REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyDACHSER Trainee program – propojení teorie a praxe v logistice

aktualizováno dne 15.11.2013

ostatní

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic přijal dvanáct studentů do svého Trainee programu. Ten v ČR funguje od roku 2010 a celkem se ho doposud zúčastnilo 44 vysokoškolských studentů.

DACHSER má pro začínající logistiky nastavené dobré startovní podmínky. V rámci DACHSER Trainee programu v České republice absolvují vybraní univerzitní studenti praxi v klíčových odděleních společnosti – skladová administrativa, obchodní oddělení, dispečink nebo např. servis, ve kterých setrvávají přibližně půl roku. Studenti zařazeni v tomto programu se také účastní interních a externích školení na různá témata z oblasti spedice a logistiky. Pokud se osvědčí, dostanou nabídku zůstat ve firmě po ukončení studia na stálý pracovní poměr. „Dosud jsme takto v České republice zaměstnali deset absolventů. Tato spolupráce je výhodná jak pro studenty, kteří získají praxi v globální firmě, tak i pro nás, protože si školíme své potenciální budoucí zaměstnance,“ uvádí Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.

DACHSER Trainee program má dlouholetou tradici zejména v Německu, kde na něm participuje všech 92 poboček ze všech spolkových zemí. Jen v letošním roce do Trainee programu nastoupilo 481 studentů středních a vyšších odborných škol a 36 studentů vysokých škol.

Kromě Trainee programu, který je zaměřen na mladé lidi, věnuje DACHSER velké úsilí i vzdělávání svých zaměstnanců. „Chceme udržet krok s nejnovějšími trendy, proto jsou pro nás investice do vzdělávání velmi důležité,“ dodává Jan Polter. Systém vzdělávání zaměstnanců je založen na individuálních plánech pro každého zaměstnance – od pracovníků ve skladu přes obchodníky až po manažery. Školení zahrnují nejen povinné kurzy dané legislativou, ale i další odborná školení a workshopy. Většina pracovníků od středních pozic absolvuje zaškolení v centrále společnosti v Kemptenu nebo na některé zahraniční pobočce v síti DACHSERU.

Společnost také založila v Kolíně nad Rýnem vzdělávací středisko DACHSER Academy, kde se pořádají další školení, kurzy a workshopy. Odborníci z DACHSERU se podílí na výuce logistiky na vysoké škole Berlin School of Economics and Law a vypisují výběrové řízení na stipendisty pro bakalářské duální studium Podniková ekonomie se specializací Spedice a logistika. Vybraní zaměstnanci se také můžou ucházet o MBA studium na Kemptenské univerzitě aplikovaných věd, kterou DACHSER podporuje.

Více informací
Zdroj informací: www.dachser.com
Zdroj obrázku: www.dachser.com
Kategorie novinky: ostatní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy