REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyEfektivní silák: MAN představil novu vlajkovou loď TGX D38

aktualizováno dne 18.8.2014

nákladní

Hospodárné motory s maximálními výkony 520 k, 560 k a 640 k, GPS tempomat EfficientCruise ušetří až šest procent paliva. Uvedení na trh během mezinárodního veletrhu IAA 2014 v Hannoveru

Začátkem léta společnost MAN představila svoji nejnovější vlajkovou loď: MAN TGX D38. Konstruktéři společnosti MAN Truck & Bus vytvořili vozidlo s vysokovýkonným motorem vhodné pro nejtěžší práce v nákladní dopravě. Modifikované hnací ustrojí vybavil vývojový tým množstvím nových efektivních funkcí. Srdcem pohonného řetězce je zcela nový šestiválcový motor D3876 se zdvihovým objemem 15,2 l - elitní třída v paletě nabízených motorů MAN Euro VI.

Motor MAN D3876 reprezentuje špičkový potenciál, dodává se do vozidel modelové řady MAN TGX ve výkonových verzích 520 k, 560 k a 640 k. Jde o realizaci celého spektra myšlenek vývojářů MAN, výsledkem je mimořádně spolehlivý a vysoce efektivní vznětový šestiválec. Reprezentuje výjimečný fortel v konstrukci spalovacích motorů - pro MAN typický - dědictví po Rudolfu Dieselovi, jehož revoluční konstrukce a řešení umožnily využívat vznětový motor jako pohon mnoha dopravních prostředků a technologických zařízení včetně pohonu nákladních a užitkových vozidel.

MAN TGX D38 bude uvedený na automobilový trh v rámci mezinárodního veletrhu nákladních a užitkových vozidel IAA 2014 v německém Hannoveru. Současně během veletrhu sjedou z výrobní linky první zákaznické vozidla MAN TGX D38.

Hnací ústrojí: Spojení výjimečného výkonu a efektivity

Novým vrcholným modelem těžkých nákladních vozidel společnost MAN pokračuje ve snižování koeficientu TCO (nákladů z vlastnictví vozidla). MAN TGX D38 sice není rekordmanem pokud jde o množství "koní pod kapotou", spojuje však výjimečný potenciál s bezkonkurenční efektivitou provozu.

Díky systému dvoustupňového přeplňování je maximální točivý moment k dispozici již od otáček 930 min-1. Masivní točivý moment motoru D3876 je ideální pro všechny stálé převody v rozvodovce, od krátkých pro vozidla, které potřebují velkou trakci až po nejtěžší převodové poměry pro dálkové tahače silničních souprav.

Tahač MAN TGX D38 je přímo předurčený pro výjimečně efektivní dálkovou dopravu při nízkých otáčkách motoru - maximální točivý moment 2500 N.m (výkonová verze 520 k), 2700 N.m (560 k) a 3000 N.m (640 k) je plně k dispozici pro všechny převodové stupně.


Zdroj obrázku:www.entry.man.eu
Zdroj informací:www.entry.man.eu
Kategorie novinky:nákladní dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy