topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - ArchivSkupina DACHSER zvýšila svůj obrat o 19 procent a vytvořila přes 1.750 nových pracovních míst

aktualizováno dne 4.4.2011

Mezinárodní logistický provider DACHSER v minulém roce zvýšil svůj obrat o 600 milionů euro na 3,8 miliardy euro. Motorem růstu byla divize letecké a námořní dopravy. Společnost DACHSER Czech Republic loni přepravila celkem téměř 470 tisíc zásilek o celkové hmotnosti více než 270 tisíc tun a docílila tím o 40 procent vyššího obratu než v roce 2009.

„Naše strategie pro krizový rok 2009 se v minulém roce vyplatila. S celkovým obratem 3,8 miliardy euro a 19.250 zaměstnanci jsme dosáhli historického milníku v naší více než osmdesátileté historii,“ říká mluvčí vedení skupiny DACHSER Bernhard Simon. „V loňském roce se v našich výborných hospodářských výsledcích odrazilo nejen oživení trhu, ale především naše silná obchodní strategie,“ komentuje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „to nám umožnilo rychle reagovat na požadavky našich zákazníků a dosáhnout obratu ve výši více než 1,1 miliardy Kč.“

V minulém roce přepravila skupina DACHSER 46,2 milionů zásilek o celkové hmotnosti 35,5 milionů tun. Bernhard Simon zvláště oceňuje, že se společnosti podařilo získat nové kvalifikované pracovníky i zaměstnance na manažerské posty. Na konci roku 2010 DACHSER zaměstnával 19.250 lidí ve 310 pobočkách. Tím společnost vytvořila celkem 1.750 nových pracovních míst ve srovnání s předchozím rokem. Podíl vlastního kapitálu společnosti se pohybuje okolo 40 procent. V následujících pěti letech plánuje skupina DACHSER další investice v hodnotě cca 1,3 miliardy euro.

Přímý vliv oživení světového hospodářství
Divize European Logistics skupiny DACHSER dosáhla obratu ve výši 2,4 miliardy euro. Hlavní pole působnosti logistického providera – přepravu zásilek sběrnou službou v rozsáhlé evropské síti – doplňují speciální logistická řešení DIY-Logistics a Chem-Logistics pro segment potřeb pro kutily a zahrádkáře, resp. chemický průmysl.

DACHSER Air & See Logistics, globální sít pro mezikontinentální logistiku s těžištěm v USA, Jižní Americe, Evropě a Asii, vytvořila obrat v hodnotě 940 milionů euro. To ve srovnání s loňským rokem představuje nárůst obratu o 68 procent. „Naše přítomnost na nejdůležitějších světových trzích a integrovaná síť po celé Evropě se v minulém roce ukázaly jako velmi úspěšné“, podtrhuje Bernhard Simon.

Třetí divize společnosti, DACHSER Food Logistics, vykázala v roce 2010 obrat ve výši 480 milionů euro. V potravinové logistice stejně jako v ostatních divizích spojil DACHSER celoplošnou dopravní síť s kontraktní logistikou na míru, se spedičními službami, skladováním a službami s vysokou přidanou hodnotou. DACHSER je jedním z předních poskytovatelů potravinové logistiky na německém trhu.

Výhled na rok 2011
DACHSER v tomto roce v návaznosti na další konjunkturu usiluje o zdravý růst v téměř dvouciferném čísle. Společnost chce v tomto roce investovat cca 260 milionů euro do rozšíření své logistické sítě v rámci všech tří divizí a plánuje posílit opatření pro vzdělávání nových zaměstnanců a další vzdělávání stávajících pracovníků.

V roce 2011 budou otevřeny dva nové eurohuby na Slovensku v Bratislavě a ve Francii ve městě Clermont-Ferrand, které budou propojeny se stávajícím eurohubem v německém Überherrnu. To umožní snížit počet překládek a zkrácení dodacích lhůt v rámci Evropy. „I v letošním roce budeme rozvíjet naši logistickou síť i inteligentní logistická řešení a přitom dále optimalizovat logistickou bilanci našich zákazníků,“ říká Jan Polter.

Mezinárodní logistický provider DACHSER dosáhl v roce 2010 obratu ve výši 3,8 miliard euro. 19.250 zaměstnanců odbavilo v 310 pobočkách na celém světě 46,2 milionů zásilek o celkové hmotnosti 35,5 milionů tun.


Zdroj informací: www.dachser.cz
Kategorie novinky: ostatní doprava
image003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy