topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyCEVA Group plc Výsledky za rok 2011 ke dni 31. prosince 2011

aktualizováno dne ¨23.3.2012

ostatní

Hoofddorp, Nizozemsko – CEVA Logistics, přední globální firma v oblasti řízení dodavatelských řetězců bez použití vlastních aktiv, vykázala za rok 2011 ke dni 31. prosince 2011 rekordní výnosy a silný růst EBITDA. Tyto silné výsledky jsou podloženy pokračujícím úsilím firmy o zvyšování efektivity svých provozů, zvyšováním objemů objednávek klíčových zákazníků v cílových sektorech a snižováním nákladů.

Na počátku roku 2012 skupina dokončila transformační financování z vlastního kapitálu a dluhové financování, čímž se její dluhy snížily o více než 850 milionů EUR a posílila se rozvaha společnosti. CEVA si tak vybudovala dobrou pozici pro další růst.

Hlavní čísla roku

Rekordní výnosy ve výši 6,9 miliard EUR.

Silný růst EBITDA ve výši 10 % (13 % ve stálých devizových kursech).

Snížení dluhů o více než 850 000 milionů EUR, prodloužena splatnost dalších dluhů a sníženy úroky.

Nové zakázky ve výši 1,8 mld. EUR, převyšující stanovené cíle.

Generální ředitel John Pattullo k výsledkům řekl: „Rok 2011 byl pro společnost CEVA rokem značného posunu kupředu. V první polovině roku jsme značně posílili své hospodářské výsledky a udrželi si špičkové výkony v náročnějším hospodářském prostředí v druhé polovině roku. K tomu přispěly strukturální změny provedené v průběhu roku, naše nepolevující soustředění na náklady a neustálé zlepšování fungování našich provozů. Transformační financování v poslední době posílilo naši rozvahu a vybudovali jsme si díky němu dobrou pozici pro budoucí přínosný růst.“

Rok končící 31. prosincem 2011

Hlavní finanční údaje (v mil. EUR) Skutečné devizové kursy Stálé devizové kursy
2010 2011 Změna 2011 Změna
Výnosy 6 847 6 895 0,7 % 7 047 2,9 %
EBITDA před mimořádnými položkami1 292 321 9,9 % 330 13,0 %


1EBITDA nezahrnuje vliv mimořádných položek, tj. významných jednorázových položek, například restrukturalizace a některých právních výdajů.

Za celý rok jsme zvýšili své výnosy o 1 %, na 6 895 milionů EUR. Ve stálých devizových kurzech se naše výnosy zvýšily o 3 %, a to díky 8% zvýšení objemů zakázek v oblasti smluvní logistiky a 2% snížení zakázek v oblasti řízení nákladů. Nižší výnosy v oblasti řízení dopravy byly způsobeny zčásti snížením cen přepravy (které vedlo k účtování nižších částek zákazníkům) a snížením objemu letecké přepravy.

EBITDA před mimořádnými položkami se v roce 2011 zvýšila o 10 %, na 321 milionů EUR. Odhadujeme, že povodně v Thajsku měly čistý vliv ve výši přibližně 7 milionů EUR. Ve stálých devizových kursech činil růst EBITDA 13 % (15 % s vyloučením vlivů povodní), a to díky většímu objemu smluvní logistiky a značnému zvýšení marží v řízení nákladů způsobenému částečně našimi programy strukturálních změn. V důsledku toho jsme zvýšili svou marži EBITDA na 4,7 % (2010: 4,3 %). V řízení pracovního kapitálu jsme nadále efektivní, když se náš čistý pracovní kapitál ke konci roku zvýšil na (76) milionů EUR (2010: (26) mil. EUR).

Jako jeden z předních hráčů na trhu v Thajsku jsme úzce spolupracovali s našimi zákazníky, abychom pomohli jejich závodům udržet si co nejdéle schopnost vyrábět v plné kapacitě. Integrovali jsme IT servery našich zákazníků do své sítě a přesměrovali zásilky nebo odesílali zásilky přímo ze závodu či skladu. Díky těmto rychlým krokům pomohla společnost CEVA svým zákazníkům udržet v tomto kritickém období jejich podniky v chodu. Nyní dochází k návratu thajských podniků k normálu.

Námořní doprava byla jednou z nejsilnějších stránek roku 2011. Díky přetrvávajícímu strategickému zaměření na tuto oblast jsme dosáhli 17% zvýšení celkových objemů námořní přepravy. Během roku jsme posílili svůj tým pro námořní dopravu o několik významných nových pracovníků, zavedli službu Less-Than-Containerload umožňující přepravu nákladu, který nenaplní celý kontejner, a rozšířili mnohé z našich stávajících služeb v oblasti námořní dopravy. V roce 2011 jsme zvýšili objem nových zakázek o více než 17 % a zejména v oblasti řízení nákladu dosahujeme stále lepších výsledků při přeměňování cílů na nové zakázky. Míra retence v roce 2011 dosahovala více než 90 %. Díky tomu jsme dosáhli větší vyrovnanosti našeho portfolia co do sektorů. Nové zakázky jsou geograficky rozmístěny po celé planetě a více než 40 % našich zakázek je nyní v oblasti s vysokým růstem, jako je Asie a Tichomoří, latinská Amerika, Střední východ a Afrika. 1. února 2012 CEVA Group plc („CEVA“) spolu se svou mateřskou společností CEVA Investments Limited („CIL“) úspěšně dokončila dluhové financování a financování z vlastního kapitálu. Díky této transakci jsme snížili zadlužení společnosti CEVA o více než 500 milionů EUR a cenné papíry CIL o 355 milionů EUR, podstatným způsobem snížili roční úrokové náklady, značně prodloužili splatnost dluhů a zlepšili své úvěrové hodnocení. Touto transakcí významně posílila naše rozvaha a vytvořili jsme si dobrou pozici pro další růst.

V roce 2012 očekáváme pokračování hospodářské nejistoty posledních několika měsíců. Jsme přesvědčeni, že jsme přesně identifikovali a správně stanovili prioritu jednotlivých kroků, které nám umožní dále posilovat náš podnikatelský model i přes nepříznivé vnější okolnosti a budovat svou pozici na trhu tak, abychom v roce 2012 dosáhli lepších výsledků než naše konkurence.Zdroj informací:www.cevalogistics.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy