REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyEmirates a Qantas oznamují uzavření významného globálního leteckého partnerství

Qantas začne využívat  dubajský uzel - nové partnerství spojí Austrálii s více než 70 místy v Evropě, na Blízkém východě a v Africe

aktualizováno dne 11.9..2012

letecká

Aerolinky Emirates a Qantas dnes oznámily vznik nového globálního leteckého partnerství, které umožní zákazníkům využít sítě destinací v Austrálii i po celém světě, exkluzivních věrnostních výhod a cestovatelské zážitky světové třídy.

Podle dohody, která byla podepsána dnes ráno prezidentem Emirates Timem Clarkem a ředitelem společnosti Qantas, Alanem Joycem, Qantas přesune svoji centrálu pro lety do Evropy ze Singapuru do Dubaje a se společností Emirates naváže rozsáhlý obchodní vztah.

Desetiletá codesharové spolupráce je rozšířena o spolupráci na bázi integrované sítě, která zahrnuje koordinaci cen, prodeje a plánování a využití výhod věrnostních programů. Ani jedna ze společností nebude využívat kapitálu svého partnera.

Qantas se tak stane, vedle stálého nájemce, Emirates, jedinou leteckou společností, která bude využívat na mezinárodním letišti v Dubaji Terminál 3. Společně budou letecké společnosti nabízet 98 letů mezi Austrálií a globální centrálou, Dubají, týdně, včetně čtyř denních linek obsluhovaných letadlem A380. Emirates je největším provozovatel A380 na světě s 23 letouny a dohromady se společností Qantas provozující 12 letounů tohoto typu, budou dopravci provozovat celkem 35 populárních A380 a nasadí je na lety do Evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Moskva, Amsterdam, Mnichov a Řím. Kromě toho Qantas zahájí denní linku ze Sydney a Melbourne do Londýna s mezipřistáním v Dubaji obsluhovanou A380, dohromady se počet spojů z Dubaje na Heathrow obsluhovaných tímto letounem dostane na nevídaných sedm letů denně. 30 dalších evropských destinací bude kontinuálně spojeno s Austrálií prostřednictvím Dubaje.

Zákazníci společnosti Emirates získají příležitost využívat australskou vnitrostátní leteckou síť společnosti Qantas, která nabízí více než 50 destinací a téměř 5000 letů v jednom týdnu. Dopravci také sladí respektované trans-tasmánské lety mezi Austrálií a Novým Zélandem, v rámci nichž Emirates přichází s vylepšeným letovým řádem pro linky do měst Christchurch a Auckland. Od října pak společnost nasadí na linku mezi Melbourne a Aucklandem letoun A380.

Věrnostní programy obou společností budou sladěny a zákazníci dostanou příležitost získávat a využívat věrnostní body a získají vzájemný přístup k řadě prestižních výhod včetně přístupu do salonků obou společností, prioritního odbavení a nalodění do letadla a spousty dalších exkluzivních služeb. „Nastal čas pro rozvoj dlouhotrvajícího a perspektivního partnerství s kultovní  australskou leteckou společností Qantas,“ řekl Tim Clark prezident společnosti Emirates. „Od zahájení našich letů v roce 1996 se Austrálie stala dlouhodobě velmi populární destinací a zákazníci Emirates ji využívají na svých obchodních i turistických cestách. Dnes je mezi třemi top destinacemi naší sítě. Uzavřením tohoto partnerství poskytujeme našim pasažérům další možnosti spojení s Austrálií a celým regionem spolu s možností využít rozšířených možností věrnostního programu a přístupu do prémiových salonků pro ještě lepší cestovní zážitek,“ dodal.

Emirates a Qantas budou spolupracovat na zajištění nejlepších služeb zákazníkům, včetně vzájemného přístupu do salónků, společného využívání zařízení Emirates pro letouny A380, které bude otevřeno na začátku roku 2013 v Dubaji, a dojde ke koordinaci váhových limitů zavazadel a služeb řidičů pro prémiové zákazníky.

CEO Qantas Group Alan Joyce řekl, že partnerství přinese zákazníkům společnosti nebývalé výhody a stává se rozhodujícím krokem kupředu ve strategii skupiny. „Emirates je ideálním partnerem pro Qantas,“ řekl Joyce. „Jedná se o jedinečnou značku s moderní flotilou letadel, nekompromisním smyslem pro kvalitu služeb a se seznamem špičkových destinací, do kterých létá.“

„Emirates je největší mezinárodní leteckou společnost se sítí  perfektně doplňující naši vlastní. Toto spojení nám umožní nabídnout našim zákazníkům v Austrálii neskutečné rozšíření cestovatelských možností. Společně s Emirates bude Qantas poskytovat spojení s mezipřistáními v jednom jediném bodě, stejně jako integrovaný věrnostní program a nabídky pro zákazníky.

„Partnerství přináší výhody do všech čtyř pilířů mezinárodní strategie Qantas. Budeme létat do globálního centra, do Dubaje, poskytovat jedny z nejlepších světových cestovatelských zážitků prostřednictvím letů se společnostmi Qantas a Emirates a zlepšíme naši pozici v Asii díky lepším letovým řádům. A nakonec nám partnerství z dlouhodobého hlediska pomůže vybudovat společnosti Qantas silnou mezinárodní obchodní pozici,“ dodal.

Letecké společnosti předloží žádost o autorizaci potřebnou pro zahájení obchodního plánování Australské komisi pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (Australian Competition and Consumer Commission – ACCC) a dalším relevantním regulačním orgánům. V závislosti na souhlasu regulačních orgánů se očekává, že se partnerství stane platným v dubnu roku 2013.

Pro více informací navštivte: www.qantasandemirates.com.


Zdroj obrázku:www.bestcg.com
Zdroj informací:www.bestcg.com
Kategorie novinky: letecká dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy