REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyČeské aerolinie od prosince sjednotí své airline systémy na nové moderní platformě Amadeus Altéa

aktualizováno dne 27.11.2012

letecká

Úspory v řádu desítek milionů korun ročně přinese rozsáhlý projekt inovace všech airline systémů, který v těchto dnech dokončují České aerolinie ve spolupráci se španělskou společností Amadeus. Díky sjednocení na nové platformě Amadeus Altéa se výrazně zjednoduší a zrychlí obsluha systémů. Tato modernizace také umožní rozvoj nových služeb a zvýší komfort pro cestující. První část migrace proběhne z 1. na 2. prosince 2012, druhá část týkající se odbavování pak v březnu příštího roku.

Sjednocením rezervačního, ticketingového a inventárního systému spolu s databází elektronických letenek na jednu platformu bude zajištěna jejich stabilita, zamezí se systémovým konfliktům a zvýší se rychlost a propustnost vzájemné komunikace. Nové technologické řešení pak umožní další rozvoj nových služeb, které mohou přinést doplňkové výnosy.

„Současný stav je zastaralý, nevyhovující a nejnákladnější ze všech možných řešení. České aerolinie tímto krokem výrazně uspoří na nákladech v řádech několika desítek milionů korun ročně,“ konstatuje Jiří Marek, člen představenstva a viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing. „Bez sjednocení a migrace systémů by České aerolinie nikdy nemohly zavést třeba odbavení přes telefon nebo řešení Single PNR, které je ve světě trendem,“ doplňuje Edita Postávková, ředitelka Řízení pozemního provozu a produktu Českých aerolinií.

V první fázi se modernizace a migrace bude týkat těch systémů, které spravují a řídí všechny lety společnosti včetně code-shareových. Tedy dostupnost kapacit, vytváření rezervací, vystavování a databáze letenek včetně začlenění návazných aplikací do nové platformy. Celý proces stěhování bude postupně probíhat v noci ze soboty 1. na neděli 2. prosince 2012. Bude jej provádět společný tým ICT specialistů Českých aerolinií, Českého aeroholdingu a společnosti Amadeus. Během této doby budou některé služby společnosti, například možnost rezervovat nebo zakoupit letenky, hůře dostupné nebo na nezbytně dlouhou dobu, potřebnou pro migraci, dočasně odpojeny.

V březnu příštího roku pak budou České aerolinie a společnost Amadeus pokračovat druhou fází modernizace a migrace, tentokrát zaměřenou na všechny odbavovací systémy.

České aerolinie se na migraci intenzivně připravovaly již od jara letošního roku, a to testováním globálních distribučních systémů, všech code-shareových letů, handlingových partnerů apod. V neposlední řadě pak také proškolováním všech zaměstnanců a partnerů pracujících v oblasti ticketingu nebo odbavení.

Technologické řešení společnosti Amadeus bylo pro České aerolinie logickou volbou. „Na tento aplikační systém postupně přecházejí také partneři Českých aerolinií z aliance SkyTeam. Ze všech obdržených nabídek, které na základě technologických požadavků připadaly do úvahy, byla tato navíc nejvýhodnější,“ vysvětluje Edita Postávková.


Zdroj obrázku:www.csa.cz
Zdroj informací:www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ

NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:
-

REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek

Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI
Autopůjčovna Mělník


sidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy