REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladySpolečnost DHL Express otevírá nový moderní třídící terminál v blízkosti dálnice D8

aktualizováno dne 16.6.2014

expresní

DHL, přední světová logistická společnost, slavnostně zahájila provoz v novém třídícím terminálu v blízkosti dálnice D8 v logistickém areálu Northpoint D8. Otevření tohoto moderního centra letecké expresní přepravy je reakcí na rostoucí objem přepravy zásilek pro oblast Prahy a Čech a přinese výrazné zlepšení servisu pro stávající i budoucí zákazníky DHL Express.

Nový třídící terminál DHL, který je plně v provozu již od dubna 2014, je umístěn na strategickém místě přímo u hlavního tahu z německého překladiště v Lipsku do Prahy. To je společně s asijským Hongkongem a americkým Cincinnati jedno ze tří globálních přepravních center v rámci celosvětové sítě společnosti DHL Express.

„Jedná se o historicky největší provozní investici v České republice, která znamená výrazné zlepšení našeho servisu pro oblast Prahy a Čech, a umožňuje nám tak reagovat na stále se zvyšující a náročnější potřeby našich zákazníků a poskytovat jim spolehlivé a kvalitní služby. V praxi to znamená především rozšíření servisního okna, což umožňuje zákazníkům dostat jejich zásilky dříve a mít více času na přípravu a odeslání jejich exportních zásilek. Například Praha je nov ě obsluhována v době od 8:30 do 18:00 a podobně pozitivní dopad očekáváme i u ostatních českých poboček,“ říká Ian Wilson, Generální ředitel DHL Express pro Českou republiku a Centrální Evropu.

Zrušení a přestěhování třech největších pražských poboček se obešlo bez jakéhokoliv dopadu na poskytované služby a servis. Díky strategické a výhodné pozici terminálu může společnost DHL Express rozšířit servis a časovou dostupnost Prahy a všech českých poboček a zvýšit tak kvalitu nabízených služeb.

„Zapojení nových moderních technologií do třídícího procesu s sebou přináší nejen úsporu času během třídění zásilek, zvýšení jejich bezpečnosti, ale také značné snížení nároků na manuální práci a tím i zlepšení pracovních podmínek pro naše zaměstnance. S modernizací úzce souvisí standardizace našich provozních postupů a s tím logicky i zvýšení efektivity během celého procesu třídění, doručování a vyzvedávání zásilek, což má v konečném důsledku opět pozitivní dopad na naše zákazníky,“ říká Pavel Šmejkal, Provozní ředitel DHL Express pro Českou republiku.

Terminál ročně přijme a roztřídí téměř milion a půl importních a exportních zásilek přepravovaných společností DHL Express. V budově celkově pracuje přes 120 osob ve dvou směnách, z toho přes sto zaměstnanců přímo na provozních pozicích – kurýři a skladníci, 9 pracovníků provozního vedení a 10 osob v administrativě. Investice do budovy se pohybují kolem 70 milionů Kč, přičemž náklady na technologii, IT vybavení a bezpečnostní systémy přesáhly 50 milionů Kč. Terminál je vybaven moderní třídící vysokokapacitním zařízením typu „posisorter“ (botičková třídička), jež je osvědčenou linkou, šetrně manipulující se zásilkami a zvyšující tak jejich bezpečnost.


Zdroj obrázku:www.dhl.cz
Zdroj informací:www.dhl.cz
Kategorie novinky:expresní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy