topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyFord Fiesta ST je na ženevském autosalonu poprvé k vidění v sériové podobě

aktualizováno dne 9.3.2012

automobilová

Dynamická nová Fiesta ST se na letošním autosalonu v Ženevě představuje v provedení připraveném pro sériovou výrobu; uvedení na trh je plánováno na rok 2013.

Nová Fiesta ST je poháněna zážehovým motorem 1.6 EcoBoost o výkonu 132 kW (180 k), což ve srovnání s předchozím modelem znamená nárůst o 20 %.

Zrychlení 0-100 km/h trvá vozu méně než sedm sekund, nejvyšší rychlost přesáhne 220 km/h. Vynikající jízdní vlastnosti zajistí nové Fiestě ST speciálně naladěný podvozek se systémem stranového přesměrovávání točivého momentu (eTVC) a třemi režimy elektronického stabilizačního programu (ESC) – to vše prověřeno náročným testováním na slavné Severní smyčce Nürburgringu.

Ford zůstává otevřen myšlence na uvedení malého sportovního vozu také v Severní Americe, protože koncepční Fiesta ST se na autosalonu v Los Angeles v roce 2011 setkala s velmi pozitivním ohlasem.

Ford Motor Company představuje na letošním autosalonu v Ženevě nový model Fiesta ST v provedení připraveném pro sériovou výrobu. Uvedení vozu na evropské trhy se plánuje na rok 2013.

Zákazníci volali po nové Fiestě ST už od roku 2008, kdy z předváděcích místností zmizel model předchozí generace. Zcela nová verze pozvedne dynamiku Fiesty ST na novou úroveň. Čísla hovoří za vše: 1.6 EcoBoost, výkon 132 kW, točivý moment 240 Nm, 0-100 km/h za méně než sedm sekund, nejvyšší rychlost přes 220 km/h. Technologie EcoBoost přitom oproti předchozí Fiestě ST přinesla snížení emisí CO2 o nezanedbatelných 20 procent.

Vůz vyvíjený pod taktovkou Fordova oddělení Team RS přináší také výrazný posun v jízdních vlastnostech. Má totiž nový, speciálně naladěný podvozek (snížený ve srovnání s běžnou Fiestou o 15 mm), systém stranového přesměrovávání točivého momentu (eTVC) a elektronický stabilizační program se třemi přepínatelnými režimy. Tyto technologie byly důkladně prověřeny během více než pěti tisíc testovacích kilometrů na slavné Severní smyčce závodního okruhu Nürburgring na západě Německa.

„Věříme, že zákazníci Fordu budou novou Fiestou ST nadšeni, a to nejen její ohromující dynamikou, ale také díky vzhledu a výbavě. Tento dynamický nový ‚hot hatch‘ je bezpochyby naší zatím nejlepší Fiestou ST,“ řekl Jost Capito, ředitel globálního programu sportovních vozů ve Fordu.

Kontrastní interiér nabízí sportovně založenému řidiči bezprecedentní úroveň funkční výbavy. Vůbec poprvé se ve Fiestě ST standardně objevují anatomická sedadla Recaro. Systém MyKey dovolí majiteli vozu aktivovat omezení výkonu nebo vynutit aktivaci bezpečnostních systémů pro případy, kdy je Fiesta ST svěřena méně zkušenému řidiči. Systém SYNC pak přináší hlasové ovládání a rozhraní pro bezdrátové připojení externích elektronických zařízení. Výrazně dynamický design exteriéru dává jasně najevo sportovní povahu vozu a hrdě nese aktuální designové znaky vozů Ford v čele s rozměrnou lichoběžníkovou maskou.

Nová Fiesta ST byla zkonstruována s využitím celosvětové sportovní DNA Fordu a vyvinuta oddělením Ford Team RS, tedy evropskou větví organizační složky Globální sportovní vozy. Při vývoji se jako neocenitelné ukázaly zkušenosti konstruktérského týmu s prací na závodních a soutěžních speciálech jako Fiesta RS WRC, Fiesta Rallycross a Racing Fiesta.

Vedle prodeje na evropském trhu zůstává Ford otevřen myšlence nabídnout novou Fiestu ST také svým zákazníkům v jiných částech světa, zejména v Severní Americe. Koncepční Fiesta ST se totiž při své americké výstavní premiéře na autosalonu v Los Angeles v roce 2011 dočkala velmi pozitivního ohlasu.

„Těší nás, že v roce 2013 přineseme našim evropským příznivcům novou generaci Fiesty ST. O našich plánech pro další trhy bude ještě v blízké budoucnosti řeč,“ řekl Capito. „Jakmile se Fiesta ST připojí k novému Focusu ST, budeme znovu schopni nabídnout výběr sportovních hatchbacků, které poskytují jedinečnou kombinaci výrazného stylingu a dynamického jízdního projevu se skutečnou praktičností při každodenním používání.“


Zdroj informací:www.ford.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy