topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyČeské aerolinie v roce 2011: finanční závazky za letadla objednaná v minulosti a vysoké ceny pohonných hmot zatížily hospodářské výsledky společnosti

aktualizováno dne 11.7.2012

Druhý rok tříletého restrukturalizačního plánu Českých aerolinií byl zejména ve znamení pokračující reorganizace společnosti, proměny modelu dopravní sítě a nákladové optimalizace. Společnost vloni zatížily závazky finančního leasingu za letadla objednaná v minulosti a výrazný růst nákladů na pohonné hmoty. V loňském roce České aerolinie převedly do Českého aeroholdingu dceřiné společnosti Czech Airlines Handling, CSA Services a HOLIDAYS Czech Airlines. Finanční prostředky, které České aerolinie za tyto transakce získaly, použily na úhradu splátek letadel. Vloni tak do budoucího majetku investovaly téměř miliardu korun. Finanční rok 2011 pak České aerolinie ukončily celkovou ztrátou 241 milionů korun.
letecká Na hospodářských výsledcích Českých aerolinií za loňský rok se podepsala druhá část probíhající restrukturalizace společnosti. České aerolinie pokračovaly v optimalizaci jak personální oblasti, tak i obchodní a dopravní sítě, a tomu odpovídaly postupné změny ve struktuře flotily. „Personální náklady se Českým aeroliniím podařilo vloni meziročně snížit téměř o třetinu, velikostí flotily se společnost vrací k adekvátnímu stavu, který odpovídá dopravní síti a tržnímu potenciálu malého lokálního trhu. V loňských hospodářských výsledcích se ještě bohužel nestihly naplno projevit strukturální změny dopravní sítě, a to ani ve výnosové, ani nákladové stránce,“ vysvětluje Philippe Moreels, předseda představenstva a prezident Českých aerolinií a dodává: „Negativně se na hospodářských výsledcích podepsaly finanční závazky za letadla objednaná v minulosti. Jenom v loňském roce České aerolinie musely investovat do nových letounů téměř miliardu korun, které získaly prodejem majetku.“

Záporný vliv na loňské hospodaření společnosti měl výrazný růst cen leteckých pohonných hmot. I přes téměř pětinový plánovaný pokles pohybů letadel v loňském roce České aerolinie zaznamenaly bezmála 40% meziroční růst nákladů na palivo. „Stejná tendence se ukazuje i za první čtyři měsíce letošního roku. I když se na výnosové straně již začínají projevovat některé další pozitivní efekty postupné proměny dopravní a obchodní sítě, růst nákladů na palivo je alespoň za první čtyři měsíce letošního roku dokázal téměř eliminovat. České aerolinie se tak v závěrečném třetím roce restrukturalizace ještě více zaměří na snižování zejména fixních nákladů, ale také posílí některé moderní provýnosové projekty,“ uzavírá Philippe Moreels.
Vybrané finanční ukazatele Českých aerolinií:
Položka 2011 (v tis. Kč) 2010 (v tis. Kč)
Celkové výnosy 16 905 211 21 518 307
Tržby z prodeje dlouhodobého majetku a materiálu 876 271 2 694 502
Celkové náklady 17 146 567 21 442 148
Vlastní kapitál 108 226 376 367
Základní kapitál 5 235 510 5 235 510
Hospodářský výsledek před zdaněním -241 356 76 159
Zdroj informací:www.csa.cz
Kategorie novinky:letecká dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy