topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyV ČR startuje nová kampaň

aktualizováno dne 10.4.2012

automobilová

Začíná kampaň proti přepadením a krádežím v dopravě.

Nejméně 8,5 miliard EUR ročně – to je hodnota zboží, které každoročně v Evropě zmizí v důsledku krádeže nebo přepadení. Rozhodující kroky v boji proti tomuto jevu podnikli organizátoři kampaně „Spolehlivý dopravce“. Akce má mezinárodní charakter a toho roku přišla i do České republiky.

Hlavním cílem kampaně je snížit rostoucí počet krádeží a přepadení. Podle zprávy organizátorů kampaně se jejich obětí stala za poslední tři roky každá druha firma působící v odvětví dopravy. Noční můrou jsou nejen krádeže na parkovištích během parkování kamionu. Zločinci útočí na nákladní vozidla během jízdy a ti lépe organizováni falšují dokumenty, působí důvěryhodně a po určité době odcizí zboží předstírajíc, že provádějí přepravu na základě objednávky.

Kampaň „Spolehlivý dopravce“ začala v roce 2011 v Polsku z iniciativy provozovatele systému Trans.eu. V tomto roce akce nabyla mezinárodní charakter: mezi organizátory s úmyslem realizovat cíle kampaně v České republice se zařadily Česka logistická asociace a Sdružení řidičů.

Boj proti krádežím se opírá o dva pilíře. První z nich, vzdělávání pracovníků z oblasti dopravy – zasilatelství – logistiky, připravili organizátoři kampaně fomou internetového on-line vzdělávacího kurzu za spolupráce s advokátní kanceláří ZŮBEK – MUSIL. Kurz zahrnuje nejdůležitější otázky, na které by měl znát odpověď každý zaměstnanec dopravní společnosti. Pro ty, kteří nejlépe odpoví na otázky jsou připraveny ceny jako např. silniční auto navigace, předplatné dopravní databáze Trans.eu a další. Zábavno-vzdělávací akce začíná 26.března na stránce http://www.spolehlivydopravce.cz/quiz

V rámci vzdělávacích aktivit jsou naplánovány bezplatné vzdělávací konference určené pro zástupce dopravních firem. Mezi prezentujícími jsou zástupci Policie, právnických kanceláří, pojišťoven a uznávání specialisté, kteří denně pomáhají dopravcům. Organizátoři nás ujistili, že brzy zveřejní podrobné informace.

Druhým pilířem kampaně je podpora spolehlivých a ověřených dopravních společností, které zaručují, že náklad dorazí na místo v určeném čase. Tyto firmy obdrží certifikát Spolehlivého dopravce, což v praxi znamená jistotu a bezpečnost v případě spolupráce s takovou firmou. V současné době tento certifikát má již více než 1000 dopravních firem z Polska, Německa, České republiky a Slovenska. O certifikát je možné se ucházet na internetových stránkách kampaně.

Organizátoři potvrdili , že brzy bude k dispozici první průvodce z cyklu „Bezpečná doprava“, který bude obsahovat základní pravidla pro zvýšení bezpečnosti na parkovištích a po čas transportu zboží. Organizátoři také mají v úmyslu zveřejnit v médiích podrobné výsledky průzkumu o rozsahu krádeží a přepadení v dopravě za poslední tři roky.


Zdroj informací:www.czech-logistics.eu
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy