topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyDalší modernizované vozy míří na koleje Pardubického kraje

aktualizováno dne 6.6.2012

Moderní čalouněné sedačky, místa pro umístění invalidních vozíků, klimatizace, elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky, bezbariérové WC s uzavřeným systémem, které lze využít také ve stanici nebo rozšířené prostory pro jízdní kola, to jsou charakteristické prvky nových osobních vozů postupně nasazovaných na osobní vlaky páteřních linek v Pardubickém kraji.
železniční Jedná se o speciálně upravené tzv. řídicí vozy, které mají na jednom konci také stanoviště strojvedoucího. Pokud je tento vůz na začátku vlaku, pak odtud strojvedoucí ovládá celou soupravu i lokomotivu, která je umístěna na konci soupravy a vlak tlačí. V každé takové vratné soupravě je zařazen jeden moderně vybavený řídicí vůz lidově přezdívaný pro nezvyklý tvar čela se stanovištěm strojvedoucího „sysel“.

Modernizované řídicí vozy jezdí na osobních a spěšných vlacích na tratích Pardubického kraje z Kolína přes Přelouč, Pardubice do Chocně, Ústí nad Orlicí a dále do Letohradu a Lichkova nebo do České Třebové.

V letošním roce již byly uvedeny do provozu další modernizované motorové jednotky Regionova s novým interiérem s čalouněnými sedačkami, které jsou částečně nízkopodlažní a mají bezbariérové WC. Tento typ souprav obsluhuje dopravu z Pardubic do Chrudimi a dále až do Havlíčkova Brodu, z Chocně do Vysokého Mýta a také z České Třebové do Lanškrouna nebo do Zábřehu na Moravě.

železniční Na trati Letohrad – Týniště nad Orlicí – Hradec Králové a z Chocně přes Týniště nad Orlicí a dále do Náchoda a Meziměstí jezdí modernizované motorové soupravy, které mají čalouněné sedačky, prostory pro přepravu jízdních kol a modernizované WC. Vyšší bezpečnost a snadnější nástup a výstup cestujících zajišťují nové předsuvné dveře ovládané tlačítky, která jsou za jízdy bezpečnostně blokované. Z Letohradu do Hradce Králové jsou v provozu také řídicí vozy s oddílem 1. třídy, plošinami a místy pro vozíčkáře, s bezbariérovým WC a elektrickými zásuvkami 230 V 50 Hz pro napájení drobné elektroniky cestujících.
V současné době se již vyrábí zcela nové klimatizované a bezbariérové vlaky z rodiny RegioPanter pro linku Pardubice – Hradec králové – Jaroměř. Prví cestující se těmito novými vlaky svezou v 2. polovině letošního roku. Veřejnosti má být jeden z vlaků rodiny RegioPanter představen na mezinárodním veletrhu drážní techniky Czech Raildays v Ostravě od 19. do 22. června 2012.


Zdroj informací:www.ceskedrahy.cz
Kategorie novinky:železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy