topleft toplogo
toprightExportní cenu DHL UniCredit letos ovládly výrobní firmy

aktualizováno dne 15.12.2011

automobilová

Již čtrnáctý ročník prestižní soutěže Exportní cena DHL UniCredit zná své vítěze. Letošní stupně vítězů jednoznačně ovládly výrobní společnosti, zejména výrobci strojů a zařízení, tedy tradiční obor českého průmyslu. V hlavních kategoriích „Středně velká společnost“ a „Malá společnost“ zvítězily karlovarská firma REALISTIC, a.s. (výrobce průmyslových elektrických a plynových pecí), resp. pražská společnost Investa Intl s.r.o. (výrobce kožedělných a textilních strojů). Zakladatelem soutěže je logistická společnost DHL Express CZ a letošním novým generálním partnerem UniCredit Bank. Záštitu opět převzala agentura CzechTrade, která stála rovněž u zrodu této soutěže.

„Pozitivní zprávou letošního ročníku Exportní ceny DHL UniCredit je skutečnost, že se exportně stále více daří historicky tradičnímu českému odvětví – výrobě strojů a zařízení. Zatímco v segmentu malých společností je tento trend patrný již několik posledních ročníků, v segmentu středně velkých společností jde letos o příjemnou novinku,“ uvedl Luděk Drnec, obchodní ředitel a jednatel společnosti DHL Express CZ.

Společnost REALISTIC, a.s., ovládla kromě kategorie „Středně velká společnost“ i kategorii „Exportní teritorium – SNS“. Vítězem v kategorii „Exportér regionu – Královéhradecký kraj“ se stala společnost MICRORISC s.r.o., která se specializuje na výzkum, vývoj, import a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů. Zbývající dvě ocenění „Nejúspěšnější klient CzechTrade” a “Zvláštní ocenění agentury CzechTrade za exportní inovaci“ získaly Kovobel v.d. (jediný tuzemský a největší evropský výrobce kontejnerů pro chov drůbeže a skladovacích kontejnerů z pozinkovaného plechu) a BORCAD cz, s.r.o. (dodavatel medicínské techniky a sedadel, lehátek pro osobní vagóny).

Do finálního hodnocení letošního ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit se dostalo 93 společností. Celkový obrat soutěžících firem dosáhl necelých 17 miliard Kč, což je téměř dvojnásobek obratu z minulého ročníku soutěže. Podíl exportu na celkovém obratu získal za všechny soutěžící společnosti více než polovinu, konkrétně 54 procent.

Přehled výsledků 14. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit podle kategorií

Středně velká společnost

  • 1.místo - REALISTIC, a.s.

  • 2.místo - INCO engineering s.r.o.

  • 3.místo - EBAS spol. s.r.o.

  • Malá společnost
  • 1.místo - Investa Intl. s.r.o.

  • 2.místo - SPACE CZ s.r.o.

  • 3.místo - 1 Witos s.r.o.

  • Exportér teritorium – SNS
  • 1. místo - REALISTIC, a.s.

  • Exportér regionu - Královéhradecký kraj
  • 1. místo - MICRORISC s.r.o.

  • Nejúspěšnější klient CzechTrade
  • Kovobel v.d.


  • Zvláštní ocenění agentury CzechTrade za exportní inovaci
  • 1. místo BORCAD cz, s.r.o.

  • 2. místo Bender Robotics s.r.o.

  • 3. místo HS Flamingo s.r.o.

  • O soutěži Exportní cena DHL UniCredit se pořádá již od roku 1997, kdy přišla společnost DHL s myšlenkou uspořádat pro domácí vývozce soutěž, která by vyzdvihla ty nejúspěšnější a poskytla inspiraci a povzbuzení. Spojila se s agenturou CzechTrade, a tak vzniklo vůbec první ocenění udělované malým a středně velkým exportním firmám v České republice, které se za ta léta stalo tradiční soutěží.

    Firmy mají možnost soutěžit ve 4 hlavních kategoriích, a to Středně velká společnost, Malá společnost, Exportér teritoria a Exportér regionu, další vavříny mohou získat v kategorii Nejúspěšnější klient agentury CzechTrade a letos nově Zvláštní ocenění CzechTrade za exportní inovaci. Hodnocení vývozců vychází z indexu vypočítaného jako násobek meziročního růstu exportu (rok 2009 a rok 2010) a podílu exportu na obratu firmy. Na základě získaných výsledků jsou společnosti rozděleny do kategorií a je určeno jejich konečné pořadí v soutěži.

    Soutěžní kategorie:

  • Malá společnost – kategorie je určena malým firmám s maximálním počtem 50 zaměstnanců a obratem do 300 milionů Kč. Podíl zahraničního vlastníka ve firmě nesmí přesáhnout 49 %, objem exportu v roce 2009 musel být minimálně 100.000,- Kč a další podmínkou je, že společnost vznikla před 1. lednem 2009.

  • Středně velká společnost - kategorie je určena středně velkým firmám s maximálním počtem 250 zaměstnanců a obratem do 1,5 miliardy Kč. Ani zde nesmí podíl zahraničního vlastníka společnosti přesáhnout 49 %, objem exportu musel v roce 2009 činit minimálně 100.000, Kč a datum vzniku společnosti musí předcházet 1. lednu 2009.

  • Exportér regionu – kategorie vybírá nejúspěšnějšího exportéra z malých a středních společností se sídlem ve vybraném kraji, pro letošní rok je to Královéhradecký kraj.

  • Exportér teritoria – kategorie vybírá nejúspěšnějšího exportéra z malých a středních společností podle váženého nárůstu jejich exportu do vybraného teritoria. Pro kategorii „Exportér teritoria“ bylo letos vybráno Společenství nezávislých států (Členové - Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Moldavsko, Rusko, Uzbekistán, Tádžikistán; přidružený člen – Turkmenistán a Ukrajina, která sice není členem, ale podílí se na aktivitách společenství)

  • Nejúspěšnější klient CzechTrade – kategorie hodnotí firmy na základě nově uzavřených exportních kontraktů realizovaných s podporou služeb agentury CzechTrade.

  • Zvláštní ocenění agentury CzechTrade za exportní inovaci
    Více informací o soutěži a letošních vítězích naleznete na www.exportnicena.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů Exportní ceny DHL UniCredit proběhne večer dne 22. listopadu 2011 v panoramatickém sále ZOOM v Kongresovém paláci v Praze.

    Dalšími partnery letošního 14. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit jsou:
    Coface Czech
    Austrian Airlines
    Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)
    Kompass
    GrECo JLT Czech Republic s.r.o.
    Zátiší group
    Advokátní kancelář - Novický-Mejzlík

    Pořadatelem soutěže je Agentura Helas s.r.o.

    Celá zpráva
    Zdroj informací: www.dhl.cz
    Kategorie novinky: ostatní doprava    image003
    Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
    který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
    KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ    banner.bmp, 170kB


    Dopravní kamery - online anglicka-skretova

    Obrázek týdne:

    -
    banner.bmp, 170kB


    Nepřehlédněte:
    diety 2012
    členské země EU
    Autoškola - online testy
    státní svátky
    specifikace kontejnerů
    seznam IATA kódů letišť
    omezení jízd kamionů
    Karnet ATA
    seznam IATA kódů aerolinií
    specifikace kamionů
    mýto v České republice
    mýto na Slovensku
    mýto v Chorvatsku
    mýto v Německu
    mýto v Rakousku
    mýto v Polsku
    mýto v Itálii
    ADR
    INCOTERMS
    Nově přidáno
    KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
    DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
    TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
    Výstavy a veletrhy
    Odkazy:
    Autodíly Brno
    Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
    Zákony on-line - ZÁKON V PRAXI    sidebg2
    © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy