topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyStylový a prostorný nový Ford Kuga měl na autosalonu v Ženevě evropskou premiéru

aktualizováno dne 27.3.2012

automobilová

Zcela nový Ford Kuga představuje technologii plně bezdotykového otevírání výklopné zádi ovládané prostým mávnutím nohou pod zadním nárazníkem .

Zadní sedadla se sklápějí do roviny stiskem tlačítka; nový model má o 82 litrů větší zavazadlový prostor než dosavadní Kuga.

V zájmu ještě dokonalejších jízdních vlastností disponuje Kuga rychle reagujícím systémem pohonu všech kol (AWD) s technologií stranového přesměrovávání točivého momentu (TVC).

Zcela nový Ford Kuga, odhalený na autosalonu v Ženevě, staví na úspěších dosavadního modelu a přináší nejaktuálnější technologie spolu s novou stylovou a prostornou karoserií.

K technickým inovacím patří zejména plně bezdotykové otevírání výklopné zádi, kterou lze otevřít i zavřít jednoduše mávnutím nohou pod zadním nárazníkem.

„Inovativní technologie jako bezdotykové otevírání výklopné zádi odlišují Kugu od konkurenčních modelů,“ řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. „Co je však ještě důležitější, poskytují zákazníkům výhody při každodenním používání. Nová Kuga je prostornější, ale přitom stejně dynamická a všestranná jako současný model, který se u našich evropských zákazníků stále těší velké oblibě.“

Již od uvedení nové Kugy na trh bude k dispozici vyspělé hlasové ovládání Ford s komunikačním rozhraním SYNC pro připojení externích zařízení. Součástí systému SYNC je mimo jiné automatické tísňové volání, které při aktivaci airbagů nebo nouzovém odpojení přívodu paliva kontaktuje nejbližší pracoviště záchranných složek a předá mu GPS souřadnice vozu spolu s důležitými informacemi v místním jazyce.

V nabídce výbavy pro nový Ford Kuga nebude chybět aktivní parkovací asistent ani systém hlídání mrtvých úhlů zpětných zrcátek. Ten upozorňuje řidiče na vozidlo skryté v mrtvém úhlu pomocí varovného světla přímo ve zpětném zrcátku.

Nová Kuga se pyšní o 82 litrů větším zavazadlovým prostorem než dosavadní model, přičemž zadní sedadla lze sklopit do roviny prostým stiskem tlačítka.

Výkonný ředitel designu evropského Fordu Martin Smith řekl: „Inovovali jsme vůz tak, že nyní nabízí více prostoru, má dynamičtější siluetu, preciznější provedení a působí ještě kvalitnějším dojmem.“

Inteligentní systém pohonu všech kol v novém Fordu Kuga vyhodnocuje aktuální provozní situaci dvacetkrát rychleji, než trvá mrknutí oka, a rozděluje dostupný točivý moment motoru mezi jednotlivá kola v zájmu optimální ovladatelnosti a trakce. Chování vozu při dynamickém projíždění zatáček zlepšuje systém stranového přesměrovávání točivého momentu (TVC), poprvé představený v novém Focusu.

Paleta motorizací při uvedení na trh bude tvořena dvěma variantami oblíbeného vznětového agregátu 2.0 Duratorq TDCi (103 a 120 kW), na přání v kombinaci se samočinnou převodovkou Ford PowerShift. Kuga však nabídne také zážehový motor 1.6 EcoBoost, který již v modelech Focus a C-MAX přesvědčil svou plochou křivkou točivého momentu a nízkou spotřebou paliva.

V souladu se strategií One Ford je nový Ford Kuga koncipován jako globální model, prodávaný po celém světě včetně Severní Ameriky, kde nese jméno Escape. Jedná se o jeden z celkem deseti modelů vyvinutých na základě společné platformy pro vozy Ford nižší střední třídy. K evropským zákazníkům zamíří nový Ford Kuga ve druhé polovině roku 2012.


Zdroj informací:www.ford.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy