topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - ArchivV květnu České aerolinie zahájí lety do nové destinace – Poprad/Tatry

aktualizováno dne 11.4.2011

Slovenský Poprad bude mít díky nové lince Českých aerolinií přímé letecké spojení s Prahou. České aerolinie zahájí provoz do této destinace v sobotu 1. května. Společnost bude z Prahy do Popradu létat třikrát týdně ve večerních hodinách turbovrtulovými letadly typu ATR. V hlavní letní sezóně přidá ještě čtvrtou polední frekvenci. Letecké spojení Praha-Poprad je první letošní pravidelnou linkou operovanou z Mezinárodního letiště Poprad-Tatry. Prodej letenek na novou linku bude zahájen zítra.

České aerolinie budou nové letecké spojení do Popradu operovat jako tzv. nocující let. Z Prahy spoje poletí každé úterý, čtvrtek a neděli vždy ve 22:00 s příletem do Popradu ve 23:25. Odlety z Popradu jsou pak naplánovány na 5:00 každé pondělí, středu a pátek s příletem do Prahy v 6:25. Příletové a odletové časy jsou nastaveny tak, aby cestující mohli na Letišti Praha/Ruzyně pohodlně přestoupit na návazné spoje Českých aerolinií. Do dvou hodin po příletu z Popradu mohou pokračovat na palubách Českých aerolinií např. do Amsterdamu, Berlína, Boloně, Bruselu, Budapešti, Curychu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Hannoveru, Kodaně, Kyjeva, Milána, Moskvy, Paříže, Stockholmu, Stuttgartu, Štrasburku nebo Varšavy.
V hlavní letní sezóně České aerolinie přidají na lince do Popradu také čtvrtou týdenní frekvenci, operovanou pouze o sobotách, s odletem z Prahy ve 12:15 a příletem do Popradu ve 13:40. Odlet sobotní frekvence z Popradu je naplánovaný na 14:25 s příletem do Prahy v 15:50. Sobotní frekvence bude v provozu pouze v hlavní turistické sezóně od 2. července do 3. září. Na pravidelné letecké spojení do Popradu budou České aerolinie nasazovat turbovrtulová letadla typu ATR42 s kapacitou 46 sedaček.

Kromě Popradu zajišťují České aerolinie na Slovensku přímé letecké spojení do Bratislavy (13 týdenních frekvencí), Košic (26 týdenních frekvencí) a Žiliny (5 týdenních frekvencí).

Úpravy spojení podle poptávky
V souvislosti se změnami modelu své dopravní sítě České aerolinie od začátku května posílí večerní spojení z Prahy do Žiliny o dvě týdenní frekvence, naopak společnost neplánuje dále provozovat polední, málo využívané lety. Od 1. května tak budou letadla Českých aerolinií odlétat z Prahy do Žiliny každý den mimo úterky a soboty, vždy ve 22:00. Ze Žiliny potom každé pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu, vždy v 5:25.

České aerolinie také přizpůsobí svůj letový řád do Bratislavy a Košic v souvislosti s Mistrovstvím světa v ledním hokeji 2011, které Slovensko hostí na přelomu dubna a května. Společnost bude podle zájmu o lety do těchto destinací operativně nasazovat proudová letadla s větší kapacitou, do Bratislavy pak zavede dočasnou speciální polední linku nad rámec stávajícího letového řádu.


Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká doprava
image003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy