topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyDaily se speciální plošinou Rothlehner

aktualizováno dne 13.3.2012

automobilová

Na začátku února si společnost Eltodo přebrala nový vůz Iveco Daily se speciální nástavbou Rothlehner. Jedná se o plošinu, která bude sloužit k opravám veřejného osvětlení. Vedle osvědčené spolupráce došlo k premiérovému spojení dvou renomovaných značek.

„Společnost Eltodo si pro dodávku vozidla udělala vlastní výběrové řízení. Přes několik kol jsme se s společně s firmou Rothlehner dostali do finále a podařilo se nám zakázku získat. A konkurence nebyla rozhodně slabá. Ve hře byly například značky Mercedes-Benz či Renault. Navázání spolupráce nás velice těší a doufáme, že bude pokračovat,“ řekl Jiří Tovara, ředitel společnosti PROFI AUTO CZ, která je již od roku 1997 oficiálním dealerem značky IVECO. Do jejích služeb patří například prodej nových i použitých vozidel IVECO celé modelové řady, autorizovaný servis, přímý prodej náhradních dílů na všechna vozidla IVECO či opravy návěsů a přívěsů.

„Jsme samozřejmě rádi, že spolupráce jde cestou značky IVECO, v tomto případě modelu Daily. Oceňujeme profesionální práci, která byla na autě odvedena. Je perfektně připravené vykonávat svou práci. Model Daily je znám tím, že hodně vydrží a ve spojení s touto nástavbou pevně věříme, že společnosti Eltodo bude sloužit hodně dlouho. Plošina na podvozku Iveco Daily není nic nového, ale v tomto případě se jedná o první obchodní spolupráci se společností Eltodo. Slibujeme si od toho dobré reference a tudíž další objednávky,“ pokračoval Zdeněk Vávra, vedoucí obchodního oddělení PROFI AUTO CZ. Poukázal hlavně na výhodu rámu podvozku: „Technologie výroby podvozku pro model Daily se odvíjí od zkušeností s většími vozy značky Iveco. Rám jako takový má charakter robustního auta. Konkurence má technologii krabicového rámu, což je vlastně plech, který je třikrát svařený. Vznikne rám, který ovšem nemá zdaleka tuhost našeho rámu, který je ohýbán z jednoho kusu a je snýtován s příčkami. Když se podíváte na tu plošinu jako takovou a vidíte, kde je vlastně osa zatížení podvozku, tak rozsahy plošiny jsou úžasné. Vezměte si, že v koši jsou dva chlapi o váze 200 kg a jsou v bočním vyložení deset metrů. Právě zde je výhoda tuhého pevného rámu, který udrží vozidlo v klidu a nekroutí se.“

Předání vozu se odehrálo přímo v areálu společnosti ROTHLEHNER v pražských Horních Počernicích. Ta se zabývá prodejem, servisem a pronájmem pracovních plošin již od roku 1992. Vedle speciálních nástaveb firma ROTHLEHNER nabízí plošiny nůžkové, kloubové, teleskopické, přívěsné, sloupové, na kolejových podvozcích, izolované a speciální a samozřejmě kvalitní nepřetržitý servis plošin.

„V podstatě jsme na 6,5 tunový povozek, který jsme technicky společně se značkou Iveco ponížili na šestitunu, což je podmínka pro různé výjimky pro vjezd na městské komunikace, nasadili sedmnáctimetrovou plošinu teleskopického provedení s jednoduchou izolací, s laminátovým košem. Plošina je určená pro práce v okolí elektrického vedení do 1 000 voltů. Zvyšuje bezpečnost obsluhy tím, že při náhodném dotyku by nemělo dojít k žádnému zranění člověka,“ představil nástavbu Zbyněk Tomášek, jednatel společnosti ROTHLEHNER. „Firma Eltodo má jasně specifikovaný systém doplňujících zařízení, jako jsou hliníkové skříně, dřevěné zásuvky, jejich detailní rozdělení. A my přesně víme, jakou výbavu máme na auto dodat. Nejen pro společnost Eltodo standardně děláme rozsáhlé technologické úpravy pomocných rámů a doplňujících zařízení tak, aby se zvýšila životnost podvozkových částí, všechny pomocné rámy jsou zinkované, přestříkané speciálními nátěry na podvozky vozidel.

Spolupráce s firmou Eltodo se s každým vozidlem posunuje dál a dál. „Tento vůz má LED doplňující varovné osvětlení a v tomto případě jsme ho obohatili také varovným osvětlením pod košem, aby přijíždějící vozidlo nepřehlédlo výložník plošiny do strany. Plošina je nová v tom, že jsme ještě nikdy nepoužili jednoduchou izolaci. Navíc má koš zvláštní vstup. Já tomu říkám barová dvířka. Pracovník na plošinu vstupuje pohodlně, nemusí podlézat horní příčku, což byl problém pro větší a objemnější lidi. K dispozici jsou také variabilně sklopné schůdky na plošinu,“ dodal Zbyněk Tomášek.


Zdroj informací:web.iveco.com
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy