REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyHospodářské výsledky skupiny DACHSER za rok 2012, výhled na 2013

aktualizováno dne 3.4.2013

ostatní

Mezinárodní logistický provider DACHSER uzavřel finanční rok 2012 s rekordní výší příjmů i počtem zaměstnanců. Na začátku tohoto roku vykročil DACHSER směrem k dalšímu růstu akvizicí španělských logistických providerů Azkar a Transunion. Spolu s těmito příjmy a plánovaným organickým růstem společnosti bude v roce 2013 DACHSER poprvé atakovat hranici ročních příjmů 5 mld. eur.

Skupina DACHSER zvýšila v roce 2012 svůj obrat na 4,41 mld. eur, což je o 3,7 % výše než v roce 2011 (4,254 mld. eur). Celkově přepravil DACHSER 49,8 milionů zásilek o celkové hmotnosti 37,5 mil. tun, což představuje 1% zvýšení oproti předchozímu roku. Počet vlastních poboček vzrostl na 347. Na konci roku 2012 zaměstnával DACHSER celkově 21 650 pracovníků.

Růst kapitálových investic

„Mnoho našich zákazníků zažilo v roce 2012 období veliké ekonomické nestability. Ekonomické zpomalení v Evropě ve druhé polovině roku bylo ještě ztíženo oslabující se poptávkou po přepravě do a z Asie,“ shrnuje Bernhard Simon, mluvčí koncernu DACHSER, a dodává, „i přesto jsme konsolidovali organický růst minulých let a zachovali si stabilní pozici na trhu. Jako rodinný podnik, který se zaměřuje na dlouhodobé plánování, jsme v roce 2012 vsadili na proticyklický přístup a zvýšili kapitálové investice přibližně o 10 %.“ S kapitálovými investicemi v celkové výši 148 mil. eur DACHSER i v roce 2012 posiloval svou logistickou síť a položil tak dobré základy ke svému dalšímu růstu.

Příjmy z jednotlivých oblastí

Největší oblast příjmu – divize European Logistics – přispěla k celkovým výnosům DACHSERU 2,661 mld. eur (v roce 2011 to bylo 2,625 mld. eur), což znamená mírný nárůst oproti předchozímu roku, a to o 1,4 %. Divize Food Logistics vzrostla o 13,2 % na 573 mil. eur (z 506 mil. eur v roce 2011) a znovu se tak ukázala jako stabilizující faktor nezávislý na ekonomických cyklech. Divize

DACHSER Air & Sea Logistics zabezpečující leteckou a námořní přepravu vygenerovala příjmy ve výši 1,305 mld. eur, což znamená nárůst o 7,4 %. Oblast Air & Sea se v loňském roce rozrostla o vlastní pobočky v Malajsii a Vietnamu.

DACHSER v České republice

V roce 2012 dosáhla společnost DACHSER v České republice celkového obratu ve výši cca 1,570 mld. Kč, což představuje přes 634 tis. přepravených zásilek a 374 tis. tun přepraveného zboží. Těchto výsledků dosáhl DACHSER za pomoci 323 zaměstnanců. „Jsme rádi, že jsme v roce 2012 dosáhli tak dobrých hospodářských výsledků,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „je to pro nás impuls i nadále pracovat na zkvalitňování služeb zejména v oblasti kontraktní logistiky a leteckých a námořních přeprav.“

Výhled na rok 2013

DACHSER se i v roce 2013 chystá značně investovat do rozšiřování evropské i mezikontinentální sítě. „Především naše akvizice pyrenejských společností Azkar a Transunion jsou impulsem pro další růst,“ říká Bernhard Simon. Společnost Transunion z oblasti Air & Sea rozšiřuje síť o nové pobočky v Turecku, Argentině a Peru. Posílen předpokládaným organickým růstem v tomto roce a spolu s příjmy z nových společností začleněných do své sítě (Azkar a Transunion) DACHSER předpokládá v roce 2013 pokoření pětimiliardové hranice výše příjmů v eurech.

„Integrace společností Azkar a Transunion do naší sítě probíhá velmi rychle. Motivace zaměstnanců těchto společností začlenit se do rodiny DACHSER je skutečně vysoká,“ říká Bernhard Simon, a dodává, „vykročili jsme do nového roku s novou dynamikou a entuziasmem.“

Zdroj informací: www.dachser.com
Zdroj obrázku: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy