topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyNový Ford B-MAX ochrání dokonale celou rodinu!

aktualizováno dne 2.5.2012

aotomobilová

 • Karoserie nového Fordu B-MAX je z více než 50 % tvořena vysokopevnostní ocelí
 • B-MAX byl cíleně konstruován s cílem minimalizovat následky střetu s chodcem
 • Nový Ford B-MAX poskytuje vedle nejpřístupnějšího interiéru ve své třídě také mimořádnou úroveň ochrany při všech druzích dopravních nehod.

  „Zachovat bezpečnost cestujících při současném využití všech předností systému Ford Easy Access pro nás bylo hlavním cílem,” vysvětlil Klaus-Peter Tamm, šéfkonstruktér z Ford of Europe. „Realizační tým použil při vývoji tohoto jedinečného vozu mnohá inovativní konstrukční řešení a zároveň požádal o udělení několika patentů.“

  Z hlediska bezpečnosti jsou klíčové vlastnosti B-MAXu zejména tyto:

  Vysokopevnostní ocel

  Přední i zadní dveře jsou v exponovaných místech vyztuženy vysokopevnostní ocelí s příměsí bóru; různé druhy této oceli tvoří celkem 58 % konstrukce karoserie a dveří.

  Při bočním nárazu se na pohlcení energie podílejí oba rámy dveří. O to, aby dveře zůstaly pevně zavřené a spojené s karoserií i za extrémních okolností, se starají speciální bezpečnostní čepy v kombinaci se zesílenými dveřními závěsy a integrovanými středovými sloupky.

  Sedm airbagů

  Stejně jako Fiesta nabízí i nový B-MAX sedm airbagů moderního typu. Jedná se o čelní airbagy řidiče a spolujezdce, dále o 3D boční airbagy pro ochranu hrudníku, stropní, chránící hlavy cestujících na obou řadách sedadel, a kolenní airbag řidiče. Nový B-MAX je první model značky Ford umožňující deaktivaci čelního airbagu spolujezdce standardním spínačem na palubní desce.

  Přední sedadla mají speciální konstrukci s integrovanými bezpečnostními pásy a jejich rámy včetně kotevních bodů jsou rovněž vyrobeny z vysokopevnostní oceli, která zajišťuje vynikající ochranu před nárazem. Opěrky hlavy vpředu lze seřídit nejen výškově, ale i horizontálně, což přispívá k většímu pohodlí a ochraně cestujících. Bezpečnostní pás na straně řidiče je opatřen dvojitými předpínači, zatímco vzadu nechybějí úchyty Isofix pro snadnou montáž dětské autosedačky.

  Ochrana chodců

  B-MAX byl cíleně navrhován tak, aby v případě střetu s chodcem zmenšil riziko zranění sražené osoby. V oblasti mezi kapotou a čelním oknem byl minimalizován počet oblastí tzv. „tvrdého kontaktu“, jež by ohrožovaly hlavu chodce. Ford navíc použil v B-MAXu stěrače s párovým hnacím mechanismem, který se na rozdíl od tradičně používaného řešení nenachází ve středové ose vozu.

  Chytré technologie pro bezpečnější jízdu

  Pro B-MAX bude k dispozici řada moderních technologií pomáhajících řidičům zvládnout složité situace a odvracet tak hrozbu dopravní nehody. B-MAX bude první evropský Ford se službou „Nouzové asistence“, která v případě nehody pomůže posádce havarovaného vozu navázat kontakt s pracovištěm záchranných složek. Služba bude dodávána sériově a nejsou s ní spojeny žádné pravidelné poplatky.

  Ford dále nabídne pro B-MAX oceňovaný systém Active City Stop, jenž monitoruje situaci před vozem a v případě hrozící srážky s jiným vozidlem začne automaticky brzdit. Stejně jako všechny ostatní Fordy disponuje i B-MAX elektronickým stabilizačním programem (ESP), který napomáhá řidiči udržet si kontrolu nad automobilem v extrémních jízdních situacích.


  Zdroj informací:www.cz.ford
  Kategorie novinky: automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ  banner.bmp, 170kB


  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -
  banner.bmp, 170kB


  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákony on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy