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy