topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - ArchivPáteř sítě Českých aerolinií povede mezi západem a Ruskem

aktualizováno dne 25.1.2012

letecká

Posilování letů do východních destinací, především do Ruska a klíčových trhů v tomto regionu, povede k dotvoření smysluplného transferového mostu mezi východem a západem. Takový je hlavní koncept páteřní sítě Českých aerolinií, kterou společnost plánuje v letošním roce dokončit.

Na západní straně bude základem šestice nejsilnějších destinací a jejich přirozené propojení na východ. Tento základ sítě na lokálním a transferovém trhu představuje 48 % všech výnosů společnosti z pravidelné přepravy. Na východ budou letadla směřovat do a z 16 klíčových destinací. Tato síť bude doplněna regionálními lety s délkou trvání do hodiny a půl, a samozřejmě vybranými destinacemi tzv. point-to-point přepravy, kam patří například linky do Tel Avivu anebo do Bruselu. Nabídku doplní dálkové spoje přes Abú Dhabi ve spolupráci se společností Etihad Airways a destinace nabízené spolu s dalšími partnery.

Celkem budou České aerolinie v letní sezoně 2012 samy operovat linky do 48 destinací v 31 zemích, což v maximálním týdnu představuje 432 zpátečních letů týdně. Díky spolupráci s partnery bude ale celková nabídka mnohem širší. V nabídce společnosti se objeví více než 98 destinací v 50 zemích.

České aerolinie plánují do letového řádu zařadit ruské destinace jako Ufa anebo Nižnij Novgorod, dojde také k posílení frekvencí do Moskvy, Baku, Taškentu, Almaty či Lvova. Mezi západoevropskými destinacemi přibude například Ženeva, ve stádiu úvah jsou i některé sezonní destinace. Z důvodu nestabilního geopolitického vývoje v regionu Blízkého východu bude pozastaven provoz do Bejrútu. Pro výrazný pokles poptávky na lokálních trzích nebudou v letní sezoně 2012 v nabídce Larnaka, Oslo, Skopje ani Atény. Některé další linky, jako například Helsinky, budou pokračovat na bázi codeshare spolupráce, a zůstávají v letovém řádu Českých aerolinií ve svých původních frekvencích i odletových a příletových časech. Z pohledu zákazníka se tak u těchto destinacích nic nemění.

letecká

Přepravní výsledky v roce 2011: přibylo cestujících na lokálních trzích

Počet cestujících, které České aerolinie přepravily v roce 2011, odrážel probíhající restrukturalizaci, konsolidaci dopravní sítě i dění v odvětví. Společnost se podle plánu zmenšila, o to ale fungovala efektivněji, a to včetně využívání, tzv. utilizace, svého letadlového parku, která se meziročně zlepšila o 5 %. Svědčí o tom skutečnost, že přestože České aerolinie v souhrnu uskutečnily o 17,4 % letů méně, celkový počet přepravených cestujících poklesl jen o 7,5 %. Do Společenství nezávislých států (SNS) ale České aerolinie meziročně přepravily o více než 8 % více cestujících, vyrovnaný počet cestujících zaznamenaly také u destinací v západní Evropě. Na lokálních trzích České aerolinie přepravily o více než 9 % pasažérů více. Podíl transferových cestujících tak v loňském roce klesl na 54 %. Celkem České aerolinie v roce 2011 přepravily 4 251 736 cestujících.

„Díky restrukturalizačnímu plánu a postupné proměně dopravní sítě se daří zvyšovat obsazenost letadel. Ta se postupně přibližuje průměru AEA, i když v roce 2011 tento trend mírně zpomalil,“ uvedl prezident Českých aerolinií, Philippe Moreels.

Na linkách do a z destinací v Rusku a dalších postsovětských zemích zaznamenaly České aerolinie v loňském roce zřetelný růst počtu cestujících (+8,4 %). Poptávané byly zejména spoje do Amsterdamu, Paříže, Barcelony, Madridu, Milána a Říma, do kterých směřovalo ze států SNS nejvíce transferových cestujících. Ty tvořily 42 % přestupů na letech mezi východem a západem operovaných letadly Českými aeroliniemi. Na letech do Ruska a do dalších destinací v tomto prostoru cestovalo v loňském roce téměř 20 % všech cestujících Českých aerolinií.


Zdroj informací: www.csa.cz
Kategorie novinky: letecká dopravaimage003
Vítejte,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2010
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2010 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy